Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A speciál sajnos nem sok újat tatalmaz, mert az összes jelenetét felhasználták a sorozatban is, de a mozit én is nagyon várom már, igazán subbolhatná valaki.
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Kara no Kyoukai 5. rész

Ez az a pont, ahol az eddig "érdekes misztikus japán horror" címkét lecserélem az " egyik leghangulatosabb általam látott misztikus japán horror" címkére. Akik nem rettennek vissza a premier plánban mutatott belső szervektől (félreértések elkerülése végett: a film ennek ellenére, és nem ezért jó), és szeretik az ilyesmit, azok mindenképpen nézzék meg!
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Code Geass

Jól összerakott, sok szálon futó sorozat, rengeteg karakterrel, érdekes alaphelyzettel, és kellő mennyiségű (de a történet kárára nem váló) fanservice-el. :) Mindenki ismeri, nagyon sokat most nem is írnék róla.

9/10

Code Geass: R2

Azon ritka animék egyike, ahol a második szezon nem rókabőr, hanem szerves folytatása az előzőnek, és még jobb is annál, folyamatosan emelték a tétet. A befejezés is teljesen érthető, jól elő lett készítve, logikus, hogy ez lett a vége, és egyáltalán nem tűnik erőltetettnek, egyszóval nekem bejött. :) (Pedig volt rá egy ötösöm, hogy elcseszik a végét, az ilyen jellegű sztoriknál amúgy sem nehéz, de szerencsére ez nem következett be. :))

Szintén 9/10

Ajánlom a mecha fanoknak, illetve azoknak, akik szeretik a háborús/politikás/intrikás sztorikat (szerintem karakterek ennyiszer nem váltottak még oldalt, mint ami ebben a sorozatban folyik XD), és persze akik hozzám hasonlóan buknak arra az alapfelállásra, ami úgy indul, hogy egy átlagos ember különleges erőt kap, amivel lehetősége van megváltoztatni a világot. (Szóval Death Note fanok itt is előnyben, csak ne tessék folyton ahhoz hasonlítgatni, ez egy másik történet, és nem is mindig Geass-el oldja meg hősünk a problémát.)

Hogy akkor miért nem 10/10? Az első sorozat azért, mert az szinte csak felvezetése a későbbi eseményeknek (már a nézése alatt ilyen érzésem volt, aztán az R2 elején be is bizonyosodott, hogy eddig csak félgőzzel dolgoztak a Sunrise-os srácok), a másodiknál pedig az volt a gond, hogy egyes dolgokat nem magyaráztak meg, más dolgokat pedig teljesen a nézőre bíztak ("találj ki magadnak egy verziót!"), valamint mindkét szezonban voltak olyan karakterek, akikből úgy éreztem, hogy messze nem hozták ki a maximumot. Ezért "csak" 9 pontot kap, de attól még egy nagyon izgalmas, fordulatos, és szórakoztató sorozatról van szó. :) (Az első 10 részt pedig szenvedje már mindenki végig, komolyan röhej volt, hogy anno mennyien hagyták abba egy rész után, mert azt hitték, hogy tudják, miről fog szólni. XD)
Kép
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

nyílván nem én vagyok az első aki mondja,de a Code Geass zseniális!Ezt fejeztem be legutóbb,de szerintem lassan újrapörgetem a DearS-t is,mert imádom:)Szerintem zseniális,ecchi fanoknak kötelező darab!:)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

jelenleg Bleachet meg Suzumiya Haruhi-t.

utóbbit nagyon élvezem. eddig mindig halasztgattam, most meg volt időm rá. :mosoly:
*el beszerezni sárga szalagot* -fandom, már 7 rész után erős. Tessék vigyázni vele.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Majin Tantei Nougami Neuro
Szódával elment a sorozat, volt egy-két érdekesebb ügy, amiben nyomoztak, de a többség unalmas volt, sőt néhány még rémesen kiszámítható is. Amit végképp nem értettem, hogy miért változott a leleplezés pillanatában minden elkövető szörnyé, vagy nem is tudom mivé, teljesen komolyan vehetetlenné tette az egészet.
Az anime nézése közben valamiért folyton a Jugoku Shoujo jutott eszembe, bár az még ennél is epizodikusabb volt és az indítékok is erőltetettebbek voltak benne. Amiért mégis jobban tetszett, mit a fenti sorozat, az Neuro karaktere volt, őt bírtam, bár ebben is nagy szerepet játszott a Takehito-fangirlségem. ^^
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Shounan Junai Gumi, avagy a fiatal GTO történetei. Egyszerűen tökéletes, és persze utána belekezdtem a GTO-ba megint, mert miért ne tettem volna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Khaos 2009.03.05. 18:09-kor.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most, hogy megvan HunDub-bal, belekezdtem a Hellsing-be.Eddig még csak az első részen vagyok túl, de nem ájultam el tőle különösebben. Azért ha már beszereztem, szerintem végignézem...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Szerintem most, hogy elkészült már pár OVA inkább azokat nézzed, mert a sorozat nem ér a közelébe sem, ráadásul a sorozatban az első rész a legjobb kb. szóval ha az nem tetszett akkor a többihez nemtom mit fogsz szólni :D
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Befejeztem a Madlax-ot, eléggé vegyes érzésekkel. Bee Train + Kajiura Yuki, eddig ez a párosítás csak klasszikusokat hozott nekem. Ez a sorozat a Noir koncepciójából indul ki, hogy aztán 26 részig nyújtson egy 12 részben is túlmagyarázott misztikus sztorit. Ami jó volt a Noirban, az itt önmaga paródiájának hat (értem ezalatt az eltúlzott akciójeleneteket - bár a végén kiderül, miért ilyenek -, amelyekből így sincs túl sok). Viszont minden idők legparádésabb engrishei találhatóak meg a főgonosz, Fliday Monday szerepében, valamint a csodás sorszámnevek: Firstari, Secondary, Thirstary.

Folyamatban van a Maria Sama ga Miteru 4. szezon, ami pontosan azt hozza, amit várok tőle. Akinek az eddigiek tetszettek, annak kötelező darab, de aki szerint az, hogy lányok teáznak, nem cselekmény, az inkább bele se kezdjen.

A téli szezon meglepetés befutója nálam egyértelműen a Maria Holic. Könnyen lehet, hogy 2009 vígjátékával állunk szemben. Az egész animének semmi de semmi értelme nincs, egyik képtelen epizód jön a másik után, de az összhatás nagyon eltalált. Ez megint egy olyan anime, hogy az opening alapján mindenki eldöntheti, tetszene e ez neki.

Folyamatban van még a Macross Frontier. Az első részek itt is lépre csalják az embert, kőkemény mecha sorozat helyett kapunk valamit, amit leginkább a "Shoujo-mecha" névvel tudok illetni. Nem mondanám hogy kifejezetten rossz, de annyira nem az én világom ez az "énekeljük le az ellenfelet az égről" sztori.

Egy rész erejéig belenéztem a Sora wo Kakeru Shoujo-ba. Nem igazán fogott meg, amiért mégis írok róla, az azért van, mert ott van a Seiyuuk között Fukuyama Jun, Code Geass rajongók ezért legalább az első részt nézzék meg, ha Lelouch hiányuk van :D
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A sokból most pusztán egyetlen animét ragadnék ki, ez pedig a Toradora. Uhh, hát ZSENIÁLIS ez az anime. Amilyen harmatosan indított, úgy megszerettem (IIRC) a 8. epizód után. A karaktereket sikerült nagyon eltalálniuk, a sztorit is megfelelően adagolják és az egész "szembenézek a sorsommal" feeling is abszolút helyén van. 4 epizód múlva pedig kiderül, mit is kapunk befejezésnek (bár azért a Taiga END IMO egyértelmű :3).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Most, hogy megvan HunDub-bal, belekezdtem a Hellsing-be.Eddig még csak az első részen vagyok túl, de nem ájultam el tőle különösebben. Azért ha már beszereztem, szerintem végignézem...
És ha a TV-vel végeztél, majd veselkedj neki a mangának. :wink:
Sephiroth írta:Egy rész erejéig belenéztem a Sora wo Kakeru Shoujo-ba. Nem igazán fogott meg, amiért mégis írok róla, az azért van, mert ott van a Seiyuuk között Fukuyama Jun, Code Geass rajongók ezért legalább az első részt nézzék meg, ha Lelouch hiányuk van :D
Egyetértek, valahogy a "lolik az űrben" alapsztori totál hidegen hagyott, de Jun miatt belenéztem, és ahol ő szerepelt, azt tényleg nagyon élveztem. XDD Teljesen Lelouch hangján, és stílusában beszélt. XD (Ha nem egy beszélő ágyú, vagy mi lenne, szerintem még a szokásos pózokat és kézmozdulatokat is bevágta volna. XDDD)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Jagainu-kun (Krumplikutya)

Meg kell zabálni ezt a kis burgonya Bodrit, nagyon édes. ^_^
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Goofy írta:Szerintem most, hogy elkészült már pár OVA inkább azokat nézzed, mert a sorozat nem ér a közelébe sem, ráadásul a sorozatban az első rész a legjobb kb. szóval ha az nem tetszett akkor a többihez nemtom mit fogsz szólni :D
Szerintem most, hogy elkészült már pár OVA inkább azokat nézzed, mert a sorozat nem ér a közelébe sem, ráadásul a sorozatban az első rész a legjobb kb. szóval ha az nem tetszett akkor a többihez nemtom mit fogsz szólni :D
Ha már belekezdtem, és HunDub, akkor megnézegetem apránként a részeket, és utána az OVA-kat is.

Titkos írta:És ha a TV-vel végeztél, majd veselkedj neki a mangának. :wink:
Ha már nekiálltak kiadni magyarul, szerintem hozzájárulok ennyivel is a manga hazai terjedéséhez, úgyhogy az is meglesz :) (mondjuk csak az Árnybíró után).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Most fejeztem be az Ouran Koukou Host Clubbot, rekordidő alatt. ^^ Imádnivaló egy sorozat, régen nevettem ekkorákat, a 10 rész volt a csúcspont. Úristen, Haruhi apja, ő nem semmi egy fazon! :shock: Nála jobban csak Tamakit bírtam, hogy mekkora ripacs az a srác!

A sorozat egyetlen hibája, hogy nincs redesen lezárva a vége, jó lenne egy második szezon belőle, de addig is ott van a manga.
Kép
Avatar
Hime
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2009.02.21. 15:33
Nem:
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Hime »

Kimikiss Pure Rouge, aki szereti a romantikus animéket annak csak ajánlani tudom! :wink:
"Ahol az álomnak vége szakad ott kezdődik a valóság."
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Megnéztem egy rész a Soul Eaterből (imádom az artot) és a PPG Z-ből (aranyos és vicces). Amúgy nem nagyon van idő animéket nézni mostanában. :(
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Belekezdtem (asszem hétfőn, vagy korábban, nem emlékszem :D ) a One Piece-be, már 31 részt megnéztem. Időnként elég vicces, a történet meg jó lassan halad :D Na majd meglátjuk, ha már a 23658. résznél járok, akkor is fog-e még tetszeni :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Szerintem fog, a OP ilyen sorozat =D De hagyd ki a fillereket.

Axis Powers Hetalia: a pihentség határát nálam még épphogycsak súrolja belülről, de egyébként zseniális. Hogy az országok emberként való megjelenítése még senkinek nem ugrott be!... Magyarország x Ausztria OTP! De Németország a legjobb xD

Genji Monogatari: ami alapján az anime készült, az első regénynek tartják (amit mellesleg úgyis el kell olvasnom előbb-utóbb). A rajz szép, a tájak nagyon hangulatosak. Az arcok megrajzolása nekem különösebben nem tetszik, egy realistább ábrázolás sokkal jobban illett volna a sorozathoz (hasonló mondjuk, mint ami az aláírásomban van). A nagy negatívum az opening. Hogy lehetett egy ilyen sorozathoz egy pop-rockos Ami-Yumi számot betenni o_O
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Pein1994
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.03.13. 12:01
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Heves város

Re:

Hozzászólás Szerző: Pein1994 »

Ishi írta:Már megint Maria-sama ga Miterut nézek. Eszméletlen, h többszöri újranézések után sem vagyok képes megunni....
Én most éppelségel Chobits-ot nézek vicces és érekes. :LOL:
Nah de ha valaki tud ajánlani valami jó animet akkor örömmel várom.
Jöhetnek a romantikus, drámás, comedys, school lifes animek. :D :) :mosoly: :vigyor: ::^_^::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Gensou írta:Genji Monogatari: ami alapján az anime készült, az első regénynek tartják (amit mellesleg úgyis el kell olvasnom előbb-utóbb). A rajz szép, a tájak nagyon hangulatosak. Az arcok megrajzolása nekem különösebben nem tetszik, egy realistább ábrázolás sokkal jobban illett volna a sorozathoz (hasonló mondjuk, mint ami az aláírásomban van). A nagy negatívum az opening. Hogy lehetett egy ilyen sorozathoz egy pop-rockos Ami-Yumi számot betenni o_O
Nekem nem volt semmi bajom a dizájnnal, az OP viszont tényleg nem passzol a sorozathoz. Másik súlyos hiba, hogy sajnos nem nagyon akarják feliratozni, eddig minden csapat, akik nekiálltak, leragadt az első résznél. :(

Hetalia: Nézegetem, de valahogy engem nem tudott úgy levenni a lábamról. Az alapötlet tényleg zseniális, de valahogy nekem túl random az egész.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Gensou írta: Genji Monogatari: ami alapján az anime készült, az első regénynek tartják (amit mellesleg úgyis el kell olvasnom előbb-utóbb). A rajz szép, a tájak nagyon hangulatosak. Az arcok megrajzolása nekem különösebben nem tetszik, egy realistább ábrázolás sokkal jobban illett volna a sorozathoz (hasonló mondjuk, mint ami az aláírásomban van). A nagy negatívum az opening. Hogy lehetett egy ilyen sorozathoz egy pop-rockos Ami-Yumi számot betenni o_O
Teljesen igaz, az OP egyszerűen valami illúzióromboló. >_< És nagyon remélem, hogy a Live-eviL végig vészi a sorozat feliratozását, és nem hagyja abba az első résznél. XD Nagyon kíváncsi vagyok a történetre, meg nekem is nagyon tetszik a rajzolás. Az arcokkal semmi bajom, érdekes stílus, de nem szúrja a szemem. :)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Vélemények:

Vampire Knight

Resi
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Katekyo Hitman Reborn!

de nagyon.

az a baj vele, hogy az első 24 rész istentelenül unalmas. elég lenne belőle vagy öt. De minth aismétléseket nézne az ember addig. Viszont onnantól kezdődik a kaland!

Kár, hogy szinte egy normális női karakter sincs benne (90-es részig láttam eddig), talán Lal Milch, de őt akkor sem lehet fandomolni a sok sráccal. Tehát kívánja a yaoi fandom kialakulását. Merthogy sok a fiú.
Tessék vigyázni :mosoly:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Cobra-t minden mennyiségben. ::daisuki::
Vérbeli űropera a javából, főleg a movieja.. sose gondoltam volna a hogy ez a műfaj egyszer le fog kötni, és ennyire. Bár szerintem az OVA már kevésbé ilyen, inkább mint Bond az űrben. :D Szóval aki csipi a nem túl szövevényes, akciódús és fanservice-el telenyomott cuccokat, annak nagyon is ajánlom. Személy szerint már nagyon várom a folytatásait, mert a hó végén jön egy újabb OVA, aztán nyáron meg egy 13 részes sorozat. :cool:
Válasz küldése