Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Edina-chan írta:
Load írta:Tegnap kezdtem el a Hellsinget, van hátra 5 rész, OVA és moviek.
Movie? A Hellsingnek van movieja? Én csak ováról tudok (még azt sem láttam)... :shock:
SIekrült az ovát többszörösen letöltenem, és azt néztem be. o_O''
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mostanában retroztam egy kicsit ^^:

Tokyo Babylon OVA 1-2: Jó lett volna, ha... befejezik. Nekem nagyon bejött, mert egyébként is szeretem a TB mangát (csak az utolsó 2 kötetet nem tudom megszerezni, akinek megvan dobjon már egy privit plz), és ezzel a '91-es animestílussal és zenékkel imho nagyon jól átjött a detektívsztori jelleg. Kibírtam volna még pár részt -_-

Iria-Zeiram: Már szintén régebbi darab. Nincs valami nagy története, de a korához képest imho szép a karadesign, + a szereplők is szimpatikusak, kellemes kikapcsolódás, ajánlom.

Armitage lll: Már régóta megvolt, de eddig valahogy ne kerítettem rá sort. Sajnos csalódás volt, kicsit többre számítottam egy szokásos rendőr-android-detektívsztorinál... De a háttérzenék (tipikus régies futurisztikus sci-fi anime-effektek) tetszettek.

Aztán:

Tenjou Tenge: Ettől azért többet vártam. Most olvasom a mangát, és a flashback-story (kb. a manga közepe) után kezdtem bele az animébe. Nem kellett volna. Az opening eléggé WTF o.O, egyes szereplők szinkronhangjai imho nem lettek túl jól eltalálva (pl: Shin v. Mitsuomi), Aya pedig egyszerűen rettentő idegesítő. Az animáció nem tól jó, az art meg... szal a készítők beleestek abba a hibába, hogy a manga rajzstílusát egy-az-egyben alkalmazták az animére is. Csakhogy ha valami jól néz ki papíron (a manga valami gyönyörű), még nem biztos, hogy animében is visszaadja ugyanazt, így a karadesign sem jött be. És úgy általában az egész anime nem adta vissza azt a hangulatot, ami a mangában megvolt, túl csillivilli lett az eredeti történethez képest. Azonban akinek nem tetszett az anime, adjon egy esélyt a mangának, mert az nagyságrendekkel jobb és szebb és összetettebb és... a mangának fanja vagyok, na ^^.

Ezenkívül a Memories-t és a Tokyo Godfatherst néztem még. Mindkettő tetszett, nem olyan nagy számok, de érdemes azért belenézni (különösen a Memories-Magnetic Rose részebe, az egy elég érdekes darab).

A végére pedig egy kis szörnyülködnivaló: Hokuto no Ken (Fist of the north star): Azért írtam ki kétféleképpen a címét, hogyha valaki bármelyik címmel találkozik, időben el tudjon menekülni előle, mert valami katasztrofálisan rossz. Op borzalmas, aztán az első részben felbukkannak a nagyon kemény poszt-apokaliptikus motoros csávók (megjegyzem, a ruháik bármelyik szado-mazo-klubnak is díszére válnának: rózsaszín bőrnadrág, szíjak stb), valamint Ken, aki egy magányos harcos, akiről persze kiderül, hogy nem gyenge gyerek ám, hanem ő a "Hokuto no ShinKen", akire a világ már régóta vár. Ken puszta kézzel harcol és nagyon durva technikái vannak, mivel ismeri az emberi test "kritikus pontjait", és az azokra mért támadáskombókkal az ellenfél testében keringő vér nyomását megnövelve, a vérük belülről robbantja szét őket. Minden kombó után a kép leáll, és egy szintén durva hang bemondja a támadás nevét. Aztán a kb. 4. ep-ben megjelenik a főellenség is, egy Griffithre hasonlító figura, a Császár, aki Ken szerelmét tartja fogva várkastélyában, és amikor a nő nem fogadja el tőle az ajándék gyémántokat, a Császár puszta kézzel (!) morzsolja szét őket. Aha.

Először azt hittem, hogy ez csak poén, mert a dolgot már a motorosok megjelenése után (ami kb. az első perc) nem tudtam komolyan venni. A legjobban a nagylábujjal való fejleszaggatás fájt. Lábujj. Tetszik érteni? Ajjajjaj...De rá kellett jönnöm, hogy bizony nagyon is komolyan gondolják. Én meg a harci kombókból tanulva, önvédelem gyanánt az "Insert Hokuto no Ken dir+Delete" kombinációt vetettem be, aztán gyorsan bevettem egy nyugtatót. Ilyeneket többé ne...
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2006.07.30. 14:43-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Suzumiya Haruhi no Yuutsu
KépKép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:Tenjou Tenge: (...) egyes szereplők szinkronhangjai imho nem lettek túl jól eltalálva (pl: Shin v. Mitsuomi),
Mitsuomi még elmegy, de Shin és Maya valami rettenet. Shinnél egyszerűen nem értem, miért Ikeda Shuuichit választották hangnak - jó seiyuu (Char Aznable és Hiko Seijuurou hangja), de egyrészt túl oldschool egy Shin-féle karakternek, másrészt az ég szerelmére, majdnem negyven évvel idősebb a karakternél! Oké, hogy az anime-karakterek általában nem pont annyinak néznek ki és hangzanak, amennyi idősek, de egy bizonyos határon túl a különbség már feltűnő, egy 50-vhány éves embernek már nincs olyan hangja, mint egy tizen-huszonvhány évesnek. :roll: Maya meg... Hisakawa Ayának (!!!) teljesen egyértelműen fogalma nem volt, mit kezdjen a szereppel. :neutral:

És igen, Fist of the north star. xD Üdv a klubban. xDDD

Megnéztem a Coyote Ragtime Show-t a 4. epizódig... őszintén szólva nem tudom, miért nézem, talán unalmamban, vagy vmi. A sztori teljesen idióta (a 4. részben elmesélt überkúlos bankrablást mintha vmi lelkes 14 éves találta volna ki), az animáció a "középszerű" és "aú" között váltakozik, a zene klisé, a karakterek meg... na igen.

Sz'al rájöttem, mi zavar leginkább ebben az animében: nem a Bebop és egyéb animék, ahem, "inspirációja", nem a lolik, nem is a szánalmas sztori, hanem az a pozőrködés, amit a karakterek művelnek. A kúlosnak kijelölt fickóknak nem lehet levakarni a képükről a vigyort, folyton ugyanazzal az "olyan laza vagyok, mindjárt szétesek, hö" hanglejtéssel beszélnek, és szinte megállás nélkül pózolnak (Mr. Kalózkirály még a séróját is dobálja). Ez már nem kúl, ez nevetséges, ráadásul rettentő idegesítő (attól a vigyortól és attól a hanglejtéstől egy idő után a falnak tudok menni). Sz'al egyenlőre egy enyhén gáz animéről van szó, és kétlem, hogy valaha is eléri a "jó" szintet. Na mindegy, valszeg úgyis csak addig nézem, amíg a Kemonozume el nem kezdődik...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

powerpuff girls z : (anime változat!)
nagyon aranyos lett az anime^^ néhol olyan érzésem van mintha doremit néznék. néhol meg cutey honey-t... :lol:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:A végére pedig egy kis szörnyülködnivaló: Hokuto no Ken (Fist of the north star)
Ezen én sem értem, hogy anno mitől lett kultuszanime. Gyakás az egész, meg idióta technikák nyomatása, megfejelve egy kis "mi mind Arnold Schwarzeneggerek vagyunk" életérzéssel (pl. ez a gyémántmorzsolgatós rész). Szerintem sosem fogom megérteni, hogy miért ez Rumiko egyik kedvence. :shock:
K@e-chan írta:powerpuff girls z : (anime változat!)
nagyon aranyos lett az anime^^ néhol olyan érzésem van mintha doremit néznék. néhol meg cutey honey-t... :lol:
Az opening és a magical girl behatás alapján nekem is egy-az-egyben a DoReMi ugrott be, de a poén kedvéért lehet megnézek pár részt. :)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Én sem értem, hogy anno mitől lett kultuszanime.
Dunno, talán ez volt a korabeli Elfen Lied :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Ehhehee

Na jo eldontottem hogy félbehagyok mindent hogy nézhessem és olvashassam az Ouren HS HC-t :DD Annyira tetszik igy az első 5 rész után [lol] nagyon aranyos, szép a grafika, és helyesek a fiuk :P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:
Titkos írta:Én sem értem, hogy anno mitől lett kultuszanime.
Dunno, talán ez volt a korabeli Elfen Lied :dirr:
Ez egy jó hasonlat! ::japhaha:: :thumb:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Innocent Venus 1. ep - ha a Bones valaha is csinálna egy mekás-vérfürdős-enyhén lolis (AROHADTÉLETBE fájt volna kihagyni azt az alsó kameraszöget? >___>) akcióanimét, akkor az valami ilyesmi lenne. :D;; Az Innocent Venus valamiért végig a Wolf's Raint juttatta eszembe... A képi világ nagyon szép (főleg a karakterdizájn "Bonesos"), az alapsztori nem túl eredeti, de megfelel (enyhén lepukkant világban leánykát kell menekíteni az ellen elől), a zenének pedig kifejezetten Kannós stílusa van. A szereplőkről eddig nem sok derült ki, van a kvázi-loli, a kedves srác, a szűkszavú angsty srác és a weirdo, emellett az ellen(?) oldalán a pszichók kis csapata.

Mindössze két problémám van (a fanservice-en kívül, remélem ezzel letudták az egészet): a CG-mechák eléggé elütnek a környezetüktől (Gonzo-skálán úgy 7 pont), és elég unalmas dizájnjuk van (birodalmi minilépegetők, tankok és egy überpóverful meka); ezen kívül nem tudom, jó ötlet volt-e Fukuyama Jun mint az egyik pszicho hangja. Én szeretem Fukuyama hangját, és az is tetszik, hogy úgy látszik, VÉGRE kezd az uke bishouneneken kívül más szerepeket is kapni, de pico tököscsávóként nem éppen meggyőző az alakítása. xD;; No mindegy. Az Innocent Venus eddig érdekes, és még mindig jobb, mint az a szerencsétlen Coyote. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hellsing

Marmint 2 hete megneztem 6 reszt, de azota eljottem nyaralni, es nem tudtam befejezni...
idaig a velemenyem:
ugyebar amiatt ultem le megnezni, mert egyreszt nagyon szeretem a vampirokat, masreszt sok jot hallottam errol a filmrol... hat, nem is tudom... kicsit tobbet vartam... most ugy 7-8/10nel jarok... a problemam vele az, hogy kicsit kezdem unni ezeket az ujstilusu meno-vampiros cuccokat... viszont ami nagyon tetszik benne, az a hangulata... a szinhatasok lenyugozoek, egyediseget tukroznek... tehat nem bantam meg, hogy belekezdtem, de nem fog a kedvenceim koze kerulni, az biztos...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Ami hihetetlen megfogott az Alucard egyénisége volt.
Viszont női főszereplőnek kitalálhattak volna jobbat is mint egy "miniszoknyás kommandos csajt"...-.-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

AyaDid írta:a problemam vele az, hogy kicsit kezdem unni ezeket az ujstilusu meno-vampiros cuccokat...
Tudtommal a Hellsing volt az első ilyen stílusú, előtte nem is nagyon emlékszem semmilyen vámpíros animére, kivéve Vampire Princess Miyu és Vampire Hunter D, de azoknak más a hangulatuk. A "menő-vámpíros cucc" viszont igaz. XD
Jiyuu írta:Ami hihetetlen megfogott az Alucard egyénisége volt.
Viszont női főszereplőnek kitalálhattak volna jobbat is mint egy "miniszoknyás kommandos csajt"...-.-
Mi a bajod Victoriával? :wink: Nekem tetszett. :) "Miniszoknyás kommandós csaj" csak az elején volt, aztán 13 rész alatt szépen végigvezették, hogy hogyan vált egyre jobban vámpírrá. (Az más kérdés, hogy ahogy hallottam, az OVA-ban egy hentelő vérgőzös állatot csináltak belőle, valószínű nem is fog tetszeni. -__-) Mellesleg nem Victoria az egyetlen női főszereplő, ott van Integra is. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

most kezdtem el nézni a Wolf's Rain-t. a negyedik résznél járok és eddig tetszik. remélem nem akarok majd öngyilkos lenni a végén
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Jiyuu írta:Viszont női főszereplőnek kitalálhattak volna jobbat is mint egy "miniszoknyás kommandos csajt"...-.-
na ja, az se tetszik...

Lehet, hogy ez az elso ilyen anime, de en nem csak animekrol beszeltem...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Wolf's Raint nemrég néztem meg, és nagyon tetszett, annak ellenére, hogy nem szoktam kedvelni ilyen és ehhez hasonló történeteket. Talán leginkább a hangulata fogott meg, no meg jó zenéi vannak :)
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

most kezdtem el nézni a Wolf's Rain-t. a negyedik résznél járok és eddig tetszik. remélem nem akarok majd öngyilkos lenni a végén
De igen :)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Jiyuu írta:
most kezdtem el nézni a Wolf's Rain-t. a negyedik résznél járok és eddig tetszik. remélem nem akarok majd öngyilkos lenni a végén
De igen :)
belenézek :D
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

sejtettem. uh.ez az én formám. no sebaj. majd elteszek minden éles eszközt a közelemből, és bezárom az ablakokat.nagyon tetszik úgyhogy végignézem ha belehalok is :)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

:roll: Nem tudom, miért sír mindenki a WR végéről, hogy így meg úgy depressziós... Szerintem baromira nem az. Kifejezetten pozitív felhangja van (csak látni kéne a fáktól az erdőt...).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Igen Mufurcnak igaza van, és mint mindig, mindenki más buta és gyengébb felsogású :) Mufurc szokj hozzá hogy nem mindenki ugy gondolkodik mint te, nagyon szépen kérek, és egy animéről ne várd hogy ugyanolyan legyen a véleményunk mint neked.
És valo igaz ilyen dolgokat szo szerint nem mondtál, viszont a hozzászolásaid telis tele vannak ezzel a hangvétellel.
Lehet pl Miyume-nek is hasonlo lesz a véleménye mit a tied, de nem kell hogy feltétlen igy legyen...
És nem hiszem hogy mindnki hisztizik az anime vége miatt, ha meg igen, akkor nem gondolod hogy van benne vmi?...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

:wtf: Avagy miért jön elő a fórumon a kioktató stílusom, még ha nem is akarom. :3 (Úgy szóljál másokhoz amint ők szólnak tehozzád, stb.)

"van benne vmi?" - igen, annyi, hogy jaj szegények meghalnak, jaj, nem nyílik meg a Paradicsom, meg hasonlók. Csak azt nem értem, hogy egyesek miért ragadnak le itt, ahelyett, hogy esetleg észrevennék az anime mondanivalóját, ami ha nem is hepihepi joy joy, de pozitív. Ja, és a legvégét, ami mutatja, hogy a karakterek reinkarnálódtak, meg minden.

Baromira nem "depresszív", legalábbis az én mércémmel nézve.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Kb :) Ha nem akarod de mégis előjon akkor nem lehet mit tenni ugyebár :P
És igen, nem mindenki veszi észre amit leirtál, ezért nem kell lehurrogni senkit :) Nekem sem tetszett teljes mértékben, hiába mondanivalo ide vagy oda :)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem azért "hurrogok le" másokat, mert nem tetszett nekik. Sőt, ha megnézed, senkit nem hurrogtam le. Csak írtam, hogy nem értem, miért találja sok ember depresszívnek, mikor szerintem baromira nem az, és megpendítettem, hogy talán jobban oda kéne figyelni a dolgokra a "jaj, jaj, meghaltak" problémán kívül.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Jiyuu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.07.23. 03:59
Tartózkodási hely: Icethrone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jiyuu »

Nos nálam pl tök sokat számít egy anime végén hogy valoban meghal-e mindenki, a főhős, vagy valaki akit nagyon megkedveltem ez a mondandot nem, viszont a nézőt igenis nagy mértékben befolyásolhatja. és a rossz érzés nem fog elmulni legalább is nálam csak mert a mondanivalora koncentrálok.
Válasz küldése