Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ha kiadnák angolul, elsők közt lennék, aki rohanna a boltba (= túrná fel amazont :3), hogy megvegye. :D

(Személyes: Szal azért neten LN-t olvasni? Még mangákat se szeretek nagyon így nyomon követni...)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én se szeretek monitoron könyvet olvasni, de ha egyszer érdekel és nincs rá más mód... ::^_^::
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

A pótoljuk be a téli sorozatokat sorozat folytatódott, most a Beelzebubnak adok még egy esélyt. Valahogy túljutottam a első két részen, és utána jelentősen visszavettek a gyerekzajból. Amely nélkül ez teljesen fasza, a 7-8. részek már egyesen hatalmasak voltak. Kezdem érteni, miért fanolhatják annyian a mangát, elvégre az már a kezdetektől néma volt. Mégsem sikerült tönkretenni a gyerekkel a juvenile deliquent bunyós komédiát.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

^ A 9.rész után viszont jönnek az elborult, összecsapott és dögunalmas fillerek. A Beelzebub ékes példája annak, hogy lehet az égvilágon MINDENT elrontani egy adaptáció során. 11 rész után dobtam/töröltem/elástam, maradok a mangánál.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Olvastam valami olyat, hogy ezek valami rendhagyó, nem tervezett fillerek voltak. Gondolom még az átlag alatti minőséget se elérve. Mondjuk mondom én aki bele se kezdtem a sorozatba.
Btw. Legutóbbi manga fejezet rulz! Hilda és Furuichi egyaránt! :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:^ A 9.rész után viszont jönnek az elborult, összecsapott és dögunalmas fillerek. A Beelzebub ékes példája annak, hogy lehet az égvilágon MINDENT elrontani egy adaptáció során. 11 rész után dobtam/töröltem/elástam, maradok a mangánál.
Na igen, Studio Pierrotban sosem csalódik az ember, legalábbis, ha shounen fight adaptációt csinálnak... :dirr:
Kdanni írta:Olvastam valami olyat, hogy ezek valami rendhagyó, nem tervezett fillerek voltak. Gondolom még az átlag alatti minőséget se elérve. Mondjuk mondom én aki bele se kezdtem a sorozatba.
Persze, a Pierrotnak mindig van valami hülye "fanetető" indoka arra, hogy miért kell akkor is telefillerezni már az első 10-15 részt is, ha amúgy a manga még 20-30 kötettel előttük jár. (Ergo akkor is évekig mehetne az anime, ha egy deka fillert nem raknának bele.) A válasz az, hogy ha "felvizezik" a cuccot, jobban el lehet nyújtani, és ugye hosszabb sorozat = több pénz. Természetesen nem ezt mondják, hanem helyette folyton magyarázkodnak/ígérgetnek. Emlékszem, anno a Naruto Shippuden indulásakor is ment a kamuzós reklámkampány, még a seiyuuknak is azt kellett mondani, hogy "fú, az animáció hihetetlen, mintha egy teljesen másik sorozatot nézne az ember!" stb., meg azt is ígérték, hogy itt nem lesznek fillerek, csak ha már tényleg muszáj. Ebből annyi valósult meg, hogy a valóban meglehetősen jól kinéző, de csak kb. 5 percig tartó "preview" után szépen visszajött a gagyi animáció, a harmadik(!) rész már kifejezetten ronda lett, fillerekből pedig még több volt, mint előtte, mivel a canon sztoriba is belecsempésztek egy csomó hülye időhúzó jelenetet, aztán úgy az 50. rész körül már jöttek is a hosszabb filler arcok, pedig akkor még mindig volt egy csomó kötet a mangából. Nem mintha különösebben érdekelne, hogy mi lesz a Narutóval, de ez "rendezésileg" akkor is szemétség a fanokkal szemben. Ennyit a Pierrotról, ha mangában olvasok egy jó shounen fightot, mindig azon szurkolok, hogy ha esetleg anime lesz belőle, nehogy ezek kapják a "megfilmesítési" jogot.
Kdanni írta:Btw. Legutóbbi manga fejezet rulz! Hilda és Furuichi egyaránt! :D
Na igen, a két verzió minőségéről azért sokat elárul, hogy az animétől nekem már az openingek/endingek elvették a kedvemet, míg a mangába most random kedvem támadt belenézni, és pont azért, mert a színvilág, karakterdizájn, stb. mind elég tetszetősnek tűnt, egy színes nyitókép elég volt ahhoz, hogy felkeltse az érdeklődésem. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Azt már megtanultam, hogy jó 100+ részes shounent CSAK a Sunrise képes kiadni a kezei közül. Nem azt mondom persze, hogy az Inuyasha vagy a Gintama 100% perfekt adaptációk, de azért még így is köröket vernek a vetélytársaikra, ebből a szempontból.

Pierrot jah, egy retardált, nulla stúdió, akik nem tudnak létezni a fillerek, ígérgetések és QUALITY nélkül... Toeiről hasonló véleményen vagyok, mert bár ők annyit nem fillereznek, cserébe viszont olyan pofátlanul húzzák az időt (és az ember idegeit), hogy azt öröm nézni, a minőségre pedig ők sem adnak...

És, hogy ON is legyek: A Beelzebub egy rakás szar... Volt három jó rész (7-8-9), már kezdtem azt gondolni, "jéé, ez egész jó, szépen összekapta magát az anime", erre mit hoz a következő rész? Bullshit fillert. Utána? Még nagyobb bs-t. Ötletem sincs, miért nem hajítottam már ki...
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szóval akkor ez is ilyen örökké futó sorozat lesz? Azt hittem csak olyan 12, aztán 24 rész lesz. Egyébként is nem volt olyan benyomásom a Beelzebubról, hogy ez shounen fight lenne. Bezzeg a YuYu Hakusho idején még tudott filler nélkül dolgozni a Pierrot.

Más. Következőnek a Freezinget kezdtem újra. Négy rész után nyoma sincs plotnak, a karakter meg képesség bemutatások mennek. De, ja. A meztelenre vetkőztető brutális harc nálam bőven jó. És Satellizer néha meglepően moe.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Azt már megtanultam, hogy jó 100+ részes shounent CSAK a Sunrise képes kiadni a kezei közül. Nem azt mondom persze, hogy az Inuyasha vagy a Gintama 100% perfekt adaptációk, de azért még így is köröket vernek a vetélytársaikra, ebből a szempontból.
:goodpost: Az IY-t nagyon eltalálták, és nem csak arról van szó, hogy 99% pontosan adaptálták a mangát (mert kb. minden esetben így kellene eljárni, hacsak nincs a készítőknek egy olyan baromi jó külön sztorija, ami pl. volt a Ga-Rei: Zero-nál, de az olyasmi nagyon ritka), hanem hogy a fillereket is értelmesen helyezték el, rendszerint nagyobb arcok közé, és akkor is odafigyeltek olyan dolgokra, hogy pl. valaki ne legyen totál out of character az adott helyzetben, vagy eleve a sztorik ne üssenek el nagyon a canon történetektől. (Ezek egyébként mind olyan dolgok, amik bármelyik stúdiónál megvalósíthatóak lennének, csak soknál az a fő szempont, hogy minél több pénzt facsarjanak ki az adott címből, minőségre való tekintet nélkül, és mellette sokszor még a fanokat is hülyének nézik.) Az IY: Final Chapter-rel pedig kb. a lehetetlent hajtották végre, amiről mindenki azt jósolta már előre, hogy el fogják szúrni: 20 kötetnyi mangát nyomtak le 26 rész alatt, tették ezt úgy, hogy minden fontosabb történeti elem benne maradt, és kb. az arányokat is sikerült jól eltalálniuk, vagyis minden szereplő elegendő screentime-ban részesült, és még a komoly-vicces jelenetek mérlege sem tolódott el egyik irányba sem. :) És persze tegyük hozzá, hogy a manga ekkor már évekkel korábban véget ért, szóval megtehették volna, hogy tojnak a fanok fejére, de ők betartották a szavukat, mivel még az első sorozat végén megígérték, hogy valszeg befejezik majd, ha vége a mangának. (Amivel szintén csak azért álltak le, mert annyira beérték a mangát, hogy nem akarták hülyére fillerezni az animét.)

A Gintamában nem vagyok otthon, de hiszek neked, meg az eddigi tapasztalatok alapján fura is lenne, ha pont azt szúrnák el. :) Mondjuk én a shounen fight adaptációktól függetlenül is nagy fanjuk vagyuk, egy csomó kedvenc animém tőlük származik (pl. Mai Hime, Mai Otome, Code Geass), ezek persze stílusban nagyon eltérnek egymástól, és lehet vitatkozni, hogy kinek melyik mennyire jön be, de a közös bennük, hogy azért mindegyik felettébb szórakoztató darab, általában a lezárást sem barmolták el bennük, és ha nem is tökéletesek, de kb. mind egész jól összeállt a végére egy egységes egésszé. (Kár, hogy a Star Driver-t nem ők csinálták...:( Nem lett volna olyan a sorozat második fele, amilyen...) Meg persze minden animéjük rendelkezett egy sajátos hangulattal, ami manapság sajnos egyre kevesebb címről mondható el. Szóval összességében elmondhatjuk, hogy csinálhatnak ők kodomo cucctól hardcore seinenig akármit, a minőség valószínűleg minden esetben a toppon lesz náluk. :) *reklám vége XD*
Junchi írta:Pierrot jah, egy retardált, nulla stúdió, akik nem tudnak létezni a fillerek, ígérgetések és QUALITY nélkül... Toeiről hasonló véleményen vagyok, mert bár ők annyit nem fillereznek, cserébe viszont olyan pofátlanul húzzák az időt (és az ember idegeit), hogy azt öröm nézni, a minőségre pedig ők sem adnak...
Igen, a Pierrot ilyen, a Toei húzásai (mármint most szó szerint, az időhúzás... XD) meg engem is idegesítenek. Ugyebár tőlük volt a DBZ-ben a "mindjárt robban a Namek!", ami önmagában eltartott vagy 3-4 epizódig, és most egy generációval később a One Piece-ben is hallottam, hogy hasonlókat sütöttek el, pl. amikor egy bomba robbant három részen át. Kár, pedig az OP érdekelt is, de valszeg az ilyenek miatt ha be is vállalom, maradok a mangánál, pedig amúgy hangulatra/képi világra nekem bejött az anime is.
scineram írta:Bezzeg a YuYu Hakusho idején még tudott filler nélkül dolgozni a Pierrot.
Azért a korához képest is okádék grafika, meg a sztoriba való belenyúlkálás ott is megvolt. Pl. Yusuke szellemléte (még a legelején, mielőtt visszatérne a testébe) kapásból chaptereknél tovább tart a mangában. (És a mangából én csak valami 10 chaptert, ha olvastam összesen, szóval amondó vagyok, hogy a jóég tudja, mi volt ott még megváltoztatva. :dirr:)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ugyan már, a Pierrot még abból is képes rétestészta shounent csinálni, ami alapból nem az, lásd Saiyuki. :roll:

Hogy ON is legyek:

Gintama mozi
Alapjában véve nem volt más csak a sorozat egyik történetívének a remake-je, de nekem bejött, főleg mivel a Benizakura Arc az egyik kedvenc részem az animéből. Gintamához híven a film háromszor kezdődött el, és az utolsó 10 perc arra ment el, hogy a szereplők összevesztek azon, hogy ki lesz a következő mozifilm főszereplője. XD
9/10

Gedo Senki
Nem értem miért fújnak annyian erre a filmre. Szerintem nagyon jó volt, főleg ha figyelembe vesszük, hogy ez volt a rendező első munkája. Hibaként egyedül az róható fel neki, hogy a végén maradt néhány megválaszolatlan kérdés. Mint adaptációt mondjuk nem tudom megítélni, mert csak az első kötetet olvastam a regénysorozatból.
BTW: Cob akkor, most nő volt, vagy férfi, vagy transzvesztita? Mármint női hangja volt, és úgy is nézett ki, mint egy nő, de az angol feliratban férfiként utaltak rá. :weh:
9/10
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kimi ni Todoke

Nah 3 nap alatt begyűrtem az első sorozatot. Nagyon nem volt a terveimben, de az egyik barátném már AMVket gyárt belőle én meg tényleg érteni akarom őket és véleménytmondani. Meg különben is a mangája a múlthéten a top 10ben volt Japánban XD

Tehát nem lehett rossz.

Nem is volt. De nem az én műfajom. Nem is tudom, hogy bírta el Vöri monitora és nem olvadt széjjel és folyt rám a nyáltól.... A főszereplőktől a falra mászom. A baseball freakazoidot meg a delikvens kiscsajt pártolom, na ő miattuk nézem meg a második évadot. ^^

De miért AKKORA jó anime/manga ez mostanában? A Lovely Complex messze meghaladja szerintem :D

8/10.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Mazinkaiser SKL OVA

Még csak az elsőt láttam, de az akciójelenetek nagyon alázósak, ahogy az Equilibriumos pisztolykatákat nyomatják az óriásrobotokkal, jó kis TTGL stílusban, mindezt metál és rock zenékre :thumb:

Ayla írta:Kimi ni Todoke

De miért AKKORA jó anime/manga ez mostanában?
Valószínűleg, mert ez az egyetlen 100%-os shoujo, ami jelenleg fut(ott), így nem volt konkurencia. És az anime kicsit megerősítette a manga eladásokat is.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kimi ni Todoke 2 évad, 6-os rész.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ*levegő*ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

jöttem ordítani egyet, hogy ne ugorjak ki az ablakon. Soha többet nem nézek shoujot! Hűdefélrért mindig minenki mindent! Grrrr.

De azért most megyek és végignézem mert rosszabb mint egy szappaonpera.

Ajánlom minden shoujo szerető figyelmébe az animét, mert ez 100 billiárd %osan az!!

Edit: be is fejeztem és meg is ráncosodtam tőle. Nagyon szép, nyálas, ártatlan de egy picuri több erőfeszítéssel jobb lett volna a sztorija és nem kellett volna állandóan állóképeket bámulni 10x ismétlődő mondatokkal....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Igen, a hatodik rész után én is ejtettem az egészet, míg be nem fejeződött az évad és egyben le tudtam darálni.

De később is a 8. vagy 9.részben, mikor benyitott Joe... :wwall:
azt hittem Megölöm, brutális módon. Aztán feltámasztom és újra kinyiffantom :twisted:
Ayla írta:és nem kellett volna állandóan állóképeket bámulni 10x ismétlődő mondatokkal....
De az az olcsó :-P
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Kimi ni Todoke 2: Én a hetedik epizód után fagyasztottam egy időre a nézését, ott egyszerűen már idegrohamot kaptam :)

Egyébként az első évadból én is jobban bírtam a mellékszereplők szálát (Ryu és Chizu), némileg több érzelem és realitás szorult abba a pár részbe, mint az egész sorozatba :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hatenkou Yuugi
Ahhoz képest, hogy korábban olyanokat olvastam a sorozatról, hogy mennyire eredeti, valószínűleg néhány hónap múlva már az is komoly gondot fog okozni, ha vissza kell emlékeznem arra, hogy miről is szólt. A kezdés borzalmasan gagyi volt, a hősnőt kihajította az ajtón az apja, hogy menjen és lásson világot, néhány sarokkal később pedig már útitársra is lelt, megtetszett neki egy fiú és egyszerűen magával hívta. Később egy másik fickó is csatlakozott hozzájuk, de nála már nem is mutatták, hogy hogyan, egyszerűen egy idő után már velük volt. Történet nem nagyon volt, a sorozat teljesen epizodikus, ettől persze még lehetett volna érdekes, de sajnos a szereplők se voltak elég különlegesek ahhoz, hogy elvigyék a hátukon az animét. A humor viszont jó volt, tetszettek a szarkasztikus és gúnyos beszólások. :vigyor: A vége felé próbáltak még behozni valamiféle sztorit, de a sorozat véget ért mielőtt bármi történhetett volna. Gondolom a manga iránt akarták felkelteni az érdeklődést ezzel a nyitott befejezéssel, de nálam speciel nem sikerült elérniük a dolgot.
7/10 (egyszer meg lehetett nézni)

Kimi ni Todoke: Én már a manga első kötete után le akartam fejelni Sawakót, és azóta se foglalkoztam se a mangával, se az animével. ::^_^::
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Kimi no Todoke: hát ez egyszerűen nem az én stílusom...és még csak pár részt láttam, de máris kuka! az állóképek tényleg borzalmasak! a történet unalmas, sokáig tökölnek egy dolgon :wwall: . a grafikája sem 10/10es, de nem rosz! igazi túlnyúzott, nyálas shoujo anime....
önmagában 10/4-5.. és még enyhe túlzással :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Hatenkou Yuugi
A "humorát" én is bírtam, csak nem úgy, ahogy te. XD Én a tök idióta és szánalmasba hajló történeti fordulatoktól röhögtem kínomban. Ha jól emlékszem, két részt bírtam az egészből. Az elsőt meeten vetítették kedvcsinálónak, a kezdés minden idők legidiótább fordulata ("apám kirúg, de no para, hoppá, most egy pasi akar fejbelőni, de továbbra is no para, s lám, máris spanok lettünk"), aztán kb. annyira semmilyen volt, hogy nem is emlékszem másra a nyitóepizódból. Aztán később itthon, valamilyen perverz indíttatásból úgy döntöttem, hogy belenézek egy későbbi részbe (talán a második volt, de lehet annál is későbbi, igazából nem is emlékszem már, hogy melyik volt, és miért, még az is lehet, hogy tulajdonképpen a legelső részt néztem meg újra, ha már meeten mindössze 10 percig tudott lekötni kb. XD), de ennek meg az volt a fénypontja, hogy az erdőben kísértő szellemet a bedilizett nemes úgy akarta kicsinálni, hogy telapakolta bombákkal a kúriáját. Én vagyok az egyetlen, aki csak röhög azon, hogy egy testetlen természetfeletti lényt ily módon próbál valaki kinyírni? XD Kb. ennyi maradt meg az egész sorozatból, lehet, hogy a manga jobb, passzolom, bár ha valaki bírja ezeket a hihetetlenül hülye fordulatokat, akkor nyugodtan megnézheti az animét is. XD Odáig nem sikerült eljutnom, hogy eldöntsem, hogy akkor ez most miről akarna szólni, megéri-e végignézni, stb. Ja, és ezek szerint nem én voltam figyelmetlen, ugyanis totál nem értettem, hogy a barna hajú hapsi hogyan keveredett közéjük. XD

Más: Többen írtátok itt, hogy a Kimi ni Todoke kikészített titeket lelkileg. Ehhez nem tudok hozzászólni, mivel egy részt nem láttam még belőle, de azért remélem az egész shoujo műfajt nem írtátok le miatta, vagy ha tervezitek, előtte azért ezt lessétek meg, hátha változik a véleményetek. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:...ennek meg az volt a fénypontja, hogy az erdőben kísértő szellemet a bedilizett nemes úgy akarta kicsinálni, hogy telapakolta bombákkal a kúriáját. Én vagyok az egyetlen, aki csak röhög azon, hogy egy testetlen természetfeletti lényt ily módon próbál valaki kinyírni? XD
Igazából ez pont fordítva volt, a szellem fenyegetőzött azzal, hogy telepakolta bombákkal a fickó házát. Na nem mintha így logikusabb lenne, bár ebben a sorozatban annyi random dolog volt, hogy ez még visszafogottnak számított. :vigyor:
Egyébként nem vesztettél vele semmit, hogy leragadtál az első két résznél.
Titkos írta:Más: Többen írtátok itt, hogy a Kimi ni Todoke kikészített titeket lelkileg. Ehhez nem tudok hozzászólni, mivel egy részt nem láttam még belőle, de azért remélem az egész shoujo műfajt nem írtátok le miatta, vagy ha tervezitek, előtte azért ezt lessétek meg, hátha változik a véleményetek. :)
Nekem az egyik kedvencem a Fushigi Yuugi, de azért ebben is van egy-két olyan dolog, amihez tolerancia kellhet, pl. Miaka és Tamahome konstans névkiabálós játéka. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Igazából ez pont fordítva volt, a szellem fenyegetőzött azzal, hogy telepakolta bombákkal a fickó házát. Na nem mintha így logikusabb lenne, bár ebben a sorozatban annyi random dolog volt, hogy ez még visszafogottnak számított. :vigyor:
Egyébként nem vesztettél vele semmit, hogy leragadtál az első két résznél.
Akkor még jobb, ez ilyen "Meyer-szellem". :dirr: "Lánccsörgés, ijesztgetés, kopogás, halálhörgés? Nem igaz, Bella! C4-es! :D" XDDD
Mariko írta:Nekem az egyik kedvencem a Fushigi Yuugi, de azért ebben is van egy-két olyan dolog, amihez tolerancia kellhet, pl. Miaka és Tamahome konstans névkiabálós játéka. XD
Persze, igaz, de gondoltam, ebben azért van sztori, eksön, stb. emellett. XD Persze KnT-t továbbra sem láttam, csak magamból indultam ki, és attól én is a falra mászom, ha már az első részben látod, hogy kik fognak összejönni, de X részen át megy a kavarás/egymás félreértése/stb., és ezt kihúzzák úgy 26 vagy 52 részig. :dirr: Meg persze személyes is, mert az FY volt az első shoujo, amelyik bebizonyította nekem, hogy attól, hogy a romantikus szál jelen van, még nem muszáj csak erről szólnia az egésznek. :) (Ez egyébként működik a "másik oldalon" is: nincs rosszabb, mint az olyan shounen, amiben annyira a fight irányába mennek el, hogy a történet néha mozdul valamit kéttucat gonosz szétverése között.)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nos, átnéztem a tavaszi termést és nekiültem pár címnek:

Ao no Exorcist: woaaaahhh, megvan az új fanolnivaló! Fantasy, shonen és kult :D Yay! De miért kellet a papát, aki kiköpött mása Alexander Anderson atyának, miért..... :( Mostmár csak a főhősnő érdekel és alig várom a folytatást! :D Ja és a főhős iker, :D

Sekaichi Hatsukoi: hát gondoltam belenézek, ha már ez is a manga szerkesztésről szól.... útközben kiderült, hogy kemény shonen-ai.... de jó! legalábbis én csak a Gravitationt néztem meg, azt is véletlenül kezdtem el aztán végignéztem mert rengeteg jó poén volt benne : D Hát ebben is : D Majdnem sírtam nevettemben XD Plusz jó ez a fíling a Bakuman mellé. Abban ugye a mangakák életét látjuk főleg, itt meg a szerkesztőkét :)

Sket Dance: nem az én műfajom. Első rész sok is volt belőle nekem, túl hétköznapi és még ecchi sincs benne vagy romance vagy olyan szintű poén, hogy nevetni tudjak. Kedves egy anime. Csak az a része fogott meg amikor az egyik főszereplő a bemutatkozása mellé hozzátette, hogy a kedvenc Visored vagy Vizard karaktere az Muguruma Kensei XD Szóval ez ment az On-hold-ba, egyelőre.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az Ao no Exorcist nekem is bejövős eddig, nagyon tetszik ahogy elváltozik a környezet, amikor megjelennek a démonok, és a harcok is jók voltak benne. A papát én is sajnálom. :(
Titkos írta:Ez egyébként működik a "másik oldalon" is: nincs rosszabb, mint az olyan shounen, amiben annyira a fight irányába mennek el, hogy a történet néha mozdul valamit kéttucat gonosz szétverése között.)
Hmmm... vajon erről mondatról miért rögtön a Bleach jut az eszembe. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Hmmm... vajon erről mondatról miért rögtön a Bleach jut az eszembe. :vigyor:
Mert többek között pont az villant be nekem is, miközben ezt írtam. XD Amikor épp egy arc vége felé vagyunk, akkor mozdul valamit a sztori, amúgy meg szinte semmit. :dirr:

Ao no Exorcist-al meg eddig úgy voltam, hogy exorcistos-vallásos-démonölős shounennek bőven elég a D.Gray-man, meg valahogy a szereplőgárda sem fogott meg, de ha ennyien mondjátok, hogy mekkora királyság, lehet ezt is elkezdem majd, mert ez már kb. a harmadik ajánlás, amit hallok róla, de persze előbb megvárom a végét.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Durarara

Hátizé. Ooolyan sokan mondták már és olyan sokszor már a megjelenése óta, hogy most ennek is nekiültem. A 7-es rész közepénél tartok és.... nem tudom mitől akkora hit.

Jó az alapkoncepciója. Jön, hogy Tokyo városnegyedeiről olvasgassak Wikin XD Van benne mindenféle type character, de számomra mindegyik kicsit hasonlít a másikra. Van bennük valami közös.

A dolog, hogy ugyanazt nézzük meg minidg máshonnan és más karikkal is érdekes.

De valamitől lapos. Csak tudnám mitől. Lehet azért érzem így mert meg kell hozzá erőltetni az agyat? Mert nem vágják a képedbe a nyilvánvaló eksönt, csak minden ötödik sarkon?

Még reménykedem. Valamitől mégiscsak óriási a fandomja.... bár kezdem megszívni az ilyenekkel. Pl. anno a Chaos;Headdel is így jártam, agyon ajánlották, óriási fanolás mindenhol én meg lehúznám a vécén. De végigszenvedtem, mert reméltem, hogy a végéig csak jobb lesz. Nem lett. Mondjatok valamit a Dulalaláról, valami bíztatót XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayla írta:Durarara

....
Pont tegnap beszéltem róla egy haverral, én is hasonlóan éreztem mint te, azzal a különbséggel, hogy én két rész után droppoltam. No a haver azt mondja, hogy a közepéig lesz lassú, akkor minden összeáll, és onnantól királyság.
Kép
Válasz küldése