Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Trigun Mozi
Kicsit tartottam tőle, hogy csak egy újabb rókabőr lesz, amit megpróbálnak lerántani a Trigunról, de nagyszerűen sikerült eltalálniuk a hangulatot, és egyáltalán nem érződött rajta, hogy több mint 10 évvel az eredeti sorozat után készült. Mondjuk a történethez nem tett hozzá semmit, inkább csak amolyan melléksztori volt, amit időrendben talán a sorozat első felébe lehetne beilleszteni. Akinek tetszett anno a TV sorozat, az semmiképpen se hagyja ki. ^^
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Nemrég befejeztem a Guin Saga-t. Nem vagyok nagy fantasy rajongó és valójában nem is akartam belekezdeni ebbe az animébe, de valahol meghallottam a zenéjét, amibe első hallásra beleszerettem. Úgy gondoltam, ha már a zene ilyen szép akkor érdemes próbát tenni a történettel is.
Magamat is meglepve nagyon gyorsan lezavartam mind a 26 részt, valahogy nézette magát. Az anime kezdeti epizódjai nem hoztak igazán lázba de később, ahogy egyre több szereplő megjelent a sorozatban, úgy lett egyre izgalmasabb a történet is. Szeretem az olyan animéket ahol nincsen egyértelműen rossz és jó karakter és a Guin univerzum szereplői szinte kivétel nélkül ilyenek. Tetszett, hogy a sorozat elején felbukkanó és jelentéktelennek tűnő karakterek később is feltűntek és fontos szereplőivé váltak a történetnek. Nagyon régen láttam már ennyi ambiciózus intrikust vagy ha úgy jobban tetszik, sz**keverőt egy animében.
Mivel ez egy nagyon hosszú regénysorozat feldolgozása várható volt hogy a vége "befejezetlen" marad, vagyis az anime sorozat ott ér véget ahol a Guin Saga "igazi" története elkezdődik. Ennek ellenére a végkifejlettel is elégedett voltam.

Tényleg ritkán nézek fantasy-t, mert nem az én világom, de ez nagyon tetszett. Nem tiltakoznék ellene, ha folytatást kapna.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Wow, csupa olyan erény, amit szeretni szoktam animében, akkor megnézem majd. (Legalábbis egyelőre felkerül a listám eleje tájékára) Eddig az tartott vissza, hogy ez "The Ultimate Rétestészta" regényből készült, de akkor végülis ez nem okozott gondot.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Be fejeztem a P&S-ot a topicjába már írtam róla.
Közben bele kezdem a Excel Saga-ba is mert ennyi hülyeség még nem volt elég. :P

Hétfő éjjel sikerült össze hozni egymás után: Level E, Excel Saga, Panty&Stocking hármast.
Level E trollkodása megalapozta az éjszakát. Tényleg lehet a trollkodást jól is csinálni. :)
Excel Sagaról valószínek akkor hallottam először mikor először animes fórumra tévedtem ami volt már ideje, és azóta meg is akarom nézni. És most végre a vizsga időszak után, de még a szorgalmi időszak ellőt be tudom teljesíteni a végzetem. :evil-laught:
És eddig úgy áll a dolog 5 rész alapján, hogy komolyabb is lehet ez a végzet dolog. Eddig is mindig azt hittem szeretem a random sorozatokat, de végre megtudtam mi az random-ság. ;)

És ha már ennyi szabad időm van, bele néztem a B gata H kei első részében amit 1080-as felbontással szedtem le. 13,3"-on elmondhatatlan élmény. :D Bár igaz hogy egy képkocka csak 60-65%-os zoomal fér bele képbe, szép részletgazdag az biztos.
Maga az anime azért keltette fel érdeklődésem, mert sokat láttam ecchi kategóriában a tavalyi év animéjeként. Talán egyszer folytatom, legalább a 2. résszel ha már le szedtem a két 900 Megás részt. :P
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Trigun Mozi
Kicsit tartottam tőle, hogy csak egy újabb rókabőr lesz, amit megpróbálnak lerántani a Trigunról, de nagyszerűen sikerült eltalálniuk a hangulatot, és egyáltalán nem érződött rajta, hogy több mint 10 évvel az eredeti sorozat után készült. Mondjuk a történethez nem tett hozzá semmit, inkább csak amolyan melléksztori volt, amit időrendben talán a sorozat első felébe lehetne beilleszteni. Akinek tetszett anno a TV sorozat, az semmiképpen se hagyja ki. ^^
Kb. 5 éve ígérgetik, szóval én már annak örülök, hogy egyáltalán végre megjelent, és nem fulladt be a project félúton, az meg már csak hab a tortán, hogy a leírásod alapján még jól is sikerült. :D Fel is vettem a listára, a TV sorozat máig az egyik kedvencem a pacifista mondanivaló, és Vash karaktere miatt.
Kdanni írta:És ha már ennyi szabad időm van, bele néztem a B gata H kei első részében amit 1080-as felbontással szedtem le. 13,3"-on elmondhatatlan élmény. :D Bár igaz hogy egy képkocka csak 60-65%-os zoomal fér bele képbe, szép részletgazdag az biztos.
Maga az anime azért keltette fel érdeklődésem, mert sokat láttam ecchi kategóriában a tavalyi év animéjeként. Talán egyszer folytatom, legalább a 2. résszel ha már le szedtem a két 900 Megás részt. :P
Nálam talán az év ecchije nem lett (a To Love Ru-t semmi nem tudja leverni, és asszem valamelyik sorozata szintén abban az évben futott, ha más nem, akkor a mangája XD), ellenben mindenképpen az év vígjátéka. Utoljára talán a Detroit Metal City-n röhögtem ekkorákat, hihetetlenül eltalálták a helyzeteket/párbeszédeket. :D Aki pedig megijedne a screenshottól: ebben a sorozatban szerintem pont, hogy nem a pantyshot és hasonlók voltak a lényeg, azok max másodhegedűsök a szóbeli perverzkedések, és lökött helyzetek mellett. XD (Én csak tudom, még anno a cenzúrázott TV változatot néztem végig, és így is teljesen élvezhető volt, ami nem mondható el az olyan valóban kőkeményen a fanservice-re építő cuccokról, mint pl. a fentebb említett TLR. XD) Eleve nekem már az alaphelyzet kuriózum volt, rengeteg "a srác dugni akar" témájú ecchit láttunk már, viszont ugyanezt női szemszögből még szinte soha... XDDD És a legjobb az, hogy Yamada amúgy nem is az a szürke, töketlen valaki, aki általában az ilyenekben szerepet kap, viszont pont a kanossága, és idióta ötletei miatt szúrja el többnyire a dolgokat. XD Szóval nagyon jó, anno meg is adtam neki a 10/10-et, és Szilveszterkor a baráti társasággal megnézett pár epizód után ismét konstalláltam, hogy nem valami "újdonság varázsa" miatt adtam neki ilyen magas pontot először, hanem mert egy jó cucc, ami megérdemli. :) Szóval feltétlenül nézd tovább, ez tipikusan az a sorozat, ami részről-részre csak jobb lesz. XD

Az Excel Saga pedig egy alapmű-vígjáték, igazából csodálom, hogy te eddig ellent tudtál neki állni. XD Nálam olyan klasszikus sorozat, mint mondjuk a Cowboy Bebop, vagy hogy kategórián belül maradjunk, a Dragon Half OVA pl. XD

Level E-t még nem néztem, de legalább az első részt meg kellene már tekintenem, többen mondják, hogy jó. :) Panty-ékről meg úgyis láttad már a topicjában, hogy mit gondolok. :dirr:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Togainu no Chi

...

Igazából nem volt mit nézni esténként a táborban, szóval ez volt a barátom gépén meg az Asobi no Ikuyo, és az első 10 mp alapján ő ezt akarata nézni.

Legyen.

Nekifogtunk, hogy hű posztapokaliptikus fílingű városka, vér hullik az égből bishi a főszereplő... csakhogy az animében mindenki bishi és a nyílt shonen-ai párosodik alásott yaoival. Kezdve ott, hogy a főhős gyerekkori barátja aki még mindig a nyakán lóg, szóval neki a neke KeisUKE :dirr:

namindegy, mostmár végignézem, amúgy street fight az egész és a főhős nem jókedvéből ment bele a játékba.
Nemigazán ajánlom csak azoknak akik sok bishit akarnak látni.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayla írta: Nekifogtunk, hogy hű posztapokaliptikus fílingű városka, vér hullik az égből bishi a főszereplő... csakhogy az animében mindenki bishi és a nyílt shonen-ai párosodik alásott yaoival. Kezdve ott, hogy a főhős gyerekkori barátja aki még mindig a nyakán lóg, szóval neki a neke KeisUKE :dirr:
buta kérdés feltenni, h mit keresett a barátod gépén? XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

XD

ő néha letölt majdnem random animéket, többet is és majd lassacskán megnézi őket. Nagyjából így szokott animézni. Nagyon ritkán néz meg tudatosan (vagyis műfajt keres, ajánlót olvas) animét, mert nem is igazán van ideje rá. :)

bocsi az OFFért.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla írta:Nemigazán ajánlom csak azoknak akik sok bishit akarnak látni.
Én még azoknak sem ajánlom, arra is van jó pár ennél ezerszer jobb. :cool:
Kép
DreamerZ
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.22. 20:52

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: DreamerZ »

Én most a Ghost Hound (Szellemvadászok) sorozatot kezdtem el nézni. Még nem tudom hova fog kilyukadni a történet, de nagyon érdekes és részről részre izgalmasabb. Egy csávóról szól, akit 11 évvel ezelőtt elraboltak, a húga belehalt a fogva tartásba, ő meg még nem tudta feldolgozni. Aztán van még egy tinédzser, akihez egy haláleset kapcsolható. Nemrégiben költözött a városba és felkelti az érdeklődését a fogva tartott fiú esete + még egy sráccal rokonszenvezik, aki szintén kapcsolható a 11 évvel ezelőtti eseményhez. Gondolom lassan ki fog derülni mi a közös hármukban, és mire akarja felhasználni őket az új fiú + hogy mi a jelentősége a testen kívüli utazásaiknak.
A hangeffektek baromi jók. Rám speciel a frászt hozták, amikor éjszaka néztem meg az első részt. Azt hittem valami Körszerű horror lesz.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Ghost Hound - nem rossz, de sajnos kevesebbet ad, mint amennyit ígér az elején.
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Igazából nem volt mit nézni esténként a táborban, szóval ez volt a barátom gépén meg az Asobi no Ikuyo, és az első 10 mp alapján ő ezt akarata nézni.
Ha ez megnyugtat, a másikkal sem jártatok volna jobban. A Togainu lehet, hogy egy igénytelen "ál-yaoi", viszont az Asobi egy olyan nekomimi cucc, ahol a csaj azon kívül, hogy macskafüleket hord, abszolút nem cicás, és a történet is rém bugyuta, a fanservice pedig messze nem annyira kiemelkedő/merész, hogy az ilyen gyengeségeket pótolni lehessen vele. (Ezt csak azért, mert emlékszem, anno hetekig vártam, amikor ott volt a szezon induló sorozatai között a plakáton, a leírás alapján ráadásul tisztára valami nekomimi-To Love Ru-t vártam tőle, aztán az első 1-2 rész után töröltem is gyorsan az egészet. És a mangán sem láttam, hogy jobb lenne. :? )
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Eredetileg regény, szóval nem szabad azt várni, hogy a manga lett esetleg elrontva.
DreamerZ
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.01.22. 20:52

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: DreamerZ »

Biiru Seijin írta:Ghost Hound - nem rossz, de sajnos kevesebbet ad, mint amennyit ígér az elején.
Remélem nem fogok csalódni a sorozatban, mert megvettem dvd-n az összeset, amit kiadtak. :? Úgyhogy bízok benne, hogy lesz annyira jó, hogy többször meg lehessen nézni.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Legutóbbi alkalom óta ismét végére jártam pár darabnak...

Yojouhan Shinwa Taikei
Ez a nem egyszerű kategória. És nem csak azért, mert kb felére kéne lassítani, hogy az összes szöveg elolvasható legyen. Jó kis utazás volt, de azt hiszem, másodjára már lényegesen többet fogok elkapni belőle.
8/10

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai
Otaku fétisekre építő könnyed kis szösszenet. Sok jóra nem számítottam, ehhez képest meglepően jónak találtam (vagy csak bennem is megvannak ezek a fétisek. :dirr:). Gondolom, lesz idővel folytatása is, gyaníthatóan arra is vevő leszek.
7/10

Shiki
Elég sok időbe telt, mire megbarátkoztam a (szerintem nem oda illő) hajkölteményekkel, de után már a sztorira is tudtam figyelni. Szépen fokozódott a hangulat, de sajnos nem tudták kikerülni a csábítást a folytatásra és alaposan elcseszték a végét. Ennek ellenére azért megérdemel egy magas pontszámot.
7/10

Amagami SS
Enneél először nagyon gondolkodtam, hogy folytassam-e, de eléggé jó volt a hangulata és végül nem bántam meg a döntésem. Tetszett, hogy hogyan oldották meg a különböző route-ok feldolgozását. Azt viszont meglepődve tapasztaltam, ahogy utánanéztem az eredetijének, hogy nem eroge-ről van szó. Pedig jópár utalás volt, amiből erre következtettem. És talán az egyik legnagyobb pozitívum, hogy nem volt az egész hazavágva az idióta SD poénokkal! VÉGRE!!!
8/10

DBZ Movie 12-13
Sokat nem vártam tőlük. Szokásos sztori. Jön egy marha erős ellenfél, mindenkit lever, majd Gokuék megmeberelik magukat és leverik. Sajnos már annyira tipikus a dolog, hogy már nincs benne izgalom-faktor, történjék bármi a szereplőkkel. Viszont az animáció tekintetében volt egy-két villantás.
5/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Amagami SS
Enneél először nagyon gondolkodtam, hogy folytassam-e, de eléggé jó volt a hangulata és végül nem bántam meg a döntésem. Tetszett, hogy hogyan oldották meg a különböző route-ok feldolgozását. Azt viszont meglepődve tapasztaltam, ahogy utánanéztem az eredetijének, hogy nem eroge-ről van szó. Pedig jópár utalás volt, amiből erre következtettem. És talán az egyik legnagyobb pozitívum, hogy nem volt az egész hazavágva az idióta SD poénokkal! VÉGRE!!!
8/10
Bár ezt inkább csak blogon követtem, de tényleg elég jó lett. Egyrészt végre egy olyan dating sim anime, ahol elkerülték a műdrámát/bekattant szereplőt/vérengzést/hasonló hülyeségeket, amik rendszerint csak arra szolgálnak, hogy a cuccról még megjelenése után fél évvel is beszéljen a közönség, mert különben hetek/hónapok alatt merülne a feledés homályába. (Ami valszeg sajnos az Amagami anime sorsa is lesz, pont az ilyen "sokkoló" jelenetek hiánya miatt, de én örülök, hogy megőrizte a "tisztaságát". ^^") Az utolsó csaj "stikkessége" mondjuk eleinte kissé megijesztett, féltem, hogy pont a legutolsó arc-ra ebben a sorozatban is elszabadul a pokol, de szerencsére inkább csak a fanboy-fétis miatt lett olyan a karakter, és az ő sztorija is happy end-el zárult. XD (Mondjuk azért legalább egy feketepont kijár a készítőknek, mivel a fogyókúrázós csajszi sztorijának eléggé semmilyen vége lett, pedig aranyos lett volna, ha úgy zárul, hogy így is bejön a srácnak, és összejönnek.) Illetve ami még tetszett: na ugye, hogy meg lehet csinálni animében is egy sok route-os sztorit a játék mintájára! Sosem értettem, miért csinálják azt, hogy kiválasztanak egy route-ot, de persze azért belekeverik a többi szereplő útvonalát is, és a végére kijön valami katyvasz, amikor 5-6 különböző útból csinálnak egyet. :? Szerencsére itt sikerült eltalálniuk az arányokat, ugyan a többi lány is felbukkan "cameoként", de nem szerepelnek annyit, hogy az aktuális "főhősnőt" háttérbe szorítsák. Amúgy a játékról: szerintem ez csak azért nem lett eroge, mert ha emlékezetem nem csal, PS 2-re jött ki. :dirr: PS 2-re vagy tilos, vagy legalábbis valamiért nagyon ritka, hogy eroge-t készítsenek. Ez olyan szintű, hogy pl. amikor az eredetileg PC-re íródott, és hamisítatlan eroge Shuffle-ből csináltak PS 2-es verziót, az összes szexjelenetet kiszedték. :dirr:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta: Az utolsó csaj "stikkessége" mondjuk eleinte kissé megijesztett, féltem, hogy pont a legutolsó arc-ra ebben a sorozatban is elszabadul a pokol, de szerencsére inkább csak a fanboy-fétis miatt lett olyan a karakter, és az ő sztorija is happy end-el zárult.
Na igen, ott nekem is volt egy olyan flash-em, hogy esetleg be fog durvulni a dolog, de szerencsére még az ő kettős személyiségét is békésen oldották meg.
Titkos írta:Mondjuk azért legalább egy feketepont kijár a készítőknek, mivel a fogyókúrázós csajszi sztorijának eléggé semmilyen vége lett, pedig aranyos lett volna, ha úgy zárul, hogy így is bejön a srácnak, és összejönnek.
Nekem pont, hogy tetszett, hogy végül nem hozták össze az összes csajjal, ezzel is növelve a változatosságot.
Titkos írta:Ami valszeg sajnos az Amagami anime sorsa is lesz, pont az ilyen "sokkoló" jelenetek hiánya miatt, de én örülök, hogy megőrizte a "tisztaságát". ^^"
Vagy lehet, hogy pont az ellenpélda-jellege miatt fog megmaradni az emberek emlékezetébe. Az állandó sokkolni-akarás is unalmassá válhat egy idő után.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nightwalker
Ennél a sorozatnál szerintem még maguk a készítők sem tudták, hogy mit is akarnak kihozni belőle. Először a negyedik rész után volt egy éles váltás, mintha a stúdiónál a homlokukra csaptak volna, hogy „Úristen, mit csinálunk mi?! Ez az anime tele van vérrel, hullákkal meg meztelenséggel, sőt még homokosok is vannak benne! Ez így nem mehet tovább!” Innentől durván visszavettek mindenből, még Shido szexuális célzatú poénjai is eltűntek, a gond csak az volt, hogy ezzel együtt a sztori kezdeményt is lapátra tették, és szigorúan epizodikus lett a sorozat. Aztán az utolsó rész előtt valószínűleg beléjük nyílalt a felismerés, hogy mégis csak be kellene fejezni valahogy a sztorit, és egy olcsó trükkel meg erőltetett jellemfejlődéssel próbálták lezárni a sorozatot. Még azt sem mondhatnám, hogy a karakterek elvitték a hátukon az animét, mert a főhőst volt az egyedüli, aki még valamilyen szinten érdekes volt közülük, de róla meg információfoszlányokon kívül nem sokat tudtunk meg.
Egyszer meg lehetett nézni, de nem bántam, hogy nem húzták 12 résznél tovább a sorozatot. Az opening ellenben nagyon jó volt, az bekerült a kedvenceim közé. ^^
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Én anno láttam a Nightwalker első epizódját, de már nem emlékszem miről szólt. Bizonyára nem véletlen, hogy nem néztem tovább :D sőt, ezek szerint jól tettem, hogy nem pazaroltam időt a további részekre (pedig amikor először olvastam róla ígéretesnek tűnt)

Óóóó, és már megint egy Buck-Tick dal!!!!!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Buck-Tick bizony! Egyébként feltűnt, hogy a banda előszeretettel szolgáltat zenét vámpíros animékhez. :vigyor:
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Most, hogy mondod.... :lol:
Habár nem sokat tudok a Visual Kei bandákról, de magához a stílushoz szerintem passzol a vámpír lét. Annak ellenére, hogy a Buck-Tick már kiöregedett ebből az extravagáns rockból (legalábbis ami az extravagáns részét illeti :) ) úgy tűnik, hogy bizonyos elemekhez még most is ragaszkodnak. Vagy csak ezzel próbálják fenntartani a róluk kialakult képet??? - ha már a külsejük hétköznapi, legalább a zenéjük "párosuljon" valami nem e-földivel, különlegessel.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ja-ja, a VK bandák szeretik a vámpírokat. Ha jól emlékszem Gackt volt az, aki egy időben azt állítottam magáról, hogy többszáz éves vámpír. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mouryou no Hako
Nagyon régóta húzódott, de végre minden technikai feltétel megteremtődött, hogy meg tudjam nézni. :)
És határozottan megérte.
Az animáció nagyon szép, a történet borongós, nyomasztó. Nagyon tetszett az egész felépítése. Ami talán némileg megnehezítette az események követését, hogy rengeteg szereplő volt, valamint a Japán-folklóros utalásokból sem értettem mindent, de szerencsére ezek nélkül is összeállt és élvezhető volt a sztori (mint a Mononoke esetében is).
8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ugye, hogy jó volt? ::^_^::
Én mindenképpen tervezem újranézni, mert szerintem egészen más képet kaptam volna, ha nem kéthavonta néztem volna meg belőle egy epizódot.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

A Mouryou no Hako-t én anno jegeltem és azóta is a megfelelő hangulatra várok, hogy megnézhessem.

Végre sikerült "bekebeleznem" a City Hunter univerzumot. Négy szezon (ha jól számoltam összesen 140 epizód), egy movie, két ova és három tv special + az Angel's Heart. Tényleg nem tudom, mennyi idő alatt néztem végig az egészet, de mivel a City Hunter epizódikus felépítésű, előfordult hogy hetekig vagy hónapokig szüneteltettem és csak akkor vettem elő újra amikor épp kedvet kaptam hozzá.
Mivel imádom az ilyen klasszikus, "régi bútordarabokat" nem hiszem, hogy képes vagyok elfogulatlan véleményt írni róla, igazából nagyon a szívemhez nőt (mint valami agyonnyűtt kabalababa).
A sorozatból leginkább az első két szezon tetszett, a harmadikat és a negyediket már kicsit túlerőltetettnek éreztem (habár késő esti szórakozásnak tökéletesen megfelelt). Az anime járulékos hozadékai (movie és társai) meglepően jól sikerültek, persze az is lehet, hogy csak túl rég láttam a sorozatot és jó volt újra látni a megszokott szereplőket, na meg az unhatatlan poénokat. Merthogy számomra a rengeteg akció, az állati poénok és megható jelenetek mellett leginkább a karakterek vitték a pálmát. Nemcsak az állandó vagy vissza-visszatérő, de a mellékszereplők többsége is szimpatikus volt, a favoritok azonban egyértelműen Ryo és Umibouzu lettek.
Anélkül, hogy ecsetelném a történetét, grafikáját vagy dicsérném a zenéjét, a City Hunter az egyik legszórakoztatóbb anime amit az elmúlt években láttam. Imádtam minden percét.

Csak pár szó az Angel's Heart-ról is, ami tulajdonképpen kapcsolódik a City Hunter univerzumához, de anélkül is tökéletesen érthető. Kicsit változtattak a CH-ból megismert szereplők háttértörténetén, finomították a grafikát de nagyjából hozza az "elődje" megszokott hangulatát ( és persze a rengeteg akciót, poénokat stb). Nagyon tetszett.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Válasz küldése