Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Megnéztem a Happy Sevent, és hát nem mondanám, hogy ajánlanám, olyan semmilyen. Nem rém rossz, de nincs benne különösen semmi, amiért érdemes lenne megnézni (azért végignéztem, legalább nem volt rém hosszú, az egyetlen pozitívum). Az utolsó két részig gyakorlatilag semmi nem történik, majd rém váratlanul a végén a világ megmenekül.

És elkezdtem a Dennou Coilt. Na az már érdekesnek tűnik :) de még csak az elején járok.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nahat befejeztem a Moyashimon-t.. (sajnos vege lett leginkabb azert T__T) Mindenkinek ajanlom, aki egy kis agykikapcs-ra vagyik, mert sztem nagyon vicces, es pihenteto :3
Es elkezdtem az Innocent Venus..hat igy a sorozat kozepen felmerult bennem a kerdes, h miert is nezem? O_o De lehet h meg vmi jo fog belole kisulni..ami gaz benne azok a meglehetosen igenytelenre sikeredett mecha jelenetek...Jin meg tuuul jo, Jo meg tuul gizda, Gugo (v hogyhivjak) meg tuuul irritalo.. :S
@matsuo-chan: Akkor kezdjel is bele, mert az egy nagyon jo kis anime :3
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Gyakkyou burai Kaiji: Ez a CUCC . Egyebet nem tudok mondani. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Prince of Tennis- tipikus sportanime, így 10 rész után... de azért még nézem egy ideig mert a fülemben cseng a főhős szavajárása ^^

Jigoku Shoujo Futakomori- most kezdtem el nézni, eddig nagyon érdekes.

Karin-ez nagyonlol. Vérhiányomban nézem és nemkispályás ez az anime! A grafikája is tetszik, úgyhogy túlhamar túlleszek rajta... ^^'' Ajánlom mindazoknak akik jó sokat akarnak minden 5.-ik jelenetnél nevetni XD nembírom megunni a srác arckifejezéseit :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Rurouni Kenshin-re haraptam rá manapság
Á, az nem kifejezés.. :roll: ha a véégére értem az egésznek, akkor jöhetnek a többiek a kardjaikkal pl.: Samurai Deeper Kyo ...

Ez előtt fejeztem be a Gantz-ot. Olvasni jobban szeretem..még mindig. :weh:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Kenshin tényleg jó, de a 62. rész után csak saját felelőségedre nézd tovább, mert onnantól tiszta filler az egész.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Interstella 5555

Habár csak kisebb jóindulattal lehet animének nevezni, gyakorlatilag egy hosszabb AMV az egész... Mindenesetre jó volt látni az összes Daft Punk klipet együtt. Meg a sztori se volt rossz, 1 órás kikapcsolódásra pont megfelelt. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Eddig valahogy elkerülte a figyelmem, aztán két napja hirtelen ötlettől vezérelve belenéztem, majd végig is néztem: Noein - Mou Hitori no Kimi e. Bár több esetben is mintha a Lainből merítene, összességében igen ötletes és szép történet, sok drámával. Nagyon tetszett.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Hikari: ejnye, hogy merészelted azt még csak most megnézni d:

részemről már nem tudom hányadjára nézem újra a Gundam Seedet *elvetemült fanboy* ... és nagyon sok ember folyamatos noszogatásának hála minden előítéletemet félretéve... bele fogok nézni Haruhi melankóliájába
Kép
Avatar
Kate
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.10.12. 12:19
Tartózkodási hely: Kunhegyes
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kate »

Én tegnap befejeztem a Lovely Complexet.. ritka lökött egy anime, de tetszett :D .. bár a rajzolása néha elgondolkodtatott, hogy tovább nézzem-e. Engem a rajzolása egy-két helyen a Yamato Nadeshiko Shichi Hengére emlékeztetett, de csak az eltorzult fejek miatt. :roll: Amugy szerintem egész türhető anime, a story-ja aranyos. ^^

Az Ouran High School-t most nézem harmadjára...nagyon szeretem. :oops:

Tervezem a Gundam Seed-et és Seed Destiny-t.. mert már nyaggatnak vele és engem is érdekel.
A Paradise Kiss-ről is sok jót hallottam, így azt is megnézem hamarosan.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A Moyashimont nézem, a közepén járok :D

Háááát, én többet vártam tőle, hogy majd nagyon vicces lesz, de nem annyira átütő számomra.


edit: végignéztem, és hát eléggé what in the seven seas :D Vegyesek az érzéseim, nem is tudom eldönteni, hogy ez most jó vagy sem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marci_attila 2008.02.05. 01:06-kor.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

ajánlásra elkezdtem a Mai Hime-t.

Hm.... nem tudom eldönteni, hogy ez most egy iskolai-vicces ecchi cucc, magical girl, vagy monstahentelős démonirtós. Az összhatás ha nem is rossz de egyelőre fura, Kajiura pedig (aki miatt elkezdtem egyáltalán nézni) nem igazán erőlteti meg magát az egy szem mezame-n kívül.
Azért persze folytatom, állítólag késöbb komolyodik
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Zero no Tsukaima Futatsu no Kishi hozza a formáját :D

School Days legyen már valami ilyen is...

és éppen jön a Zombie Loan.

naná hogy animemaraton ezen a héten :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth írta:ajánlásra elkezdtem a Mai Hime-t.

Hm.... nem tudom eldönteni, hogy ez most egy iskolai-vicces ecchi cucc, magical girl, vagy monstahentelős démonirtós. Az összhatás ha nem is rossz de egyelőre fura, Kajiura pedig (aki miatt elkezdtem egyáltalán nézni) nem igazán erőlteti meg magát az egy szem mezame-n kívül.
Azért persze folytatom, állítólag késöbb komolyodik
Leginkább mindhárom együtt. :D Amúgy megéri legalább úgy a 10-15 részig megnézni, ugyanis az összes Mai sorozat sajátossága, hogy a sorozat első felét eltökölik, a másodikat meg végigloholják. Szóval onnantól pörgősebb lesz, és a történet is túllép a napi egy szörny legyakásán. :)
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

[B-G]_Tekkon_Kinkreet.BD[1080p]_(H.264_DTS5.1). Pretty sick. A sample alapján azt hittem, h vmi hülyéskedős movie lesz, annyira nem is foglalkoztatott, de a gazdag látványvilága miatt belekezdtem. Nos bőven többet kaptam, mint egy csilli-villi majd 2 órás filmnél. Annyira elborult stuff lett ez, h fél2kor csak pislogtam a monitor előtt, h mi van ezekkel. Aki szereti az elvont/elborult cuccot, annak érdemes lehet belenézni, igaz a inkább a második felétől kezd úgy komolyabban eltávolodni a realitástól. A release nagy hátránya, h nagyon kicsi betűket használtak a suboláshoz, így sokszor nem is tudtam, h a szövegre vagy inkább a képre koncentráljak. :)

A másik "érdekeség" a Red Garden. Remélem megszokom a rajzolását, mert egyszerűen annyira zavar, h 2 résznél többet meg sem tudtam nézni egymás után. Meg a betétdalokat sem értem, h most miért is vannak ott. E kettőt figyelembe véve olyan, mintha művész animenek készült volna, de ahhoz túl konkrét az akció benne. Persze végülis miért ne lehetne olyan amilyen, csak szvsz nekem inkább furcsa, mint érdekes. (ergo csak azért nézem, mert Hikari felpontozta és eddig egy értékelésében sem csalódtam..)

Sajnos Shigofumi 4. része kezd lefelé ívelni, már nem vok benne biztos, h hozza a várt szintet..

H2O viszont még mindig wtf így most azt szeressük.

Jut eszembe még egy elvont cucc: Noiseman_Sound_Insect Ezt is inkább a tech demo kategóriába sorolnám.. vagyis rövid és nem ez az amin több órát gondolkozik az ember, de azért csavarják rendesen az eseményeket.
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Végignéztem végre ezta szerenvdétlen Higurashi no Naku Koro ni Kait.
Miért van az érzéem, hogy a lolik nélkül nem tudták volna ilyen jól eladni?

Belekezdtem a Bleachbe. Ez még engem is meglepett. Eddig én voltam a történetnélkülihosszúshounen-hater, erre beüt ez. Nem is rossz annyira, néhol rondácska (az az elhomályosítás kifejezetten idegesítő Ichigo shinigami modejában). Urahara pedig valami hatalmas =D Remélem marad még, bár igaz még sehol nem tartok a sorozattal (Animaxot leelőztem persze, de egy 150+-os sorozatnál nem így megy ez). Majd meglátjuk mi lesz vele.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én most nézem a Cardcaptor Sakura-t. nagyon édi kis anime. kawaii a kis sakura meg tomoyo. aki nézte TC-t annak ajánlom :) mert haláli kawaii
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Gemini22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.10.31. 00:53
Tartózkodási hely: Im Bankai-Zustand

Hozzászólás Szerző: Gemini22 »

Karas The Prophecy; The Revelation -Otoha, Nue, holló és macskadémonok tömegével, lenyűgöző látvány, szép elegye a 3D-nek és a grafikának, csúcs zene. és fehér hajú gonosz bishi

Angel Sanctuary rövidke, csak 3 OVA és nagyon félbehagyott, manga szükségelteteik hozzá, de nagyon brutális, mélyen hívőknek nem ajánlott

Shin Angyo Onshi Árnybíró Movie, bár a mangához szerintem nem ér fel!

Samurai Champloo egyszerűen tökéletes, Jin, Fuu, Mugen-nála őröltebb alakot...

Devil May Cry néhol kicsit uncsi, de alapvetően jó, nem túl hosszú, nem túl rövid, csak nagyon kevés derül ki a főszereplőről / game

A köv. a listán pedig Wellber no Monogatari és amint felbukkan valahol: Bleach- The Diamond Dust Rebellion pörgős volt a trailer és term kedvenc ezüsthajú kapitányom benne a fő fő!!
Der Tod und die Erdbeere
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hétvégén tekintettem meg a Muteki Kanban Musume című alkotást, mely, címének megfelelően, egy legyőzhetetlen ételkihordó lányról szól. A sztori lényege, hogy a főszereplőt verekedésben mindenáron le akarják győzni ismerősei, ám ez, az anime címében feltüntetett okok miatt, nem lehetséges. Nem elhanyagolható adalék, hogy Miki legdurvább ellenfele egy kutya XD. Ajánlom mindenkinek. Ismertető a főoldalon, és javaslom ezen zseniális AMV megtekintését is.

Emellett megnéztem a Genshiken ll. sorozatát is, ami nem okozott csalódást. Jó volt végre látni a régi ismerősöket (Saki XD).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Red13
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.02.05. 23:00
Tartózkodási hely: Salgótarján

Hozzászólás Szerző: Red13 »

Most a Digimonba kezdtem bele. :lol: Nagyon nincs mostanába anime amit néznék, így ez maradt.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

ak írta:A másik "érdekeség" a Red Garden. Remélem megszokom a rajzolását, mert egyszerűen annyira zavar, h 2 résznél többet meg sem tudtam nézni egymás után. Meg a betétdalokat sem értem, h most miért is vannak ott.
A rajzolás valóban az egyik hátulütője a sorozatnak (főleg azok a pinocchio orrok :tard: ), de szerintem nagyobb gond lesz későbbiekben az információ hiánya. No spoiler, de ha arra számítasz hogy a végén minden kiderül, akkor tévedsz. Elmondják a szükségek tudnivalókat, de a "miért" és "hogyan" kérdésekre nincs válasz. Ettől eltekintve egy egész jó sorozat; izgalmas, olykor drámai de nem esik túlzásokba. Ami pedig a betétdalokat illeti: csak az első pár részben lesznek és azért is tették bele, mert a Red Garden esetében másként történt a szinkronizálás mint általában anime-knél. Előbb vették fel a seiyuu-k hangját, majd arra animálták a szájak mozgását. Ezt pedig legjobban énekkel tudták demonstrálni. :)

Nah szóval, hogy témánál maradjak: Most fejeztem be a Haibane Renmei-t. Már az elején megfogott a sorozat hangulata, és bár a közepe fele kicsit kezdtem unni, a vége nagyon szépen lett lezárva. Azoknak ajánlom akik szeretik a nyugodt, békés hangulatot árasztó sorozatokat (se főgonosz, se világvége), de nincs ellenükre egy kis tragédia és lelki szenvedés. Ugyanis azt bőven tartalmaz ez az anime. De ettől függettlenül semmiképp sem mondanám rá hogy felesleges angst parádé, sőt! Nagyon is emberien vannak megformálva a karakterek gondolatai és azok a belső problémák amik nyomják a lelküket. Pszichológiai témájú anime, a Lain rendezőjétől.
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Ayumie írta:Prince of Tennis- tipikus sportanime, így 10 rész után... de azért még nézem egy ideig mert a fülemben cseng a főhős szavajárása ^^
Mada mada dane.. :LOL: A 20. részig bírd ki, onnantól kezd majd jobban lekötni, ahogy megismered a szereplőket.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

marci_attila írta:Megnéztem a Happy Sevent, és hát nem mondanám, hogy ajánlanám, olyan semmilyen. Nem rém rossz, de nincs benne különösen semmi, amiért érdemes lenne megnézni (azért végignéztem, legalább nem volt rém hosszú, az egyetlen pozitívum). Az utolsó két részig gyakorlatilag semmi nem történik, majd rém váratlanul a végén a világ megmenekül
Na én ugyanezt írhatnám a Kono Minikuku mo Utsukushii Sekai (This ugly yet beautiful world)-ről. Ennél az első rész, meg az utolsó három még viszonylag valamilyen, de hogy a többi minek? Pedig a történetből többet is ki lehetett volna hozni...
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Belekezdtem a School Days-be és a Goshuushou-sama Ninomiya-kun-ba és az utóbbit szerintem nehezebb nézni, legalábbis az már az első másodperctől kezdve nonszensz, a school days viszont érdekes. Egyesével nézve a karaktereit nincs benne(ük) semmi eget rengető rossz, az alapsztori és az események is megtörténhetnek, nem fantasy stuff, DE mégis, így ahogy egymásköré kerültek, az összhatás iszonyat idegesítő, Itouval az élen. Drámai hatást akartak volna elérni, csak átestek a ló túloldalára vagy direkt ilyen?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ak 2008.02.16. 14:30-kor.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Wolf's rain. hm nos érdekes egy anime. ient se láttam még soha életemben. még nem fejeztem be, de amugy egész jo, csak kicsit lassu az egész.
Kép

life is pain, get over it
Válasz küldése