Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Ma kezdtem az Air Geart, nem rossz... jó néz ki, a zenéje se kutya, maj meglátjuk :mrgreen:
AG
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Na ja a zeneje telleg jo^^" (az egyik anime amit csufosan abbahagytam..X__X) de remelem neked tetszeni fog, a baratom vegig kuldte..
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Red Garden 7 - yuri キターーー Na jó, talán nem, de szerintem nagyon arrafelé mutat a dolog, ami Paulát és Kate-et illeti. Vagyis inkább csak Paulát. :3

Egyébként ha ez lehetséges, még jobb a sorozat, mint eddig. Most már kezdem sejteni, merre megy a dolog, bár persze úgyis bedobnak még egy-két plot twistet. Egyetlen problémám volt ezzel az epizóddal... az éneklés. Vagyis nem is az, hanem hogy Takehito énekelt. :x_x: Miéééééért? ;___;)

De az ending még mindig rulz, főleg a folytonos kis változtatásokkal. Csak most vettem észre a vadul léggitározó Paulát és Jessicát. xD A vizesüveget dobó Lula meg király! xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

IloveRenji írta:Na ja a zeneje telleg jo^^" (az egyik anime amit csufosan abbahagytam..X__X) de remelem neked tetszeni fog, a baratom vegig kuldte..
Az Air Gear-ben tenyleg volt egy ket resz ami semmirol se szolt, es talan hoszabbra csinalhattak volna, de annak ellenere jo anime volt (+ a cenzura is rohelyes benne)
"And then...
I'm glad I found true friends"
[Battle Royal - Kawada/ Keiko]
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Őszi szezonból csatlakozott a Death Note-hoz állandó tagnak az S-strain. Aki szereti a mecha-kat, annak csak ajánlani tudom :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Bartender 04 végre kijött subolva. Talán ez a leggyengébb rész eddig (bár így isátlagon felüli) kicsit oldottabb a hangulata mint az előző kettőnek.

Jigoku Shoujo Nézem már egy ideje (úgy a 10. rész környékén járok) és tetszik is,de azért nem mehetek el szó nélkül a hibái mellett sem. A legszembetűnőbb, hogy nem igazán beszélhetünk karakterfejlődésről, sőt alapból nincsenek vmi hűde komplex jellemek se, a jobb anime-okra ritkán jellemző feket-fehér ábrázolsámódot követi a szereplőknél.
A sztori és a hangulat remek, helyenként elgondolkodtató, a kellő helyeken meg kellemesen sejtelmes. Ami viszont tényleg nagyon jól sikerült az a zenei aláfestés, hihetetlenül eltaláltá, hogy mikor milyen zene tudja megteremteni a kellő atmoszférát.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

//javítva!! thy anubys, ha nem mondod észre sem veszem^^"//

megnéztem a Ah! My Goddess sorozatokat és nekem is tetszettek :) (csak ezt nem a "Legrosszabb..." topikba írom :) ) szép grafika, kellemes történet (itt csak egy-két résznél kapartam a falat - nem úgy mint anno a Shuffle-nél :? ), és még többet tudtam meg Ygdrassil-ról (de még mindig nem annyit, amenyit szeretnék... :roll: ) és valami félelmetesen gyönyörű az opening :D :D

viszont úgy döntöttem, h a topik "ajánló" funkcóját kihasználva a követlező néznivalót "megszavaztatom" (vagy legalábbis teszek rá egy próbát; ha a tisztelt moderátorok/admin is engedi^^")! tisztában vagyok azzal, h egy olyan felkiáltás, h "mindenki ajánlja a kedvenc/best/épp-most-nagyon-szeretem animéjét" nem igazán hozna eredményt (valószinűleg nem is szerepelne többször egy cím), úgyhogy itten vannak a választási lehetőségek:

- Haibane Renmei
- Shingetsutan Tsukihime
- Wolf's Rain

(még megfontolás alatt áll a Bakuretsu Tenshi)

szavazatokat pü-ben kérném (ne offoljunk, ha nem muszáj^^") jövő hét csütörtök (dec. 07) 24.00-ig.
előre is köszönöm mindenkinek ::hehe::
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára outsyder 2006.11.28. 16:44-kor.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

outsyder írta:(még megfontolás alatt áll a Bakuretsu Tenshi)
NÉZD(étek) MEG!!! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Bakuretsu Tenshi nagyon rossz anime hóót gyenge cg-vel lol.. outsyder sztem hagyd ki mindenképp =s

2 napja néztem meg az Ayakashi 4-ik részét ami nemtom miért de nem tetszett =s Az első 3 rész nagyon bejött..tök jó volt a hangulata, az egész megfogott erre beraknak egy "ilyen" részt..ah. Mufurc bloggolását nézve lesz ez még jobb is. Legalább is remélem mert nagy volt az elvárásom a sorozattal kapcsolatban.

Code geass-t kezdtem el. Le is daráltam az első 6 részt. Nagyon tetszett. Animáció sztem nagyon igényes, a zene szintén, és az op is tök jó =) A sztori meg űber lol... Britannia mint nagyhatalom elfoglalta Japánt és area 11-re keresztelte lol...aztán van itt egy iskolás kölök aki szuper erőt kap, nomeg a haverja kinek van egy űber mechája Lancelot néven..node van egy gond. Míg a szupercsávó forradalmat akar szítani és elpusztítani Britanniát addig a mechás kölök pedig Britannia oldalán ál..szal lesz itt konfliktus =p Nekem nagyon bejött. Jah és clamp karakterdizájn járul hozzá a még tökéletesebb tálaláshoz.

Welcome to N.H.K még mindig hihetetlenül igényes és hangulatos. Nem is tudom milyen műfajba lehetne besorolni. Dráma? Vígjáték? Az biztos nem egy hétköznapi sztori ami engem nagyon magával ragadott. Az idea év legjobb animéje eddig számomra..az eureka7 és az ouran mellett.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Hoppá hoppá, benéztem a dolgot én nem Burst Angel-re gondoltam, hanem a Dokuro-chan-osra!!!!! Burst Angel tényleg felejtős, semmi Xtra nincs benne, talán az uccsó 3 része jó, na de azért....
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan, és én is csak ajánlani tudom minden vígjáték fannak. :)
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Legend of Galactic Heroes : elkezdtem nézni tegnap,még csak három részt láttam,és eddig nagyon jó,okosakat meg mondjon róla más (nem én lakom Neue Sanssouciban...),de nekem nagyon emberinek tűnik így három rész után (és ebből következően néha embertelen...).Az az egyetlen gondom,hogy talán oda is szimbólumokat magyarázok,ahol nincsenek is,de ez tényleg az én bajom...
Hanatarou desu.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Ma kezdtem a .hack//Roots-ot hát nemtom, szerintem gyenge. Bár így az első három rész után nem akarok elhamarkodott megjegyzéseket tenni.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Nem tettel, tenyleg az. A SIGN-hez kepest biztosan.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Karasu írta:Az az egyetlen gondom,hogy talán oda is szimbólumokat magyarázok,ahol nincsenek is,de ez tényleg az én bajom...
Hát, a LoGH nem igazán az a fajta sztori, amiben komoly szimbolizmus van... bár ami azt illeti, Tanaka Yoshiki rekishi otaku, sz'al az egész anime tele van utalásokkal történelmi személyekre, szituációkra, még csatákra is. Vagy pl. utólag, miután az ember már ismeri a történéseket, érdemes belegondolni pl. a csatahajók neveibe... Legalábbis nekem úgy tűnik, nem véletlenül hívják őket úgy ahogy, a hajónevek, főleg a birodalmi flottában, gyakran utalnak azokra a személyekre, akikhez "tartoznak".
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Igen,az nekem is feltűnt,hogy szokatlanul otthon voltak a készítők az európai történelemben,még a nevek is nagyon korrektek,ami egy Death Note után különösen kellemes :-P , ha még egy Neuschwanstein is belefér,akkor teljes a boldogságom.
Amúgy szimbólumoknál olyanokra gondoltam,mint az a rusnya,óriási emlékmű a harmadik részben,meg mikor a csata végén a két ellentétes flotta egy kört alkot,de mondom,hogy született belemagyarázó vagyok :oops:
Hanatarou desu.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Red Garden 9 - hmmmm... hát, vmi ilyesmi backstoryra számítottam, de azért kicsit nagyszabásúbbra. No mindegy. Nem gondoltam volna, hogy Claire apja ilyen nagykutya... kíváncsi vagyok, Claire miért él mégis úgy, ahogyan. És Claire bátyja.... xDDD Kíváncsi vagyok, csak véletlenül lett-e kiköpött Race Bannon (Jonny Quest) vagy nem. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Potoltam elmaradsomat, megneztem a Metropolist. Marmint az animet, a filmet mar lattam. Noss, sokminden remekul sikerult ennek az animenek, de sokminden meg eppen nagyon nem. Kezdem azzal, ami jo lett. Felelmetesen jol hozza a '30-as '40-es evek hangulatat, ez elsosorban a zene erenye, ami mint lattam valoban korhu darab. Amit atemelt a '27-es Metropoliszbol, azt jol csinalta: a varost. Tudtommal Tezuka nem nezte meg a filmet, igyhat a hasonlosagok (ami azert akad), a veletlen muve. A masik az Astroboyos karakterdesign. Nem mondhatnam, hogy szeretem az ennyire antik figurakat, de valojaban nem is zavarnak. Hasznalatuk teljesen indokolt, es ugyan elsore egybol a Disney-re asszocialtam tole (nem az Astroboyra vagy a Tetsujinra), kellenek a hangulathoz. A CG gyonyoru. DE! Tul sok van belole. Nagyon szepek a kepek, ezt elismerem, de a CG ilyen mennyisegu alkalmazasa pont hogy gyengiti az antik hatast. Ha egy kicsit tobb allohatteres beallitast raknak bele, azzal ez a problema egy csapasra megoldodott volna, well, nekem nem ezen bukott el a dolog. Sokan vadoljak azzal a Metroporisu-t, hogy nincs befejezve es nem ad valaszt a fo keredeseire. Egyiket elismerem, de a masikat cafolom. Szerintem Tezuka nagyonis tisztaban volt vele, mit gondol Timarol, de ezt nem probalta a nezore eroltetni. Ertelmezheted, ahogy akarod, mert a lehetoseget meghagyta, de szerintem Tezuka velemenye Timarol az, hogy robot es nem tobb. A sztorinak sajnos tenyleg nincsen vege, egyszeruen nem megoldas, hogy radol az epulet mindenkire es akkor nincs tobb gond, merthiszen. Valamiert nekem vegig az Akirat idezte a film megvalositasban es talan latvanyban is. Kicsit az az erzesem volt, hogy az egykori nagyok most megprobaltak megmutatni a zoldfulueknek, hogy van meg bennuk annyi, mint regen, utoljara az Akira idejen. Szerintem sajnos nem sikerult tokeletesen. Egyebkent az Asimov Acelbarlangok cimu kisregenyet is eszembejuttatta a film, jollehet ehhez aztan az egvilagon semmi koze. Mindent osszevetve ez egy erdekes es mindenkeppen szep anime, elismeresre melto probalkozas, de nem az az elmeny, amit idezni probal. Megertem, hogy Tezuka nem engedte volna...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Cowboy Bebop megtekintve. Nagyon nem azt kaptam tőle, mint amit vártam. Úgy látszik, túl sokan hangoztatták, hogy mekkora nagy korszakalkotó anime, és feljebb csúszott az elvárásom, mint kellett volna. Nem mondom, hogy rossz lett volna, de messze nem hozta azt a szintet, mint amire számítottam.
Az animáció teljesen korrekt volt. Folyamatosan magas színvonalat tartott, a színekkel viszon nem voltam kibékülve. Az én ízlésemnek túlzottan fakók lettek. Valamint sokszor olyan sötét volt, hogy szinte semmit nem lehetett látni.
A zene 100%-osan illett hozzá, ezen a téren semmi hiba nem volt.
A karakterek viszont nem voltak nekem szimpatikusak. Egyedül Ed-et és Ein-t tudtam megkedvelni.
A történettel volt a legnagyobb problémám. Most már bizonyos, hogy nem szabad ilyen jellegű sorozatot néznem, hogy jóformás semmi kapcsolat a részek között. Talán ezért is lehetett, hogy nem kapott el a hangulata, mondjuk igaz, az utolsó öt részt egyben néztem meg. Talán a három végső rész volt olyan, amilyennek az egésznek kellett volna lennie. Valamint erősen pozitív irányba terelte a végső érzéseimet, hogy nem a hagyományos módon ért véget.

7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

anubys írta:A történettel volt a legnagyobb problémám. Most már bizonyos, hogy nem szabad ilyen jellegű sorozatot néznem, hogy jóformás semmi kapcsolat a részek között.
Akkor nézd újra végig az egészet, és figyelj jobban oda. A Bebopnak ugyanis van története, csak épp nem a hagyományos módon, hagyományos eszközökkel elmesélve, és nem is annyira a történetre, mint inkább a szereplőkre koncentrálva (a fősztori a Spike/Vicious/Julia hármas, a Bebop banda sztem egyértelműbb). Így aztán van kapcsolat az epizódok között is, még ha csak annyi is, hogy mindegyikben kicsit többet tud meg az ember egy-egy szereplőről, ami aztán közelebb hozza az egész megértéséhez.

(Btw, nekem se esett le először, de elég, hogy egyszer kattanjon be, miről is szól az egész, mi a Spike/Vicious/Julia hármas háttere, és azután össze fog állni a kép.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy értettem, hogy alig van kapcsolat, hogy rengeteg olyan szereplő van, akik csak egy-egy részben szerepelnek. Jobban kedvelem, hogyha ismerős arcokat látok viszont, és nem kell minden új részben újabb és újabb karaktereket megismerni. Néha ettől már WTF érzésem volt, ez leginkább a "bohóc" és az öngyilkos szekta vezetőjének személyénél csúcsosodott ki.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

De nem a vendégszereplők a lényegesek. A bohócos rész pl. sokkal inkább szól Spike-ról, mint a bohócról.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igaz, de akkor is túl nagy hangsúlyt kaptak. De az is lehet, ezzel csak az volt a célja a készítőknek, hogy elterelje a figyelmet a lényegi eseményekről; ha így van, esetemben sikerült is. :neutral:

Code Geass Hangyaku no Lelouch
Első részt néztem meg és határozottan LOL. szép példa, hogyan lehet egy részbe minnél több szabály megvalósítását belepréselni. :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

anubys írta:Igaz, de akkor is túl nagy hangsúlyt kaptak. De az is lehet, ezzel csak az volt a célja a készítőknek, hogy elterelje a figyelmet a lényegi eseményekről; ha így van, esetemben sikerült is. :neutral:
Nem az volt a céljuk. Ha nem jött be a Bebop hát nem jött be, de szerintem nézd meg mégegyszer, és ne sztorit próbálj benne keresni, hanem összefüggéseket.

Mondjuk ilyen szempontból a Bebop tényleg olyan, mint a jazz... az ember vagy "érzi", vagy nem. Ha meg valaki nem "érzi", annak úgyse lehet elmagyarázni. :3 Szerintem abszolút zseniális, simán megérdemel minden dicsőítést, amit kap, és nyugodtan kaphatna még. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Jigoku Shoujo befejeztével, ami igencsak beindult a kezdeti döcögősség után, nagyon érdekes, változatos és tanulságos történet kerekedett belőle azáltal, hogy az egyes bosszú-sztorikat keretbe fogja az újságíró és a lánya története. A feloldás is tetszetősre sikeredett,bár azért kicsit kiszámítható volt. Odáig azonban az utolsó 10-12 rész zseniális.
Most Mai HiME-ot nézegetek. Lightos darabank tűnik, mondjuk még csak 2 részen vagyok túl szóval még bármi lehet.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Válasz küldése