Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Narumi írta:meg a Hannah-Barbara (vagy mi) rajfilmek: pl. Foxi-Maxi, Frdéi és Béni, Inci-Finci, stb...
Öhmm... Ezeknél voltak jobbak is: Birdman, Johnny Quest, Pandar, Galtar, Ghost... Szuper rajzfilmek voltak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Midoo 2005.08.11. 11:06-kor.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

A Nyomorultak-at én nagyon szeretem! Meg a Chip&Dale is jó volt. Kár, hogy azt nem adja újra az RTL Klub :( Emlékszem ovi helyett mindíg itthon maradtam nagymamámmal és egész nap Hófehérkét meg a Szépség és a Szörnyeteget néztünk. Ez a kettő a kedvence.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jaj, Nyomorultak... Az nagyon szép volt! El kéne már a könyvet is olvasnom. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

The Real Adventures of Jhonny Quest első szezon? valaki?
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Cruel Angel írta:The Real Adventures of Jhonny Quest első szezon? valaki?
Az melyik? A régi, vagy az új? Elvileg mindhármat láttam. Jó is az. :)
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

DarkstaAaR^.^ írta:Bár figyelembe veszem az utolsó mondatodat, de azért megjegyezném, hogy a South Park pont a szerzők véleményét közli az amerikai társadalomról, és gyakran van konkrét tanulsága is. Tény, hogy vannak benne (sőt tele van vele) gusztustalanságok, és néha tényleg túlfeszítik a húrt ezen a téren, és az igaz is, hogy a 13-15 évesek csak a vulgár vicceket látják benne és nem tudják leszűrni az egyes részek mondanivalóját.
Hmmm..Ha ebből a szemszögből nézem sokat javul a véleményem a rajzfilmről. Viszont akkor sem bírom azt a perverz humort amivel leközli a dolgokat.^^ Mmmm Macskafogót én is imádom, és nemtom emlékszik valaki a kisfiúra aki vadludakkal repült? képregény is volt belőle (nemtom hogy kell írni már a kisfiú nevét xD) Niels Ho... érted nem emléxem xD De nagyon nagyon szerettem.Juj amugy Macskafogóban a patkányok voltak a legnagyobbak xD
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Sonia
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.08.09. 23:13

Hozzászólás Szerző: Sonia »

yume_chan írta:
Hmmm..Ha ebből a szemszögből nézem sokat javul a véleményem a rajzfilmről. Viszont akkor sem bírom azt a perverz humort amivel leközli a dolgokat.^^ Mmmm Macskafogót én is imádom, és nemtom emlékszik valaki a kisfiúra aki vadludakkal repült? képregény is volt belőle (nemtom hogy kell írni már a kisfiú nevét xD) Niels Ho... érted nem emléxem xD De nagyon nagyon szerettem.Juj amugy Macskafogóban a patkányok voltak a legnagyobbak xD
Niels Holgerson? Azt én is nagyon szerettem! Az tök jó mese.
Meg amit még szerettem az a Balu kapitány :D Mondjuk a kettőnek nem sok köze van egymáshoz.
Kép
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Én is szerettem a Balu kapitányt^^
Ha Walt Disney klasszikusokról van szó, akkor Dzsungel könyve az abszolut kedvenc az eredeti, nem felujitott szinkronnal. És most jutott eszembe mi az ami nagyon bosszant. Mért csinálnak a jó kis rajzfilmeknek folytatást? Egyetlenegy olyan Disney filmet tok mondani aminek tényleg tetszett a második része és az az oroszlán király (természetesen hogy ne lankadjak csináltak neki egy übersz@r harmadik részt amit meg se nézek inkább). Az OK második része zeneileg sem marad el az elsötöl sztem (ami nem mondhato el egyik WD folytatásrol sem) söt a nyito zene tul tesz sztem Elton John sircle of life-án (mellesleg Tina Trner énekli a második rész opját)és amikor Zira énekel ááááá imádom.Stoh Andrisnak nem kéne énekelnie.... (Simba szinkronja..-.-")
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

A Niels Holgersson is anime :) Egyébként én az újraszinkronizálástól akadok ki. A Hófehérke új szinkronja szvsz valami förtelmes. Amikor felkel az ágyban... háát... Maradjunk annyiban, hogy nehéz volt nem rosszra gondolni. A Szépség és a szörnyeteget ezek után meg se merem nézni.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

South Park pedig tanuságot ad az amerikaiak intelligenciájáról, hogyan kell teljesen értelmetlen, perverz és trágár rajzfilmet csinálni ami csak arra jó, hogy bontsa a fiatalok agysejtjeit :/ Ez mind csak személyes vélemény, nem fogok vitát nyitni rola
Nem is javaslom a vitát amíg nem néztél meg néhány részt.
Én nem mondanám minimalistának (az kicsit mást jelent). Erős kontúrok és határozott vonalak. Ez még nem minimál.
De az erős kontúrokon kivül szinte semmi nincs benne. Mintha ms painttel rajzolta volna. Az nem minimál?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kukurbuki 2005.08.11. 18:20-kor.
Piracy is charity.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

kukurbuki írta:Nem is javaslom a vitát amíg nem néztél meg néhány részt.
történetesen lehet h látott részeket... vannak akiknek ez a véleményük (nekem nem :P BENNE LESZEK A TVBEN!!!!)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Raisu írta: Meg a Chip&Dale is jó volt. Kár, hogy azt nem adja újra az RTL Klub
Pont ezt az egy sorozatot nem adják.Most majd a Gumimacik lesz.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Lesz a Gumimacik? *.* Az is olyan jó volt... 6 maréknyi piros bogyó, 7 maréknyi sárga XD
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Raisu írta:Lesz a Gumimacik? *.* Az is olyan jó volt... 6 maréknyi piros bogyó, 7 maréknyi sárga XD
Ez komoly? Mikor? Csak hogy tudjam, mikor ne nézzek TV-t...

A Gargoyles (mint Disney) szerintem szuper sorozat volt. Eredeti ötlet, szép megvalósítás. Szeretem.
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

kukurbuki írta:
South Park pedig tanuságot ad az amerikaiak intelligenciájáról, hogyan kell teljesen értelmetlen, perverz és trágár rajzfilmet csinálni ami csak arra jó, hogy bontsa a fiatalok agysejtjeit :/ Ez mind csak személyes vélemény, nem fogok vitát nyitni rola
Nem is javaslom a vitát amíg nem néztél meg néhány részt.
Ez aranyos volt mintha még nem láttam volna SP-ot^^ Figyelj nem kell leszolni a másikat azért mert véleményt nyilvánit képzeld rengeteg részt megnéztem és a filmet is és nem tetszik ennyi.Az hogy nem nyitok vitát azt jelenti hogy értelmetlen, mert mindenkinek más tetszik.Értelmetlen hozzászólás volt, és asszem a témát már rég lezártam részemről :/
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Akkor furcsa hogy a sok rész után is csak a trágárság jött le belőle.
Az agysejtjeid amúgy hogy bírták a kiképzést? Na jó kussolok.
Piracy is charity.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

yume_chan írta:Én is szerettem a Balu kapitányt^^
Jelentkezem, én is! ^.^
yume_chan írta:Egyetlenegy olyan Disney filmet tok mondani aminek tényleg tetszett a második része és az az oroszlán király (természetesen hogy ne lankadjak csináltak neki egy übersz@r harmadik részt amit meg se nézek inkább). Az OK második része zeneileg sem marad el az elsötöl sztem (ami nem mondhato el egyik WD folytatásrol sem) söt a nyito zene tul tesz sztem Elton John sircle of life-án (mellesleg Tina Trner énekli a második rész opját)és amikor Zira énekel ááááá imádom.Stoh Andrisnak nem kéne énekelnie.... (Simba szinkronja..-.-")
Az Oroszlánkirálynak van harmadik része? Nem is tudtam róla... Ja, vagy az a Timon és Pumba-s ökörködésre gondolsz? Azt láttam, és baromi jókat röhögtem rajta. XD
Amúgy szerintem már a második részt is feleslegesnek éreztem. Szép kerek volt úgy, ahogy volt az első rész. De azért nagyon szeressük.

Gumimacik? RTL Klubon?? Nézem!!!
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Gumimacik ^^;; imádom... meg is van az opening, de sajnos angolul tudtam csak megszerezni, de úgy is tök jó ^^
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

kukurbuki írta:Akkor furcsa hogy a sok rész után is csak a trágárság jött le belőle.
Az agysejtjeid amúgy hogy bírták a kiképzést? Na jó kussolok.
Bírom hogy egyesek képesek azért balhézni mert valakinek nem tetszik az ami nekik... Na mindegy..Ökör^^
Mmmm ha lesz gumimacik én is nézem!! Nekem Grafi volt a kedvencem:d Az OK harmadik része nem Timon és PumbásO.o De nem lehet vmi fényűző rajzfilm ugyhogy nem nézem meg mondom.Az is nagyon fejbe vágott mikor a Kishableánynak (istenem sztem kultuszrajzfilm nagyon szép^^) csináltak egy gyalázatos második részt... Sztem is jo volt az OK ugy ahogy volt de a második részt is nagyon igényesen megcsinálták^^
A Timon és Pumba videokon tényleg sokat lehet nevetni bár én a harmadikat eléggé eröltetettnek érzem^^
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

yume_chan írta:Ez aranyos volt mintha még nem láttam volna SP-ot^^ Figyelj nem kell leszolni a másikat azért mert véleményt nyilvánit képzeld rengeteg részt megnéztem és a filmet is és nem tetszik ennyi.Az hogy nem nyitok vitát azt jelenti hogy értelmetlen, mert mindenkinek más tetszik.Értelmetlen hozzászólás volt, és asszem a témát már rég lezártam részemről :/
gomen, de en valamelyest egyetertek vele, mert en is lattam par resz SP-t es elsyurtem, hogy ez sz*r. de ujabban baratokkal neztunk reszeket es nagyon teccett. nem mindet szeretem, de vannak nagyon jo reszek! :D
Kép
Avatar
yume_chan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2005.08.04. 18:09
Tartózkodási hely: in the darkness

Hozzászólás Szerző: yume_chan »

Emberek fogjátok már fel hogy nem mindenkinek tetszik az ami másoknak ebböl nem kell balhézni és föleg nem kell leugatni a másikat. Nem tetszik nem tetszik együtt lehet vele élni.Én nem szapulom, amint fentebb irtam valoban meg lehet világitani más szemszögböl, amit el is ismertem.Ettől nem fogom szeretni, de szidni sem fogom. Kezd felidegesíteni ez az eröltetett Istenitsük a SP-ot beszéljünk másrol...
風になる神風は
闇の中へ消えて
再会の夜に咲く
百合達の姿
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Bírom hogy egyesek képesek azért balhézni mert valakinek nem tetszik az ami nekik... Na mindegy..Ökör^^
A média az oka, meg a videojátékok. Meg a DnD is. :lol:
Piracy is charity.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Gumimacik Aug 19-től lesz.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Szerintem az anime és a nyugati rajfilmek annyira két külön világ, nehéz őket összehasonlítani. Bár animében még annyira sem vagyok jártas, mint rajzfilmekben, de amennyit tudok, abból az derült ki, hogy az animéknek teljesen más "céljuk" van, mint egy nyugati rajzfilmnek, vagy ha van is olyan, amiben hasonló a két műfaj, azt is másképpen oldják meg.
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én viszont nem teljesen értek egyet: minden országnak megvannak a maga hagyományai, nem csak Japán épül külön kultúrára. Ilyen alapon a magyar népmesék is ide vehetőek, vagy az amcsi rajzfilmek a 80-90-es években. A célközönség, illetve a felfogás más tészta.
Válasz küldése