Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hétvégén a Tokyo Majin Gakuen első 5 részét szemrevételeztem, és BAROMI JÓ, így folytatjuk. Az Utenába is belekezdtem, még csak az 1. részig jutottam, de ahogy elnézem, tetszeni fog ^^.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

AIKa-R16 Virgin Mission - szögezzük le rögtön, hogy nincs Sakuma Rei, pedig EPIC WIN lett volna, ha középiskolás Aika hangját is ő adja, de sajnos nem. Van helyette Koshimizu Ami, akit szintén szeretek, de nem ez lesz élete legjobb alakítása. A történet az Aika hagyományaihoz hűen tizenötödrangú, a lényeg ezúttal is a bugyikon és a ciciken van. Amúgy kb. arról szól, hogy az iskola helyimenőgazdagtyúkja aki mellesleg a "kincsvadász" klub vezetője is valami nagyra bukkan. Ez a nagy dolog pedig Karen mellei... ...-re van tetoválva egy pillangó képében. Aikát azért rángatja bele a buliba, mert neki van (már 16 évesen is) tengermélyi kutatási engedélye. Természetesen olyasmibe sikerül beletenyerelniük amibe nem kellett volna, úgyhogy jön az akció csajokkal, kilátszó bugyikkal, mellekkel meg ami szokásos. :D

A meglepetés szereplő számomra Karen volt, érdekes hallani Noto Mamiko-t egy olyan lány szerepében akinek a cicijére pályázik mindenki.

Még két szereplőt láthattunk fiatalabb formában a korábbi Aikából. Az egyik Gust aki megkapta a tipikus orrvérzős lúzercsávó szerepét. A másik Gozo, ő ugyanolyan amilyen volt. (Annyira, hogy Gozo seiyuuja is ugyanaz maradt egyedüliként.)
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Megnéztem a Tenpou Ibun Ayakashi Ayashi c. sorozatot, és nagyon tetszett. Kellemes történet, jó szereplők, hangulat, és minden más :) Mindenesetre érdekesnek találtam, hogy kb. az első tíz rész után a nyomottabb hangulat átcsap kicsit vidámabba, megjelennek SD figurák, ésatöbbi (Saizou gésa-üldözése rotflol :D). A vége sikeredett kicsit furcsára, valószínűleg amiatt hogy sajnos 52 helyett csak 25 részes lett :( De így is érdemes nekikezdeni, és remélem a blog is befejeződik egyszer, mert jó volt egy-egy rész után átfutni :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Tegnap belekezdtem Shakugan no Shana-ba, még csak az első részt láttam, de nagyon igéretesnek tűnik. Kicsit Bleach feelingem volt, majd ha tovább nézem mondok róla konkrétabb véleményt. :)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Romeo x Juliet a Gonzo tolmácsolásában= gyönyörű grafika és sok-sok zsepi. 3 rész jött ki eddíg és ezek alapján nagyon jó. az alapsztori megmaradt de jónéhény csavarással, bonyolítással,több drámával, sok akcióval,küzdelemmel, szárnyas pacikkal...
a zene ismét nagyon jó lett, az opening eredetijét is nagyon szeretem,hát még a japán verziót. az ending pörgős,de passzol a sorozathoz úgy mint a többi zene is.
aztért azt nem bánnám ha a változatosság kedvéért nem halnának meg a végén- bár erre az esély kicsivel kevesebb a 0-nál
hangulatos, izgalmas, szívfacsaró- engem meggyőzött ;)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Biiru Seijin írta:Mindenesetre érdekesnek találtam, hogy kb. az első tíz rész után a nyomottabb hangulat átcsap kicsit vidámabba, megjelennek SD figurák, ésatöbbi (Saizou gésa-üldözése rotflol :D).
Ja, vhogy nagyon wtf volt a váltás, de én nagyon bírtam, főleg a Gundam-style légiharcot. XD Amúgy ja, kár, hogy a vége össze lett csapva... kár, hogy gyakorlatilag el se kezdődhetett a sztori. Eh, én már nem is mondok semmit. -_-

Amúgy a blog valszeg nem lesz befejezve... :/ Sajna nincs se időm, se energiám, hogy a maradék 10 részt leblogoljam. :/ Kár, mert jó lenne...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shuffle

Két részt néztem meg eddig, az alapötlet nem rossz, érdekes háremanime lenne. A gondok ott kezdődnek, hogy az ilyen sorozatot általában a poénok viszik el a vállukon, amik szvsz itt igen szegényesre és átlagosra sikerültek. (Bár mondjuk az meglepett, hogy ha itt épp nem ecchi jelenet van, akkor ecchi dolgokat tárgyalnak meg, pl. hogy a nagymellűek ideje lejárt. :D) A másik probléma, hogy ez egy olyan sorozat, amiben eddig jóformán semmi nem történt. (Pedig úgy hallottam, az a .hack//SIGN. XD) Az első résznek ezt még elnéztem, de a második rész sztorija is kb. abban merült ki, hogy "Rin-kun, hoztam neked teát", illetve "Jé, találtam egy lolit!". (Volt, hogy a Mai HiME-hez hasonlították, mondván, hogy az is a vége felé indult be, viszont nem szabad elfelejteni, hogy ott már az első részek alatt is rendesen pörgött az akció.) Ennek ellenére egyszer biztosan befejezem majd, sokan mondták, hogy később jobb lesz, és hogy megéri megnézni, de jelenleg nincs hozzá türelmem. Viszont az OP és ED nagyon jók. :)

Higurashi no Naku Koro ni

Ennek viszont hatalmas gratula. :D Szintén első két részen vagyok túl, de ez már most megfogott. :D Hihetetlen, hogy még a kabócazümmögést is úgy tudják beállítani, hogy embert a frász törje ki tőle. :lol: Ha ezt a színvonalat képes lesz folyamatosan tartani, és még fokozza is a végéig, simán kedvenc lehet belőle. :) Ha ilyen cuccok, mint a Hellsing és a Jigoku Shoujo után ez lesz az első anime, amin tényleg tudok majd félni, akkor simán megérdemli a 10-est. :D Csak mert már így az elején is volt pár olyan rész, amitől libabőrös lett a hátam. (Rena pszichopata dühkitörését a második részben kb. úgy reagáltam le, hogy: "Baaaaz.... :shock: " Ebben a sorozatban amúgy is minden lolira potenciális gyilkosként tekintek, ezek után már pláne... :lol: ) A poénok elég erőltetettek, de szerencsére nem viszik túlzásba, inkább csak igyekeznek elfeledtetni az emberrel, hogy itt mindenki baltás gyilkos. :D (sőt, paTKany blogját elnézve a balta itt olyan mindennapi háztartási eszköz, mint másnak a golyóstoll, aztán majd később bővül a repertoár az elektromos sokkolótól az iskolai székig XD) Kicsit Stephen King könyveire is emlékeztet az anime, legalábbis neki indul sok története abból az alaphelyzetből, hogy az első látásra nyugis kisvárosban elszabadul a pokol, esetleg már hősünk érkezése előtt. :wink: Az OP és ED itt is nagyon jó, meg úgy a háttérzenék általában. :) Szóval most ezt fogom nézni, kíváncsian várom a folytatást. :D
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

A Shuffle tényleg be fog indulni, vannak benne fejfogós részek... :D

Nem úgy mint a Lucky Star, vagyis fejfogós az is, de szerintem fiatalabb korosztálynak készült, mert annyira azért nem elvetemült. Az első résznek majdnem a hátromnegyede arról szólt, h ki hogyan eszi a sütijét. Hétköznapi vígjáték, 4 idióta csajjal... sokat nem is lehet elvárni tőle, de a karakter dizájn tetszik! :)

Belekezdtem az Interlude-ba is. Ez sem tűnik egy nagy darabnak, de de van benne vmi amire fogékony vagyok, mert a libabőr futkos rajtam egyes jeleneteknél, pedig a story már távolról sem érdekes. Viszont az a megérzésem, h elborult darab lesz, és akkor rossz már nem lehet! :D

Ami viszont tetszett, az a Blue Gender volt. Pontosabban azon belül a kapcsolat(ok) alakulása. A storyt nem nevezném tipikusnak, de amiatt még nem néztem volna végig. Az érzelmekkel viszont egész jól dobálozatak és elég drámai helyenként. Úgy tűnik a mechás animék már csak ilyenek. :) Akció, hentelés és egy cseppnyi romatikázás..
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
MoombaSP
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.21. 20:03
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MoombaSP »

Bleach utolérve, kb. 3 hónapja kezdtem, bár így most szívhatom a fogam, hogy vazz megin egy hetet kell várjak.
De legalább up vagyok to date. ^^ És bár az új op eléggé megosztja a népet, én nem tudom kiverni
a fejemből. ^^

Naruto Most kezdtem, már csak csekély 216 rész van hátra,
+Shippuuden, ami mire odaérek sztem lesz már 30-50 részes.
De nem gond, mert bejövős a cucc. ^^ Harem no Jutsu FTW!

Jigoku Shoujo
Hogy ez milyen komoly! Mielőtt leültem elé tudtam, miről fog szólni, és ez alapján tetszett is, de hogy ennyire jó legyen! o.o
Azok a dallamok, mikor megpecsételődik az áldozat és a büntetést kérő sorsa, a megnyugvás, és az elkerülhetetlen örökké
tartó halál utáni szenvedés együttes tudata
, Ai akcióba lépése, és végül maga a pokolba szállítás...És akkor ezekhez még jön
maga a történet, ami kiváltja az aktuális szereplőből, hogy Ai segítségét kérje. Engem lenyűgözött.
Még csak két részt láttam, de újabb nagy toplistás kedvencem lett.
"No leadership qualities, failed as an instructor...I guess they were right."
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

A Lucky Star éppen hogy nem fiataloknak készült, már most oda meg vissza vannak érte az elvetemült otaku rajongók (köztük én is) ^^

Gintama: 16. résznél tartok, és jobb, mint számítottam. Azt nem mondom, hogy a története levett a lábamról...de a humora igen. Kicsit elvont az egész, de ettől még nem ütnek kisebbet a poénok. A kedvencem a "We JUST have to find the T-t-t-t-time machine" ^^
A főszereplő haját meg annyiszor szólják meg, hogy az már lol.
Avatar
Matsuo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2007.04.26. 19:21

Hozzászólás Szerző: Matsuo »

Én mostanában a Mirage of Blaze-Káprázat lángjait nézem.Oltári egy anime.Érdekes a története és a grafikája sem utolsó! :D
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

A Lucky Star 3. része már érdekesebb volt. A lányok zabálni valók, de a cselekmények túl lassúak számomra, pedig határozottan bejövős lenne. Még egy ideig biztos követni fogom a részeket, hátha kicsit pörgősebb lesz.

Addig viszont Tengen Toppa Gurren Lagann! :D 2 rész után azt mondom, h ezt végig akarom nézni! Tele van hülyeséggel és lendülettel, a grafika nagyon szép (Kamina féle szélesvásznút nézem), a karakterek változatosak, a story meg hát...még érdekes is lehet. :D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Haibane Renmei t nézek. Eddig (3 rész után ) véleményem az hogy : kellemes. Megjegyzem a ruhája Rakka-nak...: azért olyan hogy legyen már benne valami sulis-lány beütése is? ahh, mindegy..

Naruto 110 rész után nálam szüneten van. Majd folytatom..mostmég ehhh, emésztem.

Bleach: na az jó! :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Eldaron
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:31
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Eldaron »

Most néztem meg a Seirei no Moribito első részét. Hát mit mondjak már az opeing alatt eldöntöttem, hogy ezt végig fogom nézni. Az animáció ritka szép, bármelyik movie megirigyelhetné, a legszebb a szezonban, legalábbis azok közül amit eddig láttam. A történet is érdekesnek ígérkezik, de ha netán ellaposodna, az anime világa akkor is kárpótolna mindenért.
Mindenkinek ajánlom legalább az első rész megnézését: vizuális orgia a köbön. xD (látszik hogy nem szenvednek pénzhiányban)
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Úgy a 10. résznál tartok a FullMeal Alchemistben, nagyon tetszik, bár nem sok "komolyabb" animét néztem eddig. Kb a felét végigsírtam annak amit eddig megnéztem, de imádom, biztosan végignézem
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Azt hiszem mindannyian láttuk a Final countdown című amerikai sci-fi-t, a Nimitz főszereplésével. Annó Időörvény néven is futott.
Hát ez a mozi kissé megihlette a japókat, és ez az ihlet a Zipang című alkotásban öltött végeredményt. Véletlenül bukkantam rá a yutubin szörfölve.
A story hasonló mint az amerikaiak esetében, csak itt a Japanian Self Defense Force legújab Aegis cruiser e kerül át valamiféleképpen 1944-be, mikor éppen Midway felé kószál.
A felségjelzést nehéz kimagyarázni, és bár ők nem akarnak lövöldözést, mi van akkor ha meg kell védeniük magukat?
Annyira nem rossz film, mint ahogy a leírásból adódhat, yutubin fennvan, csak össze vissza rakta fel a csávó, de legalább angol felirat van hozzá.
Press any key to continue or any other key to quit
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Romeo x Juliet mellet újra elkezdtem a Chrno Crusade-et- adunk a depressziónak rendesen... aztán belekezdtem a Ningyo no Mori-ba ami eddíg tetszik. szép a grafika, a zene kellemes, a történet érdekes (-Ariel lebukott XD) meglátjuk mi lesz belőle -bízom a művésznőben hogy izgalmas lesz ez is- vizsgák után majd végignézem
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Pár új cucc, amibe belekezdtem:

Darker than Black: Kellemes misztikus akció darab, egyelőre nem sok infóval a világról meg a karakterekről, de mindenképpen izgalmas cselekménnyel. Kivitelezés hibátlan, de semmi extra, esti kikapcsolódásnak tökéletes.

Claymore: ha lehet még inkább a szórakoztató anime kategória, semmi mondanivaló, viszont töméntelen akció, sablonos de élvezhető sztori, ezreszer látott és ezerszer megkedvelt karakterek. Valószínűleg nem ez forradalmasítja a műfajt, de egynek elmegy.

Seirei no moribito: Na ez már egy fokkal izglamasabb darab, a főszereplő végre nem egy éretlen tizenéves, hanem egy harcedzett 30as amazon. A történet is kellőképpen szövevényes eddig, a kidolgozás pedig átlagon felüli.

Sola: Az évad vitathatatlanul legjobb sorozata eddig, igazi eye candy és emellett a hangulata is nagyon ott van. Aki pörgős akcióorgiára vágyik az ugyan csalódni fog benne, aki viszont el tudja fogadni, hogy a hangsúly a karaktereken és az ő kapcsolatain van, az igen jól fog szórakozni ezen az általában derűs hangulatú, de helyenként igencsak komorrá váló remekművön.

Nézem még a Terra he-t, valamint belekezdtem a Romeo x Juliet-be is, de azt az eszelős igénytelensége miatt ejtettem.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Peorthita
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2007.04.28. 18:11

Hozzászólás Szerző: Peorthita »

Én a Preteart kezdtem el, de feltett szándékom, hogy a hétvégén befejezzem és megnézzem Shinkaitól a Hoshi no Koe-t, mert már nagyon kíváncsi vagyok rá!
"A világ gömbölyű. És a hely, mely tán a végnek látszik, akár a kezdet is lehet."

Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Haibane Renmei -t befejeztem. Egy ideig biztos nemnézek több hasonló témájú filmet/animét/akármit. Szép volt.

Most Utawarerumono -t nézek. Egész jó...kedvem is lesz tőle :) és mázlim van mert az e heti háttérkép pont ehhez az animéhez készült :lol: nemtomkinek kell ezt köszönni szóval csak ide: arigato.

ja és ha még nemmonndtam volna ^^ BLEACH :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Reggel megnéztem Az idő felett járó lányt (remélem így volt magyarul). Ha anno többet foglalkoztam volna humán tantárgyakkal, akkor talán 30 sorban is ki tudnám fejteni azt, hogy nagyon tetszett és mindenkinek ajánlom.
Kép
Eldaron
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:31
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Eldaron »

Én meg pont tegnap este láttam, tényleg nagyon jó anime.
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Nekem is tetszett. Nem akarja valaki lefordítani?
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

??? Az idő felett járó lányt Emmicsoodaaa?? English/japan címe?
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Aki nem szeretne lemaradni valami egészen fantasztikus ívű, nagyon jól összerakott, lebilincselő sorozatról, azoknak a Planetes mindenképp jó választás lehet. Nemrég értem a végére, és ahogy észrevettem, itt a fórumon nincs topicja, pedig megérdemelné, hogy több szó essen róla.
Válasz küldése