Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Mér néznek oan sokan Narutot? :?

Tales of Phantasia ennyhén unalmas...de végignézem :wevil:
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Miért ne? :weh:

Btw, ma vége lesz a Kemnozumének... az Innocent Venusnak már rég vége (meg kéne írni a blogpostot >_>)... mit blogoljak, mit blogoljak. :?:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Kezdj el vmi vadonatúj animét, és azt. XD (nekem nem lenne türelmem blogolni, pedig gondoltam rá __.__; )

Tales of Phantasia-t énis gondoltam megnézem, de előbb a Jigoku Shoujot kéne. :roll:
És Narutot azért néznek sokan, mert jó. :roll: :dirr: (bár most a fillerek miatt eléggé süllyedt a színvonala szerintem..na meg a nézettsége is )
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Befejeztem a Legend of Galactic Heroes-t, gyorsan be is ugrott a top 5ös listám élmezőnyébe. Bár a 4. Season nem tudta minden részben hozni az előtte lévő 3 színvonalát, de még így is egy elképesztő érzelmi hullámvasútra ülteti fel az embert.

Valamint megnéztem a Bartender második részét és meg kell, hogy állapítsam egyre jobban tetszik. Egy kis komolyság, nagy adag hangulat, nyugis zene, egyszóval remek kikapcsolódást nyújt.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Akkor az Innocent Venus 13 reszes? Most jott le az elso resz, gondoltam beletekintek..
Es miert neznek sokan Bleachet? Van akinek a pap, vkinek a papne..(vagy h mondjak..bar en mar orokre Bleachtard maradok, de megertek mindenkit aki Narutot nez..bar engem nem fog beszippantani :-P)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

ecoban írta:Bár a 4. Season nem tudta minden részben hozni az előtte lévő 3 színvonalát, de még így is egy elképesztő érzelmi hullámvasútra ülteti fel az embert.
Van egy tippem, melyik verzióban nézted végig (japán->kínai->angol), és hidd el, nagyon sok múlik a fordításon. A negyedik szezon már az a rész, ahol majd' minden egyes szó számít, és azokban az epizódokban, amiket azzal a subbal megnéztem, nagyon sok dolog lett félrefordítva (már azokban az epizódokban, amiknek értelmes volt az angol szövege, nem valami fájdalmas pidgin-angol). Szerintem ha a Central Anime végig kihozza a 4. szezont is, nézd végig megint, normális fordítással.

Amúgy az Innocent Venus 13 részes (meg kéne már írni a bejegyzést az uccsó két epizódról... -_-). Új animébe meg nem kell belekezdenem, már így is nézek három sorozatot az őszi szezonból... csak egyiket se szívesen kezdeném el blogolni most. (A Red Gardennel nem lehet csak úgy belecsapni a lecsóba az 5. résznél, az AyaAyánál ez nem probléma, de úgy sejtem, az 52 epizódos lesz, a Bartender meg nem kifejezetten blogging material. :3)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Igen a 4.eket valóban csak gyatra fordításban láttam, de igazából ez nem hiszem, hogy befolyásolja, hogy kicsit túl gyorsan varták el a szálakat a készítők... (amúgy tényleg jó lenne vmi értelmes sub ehhez is mert volt 2 rész, amiben a szöveg tényleg csak erős jó indulattal nevezhető angolnak)
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Én személy szerint örülnék,ha valaki blogolná a Red Gardent,eddig egy részt láttam,a történet az nagyon ütősnek indul,tetszik a zenéje is,amivel bajom van,az a grafika,kifejezetten taszít,nem tudom miért. :(
Hanatarou desu.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nurrik írta:Mér néznek oan sokan Narutot? :?
Mert az is egy jó sorozat :-P (de azért Bleach rulz :wink:)

Jigoku Shojo - eddig nagyon jó.

Akinek esetleg megvolna a komplett OST az... nos értesítsen valamilyen formában :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nurrik írta:Mér néznek oan sokan Narutot? :?
Agyba-főbe reklámozzák, sokaknak az első "komolyabb" animéje, aki anno DB/DBZ-t nézett, az kellemes nosztalgikus érzésekkel ül le elé, és még a legutóbbi Conon is vetítették. (stb-stb.)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayakashi Ayashi 5 - OMG. o__o Na erre nem számítottam... Helló, karakterfejlődés. o__O Egy kicsit hirtelen volt, de érdekesnek érdekes... ennyit a szimpatikus, jófiú főhősről. o_o Ehe. Köv. részben meg csak nem Eldorádót akarják belekeverni? Áá, fun ez az anime, na.

És most lássuk a Kemonozume uccsó részét....
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

részemről is jigoku shojo - nagyon tetszik eddig:] bár talán már kezd uncsi lenni a helyzet, de minden egyes részben a bosszú véghezvitele mindig tud vmi újabb brutális dolgot mutatni.....
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

ecoban írta:Befejeztem a Legend of Galactic Heroes-t, gyorsan be is ugrott a top 5ös listám élmezőnyébe. Bár a 4. Season nem tudta minden részben hozni az előtte lévő 3 színvonalát, de még így is egy elképesztő érzelmi hullámvasútra ülteti fel az embert.
OFF: Hű, te nem vagy semmi... :shock: elkezdted vagy 5 napja, és máris a végére értél... :shock: Én bezzeg hónapokig húztam (mint minden animét, főleg a kedvenceimet- kivéve Gankutsuou XD- azon az alapon, hogy "tartson minél tovább...")/OFF

Az a bizonyos fordítás tényleg elég csapnivaló, jó lenne, ha a Central befejezné, mert kevés embernek elég fejlett a japán szókincse ahhoz, hogy LoGH-ban előforduló szövegeket megértsen- és én se tartozom ezek közé. :^_^:

Mindenesetre, :thumb: tényleg nézzen mindenki LoGH-t! Nézzük csak, ott van már mufurc, Keshik, ecoban, Karasu ("első négy ep betárazva"- btw szerintem remek ötlet! Én a 3. résztől kezdve éreztem, hogy ez nagy kedvenc lesz- na jó, a zenétől már az első ep legelején is hátast dobtam -mármint, Mahler III. Szimfónia?! Coooool... :cool:), én meg a közeli jövőben outsyder- lassan akár külön LoGH topicot is lehet nyitni :dirr:...

Amúgy, Gankutsuou: rekordlassúsággal jelzem, hogy rekordsebességgel (majdhogynem egyben) sikerült végignéznem. Nincs rá jobb szó, mint az, hogy lenyűgöző. Anime-toplistámon 2. hely lett.
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rossi írta:Az a bizonyos fordítás tényleg elég csapnivaló, jó lenne, ha a Central befejezné, mert kevés embernek elég fejlett a japán szókincse ahhoz, hogy LoGH-ban előforduló szövegeket megértsen- és én se tartozom ezek közé. :^_^:
Az egy dolog, hogy csapnivaló, de helyenként teljesen félrevezető is. :/
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Rossi írta:Mindenesetre, :thumb: tényleg nézzen mindenki LoGH-t! Nézzük csak, ott van már mufurc, Keshik, ecoban, Karasu ("első négy ep betárazva"- btw szerintem remek ötlet! Én a 3. résztől kezdve éreztem, hogy ez nagy kedvenc lesz- na jó, a zenétől már az első ep legelején is hátast dobtam -mármint, Mahler III. Szimfónia?! Coooool... :cool:), én meg a közeli jövőben outsyder- lassan akár külön LoGH topicot is lehet nyitni :dirr:...
hát igen... a jövő hét második felében (ha máskor nem, hát hétvégén) biztos nekiesek, addigra bejezem végre az FMA-t (kicsit hosszúra huzzák...), a Love Hina-t (hosszú ideje a legjobb vígjáték amit láttam), kikapcsolódásképpen közbeiktatom az FLCL-t (az első részt már legyűrtem -az itteni hozzászólások által inspirálva-; kicsit sajátos a humora, de jó.. vasaló-gyár rulz :dirr: ), valamint szépen lassan tovább csordogál a Gantz (ez sajnos egybe jön, csak akkor tudom elkezdeni ha már lennt lesz az egész). megnéztem a Hoshizora Kiseki-t az AnimeAddicts fordításában :cool: kellemes kis fél óra egyszerű történettel és szép megvalósítással. á lá Pale Cocoon. valamint ott vannak a heti adagok a Bleach, a Naruto és a Tonagura személyében (már amikor; a Ryoumi például nem kapkodja el a Tonagura fordítását... >_>)

és ha már itt vagyok-> első részek:
Bartender: nagyon hangulatos, magávalragadó anime, a zene külön említés érdemel - az ending megvalósítása figyelemreméltó, mert nincs meg az az illúzióromboló hatása, amit hasonlóknál tapasztaltam (nem mintha az olyan sok lenne. egy vagy kettő, asszem^^"). az ost-t több mint valószinű, hogy megszerzem (ha találom), de a sorozatot később kezdem el nézni

Death Note: háát...izé... nagyon-nagyon ingoványos talajon mászkál a történet: vagy nagyon jó lesz, vagy nagyon rossz. a garfika korrekt, a zene jó, bár az op nem teccik, viszont imho nagyon nem illik a sorozathoz (az op C1-féle karaoke-megoldása lol). nálam kimerítí a psycho-thriller fogalmát, azokat meg nem nagyon szeressem. nem tudom...

ja, és ma megettem egy csomag mézes-mentolos negrót :D

hát igen, nem aprózom el... ^^"
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Oké, most már muszáj megemlítenem.

Aki LoGH-t akar nézni, NE a befejezett subbal nézze! Legyen bennetek annyi türelem, hogy kivárjátok, amíg a CA befejezi a maradék huszonegynéhány részt, ne a szar kínaiból se angolul, se japánul nem tudók által fordított "angol" subot nézzétek már. Türelem rózsát terem, stb. Ez egy baromi jó anime, legyen már bennetek annyi igényesség, hogy normális subbal nézitek végig. :?
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

mufurc írta:...ne a szar kínaiból se angolul, se japánul nem tudók által fordított "angol" subot nézzétek már...
ez, gondolom, az .mkv-s változatot jelenti. ez baj, mert onnan szerettem volna letölteni, így viszont... :?
Kép
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

A kimondhatatlan nevű ftp szerveren az első 3 évad fenn van korrekt subbal...
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kezdd el tölteni a Central Anime subját. Mire végzel vele, talán kihozzák a maradék epizódokat is (ha rákapcsolnak). :3 Az összes létező angol nyelvű LoGH-fordítás közül az övék a legmegbízhatóbb (mondjuk úgy, az egyetlen megbízható).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

outsyder írta:a Love Hina-t (hosszú ideje a legjobb vígjáték amit láttam), kikapcsolódásképpen közbeiktatom az FLCL-t (az első részt már legyűrtem -az itteni hozzászólások által inspirálva-; kicsit sajátos a humora, de jó.. vasaló-gyár rulz :dirr: )
Ha ezek tetszettek, szeretném figyelmedbe ajánlani a Ranmát. :) (Vagy az már megvolt? :D)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Nurrik írta:Mér néznek oan sokan Narutot? :?
Mert talán az is egy jó sorozat? :-P

Titkos: Amúgy ha agyba főbe reklámozzák, akkor biztosan nem amiatt teszik, mert olyan borzasztó. Mainstream, be kell ismerni, de azért mégiscsak jó, különben külföldiek nem vennék meg, és nem lenne ekkora sikere. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos: az emberek nem hülyék (többnyire XD), reklámmal sem lehet rátukmálni senkire a sz*rt.
meg szerintem a DB-től is el kéne már szakadni- műfajtól eltekintve azért lényeges különbségek vannak a kettő között- néztem annó DB-t is, de a naruto-tól nem tört rám nosztalgia egyáltalán (YuYu Hakusho-tól inkább)- teljesen más a kettő. na mind 1.
személyes:semmiből nem tudok megnézni egy hét alatt 140 részt ami nem jó :-P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jó, a külföldiek sok animét megvesznek, elég csak a YGO/Digimon és hasonló merchandise sorozatokra gondolni. Mindegyik nagyon sikeres, de abban gondolom egyetértünk, hogy ettől még egyik sem az évszázad animéje. (Mondom ezt úgy, hogy nekem a YGO tetszett, a Digimont is szívesen néztem anno, de ami tény, az tény.)
Mellesleg mind az, hogy másfél éve fillerek mennek, és még mindig van nézője, mind az, hogy az amcsik berakták a Cartoon Network gyerekblokkjába, engem arra enged következteni, hogy a Naruto célcsoportja úgy a 10-14 éves korosztály, esetleg az az alatti. Nekik meg a Pokémon is bejön, legalábbis abból már a 10. vagy hanyadik szezon megy Japánban, és gondolom nem a 40 éves céges férfiak a nézőközönsége. :D (Ezt csak azért írom, mert nem biztos, hogy ami népszerű és sikeres, az jó is, vagy akkor ez esetben nézhetnénk akár Teletubbiest, végülis sok nyelvre lefordították... XD)
Egyébként ez az egész kicsit hasonlít a pár oldallal ezelőtti EVA vs. Ryvius vitához, amiben mufurc írta, hogy nem a Ryvius az első jó anime, ami eltörpül a többi rosszabb mellett, csak mert azoknak jobb a reklámja. Szerintem sem...
Jah, el lehet nézegetni a Narutot, vannak jobb pillanatai, de úgy alapvetően semmiben nem emelkedik ki a Shounen Jump fighting cuccok közül, amikből minden évben kapunk vagy 2-3-at, ha nem többet, és születnek jobbak is a Narutonál. (MÄR, Law of Ueki, valaki? Sőt, ha az ilyen "kártyával harcolok" dolgokat fightingnak tekintjük, akkor még a YGO is jobban bejött.)
Ami a YYH-t illeti, azzal is az a gondom, hogy az első 20 részben még voltak benne önálló ötletek, aztán a mangaka jobbnak látta lerombolni azt is, amit addig felépített, csak mert a Toriyama nevű haverja mangája sikeresebb lett, és akkor már ő is tőle "vette kölcsön" a további ötleteit. (Ha nem lett volna Botan és Kuwabara, a Dark Tournament elejétől kezdve kinyomom a TV-t.)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Le Chevalier D'Eon 12. rész
Végetért az oroszországi hatalmi harc egy örökre emlékezetes jelenettel.
A szereplői II. Katalin és a férje III. Péter:
Péter: Ugye nem fogsz Szibériába száműzni? Ugye nem? Könyörögve kérlek!
Katalin kis gondolkodás után: いええぇぇぇぇ(nem)
Péter megkönnyebbülten felsóhajt, az őrök elviszik...
...de amikor az udvaron megpillantja az akasztófát...

... AZ AZ ARC AMIT ETTŐL VÁGOTT ...
...súlyosan odab@sz. Így lett rövid úton (egy stokirugásnyival) megoldva, hogy ki uralkodjon Oroszország felett.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Pal-chan írta:
Andro írta:Kyou Kara Maou-t (hát ezt is már elkezdtem egy ideje), de hát időhiány miatt nem tudom őket nézni mostanában
Én már több mint másfél éve nézem KKM-t, de a fansubber csapat olyan lassan halad... Szóval nem kell aggódnod az időhiány miatt, lehet hogy végül még te fogsz várni hogy láthasd már az új részt. :-P

:
Max. leszedem raw-ban és úgy nézem meg ha eljutok közben addig.
Kép
Válasz küldése