Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A CB nekem bejött, úgy ahogy van, de speciel én sem vettem észre, hogy minden részben a Julia/Spike/Vicious szálra utalgatnának.
ecoban írta:Most Mai HiME-ot nézegetek. Lightos darabank tűnik, mondjuk még csak 2 részen vagyok túl szóval még bármi lehet.
Úgy 13-14-15 részekig lightos, aztán jól beindul. :D
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:A CB nekem bejött, úgy ahogy van, de speciel én sem vettem észre, hogy minden részben a Julia/Spike/Vicious szálra utalgatnának.
Nem emlékszem, drága, hogy ezt mondtam volna... Kép
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

LOL, lediplomázott/tanítóbácsis emotikon. :D
Amúgy lehet félreérthető voltam, konkrétan erre a részre figyeltem fel:
mufurc írta:(a fősztori a Spike/Vicious/Julia hármas
Nah, ez igaz, és ehhez képest, ha azt mondom, hogy 7-8. részben foglalkoztak vele (és a végét leszámítva azt sem egyhuzamban), akkor szerintem máris túlzok.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Nah, ez igaz, és ehhez képest, ha azt mondom, hogy 7-8. részben foglalkoztak vele (és a végét leszámítva azt sem egyhuzamban), akkor szerintem máris túlzok.
Um, és? A Bebop lényege nem a sztori (ha belegondol az ember a Trió sztorijába, az önmagában semmi húha), hanem a szereplők. Márpedig Spike a főszereplő, Spike karakterének pedig a központi "problémája" a múlt ill. a jelen (és a jövő hiánya), ez pedig azért elég szorosan kötődik a háttérsztorihoz. Spike személyiségéről, világnézetéről, stb. pedig az egész sorozat folyamán tudunk meg infókat, emellett ott vannak az elszórt infók Viciousről és Juliáról, amiket összerakva aztán összeáll a kép, hogy úgy mondjam. Erre mondtam, hogy nem a hagyományos módon kezeli a Bebop a sztoriját, hanem egy eléggé kitekert módon, de ettől még ott van.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Nézem (nézném, ha lennének új részek elérhető közelben) a Nana c. sorozatot, és egyszerűen imádom, úgy, ahogy van. Viszont amíg nem tudok újakat letölteni belőle, a Haibane Renmei részei szórakoztatnak. Ennek még nagyon az elején vagyok, de úgy tűnik megint sikerült beleválasztanom a stílusomnak megfelelőbe, egyelőre ajánlom mindenkinek :mosoly:
Kép
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

:D ... :oops:

Damekko doubutsu ,ha minden igaz,így kell írni,kis ötperces epizódok,de annyi is elég belőle,hogy simára smirglizze az agyamat.Egy csomó kisállatról szól,akik egy erdőben élnek,és tulajdonképpen nem történik semmi kül,csak nagyon eszement és (szerintem) vicces az egész.
Hanatarou desu.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Bartender 05

Egyszerűen hihetetlen ez a sorozat, minden rész más és más, mégis összeköti őket egyfajta édes-bús hangulat, ami rögtön magával ragadja az embert. Most éppen egy kis Hemingway újraértelmezést láthattunk, egy magát gyengének és vesztesnek érző, lefokozandó alkalmazott történetébe ágyazva, és ismét azt kell, hogy mondjam, az alkotók tökéletesen vontak párhuzamot a két történet között. Ráadásul Hemingway kapcsán, nagyon ügyesen lehetett beleszőni az alkoholt is a történetbe.

Mai Hime

Befejeztem és ahogy titkos is írta, nagyon gyorsan búcsút kellett vennem a lightos jelzőtől, mert a cselekmény bizony átfordult kőkemény drámába. Eleinte ez a fordulat kicsit hirtelennek tűnt, megszokja az ember a könnyed poénos részeket, de szerencsére ez a szál is elég jól sikerült ahhoz, hogy egy percre se lankadjon az ember figyelme, jóllehet az elkerülhetetlen angst-rohamok is fel-fel törnek a későbbi epizódokban. Mindazonáltal ki jelenthetem, hogy igazi kis gyöngyszem a sorozat, főleg a karakterek miatt. És itt nem elsősorban a jellemükre hanem főleg arra gondolok, hogy mindegyik szereplőnek megvan a maga baja, problémája és ezek (hol többé, hol kevésbé) hihetőek, valamint megoldásuk (ha van ilyen) is valósághűre sikeredett.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

ecoban írta: Mai Hime

Befejeztem és ahogy titkos is írta, nagyon gyorsan búcsút kellett vennem a lightos jelzőtől.
Ja hát igen elég drámai a cucc, időközönként igencsak sajnáltam egyes karaktereket és a vége is jó (drámai) lehetett volna, de sztem az endingel el****ák az egészet! Drámai műhöz ennyrie happy end????

Más. Ergo Proxy-t látta már valaki közületek?? Érdemes keresgélni/töltögetni?
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

ak írta:Más. Ergo Proxy-t látta már valaki közületek?? Érdemes keresgélni/töltögetni?
Nem ;) de egyeseknek tetszett, így ők lehet, hogy mást mondanak - ízlés függő
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

madfist írta:
ak írta:Más. Ergo Proxy-t látta már valaki közületek?? Érdemes keresgélni/töltögetni?
egyeseknek tetszett
Jelentkeznék, mint egyik ilyen egyes. :) A sztori kissé kusza és nem mindig könnyű megtalálni benne az értelmet, sok az utlagatás előre-hátra, a cselekmény pedig elég vontatott, ha nem szereted a sok lelkizést és elmélkedést az élet dolgain, de azért néha befigyel egy-egy dögösebb bunyó is. Ennyit az elriasztástól.
Nekem összességében igencsak tetszett, megfogott az alaphangulat (habár kliséken alapszik az egész történet) és a főhős Vincent Law-ot is nagyon megkedveltem; igazából végig az érdekelt, mire jut majd a sok kínlódása után. Nem mondom, hogy egy életemet meghatározó mű lenne az Ergo Proxy, de határozottan kellemes perceket szerzett, az OP zenéjét (Monoral - Kiri) pedig akkor is ajánlom, ha végül úgy döntenél, inkább kihagyod.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

ecoban írta:Bartender 05 (...)
Jaja, nekem is nagyon tetszett... főleg ahhoz képest, hogy alapjában véve utálom Hemingwayt, itt mégis sikerült úgy megoldani a dolgokat, hogy ne idegesítsen. :3 (Jó, az Öreg halász speciel egyike azon cuccainak, amiktől nem akarok megfojtani valakit...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

siklara írta:A sztori kissé kusza és nem mindig könnyű megtalálni benne az értelmet, sok az utlagatás előre-hátra, a cselekmény pedig elég vontatott, ha nem szereted a sok lelkizést és elmélkedést az élet dolgain, de azért néha befigyel egy-egy dögösebb bunyó is.

Ezt kihagyni??? Végre vmi finomság! :D :D
Let's begin, de gozaimasu!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Vandread

Eleinte nem sok mindent néztem ki belőle de ahogy folyamatosan haladt a sztori egyre érdekesebb lett.Bár többször is "ezt már láttam valahol" érzésem volt nem volt zavaró,legalábbis nekem.Persze a szokászos klisék(reménytelen helyzetből győzni és társai)is megjelennek, néha már szinte fizikai fájdalmat éreztem ezek miatt.
Most már csak az ova-t kell majd levadásznom mert azt nem láttam.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy emlékszem, h az ova a sorozat filmje vagy mi. őőő izé szoval ami nekem volt az kb. másfélórás volt és a sorozatból volt összevágva (dettó ugyanaz).

Nagyon érthetetlenül fogalmaztam? :D
Klisé van benne bőven, de egész aranyos amúgy. :-P

De hogyha már ennyire ecchisedünk akkor hagy ajánljam a Green Green Tv-t. Bár egyes részei igen meredekek, de azért érdemes 1-szer megnézni, ha szeretitek az ilyesmit... :-P
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

raz86 írta: Most már csak az ova-t kell majd levadásznom mert azt nem láttam.
Van Vandread OVA? O_o" nem is tudtam

Edit: most már tudom.. két újravágás egyik az első szezonból a másik a másikból... mondjuk így másfél év után nem lenne rossz megnézni őket visszaidézés kedvéért...
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ecoban írta:Mindazonáltal ki jelenthetem, hogy igazi kis gyöngyszem a sorozat, főleg a karakterek miatt. És itt nem elsősorban a jellemükre hanem főleg arra gondolok, hogy mindegyik szereplőnek megvan a maga baja, problémája és ezek (hol többé, hol kevésbé) hihetőek, valamint megoldásuk (ha van ilyen) is valósághűre sikeredett.
Igen, a karik jók, főleg ha azt nézzük, hogy eredetileg úgy lettek összeválogatva, hogy minden fanboy megtalálja benne a maga kedvencét (van itt pszicho-csaj, rideg-csaj, apáca-csaj, macska-csaj, stb. :D), de szerencsére mégis többek ennél, nem a szokásos "3 mondattal jellemezni tudom" fanservice anime karakterek, ahogy a történet is sokkal kidolgozottabb. :)
ak írta:Ja hát igen elég drámai a cucc, időközönként igencsak sajnáltam egyes karaktereket és a vége is jó (drámai) lehetett volna, de sztem az endingel el****ák az egészet! Drámai műhöz ennyrie happy end????
Én azon "kisebbséghez" tartozom, akik szerint a befejezés úgy volt jó, ahogy volt. :) Egyébként az is érdekelne, hogy mégis hogyan képzelik el sokan ezt a "drámai befejezést"? End of EVA módjára minden HiME vagy halott, vagy lelki sérült lenne, és Reito lesz a világ ura? (Menne is egy levélbomba a Sunrise-nak "ismeretlen feladótól". :twisted:
raz86 írta:Vandread

Eleinte nem sok mindent néztem ki belőle de ahogy folyamatosan haladt a sztori egyre érdekesebb lett.Bár többször is "ezt már láttam valahol" érzésem volt nem volt zavaró,legalábbis nekem.Persze a szokászos klisék(reménytelen helyzetből győzni és társai)is megjelennek, néha már szinte fizikai fájdalmat éreztem ezek miatt.
Most már csak az ova-t kell majd levadásznom mert azt nem láttam.
Én kb. 3 éve néztem meg, így nem tudtam megállapítani, hogy mennyire klisés, de az biztos, hogy azóta sem láttam olyan sci-fi animét, ahol a szereplők, a zene, a hangulat, és a látvány ennyire megfogott volna. :) Egyik első animém volt, ahol nem csak el tudtam viselni a CG-t, de kifejezetten szépnek találtam, és valahogy az egész beleillett a sci-fi látványvilágba. :) Dita pedig rulez. ::jblush:: (Nekem is meg kellene már néznem a második OVA-t. ^^")
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Ha már Green Green TV - valami véletlen folytán pont a hétvégén néztem meg - és sztem nemjó. Idegesített, és nem az ecchi miatt. A három srác valami eszméletlen gáz, Midori meg szimplán bosszantó. Szabályosan örültem a végének :D A plusz egy epizód meg elég wtf, eléggé túllép az ecchi kereteken :) Namindegy, én egy kicsit sajnáltam rá az időt amit eltöltöttem vele (De az OP nagyonjó, mentségére legyen mondva :D)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Titkos írta:Én azon "kisebbséghez" tartozom, akik szerint a befejezés úgy volt jó, ahogy volt. :) Egyébként az is érdekelne, hogy mégis hogyan képzelik el sokan ezt a "drámai befejezést"? End of EVA módjára minden HiME vagy halott, vagy lelki sérült lenne, és Reito lesz a világ ura? (Menne is egy levélbomba a Sunrise-nak "ismeretlen feladótól". :twisted:
Például... :D
Én nagyon komolyan kiakadtam a Happy Enden. Biztos magamba fordulok, ha úgy fejezik be, de ez???
Biiru Seijin írta:Ha már Green Green TV - valami véletlen folytán pont a hétvégén néztem meg - és sztem nemjó. Idegesített, és nem az ecchi miatt. A három srác valami eszméletlen gáz, Midori meg szimplán bosszantó. Szabályosan örültem a végének :D A plusz egy epizód meg elég wtf, eléggé túllép az ecchi kereteken :) Namindegy, én egy kicsit sajnáltam rá az időt amit eltöltöttem vele (De az OP nagyonjó, mentségére legyen mondva :D)

Nem mondom, h tutira mindenkinek tetszik, de ilyennel sem találkoztam még (HC ecchi/light hentai), időközönként tényleg gázos dolgokat művelnek benne, de akkor is egyedi ami v. bejön v. nem... Az utolsó résszel én sem értek egyet, mert csak még jobban megkeverte a dolgokat...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ak 2006.12.05. 15:32-kor.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En elkezdtem az Asatte no Houkou-t, es nem egy vilagmegvalto sorozat, de egyenlore tetszik ez a szomorkas hangulat ami korbevonja az egeszet.nem tudom meg hany reszes lesz, de a 7.resznel jarva hatarozottan pozitiv velemennyel vagyok rola..
A Hime-nek sztem minden jobb lett volna..meg az is h felfordul a vilag..meghal mindenki, nem tudom..de igy a 10 resz drama egy pillanat alatt rohejesse valik egy kicsit a szememben..:(
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Ayakashi Ayashi első három részét néztem meg,mert olyan aranyos a blog :-P ,egyelőre nem tudom hová tenni,a szereplők szimpatikusak,a grafika is,a történettel még nem tudok mit kezdeni,na majd két év múlva leesik,hogy mi van... :( :oops:
Hanatarou desu.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Újrakezdtem a Kyou Kara Maou-t,mivel most nincs semmi új amit nézhetnék.
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Ugyan nem mostanság láttam, de ajánlanám mindenkinek a Berserk c. alkotást. Egyrészt mert az egyik legjobb anime, amit valaha láttam, másrészt mert lesz egy kis meglepetésünk egy barátommal jövő ősszel, a cosplay versenyen. :D

Igen, tudom, hogy messze van, de addig mindenki meg tudja nézni a sorozatot. És egy kicsit olvasgathatja a mangát is. :D
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

nos, a "szavazás" lezárult. (aki nem tudja miről van szó, tekintsen vissza az elöző oldalra :dirr: ) köszönöm mindenkinek, aki szavazott (tényleg) :D
íme, az eredmény:
szoros versenyben a Haibane Renmei nyert 3 szavazattal, őt követi a Wolf's Rain 2 szavazattal. (kicsit nagyobb viszhangra számítottam, nem hiszem h csak ennyien látták a kérdéses animéket...talán kicsit naiv voltam^^")

más.
a Green Green-nel semmi baj nem lenne, ha fele ilyen hosszú lenne. belőlem úgy kiesett a fele miutám megnéztem, a többi viszont szvsz nem volt rossz. amúgy sem egy maradandó sorozat. az opja viszont tényleg nagyon jó :D

lejött végre a Gantz!!! :D :D még nem jutottam vele sokáig, de az eddigiek alapján nagyon jónak ígérkezik :) az opening pedig üde színfolt eddigi animés pályafutásom során :D (bár ha elektronikus zenéről van szó nagyon kritikus tudok lenni, úgyhogy még meg kell hallgatnom párszor...^^")

valamint nagyon-nagyon lassan nézem a LoGH-t is.egyelőre elég nehéz bármit is mondanom róla (hacsak nem annyit, h szoknom kell a grafikát^^"), úgyhogy ezt később megejtem.
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ha Gantz akkor manga. Az anime messze nem tükrözi annyira.

Majdnem akkora a különbség mint, a Battle Angel Alita mangája és animeje között... :cry:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

A hack//Roots nem valami nagy szám... abba is hagytam az 5. rész után. Az aláfestőzene idegesitően nem passzol az eseményekehez, a történet nem fogott meg, és szerintem lassú és vontatott. Most belefogtam a Blue Submarine No. 6-ba. Ez már az első résztől izgi és mozgalmas sokkal jobb mint a hack.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Válasz küldése