Animék vs. nyugati rajzfilmek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Azért az egy kicsit mást jelent, hogy valami B film, vagy szerintem rossz.
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Miért?a Doom-ra azt mondják hogy B de szerintem egész jó.. ha az B akkor a House of the dead akkor úgy a Z után.. Na de én már szólni se merek, mert nem témába vág. /egyrészről igazad van rage, másrészről Rajtad kívül asszem senkinek se csípte a szemét a dolog- Melyik anime szereplőre hasonlítasz leginkább? -fórm/
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Chidori
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2006.05.28. 14:21
Tartózkodási hely: 24-es osztály - Jindai helyi Gimnázium - Tokió

Hozzászólás Szerző: Chidori »

B kategóriás film... nemtom. Kinek mit jelent... de egyértelműen jelzi, hogy nem a csúcs! :-P
De visszakanyarodva a témához az animéket azért tartják nagyon sokan "B"-nek, mert abból indulnak ki, hogy rajzfim. A nyugati kultúrában pedíg kivesztek azok az animációk amelyek a 15 év alatti célközönségen kívűl másnak is szólnak, komolyabb témákról. Így egyértelműen azonosítják a mesékkel.
Természetesen az sem tesz jót hogy a B-s animék mennek a TVadókon, de sajna nincs mit tenni. Bár az A+ már javítja talán a véleményeket... kicsit. Mert pl egy Inuyashát még mindíg nem tartok top animének. De ez már szubjektív.
A lényeg az az, hogy sokáig nehéz valakit rávenni, hogy megnézzen egy animét, de ha sikerül egy minőségivel rákapatni akkor megvilágosul. ::jblush2::
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Rage-nek igaza volt Doom, szetoffoltuk a temat, amikor tenyleg van cosplay topic..buntudatom is van :(
Sztem az egesz szubjektiv..h azt mondom egy filmre h B, vagy C kategorias, mert pl sztem a Doom nemhogy B kategorias, hanem vhol meg lejjebb, joval lejjebb (elnezest Doom), de attol, h meg en utalok egy animet, attol az meg ugyanugy anime, ezt nem lehet ketsegbe vonni. Az h "light" anime meg butasag sztem, az olyan mintha azt mondanam h egy film azert mert en falra maszom tole nem is film, hanem mondjuk egy szinhazi darab.. :?
Speciel az Inuyasha-t en sem szeretem, de nemhiaba olyan nepszeru, meg jo h azt adjak az a+on..
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

De azért megy A+-on CowboyBebop, meg Trigun ami azért bőven nem B-s anime, hanem tényleg minőségi, jó alkotások.

Jobban belegondolva a gyermekkoromba: G I Joe, Transformers. Nem volt valami ultranaturális a megjelenítésük (Mint pl egy korabeli Hokuto no Ken), de azért erőszakosak voltak a maguk módján. Ma már nem is tudok egy éppen felkapott nyugati rajzfilmsorozatot mondani amiben hasonlóan megy az erőszak. Mintha ez kihalt volna a nyugati rajzfilmszcénából. Aztán lehet h vannak hasonlóak mind a mai napig, de pl nem hallom a gyerekektől azt h Mennyünk G I Joe-zni, vagy Transformersezzünk.

Télleg, úgy, MOSTanában mi az ami Trendi nyugati rajzfilm? (hasonló kultja van mint GIJnak vagy Tnek)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hat lanyoknak a Power Puff Girls, nem? (ami anno nekunk a My Little Ponys volt)..a fiukat nem is tudom, kicsivel meg regebben a Pokemon volt..most meg ami megy a Cartoon Networkon..de sztem kb mar nem is nagyon neznek tv-t a fiuk, inkabb szamitogepes jatekokkal jatszanak, mint pl az unokatesom :?
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

ILoverenji Nem sértesz meg vele, mert nekem bejön :) nyugati rajzfilmekből talán még aRiddick: A Sötét Düh-re neveznék be, már ha rajzfilm (valaki szerint cgi movie)
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Szerintem azért innen is, mindenkinek van valami kedvenc filmje. Én csak animéket nézek, de van 1-2 film, amiről azt mondom, ez igen, ez egy jó kis film. Ilyen az Indul a bakterház, vagy a Jöttünk, láttunk, visszamennénk. Ezektől függetlenül éjt-nappal lát animéekt nézek, a polcom mangától roskadozik, de azért nem vetem meg a más stílust sem, ha abban találok olyat, ami tetszik:).
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

IloveRenji írta:Hat lanyoknak a Power Puff Girls, nem? (ami anno nekunk a My Little Ponys volt)..a fiukat nem is tudom, kicsivel meg regebben a Pokemon volt..most meg ami megy a Cartoon Networkon..de sztem kb mar nem is nagyon neznek tv-t a fiuk, inkabb szamitogepes jatekokkal jatszanak, mint pl az unokatesom :?
A Genndy Tartakovsky szériák minden nemű egyednek valók szerintem :D
Pont a sajátos világuk, humoruk, hangulatuk teszik őket "unisex"-é.
Avatar
Caballero
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2006.05.22. 00:33
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Caballero »

Egy oldallal ezelőtt volt szó a Kacsamesékról. A Kacsamesék önmagában tényleg nem rossz, de azt tudni kell, hogy a sorozat részeinek kb. 70%-a Carl Barks 1942 és 1967 között készült képregényein alapszik. Ezek a képregények pedig minden tekintetben felülmúlják a lebutított változatot (mármint a Kacsameséket). Ennek nem az az oka, hogy a Disney egyre alábbhagy színvonal tekintetében, hanem az, hogy a Disney-képregények nem a Disney-nek és nem a Disney felügyelete alatt készülnek (szerencsére)...
Don Rosa - the master of storytelling
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Gondoltam beírok ide is,a topic elejét is elolvastam,ezért lehet,hogy nem ideillőt fogok írni.

Személy szerint addig szerettem a Disney-t amíg el nem kezdték ezeket a 3d-s meséket nyomatni. Azóta nem érdekelnek.
Kedvenceim,amik nem animék: Szaffi,Mézga család(haláli sorozat :lol: ),
South Park (néha egy-két rész jöhet),Magyar népmesék(imádom őket!!!).
Néhány elmebeteg rajzfilm(szintén imádom őket): Cow&Chicken, Ren&Stimpy, Grim and Evil.... ezek voltak a kedvenceim a különböző mesecsatornákról.

Szóval mostmár nem szeretem a Disney-t (azóta utálom az oroszlánkirályt,hogy láttam a Kimbáról lett koppintva). Amiket még nem szeretek azok a Disney által készített filmek. A tipikus én vagyok a szép kiscsaj,de nem szeretnek,én meg beleszeretek a legmenőbb srácba a suliban,és a végén összejövünk filmek...hát ezektől hányni tudnék. Amin multkor röhögtem az egy "horror" filmnek volt titulálva(ha jól tudom) és gyilkos liftekről szólt...szívük is volt!!!! Öcsém! tök jót röhögtem a filmen. Szvsz az a baj az amcsikkal,hogy nincsenek jó ötletek és sztorik. Igaz ez a filmekre és a mesékre(szerintem).
Nézd meg a Ranmát(tök jó a sztori) vagy más animét és láthatod,hogy sokkal jobb.
Huh..kicsit elkalandoztam,bocsi az offért,és asszem ennyi elég is lessz.
(Régi,Disney-s Hófehérke Rulez!!! )

::japtoun:: :lufi:
Avatar
Edd
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.05.26. 19:04

Hozzászólás Szerző: Edd »

A nyugati rajzfilmek legfőbb baja hogy szinte mind egy sémára épül mint ujabban a nyugati filmek. A Disney-nek a legfőb baja hogy leragadtak a gyermeteg meséknél mert régebben még elment mert nem volt más de most már hogy vannak animek már ciki. Ugyan ez igaz a történetekre is nyugaton ritkán van eredeti történet mig a japán animékben sok az egyedi történet. Bár szerintem a nyugati rajfilmek között is akad jó csak nagyon kevés.
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Edd írta:A nyugati rajzfilmek legfőbb baja hogy szinte mind egy sémára épül mint ujabban a nyugati filmek.
Erre gondoltam én is,köszi :D
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ja, mert egy sémára épülő animék nincsenek, főleg manapság. o__o;;

Btw, akik szerint a nyugati rajzfilmek egy sémára épülnek, nézzenek kicsit jobban körül az animációs filmek világában... mint már párszor elmondtam, "nyugati animációs film" nem = Disney & Cartoon Network...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

mufurc írta:Ja, mert egy sémára épülő animék nincsenek, főleg manapság. o__o;;

Btw, akik szerint a nyugati rajzfilmek egy sémára épülnek, nézzenek kicsit jobban körül az animációs filmek világában... mint már párszor elmondtam, "nyugati animációs film" nem = Disney & Cartoon Network...
Nem is azt mondtam,hogy ha nyugati razfilmekről van szó,akkor csak ez a kettő létezik,csak belőlük hoztam fel példát. Az egy sémára épülő dolgokat meg a filmekre értettem...(ezt most jól megaszontam :-P ::reliev:: )
A Disneyt-t pedig akkor sem szeretem :boom:
OFF: Ma este pedig hajrá olaszok!! :taps: Off vége
(ezer bocsánat,de nem tudtam kihagyni)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Edd írta:A Disney-nek a legfőb baja hogy leragadtak a gyermeteg meséknél mert régebben még elment mert nem volt más de most már hogy vannak animek már ciki.
A Disneynél az az érdekes, hogy eleinte tényleg gyerekmesékkel kezdtek (ami szerintem is akkoriban azért volt a leginkább sikeres, mivel nem nagyon volt a cégnek vetélytársa), viszont később azért csináltak komolyabb dolgokat is, pl. a Gargoyle című sorozatot, amit ugyan nem láttam, de már a képek alapján sem mondtam volna meg, hogy az Disney-gyártmány. Akkor szerintem a Csipet-csapat, Kacsmesék, és hasonló TV sorozataik is szórakoztatóak voltak, meg legalább nem csak mozifilmeket csináltak. Viszont kb. 2000 körül bejelentették, hogy ők nem készítenek több kézzel rajzolt filmet (elég hülye egy döntés szerintem...), és innentől ráálltak a tisztán 3D-s dolgokra. Azóta TV sorozatok nuku, kézzel rajzolt rajzfilmekből meg néha kijön 1-1, de azok is csak béna folytatások, amik megalázzák az eredeti művet. (Oroszlánkirály 3, Bambi 2, stb.) És ami végleg betett, hogy kezdik átvenni a Cartoon Network debil rajzfilmjeinek (Cow & Chicken, Ed, Edd & Eddy stb.) karakterdizájnját, lásd pl. a Csodacsibe című Disney filmet, amiben szemüveges kiscsirkék, és fogszabályzós kancsal kacsák rohangáltak, meg persze evészavarral küzdő malacok, és még a jóég tudja mik... (Ez szerintem sokkal károsabban hat a gyerekekre, mint bármilyen "antiszociális Inuyasha", de ez már nagyon off lenne, úgyhogy nem itt fejtem ki.)
Kép
Avatar
KazukiFuse
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2005.11.14. 19:07
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: KazukiFuse »

Igazából azt sajnálom, hogy ezt a fejlett és drága 3D-s technikát már régóta csak kisgyerekeknek szánt filmekre szánják, meg sem próbálkoznak egy fokkal komolyabb alkotást összehozni a segítségével. (őszintén szólva kezdenek a könyökömön kijönni a városba szabadult, zsiráfok, zebrák, bohóchalak, galambok, meg naposcsibék )
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Legutolsó információim szerint, mivel a Disney rendesen belebukott a 3D-s próbálkozásaiba, taktikát váltott; felvásárolta a Pixart, ők csinálják a CGI rajzfilmeket, az anyavállalat pedig visszaáll tisztán 2D-s rajzfilmekre...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

KazukiFuse írta:Igazából azt sajnálom, hogy ezt a fejlett és drága 3D-s technikát már régóta csak kisgyerekeknek szánt filmekre szánják, meg sem próbálkoznak egy fokkal komolyabb alkotást összehozni a segítségével. (őszintén szólva kezdenek a könyökömön kijönni a városba szabadult, zsiráfok, zebrák, bohóchalak, galambok, meg naposcsibék )
Azért a Shrek 1-2 nagyon ott volt szerintem. :D (OK, az nem Disney XD)
anubys írta:Legutolsó információim szerint, mivel a Disney rendesen belebukott a 3D-s próbálkozásaiba, taktikát váltott; felvásárolta a Pixart, ők csinálják a CGI rajzfilmeket, az anyavállalat pedig visszaáll tisztán 2D-s rajzfilmekre...
Volt a Disney-nek valaha saját készítésű 3D rajzfilmje? :shock: Eddig az összes előtt ott díszelgett a Pixar-logó, amit láttam.
Kép
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Titkos írta:Ami végleg betett, hogy kezdik átvenni a Cartoon Network debil rajzfilmjeinek (Cow & Chicken, Ed, Edd & Eddy stb.) karakterdizájnját, lásd pl. a Csodacsibe című Disney filmet, amiben szemüveges kiscsirkék, és fogszabályzós kancsal kacsák rohangáltak, meg persze evészavarral küzdő malacok, és még a jóég tudja mik... (Ez szerintem sokkal károsabban hat a gyerekekre, mint bármilyen "antiszociális Inuyasha", de ez már nagyon off lenne, úgyhogy nem itt fejtem ki.)
Ezzel én is eggyet értek :lufi:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az említett szériákkal az is baj, hogy teljesen hülyének nézik az embert, ami egyrészt sértő, másrészt hosszú távon azzá is tehetné azokat, akiket nézik(az Ed, Edd, és Eddy-től a rosszullét kerülgetett).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Éppen azok a rajzfilmek azok, amik nem hülyének nézik az embert, hanem egy idősebbeknek (értsd: nem a Kölyökklub célközönségének) szóló humort képviselnek. Addig oké, hogy a humoruk nem a te eseted, de ettől még nem lesz sértő, vagy bármi. Hülye pedig senki nem lesz tőlük. :roll: Én (az én koromban) évek óta nézem őket, és mégis megvagyok valahogyan. *shrug*

A dizájnjuk pedig nekem tetszik - ami azt illeti, sokkal, sokkal kreatívabbak, mint a tizenkettő-egy-tucat "nagy szemek, hosszú combok, sebességvonalak" animék.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nem azt mondom, hogy minden ilyen rajzfilm pocsék, csak a példában említetteket nem bírom. Jó, mondjuk ez tényleg ízlés kérdése.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:Volt a Disney-nek valaha saját készítésű 3D rajzfilmje? :shock: Eddig az összes előtt ott díszelgett a Pixar-logó, amit láttam.
A Csodacsibe volt az első próbálkozásuk, nem is terveznek többet...
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha tényleg olyan hatása volt a célközönségre, mint írták, akkor nem csoda...
Válasz küldése