Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Gankutsuou ala Animax

Be kell valljam, nem olvastam az eredeti regényt, csak néhány filmfeldolgozást láttam, de azt is régen, úgyhogy mindenféle előítélet és elvárás nélkül tudtam nekiállni az animének.

Nagyszerű sorozat volt, remek magyar szinkronnal. A grafikát azt szokni kellett, de miután hozzászokott a szemem már inkább szépnek találtam, mintsem zavarónak.

Az egyetlen dolog ami nem tetszett, azok az ocsmány, 3D-s mechák voltak, amik eléggé kilógtak a háttérből és még a mozgásuk is darabos volt egy kicsit. Ennek ellenére a sorozat egyik legemlékezetesebb jelenete, Franz és a Gróf párbaja, a mechákhoz kapcsolódik. Annak a résznek a végén nem bírtam megállni, hogy el ne bőgjem magamat. *szipp*

A befejezést sztem kicsit eltúlozták, kevesebb mártírkodással és kevésbé széles lezárással jobban tetszett volna, de még így sem találtam benne olyan nagy kivetnivalót.
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Megpróbálkoztam a Golden Boy-jal, de nem ment. Ez nem nekem való.

Helyette belecsaptam a Kuro Shitsuji-be :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

marci_attila írta:Helyette belecsaptam a Kuro Shitsuji-be :D
És milyen? Azért kérdem, mert wishlisten van, úgyh előbb-utóbb én is belenézek majd.

Belekezdtem egy animébe, a Black Lagoon 1. évadjába.
Nem nagyon bírom az akció műfajt, ez mégis bejön. Lehet, h öcsimnek sikerült rám ragasztania az akcióanimés hangulatát? :)
A szereplők (Balalaika és Levi rulz!), zenék, poénok, hangulat és a fasza kis gunfight-ok... Hmm... Ez most kellett.
Kedvenc poénom, így a 6. rész után: mindig a Yellow Flag nevű helyen vedelik a Heinekent és Bacardit, de a csehót folyton szétlövik, mert az ellenfeleik is vágják, h hőseink itt lebzselnek, ha éppen nincs melójuk. :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

marci_attila írta:Helyette belecsaptam a Kuro Shitsuji-be :D
Igen, feltűnt az avatarodból. :D Nekem mondjuk elsőre nem jött be, ráadásul akkora dömping van folyamatosan, hogy szerintem később sem fogok belemerülni.
zebra írta:Belekezdtem egy animébe, a Black Lagoon 1. évadjába.
Anno próbálkoztam vele, egyhuzamban megnéztem három részt, aztán rájöttem, hogy ez engem valahogy nagyon nem érdekel. Aztán "átkapcsoltam" a Samurai Champloo-ra. Azóta is az egyik kedvencem. Valamikor szerintem meg is nézem újra, mert valami egészen fergeteges. :vigyor:

Lassan a januári felhozatalból elérhető az összes, ami érdekel, úgyhogy a napokban jön egy "hóértékelés".
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Kuroshitsuji jelenleg a legjobb úton halad a sz@rráfillerezés rögös útján. Ráadásul a készítők egyre szánalmasabb ötletekkel állnak elő. :roll: Én inkább a mangát ajánlanám helyette.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Aztán "átkapcsoltam" a Samurai Champloo-ra. Azóta is az egyik kedvencem. Valamikor szerintem meg is nézem újra, mert valami egészen fergeteges.
Az artja felkeltette az érdeklődésem anno, de még nem néztem bele...
Amúgy a BL-lel sztem nincs semmi baj, jól jön a sok mindfuck anime, könyv meg film mellé néha egy ilyen. :)
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Szóval az első 8 részt néztem meg eddig, és nem annyira jó :D A képeket sem azért választottam, mert az anime olyan jó, hanem mert tetszenek a képek :D (pl az a rész, amiből az avatar van, elég idegesítő volt szerintem). Időnként van benne jó poén, a történet viszont eddig nem tetszik :D
Azért tovább nézem, mert unom magam, és most nincs kedvem mást keresni :D , meg mert konferenciára posztert kéne csinálni :D

Most hogy ezt megírtam, meg is fogalmazódott bennem, hogy miért is nézem?
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

marci_attila írta:Most hogy ezt megírtam, meg is fogalmazódott bennem, hogy miért is nézem?
Fura vagy...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

marci_attila írta:Most hogy ezt megírtam, meg is fogalmazódott bennem, hogy miért is nézem?
Makacsság? :vigyor:

Én se nagyon értem, hogy miért nézem a Mouryou no Hakót, sőt lassan már magát az animét se értem, mert olyan szinten elvont :drop:, de ha már végignéztem belőle 8 részt, akkor még ha beledöglök akkor is megnézem azt a maradék 5-öt. :dirr:
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Én úgy vagyok vele ha már elkezdtem akkor végignézem, hátha felfedezek benne valami pozitívumot. Bár inkább nézem a Kuroshitsujit mint Hellsinget, utóbbi nagyon nem jött be.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

De jó, hogy nekem mostanában nincs egy szabad percem sem, így nem kell olyan animéket néznem, amik nem érdekelnek. :-P Meg persze azokat sem, amik igen... :roll:
Ha már Kuroshitsuji: én már eleinte sem értettem az egekig magasztalását, engem a végletekig felidegesített az a hihetetlen pozőrködés, amit levágnak benne, (plusz két idegesítő főszereplő) így szépen abba is hagytam. De látom, elinte amilyen népszerű volt, most annál több a panasz vele kapcsolatban. :D
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Kuroshitsujiben a pozőrködés a lényeg! :D A készítők ott tolták el a dolgot, hogy az lapvetően vígjáték, ál-darkosgót mangából valami komoly darkos cuccot próbáltak kreálni. Úgy már tényleg nem áll jól a pözőrködés, ha komolyan akarják venni.
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Én is csak azért kezdtem bele, mert állítólag comedy Végülis van benne az is (ahogy az avatar is mutatja ), csak picit több olyat vártam volna.
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ha ennyi a panasz, akkor nem hiszem, h pazarlom a drága perceket az életemből a Kuroshitsuji-re. Pedig bejövögetett nekem ez a komornyik képek meg OP alapján... :)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Arashi no Yoru ni (Stormy Night)

Egy kedves gyermekmese két nonkonform állatkával a főszerepben, akik barátságot kötnek. Kissé megnehezíti a dolgokat, h egy farkasról és egy kecskegidáról van szó, de mivel a célközönség átlagéletkora az enyém fele kb, ezért nem kell attól tartani, h vérgőzös akcióvá fajul a történet. :)
A grafika édes és egyedi, a sztori fordulatos (bár pöppet klisés a végén a megoldás) és az egész úgy aranyos (és nyomokban nyálas), ahogy van.

Külön kiemelném a tipikus amcsi rajzfilmbe illő hangeffekteket és mozgáskultúrát, néha totál a Tapsi Hapsit idézi. A farkasok és kecskék lekerekített vonásai pedig gyermekkorom egyik kedves meséjét, a Gedeon Macit idézik fel, tulképp ezért is akartam annyira megnézni ezt a movie-t.

http://www.konyvmoly.hu/konyv/27760

Hűha, ez egy roppant nyálas poszt lett, nézem is tovább rögvest a Black Lagoont. :vigyor:
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Detroit Metal City elkezdve...
Mennyire nekem valo ez a sorozat, leesem a szekrol a rohogestol minden resznel! Mar a "Rape" szotol is vigyorognom kell XD
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha tetszik a DMC, akkor olvass bele a mangájába is, abban még nagyobb elmebetegségek vannak. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Befejeztem a Bounen no Xamdou-t. Azon ritka sorozatok egyike, ami csak és kizárólag klisékből épül fel, mégis minden pillanata élvezhető, sőt egyenesen remek. Minden tekintetben magas színvonalon van, úgyhogy ismételt elismerésem a BONES-nak!

9/10

(az egy pont levonás az eredetiség teljes hiánya miatt van...)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ez most buta kerdes, de ez nem mecha ugye?
Mert akkor lehet h utananezek, ha megtudom h Bones, meg erdekelhet is :3
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Detroit Metal City wishlisten!
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Bartender

Bár különböző okok miatt lassan haladtam vele, már az elején teljesen magával ragadott, levett a lábamról. Nem kell ahhoz kristálypohár és felkapott szórakozóhely, hogy valami igazán különlegeset igyunk.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Végre-valahára befejeztem a Saiunkoku Monogatari 2. szériáját. Legalább annyira élveztem mint az elsőt, egyszerűen imádom a sorozatot. :D
Olvastam valahol ilyet, de esetleg meg tudja-e erősíteni valaki vmilyen hivatalos információval, hogy tényleg akarnak készíteni 3. szériát is? Csak azért kérdem, mert folytatásért kiált. Nem olyan vészes a lezárása, de fontos kérdések is nyitva maradtak... Lerí róla, hogy nem ez a vége. :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

IloveRenji írta:Ez most buta kerdes, de ez nem mecha ugye?
Mert akkor lehet h utananezek, ha megtudom h Bones, meg erdekelhet is :3
Nem fogsz neki örülni, ugyanis mecha-s. :( De nem akármilyen, hanem organic. Az úgy gondolom, mindjárt más. :dirr:
Azért ízelítőül linkelek egy AMV-t, ami szerintem egészen jól sikerült. Főleg ahhoz képest, hogy még csak nemrég ért véget a sorozat. (Viszont van benne spoiler, úgyhogy csak óvatosan vele. :D )

Bounen no Xamdou AMV
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Sweet Valerian

Kövezzetek meg, de nekem bejött. X) (Bár feltűnően hasonlít az eredeti Powerpuff Girls-re, és ezért ejnye-bejnye, de lehet, hogy pont emiatt tetszett is?)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Detroit Metal City

10/10-es mestermű, a Papillon Rose OVA után a második olyan anime, amin semmit nem változtatnék. :) Nem is nagyon tudok negatívumot írni róla, max azt, hogy 12 rövid rész ebből édeskevés, de gondolom ha elég sikeres lesz a cucc, és halad a manga, esetleg később láthatunk egy második OVA-t. :D Addig megnézem a specialt, és a trailer alapján szintén egész jónak tűnő live actiont. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2009.02.21. 06:29-kor.
Kép
Válasz küldése