Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

Régi hiányosságomat pótoltam azzal hogy elkezdtem a Sayonara Zetsubō Sensei-t és már a 2. sorozatnál tartok. Az egészről csak annyit tok mondani, hogy: :hammer: ::argh:: :wtf: :thumb:

ESZMÉLETLEN JÓ és csak ajánlani tudom a műfaj kedvelőinek!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Goofy írta:FONTOS BEJELENTÉS:
Aki Soul Eatert néz mindenképpen hagyja ki a 17.részt
Mert?
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Mert időpazarlás, Excalibur a főszereplő benne és az egész rész azzal megy el, hogy a saját történeteit meséli, de már ez a második rész ami ilyen :P
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sekirei, Zero no Tsukaima utsó sorozatját is befejeztem, megjegyzem tutira lesz negyedik évad is...

aztááán

Vampire Knight- hátizé lehetne jobb is. Őszintén szólva többet vártam el, látva a sok rajongót.

Sangri-La - na ez már valami!

ja és a Tu Love Ru-nak fogok nemsokára neki...

hát látszik hogy vakáció van XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

A tenger zúgása
A Ghiblihez méltó film, nekem személy szerint tetszett. :D Csavaros, bonyolult történetre nem kell számítani, viszont aki rendelkezik némi romantikus vénával, nyugodtan nézze meg. Örvendetes, hogy ehhez hasonló igényes címeket is meg lehet már vásárolni Magyarországon. Azt megértem, hogy nem lesz belőle egy felkapott kiadvány, de ezt a teljes mellőzőttséget akkor sem bírom felfogni. Ez a film sokkal többet érdemelne. Sokkal. :(((
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Most fejeztem be a Higashi no Edent. Egyértelműen ez volt a tavaszi szezon legjobbja, bár az utolsó rész kicsit töménynek éreztem, túl sok minden derült ki túl rövid idő alatt, persze azért maradtak kérdések bőven a későbbi mozifilmekre is. Csak az akár hogy a mozikat majd csak ősszel és télen fogják vetíteni, vagyis leghamarabb jövő nyáron láthatjuk őket, addig meg ehetjük a kefét. :(
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nem régen fejeztem be a Seto no Hanayomét: őrült egy vígjáték!
A Black Lagoon 1. és 2. évadját is kivégeztem, kellemes akció, a pszichó csajokat különösen bírtam, haha. A gyönyörűen kidolgozott fegyverekért meg majd' megvesztem.

Jelenleg a Mushishi-t, Dennou Coil-t és az Akagi-t nézem.

Egy kérdés:
A Spice and Wolf-ról mi a véleményetek? Ezek után azt terveztem be, de érdekel, mit gondoltok róla.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

zebra írta: A Spice and Wolf-ról mi a véleményetek? Ezek után azt terveztem be, de érdekel, mit gondoltok róla.
http://elhaym.wordpress.com/2009/02/19/spice-and-wolf/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Most fejeztem be a Higashi no Edent. Egyértelműen ez volt a tavaszi szezon legjobbja, bár az utolsó rész kicsit töménynek éreztem, túl sok minden derült ki túl rövid idő alatt, persze azért maradtak kérdések bőven a későbbi mozifilmekre is. Csak az akár hogy a mozikat majd csak ősszel és télen fogják vetíteni, vagyis leghamarabb jövő nyáron láthatjuk őket, addig meg ehetjük a kefét. :(
Én még csak az első részével végeztem, de ritka jelenség, hogy a gép előtt ülve hangosan nevessek, úgyhogy kötelezően folytatni fogom. :) (Rögtön a Zoku Natsume után.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Megpróbálkoztam Astro Fighter Sunreddel, és azt hiszem elbukott...
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Na, amiket mostanában néztem.
Genshi Shounen Ryuu Ezt valaha a TV4-en adták és gyerekként láttam belőle pár részt. Inkább nosztalgiából néztem végig, mert nem csak az angol címben szerepel a primitív szó, maga az anime is nagyon az, plusz még rá egy borzalmas magyar szinkron. brrrr Szóval ha jót akartok, ezt inkább hagyjátok ki az életetekből.

Senkaiden Houshin Engi avagy Soul Hunter Na ez például egy jó anime szerintem, mert elég eredeti, nem annyira a szokványos klisékre épít. Tetszik benne a kínai történelmi héttár megspékelve a természetfölötti vagy inkább fantasy elemekkel, jók a karakterek, és a nevetéstől a sírásig az érzelmek színes skálája megtalálható benne. Ami nem tetszik benne, az a vége, mert kicsit kurtán-furcsán intézték el, úgyhogy azt hiszem, ezután érdemes lenne elolvasnom a mangát is. Ezt az animét mindenkinek tudnám ajánlani, talán a romantikus szálat kedvelők kivételével, mert az az egyetlen, amiben hiányt szenved.

Kaze no Shoujo Emily avagy Emily of New Moon Erről mit mondhatnék? :lol: A kedvenc Lucy Maud Montgomery regényemből készítették, gyönyörű lett, és nekem be is került a kedvencek közé. Nem megy teljesen a regény szerint, ez egypicit zavaró itt-ott, amikor fontos dolgok változnak meg, de hangulatilag és képileg is nagyon ott van! Ezt meg kifejezetten a romantikusabb, shoujo kedvelőknek ajánlanám kötelező darabként.

Most éppen a Lady Lady-t nézem és utána majd a második szezonját. Ez egy nagyon kevesek által ismert, hetvenes évekbeli shoujo, láttam már belőle részeket korábban, és én nagyon szeretem. Aki szereti a Candy Candyt, annak biztos vagyok benne, hogy ez is tetszene. Hátulütője a dolognak, hogy olasz esetleg francia változatban lehet összesen feltalálni (no meg arabul van fent a youtubeon, de ez sokakat biztos nem érint :D ).

Ja és most kezdtem el feliratozni a Kaiketsu Zorrót, úgyhogy tulképp azt is nézem. ::jeye::
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Én még csak az első részével végeztem, de ritka jelenség, hogy a gép előtt ülve hangosan nevessek, úgyhogy kötelezően folytatni fogom. :) (Rögtön a Zoku Natsume után.)
Igen, a humor is erős a sorozatban, de hozzá még izgalmas sztorit is kreáltak az alkotók. Sztem mindenképp nézd meg, mert nagyon jó, és nem csak én vagyok ezen a véleményen.
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

jelenleg csak ongoing cuccokat nézek, mint pl K-ON, ami fergetegesen nagy, minden várakozásomat felülmúlta, Ristorante Paradiso, ami szerencsére közelében sincs egy Bartender 2-nek, de ugyanolyan kellemes a hangulata, Hatsukoi Limited, ami egy sokszálas romantikus dolognak indult, de mostanság összefutottak a szálak, így leegyszerűsödött, Saki, amiből nem fogom megtanulni mahjongozni, de élvezem, meg egy kicsit el vagyok maradva a Higepiyo-val, ami egy anti-Chii és iszonyatnagyXD
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Jigoku Shoujo Mitsuganae

Első sorozatot Hajime nyomozása miatt szerettem, sajnos a 3. hozzá képest eléggé gyenge lett. Voltak nagyon gagyi részek, de akadt összefüggő, izgalmas és megható is. Pl a 13. rész. Újra feltűnt Tsugumi is a sorozatban, most már felnőtt nőként. Sajnos az apjáról Hajiméről nem derült ki semmi, pedig örültem volna ha ő is feltűnik.
Sokszor a gonosz küldte a jót a pokolra, ez kicsit változatossá tette a történetet.
Hangulat szerencsére maradt a megszokott. Melankolikus, drámai, szomorú.
Új szereplők háttértörténete eléggé gyenge lett. Kikuri meg a legidegesítőbb anime szereplő akivel eddig találkoztam.
Vége felé kezdett jó lenni a sztori, mindig vártam a köv részt, de aztán csalódtam. Befejezés nagyon szánalmasra sikerült. Ai Yuris jelenete nem tudom miért kellett.
Remélem 4. sorozat már nem lesz, annak nem lenne értelme.
Hangulat 9
Történet 6
Karakterek 6
Grafika 9
Szinkron 9
Zene 9
Befejezés 2
Összesítve 7
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Chrno Crusade befejezve.

jelenleg fáj a fejem a sírástól...

a sztori jó, de szerintem nem teljes, sőt maga az anime néhány helyen már értelmetlennek tűnt vagy mondom úgy hogy kikövetkeztethetőnek. Olyan nagyon klisé. De igazi tragikus cucc. Érdekes volt megint ez a forgassuk fel a világot elmélet. Szeretem az ilyet.

Ha jól tudom a mangája jobb.... ha igen akkor azt biztosan elolvasom.

az OSTjából azonban megfogott pár szám :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Ha jól tudom a mangája jobb.... ha igen akkor azt biztosan elolvasom.

Nem kicsit. :)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ma fejeztem be a Dennou Coil-t. Ez most... kiütött.
10/10
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Elkezdtem nézni:
Gokusen: a yakuzafőnök unokája elmegy tanárnak egy tipikus delinquent suliba...nem rossz, kicsit GTO feeling, de szórakoztató
Konjiki no Gash Bell egy unatkozó zseni aki nem jár iskolába összetalálkozik egy pucér marionettbábu kinézetü kisgyerekkel és jó haverok lesznek, ez hülyeség :D
KARAS: darkos japán szuperhős szamurájkarddal, 3d cgi és 2d animáció gyönyörű ötvözete, totális akció
shitpost end
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Befejeztem a Gundam 00 két szezonjának az újranézését, így egyben valamivel jobb volt, mint külön. De messze van még az a 2010-es múvi.

Elkezdtem újranézni a Fate/Stay Night-ot. Kedvem lett hozzá a TypeMoon wiki és a PSPre frissen kijött Fate/Unlimited Codes hatására.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

K-ON!

tökéletes volt arra, a Detroit Metal City után, hogy felizzon bennem az, hogy én igenis elektromos gitáron akarok játszni!!

szóval kedves, jó ost, a grafikájáért imádom :D

de 13 rész sok volt belőle.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Elhaym írta:
zebra írta: A Spice and Wolf-ról mi a véleményetek? Ezek után azt terveztem be, de érdekel, mit gondoltok róla.
http://elhaym.wordpress.com/2009/02/19/spice-and-wolf/
Hááááát... a Mushishi után végig akarom nézni a Nodame Cantabile-t, utána lehet, h teszek vele egy próbát. Bár nem tűnik jó ómennek, h a történetet mennyire lepontoztad. :drop:

Most öcsémmel együtt RahXephon-t nézünk, de nem tudom, minek. Személytelen, üres, ráadásul egyértelműen EVA-klón. :knife:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Történetre csak azért adtam keveset mert nem igazán pörgős, sokan a karakterek és hangulat miatt nézték az animét.

Itt van az animéről egy kis statisztika:

http://myanimelist.net/anime/2966/Spice_and_Wolf/stats
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Elhaym írta:Történetre csak azért adtam keveset mert nem igazán pörgős, sokan a karakterek és hangulat miatt nézték az animét.
Akkor megnyugodtam. :vigyor: Ha csak ennyi baj van vele, h nyugis, lassú a történet, akkor jöhet. az ilyesmi nem nagyon szoktt zavarni - végülis a Mushishi-ért is odavagyok. :)

Befejeztem a RahXephon-t, de sajnos annyira nem győztek meg. Amúgy érdekes a mozi verza alternatív befejezése. Aki látta mindkettőt, el tudná mondani nekem, mi volt az értelme annak, h [SPOILER:] Mishima Reika tulképp Ayato és Haruka unokája??? [/SPOILER] o_O

A Ninja Nonsense viszont überállat egy vígjáték, Shinobu-t meg kell zabálni, de komolyan. :D Kár, h csak 12 rész... :/ A sok tökkelütött ninja marhulásait el tudnám még nézni egy darabig. :D
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:
Elhaym írta:Történetre csak azért adtam keveset mert nem igazán pörgős, sokan a karakterek és hangulat miatt nézték az animét.
Akkor megnyugodtam. :vigyor: Ha csak ennyi baj van vele, h nyugis, lassú a történet, akkor jöhet. az ilyesmi nem nagyon szoktt zavarni - végülis a Mushishi-ért is odavagyok. :)

Befejeztem a RahXephon-t, de sajnos annyira nem győztek meg. Amúgy érdekes a mozi verza alternatív befejezése. Aki látta mindkettőt, el tudná mondani nekem, mi volt az értelme annak, h [SPOILER:] Mishima Reika tulképp Ayato és Haruka unokája??? [/SPOILER] o_O

A Ninja Nonsense viszont überállat egy vígjáték, Shinobu-t meg kell zabálni, de komolyan. :D Kár, h csak 12 rész... :/ A sok tökkelütött ninja marhulásait el tudnám még nézni egy darabig. :D
Nos a Rahxephon dologra kitérve semmi, csupán az, hogy hasonlít rá és Reikának hívják. Ennyi. Más semmi.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Válasz küldése