Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Senkou no Night Raid
Minden tiszteletem a készítőké, amiért be mertek vállalni egy második világháború előtti, japánok által megszállt Kínában játszódó sztorit (volt egy rész, amit le se mertek adni a TV-ben ^^), de ezt leszámítva semmi emlékezeteset sem tudott nyújtani a sorozat. A történet nagyon lassan vánszorgott előre, a karaktereknek túl kevés személyes megnyilvánulása volt ahhoz, hogy a dráma működni tudjon, és én úgy éreztem, hogy az akciójelenteknél sem használták ki igazán a szereplők speckó képességeit.
BTW: még egy animét sem láttam, amiben annyi nyelvet aláztak volna meg egyszerre a japók, mint ebben, ráadásul az angolul legtöbbet beszélő szereplőnek pont Nakai Kazuya volt a szinkronja, úgyhogy folyton azt vártam, hogy mikor mondja azt hogy „Put your gunz up!” XD
7/10 (egyszer megnézni jó volt)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Slayers Revolution 10/6
Slayers Evolution-R 10/8

Véleményem

http://elhaym.wordpress.com/2010/08/28/ ... olution-r/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nézem:
Occult Academy - megfogott a '99-es éra.
Highschool of the DEAD -lásd a topikjában.
Mitsudomoe - egyszerűen imádom! A Lucky Starra emlékeztet, de annál azért mégsem jobb.
K-ON!! - az első sorozat jobb volt, bár a nyári fesztiválos részen elbőgtem magam....
Sekirei -Pure Engagement - anno megnéztem az első sorozatot, most meg már végignézem, de elegem van a mellekből.
Kuroshitsuji II - jajjhát ezt a nagy fillert is csak azért nézi az ember, mert a mangára egy hónapot kell várni. Persze az első két rész EPIC WIN.
Chaos;HEAD - részemről időpocsékolás volt megnézni. Pedig mennyei ajánlókat mondtak nekem. Hát nem jött be.

Shakugan no Shana - valószínűleg ma befejezem az első évadot. Csak azt nem értem eddig miért nem néztem meg, hiszen olyan jó! Hihetetlenül el van találva benne minden. Az meg csak nekem ráadás, hogy a főhősnőnek még a szinkronja és a személyisége is ugyanolyan, mint másik két kedvenc animémből: Zero no Tsukaima és Tora Dora :D

Látszik, hogy van időm, mi? X)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Belekezdtem a Mitsudomoeba, és hát zseniális. Abszolút nem Kodomo no Jikan, ez ugyanis poén. Egy pillanatra se lehet komolyan venni, így a loli pedó moe szarság se játszik. A karakterdizájn annyira egyedi, már a fogaikon röhögni lehet. A félreértések hatalmasak, és Futaba és Hitoha fejei is óriásiak. És még a mellékszereplők is remekre sikerültek, mindenkinek megvan a maga hülyesége. A nagyon kevés kifejezetten vicces animék egyike, elsőrangú altáji humor.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Lingerie Senshi Papillon Rose
Ez a cucc annyira abszurd módon perverz, hogy az már vicces! A "varázspálcán" és a támadások nevein behaltam! XD A főgonosz néni meg nagyon tudja hogy kell élni... egyszerre négy fiú... hmmm... XDD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Chaos;HEAD - részemről időpocsékolás volt megnézni. Pedig mennyei ajánlókat mondtak nekem. Hát nem jött be.
Meg kellene már néznem, ez is egy nagy közönségmegosztó. :)
Mariko írta:Lingerie Senshi Papillon Rose
Ez a cucc annyira abszurd módon perverz, hogy az már vicces! A "varázspálcán" és a támadások nevein behaltam! XD A főgonosz néni meg nagyon tudja hogy kell élni... egyszerre négy fiú... hmmm... XDD
Látod, mondtuk mi, hogy jó lesz. :D Örülök, hogy tetszett. XD A főgonosz tényleg ott volt, bár közülük nekem a skizó loli volt a kedvencem. XDDD (Ebből is látszik, hogy ez egy egyedülálló anime, nem jut eszembe másik sorozat, ahol loli karakter lenne a kedvenc. XD) A másik ilyen nagy jelenet, amikor kiderül, hogy itt rózsa helyett milyen belépőt használ az "Álarcos Férfi". :lol: Na, de végigsorolhatnám az egész epizódot, 24 percnyi zseniális mestermunka. :D
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:A másik ilyen nagy jelenet, amikor kiderül, hogy itt rózsa helyett milyen belépőt használ az "Álarcos Férfi". :lol:
Annál a jelenetnél vissza kellett tekernem a videót, hogy megnézzem jól láttam-e, amit láttam. XD Ha már a testnedveknél vagyunk, akkor a szörnyek támadási technikája se volt semmi! XDD

(Erről az animéről csak XD-kben tudok írni. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A Chaos;Head iskolapélda, hogy hogyan lehet egy baromi jól induló animét félúton elqrni egy fájdalmasan nevetséges csavarral. (Noha MAL-on dobtam rá egy 9-est, de ez is olyan, mint a Kenshin: Nálam csak 62 részes a sorozat. :3)

Btw ilyenkor szoktam elővenni az "ajánljuk a Denpa Teki na Kanojót a népeknek" kártyámat, ugyanis az egy tökéletes tapasz a Chaos;Head által okozott sérülésekre. OVA, eddig két epizód jött ki, szal még csak nem is hosszú és tisztességesen fákkolja a mind-odat. :3
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mitsudomoe
Tulajdonképpen egyet értek scineram-mel mert a leírtak miatt néztem meg még 8 részt miután először "dobtam" a sorozatot. A mellékkarakterek tényleg nagyok, pl.: az ED egyetlen poénja minden el tud mondani róluk.
Csak mindennél jobban rühellem az állandó félreértéseket. És miután egy rész Mitsubával a középpontba is inkább idegesített inkább abba hagytam az önkínzást.

Occult Academy
Most már még nehezebb komolyan venni de nekem tetszett az utóbbi rész. Mikaze-san <3 :-P

Makai Senki Disgaea
Már egy ideje befejeztem, bár nem is gond kicsit ülepedett. És kellett is neki. :)
Mikor ezt írtam: "Ha valaki megnézi az OP-t vagy ED-t már mindent látott." Nem mertem azt is leírni, hogy én látok valami jó kis végső csatát is befejezésnek, nehogy elkiabáljam.
De végül mégis meg lett! Pont annyira vették komolyabbra és drámaibbra hangulatot, hogy akár komolyan is lehessen venni meg nem is. Kicsit filozófiai mélységeket is vett a maga komolytalan módján.
Nekem nagyon tetszett a régi pontozásom szerint meg adtam volna rá a 10 pontot.

Michiko to Hatchin
Szintén befejeztem. Ez se volt rossz.
Elég elgondolkoztató, sok történetet csak úgy félbe hagytak vagy pont a csúcs ponton lett valami kiábrándító befejezés. De ez inkább azt juttatta eszembe, hogy egyébként mennyire klisés történeteket is nézegetek. De a lényeg mindig meg volt, hogy az egyes események milyen hatással vannak a főszereplőkre.
Nekem a befejezés is tetszett, leginkább a Satoshi szál. Satoshi tök jó gonosz karakter volt.

És amibe ma kezdtem bele:
Ayakashi - Japanese Classic Horror
Már azota meg akarom nézni, hogy láttam a Monononoke-t, ami már elég régen volt.
És nagyon jó, az első történet meg is néztem már ma. Az OST-t itt is imádom.
Az első story: a patkányok mindig a legjobbkor bukkantak fel. :D A történet, egy szappan operában is megállta volna helyét, de az is csak nővelte creepy faktort. De ami leginkább növeli a creepy-faktort a karakter dizájn. Azok a vágott szemek nagyon jók. :)
Első story:Megölik a nővérek apját és az egyik jegyesét, aztán össze költöznek velük, hogy megbosszulják a gyilkosokat. Itt kezdett el tetszeni a sztori.
Ezután a szomszéd csaj megmérgezi Oiwa-sant, hogy megszerezze Iemont, de végül ő is és a családja is meghalnak az átok miatt.
És akkor jön a másik testvér története. Előkerül a megölt jegyese, és miután megöleti magát velük, kiderül aki évek óta fel akarta csinálni igazából a testvére, ezért ő is harakirit követ el. (ilyen még szappan operába sincs.)
De a fő történet, ahogy Iemont utol éri Oiwa átka. A patkányok nagyok voltak.

És legvégül kiderül, hogy az igazi átok azokat sújtja akik elmesélik a történet. Lehet, hogy nem kellet volna elmesélnem. :knife:



Gankutsuou
El kaptam az Animaxon az első részt, amit már egyszer láttam, de remélem most sikerül végre folytatnom is.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:Gankutsuou
El kaptam az Animaxon az első részt, amit már egyszer láttam, de remélem most sikerül végre folytatnom is.
Nézd csak, mert nagyon jó sorozat (már ha meg tudja szokni a szemed a textúrákat ^^). Akár TV-ben is nyugodtan követheted, mert első osztályú szinkron készült hozzá. ::^_^::
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sorry a dupláért! ^^'

Kuroshitsuji II
Ahhoz képest, hogy eredetileg nem is akartam nézni a sorozatot, nagyon jól elszórakoztam rajta. Mondjuk ehhez hozzátartozik az is, hogy mindenféle elvárások nélkül ültem neki, és míg az első szezonban még tudott bosszantani az, hogy pl. a sztorinak nem hogy a mangához nincs sok köze, de még értelme se nagyon van, addig ennél a sorozatnál már nyugodt szívvel röhögtem szénné magamat a készítők vadabbnál vadabb agymenésein, és az extrém fanszerviz jelenteken. A kedvencem az volt, amikor Seb a vonat tetején állt menetiránynak háttal, jött az alagút és.... az alagút húzta a rövidebbet! XD De jókat tudtam derülni Hannah folyton mellben elszakadó ruháján (egyszer maga tépte le LOL!) és Claude lányos hobbijain is. :D
Nem tudom a készítők mit szívhattak, de valami jófajta anyag lehetett az biztos. XDD
8/10

Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru a.k.a. Uraboku
Amekkora lelkesedéssel vártam ezt az animét, pont akkora csalódás volt. Valami Angel Sanctuary szerű shoujo fantasy hőseposzra számítottam, ehelyett üres bishounenfestet kaptam. A 24 részből talán ha 10-ben történt valami érdemleges, a többi mind a szükségtelen angstelésre ment el. Az anime vagy egy fél Bleachnyi szereplőgárdával operált, de ezek közül jó ha 4-5-nek volt valami tényleges szerepe, a többiek csak arra voltak jók, hogy felváltva (néha kórusban) sajnálják a főhőst, ami rá is fért szegényre, ugyanis valószínűleg halálra unta magát, mivel a sorozat folyamán gyakorlatilag semmit sem csinált.
Egyébként, annak ellenére, hogy mindenhol annak jegyzik, a sorozat nem BL, az összes bishi férfiatlanul nyálas benne, de nem alakul ki köztük semmiféle románc a történet folyamán.
7/10 (de csakis Luka és Reiga miatt)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sora no Otoshimono OVA
A sorozat szoros folytatása, így természetesen csak azok számára érdemes megnézni, akik az alapot látták. A sorozat színvonalát hozza, én jól szórakoztam rajta.
7/10


Sorcerer on the Rocks
Bár nem ismerem a Sorcerer Hunterst, szerintem önmagában is élvezhetô volt. Két részes ecchi-ökörködés. Kikapcsolódásra egyszer jó lehet, bár nem egy kihagyhatatlan darab.
6/10

Highschool of the Dead
Irtózatok kreténség, de legalább szórakoztató. A mell-bullet-time jelenet pedig remekül összefoglalja, mirôl is szól az egész sorozat. :dirr:
7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Higashi no Eden Mozi II
Hát ez csalódás volt. :( A TV sorozat anno a tavalyi év egyik legjobbja volt, az első mozifilm elég semmilyenre sikeredett, de arra még rá lehetett fogni, hogy csak átvezetés volt, erre a második mozira viszont már nincs semmilyen mentség.
Gyakorlatilag alig tudtunk meg valamit a Selecao rendszer működéséről, a játék befejezése egy rossz vicc, Mr. Outsider egy nagy csalódás, mindennek a tetejébe pedig az utolsó 10 percben még a romantikus szálat is sikerült kiherélniük.
Tipikus példája annak, hogy hogyan kell eltolni egy remek történet befejezését.
7/10 (kár érte)

Ristorante Paradiso
Nagyon kellemes hangulatú sorozat, és még csak az sem feltétele az élvezetének, hogy apakomplexusa legyen az embernek. ^^ Mondjuk bizonyos szempontból meg tudom érteni Nicolettát, mert Claudio még engem is elvarázsolt (Ej, ha egy 15 évvel fiatalabb lenne :vigyor:).
Azt azért még megjegyezném, hogy jelen esetben tényleg komolyan kell venni a josei kategóriát, mert bár Nicoletta a fiatal lányok szokásos gondjaival küzd, de a többi szereplőnek már olyan problémákkal kell megbirkóznia, mint a válás utáni újrakezdés, vagy a házasságtörés, amik egy bizonyos kor alatt nem biztos, hogy képesek lekötni a nézőt.
9/10
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2010.09.26. 18:04-kor.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:
Mariko írta:Lingerie Senshi Papillon Rose
Ez a cucc annyira abszurd módon perverz, hogy az már vicces! A "varázspálcán" és a támadások nevein behaltam! XD A főgonosz néni meg nagyon tudja hogy kell élni... egyszerre négy fiú... hmmm... XDD
Látod, mondtuk mi, hogy jó lesz. :D Örülök, hogy tetszett. XD A főgonosz tényleg ott volt, bár közülük nekem a skizó loli volt a kedvencem. XDDD (Ebből is látszik, hogy ez egy egyedülálló anime, nem jut eszembe másik sorozat, ahol loli karakter lenne a kedvenc. XD) A másik ilyen nagy jelenet, amikor kiderül, hogy itt rózsa helyett milyen belépőt használ az "Álarcos Férfi". :lol: Na, de végigsorolhatnám az egész epizódot, 24 percnyi zseniális mestermunka. :D
Így bizony, az ilyen kis noname ovákba sokszor több poén szorult, mint a humorosnak mondott TV sorozatokba. =D Venus 5-al esetleg még tehettek egy próbát, velősebb mint a Papillon Rose, de hihetetlen jól kiforgatja a Sailor Moon legtipikusabb jeleneteit, szereplőit, jellemeket. Ja és a macska... hát az mindent visz benne. XD
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Mariko írta:Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru a.k.a. Uraboku
Egyébként, annak ellenére, hogy mindenhol annak jegyzik, a sorozat nem BL, az összes bishi férfiatlanul nyálas benne, de nem alakul ki köztük semmiféle románc a történet folyamán.
7/10 (de csakis Luka és Reiga miatt)
Én már az elejétől kezdve hangoztatom, hogy nem BL, de senki nem hisz nekem. :vigyor: Egyébként maga
Odagiri Hotaru nyilatkozta azt, hogy az Uraboku műfaji besorolása shoujo és mivel ő írja/rajzolja a mangát bizonyára tudja, hogy miről beszél. :wink:
Én Takashirot és a dokit favorizáltam, sajnálom hogy olyan ritkán szerepeltek.
Mariko írta:Ristorante Paradiso
Nagyon kellemes hangulatú sorozat, és még csak az sem feltétele az élvezetének, hogy apakomplexusa legyen az embernek. ^^ Mondjuk bizonyos szempontból meg tudom érteni Nicolettát, mert Claudio még engem is elvarázsolt (Ej, ha egy 15 évvel fiatalabb lenne :vigyor:).
9/10
Örülök, hogy tetszett. Egyébként még most is csodálkozom (vagyis meghajolok az nagy anime készítők előtt), hogy Ono Natsume történetihez mindig megtalálják a megfelelő zenei hátteret. Nekem különösen tetszett nemcsak a Ristorante, de a HOFL Ost-ja is. Mindkét anime esetében tökéletes aláfestést biztosítottak a történeteknek.
Ami Claudiot illeti, neeeeeeeeee már ha 15 évvel fiatalabb lenne elvesztené azt az "érett és koros" sármot, ami miatt Nicoletta is belezúgott.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Higashi no Eden Mozi II
Hát ez csalódás volt. :( A TV sorozat anno a tavalyi év egyik legjobbja volt, az első mozifilm elég semmilyenre sikeredett, de arra még rá lehetett fogni, hogy csak átvezetés volt, erre a második mozira viszont már nincs semmilyen mentség.
Gyakorlatilag alig tudtunk meg valamit a Selecao rendszer működéséről, a játék befejezése egy rossz vicc, Mr. Outsider egy nagy csalódás, mindennek a tetejébe pedig az utolsó 10 percben még a romantikus szálat is sikerült kiherélniük.
Tipikus példája annak, hogy hogyan kell eltolni egy remek történet befejezését.
7/10 (kár érte)
Ezt szomorúan hallom.
A sorozat nekem is nagy kedvencem volt, az elsô movie viszont csalódást okozott számomra, ezek szerint a másodikkal sem fogok jobban járni. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mariko írta:Ristorante Paradiso
Nekem az egyik kedvencem a tavalyi év terméséből.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Corot írta:Én már az elejétől kezdve hangoztatom, hogy nem BL, de senki nem hisz nekem. :vigyor: Egyébként maga Odagiri Hotaru nyilatkozta azt, hogy az Uraboku műfaji besorolása shoujo és mivel ő írja/rajzolja a mangát bizonyára tudja, hogy miről beszél. :wink:
Azért is jegyeztem meg a dolgot, mert egy másik fórumon úgy 5-6 rész után elkezdtek reklamálni a lányok, hogy miért nem történik „semmi”. ^^
A legfurább az egészben, hogy a mangát szinte mindenhol shoujoként tartják számon, szóval nem tudom, hogy honnan jött ez a BL dolog.

Takashirot és is bírtam (Koyasu Takehitó! ::daisuki::), de a doki is jó arc volt, Yuki viszont kikészített.
Corot írta:Örülök, hogy tetszett. Egyébként még most is csodálkozom (vagyis meghajolok az nagy anime készítők előtt), hogy Ono Natsume történetihez mindig megtalálják a megfelelő zenei hátteret. Nekem különösen tetszett nemcsak a Ristorante, de a HOFL Ost-ja is. Mindkét anime esetében tökéletes aláfestést biztosítottak a történeteknek.
Nem csak a zenét sikerül tökéletesen eltalálniuk mindkét sorozatban, hanem úgy az egész hangulatot, a színeket, a hangokat, mindent. Elkezdtem olvasni a Saraiya Goyou mangáját, és azt kell, hogy mondjam, hogy tökéltessen adaptálták.

Ami Claudiót illet, én már fiatal, kezdő pincérként is nagyon aranyosnak találtam, ötvenes pasiként viszont bármilyen sármos is, nekem akkor is túlkoros. ^^’ Ettől függetlenül bekerült a kedvenc animeszereplőim közé.
anubys írta:Ezt szomorúan hallom.
A sorozat nekem is nagy kedvencem volt, az elsô movie viszont csalódást okozott számomra, ezek szerint a másodikkal sem fogok jobban járni. :(
Hát… ne sok jóban reménykedj. :(
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

az Urabokuhoz: ez az anime besorolhatatlan! és a BL-re csak utalásokat láthatunk, ezért nem kimondottan tartozik ebbe a műfajba. viszont már maga az utalás ténye gyengíti a shoujo jelleget.
ez gondolom mindenkinek egyértelmű! :vigyor:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Egy rakat shoujo animében van BL utalás, de ettől még nem változik meg a műfaji besorolása, nem lesz "kevésbé" shoujo és nem lesz "majdnem" BL.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ebben az estetben thx a tájékoztatást! ::jsmile::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Corot írta:Egy rakat shoujo animében van BL utalás, de ettől még nem változik meg a műfaji besorolása, nem lesz "kevésbé" shoujo és nem lesz "majdnem" BL.
:goodpost:

Az UraBoku esetében meg már csak azért is vicces ez a jelző, mert az Angel Sanctuaryban is pont ugyanezt "a szerelmem fiúként született újjá" felállást sütik el, és azt mégsem akarta még senki a BL kategóriába sorolni. ^^
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sengoku Basara 2
Hát ez nagyon más volt, mint az első sorozat. Míg az előző szezonban főleg a harcok domináltak, addig ezt gyakorlatilag végigemózták a főszereplők, Date Masamune azért volt maga alatt, mert elrabolták a Jobb szemét, Maeda Keiji ezért mert, a legjobb haverja gonosz lett, Yukimura meg csak simán önértékelési gondokkal küzdött. Esküszöm, ha még egy kicsit fokozták volna a dolgot, már átcsúsztak volna BL-be. XD A főgonosz nagyon imba volt (Szétválasztotta a tengert! XD), kár hogy a sleppje csak egy darab kétes szexuális orientációjú bishire korlátozódott, Nobunaga sokkal jobban el volt eresztve ilyen téren. Az új szereplők közül Chousokabe Motochika volt a kedvenc. Na jó, igazából ő már az első szezonban is feltűnt, de akkor még nem igen hagyták kibontakozni. ^^
Összességében nem volt rossz folytatás, de azért érezhető volt rajta, hogy ez már a második bőr, amit lehúztak arról a szerencsétlen rókáról.
8/10

Seikimatsu Occult Gakuin
Amikor elkezdtem nézni a sorozatot, kicsit aggódtam amiatt, hogy a női főszereplő ellenszenves lesz, de Maya végül mégis szimpatikusnak bizonyult, csak Bunmeit lefejeltem volna le szívesen (epizódonként legalább kétszer!), de a legellenszenvesebb szereplő még így se ő volt, hanem Mikaze, akinek a már hangjától a frász kerülgetett, és boldog elégedettséggel töltött el, amikor kiderült, hogy ő a "főgonosz". :vigyor: A kedvenc szereplőim TK és Smile voltak, minden animébe kellene két ilyen mellékszereplő (óriási csavarkulccsal vagdalkozó gondnok és kövér, goth okkultista XD).
Sajnos az anime kezdeti lendülete elég hamar elfogyott, a történet sokáig csak egy helyben álldogált, a humor is megkopott egy idő után, a végén az időutazásos magyarázat meg már egyenesen a bullshit kategóriába tartozott, de azért egyszer megnézni jó volt.
7/10

Sorry a dupláért! ^^!
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Sengoku Basara 2
Hát ez nagyon más volt, mint az első sorozat. Míg az előző szezonban főleg a harcok domináltak, addig ezt gyakorlatilag végigemózták a főszereplők
Pontosan így van. egyszerűen nem értem mi a létjogosultsága a második évadnak. A szereplők most nem harcolni ugrálják körbe random Japánt, hanem angstolni. 8-ik részt néztem meg utoljára asszem, de fontolgatom hogy droppolom, hiába alig van hátra valami belőle.

Pláne hogy az első évadban a szereplők annyira túlfokozott személyiségek voltak, hogy elment jófajta öniróniába is. most meg hirtelen ezeket a személyiségeket valamiért tök komolyan veszik a készítők, így nagyon nincs rendjén...
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sarai-ya Goyou
Most jutottam a végére ennek a remek sorozatnak. Leginkább a hangulat és a karakterek viszik a hátukon az egésze, bár a történet sem szokványos. Aminek örültem, hogy sem super-power, sem ökörködôs vonal nincs benne.
Amúgy miért használta állandóan a fôszereplô azt, hogy "gozaru"? Valami tájszólás?

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése