Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Kovacsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.09.08. 14:07

Hozzászólás Szerző: Kovacsa »

Hali mindenki! Némi tanácsot szeretnék kérni, hogy mit is kezdjek el nézni...

A nagy külföldi animeoldalkkal nem vagyok megelégedve, mert az értékeléseik abszolút nem professzionálisak. Amikor ilyeneket látok, hogy EoE 2/10, FLCL 1/5, megpróbálom magam elé képzelni azt a tapló amcsi fogysztót, aki ennyire behatárolt (és filmművészeti szakismeretei alig vannak). Ez van, nincs még elég képzett filmkritikus nyugaton, aki animékkel (is) foglalkozik.

Az a baj, hogy nem merek belekezdeni valami hosszabb dologba, mert félek, hogy amikor a végére érek, rájövök, hogy nem érte meg megnézni. :P

Eddigi kedvenceim a következők: NGE, FMA, FLCL, Kare Kano (18. részig, amíg Anno rendezte). Tetszett még az Excel Saga, Elfen Lied, Samurai Champloo, Bebop, Tonari no Totoro, Grave of the Fireflies(bár nem hatott igazán meg). Képernyő elé szögezett még a Hellsing is, a hangulata miatt, de azért itt a sztori meg a jellemformálás több sebből vérzett:P. Legutóbb az Escaflowne-t néztem. Első pár résznél elég gagyinak találtam, de aztán ráéreztem a "romantikájára", és ugyan tudatosult bennem, hogy itt is elég lukas a sztori, a jellemek sok helyütt irreálisak vagy kidolgozatlanok, meg konfúz a történetvezetés, de teljesen rátapadtam a képernyőre:D.

Érdekes volt a Lain is, bár ebben azt kifogásoltam, hogy a művészi körítés ellenére a sztori magva eléggé áltudományos, és cseppet sem olyan eredeti. Mintha elsütnénk egy bazinagy ágyuval egy vaktöltényt.
A Berserk is megfogott a hangulatával, de a logikai bukfencek, meg az oda nem illő(de látványosan ijesztő:D) befejezés negatívan befolyásolta az érékelést. A Bebopban az érdektelenebb, sablonos epizódokat nem tudom megbocsátani, az Elfenben pedig a felületesen kidolgozott mellékszereplőket, és a néhol bárgyú dialógusokat. Az első GITS filmet teljesen átlagosnam éreztem, a második kicsit érdekesebb volt misztikus hangulata és képi világa miatt. Az Akira pedig véleményem szerint egy akcióparádé lukas cselekménnyel és egydimenziós karakterekkel...

Az NGE-t már több mint két éve láttam, azóta a bizonyos angst már rég lefutott, de az legkucacoskodóbb objektivitásomnak is muszály elismernie az NGE elsöségét a listán. Nem értem igazán, hogy mostanság miért jött divatba a "szídjuk a NGE-t". Ugyan régen is sokan szídták, mindig is lesznek ilyenek, de mintha valahogy menő lenne manapság lehúzni az NGE-t.

Szó mi szó, általában az újító szándékú, a többségtől elütő filmeket kedvelem, meg az eredeti a figurákat, meg a sablonktól, fillerektől mentes jól összefogott cselekményt.(a cselekmény lehet kusza, homályos is, ha tudatos művészi koncepció részeként ilyen) Most épp a Death Note-ot nézem , de az hetente jön ki, ezért nem tudok igazán belemélyedni:P
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Angel's Egg kell neked! :wink:
Avatar
Tiara
Profi
Profi
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2004.02.17. 19:32
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tiara »

Gankutsuou?
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kovacsa írta: A nagy külföldi animeoldalkkal nem vagyok megelégedve, mert az értékeléseik abszolút nem professzionálisak. Amikor ilyeneket látok, hogy EoE 2/10, FLCL 1/5, megpróbálom magam elé képzelni azt a tapló amcsi fogysztót, aki ennyire behatárolt (és filmművészeti szakismeretei alig vannak). Ez van, nincs még elég képzett filmkritikus nyugaton, aki animékkel (is) foglalkozik.
Ajvé. Egy: a "nagy külföldi animeoldalakon" nincsenek professzionális filmkritikusok. Azok mind rajongói oldalak. A professzionális, képzett kritikusok általában csak azokkal az animékkel foglalkoznak, amik az amerikai mozikba is eljutnak, miután ők alapvetően nem néznek animét, csak ha épp szembejön egy a moziban.
Kettő: nekem pl. baromira nem jött be se az Evangelion, se az FLCL (jó, utóbbi sokkal kevésbé nem jött be, mint az Eva). Az EoE-t én is annyira értékelném. Akkor most én is tapló, behatárolt fogyasztó vagyok, nemlétező filmművészeti szakismeretekkel? (Btw az ízlésemről lehet vitatozni, de bár nincs filmművészeti diplomám, azért nem ma kezdtem filmeket nézni.) És nem divatból húzom le az Evát, hanem azért, mert nem tetszett, és szerintem eszméletlen sok sebből vérzik (hogy a te hasonlatodat használjam). Ez van, ide lehet lőni.
(Btw nem tudom, milyen oldalakon jártál, de az Eva speciel azok közé az animék közé tartozik, amik legtöbbször irreálisan magasra vannak értékelve.)

Az egyes animékről véleményt nem kommentálom (van amivel egyetértek, van amivel nagyon nem, blabla, túl hosszú), de sztem kicsit magasra teszed a lécet. Animében nem nagyon fogsz művészi értékű, világmegváltó dolgokkal találkozni. Ezek szórakoztatásra készültek, leggyakrabban tinédzsereknek; nagyon ritka az olyan, ami megüti p. a Bebop szintjét. Plusz ritka a művészi igény is, az újító szándék pedig leggyakrabban azzal jár együtt, hogy az anime amit a réven nyer (vagyis újszerű, egyedi) elveszti a vámon (pozőrség, erőltetett történet vagy szereplők, hibás történetvezetés, stbstb.)

Mindenesetre, ha eredeti, újszerű, egyedi dolgot szeretnél, mindenképpen nézz bele a Gankutsuou-ba, a Noeinbe, és méginkább az Utenába (ha azt lehúzod két-három epizód után, akkor nekem lesz meg az a véleményem, ami neked a 2/10-es EoE után :3). Ajánlom még a Mushishit, a LoGH-t (Legend of Galactic Heroes, a "ne ítélj a cím alapján" tipikus esete), és az Oniisama he-t (Brother, Dear Brother címen is fut), illetve nemsokára befejeződik a Kemonozume (ld. az aláírásom), de már az is beszerezhető fansubbal.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Vagy nezz Honey & Clover-t...az olyan joooo...
Mi az az EoE? :tard:
Alattam levo postra reagalva..sztem ha mar ecchi, vagy ilyen barmulos dolog akkor inkabb Love Hina..(lehet h a Green Green csak nekem nem tetszett?).A Bleach-et azert nem nagyon ajanlom, mert irtad h nem szereted a hosszu dolgokat..nos ez 99 resz, es meg ki tudja mennyi lesz..
Es h allsz a Clamp dolgokkal? Pl Card Captor Sakura, amit en nem lattam, de sokan mondjak h jo, vagy Chobits, vagy a kulonleges hangulatot araszto xxxHolic...
Kicsit pontositanod kene, h milyen iranyba szeretnel elindulni...(h lehet h a Grave of the Fireflies nem fogott meg? :shock: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára IloveRenji 2006.10.12. 18:42-kor.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Kovacsa: Ez nem egyszerű kérdés :D
Először is fölsoroltál csomó mindent (Ebből kb. a felét láttam, felét nem de ez most mind1) 70 stílusban. Megpróbálok olyanokat mondani, amik talán tetszenek, de semmit nem garantálhatok :D.
Először is induljunk el mondjuk a Lain irányába. Tetszett a stílus, de a sztori nem? Nézzünk akkor valami ABe munkát. Texhnolyze. Itt a sztori eredetiségét biztosan nem fogod megkérdőjelezni. Szintén ugyanolyan érthetetlen sok minden. Sőt még az is fölmerül az emberben, hogy "jó, de akkor most pontosan mi volt a vége?".
Vagy próbálkozz a Noeinnel. Mondjuk. Hát ebben is van "áltudomány", önmagunkkal találkozósdi, meg aranyos kislány főhősnek. Meg Teknóblabla. Elég jó. Érdemes megpróbálkozni vele.
Gondolkozom az EVA-n. Én is birom, mert jó. Csak néha meg lerágom a lábamat tőle, amikor olyanokat kell néznem, hogy jött a pók és ráfolyatta a szemét, csak csurgatta rá a szemgolyót a robot meg sikított (és a trollok sikítva hánytak a teherautóra :D)... Szóval vannak benne *szerintem* nem jó akciók. Meg van benne egy b*zi angyal akit mindenki imád, hogy hú milyen jó szereplő, csak engem idegesít. Ebben a stílusban viszont nem tudom fogsz-e még animét találni (biztos, mivel csak egy törtrészüket ismerem).

Najó ez így nem vezet sehova. Megmondom inkább a tutit és aztán eldöntöd, hogy neked ebből mi kell...
Haibane Renmei - Általában szeretni szokták a népek. Van ugyanis eléggé mondanivalója, meg szinvonalasan misztikus. Viszont nem korhatáros (Ezt döntsd el mennyire előny vagy hátrány)
Bleach - Ezt nagyon sokan nézik. Fájtos anime. Érdemes adni neki egy esélyt.
Vagy (hogy valami egészen más legyen) Great Teacher Onizuka!!! És ne mondd azt, hogy á téged az ilyen iskolás tanító célzatú cucc nem érdekel, mert ez NEM az aminek először gondolja az ember. Megnéztem az első részt és nagyon is kétségeim voltak, de nagyon hamar nagyon beindul és aztán ezt koppintja az összes iskolásos anime.
Esetleg Green Green. (Ne az ovát nézd meg hanem a sorozattal kezdd!!) Nos ez az ecchi humor nem tudom hogy bejön-e neked, de hát majd meglátod.

Szerintem az a gond, hogy végignéztél egy rakat alapművet és ebben a stílusban aligha fogsz találni olyat amivel meg leszel elégedve. Szal ilyenkor kell egy kis perspektívabővítés. Nyugodtan nézz bele minden hülyeségbe (akár cím alapján is) és döntsd el, hogy ez neked tetszik-e. Biztos lesz sok rossz is, de ezeket abbahagyhatod amikor akarod :D. Csak a sávszélességed bírja :D.
Ja amúgy tipp: FTP-ről nem kell letölteni teljesen a fájlt ha el akarod kezdeni nézni :D így nem is kell 20 percet se elszúrnod azzal, hogyha rossz a cucc...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SoonDead írta:Vagy próbálkozz a Noeinnel. Mondjuk. Hát ebben is van "áltudomány", önmagunkkal találkozósdi, meg aranyos kislány főhősnek. Meg Teknóblabla. Elég jó. Érdemes megpróbálkozni vele.
Áltudomány nem igazán van benne, legfeljebb nem mennek bele részletesen a kvantumfizikába, mert alapvetően nem arról szól a sztori, az csak egy plot device(-szerűség, annyira nem az). Az "aranyos kislány főhősnek" mellett pedig azért van még pár figyelemreméltó dolog benne... :3
SoonDead írta:Ebben a stílusban viszont nem tudom fogsz-e még animét találni (biztos, mivel csak egy törtrészüket ismerem).
Infinite Ryvius. *shrug* Nem pont ugyanaz a stílus, de karakterábrázolás és egyebek terén szerintem simán kenterbe veri az Evát.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A többiek már elég sok animét ajánlottak, ezért én inkább csak ehhez a részhez szólnék hozzá:
Kovacsa írta:Az a baj, hogy nem merek belekezdeni valami hosszabb dologba, mert félek, hogy amikor a végére érek, rájövök, hogy nem érte meg megnézni. :P
Ha az FMA-t a maga 51 részével nem találtad hosszúnak, akkor szerintem nyugodtan kezdj bele más (akár ennél hosszabb) sorozatokba is. :) Általában 20-30 rész alatt (vagy ha nem bírod, akkor még korábban is) rá lehet jönni, hogy neked tetszik -e az adott mű, vagy sem, szóval egy 100 részen fölülinél nem kell ám 100-ig minimum megnézni, hogy az ember rájöjjön, hogy hiba volt. :wink:
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Kovacsa a teljesség igénye nélkül néhány tipp:

Mushishi + Haibane Renmei: Művésziség magasfokon, ott ne várj vérgőzős akciójeleneteket, de ettől eltekintve meghatározó élményt nyújthatnak ha megnézed őket.

Ryvius (ahogy mufurc is írta jobb mint az eva!)

X (nekem a sorozat jött be jobban,) vagy Rurouni Kenshin, ha könnyedebb akciódúsabb valamire vágysz, ahol azért néha egy kis drámai szál is keveredik a sztoriba( nem beszélve a Kenshin OVAról ami a nagy betűs dráma maga :))

vicces animeokat én nem nagyon komálom szóval olyat nem ajánlgatok :roll:
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

mufurc írta:
SoonDead írta:Vagy próbálkozz a Noeinnel. Mondjuk. Hát ebben is van "áltudomány", önmagunkkal találkozósdi, meg aranyos kislány főhősnek. Meg Teknóblabla. Elég jó. Érdemes megpróbálkozni vele.
Áltudomány nem igazán van benne, legfeljebb nem mennek bele részletesen a kvantumfizikába, mert alapvetően nem arról szól a sztori, az csak egy plot device(-szerűség, annyira nem az). Az "aranyos kislány főhősnek" mellett pedig azért van még pár figyelemreméltó dolog benne... :3
Nem tetszik a rövid összefoglalóm a sorozatról? :D Egyik kedvencemről beszélek. Az áltudomány kifejezést meg egy mormon(?) hittérítőtarctől hallottam aki betépve(?) vitázgatott a vonaton. Ugyebár minden ez ami szájnsz-fiksn.
Szerinted nem aranyos a főhős? :D Vagy csak úgy mint Lain (főleg amikor totál szétgépezte már magát és tiszta sápadt meg minden :D)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SoonDead írta:Nem tetszik a rövid összefoglalóm a sorozatról? :D Egyik kedvencemről beszélek. Az áltudomány kifejezést meg egy mormon(?) hittérítőtarctől hallottam aki betépve(?) vitázgatott a vonaton. Ugyebár minden ez ami szájnsz-fiksn.
De a Noein nem scifi, hanem fantasy, az meg csak Isten ellen való, ugyebár. :3 Btw, Haruka sztem is borzasztó aranyos (és nem úgy, mint Lain), csak nem ő az anime egyetlen... attrakciója. IMO. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Folytatom a "klasszikus" animék nézését. Idén néztem meg az EVA-t, hát akkor mellé most elkezdtem az Escaflownét. Eddig 4 részt láttam, belőle, de már tetszik. :) Megint rájöttem, hogy miért nem néztem ezt már meg hamarabb. :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Kovacsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.09.08. 14:07

Hozzászólás Szerző: Kovacsa »

Elnézést Mufurc, semmképpen sem neveznélek tapló hombáragyúnak( :D ). Mint mondtam, mindig lesznek akiknek nem tetszik az X, és Y, mert egyszerűen más az ízlésük, más kulturális tápot szíttak magukba életük folyamán, más dolog motiválja őket, amikor a képernyő elé ülnek, másfajta fogkefét használnak, stb. :D . A dolog lényege persze nyilván az alapvető erkölcsi norma, hogy toleráljuk a másikat...(ettől még hombáragyú marad az a bizonyos amcsi kritikus:D) Mondjuk érdekes kérdés, hogy világmegváltó művészeti alkotást várok-e vagy sem. Aszt hiszem, hogy már elég sok mindent láttam, az úgynevezzett európai művészfilmes világ sem áll távol tőlem, az irodalmoban is elég otthonosan mozgok (értsd: nem Drizzt Do' Urden és Harry Potter kalandjaira korlátozik az olvasottságom. Nem mintha nem lennének ezek se elég jók:P) de amikor belekóstoltam, az animék világába, tényleg azt éreztem, hogy itt valami megváltotta a világot :P. Na jó, nem túlzok, de figyelemreméltó, hogy a művészet valamely megnyilvánulása által emgem ért katarzisok több mint a fele az animék számlájára írható.

Kösz az ajánlásokat, SoonDead te meg vigyázz, nehogy álmodban egy Küklopszf a szemöldökét rádfolyassa.:D

OFF: kis fejem gondolkodik, valami rajtam kívül álló ok miatt. Hova nyomhatnám be az esszéimet ilyen animés, kuturális, szociológiai témákban?:P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ecoban írta:vicces animeokat én nem nagyon komálom szóval olyat nem ajánlgatok :roll:
Én igen, csak Kovacsától kérdezném, hogy az elborult idióta vígjátékok mennyire jönnek be neki? :D Egyfelől írtad, hogy az Excel Saga tetszett, ami eléggé agyzsibbasztó poénokkal van megáldva, viszont másfelől írtad, hogy valamilyen filművészeti értéket is keresel benne, meg történetet, na most az Excelben szerintem ezek nagyon nem voltak. XD Ne értsd félre, nekem is az egyik kedvencem, egyedinek kétségkívül egyedi, de pl. összefüggő történetet nem nagyon fedeztem fel benne, arra épült, hogy egy-egy epizód alatt egy adott anime stílust parodizáljanak ki, amihez esetenként amcsi (rajz)filmeket is vegyítettek. :) Szóval ha a sztori nálad nem elsődleges, hanem inkább a hangulatot keresed egy animében, akkor lehet tudok pár vígjátékot ajánlani. :)
Kovacsa írta:OFF: kis fejem gondolkodik, valami rajtam kívül álló ok miatt. Hova nyomhatnám be az esszéimet ilyen animés, kuturális, szociológiai témákban?:P
Szerintem pl. ebbe a topicba. :wink:
Kép
Avatar
Kovacsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.09.08. 14:07

Hozzászólás Szerző: Kovacsa »

Elborult idióta vígjátékokat imádom. Monthy Python, meg L'art Pour Laár örök kedvenc. Végülis az Excel Saga is afféle újító tartalommal és szerkezettel van megáldva.:D. Laár Andrást idézve az abszurditásról: ha rossz a rendszer, akkor minden ami azzal totálisan szemben halad, az jó. Hopp meg is van a művészi tartalom:D.

Asszem Ryviust elkezdem, mert láttatlanban nem tudok válaszolni, ha valaki azt mondja, hogy a Ryvius jobb mint a eva:PP
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos, az elmúlt fél egy évben keseregtem, hogy az utóbbi 1-2, esetleg 3 évben nme igazán jött ki élvezhető mekás anime, mármint élvezhető abból a szempontból, hogy én mekamániás vagyok. Volt ugye egy Gundam SEED Destiny, ami csúnyán alulról közelítette az iránta egyébként se túl magasra rakott lécet, majd volt egy Jinki Extend 2005ben, majd itt van a Gunparade March egyfajta folytatása a Gunparade Orchestra, amely a kezdeti csalódást a későbbi epizódokban növeli, majd ott van a Sousei Aquarion, ami igéretesen indul, de nem tud kimászni a középszerűségéből és helyenként túlzott pozőrkedéséből, hiába szép a grafika, és akkor majdnem kifelejtem a szintén igéretesen induló, néha néha felvillanó Bakuretsu Tenshit, amiből a végére semmit sem hoztak ki, ÉS a Kenran Butoh Sai is messze elmaradt attól, ami lehetett volna. És az idei év sem indult túl jól, ugyanis ott van a Zegapain, amely az azonos nevű játék adaptációja, és bár érdekes szituval indít, amely távolról emlékeztet a Noein egyik párhuzamos valóságának szituációjára, és hasonló kérdéseket is próbál felvetni, lassan indul, unalmas, hiába a szép CGs mekák, meg az egséz jól megkoreografált harci jelenetek, a karakterek ott állnak egy helyben, és mikor a sorozat közepé végre beindulna vmi, miután az egyik addigi mellékszereplő aktívabban belefolyik az eseményekbe elkövetik az egyik hibát, hog yazonnyomban kinyírják a drámai hatás, és az azt követő szájbarágós epizód kedvéért, mad elkövetnek még egy hibát, a következő epizódban visszahozzák ( AAARGH !). Nos ezen a tendencián változtat szerintem legalábbis a Super Robot Taisen: OG Divine Wars, ugyanis visszahozza a kalsszikus felállású, szuper mechák a világ megmentéséért vagy egyéb hasonló nemes célért című dolgot, és bár az unalomig ismert sablonokat vonultatja fel, látok benne elég fantáziát, hogy kellemes szórakozást kikapcsolódást nyújtson a mechamániásoknak, és ezt valljuk be az elmúlt időben nme igazán valósítottá meg a hasonló kaliberű animék, eltekintve a FMP- TSR-től és a Macross Zero-tól, meg a néhány Gundam releasetől eltekintve, mint amilyen az MS IGLOO is. Úgyhogy most megyek örvendeni !
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Keshik írta:ott van a Sousei Aquarion, ami igéretesen indul, de nem tud kimászni a középszerűségéből és helyenként túlzott pozőrkedéséből, hiába szép a grafika, (...) ÉS a Kenran Butoh Sai is messze elmaradt attól, ami lehetett volna.
Egyiket sem láttam végig (bár a Kenrant akartam, aztán vhogy nem jött össze), de szerintem se az Aquarion, se a Kenran nem vette véresen komolyan magát, sőt, ameddig láttam őket, mindkettő élvezettel lubickolt az önirónia/kvázi-paródia tengerében. ^^;;

Egyébként ha már mecha: múltkor belepillantottam ebbe a Code Geass nevű csodába... aztán nagyon gyorsan el is pillantottam. Rég láttam ekkora nacionalista propagandát animében. #_#

Mindenesetre, amit én most nézek: Kemonozume, Innocent Venus (mindjárt végük, InoVe végére kíváncsi leszek... xD), az újak közül pedig Ayakashi Ayashi (AyaAya~), Red Garden (második epizód is jó volt weirdo dalbetét ide vagy oda), és talán még bejön melléjük vagy a Hataraki Man vagy a Bartender... de talán nem. Pumpkin Scissors dobva, annyira nem érdekelt, hogy megnézzem a második epizódot. Majd ha ömlengéseket hallok róla pár hónap múlva, talán adok neki még egy esélyt.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kovacsa írta:Elborult idióta vígjátékokat imádom. Monthy Python, meg L'art Pour Laár örök kedvenc.
Ez a beszéd. :D Akkor álljon itt néhány cím ebből a műfajból a teljesség igénye nélkül:

1. Puni Puni Poemi
Ha tetszett az Excel Saga, szerintem ez is kötelező darab. A rendező ugyanaz, és 1-2 Exceles szereplő (pl. Nabeshin vagy Kumikumi) itt is feltűnik. :D Az embereknek általában az a bajuk vele, hogy ekkora tömény agysorvasztó hülyeséget már igen nehezen fogadnak be (még azok is, akik az Excelt végignézték), de szerintem ha az Excel 26. része nem okozott nálad gondokat, akkor ez sem fog. :) (jó, a hentai paródia a vége felé picit már ütött XDD)

2. Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan (vagy simán Dokuro-chan)
Hát egyedinek elég egyedi, nem sok animére emlékszem, ahol a főhős kisangyal lecsapja szívszerelme fejét, majd aztán hibájából tanulva magical girl stílusban feltámasztja, de persze 5 perc múlva megint elragadja szegénykét a hév, ezért ismét fejlecsapás, majd megbánós feltámasztás jön, és így tovább, és így tovább. XD Persze azért nem csak ebből állnak a poénok, Dokuro-chan ugyanis ott kavar be hősünknek ahol tud (kinek neve egyébként Sakura-kun :lol: ), részben puszta játékosságból, részben "elöbb bunkózlak le, aztán gondolkodom" mentalitásából fakadóan. További szerepet kap még Sakura-kun osztálytársnője, (akibe naná, hogy hősünk fülig szerelmes) és Dokuro-chan idióta mennybéli(?) haverjai. Nekem azonban a kedvencem mégis a pár képkockán megjelenő Gregor volt, aki az Exceles Pedrohoz hasonlóan szintén problémákkal küzd, csak ő a kamaszodás terén. :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hát nem tudom, a Puni Puni Poemi és a Dokuro-chan szerintem nem kifejezetten Monty Python típusú humor... :weh: Elborultnak lehet, hogy elborult, de... eh. (Jó, nekem a Hare-Guu a maga abszurdságával ezerszer jobban bejött, mint a fent említett kettő.)

Btw, megnéztem a Hataraki Man első epizódját... és igen, már amit előre tudtam róla, az alapján sejtettem, hogy mi nem fog benne tetszeni, és tényleg. Sz'al, annyira távol áll tőlem az egész kulturális környezet, hogy nem nagyon tudtam értékelni az alapproblémát. ("Miért dolgozik egy nő 28 évesen, ahelyett, hogy férjhez menne, gyereket szülne, és hagyná, hogy a férje tartsa el?" - ez Japánban lehet, hogy nem mindennapos, de nálunk, legalábbis az én társadalmi "mozgásteremben", semmi különleges...) Szintén nem tudtam értékelni a "nézd hogy dolgozik, hú, kakkoii!!" rajongást, meg a "férfi mode on!" catchphrase-t (amit a főszereplő nő akkor mond, amikor úgy istenigazából beleveti magát a munkába), inkább enyhén felháborítónak találtam, fene a felvilágosult, nyugati, feminista beállítottságú gondolkodásomba. Mondjuk, ennek ellenére a többi része ("egy workaholic naplója") számomra is érdekes, úgyhogy majd biztosan nézni fogom, csak nem lesz első helyen a listán (ikább a vége felé).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kovacsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.09.08. 14:07

Hozzászólás Szerző: Kovacsa »

A Puni Puni Poemi már nekem se tetszett, olyan semmilyen volt, meg túlzottan ciciközpontú:P. Inkább negatív értelemben értelemetlen.

Infinite Ryvius: 6. résznél járok, tetszik, bár egyelőre nem érzek szorító késztetést ara, hogy addig nézzem egyfolytában, amíg lefordulok a székről( vagy amíg véget nem ér a show). Elég nagy bizonyosságal érzem, hogy nem fogja megközelíteni az NGE szintjét. Számomra azért nem lehet a Ryviust az NGE-vel összehasonlítani, mert ha megpróbálnám, akkor leégne a pofámról a bőr. (vicc volt)

A Death Note pedig nagyon ütős! Kár hogy ilyen lassan jön ki.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Hát nem tudom, a Puni Puni Poemi és a Dokuro-chan szerintem nem kifejezetten Monty Python típusú humor... :weh:
Miért, az Excel igen? :wink: Mivel az bejött neki, ennek nyomán indultam el, és kerestem hasonló cuccokat. :)
mufurc írta:Elborultnak lehet, hogy elborult, de... eh. (Jó, nekem a Hare-Guu a maga abszurdságával ezerszer jobban bejött, mint a fent említett kettő.)
A Haru + Guu-t szintén akartam ajánlani, a képek, AMV-k és ismertetők alapján egész szimpatikus volt nekem, csak valahogy még nem jutottam odaáig, hogy megnézzem, látatlanban meg nem írok animékről. De ha szeretnél valamit megosztani velünk ezzel kapcsolatban, ne fogd vissza magad. :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kovacsa írta:Elég nagy bizonyosságal érzem, hogy nem fogja megközelíteni az NGE szintjét.
Esetleg megpróbálhatnád félretenni az elfogultságodat egy kicsit, és nem csuklóból az Evát elvárni tőle. Ryvius =/= Eva (hál'istennek), másról szól és máshogyan. Egyébként még mindig azt mondom, hogy kezdd el nézni a Mushishi, a Gankutsuou, a Noein és az Utena közül vmelyiket. Esetleg ott a Kemonozume is.

(Death Note meg még jó, hogy lassan jön ki, még csak most kezdődött... :weh: )

Btw, a HareGuuról van már ismertető az oldalon.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Kovacsa írta:Infinite Ryvius: 6. résznél járok, tetszik, bár egyelőre nem érzek szorító késztetést arra, hogy addig nézzem egyfolytában, amíg lefordulok a székről( vagy amíg véget nem ér a show). Elég nagy bizonyosságal érzem, hogy nem fogja megközelíteni az NGE szintjét. Számomra azért nem lehet a Ryviust az NGE-vel összehasonlítani, mert ha megpróbálnám, akkor leégne a pofámról a bőr. (vicc volt)
Hm, szerintem nézd végig és utána ítélj :wink:. Ryviusban imho sokkal aprólékosabb, összetettebb és kifinomultabb a jellemfejlődés mint az EVA-ban, (ahol ugyebár szintén elsődleges fontosságú a lélekábrázolás, de a szereplők jellemfejlődése egyrészt főleg hirtelen felismerésekre korlátozódik a történet legvégén, másrészt ki-kiderül, hogy más áll a cselekedeteik mögött, mint először gondoltuk- btw ilyen akad a Ryviusban is, de ott minden szereplő -a legutolsó kis mellékszereplő is- változni fog a végére, és ez a változás tökéletesen indokolva lesz)- szóval objektíven nézve a Ryvius tényleg "jobb" (de még egyszer mondom, a dolgok csak a végén válnak világossá...) Meg egy kicsit nehezíti a megértését, hogy óriási mennyiségű információt zúdít a nézőre (de ezt mind a szereplők kapcsolatairól, nem "szimbólumokról" és a háttérben zajló összeesküvésekről stb) és még kevésbé rágja szájba a mondanivalóját, mint az EVA. Sz'al kitartás, a Ryvius megéri a fáradságot! :) Azzal együtt egyébként, hogy a lélekábrázolgatás hasonlóan lényeges szerepe ellenére valószínűleg másféle élményt fog adni, mint az Evangelion.

Úgy látom a Wolf's Rain-t sem említetted a látottak között, szóval azt is csapjuk hozzá a listádhoz. Lenyűgöző dráma, szerintem kihagyhatatlan! :D
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Kovacsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.09.08. 14:07

Hozzászólás Szerző: Kovacsa »

:P Csak azért hasonlítgatom a Ryviust az evához, mert ez arról híres, hogy mindig az evához hasonlítgatják.
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Emmm...nem egeszen. Csak arrol van szo, h az EVA legfobb erenyenek a jellemabrazolast szoktak kikialtani (szerintem beteg), es a Rivyius tortenetesen szinte kizarolag erre, azaz a karakterekre epul, es ezen a teren veri is, nem csak az EVAt de majdnem mindent.
Kép
Válasz küldése