Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko beelőzött. Igen, ezt én is akartam írni, hogy ha már most ennyi minden nem tetszik benne, akkor később le fogod kaparni az arcodat. XD
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: gilas »

Binbougami ga!

Nagyon jó kis komédia volt ez az anime. Végre egy olyan humoros mü, amiben a poénok nem eröltetettek, és megvolt a kellö egyensúly a drámai és humoros jelenetek között. A szereplök közül szinte mind szimpatikus volt, de különösen Momijit és Ranmarut bírtam benne. És jó volt a sok rejtett utalás egyes kultanimékre vonatkozóan is. Remélem, lesz majd második évad.

8/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Pokémon: The Origin

Az "egyik szemem sír, a másik nevet" tipikus esete volt ez a sorozat. Egyfelől az eredeti játék fanjai így közel húsz év után végre kaptak egy olyan sorozatot, ami pontosan követi a játék sztoriját és nincs bugyuta mértékben a gyerekek szintjére lebutítva. (Na persze csodát senki ne várjon tőle, mégis csak egy kodomo sorozat, de még így is ég és föld a különbség Red kalandjai és Ash szerencsétlenkedései között.) A sztori, szereplők, események tehát rendben vannak és az egész koncepcióról ordít, hogy ez bizony az "ősfanoknak" készült, ez pedig hatalmas pozitívum, viszont sajnos ezekkel szemben ott van egy baromi nagy negatívum is: a cucc nem egyéb, mint egy négyrészes special. Tényleg? Komolyan? Beledöglöttek volna, ha mondjuk 26, vagy legalább 12 részt kihoznak belőle? Alapanyag bőven lett volna akár 26 részhez is (sőt, ha nagyon részletesre szeretnék, akár 52-re is, bár ebben az esetben már lehet kénytelenek lettek volna fillerezni, vagy a canon sztorit elnyújtani), 12-höz meg aztán végképp és lehet még akkor is ki kellett volna húzni dolgokat a sztoriból, de basszus, négy rész? Rengeteg minden kimaradt így, elég, ha csak annyit mondok, hogy a nyolc gym leaderből láttuk kettőnek a harcát, a legelsőnek és a legutolsónak, a többit pedig lezavarták epizódok elején lévő "az előző rész tartalmából"-stílusú összefoglalókkal. Komolyan, csekkolnom kellett MAL-on, hogy tényleg csak négy rész van-e és nem én hagytam-e ki esetleg akár 2-3 epizódot is véletlenül, mert egyszerűen röhejes volt, ahogy a második rész azzal nyit, hogy hősünk fél percig darálja majdnem, hogy "levertem a Cerulean City gym leaderét, vettem egy Magicarpot, van már biciklim is, stb-stb", csak hogy ezek mind "offscreen" történtek, két epizód "között", miközben tudod, hogy ezek a játékban mind-mind olyan események voltak, amik önmagukban kitennének egy részt.

Persze ha "csak" ennyi lenne a gond, még mondhatnánk, hogy "de legalább, amit meganimálták, az király lett", viszont az a helyzet, hogy így teljesen elsikkad egy csomó olyan jelenet, ami a játékban nagyon ütött, mivel túl gyorsan történik és nincs a jeleneteknek súlya. Pl. amikor végül Red megnyeri a Pokémon Ligát, az az eredetiben valami hatalmas katarzis, itt meg olyan hamar összejön, mint egy délutáni piknik. Egy fél epizódnál többet nem szánnak rá. (Arról már nem is beszélve, hogy legalább a Ligát megcsinálhatták volna rendesen, nem csak a Red vs Green csatát, hanem a Green előtt lévő négy "übertrainert" is...) Apropó, ha már Red és Green: mindketten sokkal szimpatikusabbak, mint Ash és Gary (náluk tényleg azt érzem, hogy riválisok, nem ilyen "a szerencsétlen lúzert szívatja a tajparaszt" kapcsolat van köztük XD), viszont sajnos az ő karakterfejlődésük is marhára leegyszerűsödik, pont a rövid játékidő miatt. Greennél pl. baromira érződött, hogy forgatókönyv szerint lepődik meg azon, hogy vesztett, vagy próbál arcozni, de nem volt idő rá, hogy az ilyen jeleneteket történetileg is rendesen felépítsék, hogy valóban üssenek, ne csak a karakter, hanem a néző számára is. Rednél szintén jóval kevésbé jött át, hogy mennyire is meg kell küzdeni az álmáért, nem mondom, hogy az ölébe hullt, de azért elég hamar letudták, hogy négy rész alatt mester lesz a "senkiből". :dirr:

Szóval ez van, a koncepció ötös, viszont időhiány miatt a sztori iszonyúan hézagos és hatalmas ugrások vannak az időben, ami miatt eléggé nehéz igazán beleélni magunkat a sztoriba az első részen túl. Kár érte, mert örültem volna, ha végre születik egy, a játékhoz méltó Pokémon anime és amúgy minden adott is volt hozzá, de sajnos ez így ebben a formában csak egy kellemes kis nosztalgia volt a játék rajongóinak, amire 6/10-nél többet nem tudok adni.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Titkos: Azzal a téveszmével ültél le ezt nézni, hogy ez egy kedvesség a régi rajongóknak. Nope, azért készült és azért pont ekkor, hogy becsábítsák a genwunner népeket is az új játékhoz. (Feltételezem legutolsó egy-két játék generációt gyakorlatilag csak a nagyon hardcore rajongók és az újszülöttek vásárolták. A régi "millió millió játékos" nem.) -> új játékban pl. kb. 3. játék óránál kap a játékos Kanto kezdő dögöt is.

Ettől függetlenül én úgy érzem, hogy korrekt módon 26 rész is már talán kicsit sok lett volna.... bár lehet, hogy a 12 meg kevés ha minden gym leader kap egy részt, plusz mondjuk 2 a liga, akkor Team Rocketre már nincs is kb. semmi idő. ... no mindegy, magam részéről várom, hogy mikor lesz a 2. genből egy hasonló valami, mert részemről az a fav. :dirr:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:@Titkos: Azzal a téveszmével ültél le ezt nézni, hogy ez egy kedvesség a régi rajongóknak. Nope, azért készült és azért pont ekkor, hogy becsábítsák a genwunner népeket is az új játékhoz. (Feltételezem legutolsó egy-két játék generációt gyakorlatilag csak a nagyon hardcore rajongók és az újszülöttek vásárolták. A régi "millió millió játékos" nem.) -> új játékban pl. kb. 3. játék óránál kap a játékos Kanto kezdő dögöt is.
Ehh...:/ Amúgy igazad van, én most naivan tényleg azt hittem, hogy 20 évnyi tejeltetés után legalább egy rövid animét kapunk, ami elsősorban szeretetből épül fel és csak másodsorban pénzből, de nem... :? (Bár mondom, a koncepció így sem lett volna rossz, csak nagyon érződött, hogy inkább ilyen "daráljuk le minél gyorsabban az egész Kanto sztorit" motivációjuk volt, mint a vágy egy normális adaptációra, de azt valóban nem gondoltam, hogy még ezt is csak promónak szánják.)
Cruel Angel írta:Ettől függetlenül én úgy érzem, hogy korrekt módon 26 rész is már talán kicsit sok lett volna.... bár lehet, hogy a 12 meg kevés ha minden gym leader kap egy részt, plusz mondjuk 2 a liga, akkor Team Rocketre már nincs is kb. semmi idő. ... no mindegy, magam részéről várom, hogy mikor lesz a 2. genből egy hasonló valami, mert részemről az a fav. :dirr:
Talán 12 és 26 között félúton lett volna az igazán korrekt epizódszám, csak ugye Japánban ezt ritkán lehet megcsinálni, mert szigorúan animeszezonok szerint osztják ki a részeket. (Uminekóról is hallottam olyat, hogy ha Deenék el tudják intézni, hogy ne pont 26 legyen, hanem teszem azt harmincvalahány rész, mindjárt sokkal jobb lett volna, csak a 26 túl kevés volt, hogy mindent belerakjanak, az 52 meg már sok és vontatott lett volna, de csak a kettő közül lehetett választani, így inkább maradtak az előbbinél. Persze ez inkább fanteória, mint hivatalos hír, de el tudom képzelni a dolgot, lásd a Shingekit, ahol meg a 13-as rész körül volt időhúzás, hasonló ok miatt.)

Btw, a második gen a Gold/Silver/Crystal éra? Mert ja, én is odáig játszottam, utána valahogy már nem tudtak lekötni a további részek, ráadásul a pokémonok is elkezdtek egyre degeneráltabbak lenni. XD (Ugye a Kantóban még pont az a pláne, hogy a legtöbb pokémon létező állatról van mintázva, pl. hernyó, denevér, kutya, stb., csak kissé "fel vannak turbózva". Na, a Johto után már kb. ilyen csernobili, a valódi állatokra távolról sem emlékeztető lényeket láttam, vagy pedig olyat, ami egy korábbi pokémon "újrahasznosítása" volt.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Adjunk egy utolsó esélyt az EVA-nak 1-16

Áh, fene vigye el ezt a cuccot...! Bár van kismillió baromsága (leginkább ilyen "WTF, ez a jelenet most hogy a rákba jött abból?") és mai szemmel nézve közhelyes megnyilvánulásai, de DAMN... egészen jól elszórakoztat, rohadt jó érzékkel teremt hangulatot és megadja azt, amit mostanság egyre kevesebb anime ad: Érdekel, hogy hogyan alakul a sztori. (Még úgyis, hogy azt már nagyjából ismerem a rebuild filmekből.)

Btw a Legend of the Legendary Heroes from the Legendary Legends is kezd egyre fogyaszthatóbb lenni.
Hohó, csak nem? A végén még a békepipát is elszívjátok. :vigyor:
A DenYuuDen-nek meg hogy sikerült az eredetinél is hosszabb címet kitalálnod?

(Btw, AA-n írtál a Coppelion topicba a Shingekivel kapcsolatban a két anime kapcsolatáról és a könnycseppet ki kellett törölnöm a szemem sarkából. ^^)

A friss szezonos cuccba már nem fér bele, úgyhogy ide teszem, mert végre ennek is sikerült a végére jutnom:
WataMote

Legfőképpen OJ-val kell egyetértsek ezzel az animével kapcsolatban. Sajnos nem sikerült úgy megnevettetnie, mint számítottam rá. Az első 4 rész egyébként kellően szórakoztató volt, utána viszont olyan töményen kaptam az arcomba Tomoko szenvedését, hogy azon gondolkodtam, végig bírom-e majd nézni. Tudom, hogy pont maga miatt lett ilyen szerencsétlen, de ezt már túlzásnak éreztem. Egy-két dolgot azért díjaztam benne, főleg azt, amikor Tomoko végre megkapta ami járt neki, vagyis egy hatalmas pofont az anyjától. Amik mégis elvitték a hátán a cuccot, azok az animés/mangás utalások voltak, bár nálam ez nem feltétlen jelenti, hogy oda meg vissza vagyok valamiért (lásd pl. Durarara). A Nausicaa és a Shingeki utalásért amúgy plusz pont jár. ^^
Összességében egy erősebb 5/10, többet nem tudok rá adni, ennél még a Blood Lad is jobban bejött.

Hokuto no Ken ep.1.

Azon gondolkozom, hogy ezt valaha végig fogom-e nézni, főleg mert 109 részes és még van egy második évada. Az első részt csoportosan néztük és úgy azért fogyasztható volt, de csak azért, mert végig poénkodtuk az egészet. (Kenshiro barátnőjét Yuriának (Júlia) hívják, erre kitaláltuk, hogy Rómeó meg Barbie-val kezdett el kavarni. XDDD Meg olyan nagy az élelemhiány, hogy a punk motoros banda tagjai pengéket esznek. :lol: Amikor az egyikük meghúzta a kannát, valaki benyögte, hogy az igazából benzin, olyan keményen tolják a gonoszok. XD Szóval ja, elvoltunk.) Az addig oké, hogy végre nem egy csőkarú bishi (ezt OF-ről nyúltam, a Coppelionnál jött fel ez a megnevezés XD) a főszereplő, de az egészet olyan szinten túljátszottnak éreztem, hogy ez már nem jelent jót. Az az ingletépés és különleges robbantó harci technika büntetett. :dirr: A gyerek meg már most idegesítőnek tűnik és valószínűleg sokáig Kenshiro mellett marad. Maga az alap sztori egyébként bejön, szeretem ezeket a poszt-apokaliptikus történeteket. Kicsit olyan Mad Max után érzete van, szóval gondolom a történet is hasonló lesz. Már csak azért is, mert erősen ment a foreshadowing, hogy Kenshiro-nak elintéznivalója van a szőke csávóval.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Rui-chan írta:Hohó, csak nem? A végén még a békepipát is elszívjátok. :vigyor:
Akár. :D Egy-két negatívumot igazából csak az emlékeim + némi ellenszenv nagyított fel.
Rui-chan írta:Hokuto no Ken ep.1.
Gah, nem hogy a LoGH-ot kezdtétek volna el; közel egyezik még az epizódszám is. :3 (Egyébként lesz ott még "pusztakézzel gyémántot roppantunk szét" scene és egyéb nyalánkságok is.)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Gah, nem hogy a LoGH-ot kezdtétek volna el; közel egyezik még az epizódszám is. :3 (Egyébként lesz ott még "pusztakézzel gyémántot roppantunk szét" scene és egyéb nyalánkságok is.)
Ha csak rajtam múlt volna, akkor azt kezdjük el, de hát többség dönt. :neutral: (Az "időzített" agyszétrobbanás után már semmin nem fogok meglepődni. :dirr:)

Mahou Shoujo Madoka Magica Movie 3: Hangyaku no Monogatari (CamRip)

Azért ide írom, mert ez még csak egy tűrhető camrip volt, amit megnéztem, mellesleg a Madoka topic valószínűleg újra fel fog éledni, mihelyt BD-n is kijött.
Reakcióm: ööö... és megint csak ööö... :weh: Igazából nem tudom, hogy Urobuchi szívott valamit (biztosan nem békepipát), vagy begombázott, esetleg keverte ezeket, de azt sem tartom kizártnak, hogy az agyára ment a Gargantia és a Psycho-Pass. Kicsit olyan érzésem van, mint a 3. Eva Rebuild filmmel kapcsolatban volt. Mintha meg akarták volna mutatni, hogy ők tudnak jobbat, nagyobbat, összetettebbet, meghökkentőbbet, stb. csinálni, viszont beletört a bicskájuk. Igen, csalódott vagyok, mert nem erre számítottam. Az előzetes alapján mondjuk sokat nem lehetett sejteni, csak annyit, hogy Madoka és Sayaka is visszatérnek, illetve volt egy jelenet, ahol Homura fejbe lőtte magát. A végkifejlet az, ami nem tetszett benne. Mellesleg a "zsírkrétás, firkált" jeleneteket mintha túlzottan erőltették volna, mert az addig rendben van, hogy Shaft, viszont a sorozatban pont az tetszett, hogy megtalálták az egyensúlyt a két világ között.
A szereplők eléggé megváltoztak, ha most kéne sorrendet állítanom, nagyon elütne attól, amit a sorozat után megalkottam. Behoztak egy új karaktert is, csak azt nem értem minek, amikor alig kapott szerepet. Aki panaszkodott, hogy Mami keveset szerepelt és egyáltalán nem tudta megkedvelni, fogalmam sincs itt mit fog mondani Nagisáról. Pedig annyi lehetőség lett volna benne, kár hogy nem használták ki.
Egyelőre még nem értékelem, mert újra meg akarom nézni, ha kijött BD-n.

Szerk.: Közben megtudtam, hogy nem Urobuchi felelős a végéért, hanem egy másik rendező. Így már érthető, hogy miért olyan befejezést kapott, amit. Valószínűleg egy újabb sorozatot is indítani fognak, de abban már egyáltalán nem lesz benne Urobuchi keze.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Hokuto no Ken ep.1.
Kitartás ehhez a "csodához"! :dirr: Anno én is belenéztem, mert Japánban mégis csak egy oldschool klasszikus, meg azt hittem, hogy számomra jó ajánlólevél lesz, hogy Takahashi Rumiko is imádta (akinek a mangáit meg én imádom XD), de úristen... Szóval az első komoly probléma tényleg az, amit te is írsz: már görcsösen próbál "macsó" lenni a sorozat, minden karakter Schwarzenegger testalkattal rohangál, minden második valami halálos technikával rendelkezik, még a mellékszereplők többsége is ilyen "gyémántot eszem, olajat iszok és betont sz*rok" szereplő. (Megjegyzem, pengét enni nem tudom mitől tökösség, inkább csak hülyeség, hiszen szétdarabolja a gyomrát... XDDD) Ehhez tartozik az is, hogy sajnos a karakterek is ennek a feelingnek vannak alárendelve, szóval a legtöbbjük végletesen kétdimenziós, Kenshirótól pl. esküszöm azért maradhatott meg a "You're already dead!" szállóigének, mert mást nem is nagyon szokott mondani, csak búskomoran/csúnyán néz az ellenfelére. (Aztán ez a "tökösség" akkor foszlik köddé, amikor a következő jelenetben szoprán hangon visongva kezdi csépelni az ellenfelét. XD Értem én, hogy ez utalás lenne a Bruce Lee filmekre, de ha egy ötven kilós kis kínaiból tör elő ez a hang harc közben, az azért jóval kevésbé hat röhejesnek, mintha egy ilyen izomkolosszus drabál állatból. XD) Az ilyesmit, mint öncélú kegyetlenkedés, vagy hogy ebben a sztoriban majdnem mindenki gyilkos/rapist/szadista, nem is emlegetem, az sajnos szintén az eltúlzott "durva ez a világ, vazeg!"-feelingből következik. Bár ha már a sztoriról beszélünk, az meg tisztára olyan, mintha előkaptak volna valami B típusú amcsi akciófilmet és összeollózták volna belőle azokat a kliséket, amik már a 80-as években is kezdtek lerágott csontnak számítani. Szóval van egy Mad Max-szerű világ, ahol tombol az anarchia, ám eljő hősünk, a kiválasztott (!!!4444), az egyetlen, aki egyensúlyt hozhat az Erőbe...izé, vagyis aki megválthatja ez a romlott világot. XD Ám sajnos egykori barátja, jelenlegi főgonosza orvul elrabolja nőjét (naná, mi más tudna motiválni egy ilyen fazont, hogy mentse meg a világot? XD Talán csak az, ha kijelentenék, hogy holnaptól nem gyúrhat. XD), így Ken elindul Barbiért a sivatagon át, miközben minden epizódra jut egy romos metropolisz 10-50 tetszésszámú hülyegyerekkel, akik először mindig kiröhögik, de aztán egy mozdulattal szétrobbantja a fejüket. Plusz csapódik hozzá két gyerek, akik kb. mintha szintén csak a hollywoodi történetvezetés miatt kerülnének bele a sztoriba, mert szerepük nem nagyon van, de ahogy egyik volt tanárom mondta: "gyerekekkel és cuki kisállatokkal mindent el lehet adni!". XD (Meg mivel ez egy shounen, Ken úgysem szexelhet a nőjével, ergo a két kölyök kvázi az ő "gyermekeikként" funkcionálnak. XD) Kissé ilyen "Berserk, csak vedd ki belőle az összes pozitívumot, ami miatt az még épp nézhető/jó volt" érzésem volt ettől a sorozattól. Szóval tényleg hajrá hozzá, persze nekem is van olyan sorozatom, ami nagy klasszikus a nyolcvanas évekből, én viszont csak a röhögés kedvéért tervezem végignézni pl. az Ezüst Nyíl, de abban legalább (egyelőre) elviselhető a marhaságok és a túljátszott, feleslegesen heroikusra vett jelenetek aránya, míg a Fist of the North Star csak szimplán egészében véve gagyi volt számomra. ^^"

Na, viszont nekem is volt egy friss animés rossz élményem: Star Driver - The Movie

Miután február óta kijött, augusztus óta volt belőle BD is és így sem subbolta senki, úgy döntöttem, hogy leszedem a rawot, mert engem bizony érdekelt. Aztán megértettem, miért nem subbolta senki: gyerekek, ez szinte egy az egyben a TV sorozat sztorija! Nem úgy értem, hogy újrarajzolták, vagy bármi (mint ahogy tették azt legalább a TTGL filmeknél), nem, szerintem még sok jelenet is egy az egyben a TV sorozatból lett átemelve és ha a betétdalos extra klipeket leszámítom, a közel két és fél órás (!) filmből talán 5-10 perc volt mindössze az "original jelenet". Ergo zanzásítva ledarálták ugyanazt, amit már a TV sorozatban 25 rész alatt végignéztünk, nagy újdonságnak max a dalok számítottak. Persze ez még csak egy sima ripoff lenne eddig, de hogy igazán érezzük a sorozat feelingjét, a Bones ismét megtrollkodta a nézőket. Ugye a TV-nél leginkább az volt a zavaró, hogy lehetett volna belőle egy közepesnél kicsit jobb sorozat is, ha a sztorival kezdenek valamit, nem csak "enemy of the week" megy végig, aztán meg bedobnak egy összecsapott végső harcot. Mindenki várta, hogy "fú, majd ez meg az lesz!", de lóf*sz sem lett, már elnézést. Na, most ugyanezt eljátszották! :dirr: Mióta kijött a mozi posztere, azóta agyaltam, hogy mi a fene ez az új egyenruha rajtuk, tán módosítanak majd valamit a sztorin, esetleg tanultak a TV sorozat hibájából és igaz, hogy csak egy film erejéig, de kapunk valami kerek, egész, lezárt sztorit? A francokat! Emberek, amit a poszteren láttok, az a film nyitójelenete és mindössze pár perc! :dirr: Takuto valami Tokióra hajazó metropolisz közepén zúzza le a gonoszokat, Sugata meg Wako pedig az új ruhadizájnjukban feszítve mosolyogva nézik őt, és...ennyi! Mi volt ez az egész jelenet? Mi ez az új szerelés? Hol a fenében vannak, ha az egész sztori egy szigeten játszódik eredetileg, ahol kb. csak iskola van, koli, meg kávézó? Honnan került elő ismét egy rakás ellenfél, ha a TV sorozat végén mindet lezúzták? Á, minek is válaszoljanak ilyen plot-point kérdésekre, hiszen ez a Star Driver, ahol sosem magyaráznak meg semmit! :dirr: Ez a jelenet hamar véget ér, onnantól pedig következik a "Wakóék megtalálják Takutót a tengerparton" jelenet, vagyis a TV sorozat eleje. Komolyan, nem akartam elhinni, hogy a Bones képes ennyire köcsög lenni és még egyszer megforgatják így a fanokban a kést. -___- Arról nem is beszélve, hogy évek teltek el a TV és a mozi között, basszus, egy ilyen "copy + paste" filmet szerintem pár hónap alatt összedobna bárki. Mi a fene tartott eddig? Az ember már kezdett reménykedni, hogy tényleg dolgoznak valami értelmesen a srácok, erre ez... Ehh mindegy, úgy felhúztak, hogy épp előtte szedtem le a TV sorozat BD verzióját, mert anno az összes hibája ellenére is elszórakoztatóbb, de így a filmben újranézve és összefoglalva lehet mégsem olyan király ez, hogy megérje 20 giga helyet pazarolnom rá, lehet még egyszer végignézem, aztán törlöm az egészet a francba. A filmet pedig senkinek nem ajánlom, mert két és fél óra felesleges időtöltés, ugyanabban a trollkodós szellemben, ami a TV-t is jellemezte.

Edit: Ja, még így látatlanul is, de reagálnék pár dologra a Madoka filmmel kapcsolatban:
Rui-chan írta:Kicsit olyan érzésem van, mint a 3. Eva Rebuild filmmel kapcsolatban volt. Mintha meg akarták volna mutatni, hogy ők tudnak jobbat, nagyobbat, összetettebbet, meghökkentőbbet, stb. csinálni, viszont beletört a bicskájuk.
Én a TTGL filmekkel voltam így. Rossznak mondjuk nem nevezném őket, de a "minek kellett ezt egyáltalán megcsinálni?" tipikus esetei. (Jó, persze, értem én: a pénz miatt.) Értékelhető újdonsággal nem szolgálnak a TV sorozathoz képest, a változtatások pedig 90%-ban vagy rosszabbak voltak, mint az eredeti jelenetek, vagy ilyen "mi a felülmúlhatatlant is felül fogjuk múlni!" próbálkozási kísérletek, amik persze nem jöttek össze. Egyébként ez gyakran megesik, amikor ilyen "a TV sorozat remake-je" típusú filmeket készítenek.
Rui-chan írta:Szerk.: Közben megtudtam, hogy nem Urobuchi felelős a végéért, hanem egy másik rendező. Így már érthető, hogy miért olyan befejezést kapott, amit. Valószínűleg egy újabb sorozatot is indítani fognak, de abban már egyáltalán nem lesz benne Urobuchi keze.
Csak végéért? O_O Azt hogy? Urobuchi lelépett a film 3/4-énél és behívtak egy másik fazont, hogy rendezze meg a lezárást, különben nem lesz kész a film? XD Az új sorozat meg akkor végképp érdekes lesz, nem akarok rosszmájú lenni, de ritkán veszi ki jól magát, ha az eredeti készítőtől elveszik a "gyermekét" és valaki másnak adják, hogy "játsszon vele".
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hokuto no Ken: Na akkor most hozzászólnék én is, a másik táborból. =) Szóval először is tegyük tisztába, hogy miről is beszélünk. Egy shounen fight animéről, ami egy kategóriában játszik az olyan animékkel, mint a DBZ, One Piece, és a többi. Vagyis egy elsősorban a fiatalabb korosztálynak szóló, kvázi akciósorozatról van szó, ami körülbelül olyan, mint amilyen nyugaton mondjuk egy Walker a Texasi kopó volt, csak ez japán stílusban, japán sajátságokkal. Ettől többrétű karaktereket, összetett storyt, vagy realitást, komplexitást várni, szerintem teljesen fölösleges, hisz már az első rész alapján nyilvánvaló, miről lesz szó. Van egy keret story, ami ad egy motivációszálat a főhősnek, aki az igazság bajnokaként aztán mindenkit lever, aki rossz volt. Nem tudom észrevettétek e, de ez ma sincs nagyon másként, a hasonló kaliberű művekben. Igen, megvannak az animének a maga kortörténeti vonásai, és megalomán túlzásai, amiket mai szemmel már lehet röhejesnek nevezni, de ennyi erővel ugyanígy végiglehetne zongorázni majd minden animén, kortól függetlenül, beleértve természetesen a maiakat is, hogy melyikben épp mi az ami "röhejes" vagy épp "hülyeség". A különbség annyi, hogy amíg ennek legalább volt hangulata, és azt hozta, amit az akkori nézőközönség elvárt tőle, addig a mai shounenkről, sajnos ugyanez már nem nagyon mondható el. Lásd hogy mást ne mondjak: Naruto, Bleach. Emellett pedig azt is tegyük hozzá, hogy nyilván ízlés kérdése, hogy ki-mit tolerál, vagy épp nem tolerál.

Ki lehet akadni az erős goreon, meg a már-már nevetségesen macho húzásokon, amiknél azért megjegyezném, hogy néha már maguk a készítők is ironikusra, komikusra vették, szándékosan, de aki jobban ismeri annak a korszaknak a sajátosságait, az ilyeneken nem akad fenn, mert akkoriban ezek nem számítottak kirívónak. Már csak mai viszonylatban tűnnek annak. =)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Legend of the Legendary Heroes

(Lusta vagyok, átmásolom azt, amit AA-ra is írtam.)

Ez az anime minden kétséget kizáróan rendkívüli... lenne, ha mondjuk a 20. látott animém volna. De nem az, így megmarad kevésbé rendkívülinek.

Egy jó fantasy reményében kezdtem bele, de végül csak egy gőzőlgő "tudjátok mit" kaptam, az időmért a cserébe.

Full középszerű grafika és animáció, tízmilliárd béna klisé, amatőr-gagyi határán táncoló forgatókönvy és rendezés (karakterek behozása a semmiből, inkonzisztenciák, céltalan történetvezetés, rossz pacing, alapvető magyarázatok hiánya, gyatra zárás, stb.), bárgyú történet és gyenge karakterek. Utóbbi departmentből egyedül Siont tudnám kiemelni, noha végső soron egy idealista gyökér (és a végére persze őt is hazavágták), de azért volt egy-két olyan pillanata, mikor valami összetettséget is véltem felfedezni benne. A többiek szót sem érdemelnek, Irist külön kiemelve, mint egy, a jóízlés ellen irányuló otromba vicc.

Több szót nem is kívánok rá pazarolni.

3/10
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Én a TTGL filmekkel voltam így. Rossznak mondjuk nem nevezném őket, de a "minek kellett ezt egyáltalán megcsinálni?" tipikus esetei. (Jó, persze, értem én: a pénz miatt.) Értékelhető újdonsággal nem szolgálnak a TV sorozathoz képest, a változtatások pedig 90%-ban vagy rosszabbak voltak, mint az eredeti jelenetek, vagy ilyen "mi a felülmúlhatatlant is felül fogjuk múlni!" próbálkozási kísérletek, amik persze nem jöttek össze. Egyébként ez gyakran megesik, amikor ilyen "a TV sorozat remake-je" típusú filmeket készítenek.
A vicces az, hogy az első két film tetszett, mert tulajdonképpen azok voltak a reboot-ok, míg ez az új rész már folytatásnak számít. Tehát ez a sorozat lezárása után játszódik, nem annak az újragondolása. A két filmet csak összevágták a sorozatból, új zenéket raktak alá és még jobban felturbózták a grafikát, szóval annyira nem hiányzott volna, ha kihagyják. Ekkor jött a bejelentés, hogy érkezik még idén a 3. film, ami az új idővonalon fog játszódni. Szerencsére az ismerősi körömből többen is megnézték a mozis változatot és ők sem voltak elragadtatva tőle. Ugyan azt akarták eljátszani, mint anno a sorozat 10. részében, vagyis csak a végére áll össze az egész. Ezt majd megérted, ha eljutsz odáig, aki pedig látta, úgyis tudja miről beszélek. Az új karakter tényleg csak arra kellett, hogy Mami-nak is legyen párja, mivel szó szerint semmit nem csinált az egész film alatt. Sayaka és Kyouko pedig már-már yuriba átcsapó jeleneteket kaptak, nem szeretem, ha ennyire erőltetik ezt a fajta fanservice-t. Homura pedig egyenesen WTF kategória lett, amit nem értek, hiszen a mozifilmekkel pont, hogy árnyaltabbá akarták tenni a karakterét. Nekem erősen az jött le, hogy még jól meg akarják fejni a rajongókat, hiszen 2011 óta mit sem vesztett a népszerűségéből.
A jelen állás szerint 7 pontnál többet nem fog kapni, ami azért a sorozat 10/10-es értékeléséhez képest elég gyenge.
Titkos írta:Csak végéért? O_O Azt hogy? Urobuchi lelépett a film 3/4-énél és behívtak egy másik fazont, hogy rendezze meg a lezárást, különben nem lesz kész a film? XD Az új sorozat meg akkor végképp érdekes lesz, nem akarok rosszmájú lenni, de ritkán veszi ki jól magát, ha az eredeti készítőtől elveszik a "gyermekét" és valaki másnak adják, hogy "játsszon vele".
Úgy, hogy Urobuchi mellett mások is dolgoztak ezen a movie-n és más kapta azt a megtisztelő feladatot, hogy fejezze be. Mindenképpen elkészült volna ez a film is, csak gondolom akkor másmilyen befejezést csináltak volna. Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy mennyire fanja vagyok az eredeti cuccnak, szóval eléggé félek ettől az új sorozattól. Mellesleg, ahogy fentebb is írtam, ez már csak valószínűleg újabb bőr lehúzása miatt fog elkészülni, hiszen nagyon népszerű, az emberek kajálják még mindig és nem mellesleg rengeteg fancucc készül belőle.
Péter írta:Ettől többrétű karaktereket, összetett storyt, vagy realitást, komplexitást várni, szerintem teljesen fölösleges, hisz már az első rész alapján nyilvánvaló, miről lesz szó. Van egy keret story, ami ad egy motivációszálat a főhősnek, aki az igazság bajnokaként aztán mindenkit lever, aki rossz volt. Nem tudom észrevettétek e, de ez ma sincs nagyon másként, a hasonló kaliberű művekben. Igen, megvannak az animének a maga kortörténeti vonásai, és megalomán túlzásai, amiket mai szemmel már lehet röhejesnek nevezni, de ennyi erővel ugyanígy végiglehetne zongorázni majd minden animén, kortól függetlenül, beleértve természetesen a maiakat is, hogy melyikben épp mi az ami "röhejes" vagy épp "hülyeség". A különbség annyi, hogy amíg ennek legalább volt hangulata, és azt hozta, amit az akkori nézőközönség elvárt tőle, addig a mai shounenkről, sajnos ugyanez már nem nagyon mondható el. Lásd hogy mást ne mondjak: Naruto, Bleach. Emellett pedig azt is tegyük hozzá, hogy nyilván ízlés kérdése, hogy ki-mit tolerál, vagy épp nem tolerál.
Kimondtad a varázsszót, ízlés kérdése minden. :wink:
Nem is vártam világmegváltó történetet, hiszen egy shounen pont attól lesz az, hogy inkább a bunyóra koncentrál, de próbálnak morális töltést is beletenni. Az animációs túlzások is érthetőek, másképp nem lenne világos, hogy a kétajtós szekrénynek számító Kenshiro miért néz ki törpének, amikor az aktuális főboss-szal harcol éppen. Éreztem, hogy más, mint egy Naruto, Bleach, One Piece vagy Fairy Tail, de ez még nem tud annyira vigasztalni, lásd az első mondatomat. Példának okáért vegyük a TTGL-t, ami szintén ilyen erős túlzásokkal élt, lényegében akár még össze is lehetne hasonlítani a Hokuto no Ken-nel, annál viszont éreztem, ahogy magába szippantott. Ezzel szemben a HnK első részét csoportosan elmarháskodva tudtam élvezni, egyedül újranézve az epizódot már nem tett rám olyan mély benyomást.
Abban igazad van, hogy az újabb animékben is vannak bőven hülyeségek, csak a mostani szezonból 3 olyan van, amin már lassan lemarom az arcomat, de ez attól még nem szépíti meg a régi sorozatokat.
Junchi írta:Legend of the Legendary Heroes
3/10
Mindig is túl klisésnek találtam azt a szöveget, hogy én megmondtam, de most mégis élnék vele: én megmondtam. :vigyor: Látod, nem szándékosan húztuk az agyadat Mariko-val, csak ismerjük az animét övező reakciókat. Amúgy Sion tényleg egy idealista gyökér, OnoD hangjával megfűszerezve. Tényleg, nem kérsz egy kis dango-t? :dirr: (Na jó, abbahagyom! XD)

Ne csak kommentekre reagálják, leírom a legújabb animés élményemet.

Another

Ez egy "érdekes" anime volt, de nem a jó értelemben. Az első felén majdnem elaludtam, aztán a közepe felé kezdett egy kicsit érdekelni, hogy mégis mi lesz a vége. Ott jutottak el arra a pontra, hogy kezdték bedobálni a kirakós darabjait, csak sajnos ezzel nem kezdtek túl sok mindent. Viszont végén, amit a szállodában lerendeztek, csak egy hentelős baromság volt, semmi egyéb. Ilyenkor jut eszembe, azért sem szeretek horror/thriller műfajú animéket/filmeket nézni, mert nem parázok, hanem azon igyekezek, hogy ne lássam viszont a vacsorámat. Szerencsére egy cenzúrázott verziót néztem meg, és a rajzolt vér látványa amúgy sem visel meg annyira. Az öregasszonyt nem is értettem, ő most miért kezdte el késsel gyilkolászni a tanulókat? Tudtommal ő nem hallotta a kazettán lévő felvételt. A halálesetek pedig tök hülyén vették ki magukat, néhányan olyan szinten haltak értelmetlen halált, hogy majdnem lefejeltem az asztalt.
A karakterek közül senki nem volt kiemelkedő, a neveket is alig bírtam megjegyezni, pedig egyszerre néztem meg a 12 részt. Egyedül a nővérke volt szimpi, de természetesen őt még a 4. részben ki kellett nyiffantani, nehogy már valami értékelhető is maradjon a sorozatban! Pedig neki még fontos szerepe is lehetett volna, hiszen Kouichi később is megbeszélhette volna vele a történéseket. Mei pedig egy akkora idióta volt! A bal szemével látta, ki az, aki halott, mégse vette a fáradságot, hogy legalább egy pillanatra ellenőrizze az osztálytársait. Ezt valahogy másképp kellett volna megoldni, hiszen így olyan érzést keltett a vége, hogy akár 2 rész alatt megoldódhatott volna a rejtély.
Az op és ed nem igazán fogott meg, az Ali Project stílusát sosem szerettem, túlságosan nyávogósra veszik a figurát. A grafika viszont szép volt, bár a P.A.Works-től ezt el is vártam.
Értékelés: 3.5/10, de mivel felfelé nem szoktam kerekíteni, ezért ez 3 pont.

Az OVA-t is megnéztem, igazából semmi különös nem volt, csak egy újabb adag eseménytelenség és yuri fanservice, szóval ez meg 4/10.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Rui-chan írta:Példának okáért vegyük a TTGL-t, ami szintén ilyen erős túlzásokkal élt, lényegében akár még össze is lehetne hasonlítani a Hokuto no Ken-nel
Ennek mondjuk nem sok értelme lenne, mert max annyi közös van bennük, hogy mindkettő shounen. Igazából még a DBZ-vel is nehéz lenne összevetni, még akkor is, ha ehhez, illetve az ehhez hasonlókhoz áll a legközelebb. Mondom ezt azért, mert még ott nagy hangsúlyt kap a táperkedés, a HNK-ban a karakterek már eleve felnőtt férfiak, akik egy-egy harcművészet mesterei, örökösei. Magyarul ez még egy másabb megközelítést használt, mint ami ma már bevett.
Rui-chan írta:Ezzel szemben a HnK első részét csoportosan elmarháskodva tudtam élvezni, egyedül újranézve az epizódot már nem tett rám olyan mély benyomást.
Ez érthető is, hisz nyilván nem te vagy a célközönség. =)
Rui-chan írta:Abban igazad van, hogy az újabb animékben is vannak bőven hülyeségek, csak a mostani szezonból 3 olyan van, amin már lassan lemarom az arcomat, de ez attól még nem szépíti meg a régi sorozatokat.
Azok hibáit valóban nem "semlegesíti", viszont ha valaki az újakban nem találja azt, amit keres, akkor sanszosan a régiek között akad majd olyan, amiben megtalálja. Lásd ha valaki azt várja el egy shounen fightól, hogy tökös legyen, akkor ezt inkább meg fogja találni egy HNK-ban, mint teszem azt a Narutoban.
Rui-chan írta:Another
Ez egy "érdekes" anime volt, de nem a jó értelemben. Az első felén majdnem elaludtam, aztán a közepe felé kezdett egy kicsit érdekelni, hogy mégis mi lesz a vége. Ott jutottak el arra a pontra, hogy kezdték bedobálni a kirakós darabjait, csak sajnos ezzel nem kezdtek túl sok mindent.
Na igen, a rejtélyfejtés, kábé egy hosszabb Scooby Doo rész szintjén mozgott, csak annak érdekében, hogy "komolynak" hasson, minden részben kikaptak valami huszadrangú mellékszereplőt.
Rui-chan írta:Viszont végén, amit a szállodában lerendeztek, csak egy hentelős baromság volt, semmi egyéb.
Na de várjál, mert itt valójában már műfajt váltottak, és thrillerből, átmentek slasherbe. =D
Rui-chan írta:Ilyenkor jut eszembe, azért sem szeretek horror/thriller műfajú animéket/filmeket nézni, mert nem parázok, hanem azon igyekezek, hogy ne lássam viszont a vacsorámat.
Nálam ez mondjuk nem okozott volna gondot, inkább az, hogy itt se tudtak elkapni egy rendes hangulatot, és az is elég gyenge volt, amit brutalitás szintjén felmutattak.
Rui-chan írta:Az öregasszonyt nem is értettem, ő most miért kezdte el késsel gyilkolászni a tanulókat? Tudtommal ő nem hallotta a kazettán lévő felvételt. A halálesetek pedig tök hülyén vették ki magukat, néhányan olyan szinten haltak értelmetlen halált, hogy majdnem lefejeltem az asztalt.
Igen, ez is elég nagy WTF? volt, de nekem a kedvencem mégis az volt, amikor elmentek kirándulni, és hogy ott is meghalhasson valaki, az egyik karakter halálát ilyen "időzítősre" rakták, hogy hát azért halt meg, mert még a városban beverte a fejét, mielőtt elmentek volna, és így rajta maradt a "death mark". =D De azon is jót röhögtem, amikor a kamionos faszi, zuhogó esőben, partnak felfelé áll meg kávézni, egy markolóval a platón, úgy hogy a lejtő végén, pont egy ház van. LOL!
Rui-chan írta:Egyedül a nővérke volt szimpi, de természetesen őt még a 4. részben ki kellett nyiffantani, nehogy már valami értékelhető is maradjon a sorozatban!
Nálam is ő volt az egyik, a másik meg a tsundere csaj, Izumi, de őt is na mibe, hogy csak azért nyírták ki, hogy ne legyen többé akadály Mei és Koichi bimbózó románca között. :wink:
Rui-chan írta:Mei pedig egy akkora idióta volt! A bal szemével látta, ki az, aki halott, mégse vette a fáradságot, hogy legalább egy pillanatra ellenőrizze az osztálytársait.
Szerintem (már elnézést az őszinte szavakért) de Mei valójában pont leszarta, hogy ki hal meg. A leendő pasiján kívül, senki élete nem jelentett számára semmit, sőt, nekem a végégre nagyon úgy tűnt, mint ha a hoteles mészárlást is szándékosan hagyta volna kifutni, amíg mindenki meg nem hal, akit utált, és felelős volt a kiközösítéséért. Más logikus magyarázatot ugyanis nem látok arra, hogy miért maradt kussban, egészen az utolsó pillanatig, miközben megakadályozhatta volna, az egész vérrontást.
Rui-chan írta:A grafika viszont szép volt, bár a P.A.Works-től ezt el is vártam.
Értékelés: 3.5/10, de mivel felfelé nem szoktam kerekíteni, ezért ez 3 pont. Az OVA-t is megnéztem, igazából semmi különös nem volt, csak egy újabb adag eseménytelenség és yuri fanservice, szóval ez meg 4/10.
Engem a grafika se nagyon tudott megfogni, elég középszerű volt, de legalább quality jelenetek nem voltak benne. Amúgy 4/10-et adtam magára a sorozatra, és az Ovára is. Amit viszont nem értek, hogy EZT mi a jó francért adták ki idén? :?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bocs, ha kérdeztem már, ígérem utoljára teszem és megpróbálom megjegyezni a választ. XD Szóval: gáz, ha a Baccanót előbb szeretném megnézni, mint a Durararát, vagy igazából tökmindegy? Mert ugye Drrr->Bac sorrendben jelentek meg és valami olyasmit hallottam anno, hogy a két sorozat nagyon lazán kapcsolódik egymáshoz és nem fogod érteni a Bac-ban a Drrr utalásokat, ha nem megjelenési sorrendben nézed őket. Az érdekelne, hogy:

1. Ez egyáltalán igaz-e?

2. Ha igen, ezek fontos utalások, vagy igazából csak extra kis easter egg-ek és az anime úgy is tökéletesen élvezhető, ha nem érted őket? Szal pl. anno az Umineko esetében jöttek azzal, mintha valami Higurashi folytatás, meg oda-vissza utalgatós sorozat lenne, ehhez képest van benne egy darab boszi, aki dizájnra meg névre hajaz egy Higurashi karakterre, de kb. ennyiben ki is merül a két sorozat hasonlósága és ezzel az egy darab szereplővel sem nagyon kezdenek semmit ezen túl (mármint ilyen "utalás a korábbi sorozatra" szempontból), így igazából ott is kiderült, hogy a két sorozat önmagában is nézhető. :dirr:

Edit: Ja, még annyit, hogy az hogy lehet, hogy MAL szerint a Drrr 24 részes, a Bac meg 13, ehhez képest amit én most szedek, abban 25 (+ egy 12.5 nevű) Drrr epizód van, Bac-ból meg 16?
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Titkos:
a. A Baccano! 2007-es anime, a Durarararararararararara... rara.... ra... az 2010-es,
b. ugyanilyen sorrendiség van az első megjelent Baccano és Durarara ln között is (bár párhuzamosan futnak)

Ergó még ha fenn is áll az, hogy egyik sorozat utal a másikra az mindenképp olyan sorrendben lesz, mint ahogy te nézni szeretnéd. ... Magam részéről a Baccano!-t láttam, Duraból láttam két részt. Legjobb tudomásom szerint mind a két anime az akkor aktívan futó ln első X db. kötetéből készült. Szóval lehet, hogy később vannak egymásra utalgatások, de Baccano nézése közepette nem futottam bele ilyesmibe. (Vagy elsiklottam felettük.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Edit: Ja, még annyit, hogy az hogy lehet, hogy MAL szerint a Drrr 24 részes, a Bac meg 13, ehhez képest amit én most szedek, abban 25 (+ egy 12.5 nevű) Drrr epizód van, Bac-ból meg 16?
Pofonegyszerű: A Bukkanónál a 13 epizód mellé készült még +3 special, a DereDerénél meg a 24 mellé +2.

Btw bár nekem lenne még vissza ez a két sorozat...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én láttam mindkettőt (mindegyik kedvenc ^^). Igazából a történetük szempontjából nincs köztük semmilyen kapcsolat, csak egy univerzumban játszódnak, és a Durararában néha vannak apróbb utalások a Baccanora, meg rövid cameót kap két Baccano szereplő is benne. Én a Durararát láttam először, és nem volt semmiféle hiányérzetem a nézése közben.

Az epizódszámok úgy jönnek ki, hogy a Baccanonak van +3 rész speciálja (ezek nem csak olyan extrák, hanem ténylegesen a sztorit viszik tovább), a Durararának meg +2 (ezek amolyan melléksztorik, de érdemes megnézni őket, mert nagyon jók).

Szerk.: Beelőztek. ^^'
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Baccano-t még én sem láttam, aminek igen egyszerű oka van: már a Durararától sem voltam úgy elszállva, mint ahogy a legtöbben. Celty persze abszolút WIN és az ő története érdekelt legjobban, de valószínűleg fele ennyire sem kedveltem volna meg, ha nincs "mögötte" Sawashiro Miyuki remek hangjátéka.
Talán egyszer pótlom, végül is 13+3 rész nem a világ, meg ez a maffiás alapsztori valahogy érdekesebbnek tűnik, mint a Drrr (mennyivel egyszerűbb így leírni :vigyor:) bandaháborúja.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi a gyors választ mindenkitől! :D
Cruel Angel írta:@Titkos:
a. A Baccano! 2007-es anime, a Durarararararararararara... rara.... ra... az 2010-es,
b. ugyanilyen sorrendiség van az első megjelent Baccano és Durarara ln között is (bár párhuzamosan futnak)
Uhh, akkor bocs, ezt szépen benéztem. ^^" Gondolom a hype miatt, a Durararát mindenki a szezon legjobbjának kiáltotta ki, amikor ment, a Baccanóról meg csak később hallottam ilyen "ja, van egy ilyen "testvérsorozata" is a Drrr-nek..." stílusban. Emiatt azt gondoltam, hogy a Drrr jött ki hamarabb. Persze lehet szimplán arról volt szó, hogy a fangirlöknek jobban bejött egy "tíz szereplőből kilenc férfi, abból nyolc bish" stílusú sorozat, mint egy vonatos-maffiás sztori mindenféle korú és nemű szereplővel és ezért inkább a Drrr-t kapták fel. XD
Cruel Angel írta:Legjobb tudomásom szerint mind a két anime az akkor aktívan futó ln első X db. kötetéből készült.
Akkor úgy készüljek, hogy rendes vége sem lesz egyiknek sem? ^^"
Junchi írta:Pofonegyszerű: A Bukkanónál a 13 epizód mellé készült még +3 special, a DereDerénél meg a 24 mellé +2.
Jaaa, vagy úgy, értem. :) (Jajj, ezek a nevek... :dirr: XD)
Junchi írta:Btw bár nekem lenne még vissza ez a két sorozat...
Én meg azon szurkolok, hogy lehetőleg ne csalódjak egyikben sem, mert bár nem mintha priuszokkal indulnának nálam (egyelőre mindkettő közel semleges), viszont úgy hallottam, hogy erősen hangulatfüggő sorozatok, amolyan Cowboy Bebop módra, vagyis vagy elkap a feeling, mely esetben "öröm és bódottá!" van, vagy pedig szétunod rajtuk a fejedet. ^^" Meg ugye ilyen esetekben az sem árt, ha a karakterekhez tudsz kötődni. A Baccanónál már az opening alapján mondom, hogy nem lesz velük gond, elég színes és különböző jellemű karikat sikerült összeboronálniuk, a Drrr-el kapcsolatban viszont picit még aggódom, nem igazán látom úgy, hogy bárki megfogna, bár ez majd kiderül.
Rui-chan írta:Baccano-t még én sem láttam, aminek igen egyszerű oka van: már a Durararától sem voltam úgy elszállva, mint ahogy a legtöbben. Celty persze abszolút WIN és az ő története érdekelt legjobban, de valószínűleg fele ennyire sem kedveltem volna meg, ha nincs "mögötte" Sawashiro Miyuki remek hangjátéka.
Talán egyszer pótlom, végül is 13+3 rész nem a világ, meg ez a maffiás alapsztori valahogy érdekesebbnek tűnik, mint a Drrr (mennyivel egyszerűbb így leírni :vigyor:) bandaháborúja.
Na ugye, valamiért te is a Drrr-rel kezdtél, megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki úgy volt vele, hogy tuti az jött ki hamarabb. XD Mondjuk én meg pont fordítva vagyok eddig, mint te: a Baccanóban bőven látok potenciált, a Drrr-ben meg jó, ha fele annyit, de így látatlanban még egyikre sem akarok bélyegeket nyomkodni. XD Btw, azért elgondolkodtam, hogy mekkora húzás lenne, ha a Baccano mind a 16 része végig a vonaton játszódna. :D Jó értelemben. Vannak olyan sztorik, amikben pont abból származik minden poén, bonyodalom, stb., hogy "szűk" helyre zsúfolnak össze sok különböző embert. (Pl. Rejtő Jenő Vesztegzár a Grand Hotelben regényét épp ezért imádtam, filmekből meg ott van a Stallone-féle Oscar, ha belegondoltok, a film 90%-a egyetlen házban játszódik, de elég sok szereplővel operál ahhoz, hogy mindig kihozzon belőlük valami félreértésen alapuló poént. XD) Persze nem azt mondom, hogy a Baccanónak ilyennek kell lennie, különben nem fog tetszeni, inkább csak beugrott, hogy egyszer megnéznék egy hasonló sztorit animés köntösben is. XD (Ajánlásokat szívesen fogadok. :D) Ja, azt azért meg kell kérdeznem, hogy ez komoly, a vonat neve tényleg "A Repülő Macskatalp"? :dirr: XD Bírom amúgy a hülyeségeket, szóval ez nálam igazából bónusz, csak kíváncsi vagyok, hogy ez így "randomba" kapta ezt a nevet, vagy lesz valami magyarázat is mögötte? XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Akkor úgy készüljek, hogy rendes vége sem lesz egyiknek sem? ^^"
Bár én csaka Bökkenőről tudok beszélni, de ömm... Végülis kielégítő vége lesz. Egyes helyeken kicsit olyan lesz talán, hogy hát ez egy kaland volt, egy részlet pár szereplő elég random életéből. De különösebb hiányérzeted szerintem nem lesz. (Ugyanakkor kell tudni, hogy némileg jobban megoldott Haruhi jellegű rendezéssel bír a sorozat. Ami így egységes (és párhuzamos) narratíva hatását adja pár sztorinak, amelyek valójában amúgy különböző időben (néhol évszázadban!) játszódnak a ln sorozat különböző köteteiből összeollózva, csak részben átfedő szereplőgárdával.)
Titkos írta: hogy mekkora húzás lenne, ha a Baccano mind a 16 része végig a vonaton játszódna. :D
Nem fog. Viszonylag kis része játszódik vonaton.
Titkos írta:hogy ez komoly, a vonat neve tényleg "A Repülő Macskatalp"? :dirr: XD Bírom amúgy a hülyeségeket, szóval ez nálam igazából bónusz, csak kíváncsi vagyok, hogy ez így "randomba" kapta ezt a nevet, vagy lesz valami magyarázat is mögötte? XD
Szerintem teljesen random volt, de már régen volt.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Na ugye, valamiért te is a Drrr-rel kezdtél, megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki úgy volt vele, hogy tuti az jött ki hamarabb. XD Mondjuk én meg pont fordítva vagyok eddig, mint te: a Baccanóban bőven látok potenciált, a Drrr-ben meg jó, ha fele annyit, de így látatlanban még egyikre sem akarok bélyegeket nyomkodni. XD
Félre értettél, pont azt mondtam, hogy a Baccano alapötlete jobban tetszik, viszont azért nem kezdtem bele, mert mondták, hogy hasonlít a Drrr-re, csakhogy nekem az se tetszett annyira, mint a legtöbb embernek, szóval van bennem némi félelem. Általánosítani persze nem akarok, úgyhogy valószínűleg megnézem, mert lehet a Baccano meg pont tetszeni fog.
Azért néztem meg a Drrr-t, mert Conon elég nagy hype volt körülötte és sokan oda meg vissza voltak érte. Nem utolsó sorban az is közrejátszott benne, hogy érdekelt a macskafüles bukósisakos hölgyemény, akiről semmit nem tudtam, csak annyit, hogy dullahan, de ez elég jó indításnak bizonyult. (Bírom az ilyen mitikus lényeket, főleg, ha nem az átlagos fajokról van szó, mint pl. vámpír, vérfarkas, stb. A dullahan meg ugye konkrétan a fej nélküli lovas, csak itt bőrszerkós, motoros csajszi. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, megnéztem a Steins;Gate filmet, (s)írtam is róla egy tl;dr-t blogon.
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: BSW »

A Kyokai no Kanata 3. web speciálja...
Nos, örülük hogy legalább mostmár hivatalosan is csak a női nézők kegyeit keresi a stúdió, ha szexualizálásról van szó...
Gratulálok nekik, így kell emberi testet rajzolni, tudnak ezek ha akarnak; csak a női testek néznek ki úgy mint valami rohadt formátlan szivacs.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

BlazBlue: Alter memory 11. rész
okéj... értem én, hogy ott volt az exposition dump az elején 5 percben, de valaki most már igazán elmondhatná nekem, hogy mi a jó ég történik és miért XD
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:BlazBlue: Alter memory 11. rész
okéj... értem én, hogy ott volt az exposition dump az elején 5 percben, de valaki most már igazán elmondhatná nekem, hogy mi a jó ég történik és miért XD
Akkor már nekem is, mert egy mukkot nem értek az egészből. ^^"
Kép
Válasz küldése