Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ghost in the Shell - SAC 1-et nézek, egész érdekes a sztorija...
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

ebben az utawaremono-ban a füleknek és farkaknak lesz valami szerepe, vagy csak azért vannak, mert kawaii?
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Elmúlt hetek: Ikki Tousen - teszett, pihentető (ecchi :D), mi több a vége felé feldobják a szokásos "tehetszevalamitameghatározottsorsodellen" vonallal. 13 rész hosszúságra jó volt :)

Rec - kedves, aranyos romantikus - és rövid. És elég is. És nem akarok kezdő marketinges lenni (hálistennek nem is leszek).

Higurashi no Naku Koro ni - beware the wrath of the killer lolis! Elég jó, elég para, számomra egy kicsit dévidlincs. Utolsó fejezet jön... és idáig duuurvaaaa... Az uccsó két fejezet semmilyen formában nem lesz anime? (vagy pedig, a játék játszható csak latin betűt ismerőt kollegák számára?)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Bartender 2 - Kár, hogy senki nem subolja ezt az animét, mert jó. Semmi világmegváltó vagy omghardcore, de annyira kellemes a hangulata. Olyan kikapcsoló... tényleg olyan, mint amikor az ember hátradől, fogja a pohár [valamit], és elmereng valamin (na ezt sem nagyon fogom már csinálni a jövőben -_-). Ezen a mostani részen kicsit meg is hatódtam (lehet szentimentálisnak hívni :3).

És engedtessék meg nekem egy fangirl-pillanat:
OMG BARTENDER SRÁC AAANNYIRA ZABA!! *______* Mint valami kiskutya, a nagy, ártatlan, őszinte szemeivel. <3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Igen, igen, nagyon husi *.*


:)

Én csak 1 részt láttam belőle, de tényleg nagyon kellemes a hangulata, meg szépen is néz ki ^^
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

off:A Bartender első részét elméletileg megtaláltam subolva TokyoTosho -n,mondjuk nem tudom,hogy angol-e a sub.
Hanatarou desu.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Igen van angol sub az első részhez én is úgy láttam...
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

OMFG Red Garden 5. O________O Ez a sorozat egyre jobb, a szereplők reakciói, a kapcsolatuk, stb. iszonyú jól meg van csinálva (a Gankutsuou írója, no... remélhetőleg ebből nem akar majd fanservice-t csinálni, bár persze ennek a célcsoportja nem is a potenciális fujoshik). Rachel kiborulása a la Lady Macbeth főleg nagyon jó volt. Csak ne lenne megint Takehito az evilbishi... na mindegy, kibírom.

Amúgy ismét meg kell állapítanom, hogy a prerecording nagyon jól működik (az első két részben még kicsit fura volt, de úgy látszik, mostanra már mindenki teljesen belejött). Kezdem azt hinni, hogy jobb megoldás a hangokhoz alakítani a képet, és nem fordítva, persze ehhez kreatív animátorokra van szükség. (A seiyuuk persze nyilván nem így gondolják... :D;; )

A fenébe is, a Gonzo miért nem csinál több ilyen animét a lolimekaboobiesfanservice helyett? :roll: Mindenesetre eddig simán a Red Garden a szezon animéje.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Gun Frontier
Már egy ideje szemezgettem ezzel az animével, de belenézni csak most sikerült. Eddig 2 részen vagyok túl. Szép a kivitelezés, hangulatos és humoros. Olyan szöveg van benne, hogy néhol már a hasamat fogtam a röhögéstől. Szóval eddig nagyon tetszik.
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Most kezdtem el Chobitsot nézni.
Nagyon nagy, enyhén perverz, és nagyon birom ^^
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most nézek Rozen Maiden-t (már kemény egy hónapja) + Kyou Kara Maou-t (hát ezt is már elkezdtem egy ideje), de hát időhiány miatt nem tudom őket nézni mostanában. Mindkettő nagyon jó, nézzétek meg, nem bánjátok meg (bár a Kyou Kara enyhén shonen-ai).
Kép
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos végeztem az Eureka 7 című darabbal, kellemes trendi zene, érdekes karakterdesignok, mechák, akció, humor, jól időzített csipetnyi drámával. Végső soron egy hullámzó minőségű/jellegű animet kaptunk, amelyet lehet nagyon utálni, nagyon szeretni, vagy csak szimplán élvezni. Érezni rajta nagyon, hgy a fiatalabb korosztálynak szánták a sok-sok környezetvédelmis utalással, rasszizmus, egymás melett élés tanszövegeivel meg hasonlókkal, na meg ugye a hippi, szörfözős, deszkázós életstílus középpontba állítása, meg a gonosz rendőrállam, de a végén a szerelem győz jelelgű sztorival. Kár hogy oly sekélyesnek tűnik, bár egész jó a végeredménye, de érezni rajta, hogy azért lehetett volna több is. Na meg a végén látni a Holdon egy extra nagy graffitit ... Whatever ... Én élveztem ezt az 50 epizódot.

A Deathnote és Red Garden rezidens, sztorierős darabokon kívűl most még nézem a Black Lagon második szezonját ( Second Barrage ), amely hozza a megszokott formát: fegyverek, tökös csajok és fiúk, beszólások, maffiák és persze egy japán salaryman. :mrgreen: És mint egy military freak megragadott a Pumpkin Scissor is. HIába, hogy elve hülyeségnek tartom a "nagy kalberű" maroklőfegyver vs. tank ötletet, meg a zombivá, és nme berserkerré váló tankelhárító gyalogos ötletét. Na meg hogy a hadsereg titkosszolgálata alá rendelt hivatalban néhány éve szolgáló fiatal tiszt nem hallott semmi féle híresztelést a különböző titkos és egyben elit egységekről, amelyekről "nem beszélnek", de azé láthatatlan 9-nek nevezik őket ( ha vki kíváncsi miért tessék megnézni a 4. epizódot). Meg ilyen hülye országneveket mint: Frost republic ... WTF, ez egy Grimm kaliberű mese akar lenni vagy mi ? Tehát egy kissé gyatrának tűnik a forgatóknyv eddig, de whatever ... Van benne egy tankelhárító gyalogosunk, tankok, összeesküvés, sötét tudományos titkok, szerelem, dráma és ha még nem melítettem volna tankelhárító gyalogos ... TEhát mgé nézni fogom geydarabig.

És ezen kívűl még a D-Gray Man és a Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, történelmi settinges szamurájos-misztikus címek is jó szórakozásnak ígérkeznek.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Most fejeztem be a Fate/Stay Night-ot, és (csak) most kezdtem a Fullmetal Alchemist-et.
A Fate jó volt naon, nem világrengető alkotás, de jó. :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Keshik írta:És ezen kívűl még a D-Gray Man és a Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, történelmi settinges szamurájos-misztikus címek is jó szórakozásnak ígérkeznek.
Jaj, az Irohanihoheto... Az volt az, amit eddig háromszor próbáltam megnézni, de mindig lefulladtam az opening után néhány perccel. xD; Határa van annak, hogy mennyi pozőrséget vagyok képes elviselni egyhuzamban, és ez az anime valahogy simán overloadolt. xD Ha már Edo-korszak, akkor én maradok az Ayakashi Ayashinál (ez itt a reklám helye!), az fun, pretty, és nem veszi magát különösebben komolyan. (Miko-miko mode! :D És Gaijin Angst, mikor láttunk olyat utoljára? xD) És OMG Fujiwara Keiji! Milyen shibui hangja van már, mikor nem éppen oyabaka mode-ban van! <3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

mufurc !

Pozőr, tény, de pont ezért szórakoztató, legalábbis nekem, jah és akkor nem is meséltem, hogy egyik haverom ( nem mellesleg szőke) Legend of the Five Rings szerepjátékban Kyuzo nevű szamurájt indított, mire én: "Na ne, ezt nme mondod komolyan, szőke bérgyilkos ..." A többiek értetlenül néztek ránk, mire elmondtuk, hogy a Samurai 7 anime gyik szereplőjéről van szó, és én még hozzátettem:"Ugye emlékszel arra, hogy Kyuzo meghal ?!" :mrgreen: Ehhez képest ez az anme sehol sincs ... Ayakashi ayakashi meg tényleg jó.

yeti !

És kinyírták Gilgamesht, ezt a pfátlanságot ! :gun:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Andro írta:Kyou Kara Maou-t (hát ezt is már elkezdtem egy ideje), de hát időhiány miatt nem tudom őket nézni mostanában
Én már több mint másfél éve nézem KKM-t, de a fansubber csapat olyan lassan halad... Szóval nem kell aggódnod az időhiány miatt, lehet hogy végül még te fogsz várni hogy láthasd már az új részt. :-P

Nagy nehezen engem is utolért a Naruto-láz és miután túltettem magam az első 4-5 részen (vagyis miután bejött Kakashi) már kezdtek normális formát ölteni az események. Jelenleg a 20. résznél tartok, első arc befejezve. Ami vicces, hogy én nem szeretem a shounen fighting stílust. Eddig ez az anime viszont egyaránt megmutatta vicces, izgalmas és drámai oldalát is. Minden bizonnyal tovább fogom nézni, ez a sorozat egyszerűen nézeti magát velem. Bár az még kérdéses, hogy ha elérek a fillerekhez, mennyire fognak azok érdekelni. :drop:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Pal-chan írta: Nagy nehezen engem is utolért a Naruto-láz

ez a sorozat egyszerűen nézeti magát velem.
csatlakozom az elöttem szólóhóz.- na ezt sem gondoltam volna
nagyon tetszik. kellően idióta és drámai egyszerre, a harcjelenetek nem unalmasak, nincsenek túlhúzva, és nem csak a főszereplőkre koncentrálnak.
a grafika is rendben van- nincsenek sablonfejek, hogy csak a hajuk különbözteti meg a szereplőket
most jön a 61. rész és nincs megállás :D (ja és már a mangát is elkezdtem- egy élmény- legalább az első kötetet be fogom szerezni)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Pal-chan írta:Nagy nehezen engem is utolért a Naruto-láz
::bawl::
Kész!
Pal-chant is megfertőzték. Én akkor is kitartok! :osmad2:

Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto-ból elég volt egyetlen részt megnéznem, hogy ne folytassam. Bőven van jobb/hangulatosabb/élvezetesebb/stb sorozat. Talán, ha nem készítenek több animét :-P és eltelik pár év
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem vagy egyedul anubys..mi karoltve nem adjuk be a derekunkat, es csakazertsem nezunk Narutot (najo kiveve azt a Kimimaros 8 reszt..mert Kimimarot szeressuk..)
Amugy a Death Note-ot nezem, meg varok a Bokura Ga Ita reszekre, egyre jobban tetszik az a sorozat is, semmi komoly, aranyos kis dolog..
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

No, én most hirtelen csak annyit tudok mondani, hogy Gintama!!!

Nagyon kegyetlen a fárasztó humorával, szerelem első látásra! :D Az Ouran High School Host Club óta nem vihogtam ilyen jókat, nagyon kikapcsoló marhaság mindenféle (elsősorban Bleach) paródiával fűszerezve. Ha valakit érdekel, bővebben írtam róla ITT.

Bartender első részét én is megnéztem, tényleg nagyon kikapcsoló, talán ez a legjobb szó rá. :)
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

REC
Ma néztem végig. Eléggé érdekes, egyedi sztorija van (legalábbis, hasonló animével még nem találkoztam), és nagyon gyorsan halad előre az egész (vagy csak a két főszereplő? az első rész végén majd meglátjátok, miért mondtam ezt :dirr: )..talán ez azért van, mert az egész anime 9x10 perces. ^^ Rövid, de megfogott, aranyos kis anime.^^
És az openingje is kawaii. <3
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:a harcjelenetek nem unalmasak, nincsenek túlhúzva,
Azért én már eléggé untam, amikor Zabuza ellen 2-3 részig harcoltak, majd pár rész múlva visszajött, immár Hakuval kiegészülve, és még 4-5 részig nyomták. És ez még csak az első "saga" volt...
miyume írta:a grafika is rendben van- nincsenek sablonfejek, hogy csak a hajuk különbözteti meg a szereplőket
Jó, a karakterdizájnt mindenki másképp ítéli meg, egyeseket taszít (köztük engem is), mások pedig imádják, viszont maga az animáció és a színkezelés igazán lehetne szebb. (Tudom, hogy a Studio Pierrot kb. 15-20 éve folyamatosan le van maradva animácó terén a többi stúdiótól, de akkor is...) Hogy valami jót is mondjak: az anime még így is szebb és kidolgozottabb a mangánál, én olvasás közben 1-1 zsúfoltabb képkockánál sokszor alig tudom kivenni, hogy éppen mi történik.
Kép
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

Néhány napja kezdtem el a Scrapped Princess-t és eddig egész jónak tűnik. Az openingje és endingje sztem felejthető, nekem legalábbis nem tetszik, a zene elhanyagolható, ugyanakkor érdekesek a szereplők és a sztori sem rossz... de könyörgöm, miért kellett Mausernak hívni a főistent? :knife: Tejóég...
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta: Azért én már eléggé untam, amikor Zabuza ellen 2-3 részig harcoltak, majd pár rész múlva visszajött, immár Hakuval kiegészülve, és még 4-5 részig nyomták. És ez még csak az első "saga" volt...
2-3 rész nem mennyiség, bőven belefér- nálam legalábbis. és a hosszabb harcoknál sem az megy hogy ugyan az a két szereplő püföli egymást 20 epizódon keresztül- amit már elég sok ilyen típusú anime-nél láthattunk. ízlések és pofonok ahogy szokták volt mondani, én meg vagyok vele elégedve :D
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Bár a régi sem tetszett, az a pár rész, de csakazértis belenéztem az új Kujibiki Unbalanceba. Másfél részig hősiesen bírtam, amíg megfogalmazódott a gondolat: ezt megintcsak a kihagynivalóak közé tartozik. Egyszerűen nem jó. (Az OP számot leszámítva, az tetszik :D)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Válasz küldése