Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Magi - The Kingdom of Magic

Talán még jobb, mint az első évad. Már túl vagyok a felén és nem bírom abbahagyni. Megtartotta az első évad színvonalát, sőt, még rá is tett egy lapáttal. Rengeteg harc, új szereplők, új barátságok, új ellenségek, háborúk és végre fény derül egy rakás titokra, amire eddig nem kaptunk választ. Szóval, nekem nagyon bejön. :)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem is bejött a folytatás, szerintem is jobb is lett, mint az első szezon. Főleg a vége miatt, az az első szezonnál kissé elbarmolták anime only hülyeségekkel. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez a szezon teljesen mangahű volt-e, vagy csak a forgatókönyvíró emberelte mg magát. :D
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Mariko írta:Nekem is bejött a folytatás, szerintem is jobb is lett, mint az első szezon. Főleg a vége miatt, az az első szezonnál kissé elbarmolták anime only hülyeségekkel. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez a szezon teljesen mangahű volt-e, vagy csak a forgatókönyvíró emberelte mg magát. :D
Rengeteg eltérés van a manga és az anime között, lévén előbbi még fut. Viszont az évadnak megint úgy lett vége, hogy simán lehet folytatni. Annak meg nagyon örülök, hogy Titust feltámasztották. Őt nagyon megszerettem. És jöhetne egy harmadik évad! Vagy csinálják meg Sindbad kalandjait!
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Little Witch Academia

A Kill la Kill óta elterjedt az a mondás, hogy a Trigger megmenti az anime műfaját. Szvsz az a cucc igen messze állt a műfaj megmentésétől, az állítással inkább efelé kellene kacsintgatni.

Igaz, hogy csak 26 perces, amiben az ending is benne van, de a készítőknek mégis sikerült egy jó kis kalandot összehozniuk. Csak néhány perc az elején, mégis Shiny Chariot fellépése elég löketet ad ahhoz, hogy a főszereplő, Akko elinduljon egy bizonyos úton, vagyis beiratkozzon a boszorkány akadémiára. Mindjárt ki is derül róla, hogy bármennyire is szeretne példaképe nyomdokaiba lépni, bizony csiszolhat még néhány dolgon magával kapcsolatban. A történelemórán elalszik, mert nem érdekli, menő boszorkány szeretne lenni, nem öreg banya. :D Közben persze a két barátnőjét is megismerjük, Lotte a szemüveges és kissé félénk lány, illetve Sucy, az igazi weirdo, aki mindenféle kenőcsöket és főzeteket kotyvaszt. Azért Akko riválisoknak sincs híján, Diana a tipikus úri lány, akihez hozzácsapódott két kísérő.
Sajnos a főszereplőnk a seprűvel sem tud igazán bánni, ezért az egész osztály előtt leégeti magát. Mondjuk kiemelték, hogy ő nem született boszi, a többiek már sokkal régebb óta tanulják a dolgokat, mint ő. Aztán elérkezik a kincskeresés napja, amit Akko úgy vár, hiszen végre megmutathatja, mit is tud valójában. Csakhogy nem mehet minden simán, miután összefutottak Diana csapatával és Sucy segítségével elintéztek egy Minotauruszt, elkezdődik a bonyodalom. Mivel állandó versengés van Akko és Diana között, utóbbi úgy dönt, hogy a labirintus alsóbb részeibe is benéz. Ott aztán kiszabadít egy elárt sárkányt, amit megpróbálnak mágiával elpusztítani, de kiderül, hogy pont attól lesz erősebb. Közben Akko megtalálja Shiny Chariot varázspálcáját és nagyon büszke lesz magára. A sárkány a fő varázskövet veszi célba és hiába minden próbálkozás az elterelésére, azt jobban szeretné megkaparintani. Szerencsére kiderül, hogy Akko is tudja használni Chariot varázspálcáját, amit aktivál és végül így győzi le a sárkányt.

Tudom, a történet elsőre nem tűnik túl nagy számnak és nem is az, de attól még kitűnő szórakozás. Érdekes módon a Trigger tudott normális arányokkal dolgozni, és egyetlen egy kivillanó s*gget vagy mellet nem láttam, sőt igazából úgy nagyon fanservice sem volt benne! Még, amikor Akko zuhan, a szoknyája nem libben annyira fel, hogy kilátsszon a bugyija. A humor nem annyira erős benne, de jókat tudtam vigyorogni néhány jeleneten. A grafika nekem bejött, egyetlen helyen volt furább a rajzolás, viszont az indokolt volt. A zenék remek aláfestést nyújtottak, az ED mondjuk annyira nem fogott meg. A hangokkal nem volt különösebb bajom, illettek a karakterekhez.

Az mégis dicséretes, hogy azért egy kerek kis sztorit ki tudtak hozni ebből, még ilyen rövid idő alatt is. Úgyhogy ez nálam megér egy 9(alá)/10-es értékelést.
Láttam lesz valamikor második része, részemről jöhet! :thumb:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sakasama no Patema

Az már az első 10-15 perc után leesett, hogy ezt a cuccot még csak véletlenül se úgy közelítsem meg, mint sci-fi, inkább mint fantasy. Ha így kezeli az ember a dolgot, nem fogja fogni a fejét, megmarad az egész MAGIC-GRAVITYnek.

Ezt félretéve is vannak vele kisebb-nagyobb gondok, de alapvetően tetszett. A rendező munkái közül eddig ez a kedvencem. Nem akar többnek látszani, próbálkozott a karaktereket legalább két dimenzióban mozgatni (már legalábbis a két főhőst), helyeként látványos, néha kimondottan aranyos, az ellenutópiás setting bejövős. A sztori mondjuk igazából csak az alapfelállás miatt érdekes, amúgy semmi extra, a mondanivaló is nagyon alap.

Ami kicsit jobban zavart, az pár látványos plot hole (A gonoc bandának honnan volt meg tök ugyanaz a "tervrajz", mint a lentieknek? Ki volt az a denevérember, akivel Patema először találkozott? Hogy került az oda? És ha ő tudta, hogy hol vannak a lentiek és még egy lejáratot is ismert, akkor miért nem raideltek már korábban?), illetve a Disney-főgonosz, amit nagyon nem szoktam díjazni. Persze ezek nem megbocsáthatatlan vétkek, de azért jelzik, hogy inkább az alapötletbe fektették a készítők a legtöbb energiát, a részéletek felett valahogy elsiklottak.

7 (aláalá)/10
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Az a nagyon furcsa dolog történt velem, hogy sportanimét néztem. Igen, ez most szépen tudatosuljon mindenkiben. :D Ezt valahova fel kell írni hatalmas piros betűkkel, vagy közzétenni a rádióban, mert tényleg akkora dolog. (A Free! nem számít, mert az inkább csajos ál-sport, meg jómagam is úsztam versenyszerűen még általánosban, szóval az érdekel.) Amiért ez tényleg nagy szó, mert általában a sportközvetítések maximum 5 percig tudnak lekötni, utána reflexszerűen nyomom tovább a csatornát. Ez alól mondjuk kivételt képez az úszás, a vízilabda és a műkorcsolya. Ez utóbbi kategóriába tartozik az a sorozat, amiről írni fogok.

Ginban Kaleidoscope
Azért is kezdett el jobban érdekelni ez az anime, mert olvastam, hogy a korcsolyával foglalkozik, amit amúgy is szeretek. Aztán utána néztem, mert tudni akartam, hogy pontosan mire is számítsak. Talán akkor is megnéztem volna, ha csak sima sport van a középpontjában, azonban a kis csavarral már biztosra vettem, hogy érdekelni fog.

Sakurano Tazusa japánt képviseli, mint műkorcsolya bajnok. Éppen Kanadában tartják az egyik nagyobb versenyt, ahol történetünk másik főszereplője, Pete Pumps éppen műrepülő bemutatót tart. Sajnos a végső formációt elrontja és lezuhan a repülőgépe. Tazusa szintén elrontja az egyik ugrását, ő azonban megússza egy eleséssel. Hogy ne legyen túl egyszerű a dolog, Pete lelke belekerül Tazusa testébe, vagyis megszállja őt. Minden lát, hall és érez, amit a lány. Mivel voltak apróbb rossz tettei, ezért 100 napig még nem léphet be a Mennyországba, hanem egy ember testében kell léteznie. Ez az alapfelállás és innen kezdődik az igazi móka.

Tazusa először nagyon utálja a helyzetet, mert Pete mindig beszél hozzá és amikor ő válaszol, bolondnak nézik, amiért magában üvöltözik. A lány alapból nagyon heves természetű, főleg az újságírók miatt, akik állandóan zaklatják. Sokat próbálkozik azzal, hogy kiűzze a srác lelkét magából, de ezek mindig kudarcba fulladnak. Párszor megpróbál fájdalmat okozni magának, hosszú távon viszont ez neki sem jó. Később rájön, hogy Pete utálja a paradicsomot, szóval ezzel tudja kordában tartani. Ez az egyik konfliktus, ami belül zajlik, de közben itt van a korcsolyázós szál, erről sem feledkeztek meg.

Japánban Shitou-san szintén nagyon híres korcsolyázó, akit a média jobban kedvel, mint Tazusát. Igazából egy verseny végkimenetele miatt Tazusát közellenségként kezdték kezelni, azóta pedig megpróbálják pokollá tenni az életét. A bemutatóknak egyébként nagy tétje van, kijutni a torinói Téli Olimpiára. Nem elég, hogy a lánynak meg kell küzdenie a benne élő lélekkel, kívülről folyamatosan támadják az újságírók, egy perc nyugta sincs és állandóan negatív hangvételű cikkeket közölnek róla. Elég sokat foglalkoztak a sportág árnyoldalaival, a folyamatos rivalizációt is bemutatták, ami az országok képviselői között zajlanak. Amikor már úgy tűnik, hogy a főszereplőt csak negatív dolgok érik, elég váratlan helyről kap segítséget. Egyrészt az egyik újságíró támogatja, többször segít neki. Aztán Pete egyre jobban átlátja a helyzetet és mivel hasonlóan kell megközelíteni a korcsolyát és a műrepülést is, elkezdenek együtt dolgozni. Teljesen új koreográfiát találnak ki, miközben Tazusa szép lassan megváltozik. A hirtelen természetét ugyan nem sikerül teljes mértékben levetkőznie, mégis látszik rajta a fejlődés. Először csak barátság, majd lassan erősebb érzelmek is elkezdik a két fiatalt összefűzni. Persze ez már az elején világossá válik, hogy teljesen happy end nem lesz, hiszen Pete ideje egyszer le fog járni.
Feltűnik még jó pár karakter, köztük Tazusa menedzsere, akivel együtt lakik. Aztán segítői között ott van még a húga, valamint az osztálytársa, aki a ruháit tervezi. A sportbizottság egyik tagja is elég sokat szerepel, elég durva modorú a nő, de értékeli Tazusa tehetségét.

A grafika szerintem átlagos, bár a korcsolya számokat szépen megcsinálták. A rajzstílus elsőre fura lehet, mert a shoujo stílus köszön vissza benne, a szemek pl. elég nagyok. A zenék között akadnak klasszikusok is, ezek főleg a korcsolya bemutatók alatt szólnak, de helyet kap pop és jazz is. Az opening aranyos, az ending pedig szép. A hangokra nem lehet panaszom, bár néha erős volt az engrish, főleg az orosz és amerikai versenyző szájából.

Ajánlom mindenkinek, aki szereti a műkorcsolyát, de a természetfeletti szálat sem veti meg. Végül 8/10-et adtam rá, amit nagyon sajnálok, mert szerettem volna jobbra értékelni, viszont Tazusa elég sokszor idegesített, amikor direkt szívatta Pete-t, úgyhogy emiatt vonok le egy pontot.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mindenféle meggondolás nélkül két hosszú, '80-as években készített animét is elkezdtem a héten úgy, hogy tudom, nem lesz rájuk annyi időm, mint szeretném, így valsz az év hátralevő részében el is leszek velük. Mindkét cucc régóta listás volt, így nem spontán jött a dolog, max az a része, hogy mindkettőt egyszerre kezdtem el.

Az egyik a Kimagure Orange Road, ami mondjuk erősen dobásra ingerlő 5 epizód után, szal lehet, egy résztvevővel máris kevesebb lesz, de azért szeretnék még legalább ugyanennyi epizódnyi esélyt adni neki. Az alapfelállás elég érdekes: standard iskolai cucc, viszont a főszereplőnek és a családjának szuper-képességei vannak. Ez teljesen ledöbbentett, bár nem feltétlenül pozitív értelemben. Az sem segít valami sokat, hogy a karaktereket mintha a Maison Ikkokuból lopták volna ki, mármint Ayukawa tök olyan, mint az MI Kyoukója, ahogy Kyousuke és Godai is kezet foghatnának egymással. Ami viszont kimondottan nem tetszik, hogy olyan az egész, mintha legalább a 40. epizódnál tartanék. Tisztára úgy csinál az anime, mintha már nem is tudom mióta ismernéd a karaktereket, a közöttük lévő kapcsolatokat, holott minden csak most kezdődött. Szal jah... kicsit amatőr cucc és eddig nem feltétlenül jó, de azért még türelmes vagyok.

A másik, ami viszont eddig nagyon bejön, az a Touch. Ez életem első Adachi Mitsuru animéje (sajna a Cross Game kimaradt). Az Anime-Central (side note: ők már a LoGH-gal is kiváló munkát végeztek) féle BD-verziót lesem, amire nagy szükség van, lévén a grafika igencsak "poros", a hátterek sokszor erősen világító fehér ürességek, amin azért a jobb minőség dob egy kicsit. Egyébként egy baseballos animéről van szó, legalábbis az szeretne lenni, de eddig inkább csak ilyen alibiként jött elő, merthogy a letolt öt rész kőkemény school life + románc + vígjáték. Na nem mintha bánnám; eddig kimondottan szórakoztató, még ha kicsit lassú is. (Bár a Tacchan/Kacchanozás az őrületbe kerget néha.)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Aldnoah.Zero:
::argh:: *artikulálatlan hörgések* ... Tudjátok mi van? Dühös vagyok. Rohadt mód dühös vagyok erre a cuccra. Többekkel ellentétben én nagy reményekkel kezdtem el nézni ugye. Nekem tetszett a koncepció, láttam benne fantáziát, többnek tűnt nekem elsőre mint egy átlagos semi-real-mecha cucc. Volt nekünk kezdettől fogva PTSDs mentor figuránk, egy főszereplőnk aki annyira introvertált, hogy meggyőződésem volt, hogy efektíve enyhén autista. (Mikor láttál utoljára animét, aminek a hősies főszereplője autista?) Plusz az opening utolsó képkockája arra adott következtetni, hogy a medzsiköl hercegnő toposzt is kicsit majd felforgatja a cucc, elvégre milyen medzsiköl hercegnő az aki a tündi bündi fehér medzsiköl estélyiben arra vetemedik, hogy pisztolyt ragadjon és megfelelő elszántsággal fogja rá valakire, aki erősen sejthető módon a másik férfifőhős.

Jó, aláírom, kicsit vicces volt a háttér, hogy röpke bő 30 év alatt egy full retró arisztokratikus birodalmat kovácsoltak össze a marsiak, de az Aldnoah (whatever that is) működése végülis tessék lássék módon érthetővé teszi a feudális rendszert. Oké... a versiek mechái gázul néztek ki, mármint kb. ilyen TTGL első bő 10 részébe illettek volna talán bele, ha nem lettek volna CGk. De ez is rendben van, legalább látványosan idegenek, szemben a földiek robotjaival (kataphraktjaival), amik ha nem is voltak túl menők, de volt bennük valami fajta földhöz ragad militari sztájl.

Aztán jött a szezon kb. közepe. Hőseink összejöttek, és kezdtem érezni, hogy laposodik kicsit a dolog. A főszereplő a második, harmadik összecsapást egy versi mechával lazán átvészeli, ezúttal már mélyebb taktikázásra sincs kb. szüksége. Slain a versi földi gyerek, másik főhősünk próbál dolgokat csinálni, de kevés sikerrel... aztán mindig visszamegy kb. szépen gazdáihoz... hát rendben... majd biztos a szezon végére összejönnek a dolgok.

Az máskérdés persze, hogy a medzsiköl hercegnőnél mintha nem láttam volna szignifikáns karakterfejlődést, ami az openingben látotthoz kezdene vezetni. Hogy az autista főhős úgytűnik mégsem az, vagy legalábbis inkább személyiségtelen és random mód bölcs. ... Ez persze nem lóg ki nagyon, a többiek sem nagyon érdekesek, nem nagyon változnak, csak vannak... egy-két szereplőről pl. fogalmam sincs miért is volt a történetben. (Pl. moe kormányos lány.)

És aztán jött a szezon vége és elkezdtem nagyon utálni a cuccot, mert:
1. A PTSDs mentor figura egyrészt elvesztette a mentorságát, másrészt kb. fél perc alatt kigyógyult a 10+ éve őt nyomó PTSDnek. Most komolyan?
2. Megtudtuk, hogy Szazbáum gróf a fő sz@rkavaró miért is kavarja az emberiürüléket. ... és hát makes no sense. ... De ha számba vesszük, hogy emellett még Slaint megmenti és egy mechát is ad neki, az még annál is kevesebb szenszet mékel.
3. A szezonzáró utolsó néhány perce. Értem én több szezonos cucc, kliffhengörrel kell befejezni, hogy a nézők masszívan jöjjenek vissza nézni... de milyen már, hogy két főszereplőt is lelőnek az utolsó pár percben? Félre értés ne essék, nem az a bajom, hogy klifhengörrel lett vége, hanem hogy ezzel. Ezt kb. nem lehet feloldani, úgy hogy annak bármi értelmes kimenetele legyen. Két eset van, vagy legalább egyikük / mindkettejük feltámad a következő szezon elején. Ez esetben kb. pointlessé teszi mind a klifhengört mind az összes további esetleges elhalálozások/halálosan veszélyes csaták súlyát. Ha viszont netán egyikük sem támadna fel, akkor viszont kb. esélytelen, hogy valami értelmes folytatás legyen, hiszen a történet velejét (már amennyi volt neki) a három főszereplő közötti dinamika adta. ... Kivéve persze ha mittomén 100+ részes eposzt terveznek és ez a 12 rész effektíve a prológus volt, amire kis esélyt látok.

Amit azért mégis várok a folytatástól - amit... hát még nem döntöttem el, hogy mennyire szándékozom nézni majd F/SN, Log Horizon 2, Sidonia no Kishi 2 mellett -, hogy valami értelmes háttér infót kapjunk a marsi civilizációról, az ott talált tech eredetéről, meg úgy általában, mi is a Zero a műsor címében.

Ps. Amikor a Gundam Age egy jobban kitalált háttér történetet tudott kerekíteni aköré, hogy az emberiség egy része a Marsra költözött, ahol nincs jó gazdaság ezért irigyen megtámadják a Földet idegennek tűnő mechákkal, akkor ott valamit masszívan rosszul csinálunk Urobuchi Gen ide vagy oda.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:1. A PTSDs mentor figura egyrészt elvesztette a mentorságát, másrészt kb. fél perc alatt kigyógyult a 10+ éve őt nyomó PTSDnek. Most komolyan?
A második dolog amit írtál, az hol történik meg? Most lehet én nem figyeltem eléggé (megesik az ilyen), de erre nem emlékszem. Spoilerben jöhet minden, már végig néztem én is.

Szerintem nem volt rossz az évadzáró, és a masszív karakterhalálok miatt sem vesztik el a nézőközönséget a sorozatok, lásd erre tökéletes példa a Game of Thrones. Illetve elővehetnek új karaktereket, ilyen többször előfordult már a történelemben.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:
Cruel Angel írta:1. A PTSDs mentor figura egyrészt elvesztette a mentorságát, másrészt kb. fél perc alatt kigyógyult a 10+ éve őt nyomó PTSDnek. Most komolyan?
A második dolog amit írtál, az hol történik meg? Most lehet én nem figyeltem eléggé (megesik az ilyen), de erre nem emlékszem. Spoilerben jöhet minden, már végig néztem én is.
A virtuális valóság flashback (kb. 2/3 résszel ezelőtt) után hatáozottan jobban volt, legközelebb már nem remegett a keze.
Rui-chan írta:Szerintem nem volt rossz az évadzáró, és a masszív karakterhalálok miatt sem vesztik el a nézőközönséget a sorozatok, lásd erre tökéletes példa a Game of Thrones. Illetve elővehetnek új karaktereket, ilyen többször előfordult már a történelemben.
Game of Thronesnál azért működnek a masszív karakterhalálok, mert a történet egyrészt igen hosszú, másrészt igen szerteágazó. Ned halála az első szezon végén azért működik mert utána van még n darab szezon, és az ő halála kb. katalizátor vol, kb. az ő története volt a felvezetés/prológus. A következő kifejezetten főszereplők akik meghaltak az Cat és Robb volt, akik ugye a harmadik szezon végén haláloztak el. Eddigre nekik egyrészt több szkríntájmuk volt mint az Aldnoah.Zeroból kb. bárkinek (sőt ha effektíve a könyveket képzelnénk el akkor mégtőbb), másrészt ők kb. egy szál voltak az eddigre velük együtt már legalább 5 szálra osztódott történetben. (Dannerys és csapata, Jon a Falnál és azon túl, King's Landing intrikái, Arya vándorlása és végül Robb hadjárata), azaz az ő haláluk csak a sztori egyötödét "vágta el".

Aldnoahban viszont én úgy érzem masszívan kettő szál volt eröltetve, mindenki más csak háttér. Az egyik Slain kutatása Selam gyilkosai után a másik pedig Inaho pilótává avanzsálódása és viszonya a hercegnővel. Azáltal, hogyha Selam hime és Inaho valóban meghal, egyedül Slain marad, ő viszont így kb. motiváció nélkül.

Mindezek mellett tegyük hozzá, hogy a GoT-ban az elhalálozott szereplők általában valamilyen önön hibából lesznek meggyilkolódva. Ned a naivitása miatt, Robb pedig azért mert a saját szíve vágyát előrébb tette a politikai szövetségeinek fenntartásnál. ... Ehhez képest amennyire én észleltem Aldnoahban Inaho halála az leginkább azért történt meg mert Slain féltékeny volt rá (és nem látta át egész pontosan a helyzetet). Viszont mivel Inaho és Slain közvetlen interakciója ez idáig kb. kimerült abban, hogy egy csatában találkoztak és Inaho nem bízott meg benne (jé), ez nem kéne, hogy ekkora negatív karmát generáljon. Illetve nem lehet mondani, hogy "az ő hibája".

Összegezve tehát nekem nem az a bajom, hogy meghaltak, hanem h ők haltak meg. Lásd pl. Shingekiben is meghaltak számos szereplők, és még azt sem lehet mondani, hogy mert negatív karmájuk volt, hanem mert hát óriások ellen néha van olyan, hogy valaki meghal. Ugyanakkor Shingekiben a főszereplőket (legalábbis egyelőre) azért védi a plot armor. Nem azért mert az író rossz és nem tud mit kezdeni a helyzettel (lásd. pl. bármelyik shonen fájt cuccot), hanem mert róluk szól a történet. pl. tudjuk, hogy Eren apukája eldugott valamit a pincébe. Pofátlanság lenne történet felében Erent megölni a saját arcjának a felében. Vagy másik példa L halála Death Noteban. Azt kell, hogy mondjam, hogy én akármennyire is bírtam L-t, az ő halála részben elfogadható volt ott és akkor. Elhitte Light ártatlanságát, ez a vesztét okozta. Ugyanakkor mondj nekem bárkit akinek az a véleménye, hogy a történet L halála után is ugyanolyan jó vagy jobb volt mint előtte. IMHO azért nem tudott ugyanolyan jó lenni, mert a történet egy macska-egér játék volt. Miután kiszállt az egyik játékos történet nem volt az igazi, és hiába tettek be egy újabb játékost, az nem tudott jobb lenni L-nél az olvasó számára. Ergó lehet, hogy jobb lett volna ha L vagy nem hal meg, vagy ott lett volna a történet vége.

BTW miután ezt a halott szereplők kérdést így végig ragoztam nekem erős sejtésem az, hogy sem Inaho sem Selam halála nem permanens. XD BTW neked mi lenne a véleményed, ha mindketten életben maradtak volna / feltámadnának?

Szerkesztve: Amúgy közben eszembe jutott a két résszel korábbi el-nem-halálozása a hercegnőnek. ... Ott én amúgy igen reménykedtem, hogy valóban legyen halott, mert az vicces trollkodás lett volna az alig egy résszel korábban beszerzett Ducalion miatt a készítőktől. :dirr: ... és ennek kapcsán, ha Selam tényleg nem halott, akkor azt jelenti, hogy már háromszor ölték meg sikertelenül. I'm starting to see a pattern here. :dirr:

Szerkesztve2: De ez a pattern... ez az embereket megölnek és nem halnak meg... most már mindent értek, ez mind csak tízer tréler az őszi F/SN-hez. http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2010/ ... 34bauk.jpg :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:A virtuális valóság flashback (kb. 2/3 résszel ezelőtt) után hatáozottan jobban volt, legközelebb már nem remegett a keze.
Ja, hogy az! Mert a legutolsó részben kb. annyi szerepe volt, hogy vérző fejjel elmondta, mindenki rendben van, folytassák nyugodtan a küldetést. ^^"
Cruel Angel írta:Game of Thronesnál azért működnek a masszív karakterhalálok, mert a történet egyrészt igen hosszú, másrészt igen szerteágazó. Ned halála az első szezon végén azért működik mert utána van még n darab szezon, és az ő halála kb. katalizátor vol, kb. az ő története volt a felvezetés/prológus. A következő kifejezetten főszereplők akik meghaltak az Cat és Robb volt, akik ugye a harmadik szezon végén haláloztak el. Eddigre nekik egyrészt több szkríntájmuk volt mint az Aldnoah.Zeroból kb. bárkinek (sőt ha effektíve a könyveket képzelnénk el akkor mégtőbb), másrészt ők kb. egy szál voltak az eddigre velük együtt már legalább 5 szálra osztódott történetben. (Dannerys és csapata, Jon a Falnál és azon túl, King's Landing intrikái, Arya vándorlása és végül Robb hadjárata), azaz az ő haláluk csak a sztori egyötödét "vágta el".

Aldnoahban viszont én úgy érzem masszívan kettő szál volt eröltetve, mindenki más csak háttér. Az egyik Slain kutatása Selam gyilkosai után a másik pedig Inaho pilótává avanzsálódása és viszonya a hercegnővel. Azáltal, hogyha Selam hime és Inaho valóban meghal, egyedül Slain marad, ő viszont így kb. motiváció nélkül.

Mindezek mellett tegyük hozzá, hogy a GoT-ban az elhalálozott szereplők általában valamilyen önön hibából lesznek meggyilkolódva. Ned a naivitása miatt, Robb pedig azért mert a saját szíve vágyát előrébb tette a politikai szövetségeinek fenntartásnál. ... Ehhez képest amennyire én észleltem Aldnoahban Inaho halála az leginkább azért történt meg mert Slain féltékeny volt rá (és nem látta át egész pontosan a helyzetet). Viszont mivel Inaho és Slain közvetlen interakciója ez idáig kb. kimerült abban, hogy egy csatában találkoztak és Inaho nem bízott meg benne (jé), ez nem kéne, hogy ekkora negatív karmát generáljon. Illetve nem lehet mondani, hogy "az ő hibája".

Összegezve tehát nekem nem az a bajom, hogy meghaltak, hanem h ők haltak meg. Lásd pl. Shingekiben is meghaltak számos szereplők, és még azt sem lehet mondani, hogy mert negatív karmájuk volt, hanem mert hát óriások ellen néha van olyan, hogy valaki meghal. Ugyanakkor Shingekiben a főszereplőket (legalábbis egyelőre) azért védi a plot armor. Nem azért mert az író rossz és nem tud mit kezdeni a helyzettel (lásd. pl. bármelyik shonen fájt cuccot), hanem mert róluk szól a történet. pl. tudjuk, hogy Eren apukája eldugott valamit a pincébe. Pofátlanság lenne történet felében Erent megölni a saját arcjának a felében. Vagy másik példa L halála Death Noteban. Azt kell, hogy mondjam, hogy én akármennyire is bírtam L-t, az ő halála részben elfogadható volt ott és akkor. Elhitte Light ártatlanságát, ez a vesztét okozta. Ugyanakkor mondj nekem bárkit akinek az a véleménye, hogy a történet L halála után is ugyanolyan jó vagy jobb volt mint előtte. IMHO azért nem tudott ugyanolyan jó lenni, mert a történet egy macska-egér játék volt. Miután kiszállt az egyik játékos történet nem volt az igazi, és hiába tettek be egy újabb játékost, az nem tudott jobb lenni L-nél az olvasó számára. Ergó lehet, hogy jobb lett volna ha L vagy nem hal meg, vagy ott lett volna a történet vége.

BTW miután ezt a halott szereplők kérdést így végig ragoztam nekem erős sejtésem az, hogy sem Inaho sem Selam halála nem permanens. XD BTW neked mi lenne a véleményed, ha mindketten életben maradtak volna / feltámadnának?

Szerkesztve: Amúgy közben eszembe jutott a két résszel korábbi el-nem-halálozása a hercegnőnek. ... Ott én amúgy igen reménykedtem, hogy valóban legyen halott, mert az vicces trollkodás lett volna az alig egy résszel korábban beszerzett Ducalion miatt a készítőktől. :dirr: ... és ennek kapcsán, ha Selam tényleg nem halott, akkor azt jelenti, hogy már háromszor ölték meg sikertelenül. I'm starting to see a pattern here. :dirr:

Szerkesztve2: De ez a pattern... ez az embereket megölnek és nem halnak meg... most már mindent értek, ez mind csak tízer tréler az őszi F/SN-hez. http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2010/ ... 34bauk.jpg :dirr:
Nice tl;dr! :thumb: Kicsit meg is ijedtem, amikor beléptem a topicba, valahogy nem számítottam olyan méretű válaszra, mint amiket Titkos szokott írni. :dirr:

Így utólag visszagondolva elég rossz példát hoztam fel a GoT-al, inkább mást kellett volna. Eszembe is jutott az őszi szezonban induló Terra Formars, amit olvasok mangában. Na abban van olyan, hogy az elején először mindenkit, aztán majdnem mindenkit kinyírnak. Össz-vissz két ember éli túl az adott felvezetést, akik később visszatérő szerepet kapnak. De ezek után is tud működni a dolog, újabb karakterek jelennek meg, újabb szálak bontakoznak ki. Itt sem kizárt, hogy amolyan felvezetésről van szó és az egyik fő szálat beáldozták, mert a folytatást másképp tervezik, mint ahogy az eddigiek alapján mi nézők elképzeltük. Én Slaineben sokkal több lehetőséget láttam, mint Inahoban, már az elejétől kezdve. A féltékenység pedig nem hiszem, hogy az egyetlen oka volt Slainenek, bár erősen úgy állították be. Csakhogy egyrészt pont előtte roppant össze, amikor látta Asseylumot holtan feküdni, a másik meg, Inaho fogta rá először a fegyvert.
Asseylum szerintem halott marad, mert így továbbra is folytatódhat a háború, nem lesz kinek hirdetnie a békét. Rayet maradt még, mint bosszúálló gyermek, aki gyűlöli a marsiakat az apja halála miatt, vele is kezdhetnek még bármit. Igazából valamilyen szinten ironikus is lenne, ha Slaine harcolna Vers oldalán és Rayet pedig a földieket képviselné, mert pont az ellenkező oldalról származnak. De nem igazán szeretek találgatni, mert úgyis csak a készítők tudják, hogy mi lesz ezek után. Ott van még Troyard-sensei, aki valami miatt fontos volt, róla se mondtak semmit, őt szintén belerakhatják a második évadba.
Death Note-ot 3 rész után hagytam, szóval arról nem tudok nyilatkozni, de a Shingekis hasonlításra kapsz egy piros pontot.

Ezen nem nagyon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha tovább élnének, mert elfogadtam a halálukat. Plusz elképzelni se tudom, hogy a hercegnő egy fejlövés után talpra álljon, max. valami speckó marsi technológiával lehetne feléleszteni, ami még így se biztos. Inaho már egy más kérdés, neki alapból volt egy fejsérülése és nem mondanám bizonyosra, hogy Slaine létfontosságú helyre célzott. Főleg, mert láttuk korábban, amikor a katonát vallatta, hogy egész pontosan tud célozni, akár lábra is.

Még eszembe jutott a Valvrave, ami elég rosszul indított, már ami az első évadot illeti, de a második szezonra összekapták magukat, jobban belementek a magyarázatokba és jóval kevesebb hülyeséget pakoltak bele. Vagyis tényleg bármi lehet még a másik 12 részben.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Akazukin Chacha

Már régóta szemezgettem ezzel a kis régi, fantasy animével, és nemrég nekikezdtem. Nem bántam meg, mert bár eddig csak öt epizódot sikerült megnéznem, azonnal beleszerettem. Aranyos, vicces, humoros, kalandos és még tanulság is van benne. Szerintem amúgy eredetileg a 10 éven aluli gyerekeknek szánták, de ez nem von le nálam az értékéből. Sőt, a Kaze no Shoujo Emily után kifejezetten jól jön egy ilyen kissé komolytalanabb darab. Szóval, tuti megnézem a 74 részt. :)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én az Aldnoah.Zeróra adtam egy baráti 3-ast és most mindketten azon vagyunk, hogy gyorsan el is felejtsük egymást.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchiban azt bírom, hogy akár tl;dt-t nyom, akár egysoros postokat, mindig átjön a stílusa. Ezt most jól megmondtam. :D

Meg úgy lazán realizáltam, hogy széjjel spoilereztük az egész topicot az Aldnoah utolsó részének kivesézésével, de azt az egy mondatot kifehérítettük. :dirr:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Clannad After Story nézem épp még nem jutottam a végére de tényleg nagyon szép alkotás talán az egyik ha nem a legjobb Slice of life...
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Sailor Moon Crystal
kár kihagyni! És olyan szép... bár az átváltozósdinál a CG kicsit csúnyapink...

Sword Art Online II
alakul.

Kuroshitsuji Book of Circus
Ősizntén jobbra számítottam. Nem az a baj, hogy rossz volt, mert nagyon jó volt, szépen vitte a mangát. De nem elég ütősen. Sok helyen unalmas volt.

Fairy Tail
...ami egyre rosszabb. Remélem új arc és minden összeszedi magát. A mangával viszont eddig nincs bajom (chp 200-nál tartok...)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sailor Moon régi sorozat (mert igenis!), és hát Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Mostanában a Gekkan Shoujo Nozaki-kun-t nézem, ami baromira tetszik, nagy trollság az egész.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Junchi írta: Az egyik a Kimagure Orange Road, ami mondjuk erősen dobásra ingerlő 5 epizód után

A másik, ami viszont eddig nagyon bejön, az a Touch. Ez életem első Adachi Mitsuru animéje (sajna a Cross Game kimaradt). Az Anime-Central (side note: ők már a LoGH-gal is kiváló munkát végeztek) féle BD-verziót lesem
A KOR-t ajánlott a mangával kezdeni. "Csak" 18 kötet. :) Ha tetszett a manga utána le lehet ülni az animéhez, mert az utóbbi amolyan másfél rész történet közte 40 rész fillerrel a szereplőkkel. Vagy úgyis lehet mondani, hogy epizódikus, mint egy sitcom. Btw. nemrég gondolkodtam azon, hogy ideje lenne beszerezni a mangát amíg lehet, mert most, hogy elmúlt 30 éves lassan elkezd felfelé kúszni az ára...

Lehet jobban jártál volna a Cross Game-el, mert az egyetlen részre levágta az Adachira amúgy jellemző hosszú felvezetést és a néző arcába tolta az első rész végén a spoilert. A Touch ellenben lekövette a mangát, úgyhogy ott valahol a harmincvalahanyadik részben jön a spoiler és kezdődik el a történet igazából.
Junchi írta:Mahou no Stage Fancy Lala
Nem tudom mégis hány ember láthatta ezt a cuccot idehaza, de nem nagyon akarok találgatásokba bocsátkozni. Lényeg, hogy én igen. : P
Sokkal többen, mint gondolnád:
Kép
A Fancy Lala is simán lehetett volna olyan klasszikus, mint a Creamy Mami, de nem tett jót neki, hogy ráidőzítették a Cardcaptor Sakurára, ami vitán felül leüberelt mindent mahou shoujo fronton abban az évben.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

paTKany írta:
Junchi írta: Az egyik a Kimagure Orange Road, ami mondjuk erősen dobásra ingerlő 5 epizód után
A KOR-t ajánlott a mangával kezdeni. "Csak" 18 kötet. :) Ha tetszett a manga utána le lehet ülni az animéhez, mert az utóbbi amolyan másfél rész történet közte 40 rész fillerrel a szereplőkkel. Vagy úgyis lehet mondani, hogy epizódikus, mint egy sitcom. Btw. nemrég gondolkodtam azon, hogy ideje lenne beszerezni a mangát amíg lehet, mert most, hogy elmúlt 30 éves lassan elkezd felfelé kúszni az ára...
Hehe, kíváncsi leszek, vajon nálam hogy fog vizsgázni a cucc. :) Már onnantól kezdve érdekelt, hogy "nem Rumiko mangája, de a dizájn alapján akár az övé is lehetne" (na jó, ez inkább az animére igaz XD), viszont sajnos én olyan vagyok, hogy szeretek előbb az animével kezdeni, pont azért, mert az eredeti manga 99%-ban mindig jobb és akkor már inkább nézzem előbb a gagyit, aztán a normálisabb verziót, mintsem fordítva. (Ebben csak ott van a "csapda", hogy ha az anime nagyon gáz, akkor akár véglegesen el is veheti a kedvem a mangától, de azért ha igazán érdekel egy cucc, alap, hogy mindkét verzióját "leellenőrzöm".) Kissé ugyan aggaszt, hogy 18 köteten keresztül húznak benne egy "hát én immár kit válasszak?" alapfelállást (mert így első hangzásra ez az egész olyan, mint valami mexikói szappanopera XD), de hátha pont a srác családjának szuperképességei segítenek majd nekem abban, hogy átvészeljem a sorozat üresjáratait. XD (Amúgy lol, most nézem, hogy nem én vagyok az egyetlen, akit Rumikóra emlékeztetett a cucc, Junchi kapásból le Maison Ikkoku 2-zte, de tény, a Rumiko cuccokon belül is arra hasonlít a leginkább. XD) Amúgy a sok filler, meg a "sitcom-jelleg" engem még önmagában nem zavar, egészen addig, amíg a fillereken nem érződik, hogy baromira leesik a minőség a canon sztorihoz képest. (Pl. két nagy kedvencemnek, az Urusei Yatsurának és a Ranmának is kb. a fele része filler animében, de a csak nagyon kevés epizód lóg ki hangulatilag a "nagy egészből", bár az is igaz, hogy ennél a kettőnél könnyű dolga volt a stúdiónak, mert mindkét sztori mangában is annyira random és epizodikus, hogy nem sokat nyomott a latban "hozzájuk toldani" pár további random történetet. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

paTKany írta:A KOR-t ajánlott a mangával kezdeni. "Csak" 18 kötet. :)
Áh, ki van csukva; örülök, ha az animét még ebben az évben be tudom fejezni. Btw azóta tovább néztem 10-ig, kezd fogyaszthatóbb lenni, bár még mindig túl sok minden zavar.
paTKany írta:Lehet jobban jártál volna a Cross Game-el, mert az egyetlen részre levágta az Adachira amúgy jellemző hosszú felvezetést és a néző arcába tolta az első rész végén a spoilert. A Touch ellenben lekövette a mangát, úgyhogy ott valahol a harmincvalahanyadik részben jön a spoiler és kezdődik el a történet igazából.
Töprengtem rajta, hogy ez legyen-e vagy a Cross Game, de aztán végül a Touch mellett több érv szólt. Amúgy jah, belefutottam sajna az ordas nagy spoilerbe, bár most csak jobban várom azt a bizonyos részt és hogy utána merre fog elmászni a sztori, bár sejtem.
paTKany írta:Sokkal többen, mint gondolnád:
img
Igen, aztán pár napra rá beugrott, hogy egyszer mintha a te kedvenceid között már találkoztam volna a cucc címével. :D Mindenesetre a hazai anime-szcénában (de még a külföldiben is) meglehetősen profi a bújócskázásban, pedig egy igazi buried treasure. (Japánban nem tudom, milyen volt a fogadtatása/mennyire vannak még vele képben emberek, de IIRC az anikore-on nem tolong túlságosan sok review az adatlapjánál.)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hétvégén tartottunk egy két órás meetet, horror témával. Felpakoltam első részekkel és párat folytattam is:

Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei
Egy részt láttam eddig, de folytatom. Szeretem a puccos karaktereket, cosplay alapanyag :D Plusz nem hullahangulatú a legyek urás dolog, hanem olyan mint egy tény. Arról nem is beszélve, hogy eddig nincs olyan szereplő a vásznon akiket képen törölnék.

Kill ls Kill
első benyomásom FLCL volt, őszintén nem fogott meg, de akkora a hype körülötte, hogy azt mondtam folytatom. A FLCL meg egyik kedvencem.

Kuroko no Basket
Tudom, hogy ez nem horror, de a Free! után jöjjön a következő, eddig sokkal jobb, sőt érdekel!

Tokyo Ghoul
Nos... ezt most darálom. Kár, hogy cenzúrázva van.

Corpse Party
Dropped. Ennél idegesítőbb nehezen lehet valami. Talán csak a School Days.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Most éppen Chuunizálódni próbálok. :D Aki nem értené, a Chuunibyou demo Koi ga Shitai!-ról van szó. (hosszú cím XD)
Először is, engem ez az anime alaposan átvágott, mert azt hittem, hogy fantasy cucc lesz. Annyi AMV-ben szerepeltek tök jó jelenetek belőle, hogy nem gondoltam volna, hogy ez is csak egy szokásos KyoAni moe SoL. Első három rész alapján baromira nem értem mit esznek rajta. Van benne egy-két aranyos jelenet, de a szőke, copfos csaj engem fél perc alatt lefárasztott, Rikka még tűrhetőbb, de ő se sokkal jobb. Az pedig nem vicces, hogy Rikkát a srác 632. alkalommal is fejbe vágja. A harcok nagyon szépek, de könyörgöm, az egész egy parasztvakítás, mert általában esernyőkkel és partvisokkal esnek egymásnak! :dirr:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Barakamon 11.
Ó, te hülye!
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Pontosan. :D A végére pedig sikerült egy megacuki kalligráfiát gyártania, majd meglátod a 12-esben, találó neki az a kőfal név.

Amúgy aranyos sorozat lett, nem rontották el, végig szórakoztatott, de nálam kicsit gyengén szerepelt. 6/10-et adtam végül rá, de fontolgattam a 7-et is. Majd talán egy revaccs alkalmával...
Válasz küldése