Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Amazing Nuts!
Avagy ez történik, ha a Studio 4°C azt szedi be, mint a Gainax. :dirr:
Bár az előbbi társaságnak van mentsége: ezek csak zenés videók, amiben úgy élhetik ki magukat animációs szempontból, ahogy éppen nem szégyellik.

Részletesebben:
1. Global Astroliner Gou: Igen, a fenti kijelentés abszolút igaz: ugyanaz a szer, mint amit a Gainax szív. Amolyan fárasztóan szórakoztató volt, az az "El se hiszem, hogy ezt nézem, és nem is tudom eldönteni, hogy nevessek, vagy csak akadjak ki, de végülis szórakoztat" fajta. De lehet hogy erősen közrejátszik, hogy nagy éjszakai tanulás közben néztem agypihentetőnek.
2. Glass Eye: itt a szer utóhatása jött ki, és erős bűntudatukat fejezték ki (Ezt amúgy harmadikként néztem, és röhögtem, milyen jól ráillik az "elméletem" XD)
3. Kung Fu Love: innentől átálltak egy enyhébb haluzós cuccra. Ezt láttam amúgy először, és nagyon bejött az animáció, elborultsága ellenére is ajánlom egy kis eye-candynek. :) :thumb: Ja, és naggggyon bírom a srác szemüvegét! XD
4. Joe&Marilyn: Kissé nehéz volt megtalálni. És igen, itt is eléggé el voltak szállva. XD Habcsókfelhők közti barbidívashow, némi (burtonizált) Csodaországból átugrott figurával megpakolva. XD

A cím teljesen találó: nagyon nuts, de közben amazing is, ha más nem, a nutsága. XD De a látványvilág is, amilyen elborult, annyira tetszetős.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2010.12.07. 13:28-kor.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Égenjárók

Erről a filmről nehéz véleményt írni. Hangerő olyan rossz volt, hogy sokszor csak a szereplők motyogását lehetett hallani. Történet lassú, nem volt benne semmi izgalom, fordulat. Majdnem elaludtam közben, azt vártam, hogy vége legyen. Befejezésnek sem volt semmi értelme. Újranézni biztos nem fogom.

Értékelésem 10/2
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a hang tényleg ritkaszar, de amúgy nem volt túl rossz...
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Chi's New Address
Pontosan ugyanazt nyújtotta, mint az elsô széria. Néha még élvezhetô is lenne, ha nem lennének olyan idegesítôek a féldimenziós karakterek.
Egy ideig vaciláltam, de megkapja a 6 pontot.

Ocean Waves
Ez sem egy világmegváltó alkotás, de a "hétköznapi élet" mûfajon belül szerintem kifejezetten jó alkotás. Bár erre egy OVA elég lett volna.
7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Cat Shit One
Egy véresen komoly akciófilm lett volna, ha nem bolyhos nyuszikák harcoltak volna tálib tevék ellen (akiknek ki volt vágva a ruhájuk a hátukon, hogy legyen helye a púpnak). XD Nagyon aranyos és teljességgel komolyan vehetetlen cucc! :D
7/10
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Én ezt nézném meg most
http://www.youtube.com/watch?v=9e3nIB9-fDY
valaki nem tud hozzá egy linket? Olyan kéne ami nem blu-ray és 720p alatti. Mert én nem találok : )
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ja, sajnos egyre nehezebb földi halandónak való minőségű videókat találni. :(

Amúgy ennek is meglepően jó lett az angol szinkronja így a trailer alapján. Mr. Maszkos hangja pedig kifejezetten... hogy is mondjam... simogatja a fülemet. :cool:
Örvendetes, hogy egyre gyakrabban készül élvezhető angol szinkron.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:Ja, sajnos egyre nehezebb földi halandónak való minőségű videókat találni. :(
Ne is mond! A Star Drivernél a fansubberek már hetek óta azon vannak, hogy részről részre túllicitálják az előző epizód fájlméretét. Most 560 megánál tartanak, de még hátravan 14 rész a sorozatból, úgyhogy nem kizárt, hogy a végére már 1 GB közelben lesznek. :drop:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

[OFF]

Protip: http://www.anime-plaza.nl - Itt mindig van barátságos méretű avi a szokásos, 720p-s mkv-k mellett, szal be my guest. :3 (Futó sorozatok mondjuk külön vannak szedve a befejezettektől!)

[/OFF]
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Ne is mond! A Star Drivernél a fansubberek már hetek óta azon vannak, hogy részről részre túllicitálják az előző epizód fájlméretét. Most 560 megánál tartanak, de még hátravan 14 rész a sorozatból, úgyhogy nem kizárt, hogy a végére már 1 GB közelben lesznek. :drop:
Nem is értem, mit szemétkednek, még ha valami Blue-Ray kiadás lenne, vagy más ok miatt növelnék ekkorára, de kb. csak szórakoznak. Az egy dolog, hogy a GG csapat mindig is szeretett trollkodni, de azért ne az én tárhelyem rovására, mert ezt a sorozatot egyszer majd ki is akarom írni, és nem mindegy, hogy 2 vagy 4 lemezre... :?

Viszont akkor most már 100%, hogy 25-26 részes lesz? :) Az király, akkor még esély is van rá, hogy összehoznak valami fősztorit, mert én ugyan fanolom a sorozatot, de az utóbbi 2-3 epizód mintha nem lett volna akkora nagy szám, már kezd kissé unalmas lenni a minden epizódban kötelező mecha fight, amiknél úgyis tudjuk előre, hogy Takuto mindet megnyeri, és mintha a fanservice szempontjából is kezdene a sorozat veszíteni az "erejéből", pedig eddig azzal pótolták a csigalassan kibontakozó történetet. OK, behozták a harmadik papnőt, reméljük, hogy már csak a negyedik van hátra, és vehetik egy fokkal komolyabbra a figurát, mert a tegnapi "kurvás csaj maidjének előtörténete" kb. egy olyan epizód volt, hogy nem értettem, mégis miért kell nekem ezt tudnom. Kb. annyira érdekelt, hogy ki az igazi apja, meg hasonlók, mintha Sugata egyik neko-maidjéről szólt volna egy epizód. :dirr: Most vagy az lesz, hogy pár epizódon belül belecsapnak a lecsóba, vagy a sorozat elindul a leépülés útján. Én nagyon remélem, hogy nem az utóbbi, mert eddig elég jól felvezették a dolgokat, eleve a rengeteg kapcsolat (szerelem, testvérek, barátok, stb.) ideális lenne arra, hogy valami emotional rollercoaster legyen az egészből, ahol mindenki kötődik egy másik szereplőhöz, így minden karakternek lenne legalább egy olyan "embere", akivel remekül lehet zsarolni, akiért oka van harcba szállni, és hasonlók. Az mindenesetre biztató, hogy ANN-en már írják, hogy epizódokon belül új OP/ED várható, valószínűleg azokból majd többet tudunk meg. Pl: Mai-Otome OP 1, Mai-Otome OP 2. Még aki nem is látta a sorozatot, az OP alapján egyből érzi, hogy az első még lightosabb, a kettes meg már egy háborús képpel nyit. Mivel Star Driverben is csak arról szól az első OP, hogy Takutó futkos, remélhetőleg a második már több mindent el fog árulni azzal kapcsolatban, hogy mi várható. Ne értsétek félre, nekem bejött az első OP is, tetszett a grafikai megvalósítás, és a sok fikázóval ellentétben nem zavart, hogy olyan lassú/lightos (pont azért, mert azokhoz az eseményekhez, amik eddig történtek, szvsz tökéletes volt), de ha már váltanak, akkor legyen értelme. :) Szóval én még reménykedek, de ha pár epizódon belül nem kezd el a helyzet komolyabbra fordulni, ebből is ugyanolyan "lóverseny-plot" válik majd, mint anno a Mai HiME/Mai-Otome párosból. Így is rühellni szoktam, amikor 26 részes sorozatoknál végig kell szenvedni az első tizenakárhány részt, amiben szinte semmi érdemi nem történik, viszont az SD esetében úgy a 8-9. részig még nem is szenvedtem, de ez most már a készítők helyett is nekem kezd kínos lenni.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Junchi írta:[OFF]

Protip: http://www.anime-plaza.nl - Itt mindig van barátságos méretű avi a szokásos, 720p-s mkv-k mellett, szal be my guest. :3 (Futó sorozatok mondjuk külön vannak szedve a befejezettektől!)

[/OFF]
Kösz! Egész jó oldalnak tűnik. Bár pont az nem volt rajt amit kerestem. : )
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Viszont akkor most már 100%, hogy 25-26 részes lesz? :) Az király, akkor még esély is van rá, hogy összehoznak valami fősztorit, mert én ugyan fanolom a sorozatot, de az utóbbi 2-3 epizód mintha nem lett volna akkora nagy szám, már kezd kissé unalmas lenni a minden epizódban kötelező mecha fight, amiknél úgyis tudjuk előre, hogy Takuto mindet megnyeri, és mintha a fanservice szempontjából is kezdene a sorozat veszíteni az "erejéből", pedig eddig azzal pótolták a csigalassan kibontakozó történetet.
A MAL már kezdettől fogva 25 részesnek írja a sorozatot, és bár máshol még nem láttam ezt az infót megerősítve, de jelen állás szerint kizárt, hogy csak egyszezonos legyen.

Az utóbbi epizódok szerintem is kicsit laposak voltak, pedig a Sugata bealvós részeknél kezdtem örülni, hogy végre bejön a képbe valamiféle plot, de azóta mintha visszaesett volna a színvonal, és igen, ez a "random mellékszereplő háttérsztorija" jellegű rész szerintem is kicsit fillerízű és érdektelen volt. És még nem hevertem ki a mecha hívó dal lecserélését sem. :(

Junchi: Kösz az oldalt, ezt a helyet még nem ismertem. ^^
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Shiki - mikor lesz már vége?

Bakuman - ejj, de lassú....

Kuroshitsuji OVA -elk* kicsit.

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai -imádom, új kedvenc! Félreértés ne essék, nincs bátyus komplexusom. Nincs is bátyám.

Motto To-Love-Ru -mert ez mindig kell.

Hetalia World Series -fanoljuk :D :D

Fruits Basket -nagyon megnyugtató és kedves és jó : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:A MAL már kezdettől fogva 25 részesnek írja a sorozatot, és bár máshol még nem láttam ezt az infót megerősítve, de jelen állás szerint kizárt, hogy csak egyszezonos legyen.
Mármint egyszezonos, mint 13 rész, vagy mint 25-26? (Nálam egy szezon kb. 26 rész, de az "én időm" óta jelentősen rövidültek az animék, úgy tudom, mostanság már 13 rész számít egynek. XD) Mondjuk ha 13 részre érted, akkor egyetértek, ezt két epizód múlva nem is lehetne szinte lezárni, lévén még el sem kezdődött semmi lényeges. XD Ha meg 25-26-ra: megnéznék belőle egy 52 részes cuccot is, ha tartja a színvonalat. (Az más kérdés, hogy jelenlegi állás szerint úgy 26 résznél többet nem nézek ki ebből a felállásból, de bízok a készítőkben. XD) Amúgy tényleg át kellene szoknom ANN-ről MAL-ra, úgy látom, hogy sokkal hamarabb kerülnek fel oda a biztos infók.
Mariko írta:Az utóbbi epizódok szerintem is kicsit laposak voltak, pedig a Sugata bealvós részeknél kezdtem örülni, hogy végre bejön a képbe valamiféle plot, de azóta mintha visszaesett volna a színvonal, és igen, ez a "random mellékszereplő háttérsztorija" jellegű rész szerintem is kicsit fillerízű és érdektelen volt. És még nem hevertem ki a mecha hívó dal lecserélését sem. :(
Fú, bevallom a Sugatás részeket nem volt időm rendesen megnézni, spoiler: azt láttam, hogy loli-chan megcsókolta, emiatt fightolni kezdett Takutóval, sőt, most már Wako és Takuto mellett ő is mindig belép a "hipertérbe", ha Glittering Crux-ék megfagyasztják a teret, meg rajta is van világító tetkó, és valami King's Pillar-t is tud idézni, de kb. ennyi. XD Ha jól értettem, az ő harcukat most 1-2 epizódon belül lezárták, szóval nem lett az sem túl komolyra véve. A képek alapján amúgy sejtettem, hogy tutira lesz legalább egy Sugata vs Takuto fight, de hogy ez később még nem tér-e vissza komolyabb formában, azt csak a készítők tudják. Bár Head mintha a mostani részben próbálta volna elültetni a bogarat Sugata fülében ezzel a "a tehetséget Istentől kapjuk" szöveggel. (Mondjuk én nem értettem, hogy ezzel most mit akar, de láthatóan Sugatában megragadt a mondat, még idézte is a végén, az ilyenekből szoktak aztán egész életfilozófiák kialakulni 1-1 szereplőben. XD)

A dalról: vagy az lesz, hogy úgy "negyed sorozatonként" másik mecha-hívó dalt raknak be (valamivel el kell adni az OST-okat ugye...), vagy ha már mind a négy papnő náluk lesz, akkor majd egymás után énekelnek, esetleg felváltva. XD Szóval én még reménykedem, hogy "fish girl" dalát nem most hallhattuk utoljára, mert amúgy nekem is hiányzik. Spoiler:Bár az sem tiszta, hogy hogyan engedhették csak úgy szabadon. Nem az van, hogy kell nekik mind a négy papnő a legfelsőbb mechák irányításához? Vagy mivel fishen feltörték az első részben a pecsétet (ha jól emlékszem, ő volt az, akivel mutattak egy ilyen meztelenkedős, orgazmusközeli helyzetet, és széttört a mellén az az izé XD), akkor már nem tartottak rá igényt? De akkor meg minek tartották egy ketrecben epizódon át még utána? Mondom, ezeket kéne lassan megmagyaráznia a sorozatnak, nem random maidek családi állapotát. :dirr: Bár kezd nekem eléggé úgy tűnni, hogy itt sok szereplő síkhülye. Takutóéknak nem tűnik fel, hogy kb. hármukat leszámítva az összes szigetlakó szektatag, Glitteringék meg azt sem veszik észre, hogy az egyik tagjuk húga papnő. XD Most vagy az lesz, hogy később kiderül, hogy akiknek tudnia kell, azok tudják (Takuto mondjuk a nagyapjától már minden infót megkapott, de direkt nem mondta el a többieknek, Glitteringék meg "just as planned" alapon nem siettek kitárni a lapjaikat), vagy pedig tényleg hülyék, és egymást hülyítik. XD Amúgy fun, de tényleg kíváncsi lennék már lassan a válaszokra, meg a "ki mennyit tud valójában" témára.
Ayla írta:Kuroshitsuji OVA -elk* kicsit.
Ebből még ez is van? XD Mi a mostani történet? (OK, most majdnem elkezdtem variációkat írni, aztán beugrott, hogy már mások is szóltak, hogy lespoilereztem nekik az első Kuro végét, szóval nem írok semmit, pedig amennyire a második sorozattal megtrollkodta a stúdió a fanokat, lett volna pár tippem, hogy ezúttal milyen etetés jön. XD)
Ayla írta:Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai -imádom, új kedvenc! Félreértés ne essék, nincs bátyus komplexusom. Nincs is bátyám.
Nyugi, ez szerintem amúgy sem jelentené azt, a sorozat elsőszámú célközönsége ugyanis pont a "másik oldal", vagyis a kishúg-komplexusos férfiak. XD (Mielőtt megtámadnának, nem azt írtam, hogy csak azoknak tetszhet, azt írtam, hogy a készítők elsősorban őket célozták meg, amikor az animét tervezték.)
Ayla írta:Motto To-Love-Ru -mert ez mindig kell.
Bizony, ezt én is szedem hetente, természetesen csak a AT-X csatornáról rippelt, fénycsíkmentes, uncensored változatot, a Doki-Chihiro subs-tól. :) (reklám vége) De komolyan, ezt nem éri meg cenzúrázva nézni senkinek, kb. pont a sorozat lényegét ölik meg vele, amit úgy hívnak: fanservice. XD (Főleg, hogy itt azt uncensored TV is többet enged meg magának, mint máshol akár egy DVD kiadás, na de nem véletlenül az egyik kedvencem, meg itt legalább már a TV verzióból tudja az ember, hogy pontosan mit fog kapni cserébe a pénzéért.) Amúgy te vagy a második lány, akinek bejön a cucc, és rendszeresen nézi, légy büszke! XD A sorozatról: nekem az elsővel sem volt semmi komoly gondom (a fikázók szerint is kb. az volt az egyetlen "bűne", hogy nem a mangát követte panelre pontosan), de a Motto még annál is sokkal jobb lett, ezúttal tényleg teljesen a manga történeteiből táplálkoztak, és szerintem a legjobb darabokat vették elő eddig. (És még messze a vége, ez is minimum 13 epizód lesz, de remélem, hogy inkább 26. :D Valaki nem tudja esetleg?)
Ayla írta:Hetalia World Series -fanoljuk :D :D
Bizony, kb. minden epizódra jut legalább egy olyan poén, amin hangosan felröhögök. XD A legújabb (ep 38.) részben pl. Amerika kiakadása a Mekis krumpli miatt tetszett nagyon (amúgy igaz, Super Size Me-ben is mondták, hogy ami máshol "nagy krumpli", az amcsiban a kis adag, mert a náluk lévő nagy kb. 4 kilónyi :dirr:), a epizód második feléről pedig csináltam is egy posztert, ami mindent elmond. XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Bár az sem tiszta, hogy hogyan engedhették csak úgy szabadon. Nem az van, hogy kell nekik mind a négy papnő a legfelsőbb mechák irányításához? Vagy mivel fishen feltörték az első részben a pecsétet (ha jól emlékszem, ő volt az, akivel mutattak egy ilyen meztelenkedős, orgazmusközeli helyzetet, és széttört a mellén az az izé XD), akkor már nem tartottak rá igényt? De akkor meg minek tartották egy ketrecben epizódon át még utána?
Nekem az jött le, hogy Head barátnője, vagy legalábbis személyes ismerőse volt a fishgirl, annak alapján, amit a lány mondott a másik papnőknek a buszon. Plusz a mostani részben megtudtuk, hogy Head festő, és mivel itt festményeken mindig csak távolba néző nőket láttunk, én arra következtetek, hogy Head le akarta volna festeni és nem akart volna tőle elszakadni. Tehát személyes okok és nem a Glittering céljai miatt volt elfogva, most hogy - ahogy jól emlékszel első részben - feltörték a pecsétét.
Titkos írta:Bár kezd nekem eléggé úgy tűnni, hogy itt sok szereplő síkhülye.
Nekem ez Glitteringékről kb. azóta lejött, hogy első részben megláttam őket a felszereléseikben. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta:
Ayla írta:Motto To-Love-Ru -mert ez mindig kell.
Bizony, ezt én is szedem hetente, természetesen csak a AT-X csatornáról rippelt, fénycsíkmentes, uncensored változatot, a Doki-Chihiro subs-tól. :) (reklám vége) (...) Amúgy te vagy a második lány, akinek bejön a cucc, és rendszeresen nézi, légy büszke!
Köszi a reklámot, hihetetlenül hasznos volt, felér egy Mikulás ajándékkal :D az egészből eddig csak egy részt leltem meg cenzúrázatlanul.

És, hát igen. Én semismerek sok lányt aki ilyesmi animéket néz : P *ejjdebüszke*

Amúgy a Kuroshitsuji OVAk eddig nem jók. Kínomban elkezdtem újranézni az első sorozatpt, mert az jó.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Mármint egyszezonos, mint 13 rész, vagy mint 25-26? (Nálam egy szezon kb. 26 rész, de az "én időm" óta jelentősen rövidültek az animék, úgy tudom, mostanság már 13 rész számít egynek. XD).
Az én értelmezésemben egy szezon 11-13 epizód, mivel ennyi fér bele egy animeszezonba, ami kb. 3 hónap. ^^
Titkos írta:Fú, bevallom a Sugatás részeket nem volt időm rendesen megnézni, spoiler: azt láttam, hogy loli-chan megcsókolta, emiatt fightolni kezdett Takutóval, sőt, most már Wako és Takuto mellett ő is mindig belép a "hipertérbe", ha Glittering Crux-ék megfagyasztják a teret, meg rajta is van világító tetkó, és valami King's Pillar-t is tud idézni, de kb. ennyi. XD Ha jól értettem, az ő harcukat most 1-2 epizódon belül lezárták, szóval nem lett az sem túl komolyra véve. A képek alapján amúgy sejtettem, hogy tutira lesz legalább egy Sugata vs Takuto fight, de hogy ez később még nem tér-e vissza komolyabb formában, azt csak a készítők tudják. Bár Head mintha a mostani részben próbálta volna elültetni a bogarat Sugata fülében ezzel a "a tehetséget Istentől kapjuk" szöveggel. (Mondjuk én nem értettem, hogy ezzel most mit akar, de láthatóan Sugatában megragadt a mondat, még idézte is a végén, az ilyenekből szoktak aztán egész életfilozófiák kialakulni 1-1 szereplőben. XD)
Sugata csak azért fordult Takuto ellen, mert Loli-chan képes a csókjával irányítani az embereket, bár a végére már észhez tért, és inkább baráti rivalizálásból küzdöttek meg. Mondjuk ettől függetlenül szerintem is lesz még Sugata-Takuto harc, mert nekem úgy tűnik, hogy a Glittering Crux (mekkora LOL már ez a név! XD) nagyon meg szeretné nyerni Sugatát magának, mivel ő rendelkezik a legübertáposabb mechával. Minden esetre én megnézném Sugatát Glittering Crux egyenruhában! XDD

Leader és Hallány meg szerintem is szerelmesek voltak, legalábbis nagyon úgy jött le. A ketrec és a lánc pedig csak fétiskellékek voltak. XD

Ami a retartdokat illeti a Glittering Crux tagjai szerintem is sík hülyék. Egyáltalán kiderült már, hogy mi is a céljuk ezzel az egésszel? Jó Takutót azért akarják leverni, mert az lesz a vezér, aki legyőzi, de mit akarnak utána?

Ayla írta:Kuroshitsuji OVA -elk* kicsit.
Az első szerintem is meh volt, de a másodikon jókat vihogtam, mert az otome game jelleg miatt olyan volt, mintha hozzám beszélnének a szereplők,és Soma herceg még a kezemet is megkérte! XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Sugata csak azért fordult Takuto ellen, mert Loli-chan képes a csókjával irányítani az embereket, bár a végére már észhez tért, és inkább baráti rivalizálásból küzdöttek meg. Mondjuk ettől függetlenül szerintem is lesz még Sugata-Takuto harc, mert nekem úgy tűnik, hogy a Glittering Crux (mekkora LOL már ez a név! XD) nagyon meg szeretné nyerni Sugatát magának, mivel ő rendelkezik a legübertáposabb mechával. Minden esetre én megnézném Sugatát Glittering Crux egyenruhában! XDD
Jaaa, vagy úgy, értem. :) (Azt én is megnézném. XD) Amúgy meg a Kiraboshi legyen velünk. XD
Mariko írta:Leader és Hallány meg szerintem is szerelmesek voltak, legalábbis nagyon úgy jött le. A ketrec és a lánc pedig csak fétiskellékek voltak. XD
Akkor itt én értettem félre csúnyán a helyzetet, pedig eddig többnyire sikerült elsőre eltalálnom, hogy mikor mi a fanservice a sorozatban. XDD (Az az "ijesztő", hogy ebben a sorozatban ez tök normális magyarázat. XDDD)
Mariko írta:Ami a retartdokat illeti a Glittering Crux tagjai szerintem is sík hülyék. Egyáltalán kiderült már, hogy mi is a céljuk ezzel az egésszel? Jó Takutót azért akarják leverni, mert az lesz a vezér, aki legyőzi, de mit akarnak utána?
Volt egy fanblog, ami azt magyarázta, hogy sorban fel akarják törni a papnőkön lévő pecséteket, mert elvileg minden feltöréssel egyre magasabb szintű mechákat tudnak aktiválni. (Mondjuk ez még akkor íródott, amikor talán két epizód jött ki az egész sorozatból, szóval a srác vagy mázlista, vagy látnok, vagy olvasta a Japánban még a sorozat előtt kiadogatott szórólapokat, amik többek között olyan spoilereket tartalmaztak, mint hogy ki kicsoda, melyik oldalon áll, stb., nem csodálnám, ha azokban az is benne lenne, hogy melyik "tábornak" mi a célja. XD) Gondolom, ha mind a négyet feltörik, akkor már olyan übertáp robotjaik lesznek, hogy övék lesz az egész sziget, plusz ha még Sugata is az oldalukra áll, akkor aztán végképp. Más kérdés, hogy már így is elég sok helyre beszivárogtak, legalábbis a suli tele van Glitteringesekkel, a zöldhajú is kőgazdag, stb. Szóval szerintem simán a "ma a sziget, holnap az egész világ" szokásos világuralmi tervet fogják ők is követni, na de ezt a sorozatot amúgy sem a mélyenszántó sztori miatt nézzük szerintem. XD Bár ezért is írtam, hogy lassan jöhetnének már azok a válaszok, engem pl. az is érdekel, hogy Takuto miért hozza fel folyton a nagyapját. (Volt olyan elmélet, hogy lehet ő volt az előző Galactic Pretty Boy, ezek után látni akarom, ahogy a végső harcnál előkeveredik az öreg valahonnan, és megcsinálja ő is a "dazzling the stage!" mozdulatsort, aztán a csípőmozdulatnál szépen be is görcsöl. XDDD)
Mariko írta:Az első szerintem is meh volt, de a másodikon jókat vihogtam, mert az otome game jelleg miatt olyan volt, mintha hozzám beszélnének a szereplők,és Soma herceg még a kezemet is megkérte! XD
Akkor ez olyan "point of view" OVA volt, mint mondjuk az első FMA sorozathoz kijött "Seven Homonculi vs State Alchemists"? (Azt is úgy csinálták meg, hogy te egyike vagy az alkimistáknak.) Az ilyenek amúgy funok tudnak lenni. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Volt egy fanblog, ami azt magyarázta, hogy sorban fel akarják törni a papnőkön lévő pecséteket, mert elvileg minden feltöréssel egyre magasabb szintű mechákat tudnak aktiválni. (Mondjuk ez még akkor íródott, amikor talán két epizód jött ki az egész sorozatból, szóval a srác vagy mázlista, vagy látnok, vagy olvasta a Japánban még a sorozat előtt kiadogatott szórólapokat, amik többek között olyan spoilereket tartalmaztak, mint hogy ki kicsoda, melyik oldalon áll, stb., nem csodálnám, ha azokban az is benne lenne, hogy melyik "tábornak" mi a célja. XD) Gondolom, ha mind a négyet feltörik, akkor már olyan übertáp robotjaik lesznek, hogy övék lesz az egész sziget, plusz ha még Sugata is az oldalukra áll, akkor aztán végképp. Más kérdés, hogy már így is elég sok helyre beszivárogtak, legalábbis a suli tele van Glitteringesekkel, a zöldhajú is kőgazdag, stb. Szóval szerintem simán a "ma a sziget, holnap az egész világ" szokásos világuralmi tervet fogják ők is követni, na de ezt a sorozatot amúgy sem a mélyenszántó sztori miatt nézzük szerintem. XD
Emlegetnek valamiféle fázisokat, amikből egyenlőre kettőt tudnak használni, az egyiket a mecha harcokban, a másikat meg a mindennapi életben is. Talán ehhez kell a mikók pecsétje?
Igazából a Glittering Cruxtól már csak a neve alapján se lehet sokkal magasabb célokat várni. XD


A nagypapi csípőmozgását én is megnézném! XDD
Titkos írta:Akkor ez olyan "point of view" OVA volt, mint mondjuk az első FMA sorozathoz kijött "Seven Homonculi vs State Alchemists"? (Azt is úgy csinálták meg, hogy te egyike vagy az alkimistáknak.) Az ilyenek amúgy funok tudnak lenni. XD
Pont olyan volt, csak persze ez erősen a női nézőkre volt kihegyezve. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Emlegetnek valamiféle fázisokat, amikből egyenlőre kettőt tudnak használni, az egyiket a mecha harcokban, a másikat meg a mindennapi életben is. Talán ehhez kell a mikók pecsétje?
Aha, legalábbis eddig ez volt a legértelmesebb fanspekuláció, amit hallottam ezzel kapcsolatban. Amúgy már gondolkodtam rajta, hogy nyitok egy Star Driver topicot, csak még be akarom hozni magamat rendesen a sorozattal, meg talán ezt a plusz 1-2 részt már megvárom, amíg ténylegesen beindul a cucc (remélhetőleg), de az utóbbi 4-5 postot elnézve lenne igény a topicra. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A mordályos nyul írta:Ja, sajnos egyre nehezebb földi halandónak való minőségű videókat találni. :(

Amúgy ennek is meglepően jó lett az angol szinkronja így a trailer alapján. Mr. Maszkos hangja pedig kifejezetten... hogy is mondjam... simogatja a fülemet. :cool:
Örvendetes, hogy egyre gyakrabban készül élvezhető angol szinkron.
Ettôl én is kivagyok. Nekem jelenleg csak a hardsubos avik az igaziak, mkv-t kódolgatni marha idô- és erôforrásigényes, így ha lehet, kihagyom, de az utóbbi fél év alapján azt látom, hogy kezd apránként kihalni az avi. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Amilyen Star Driver áradat lepte el a fórumot még kedvem lesz folytatni ezt is. :D

A Panty&Stocking-ot is elkezdtem folytatni, amilyen epic képeket láttam mindenfele.

És akkor ha már ebbe a topicba vagyok befejeztem a Mahou Sensei Negima! OVA-t. Az extra epizód is jó volt. Igazából inkább csak a manga olvasóknak nyújtott egy fél dimenzióval több fanservicet. De annak nagyon jó volt.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mariko írta:Az én értelmezésemben egy szezon 11-13 epizód, mivel ennyi fér bele egy animeszezonba, ami kb. 3 hónap. ^^
Teljes mértékben egyetértek.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mariko írta:
Ayla írta:Kuroshitsuji OVA -elk* kicsit.
Az első szerintem is meh volt, de a másodikon jókat vihogtam, mert az otome game jelleg miatt olyan volt, mintha hozzám beszélnének a szereplők,és Soma herceg még a kezemet is megkérte! XD
OMG, MUST SEE!!! :hammer:
Az FMA első sorozatát is végignéztem, úgy általában véve bejött, a szereplők közül meg úgy nem fanoltam különösebben senkit. Na de az Alchemist vs. Homunculi (vagy mi már a címe) olyan szinten kihozta belőlem a sikoltozó hisztérikus fangirl-t, hogy komolyan mondom, én is megijedtem magamtól. :knife: :vigyor: Ha ilyen egy átlag otome-game, akkor ki kellene próbálni párat. XD Netről elérhetőek? Most úgy általánosságban kérdezem. Mert amennyire én láttam, inkább a fiúknak szánt dating sim/eroge/VN jellemző az oldalakon, bár az is tény, hogy nem sok otome játékot ismerek, szóval címről sem ismerném fel őket. Ha van valakinek valami infója, PÜt szívesen fogadnék, ne offolódjunk, bár még lehet ellenőrzöm, van-e egyáltalán topic a témának. XD


Titkos írta:
Ayla írta:Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai -imádom, új kedvenc! Félreértés ne essék, nincs bátyus komplexusom. Nincs is bátyám.
Nyugi, ez szerintem amúgy sem jelentené azt, a sorozat elsőszámú célközönsége ugyanis pont a "másik oldal", vagyis a kishúg-komplexusos férfiak. XD (Mielőtt megtámadnának, nem azt írtam, hogy csak azoknak tetszhet, azt írtam, hogy a készítők elsősorban őket célozták meg, amikor az animét tervezték.)
Eredetileg light novel, és (bár ez már egy egy éves poszt, de:
ken_FF írta:Well, I had fun Ore no Imouto, although it seemed to be only a moe title. You may find number of comments saying that It was a bit different from the usual moe since
actual hate was there between the lead character and his younger sister. Also, in the first volume, there wasn't any romance ( actually, volume 2 didn't have much too) which makes this title different from other moe novels. Also, this novel was classified under Comedy and not Love-Comedy, so I guess it can't be helped that
there wasn't much (or any at all) romantic situations.
From Animesuki Persze azóta változhatott a helyzet.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ez a Star Driver eléggé hajaz grafikailag a Suol Eaterre, de nem tűnik rossznak.. lehet, hogy folytatom. :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Válasz küldése