Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Teljesen megértelek, én is hasonlóképp éreztem magam mikor megnéztem ezt a filmet. :cry: Az egyik legmegrázóbb anime, amit valaha láttam, és pont azért mert megtörtént szituáción alapszik. Teljesen emberközeli az egész történet, a szereplők, minden nagyon el lett találva. Szerintem ez a film mindenkire nagy hatást gyakorol, még anyum is elbőgi magát a mai napig ha meghallja a kislány hangját...
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Na ez az anime engem nagyon elborzasztott, ugyanakkor nagyon tetszett. Már az első 2 perc után pityeregni kezdem és a végére jópár zsebkendőt elhasználtam :cry:
Pedig nem szokásom filmeken, animéken bőgni, de ez tényleg megríkatott.
Avatar
Axel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.09.19. 15:24
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Axel »

én még mindig a narutot nézem nagyon tetszik de a múlt héten bele kezdtem a samurai deeper kyo-ba :D

hihi látom erre az oldarra csak ff centeresek írtak :D
A láncfűrész ritmusra jáár!!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Grave of the Fireflies
IloveRenji írta:...ah ma reggel felkeltem, meg mindig sirtam, meg meg mindig zombi allapotban vagyok..teljesen kiborultam, kb vegigzokogtam az egeszet...reg talalkoztam ilyen animevel, ami ennyire megrazott volna..(remeg a kezem ah irok..durva)...(csak annyit, h ilyen tunderi kislanyt en meg soha nem lattam mint Setsukot...ah mondja, h en gazdag vagyok, es eloveszi a kis penztarcajat, nna en mar ott sirtam...meg amikor nem mennek vissza a nagynenjukhoz, akkor kb uvoltozve sirtam, h vidd vissza a kislanyt, vidd vissza!!)
Pal-chan írta:...Az egyik legmegrázóbb anime, amit valaha láttam...még anyum is elbőgi magát a mai napig ha meghallja a kislány hangját...
Szacsi írta:...Már az első 2 perc után pityeregni kezdem és a végére jópár zsebkendőt elhasználtam...
na, kb ezekért nem mertem még megnézni...
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Lássuk az őszi szezont az első részek alapján (már amik elkezdődtek):

Ayu Mayu Gekijou - nagyon tetszett, Ayu PWNS.

Tokimeki Memorial ~Only Love~ - ilyen abnormális tanárokat amelyeket ebbe az iskolába összeszedtek is régen láttam már. A male protaginst átlagosan átlagos nagyon átlagos lúzer lett, ha sikerül megszereznie a sorozat végére a kiszemeltjét, aki mellesleg a legnépszerűbb/legszebb/legnormálisabb lány az iskolában akkor a történet is átlagos lesz. Kivéve persze a bolondokházából szalajtott tanárokat.

Yamato Nadeshiko Shichi Henge - Sunako SD-módban kawaii. A bishounenekről meg nyilatkozzanak azok akik nálam sokkal több bishounencuccot láttak.

Negima!? - hááááát, egyelőre elég vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatban. Talán csak annyit írnék le konkrétan, hogy az első sorozat zenéje jobb volt.

Super Robot Taisen OG Divine Wars - jó kis zúzós rock lett az openingje. A CG mechák viszont sok helyen rondán néztek ki. Arról forgatókönyvmegoldásról meg inkább nem mondok semmit, amikor a számítógépes szimulátorjátékosból lesz a pilóta. De mivel deklaráltan Kusuha Mizuha miatt nézem ezt a sorozatot ezért nem fogok különösebben fennakadni az ilyen-olyan egyéb betegségein a sorozatnak.
Szerencsére *_* Kusuha *_* kapott elég screentime-ot már az első részben is. Az OP single-t meg türelmetlenül várom.

Sasami Mahou Shoujo Club Season 2 - Washu yuri csókjelenete megkapja tőlem a best fanservice award-ot.

Kanon (2006) - uguu~.

Happiness! - ígéretesen indul eddig.

Lovedol ~Lovely Idol~ - ezt sokan lefikázták, de én nem fogom, mert ez a sorozat nekem NAGYON BEJÖN. Olyan szinten moe~, hogy lefolyok tőle a karosszékből. Hogy érzékeltessem a gondolataimat, olyan ez nekem mintha 6 Primula és 4 Nerine (Shuffle! szereplők) futkározna egyszerre a képernyőn.

Yoake Mae Yori Ruri Iro na ~Crescent Love~ - a hercegnőnek Nabatame Hitomi hangja van úgyhogy már ezért megéri. Az artwork lehetne jobb is, a Hani Hani Operation Sanctuary artja ennél jobban tetszett (bár lehet, hogy csak azért mondom ezt, mert a Hanihaniban volt Yui-sensei).

Gift! ~Eternal rainbow~ - na ilyen férfi főszereplőt se láttam még hárem animében. Lehet később közelíteni fog az átlaghoz, de az első részben sokszor nagyon hülye fejeket vágott. A női szereplőgárda olyan amilyennek lennie kell egy ecchiben. És a pantyshotok is megvoltak.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayakashi Ayashi 1

Nos, a Bones ebben az évben nagyon magasra tette a mércét, először a Juuouseivel, és persze utána az Ourannal (ami egyelőre nálam messze az év legjobb animéje). Ezután nem csoda, hogy az Ayakashi Ayashit nagyon vártam már... és ha az első epizód alapján nem is üti se a Juuouseit, se az Ourant, mindenesetre méltó utódnak bizonyul. Animáció gyönyörű, hangok jók (OMG WAKAMOTO NORIO *dies*), és persze Kawamoto Toshihiro karakterdizájnjai = LOVE. Enyhén klasszikus shoujo beütésűek (a szemeken és a frizukon látszik leginkább), és iszonyat jól néznek ki, főleg ilyen gyönyörű animációval. Főszereplő fazon... na igen. xD Spike gonosz ikertestvére, vmi '80as shoujo mangából. xD

Zene eddig nem volt sok, az opening viszont fura módon nagyon emlékeztet a Laruku Driver's High-jára, női vokállal.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a conon volt egy egész kellemes amv ami felkeltette az érdeklődésem a KEY - The Metal Idol iránt. valaki tud ról mondani pár szót?

-------------------------------------------------------------

megnéztem a Dragon Half-ot. hát mi is írhatnék róla...
...
...
...áh, megvan-> :DIRR: (rég röhögtem ilyen jót ilyen rövid idő alatt^_____^)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mostanság ez érdekelne leginkább: Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto

Látta már valaki az első részt?
info: http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?s ... e&aid=4570
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Még nem nézem,de ha lesz feliratozva,akkor belenézek az Ayakashi Ayashiba(érdekes blog van róla kint az előcsarnokban,meg két hozzászólással feljebb,kösz,mufurc,hogy ránk áldozod az értékes szabad perceidet :-P ).meg esetleg Snow Queent(erről nem tudok semmit,viszont az Andersen-mesét nagyon szeretem).
Hanatarou desu.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Elkezdtem az Utenát de 2 rész után asszem pihentetem, nem az én műfajom.
A Someday's Dreamers viszont annál inkább kellemes hangulatos kis sztorinak tűnik az első pár rész után.
Hogy a napjaim egy kis angstolást se nélkülözzenek (bár 1 rész után lehet felelőtlenség ilyen messzemenő következtetéseket levonni) ezért belekezdtem a Soul Taker-be is. Hát mit ne mondjak a látványvilágot szokni kell, igencsak cifra :)
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Most töltöm a Watashi no Ashinaga Ojisan-t, angolul a Daddy Long Legs című animét ami nálunk a Hosszúlábú apu néven futott anno. nagyon örülök,hogy rátaláltam, jelenleg 24 rész elérhető a 40-ből.
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Gankutsuou
Eddig tetszik. Nagyon. Egyszerűen nézeti magát.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Mostanában több sorozat indult ezek közül nézni fogom a következőket:

Red Garden...Egyszerűen tetszett amit eddig olvastam róla különböző helyeken szal gondoltam megnézem az első részt és akkor tudtam, hogy ezt biztos nézni fogom :)

Ayakashi Ayashi....egy varázslatos szó jellemzi: BONES szal innetől kezdve tudod mit hozhat a minőség terén ^_^

Pumpkin Scissors...nemtom, hogy ki mit gondol de mostanában a gonzo minőségi cuccokat hoz ki..bár az első részben a tank egy ici picit gáz volt, ettől függetlenül tetszett..adok neki még néhány részt és meglátjuk mit hoznak ki belőle..

+ Death Note (NEM LEHET ELRONTANI), D.gray-man(nagyon tetszett és remélem jó lesz :D )
+Van még egy két loli tucat anime is amibe bele nézegettem/kezdtem ^^

Nemrég több anime is befejeződött mint pld a nagy kedvencem az Ouran. Viszont van ott egy igen értékes darab amit még fut. Welcome to N.H.K.
Már említettem, hogy a gonzo ezévi termése egész jó. Ebből a termésből messze ez a legjobb. Az animáció fantasztikus, a karakterek egytől eggyig nagyon jók. Az op aranyos az ed beteg. A sztori is érdekes.. A legutóbbi 13 rész pedig az eddigi legjobb volt ^^
Nagyon erőteljesen ajánlom. Nem csupán egy röhögős otakus animéről van szó..a felszín alatt jóval több az érzelem . Tényleg nagyon ajánlom :)
Kép
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Befejeztem a Chobitsot és most az Elfen Liedet bújom.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Chobits az jóóóóóó de szerintem csak japán szinkronnal mert az angol engem idegesített.
Avatar
Load
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.03.29. 17:38
Tartózkodási hely: Nem, nem vagyok szomjas.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Load »

Elfen Lied kivégezve 2 nap alatt.

Nem éppen erre számítottam. Kicsit sokat költöttek a rendezők ketchupra de ez még beelfér. :D A történet nagyon kusza, de meg lehet érteni. Maga az anime tetszett, de vannak szereplők akik nem szimpatikusak.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

outsyder írta:na, kb ezekért nem mertem még megnézni...
Jajj, erre mar regota reagalni akartam (csak most megint bogok, mert lattak egy kepet a Setsuko-rol, azert ez nem semmi, h egy kep eleg, es en mar nem latok a konnyeimtol..)..szoval, sztem semmikepp ne hagyd ki, olyan felemelo, es gyonyoru..hat kell hozza lelkiero, meg papirzsebkendo, de ez kicsit tenyleg "helyrerakja" az embert..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Aki szeretne hasonló típusú (bár nem annyira végigbőgős) animét, mint a Fireflies, nézzen Gundam 0080-at, ami imo az egyik legjobb háborús anime, amit valaha készítettek. (Az idióta zenéjétől eltekintve.) Semmi különösebb háttértudás nem szükségeltetik hozzá, elég azt tudni, hogy épp háború van, a sztori egy isten háta mögötti, eddig nem érintett kolónián játszódik, a főszereplő pedig egy tipikus kisfiú, aki a barátaival együtt odavan a mechákért, a háborúért, és minden álma, hogy egyszer ő is lát egy mechát... csak éppen mikor ez megtörténik, az eredmény nem pont az lesz, mint általában a mecha-animékben. (Az biztos, hogy minden mecha-fannak, vagy háborúsanime-fannak kötelezővé tenném a megnézését... csak hogy kicsit helyreállítsa a perspektívákat. Legalábbis, rám ennek nagyobb hatása volt, mint a Firefliesnak. Attól az utolsó mondattól azóta is végigfut a hideg a hátamon.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

"Ne sirj, Al! Lesznek meg haboruk!"
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Mivel a Host Club-ot nem nezhetem egyedul, varnom kell meg vele egy darabig, de belekezdtem a Bokuro Ga Ita-ba..aranyos kis szerelmes-Peach Girl feelinges-kicsit van benne vmi a Honey & Clover-bol is-dolognak tunik, kicsit furcsa animacioval, meg seiyuu-kkal, de aranyos poenokkal teletuzdelve, az en kis romantikus lelkivilagomnak tokeletes, igy az 1 resz utan ennyit lehet rola mondani, meg h nagyon kivancsi vagyok a folytatasra..
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Végeztem a Mushishi subolt részeivel... és látni akarom az uccsót! :'( Nagyon tetszett, szerintem belenézek a mangába is - már ha van angol fordítás :) (és Ginko bekerült a az animeszereplő toplistába :D)

És én is pont a Bokura ga Ita-ba kezdtem bele, négy rész után tetszik :D Bár valszeg nem én vagyok a megcélzott nézőközönség, de olyan aranyos :D

Plusz még néha egy-egy rész a Law of Uekiből - meg vagyok lepődve hogy tetszik, elvileg nem kedvelem a sokrészes, üssükleazaktuálisellenséget típusú cuccokat...
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

IloveRenji: megnézem mindenféleképpen, csak mivel tudom, hogy itt-ott sikerült már eláztatnom egy-két pézsét (bármennyire férfiatlan is) olyan animéknél, amik nem annyira... ...olyanok (pl.: Nausicaa, CC, GitS-SAC), szabályosan félek tőle... >_>
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

No, hat ebbe nem megyek bele a reszletekig, mert meg megijednel tolem, meg mert hatalmas off lenne, de sirni igenis ferfias, es nem szegyen bevallalni, ugyh mar eleve nottel a szememben h beismerted, h te mar sirtal :-P amugy en sem neztem volna meg, csak a baratom pff berakta, nem volt visszaut..(es jol irtad le a nevem :D )
Biiru Seijin, vszleg telleg nem te vagy a celkozonseg, de sztem nem lehet utalni a Bokura ga Ita-t tenyleg olyan muuukii...(azota mar a 2.reszt is megneztem, villam tempoban haladok..)
Mirol szol a Mushishi? Meg soha nem hallottam rola...
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Megnéztem a Fate-et, most nem tudom mit nézzek. Várom az új Kanon részeket, de az hosszú idő, és addig is kéne valami...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Biiru Seijin írta:Plusz még néha egy-egy rész a Law of Uekiből - meg vagyok lepődve hogy tetszik, elvileg nem kedvelem a sokrészes, üssükleazaktuálisellenséget típusú cuccokat...
Azokat én sem (mármint amik csak és kizárólag erről szólnak, miközben semmi újdonságot nem nyújtanak), de az Uekit már sokan dícsérték, meg azt mondták, hogy elég ötletes és poénos, szóval előbb-utóbb muszáj lesz elkezdenem. :D
Kép
Válasz küldése