Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Végre, közel fél év alatt sikerült befejeznem a FullMetal Alchemist. Régen láttam ilyen jól összerakott animét, csak a végét kérdőjelezem meg, más befejezésre számitottam. Mondjuk az összes anime, amit eddig láttam, eggyik sem ugy fejeződött be ahogy vártam. Talán ez a titok nyitja hogy mindig foglalkoznak velük :osnani:

Ujjabban a: GITS SAC 1, GITS SAC 2, SoulTaker, RM Träumend sorozatokat kezdtem el nézni. Plusz letöltés alat van a sokat emlegetett Green Green.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Red Garden 13.... oké, WTF AZ A RUHA HERVÉN?! O___O Az ég szerelmére o____o Eddig tökjó ruhák voltak ebben a sorozatban, de Hervé mai cucca valami förtelmes volt. Oké, hogy Takehito-karakter, de akkor is. o_O Legalább nem zöld-fehér kockás lett volna... bleh.

Na mindegy, teh plot thickens... egy kicsit. :D Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy ki áll Kate "lebukása" mögött, Jessica vagy pedig egy hirtelen pálfordulatot vett Paula... De azt jó volt látni, hogy most végre korrekt volt az animáció. Az ending pedig még mindig nem tetszik. :/ Oké, yay Shakespeare-idézet, de Shakespeare Engrishül annyira nem jó, a zene se tetszik, és az előző legalább vicces volt. No mindegy. (Btw, azt hiszem, először hallottam animében tényleg suttogni valakit. :D)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

paTKany írta:
kikuchiyo írta:1 millió dollár epizódonként? Annyiból két átlagos magyar film kijönne.
Egy átlagos anime egy epizódja is belekerül 30.000.000 jenbe ami durván 300.000$ ha ahhoz viszonyítod alig 3.3x-os csak a költségvetése az átlagoshoz képest.
Azért, ha utána számolunk, ez óriási különbség. Gondolj bele, milyen színvonalon élhet nálunk valaki, aki 60ezer forintot keres havonta és olyan valaki, aki 200ezret. Talán így már nem is "alig".

On:
Ergo Proxy
9. résznél tartok, de nem nagyon emlékszem olyan sorozatra, amivel ennyire megszenvedtem volna. Igazából már csak makacsságból nézem. Az animáció kb 5 percenként vált a zseniális és a randa között (ez utóbbi a gyakoribb), a történet meg sehogyan sem akar előrehaladni... :roll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kyoushirou to towa no sora 2 - zettai tenshi, zettai chikara, zettai unmei mokushiroku! Na jó, talán nem. xD;;; de csak talán. A brutális és láthatóan minden rendszert nélkülöző eklektika (inkább zűrzavar) folytatódik, és ha az első epizód a "herceg" jegyében telt, akkor ez az epizód a "fanservice" és "yuri" jegyében... bírtam, mikor a főszereplő lány, látván a "Dehogy Vagyunk Mi Leszbik" duó csókját (ami egyébként nem csók, csak energiaátvitel... hogynepersze), rádöbben, hogy "omg... ez tabu, ez titokzatos, ez... ez olyan shiny és pretty!" (<- utóbbi majdnem szó szerint) xDDDD Aztán persze jött az Evil Leszbi SM Queen. xD Meg persze volt night swimming, lingerie fight, satöbbi... xD Még a bishounen-falka is feltűnt egy időre, az alfa hím (érdekes módon tipikus uke) láthatóan nem bírja a herceget. Apropó herceg, a fehér lovas belépője még mindig súlyosan wtf xD az eltüntethető hegedűjével együtt. Ja, és mindemellett kaptunk egy borzasztó bugyuta háttérsztorit is. :D

Komolyan nem tudom, mi a fenét akar ez az anime, de hihetetlen, mekkora katyvasz az egész (van itt minden műfajból minden), ráadásul milyen rosszul összerakva. De annyira súlyosan wtf, hogy muszáj nézni. :D (Bár ez az epizód nem volt annyira LOL, mint az első.) Hál'istennek a karakterdizájn nagyon tetszik (kivéve a moébb karaktereket, de whatever), és ebben az epizódban feltűnt, milyen jó a zene. Persze egyáltalán nem eredeti (a fő hegedűmotívum az Escára emlékeztet), de ezt legalább jól nyúlták.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

High School Girls-t kezdtem el, de....h miért néztem meg belőle 2 részt, azt már én sem tudom megmondani. Egyikben sem volt olyan poén amin nevetni tudtam volna. Mivel paTKany jó értékelést adott neki, ezért adok még egy esélyt, de csak ha végeztem a Great Teacher Onizuka-val! :D Sem a grafika, sem a karakterábrázolás nem tetszik, de a poénok... :D ROTFL!
Este még el akarom kezdeni a Higurashi no naku koro ni-t. Nagyon kíváncsi vagyok, h mi fog kisülni belőle (sztem tipikusan vígjáték anime grafikája van, de a műfaját meglátva, szöget ütött a fejembe).

(Nem tudtok vmi Excel Saga szerű anime-t? (Puni Puni Poemy-n kívül))
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ak írta:(Nem tudtok vmi Excel Saga szerű anime-t? (Puni Puni Poemy-n kívül))
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan? :D
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Titkos írta: Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan? :D
:( Megvolt.... (FLCL is)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Most ép a Chrno Crusade és a Mezzo DSA párhuzamosan. Véleményt még korai lenne mondani. :troll:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

@ak: nem akkora oltas, de en nagyon sokat nevettem rajta, a Muteki Kanban Musume..
Es meg a Dai Mahou Touge is hasonlo, bar az nekem nem nagyon tetszett..
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

IloveRenji írta:Es meg a Dai Mahou Touge is hasonlo, bar az nekem nem nagyon tetszett..
Detto, én is ezt ajánlottam volna következőnek. :) Szerintem messze nem volt olyan jó, mint pl. a Dokuro, de végülis dilis és nézhető sorozat. :wink:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Még mindig Jungle wa itsumo Hare nochi Guu. :3 Vagy mondjuk Nerima Daikon Brothers (azt még ugyanaz is rendezte, mint az Excelt).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Shingetsutan Tsukihime-t nézek éppen, kellemes misztikus hangulata van, a rajzok is jók meg a zene is tetszik, szóval nem rossz darab, bár történetileg egyelőre elég wtf, dehát a végére csak tisztázzák a dolgokat :P
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

ecoban írta: Shingetsutan Tsukihime-t nézek éppen, kellemes misztikus hangulata van, a rajzok is jók meg a zene is tetszik, szóval nem rossz darab, bár történetileg egyelőre elég wtf, dehát a végére csak tisztázzák a dolgokat :P
ne reménykedj... nekem a végén is elég wtf? élmény maradt bennem
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

NODAME CANTABILE... ROTFLOL, milyen anime má' ez? XDD
Kiégett, repülőtőlparázó zenei géniusz fiú találkozik igénytelen, elhanyagolt, büdös(!), rendetlen, és kicsit hülye, de szintén zenei géniusz lánnyal... LOL!
Így az első rész után fergeteges, biztos nézni fogom ^^"""
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Kyoshiro to Towa no Sora - FANSERVICE-hegyek :D:D:D Mindenesetre jobban tetszett a második rész mint az első (a hegedűs rész meg ROTFLOL :D:D:D)

Nodame Canatbile - leszdtem már az első részt, de még nem szántam el rá magam... ezek szerint érdmes :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hikari írta:büdös(!)
Az Elfen Lied óta már biztos ebből is fétis lett. :dirr: XD
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Nodame Cantabile - naggyon jó! Titkon reménykedtem, hogy valami hasonló finomság lesz mint a Hachikuro volt, és yesss - nem csalódtam. Remélem C1 mellett valaki más is elkezdi vinni, mert ők hajlamosak nagyon elmaradni a feliratokkal, oszt úgy járnak mint Mushishivel...
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hikari írta:NODAME CANTABILE... ROTFLOL, milyen anime má' ez? XDD
Majd benji velemenye...őőőő wtf?? Tulajdonkeppen mirol is szol ez?? Most mar kivancsi vagyok, bar Hikari rovid leirasa utan, nekem nem Hachikuro feelingem van.. :dirr:
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Kösz emberek a tippeket!
Belenéztem a Jungle wa itsumo Hare nochi Guu-ba és :gurul: , zavar egy picit a rajz.mód, de tényleg idétlen. Én meg pont ilyesmit kerestem. ^^ (bár az Excel-t sztem semmi nem überelheti :()
Asszem ezzel elleszek egy darabig, azt jöhet a többi! :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

IloveRenji írta:Tulajdonkeppen mirol is szol ez?? Most mar kivancsi vagyok, bar Hikari rovid leirasa utan, nekem nem Hachikuro feelingem van.. :dirr:
Művészpalántákról szól - zeneművészekről. Hikari leírása pedig nem mond ellent a Hachikuro benyomásnak - tessék kipróbálni! A képi világa nagyon hasonló (erre magyarázatot adhat a két sorozat stáblistájának összevetése...) Egy kis illusztráció...

KépKépKépKép
KépKépKépKép
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Szerintem aranyos Nodame Cantabile, meglátjuk mi sül ki belőle...

Btw a Nyomorultakat nem subolja senki?
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Most/pill Gungrave.Elég jónak tűnik,bár egy kicsit unalmas.Most fejeztem be a Kimi Ga Nozomu Eien-t.2nap alatt 2x néztem meg de mind a 2x úgy tönkretett,mint még semmi...
Kép
Kép
Kép
Avatar
kikuchiyo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.10.14. 15:20
Tartózkodási hely: A létminimum alatt

Hozzászólás Szerző: kikuchiyo »

Red Garden 14

- SSJ Rose for teh win!!!1 Végre összeszedte magát, egyem a szívét. :)
- Az a beszélgetés Paula, az igazgatónő és a Rejtélyes Tanárnő között alapvetően megváltoztatja a leányzó fekvését. Eddig azt hittük, hogy Paula totálisan /u/ Kate iránt, de kiderült, hogy egyéb indokai (is) vannak.
Mondhatni, mélyebben érintett a dologban, mint eddig sejteni lehetett.
- Jessica (vagy mi a neve) tulajdonképpen már halott, csak még nem tud róla. Nem kellett volna hallgatózni. Nem baj, úgyis ellenszenves volt.
- Hervé, mint hős lovag, aki az egész világgal megküzd, ha a húgáról van szó? Hogy oda ne rohanjak.
- Mi az a "teikiketsuekikikan"?
「勝利か失敗か、マイン・カイザー?」
「違うな。『失敗かより完全な失敗か』だ。」 - (LoGH :))

Jelenleg nézem: Romeo×Juliet, Darker than Black, Seirei no Moribito, Dennou Coil -- Priority Project: To Get A Life (cancelled)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Elf ban Kakyuusei

Sz'al ki hitte volna, hogy a youtube-on is lehet animét nézni... Csak úgy rákerestem, és nem kis meglepődésemre meg is találta. Végre-valahára fényt deríthetek Mizuho-chan kilétére. ^^ Ha már úgy 3 éve használom avatarként, akkor már ismerjük is meg. :3
Szóval meglepődtem, de azon is, hogy az animécske kicsikét teli van fanservice-szel, de egyébként no problem. Ezt most elnézem neki. ^^ Csak amennyi leírást találtam róla, az alapján nem gondoltam volna... Na mindegy, ez még az első rész benyomása.
Hajh, hát ez most felvidított. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Narumi írta:Elf ban Kakyuusei
Szóval meglepődtem, de azon is, hogy az animécske kicsikét teli van fanservice-szel, de egyébként no problem. Ezt most elnézem neki. ^^ Csak amennyi leírást találtam róla, az alapján nem gondoltam volna...
Nagyon nem mindegy, hogy az Elf ban Kakyuusei-t vagy a Kakyuusei TV-t nézed meg ebből a szempontból.
A TV sorozatban lényegesen visszafogottabb az ecchi faktor.
Kép
Válasz küldése