Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Xelloss írta:Ha tényleg olyan hatása volt a célközönségre, mint írták, akkor nem csoda...
Nyúúú! Miért,mik voltak a reakciók??? ::hoo:: :lufi:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Valami olyasmit olvastam(meg nem mondom, hol...), hogy akik megnézték, eléggé ki voltak tőle, mármint a gyerekek. Én ugyan nem láttam, szóval nem tapasztalatból beszélek, mindenesetre elgondolkodtató.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Anime jobb s késsz.Nézzûk például az olyanokat amibõl van mint a két változat.Szar a nyugatiaknál a tõrténet habár van pár kivétel.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ryou írta:Anime jobb s késsz
Ez olyan mintha azt mondanád a Yugioh meg a hasonlót "szemét" jobb mint a Macskafogó :-P
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Jahj, a Macskafogó az egy Ász :) de végül is a Yugió sem szemét, mondjuk elég legalja, de azért a DICEnál egy fokkal jobb...bár miket beszélek itt... :lol:
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

A legjobb Mary Kate és Ashley akcióban.Félre ne értsetek annál rosszabb nincs.POCSÉK!!!
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Öh... oké... az tényleg pocsék, ugyanígy pocsék még jópár rajzfilm ami megy a Minimaxon (legalábbis számomra... 12 éveseknek tökéletes szórakozás) de pl ott van Samurai Jack, Dexter Laboratóriuma (amiben nulla a történet de a sorozat első évadjai nagyon jók voltak :))

És akkor még ottvan rengeteg más "nyugati" rajzfilm amik nagyon is jók... LionKing... Giccsparádé, és nem kell hogy tettszen mindenkinek. De jó...

Az a baj h ez is Ízlések és Pofonok téma. De sztem aki azt mondja h: jajj Anime mindfelett, Nyugati rajzfilmet meg se nézek... azt hiszem nem sok ANIMÁCIÓS filmet látott eddig életében...
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Lehet rõhõgni a CN ós rajzfilmeken.MKA meg volt A+ on is sajnos és nem tom mit keresett ott.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Dextert meg Samurai Jack szerintem poén, igazon, hogy k**va szar a grafikájuk, de az így poén.
A Dexternek mondjuk rengeteg elcseszett része van, de viszont vannak poénosak is, pl láttátok, azt amikor Dexter és Didi megitták a kávét és szülők tök idegbetegek lettek, na azon röhögtem egyet.
Lion King: no komment :P
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nekem a Samurai Jack grafikája kifejezetten tetszett, érdekesen voltak megoldva a harcjeleneteknél is a vágások. A Dexter szereplőit viszont alaposan átformálták az utolsó szezonban, a sorozat hátrányára. :?
Amúgy ez teljesen relatív, hogy kinek melyik kidolgozás tetszik jobban, sokak pl. nem bírják elviselni az animelányok hatalmas szemeit vagy botvékony végtagjait. Persze ez sincs így az összes anime-ben, hiszen mindegyik mangakának más-más stílusa van, csakúgy mint nyugati társaiknak is. Szerintem felesleges, sőt hülyeség összehasonlítani őket, olyannyira távol állnak egymástól. Vannak szép/csúnya, illetve érdekes/unalmas nyugati és japán rajzfilmek egyaránt.
Mayer írta:Az a baj h ez is Ízlések és Pofonok téma. De sztem aki azt mondja h: jajj Anime mindfelett, Nyugati rajzfilmet meg se nézek... azt hiszem nem sok ANIMÁCIÓS filmet látott eddig életében...
:goodpost:
Kép
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Hát mondjuk igaz,hogy nem nagyon lehet õsszehasonlítani.Én nem szerettem Samurai Jack-et, nem tetszett a story, meg hogy Jack egyfolytában nyugodt, oszt. amikor el kezd harcolni haját tépi meg minden. :) Szerintem kéne csinálni pár olyan anime-t ahol a fõhõs meghal. :D
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én nézek animét is, és nyugati rajzfilmet is (bár azt nem olyan sokat már).. ::jsleep::
És ez tényleg ízlések és pofonok téma, én is tudok mondani sz*r animét, meg sz*r nyugati rajzfilmet is, mert azért egyikből sem egyet vagy kettőt láttam. :roll:
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Az biztos, én se 1-2 t ott van pld. Sailor Moon, Blue Gender. :D Azok tiszta szarok.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ryou írta:Szerintem kéne csinálni pár olyan anime-t ahol a főhős meghal. :D
SPOILER
Nézz Cowboy Bebop-ot...
SPOILER END

Egyébként sok animében megtalálható ez a jelenség h a főhős meghal... Nyugati rajzfilmekkel ellentétben, ahol ez tényleg ritkaság.
Kép
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Hát részemről a nyugati rajzfilmek leginkább a poénok terén képesek überelni az anime-kat ilyenek mint pl.South Park,A Simpson család,Futurama etc. legalábbis ezek jobban szórakoztatnak mint pl. egy Excel Saga vagy Puni Puni Poemy(ezek sem rosszak csak azért van külöbnség szvsz)
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ryou írta:Szerintem kéne csinálni pár olyan anime-t ahol a főhős meghal. :D
Mit szólsz a Cowboy Bebop-hoz? :-P

A Blue Gender, és a Sailor Moon pedig ! :D
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Xelloss... ezért írtam Spoilert.... :D
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

A nyugati rajzfilmek közül Simpson család a kedvencem, de Futurama már a nyomába se ér sztem.
Ja és itt vannak GI-Joe, meg az ilyen csekmetek..., pl ebben sohasem sérült meg senki.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Mayer írta:Egyébként sok animében megtalálható ez a jelenség h a főhős meghal... Nyugati rajzfilmekkel ellentétben, ahol ez tényleg ritkaság.
Különbség: a nyugati rajzfilmsorozatok között nagyon ritka az olyan, aminek összefüggő, hosszabb sztorija van. Ezeknek általában teljesen más a céljuk, mint az animéknek, és általában végtelenre tervezik őket... úgyhogy nem sok értelme lenne megölni bennük a főhőst.

Más kérdés, hogy így hasracsapva azért nem tudok nagyon sok olyan animét mondani, amiben a főhős feldobja a bakancsot a végén, úgyhogy azt se mondhatjuk, hogy animében ez gyakori...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem is arra célzunk, hogy minden 3. animében beadja a kulcsot, inkább arra, hogy ez gyakoribb az animéknál, mint a "nyugati" rajzfimeknél. Az úgynevezett végtelen rajzfilmek közül viszont eszembe jutott egy nagy kedvenc: Prérifarkas, és gyalogkakukk...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nem akarok új topikot nyitni, és úgy gondoltam ide befér az amit találtam:
http://grev.g.hatena.ne.jp/keyword/DVD_sales
Ez egy mindenféle DVD eladási adatokat tartalmazó lista.
Ezek közül kettőt szeretnék kiemelni.
Rögtön a legelsőt: アニメDVDセールスTOP10, ez a Japánban eladott animációs DVD-k minden idők TOPlistája. (Nagyon jól passzol a topik címéhez, hogy animék vs. nyugati rajzfilmek. :)
Egy kis segítség az értelmezéséhez:
az első oszlop a kiadás dátuma
a második oszlop az eladott mennyiség a 万 kanji 10.000 db-ot jelöl, vagyis a 222万 az összesen 2.220.000
千と千尋の神隠し = Chihiro
ファインディング・ニモ = Finding Nemo
モンスターズ・インク スペシャル・エディション = Monsters Inc. Special Edition
となりのトトロ = Totoro
風の谷のナウシカ = Nausicaa
天空の城ラピュタ = Laputa
モンスターズ・インク = Monsters Inc.
美女と野獣 スペシャル・リミテッド・エディション = Szépség és a Szörnyeteg Limited Edition
リロ・アンド・スティッチ = Lilo és Stitch
ルパン三世 カリオストロの城 = Castle of Cagliostro

A másik érdekes lista az a "2005年アニメDVDシリーズ総合売り上げトップ10" című. Ez pedig az Oricon felmérése a 2005-ben eladott anime DVD-kről csak a sorozatokat figyelembe véve. Minden eladott DVD 1 db-nak számít benne, tehát a számok nem azt tükrözik, hogy hányan vették meg a teljes sorozatot, hanem azt, hogy hány DVD-t adtak el összesen az adott szériából.
種死 = Gundam Seed Destiny
仁D4th = Initial D 4th
ネギま = Mahou Sensei Negima
ケロロ = Keroro Gunsho
女神さまっ = Ah! My Goddess
Kép
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Ryou írta:Az biztos, én se 1-2 t ott van pld. Sailor Moon, Blue Gender. :D Azok tiszta szarok.
A sailor moon szerintem nem rossz. Én azon nőttem fel :)
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Hát részemről a nyugati rajzfilmek leginkább a poénok terén képesek überelni az anime-kat ilyenek mint pl.South Park,A Simpson család,Futurama etc. legalábbis ezek jobban szórakoztatnak mint pl. egy Excel Saga vagy Puni Puni Poemy(ezek sem rosszak csak azért van külöbnség szvsz)
Igen. Nos a rajzfilmek amiket felsoroltál leginkább az amerikai társadalom kifigurázása terén sziporkáznak, és valoban nagyokat lehet mulatni rajtuk.
Viszont. Rengeteg anime van amin ugyanekkorákat, esetleg nagyobbakat lehet mulatni, ott van pl a Full Metal Panic, sztem az Excel Saga is nagyon lefárasztos, de szinte minden animének (szinte) jellemzője az, hogy vannak benne nagyszerű poénok itt ott elvétve (nem is ritkán).
És ez attol fuggetlen hogy milyen az anime beállitottsága. A nyugati rajzfilmeknél mint a Prérifarkas, az Ozzy és a Svábbogarak (ami egyebek iránt a kedvencem), a looney toons, dexterék, stb. épp ez a cél. Azért készult hogy nevetessen, ehhez nem feltétel a sztori.
Sztem ez egy lényeges kulönbség :)
Avatar
Edd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.05.26. 19:04

Hozzászólás Szerző: Edd »

Én például a Transformers-en nöttem fel aminek a képregényből készült változatnak nagyon is jó története volt és a főhős is meghalt benne. De az már rég volt azóta mintha a nyugati rajzfilmek egyre adnak lefelé a színvonalból mármint ami a történeteket illeti. Nem azt mondom hogy minden nyugati rajzfil rossz csupán a nevetésre helyezik a hangsujt míg az animék töbségében a történetre.
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Nagyon sajnálom hogy nincsenek olyan hangulatos és élvezetes rajzfilmek mint mondjuk 5-6 évvel ezelőttig amik kijöttek. A studiok mennek egyre inkább a hatásvadászat felé, és szépen megrajzolt főhösök meg kidolgozott sztori helyett bepakolnak egy sereg hu de nagyszerű számitogépes jelenetet.
Nem, nincs ellenvetésem ez ellen, de ez ne menjen a többi tényező rovására.
Válasz küldése