Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Emberek en erre csak azt tudom irni hogy egy reszbol jobb az anime-k többsége ugyanis a sorozatok töbsége egy történeten megy végig nem ugy, mint a nyugati mesék. De mivel mikor én még kicsi voltam nem mintha most öreg lennék, mert még 25 se vagyok, de örültem egy jó Tom és Jerry, Bugs Bunny, Duffy Duck és a többi klassikusnak számító mese egy egy új részének mert az ember csak azokat tudott nézni. Az animet csak joval kesobb ismertem meg. Ha jol emlekszem akkor az elso anime amit lattam a Mila volt es csak utana jott a tobbi.
Hogy disney szar-e, vagy sem nemtudom, de szerintem nincs olyan ember aki nelatott volna legalabb egy rajzfilmet toluk igy vagy ugy.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Zsan írta: Igazából nem értem, hogy miért használják annyian a mesét mint negatív jelzőt. Azért mert japán animációs rajzfilmnek nevezzük még nem lesz sokkal érettebb vagy komolyabb. Igenis az animék egy jó része mese.
Szerintem meg mind mese :-P Mese= kitalált történet. Ugyanúgy ahogy Jancsi és Juliska mese, ugyanígy a Ghost is the Shell, ugyanígy a Jurassic Park... mondjuk sajnos mindenki fogalomzavarban szenved :neutral: én a "rajzfilm" kifejezést szeretem használni, mert a nem rajzolt film is mese (kivéve: dokumentumfilmek, valóság eseményeket feldolgozó filmek...stb)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Zsan írta:Igazából nem értem, hogy miért használják annyian a mesét mint negatív jelzőt.
A mai magyar köznyelvben már szűkítő értelmet nyert a szó, ez esetben pedig pejoratívnak minősül. Szerintem.
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

AyaDid írta: Szerintem meg mind mese :-P Mese= kitalált történet. Ugyanúgy ahogy Jancsi és Juliska mese, ugyanígy a Ghost is the Shell, ugyanígy a Jurassic Park... mondjuk sajnos mindenki fogalomzavarban szenved :neutral: én a "rajzfilm" kifejezést szeretem használni, mert a nem rajzolt film is mese (kivéve: dokumentumfilmek, valóság eseményeket feldolgozó filmek...stb)
Azért nem mondanám, hogy mind, mert azért van néhány olyan, ami tényleg a valós életről szól, csak rajzolt formában. Az nem feltétlenül mese. De egyébként egyet értek veled.
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Ha megkérdezem nektek mit jelent a tea, akkor is különböző dolgok jutnak eszünkbe, szóval hadjuk ezt a fogalom vitát :)
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

É úgy látom egyre több nyugati rajzfilm elanimezálódik(jó szó mi? :) )
egyre jobban hasonlítanak a keleti rajzfilmekre.

Amúgy meg ezt a mesés dolgot úgy kell felfogni, hogy mindegy milyen formában létezik egy történet - könyv,film,rajzfilm,képregény.. - csak szórakoztasson és kész.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Arra, amit Xell írt az Az animék hatása és a "jelek" topicban, itt írnék egy kisebb választ, mert nem szeretnék offolni (bár igazság szerint abban se vagyok biztos, hogy ez most ide illik). Szóval...
Nekem a Disneyvel legfeljebb annyi a bajom, hogy eddig két animét is lekoppintottak, verték a mellüket, hogy ez az ő tök eredeti ötletük, majd miután kérdőre vonták őket, tagadták, hogy bármi közük lenne hozzá (pedig az Nadia és az Atlantis közös vonásait még jó indulattal se lehetne véletlennek nevezni).
Nem az a problémám, ha valakik ötletet merítenek más munkájából, attól még lehet az adott cucc jó, hanem az, hogy tagadják, hogy bármi közük is lenne hozzá, nehogy megnyissák az utat a konkurenciának, vagy úristen, multimilliárdos stúdióként fizetniük kelljen jogdíjat... A régebbi történeteikkel semmi problémám, az újak meg egyszerűen nem tudnak már lekötni. (A Kingdom Hearts-hoz meg volt szerencsém, nem tetszett, pedig Goofy-t jobban bírom, mint a Square-t ^^""...)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, mindannyian tudjuk, milyenek az amerikaiak, szeretik ellopni a dolgokat. De azért voltak nem koppintott alkotások is. Na de végülis, spec. én nem szoktam disney-t nézni úgy hogy "most leülök és megnézem", csak a populárisabbakhoz volt szerencsém, amire unokahugi elrángatott a moziba, stb..

Ui: Kingdom heartsba van Goofy is:D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Akkor már én is inkább ide írom mert az Az animék hatása és a "jelek" topic kezd átmenni offba :D

Szóval: Nyugati rajzfilmek ide vagy oda, a legtöbb emberben az a tévhit van h a rajzfilm az mese, és az gyerekeknek van...

Nyugaton is persze vannak felnőttes mesék... és persze h a Tom és Jerry erőszakos dolog :) De azért más szintet ütnek meg mint ami egyes Animéknek készül. Gondoljunk csak a Dragonball-ra ami a "fiatalabb" közönséget fogta meg, és valahol nekik is készült, de hasonlóan erőszakos nyugati rajzfilmmel nem igen lehet találkozni. Tény hogy ott a Batman, meg ott a többi marvel meg tudomisén milyen képregények alapján készült rajzfilmek. de ott folyik vér (NEM fröcsög, meg száll szanaszét ala Elfen Lied)? Verik egymást hosszú saga-kon át? Hát nemigen... Így mégiscsak úgy van belőve hogy a kisebb közönségnek is fogyasztható legyen. Persze hogy vannak Kivételek (South Park és co.), de az Animékben jobban felvállalják a felnőttebb dolgokat... meg míg a nyugati ipar kihoz néha néha egy-egy felnőttesebb rajzfilmet, addig Keleten jönnek szépen sorjában...

Csak hát, mi Nyugatban élünk... és a legtöbb emberben az a tévhit terjeng hogy a Rajzfilm az MESE, és az Gyerekeknek való... Erre akartam a másik topicban kitérni, csak az már nagyon OFF lett volna :)

SZERK:

Nah igen, azért mondjuk ÉN nem tudnám a Hófehérkét, meg a Hamupipőkét és az egyéb jókis Disney Meséket másmilyen tálalásban elképzelni :) Azok jók voltak, de mára a Disney kifogyott az ötletekből meg az igény is más lett...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mayer 2006.02.08. 22:17-kor.
Kép
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Nem tudom.
Én nem igazán látok különbséget a Nyugati és a Keleti rajzfilmek brutalitása között.
Egyébként meg az animékben sem az a jellemző, hogy fröcsög a vér.
Sztem mindkettőben megvannak a különböző műfajok. Animében is vannak brutálisak, meg kevésbé brutálisak és Nyugati rajzfilmekben is.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Én meg rajzfilmeken nőttem fel, ha belegondolok, régebben is hülyének néztek, mikor 10en évesen nem az épp menő tinisorozatot néztem, hanem a Flintstonest, a Scooby-Doo-t vagy a Bugs Bunnyt. ^^" Most az animékért néznek néha hülyének (és mégcsak nem is tudják, hogy az előbb említett cuccokat ugyanolyan előszeretettel nézem XD). ^^"
Én szívesen megnézek nyugati cuccokat is, és ott is ugyanúgy vannak olyan sorozatok, filmek, amiket imádok, és olyanok, amiket utálok, akárcsak az animéknél. Van köztük sok eltérés, de nálam egyik se lesz ettől több vagy kevesebb a másiknál.
Kép
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Minden rajzfilmet saját műfajában kell értékelni, más a célja a flinstones-nak, és más a célja a haibane renmei-nek....

Amúgy gondolkoztatok már rajta, hogy a Scooby doo-ban a szörnyek hangját, nyávogását víjjogását, milyen lehetett a szinkronszinészeknek előadni :D vállalnék egy ilyen munkát :) (amúgy nem szeretem scooby, mert minden rész ugyanarról szól..I think)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Neerson írta:Minden rajzfilmet saját műfajában kell értékelni, más a célja a flinstones-nak, és más a célja a haibane renmei-nek....

Amúgy gondolkoztatok már rajta, hogy a Scooby doo-ban a szörnyek hangját, nyávogását víjjogását, milyen lehetett a szinkronszinészeknek előadni :D vállalnék egy ilyen munkát :) (amúgy nem szeretem scooby, mert minden rész ugyanarról szól..I think)
A ScoobyDoo-t utáltam mert egy Hippie kutya ette a Hashish Shütit :D És attól pörgött, a drogos haverjával együtt :D

Najó ezt persze irónikusan értem, néztem a sorozatot, de annyira sosem fogott meg :)
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én sose néztem, már kiskoromban is idegesített, pedig még nem is tudtam hogy hippi. Meg a Tom és Jerry-t is utáltam, a Tapsihapsival együtt...
Piracy is charity.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

kukurbuki írta:Én sose néztem, már kiskoromban is idegesített, pedig még nem is tudtam hogy hippi. Meg a Tom és Jerry-t is utáltam, a Tapsihapsival együtt...
Akkor mit néztél? jó, kicsit off, de érdekel :)
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Akkor mit néztél? jó, kicsit off, de érdekel
Hát, a tininindzsákat pl szerettem... Meg mintha lett volna valami dínó is, Denver, vagy ilyesmi névvel. Meg a disnei sorozatokat vasárnap.
De nem néztem sok mesét, inkább videón olyan filmeket, mint Egri csillagok, 80 huszár, A koppányi aga testamentuma...
Meg sok indiános, törökös, meg huszáros könyvet olvastam. Korán tudtam olvasni, már oviban. Azelőtt meg muterom csomót felolvasott nekem.
Ja, meg szerettem a Mátyás királyos rajzfilmsorozatot is. Mesék Mátyás királyról volt asszem a pontos címe.
+egy nagy rakás mesekazim is volt, űgyhogy sokat hallgattam őket, aközben legalább tudtam legózni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kukurbuki 2006.02.08. 23:57-kor.
Piracy is charity.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Denver! Dinóóó jóó barát Őőős időkön ááát! Vagymi :D:D:D:D:D

nah az is egy jókis Iku nuku sorozat volt de szerettem :D
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én már csak arra emléxem hogy gördeszkás rokkerek voltak benne... :)
Piracy is charity.
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én személy szerint nem értem ezt a Disney dolgot: ott van mondjuk az Oroszlánkirály, a Tarzan, a Pocahontas, a már vhol említett Notre Dame-i toronyőr... tele voltak manapság felkapott színészekkel, akik a szereplők hangjait kölcsönözték. Tök jó zenéik voltak, látványra is nagyon odarakták (pedig 90-es évek), és szerintem baromi hangulatosak. És pl. Phil Collins mint a Mackótestvér betétdalának szerzője (a filmet nem láttam, viszont a számot hallottam, és tetszett). Jó, persze, nem jöhet be mindenkinek ugyanaz, de szerintem elég sokan nőttek fel Disney-n, köztük én is.

Amúgy meg Egyiptom hercege, ami beugrik a "nagyon király" kategóriából.

Az idősebbek pedig emlékezhetnek a Cartoon Network Hanna-Barbera sorozataira (60-70-es évektől kezdve, 1990-1995 között is biztosan futottak): pl. Birdman, Space Ghost, Scooby Doo, Jetsons, Johnny Quest, Atom Ant és társaik. És nekem úgy jött le, hogy az újabbak közül a Samurai Jack-et vagy a Dexter's Laboratory-t is többen kedvelik mint Genndy Tartakovsky-k.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Midoo írta:És nekem úgy jött le, hogy az újabbak közül a Samurai Jack-et vagy a Dexter's Laboratory-t is többen kedvelik mint Genndy Tartakovsky-k.
A Samurai Jack alapból olyan hogy az Animék vonalán megy. Szal "tipikus" anime vonásokat lehet megfigyelni mint pl a montázsok stb. Genndy Tartakovskyval készült riportban maga a "mester" mondta h ez szándékos "kölcsönzés" az animékból Megjegyzem, a Samurai Jack eltekintve a kicsit számomra butuska történettől, egy nagyon jó kis rajzfilm :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem tudom en mindket mufajt szeretem...talan azert mert tudatosan a Disney rajzfilmeken nottem fel, akkor az animekrol meg nem tudtam h animek..
nekem nagy kedvencem az Oroszlankiraly (most is mindig bogok rajta), de egyebkent majdnem mindegyik egesz estes Disney rajzfilmet szeretem..(kiveve az olyanok h Szepseg es Szornyeteg korcsolyazni tanul, meg hasonlok, azoktol hanyok, mindenbol csak az elso resz a jo)
meg persze Spongebob :lol:
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

húú..tényleg, az atom anti...az nagyon jó volt, csak nagyon keveset láttam belőle...ja és hüpp hüpp hüpp, Barba trükk :)
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Genki!
A Denver díno....... Azt én is nagyon kedveltem!Sőt annyira h 5éves koromba egy olyan denver dínoval rohangásztam!
Jó lenne újra látni4
Meg is felledkesztem róla!
DOUMO!! h emlékeztettél rá!
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Mayer írta:Denver! Dinóóó jóó barát Őőős időkön ááát! Vagymi :D:D:D:D:D
"Denver! Dinóó jóbarát őőősidőkből szól hozzád! ":wink:
Avatar
Plague
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2006.04.04. 10:50
Tartózkodási hely: Namek

Hozzászólás Szerző: Plague »

Csak annyit mondhatok, hogy az animek komolyabbak mint egy átlagos mese film. Én úgy vagyok vele, hogy egy nyugati mese csak butítja és hülyíti a gyerekeket.
Tudom ez most nem ide tartozik de valaki hallot már Az Ödön az ökör című meséröl? Ha esetleg látta is akkor mondja már meg hogy Anime-e vagy sem? KÖSZ előre is!!! :D
Válasz küldése