Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Maria Sama ga miterut nézek nagyban, az első évadot röpke két nap alatt sikerült kivégezni (csak ne lenne utána mindennap 6 órai kelés...), és bár a második évad nem indul olyan jól, azért nem vennék rá mérget, hogy tovább fog tartani. Rég láttam ilyen szórakoztató animeot, ráadásul helyenként a komoly részek is nagyon rendben vannak.

Mushishiból is van még 4 rész, de azokat lassan nézem majd meg, nem akarom, hogy vége legyen. Ahogy mufurc is fogalmazott, ha más nem is ez a sorozat indokolja az anime mint műfaj létjogosultságát :)
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Regi vagyam teljesult (barcsak mind ilyen egyszeru lenne :D), vegigneztem a Future Boy Conant. Ezt az animet meg jo egy eve neztem ki magamnak, es igy utolag ugyan azt kivanom, barcsak hamarabb megneztem volna, megis allitom, megerte varni. Holnap igerem, irok majd objektiv ismertetot is (talan meg be is kuldom :D), de most egy kicsit irok az "utolso resz utani 5. perc" hangulatomban. Ez az anime zsenialis. Az, hogy 30 eves egyaltelan nem latszik rajta. Meg a grafikan sem igazan. Megkockaztatom, regen sokszor szebbek voltak az animek a gondosan megrajzolt hatterek es a kezi animaciok gyrekes, de baratsagos, aranyos termeszetevel, mint a ma es a kozelmult CGvel teletomott szogletes, tulkontrasztos, mar mar termeszetellenesen pontos "rajzai". Meg szerencse, hogy a mangakak nem PS-ben dolgoznak...Visszaterve az animehez, a grafika nagyon szep. Ha valaki elvbol nem nez regi animeket, nem fogja erteni, mirol beszelek, mert itt a rajzokban is megbujik valami melegseg, ami az egesz animere kihat, kepes lenne akar alokepekkel is komunikalni. A zene teljesen beleolvad az animebe, amig nezed eszre se veszed, de utana a dallamok megmaradnak, noha nem fulbemaszoak, egyszeruen csak annyira lekot a tortenet, hogy nincs idod figyelni a lagy alafestozenere, ami egyaltelan nem akar eloterbe kerulni. A karakterdesignok noha regiek, azert szepen animaltak (kezzel), es ez azt is jelenti, hogy nincs az a koltsegtakarekos megoldas, amit a mai napig szeles korben alkalmaznak, marminthogy ha a karakter mozog, az egyszeruseg kedveert kiveszik a hatteret, es inkabb nehany tucat fekete csikkal letudjak a "mozgasdinamikat", nem itt nem csak a vegtagok mozognak, hanem rendesen ha fuj a szel, meghajlik a fuszal, fodrozodik a szoknya szele, susognak a lombok...(Egyebkent nagyon "Disney-szeruek")
A tortenet kalandregeny. Marmint azt vette Miyazaki alapul, tehat megallas nincs. Az epizodok felorasak, es ket reszbol allnak, amit a "tiki" valaszt el. Ez egy tabla, amin a karakterek feje, teste es laba van, es mint egy nyeroautomata, vicces kombinaciokat rak ki a szereplok darabjaibol. A felepizodok onmagukban is kitesznek egy "fejezetet", de a cselekmeny nagyon jol tagolt, nincs benne holtido, mindig izgalmas, vegig egy percre sem lehet letenni. Maguk a karakterek nagyon jok. Erdekesek es osszetettek, peldaul Conan, egy fiu, aki a 3. vilaghaboruban elsulyedt kontinensekbol maradt kicsiny szigeten el nagyapjaval kettesben egy lezuhant raketa roncsaiban, es meg eleteben nem latott kettejukon kivul eleven embert. Meg Jimsy is, akinek kizarolag az ennivalon jar az esze, de nem csak egy zabagep, mellekkarakter, akinek megvan a multja, megvannak az almai, es koveti is oket, nem lohol Conan utan mint egy "huseges Watson", egyeniseg. Ugyanigy nagyszeru karakterek Dyce kapitany, Lana, Monsely, vagy Industria venjei, High Harbor faluinak lakoi, vagy akar Lepka. A tortenet aranyos, de megvan a sulya, ez azonban fiatalabbak szamara is emesztheto, de ez nem teszi kevesbe erdekesse es elvezhetove akar egy elemedett koru animekedvelo szamara sem. Nagy bolcsessegeket, rejtett tartalmat, Szent Gralt senki ne keressen benne, mert nem errol szol, ez egy hagyomanyos ertelemben vett shounen, a bushido szellemeben: baratsag, batorsag, kitartas, vidamsag, happy end. Ebben is kepes azonban ujat mutatni az ujaknak, hiszen nem tudom mkorlattam olyat, hogy a tenger feneken egy vascsohoz lancolt fohosnek a fohosno a szajaban hozza a levegot a viz ala a felszinrol, hogy meg ne fulladjon. Egy szo mint szaz, erre az animera joggal lehet mondani, hogy mestermu. Minden korosztaly szamara kulonosen ajanlott.
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nah, rövid másfél hét alatt végignéztem a Tactics-ot. Összességében csak pozitívumai voltak számomra. Mindent beletettek szinte, amit szoktam szeretni egy animében xD... szóval: nem túl modern Japán, mindenféle folklore cucc, ehhez tartozó ruhák (mmm, Subaru deja vu~ *_*), szárnyas bishounenek, szálló tollak, remek seiyuu-k, gyönyörű szinek, egyszer kissé drámaibb, máskor viccesebb részek, nyomozósdi és persze sok-sok démonféle ^o^. Az egész hangulata is nagyon jó volt, főleg így az xxxHoliccal párhuzamosan (ami körülbelül hasonló, csak még több benne az ilyen paranormális stuff - szóval egy pár rész után nem bír az ember elaludni @_@, ld. a semi-s Tactics rész...).

A szereplők teljesen jók voltak, Haruka arckifejezései és seiyuuja remek volt :D De tényleg mindenki megállta a helyét (Sugino-sama pedig xD!!), és hát ugye Raikou se volt semmi...

Az egyetlen, ami kicsit furcsa volt, az a befejezése... a Raikous szálat elég bénán zárták le, vagyis félig igen de félig nem (főleg, hogy az endingbe is beletették őket úgy >_>). Nekem nagyon tetszett az a banda, kiváncsi lettem volna arra, hogy mégis kik ők pontosan, és még mire képesek... de így is nagyon tetszett, olyan 9/10 ^_^ Úgyhogy főleg azoknak, akik hozzám hasonlóan nagyon kedvelik a "japánosdémonos" hangulatú animéket, nem vetnek meg egy-két bishounent a ház körül, és egyébként is, érdekli őket egy teljesen szórakoztató, de azért valamennyire izgalmas anime, azok nézzék meg ^_^.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Egy Haunted Junction című animébe szeretnék belekezdeni,ha valaki írna róla néhány bíztató szót.
Hanatarou desu.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Most fejeztem be a Gankutsuou-t... olyan mint egy szappanoperába oltott Shakespeare mű (igen... ezzel a romantikus regény műfaját is megtudnám határozni... nem véletlenűl... viszont félre értés ne essék ezt egyáltalán nem negatívum ként hozom fel)... ráadásul lenyűgöző látványvilággal.

Végére eléggé meg is hatódtam... nagyon üt a története. Persze már az elejétől világos hogy a Gróf nem jó szándékú de nem ez a történt lényege hanem Albert örlődése, és nemesi életformák bukása.

Ráadásul nálam külön pluszpont, hogy jól kombinálták az überscifi elemeket a steampunk és a kosztűmös film műfajával. Ebből én a steampunkot emelném ki, ezen műfaj látványvilága (régi kocsik, motorok, hőlégballonok stb.) nekem igen kedves.

Ja és ez a textúrázós kitöltögetős dizájn? Nem kis húzás volt az alkotóktól, nekem bejött.
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Miutan letoroltem a gennyes nyalat a kepernyomrol a Gakuen Heaven utan (amiben nagyon nagyot csalodtam, es most mar tudom mi a nagybetus pozor anime), most "nekiallok" a Honey and Clover II-nek..nagy dontest kellett hoznom, h melyik legyen, ez vagy a Host Club, de aztan vegulis emellett dontottem..majd meglatjuk...nem hiszem h egyikben is csalodnek amugy, szoval vegulis mindegy h melyik lesz elobb!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

IloveRenji írta:Miutan letoroltem a gennyes nyalat a kepernyomrol a Gakuen Heaven utan (amiben nagyon nagyot csalodtam, es most mar tudom mi a nagybetus pozor anime)
Magam sem mondhattam volna szebben! XD A végén már csak az OP zene és a hörcsögös előzetesek miatt néztem... Maga az ötlet a dokival és a kómás sráccal jó lett volna, csak nem illett ide. Ahogy pedig "megoldották" az egészet... :knife:
Honey & Clover-t én is nézek, csak még az első szezonnál tartok. Host Club-ból pedig még hátra van 2 rész. ^^
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Igen, legalabb a horcsogos dolgok viccesek voltak, sovany vigasz ::argh::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

re: Gakuen Heaven

*lengeti az "én megmondtam" zászlót a sarokban* xD;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Tudom.. :gurul:
Meg is allapitottuk Pal-channal, h bezzeg te megmondtad..de sebaj, mi legalabb megprobaltuk, csufosat buktunk, de legalabb megprobaltuk.. :-P
Es en nagyon imadom a Honey and Clover-t..nagyon nagyon...(h birtam ki eddig nelkule? :weh: )
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Kin-iro no Corda ~primo passo~ első rész alapján nagyon ígéretes, talán le tud majd kötni mint az ouran. Tetszik a képi világ a színek és úgy tűnik a zenéjét is szeretni fogom. :cool:

http://www.corda-primopasso.com/
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

...Eddig Honey and Clover 2-t néztem (neeem tetszett a vége :3) és Host Clubbot... úgyhogy most új dolgokat kell keresnem...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Earthian
4 részes, angyalos shounen ai (ami kb fél perc erejéig jelenik meg :? )
Yun Kouga mangájából. Az animáció nem rossz, mondhatni szép, a zene viszont nem igazán tetszett. Voltak benne érdekes dolgok, de úgy összességében semmi extrát nem véltem felfedezni benne. A szereplők rendben vannak, egyik-másik egész szimpatikus lett a végére.

The diary of Tortov Roddle
Nem túl hosszú, nagyon elvont anime érdekes rajzstílussal és érdekes ötletekkel. Mondjuk egyszer elég volt, de egy próbát szerintem érdemes tenni vele.

KLIKK
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Szacsi írta: The diary of Tortov Roddle
Nem túl hosszú, nagyon elvont anime érdekes rajzstílussal és érdekes ötletekkel. Mondjuk egyszer elég volt, de egy próbát szerintem érdemes tenni vele.

KLIKK
ez tetszik :lol: rá is keresek :)
Kép
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Megnéztem a Yami to Boushi to Hon no Tabibito-t. Az eleje érdekes, a közepe felé unalmassá vált, a végén ismét izgalmas lett. 12 vagy 13 részes, szóval nem egy hosszú shoujo-ai. Hiába, a Strawberry Panic-ot nem überelte ::jthrill::
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, új animék.

Pumpkin Scissors 1 - hát... főszereplő fickó aranyos (tipikusan az a bamba, gentle giant típus), főszereplő csaj aranyos, csak az anime nem tudja eldönteni, hogy most vígjáték akar lenni, vagy háborús dráma. Talán adok neki még egy epizódot.

Red Garden 1 - az epizód egy kissé szét volt esve rendezésileg, de mindenesetre érdekesnek tűnik. A karakterdizájnok tetszenek, a látványvilág tetszik, a sztori eddig leginkább a szereplők bemutatása volt... plusz egy musicalbetét (wtf?!) és vmi farkasember (wtf??!). o_O Az opening animáció baromi jó (bár a zene elég meh), az ending pedig rulz (a zene itt is meh, de az animációval együtt fun). Eddig nyerő, remélhetőleg a következő rész már írásra/rendezésre is összeszedettebb lesz.

La Corda d'Oro ~Primo Passo~ 1 - miért is néztem én ezt meg? :roll: Ja igen, a hegedű miatt, gondoltam legalább a zenéje jó lesz, de még abban is csalódnom kellett. Újabb otomekei dating sim adaptáció, sok sablonszépfiúval és híres seiyuuval. Akinek ennyi elég a boldogsághoz, annak egészségére, de én kihagyom.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Befejeztem az FMA TV-t és Movie-t, röviden összefoglalva az egyik legjobb anime, ami az egyik legrosszabb befejezést kapta. Bővebb vélemény megy hamarosan a topicjába.
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Én meg asszem elkezdek Windy TAles-t nézni :D
nagyon felkeltette az érdeklődésemet
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

miután a trailer felkeltette az érdeklődésem, megnéztem a Shin Angyou Onshi mozit. minden előképzettségem az előzetes és amit az itteni topkiban leírtak a mangáról, úgyhogy vioszonylag nagy várakozással ültem le elé. csalódtam is egy kicsit, meg nem is... a történet egyben van, bár nem sok minden derül ki a szereplőkről. a zene nem hagyott bennem mély nyomot, de emlékeim szerint azzal sincs semmi baj. de a grafika... a hátterek nagyon szépen van megrajzolva és erre jön egy olyan szinten közepes CG, hogy... hogy... jajj.
mindenesetre nem volt rossz, csak ebben a formában inkább el tudnám képzelni egy sorozat pilot epizódjának, mint egy különálló mozinak.
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

azt én is láttam valamikor, bár nem egy többszörnézhető alkotás, tetszett jó volt. Az első fele jobban tetszett mint a második. Volt az a jelenet amikor kiszabadult a csaj és a főszereplő-vel harcolt [sajna a nevekre már nem emlxem], azt kegyetlen jól megcsinálták :lol:
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Tegnap befejeztem a Chikyuu Shoujo Arjuna-t és nagyon kikészített. Tetszett benne, hogy nem kell túl sokat gondolkodni ahhoz, hogy megértse az ember (mert azért néhol egy kicsit durván szájbarágós), de mégsem mondhatnám, hogy egyszerű volt a mondanivalója. Áh na mind1. őgysem tudom megfogalmazni, de nekem 10/10es.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerdán fejezte be a Full Metal Alchemistet, az egyik legjobb anime, amit valaha láttam... ::daisuki::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Xelloss írta:Szerdán fejezte be a Full Metal Alchemistet, az egyik legjobb anime, amit valaha láttam... ::daisuki::
Jó, hogy neked tetszett a vége. :)
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

nekem is tetszett a vége ;)
de a movie-t még mindig nem mertem megnézni :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem talaltam ilyen temat, ugyh ide ontom ki a szivem: tegnap lattam a Grave of the Fireflies-t..Lehet, h en vagyok szentimentalis, de ah ma reggel felkeltem, meg mindig sirtam, meg meg mindig zombi allapotban vagyok..teljesen kiborultam, kb vegigzokogtam az egeszet..Gyonyoru volt sztem, es reg talalkoztam ilyen animevel, ami ennyire megrazott volna..(remeg a kezem ah irok..durva). Na mindegy, nem is nagyon tudok rola mit irni, mert vszleg megint elbognem magam, meg meg nem allt ossze a dolog,h mit tudnek rola mondani, mert annyi minden kering a fejecskemben, sztem ezt mindenkinek meg kene nezni, h ilyen is van..(csak annyit, h ilyen tunderi kislanyt en meg soha nem lattam mint Setsukot...ah mondja, h en gazdag vagyok, es eloveszi a kis penztarcajat, nna en mar ott sirtam...meg amikor nem mennek vissza a nagynenjukhoz, akkor kb uvoltozve sirtam, h vidd vissza a kislanyt, vidd vissza!!)
Válasz küldése