Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Gyerekek mostanában lesz egy kis időm, és volna egy kérdésem: tudnátok ajánlani valami nézhető, jó cuccot? Olyasmit, mint a Code Geass vagy a Dezsnyót volt. Valami pörgős (nem SOL), normálisan összerakott világgal bíró, jó karaktergárdát felvonultató anime érdekelne engem, az már csak hab a tortán ha valami antihős vagy gonosz a főszereplő, és persze az elmaradhatatlan végső harc a világuralomért :D LogH-ba nem kezdek bele, mert annyi időm most biztos hogy nem lesz (igen, szégyen-gyalázat de még nem láttam). De ha ilyen nincs, valami olyasmi is érdekel ami leköti az embert,pl. mint most a paraziták kalandjai vagy a Shingeki volt régebben. Shounen fight csak akkor ha minőségi, nem kell több AgK! Mechát kerülném ha egy mód van rá.

Nincs ötletem mibe kezdjek bele - ilyen is rég volt már :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^Amit tudnék ajánlani az szintén egy szezonos cucc és bár shounen fight, nekem nagyon bejön, ez pedig nem más, mint a Nanatsu no Taizai. Ha jól emlékszem még Titkossal beszéltük, hogy az első pár rész alapján mindkettőnknek a szokásos fantasy shounenként jött le, ő abba is hagyta, aztán abban maradtunk, majd szólok, ha esetleg érdekes lesz. Ezzel jól elkéstem, mert már a félidőnél illett volna írnom róla, hogy milyen lett a cucc. Azért lassan, de biztosan évről-évre csak találok olyan címet, ami valami miatt jobban megfog és el tudok vonatkoztatni a Naruto-Bleach-Fairy Tail színvonaltól, már ami a műfajt illeti. A Nanatsu is vérbeli shounen, az összes kliséjével együtt, csakhogy van benne egy baromi szórakoztató és szerethető karaktergárda, igazi poénok, amiken percekig képes vagyok röhögni, jó háttérsztori, plusz helyén kezelt drámai elemek. Igazából ez az anime a tökéletes példa arra, hogy mi az, amikor nem bánom annyira, mert van mögötte más is, ami elfeledteti a csöcsfogdosásokat és a kivillanó bugyikat. (Mondjuk az más kérdés, hogy szvsz ebbe nem igazán kellene ilyesmi, mert anélkül is bőven hozná az irányába támasztott elvárásaimat.) Szóval nem egy AgK, vagy Ange színvonal.
Így a vége felé előtérbe hozták a drámát és mélységet adott a szereplőknek, amit mindig nagyra tudok értékelni. A főszereplő nem egy Naruto 2, sokkal megfontoltabb, valamint az előbb említett fanservice főleg miatta van a történetben, azért a perverzsége mellett többször bebizonyítja, hogy érett vezető. Tetszik, hogy nem az lényeg, vannak a Nanatsu tagok és a nagyongonoc lovagok, hanem mindkét oldal egyformán szürke. A szerelmi szál se erőltetett, pl. a korábban bemutatott Elaine és Ban kapcsolat még a romcom animéken is túltesz. Ezen kívül Diane és King múltja nagyon durván átjött, mangában nem tudom milyen, de itt bizony erősen hatott a szívemre, főleg az utolsó jelenet.
Talán az lehet ijesztő, hogy elég OP képességgel bír mindenki, szóval lazán leépítenek egy fél hegyet egyetlen támadással, de ezt is meg lehet szokni. :D Szerintem gonoszok terén se lehet ok panaszra, de ők sem feltétlen ezek az igazi rosszfiúk.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci nézd meg a Terra e... sorozatot, ha még nem láttad, remek sci-fi sztori mint a LoGH, de csak 24 ep és ebben sincs mecha. Nagyon jól bemutatja a szembenálló feleket, senki se fekete-fehér. Nálam simán alázza a DN-t és a CG-t, bár nem sokban hasonlít rájuk. De hirtelen ez ugrott be mint abszolút ajánlanivaló.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Surci

Kaiji. Ha tetszett a DN és a CG, akkor meg pláne, bár ez azoknál jóval érettebb és sokrétűbb. A grafika ne szegje kedved - tapasztalatból mondom, hogy az első rész után teljesen megszokható és utána már el sem tud képzelni hozzá más látványvilágot az ember.

Aztán gondolom az ilyenek, mint Gankutsuou, Dennou Coil, Shiki, Fate Zero, Gungrave már megvoltak.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Köszi az ajánlókat, le is rántottam mindet + az Akatsuki no Yonát is.

Junchi: Kaiji már régen megvolt, Dennou, Ganku alapok. Gungrave még nem, azt jó is hogy eszembe juttattad, el is kezdtem szedni, meg a Shikit is. Az FMA Brotherhoodot is, annak az alap sorozata tetszett, remélem ez a remake nem ugyanaz lesz. Fate-univerzumba ha egyszer belekezdek akkor mindenképpen az SN-el nyitok mert az az első, de Cruel is nagyon ajánlja a Zero-t, szal erre is sort kerítek hamarosan.

Na annyi már a cucc hogy időm se lesz mindre :D A bőség zavara, de nem akarok lukra futni megint, elég volt a szar animékből, heti 1 rész Ange éppen eléggé megvisel így is R

Juteszembe ha látta valaki a Spice & Wolfot, arról mi a vélemény? Tudom hogy az inkább SOL de több ismerősöm is ajánlotta.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Juteszembe ha látta valaki a Spice & Wolfot, arról mi a vélemény?
Nekem annyira nem jött be, szal Holo fun, meg minden, viszont a közgáz része a dolognak rettenetesen frusztráló (bár ezt is embere váltogatja, tőlem ez a téma mindenesetre nagyon távol áll) és Lawrence puhapöcsségén is sokszor húztam föl magam. Ja, és nagyon repetitív.

Btw ezt már kérdezni akartam: MAL-od (vagy egyéb listázós alternatíva) van? (Most az ajánlgatás végett pölö jól jött volna, ha rácsipázhattam volna a listádra.)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Köszi az ajánlókat, le is rántottam mindet + az Akatsuki no Yonát is.
Az kimaradt, mert tudtam mennyire állna hozzád közel egy csajosabb anime. :) Amúgy kicsit látszik benne a fordított hárem dolog, de Yona karaktere és fejlődése szerintem ezt eléggé tudja feledtetni. Szóval ja, ne ilyen 100+1 otoge adaptációs, agyhalott főszereplő lányra gondolj. Ezen kívül nagyon sok vicces poén van benne, a fanservice csajoknak része sem ül rá annyira az emberre. Tavalyról jó kis animék jöttek át ebbe a szezonba, ez is egy ilyen.
Surci írta:Juteszembe ha látta valaki a Spice & Wolfot, arról mi a vélemény? Tudom hogy az inkább SOL de több ismerősöm is ajánlotta.
Akkor jön az ellenvélemény is: én nagyon szeretem. ::^_^:: Bár többektől hallottam, hogy a light novel és a manga sokkal jobb, amit se megerősíteni, se megcáfolni nem tudok, lévén csak az animéhez volt szerencsém. Azt tudom javasolni, hogy nézz bele, aztán pár rész után szerintem el tudod dönteni, ez most bejön neked, vagy sem. Amúgy ja, néha kicsit unalmasabb lehet, bár olyan szempontból nekem nem volt az, mint mondjuk egy Shaft anime. A Shingekit is sokan unalmasnak találták, de ha az tetszett, akkor jó eséllyel ezen se fogsz bealudni.
Egyébként mellé ajánlom a Maoyuu Maou Yuushát, abban is van mezőgazdaság, ami még törióráról lehet ismerős, illetve találmányok, ilyesmik. Na meg az emberekkel, vallással kapcsolatos kérdések szintén előkerülnek benne.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:közgáz része a dolognak rettenetesen frusztráló (bár ezt is embere váltogatja, tőlem ez a téma mindenesetre nagyon távol áll)
Hozzám nem is állhatna közelebb :vigyor:
Junchi írta:MAL-od (vagy egyéb listázós alternatíva) van?
Nincs. Én már olyan régi motoros vagyok, hogy akkor már kiestem a fősodorból amikor a MAL meg ezek bejöttek. :D Nem is tervezek regelni, de érdekes lenne megnézni hány anyimun vagyok túl... 500 már biztos megvolt. MAL-t csak olvasgatni szoktam néha, főleg a fórumot... Csak tudnám minek, özönlenek a retardáltak :D
Rui-chan írta:mennyire állna hozzád közel egy csajosabb anime
Nincs nekem bajom a shoujoval, ha vannak rendes karakterek és storyline, meg nem túl nyálas az egész. Majd belenézek a napokban a Yonába, aztán meglátjuk mennyire jön be. Olvastam több értékelést, nem tűnik rossznak.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Omoide no Marnie

Nagyon vártam ezt a filmet, és tulajdonképpen nem csalódtam. Most így friss élményként, fél órával a megtekintése után azt tudom írni, hogy egy nagyon vékony hajszállal jobban tetszett az Arrietty, de ez is csodálatos volt, gyönyörű látványvilággal, érdekes történettel, szép zenével. A Studio Ghibli rendezői közül Yonebayashi Hiromasa stílusát érzem magamhoz a legközelebb, és ha hagyják őt tovább dolgozni, akkor egészen biztosan van jövője a cégnek.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Az FMA Brotherhoodot is, annak az alap sorozata tetszett, remélem ez a remake nem ugyanaz lesz.
Nem csak, hogy nem ugyanaz, de még jobb is nála, mivel az ugye a mangát követi. :) (Ha leszámítjuk az "előtérben műanyag, háttérben zsírkréta" grafikát, de lehet ez csak nekem fájt annyira, mert máshol kevés helyen láttam panaszt rá, meg ezt is meg lehet szokni végülis.)
Surci írta:MAL-t csak olvasgatni szoktam néha, főleg a fórumot... Csak tudnám minek, özönlenek a retardáltak :D
Ja, pont akartam mondani, hogy akkor ennek is kifogtad a "legjobb" részét. :dirr: A MAL arra jó, hogy megcsináld a saját listádat, meg esetleg ránézz a haverjaidéra, mert az ottani társaság nagy része newbie fangörcsök gyülekezete, a pontozás meg olyan, hogy 8 alatt ritkán látsz animét, hiába 1-10-es a skála. :dirr: Múltkor rámentem pl. Rumiko adatlapjára, mert épp meg kell néznem a mangái listáját valamiért és olyan "elmés" kommenteket írt alul valami Naruto avataros arc (ez már jelzésértékű kellett volna, hogy legyen... :lol: ), hogy pár perc múlva heveny röhögés kíséretében zártam be az oldalt. XD (Valami olyasmi volt, hogy "a mai animeipar tönkretevője, gyűlölöm, mert ő találta fel a fanservice-t!", ami no komment, főleg úgy, hogy hány borderline hentai manga létezett már azelőtt, hogy ő egyáltalán elkezdte volna az ipart. :dirr: Pl. valami azt súgja, hogy Mr/Ms Narutard nem olvasott Cutie Honey mangát a hetvenes évekből és ez most csak a legelső példa volt, ami hirtelen eszembe jutott...)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ahogy Junchi mondta, egy lista jól jött volna, viszont a Gungravet, azt én is csak ajánlani tudom, akárcsak a Shikit. Előbbi egy baromi jól összerakott gengszter story (az első rész, ne tévesszen meg), a másik meg az egyik legértelmesebb vámpíros anime, amit eddig láttam. Esetleg ajánlanék még olyanokat, mint a Bubblegum Crisis, Magical Shopping Arcade Abenobashi, Basilisk, Dirty Pair.
Titkos írta:
Surci írta:Az FMA Brotherhoodot is, annak az alap sorozata tetszett, remélem ez a remake nem ugyanaz lesz.
Nem csak, hogy nem ugyanaz, de még jobb is nála, mivel az ugye a mangát követi. :) (Ha leszámítjuk az "előtérben műanyag, háttérben zsírkréta" grafikát, de lehet ez csak nekem fájt annyira, mert máshol kevés helyen láttam panaszt rá, meg ezt is meg lehet szokni végülis.)
Nem vagy vele egyedül, nekem is jobban bejött az alap sorozat grafikája. :)
Titkos írta:A MAL arra jó, hogy megcsináld a saját listádat, meg esetleg ránézz a haverjaidéra, mert az ottani társaság nagy része newbie fangörcsök gyülekezete, a pontozás meg olyan, hogy 8 alatt ritkán látsz animét, hiába 1-10-es a skála. :dirr:
Nagyrészt igen, plusz arra is jó, hogy társalogj ott egy-két emberkével. Mármint nem a fórumban persze, mert az valóban egy agyrém, hanem inkább egymás között. :)
Titkos írta:Múltkor rámentem pl. Rumiko adatlapjára, mert épp meg kell néznem a mangái listáját valamiért és olyan "elmés" kommenteket írt alul valami Naruto avataros arc (ez már jelzésértékű kellett volna, hogy legyen... :lol: ), hogy pár perc múlva heveny röhögés kíséretében zártam be az oldalt. XD (Valami olyasmi volt, hogy "a mai animeipar tönkretevője, gyűlölöm, mert ő találta fel a fanservice-t!", ami no komment, főleg úgy, hogy hány borderline hentai manga létezett már azelőtt, hogy ő egyáltalán elkezdte volna az ipart. :dirr: Pl. valami azt súgja, hogy Mr/Ms Narutard nem olvasott Cutie Honey mangát a hetvenes évekből és ez most csak a legelső példa volt, ami hirtelen eszembe jutott...)
Na LOL! igen, az ilyeneket én is úgy szeretem. :D Ha már Cutie Honey, én hasonlót láttam akkor, amikor egy moe avataros tag bírálta Nagai munkásságát, kvázi hasonlóan elmés gondolatok kíséretében, majd mikor kíváncsiságból ránéztem az illető profiljára, kiderült, hogy az ő listája meg televolt moe animékre dobált 10/10 pontokkal, és még csak azt se rejtette épp véka alá, hogy imádja a lapos vasalódeszkákat. :vigyor:
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Manyuu Hikenchou

Időközben befejeztem ezt a potenciálisan idiótán zseniális/zseniálisan idióta sorozatot, és végül arra jutottam hogy talán jobb lesz ha ezzel fogom körbeírni a sorozatot, függetlenül attól hogy erre olyan mértékben ráillik a "megosztó" fogalma, hogy az szinte félelmetes. Pedig első látásra tipikusan arról a fajta sorozatról van szó ami annyira rámegy a fanservice-re hogy kvázi direkt BD-n kell megvennie az embernek ahhoz hogy valami élvezhetőt is találjon benne konkrét tartalom híján, de a "fanservice" és a "tartalom" környékén vannak elásva azok a kutyák amik miatt nincs szívem leírni a sorozatot. Mégpedig azért, mert fog egy olyan alapötletet ami már nekifutásból akkora marhaság hogy öröm/pusztulás nézni (egy pár száz évvel ezelőtti Japán társadalom ahol a mellek nagysága számít státuszszimbólumnak olyan szinten, hogy a kis/lapos mellű nők családja szegénységben és megvetésben él, a gazdag családok nőnemű tagjai pedig általánosságban akkora lökhárítókkal bírnak hogy a kosárlabda mérlet beugró szintűnek számít, a sogunátust támogató legerősebb Manyuu család ráadásként egy olyan klán amelyik képes melleket "lelopni" tulajdonosaikról, és családi hétpecsétes titoknak számítanak a mellnagyobbítást elősegítő tanácsok, és végső soron a főszereplő Chifusa ebbe a társadalomban akar egyenjogúságot teremteni mint dezertáló klántag), és ezt a koncepciót viszi el olyan szintre hogy nem csak részről részre generálja a súlyosabb agymenéseket, de szinte minden követ megmozgat annak érdekében, hogy ennek értelme is legyen a sorozatban akármilyen formában. Az "értelme" szó persze megérdemel egy idézőjel párost mert itt *nagyon* kőkeményen minden a mellekről szól (annyira, hogy a főszereplő sajátos "mellopó" képessége odáig fajul hogy az általa ellopott mellekben a tulajdonosok agóniái is megtalálhatóak), függetlenül attól hogy a sorozat éppen orbitálisan debil módon próbálkozik a humorral és a sorozat világának elmagyarázásával, vagy éppen egy komoly jelenetet akarna beadni.

A karakterek persze nem igazán vádolhatóak meg azzal hogy mélyek lennének (*talán* Chifusa áll a legközelebb ehhez a fogalomhoz, de azért nála se kell olyan nagy magvasságra gondolni), de kis túlzással a szerencsén múlt az hogy a komoly jelenetek nem vágták agyon a sorozatot mert azt gondolom nem kell ecsetelnem különösebben, hogy egy ilyen szellemiségű sorozatban úgy őszintén hogyan veheti ki magát a komolyan vett drámázás (pláne ilyen szereplőkkel), és őszintén szólva vannak olyan pillanatok amikor éppen eljutottam arra a szintre hogy ezt már én sem tudom élvezni, ez már nekem is sok és ostoba. Azonban szerencsére mindig jókor emlékeztetett arra a sorozat hogy úgy mennyire agymenés is az egész ami éppen a képernyőn zajlik, így ha csak kis híján de el lett kerülve szerintem a katasztrófa, mert egyébként nagyon, kimondottan jól szórakoztam a sorozattal. Tipikusan arról a fajta élményről van szó amikor tűkön ülve várod hogy legközelebb miféle marhaságot fog eléd görgetni a sztori, és ilyen téren az epizódok túlnyomó része bizony nem is okozott csalódást, amin csak segített az hogy a "magyarázatok" nagyobb része olyan volt ami a maga debil módján még működött is a sorozaton belül, bár talán végső soron ez annak tudható be hogy a sorozat a maga módján, hellyel-közzel tisztában is van azzal hogy mekkora agymenés az egész, még ha a drámázás érezhetően kacifántos dolog volt mint beillesztendő elem. Azt azonban mindennemű pozitív véleményem ellenére hozzáteszem hogy ehhez a sorozathoz kell egy bizonyos fajta hangulat/mentalitás ahhoz hogy meglegyen a szórakozás, mert máskülönben a "szemétre való gyökérség" szólánc csak egy kezdő gondolat lenne annak körbeírására hogy miféle szentségtörés az MH a jó ízlés ellen.

Az egy dolog hogy a mellek rendszeresen akkorák hogy egy tehéncsorda önként vetné vágóhídra magát ha meglátná némelyik szereplőt (ergo az ízléstelen fanservice pipa, amin csak ront/javít hogy még az a bizonyos "csattogó" hangeffekt is rendszeres itt), de teljes mértékben megértem ha valaki azt mondja hogy úgy általánosságban gusztustalan, felháborító és tapló módon bánnak a nőkkel a sorozat alatt, mert hát mit kell szépíteni, bizony elég erősen érződik hogy a mellmánia túlteng a sorozatban minden téren. Az viszont már a sors (...?) fintora hogy valahol talán pont ennek a gusztustalánságnak és taplóságnak az elítéléséről szól a sorozat: nem, azt szerintem álmomból felkeltve se fogom mondani hogy a sorozat valójában egy ügyesen becsomagolt kritika lenne a mellközpontúság ellen, de bárminemű eszementség és debilség ellenére mégsem mondanám azt hogy helyenként nem pislákolna ennek a fénye, ez pedig akármennyire idiótaságnak hangzik de már őszintébb megközelítés amit sok más fanservice-központú stuff nem mondhat el. Nem azt mondom hogy épp a MH az a fajta gyöngy a disznók előtt ami méltatlanul maradt a porban a fanservice lordok meg a kaviáros sznobok kereszttüze alatt, de mégis, ahogy mondták annak idején, van benne valami. Nem olyasmi ami feltétlen megérne egy esszé összerittyentését, de ugyanakkor mégis több mint némelyik elhíresült műfajtársa, az pedig csak segít hogy van annyira elszált és debil úgy általánosságban hogy megvan benne a relatív érték (igen, tudom, ez NAGYON hülyén jön ki leírva egy ilyen jellegű sorozat esetén).

A pontozással kapcsolatban pedig még most is úgy ülök mint a Buddha-szobor: szívem szerint egy 7.5-8/10-et megadnék neki mert jó ideje nem láttam ennyire pihent és debil, de kicsit valahol "igaz" sorozatot amin a drámázás ártott valamennyit de nem annyira hogy elrontsa a kedvem, de ugyanakkor az 1-2/10-et is megérdemelhetné simán mert egyrészt nagyon könnyen mellé lehet lőni a sorozattal arról nem is szólva, hogy igazi kórtünete lehetne annak hogy úgy mégis miféle sorozatok láthatnak napvilágot ha animékről van szó. Így végül inkább azt mondom hogy óvatosan kell megközelíteni a sorozatot, mert ugyanolyan mértékben lehet belőle nevetgélés és anyázás tárgya egyaránt, vagyis a megosztottság elég tisztességessen jelen van.

(azt mellékesen teszem hozzá hogy a sorozatnak van egy 4-4 részből álló Specialja és Picture Drama-ja, amik... nos... sokkal közelebb állnak az 1-2 ponthoz mint a jóval pozitívabb alternatívához)
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Nekem egy kérdésem lenne, remélem valaki majd tud is rá válaszolni. Látta innen bárki a Sabagebu című animét? Annyit tudok, hogy ilyen fegyveres-iskolai túlélős-elborult vígjáték. Igazából az érdekelne, mennyire elborult, mert ha esetleg kiderül, hogy ilyen FLCL, Dead Leaves, stb. szinten mozog, akkor inkább kihagyom. Egy AMV-ben láttam belőle jelenetet és azon 10 percig sírva röhögtem, de amennyiben a többi része esetleg nem olyan, akkor megkímélem magam ettől a cucctól. Egyébként konkrétan ez volt az, amit láttam belőle. :lol:
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Rui-chan írta:Nekem egy kérdésem lenne, remélem valaki majd tud is rá válaszolni. Látta innen bárki a Sabagebu című animét? Annyit tudok, hogy ilyen fegyveres-iskolai túlélős-elborult vígjáték. Igazából az érdekelne, mennyire elborult, mert ha esetleg kiderül, hogy ilyen FLCL, Dead Leaves, stb. szinten mozog, akkor inkább kihagyom. Egy AMV-ben láttam belőle jelenetet és azon 10 percig sírva röhögtem, de amennyiben a többi része esetleg nem olyan, akkor megkímélem magam ettől a cucctól. Egyébként konkrétan ez volt az, amit láttam belőle. :lol:
Ha láttad a Gintamát akkor nagyjából tudni fogod miféle lesz a Sabagebu, de ha nem, akkor legyen elég annyi hogy az FLCL/Dead Leaves/satöbbi jellegű humortól elég messze van, a nagy fordulatszámon pörgő elborultság helyett a "nyugodtabb", inkább a túlnyomóan szereplőkre koncentráló abszurditásban utazik.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Egy AMV-ben láttam belőle jelenetet és azon 10 percig sírva röhögtem, de amennyiben a többi része esetleg nem olyan, akkor megkímélem magam ettől a cucctól. Egyébként konkrétan ez volt az, amit láttam belőle. :lol:
Tudom, hogy ez nem az AMV-s topic (max majd átmegyünk oda, ha nagyon olyan irányba halad a beszélgetés XD), de ez véletlenül nem egy ilyen "anime mash-up" AMV volt? Mármint nem a címe (azt sajnos nem láttam, szóval ilyesmi is lehetett akár XD), hanem a műfaja, vagyis hogy több animét mixeltek benne össze. Ugyanis velem szombaton történt Oszakén, hogy épp csak szórakozottan felnéztem az AMV-s vászonra, mire a következő látvány tárult elém: egy nagymami egy traktorra szerelt gépfegyverrel sorozta Kiritót, aki meg a fénykardjával hárította a golyókat. :lol: Szerintem egy stadionnyi szurkoló semmi ahhoz képest, ahogy én abban a pillanatban szurkolni kezdtem az öreglánynak, hogy találja el azt a mocskot. :dirr: Szóval ha esetleg te a neten láttad volna ugyanezt az AMV-t, egy linkért nagyon hálás lennék. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Péter írta:Esetleg ajánlanék még olyanokat, mint a Bubblegum Crisis, Magical Shopping Arcade Abenobashi, Basilisk, Dirty Pair.
A Rágógumi Vészhelyzet meg a Dirty Pair már rég megvoltak. Huh de retro cuccok azok :D viszont a Basilisket köszi hogy eszembe juttattad, régesrégen meg akartam nézni, csak mostanában kiment a fejemből. Abenobashi meg tipikusan az a fajta Gainaxos cucc mint az FLCL, vagy nagyon bejön vagy nagyonnem, hát nekem az utóbbi, akárcsak az FLCL-nél.

Elkezdtem a Terra e-t. Hát nemtom, felemás érzéseim vannak. Egyrészt borzasztóan zavar a 70-es évekbeli retro grafika, de megpróbálok elvonatkoztatni tőle. A másik meg, hogy 10 rész alatt nem történt különösebben sok minden, kicsit sok lesz már ez felvezetésnek. Ja de, kedvenc szereplőmet, Shiroét sikerült kicsinálni -_- Jomy-nak is sikerült belopnia magát a szívembe az első 4 részben a folyamatos emózásával, meg azzal hogy a hülyesége miatt majdnem sikerült kinyíratnia Blue-t meg Leo-t. Azóta volt már egypár év időugrás, remélem megjött az esze. Maga a világ viszont elég érdekes.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Terra e...-hez: Na örülök, hogy elkezdted, tényleg érdemes végignézni. :) A graf visszaidézi az eredeti mangát és a 80-as filmet, ami nekem spec tetszett, az animáció már kevésbé... Ahogy az OP/EDjei is elég gyengék. Első nézésre a karakterek szerintem még nem ütnek igazán, de érdemes figyelni ki milyen/hogyan változik. Sok minden fog még történni, amihez nagyon szükséges volt ezekre a világ-bemutató / a két oldalt / a főbb karakterek érzelmi-, lelkivilágát, nézeteit bemutató epizódokra. Szóval hajrá! Igazán kedvenc nálam a revaccsnál lett, mindenre emlékeztem és mégis jobban izgultam mint előtte. XD De elsőre is egyedi darab, na nem mondanivalójában, hanem felépítésében és összhatásában.

Basilisket én is ajánlom, ahogy Shikit és FMA: BH-t is, tényleg rendkívül igényes/jól összerakott cuccok.
Szerk.: Speed Grapher megvolt már? Tipikus szex, vér, erőszak, gonzó... itthon nem sokan szeretik/emlegetik, pedig a zárása nálam mai napig az egyik legtetszetősebb konklúzió és antihős setting. Basiliskről mindig eszembe jut ez is, mert egyszerre futtatta(XD) őket a stúdió és a speckós képességes harcolós felállás mindkettőnél megvan.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Surci írta:A Rágógumi Vészhelyzet meg a Dirty Pair már rég megvoltak. Huh de retro cuccok azok :D
Igen, volt egy olyan érzésem, hogy sanszosan láttad már ezeket, de mondom hátha esetleg mégse. :) Amúgy igen, nem épp mai darabok, de ettől még bőven jó mindkettő. Utóbbi nálam máig a "legjobb Sunrise anime" cím, büszke birtokosa. :D
Surci írta:Abenobashi meg tipikusan az a fajta Gainaxos cucc mint az FLCL, vagy nagyon bejön vagy nagyonnem, hát nekem az utóbbi, akárcsak az FLCL-nél.
Azért én ezt így nem mondanám, akkor már inkább a PaSwG a jó példa, az FLCL mellé. Az Abenobashi azért nem annyira elborult, látszik rajta, hogy nem "tisztán" Gainax anime, hanem egy Madhouse-Gainax koprodukció. Persze ettől még vannak benne ökörségek, de sokkal inkább a műfajparódiákra koncentrálnak, mintsem a random, wacky, sokszor a gusztustalanság határát is átlépő humorra.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Terra e 11-17. Huh. Nem gondoltam hogy ennyire beindul. Kezd tetszeni ez a cucc. És most hogy belegondolok, ahogy így elkezdett pörögni a cselekmény annyira nem is zavar már a retro grafika :D Amúgy ja, gyenge az OP/ED, de a BGM az nagyon tetszik. Van vagy 3 szám ami zseniálisan passzol az akciójelenetekhez. Jomy összeszedte magát, nincs hülye Shinji-effektus.

Péter:

Az az érdekes hogy a Panty & Stocking nekem bejött, hülyére röhögtem magam rajta :D Ellenben az FLCL-el nem ngyon bírjuk egymást, és most igencsak finoman fogalmaztam. Talán az lehet az ok hogy anno én még belekerültem a nagy FLCL-hype-ba, és enyhén szólva nem hozta az elvárásaimat, míg a PaSwG elé úgy ültem le hogy ez amolyan PowerPuff Girls némi Gainaxos baromkodással és toilet humorral, így nem is okozott csalódást.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jelen pillanatban az Aldnoah Zero és a Zankyou no Terror van folyamatban, viszont mához egy hétre lesz egy repülőutam, a hazaút előtt meg lesz még egy tizenórás buszút is, szóval végre lesz ismét időm animét nézni. :)
A FMA:BH-ot tervezte be erre a célra, az első sorozatot láttam, az nagyon tetszett, remélem, ez még annál is jobb lesz.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

anubys írta:Jelen pillanatban az Aldnoah Zero
Részvétem.
anubys írta:A FMA:BH-ot tervezte be erre a célra, az első sorozatot láttam, az nagyon tetszett, remélem, ez még annál is jobb lesz.
Kategóriákkal jobb, mint a régi sorozat, a Titkos által is említett "zsírkrétagrafikát" leszámítva, bár azt meg bőven kompenzálta a lehengerlő animáció.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na végignéztem a Terra e-t, és meg kell mondjam amilyen keservesen nyomtam le az első 10 epizódot, olyan gyorsan ment le az anime második fele. Őszintén megmondom nekem egy kellemes csalódás volt, bár volt benne pár megválaszolatlan kérdés, és azt is éreztem hogy ebből többet is ki lehetett volna hozni, összességében nagyon is megérte. Az animációval meg a kezdetleges CG-vel nem vagyok kibékülve, de az utóbbi még belefér, a retro design miatt nem is éreztem annyira gáznak, csak mindig beugrott, hogy 2007-e ez a cucc. A kedvencem az amikor a nagy keresés végén meglátják a kiégett Terrát, na az azért mindent vitt, ennyi kínlódás a nagy semmiért... Az még mindig nem tiszta hogy Blue-nak miért épp a Terra volt a fejlövése, pontosan tudta hogy az a birodalom központja, úgyhogy ha valahova, hát oda lesz a legnehezebb eljutni, mégis végig ezt erőltette. A másik meg hogy Keith-ből túl gyorsan lett fővezér. Minimum 10 részt elbírt volna ez a sorozat még. Amúgy az elején még nem volt érezhető hogy a Mu mekkora fenyegetést jelent az emberiségre, de amikor Tony meg az újak elkezdték a szöveget hogy majd ők nemcsak az embereket hanem a gyengébb Mu-kat is irtani fogják, na ott már valahol érthetővé vált a rendszer és Kieth aggodalma velük kapcsolatban.

Elkezdtem az Akatsuki no Yonát. 5 részen vagyok túl, nem valami nagyon bonyolult sztori eddig, sőt nemgyengén Fushigi Yuugi-utánérzetem van, főleg a világ meg a fordított hárem miatt, de tetszik. Oké, eddig Yona sokat rinyált, de erre most oka is van, meg fel is voltam rá készülve hogy ez lesz az elején :D viszont 1. Nevettem. Animés humor, de ebben valahogy bejön, nem úgy mint az AgK-ban vagy az Ange-ban. 2. Eddig teljesen jó a karadesign, az animáció meg a színkezelés is, ránéztem a készítőre és PIERROT?!??! O.o Ilyet is tudnak, nemcsak 800 yenes költségvetésű Natúró-fillereket? Remélem Yona kapni fog rendes jellemfejlődést, és nem nagyon lesz érezhető az otoge-feeling a későbbiekben sem. Túl nagy komolyságot nem várok tőle, de ha az eddigi szintet tudja hozni valami értelmes (értsd: nem alibi) storyline-al, meg a nyálfaktor se fog a mostani felé kúszni akkor egészen normális kis animu lesz ez. Haku-t már most bírom, remélem nem nyálasodik el (nagyon :D ).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:Na végignéztem a Terra e-t
Örülök, hogy végül tetszett. ::hehe:: Spoilerhez: Blue azért nyomatta annyira Terrát, mert Phisis álmát szerette volna megvalósítani, ő ugye pedig vágyott a szép Terra után, arról nem beszélve, hogy pszichésen ezt a mukba is nyomatták, így Blueba is mikor kísérleteztek rajtuk, legalábbis úgy emlékszem. Nyilván tisztában volt vele, hogy ezen nagyot bukhatnak, de kellett neki egy életcél, és ennél nagyobbat, jobbat nem tudtak kitalálni. Lásd. a letelepedés mennyire nem volt elég az öreg muknak, már eggyé ívódtak a Terra gondolatával.
Azt én nem bántam, hogy Keith hamar lépett előrébb, mert bár kapkodtak, de ez is fel volt építve
. De egyetértek, hogy több részben még jobban bemutathatták volna a dolgokat. Bár bennem hiányérzet így sem maradt.

Yona: Nem kell aggódni végig igényes és korrekt marad, mindegyik karakter saját sztorit kap, mindenkin időznek, hogy jól bemutassák őket. Viszont a manga még fut, az anime félbe lett vágva úgy, hogy a főszál alig haladt előre. Persze Yona már így is sokat fejlődött, de szerintem kár, hogy ezt a mangát most kezdték el adaptálni. Nekem amúgy túl lájtos az egész, néha elég lapos, de kellemes sorozat. Hak és Yona cukik, nem nyálazzák túl, sőt igazán lehetne belőlük több is, de elvileg még a mangában sem kerültek közelebb, szóval... Az biztos, hogy mindenképp egy a régebbiekre emlékeztető fantasy shoujo hárem, így jóval intelligensebb egy mostani otoge cuccnál.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Yuri Kuma Arashit néz innen valaki? Jelenleg ez az egyetlen fórum, ahol hajlandó vagyok animés témában aktív lenni, szóval korlátozottak a lehetőségeim, de nem érdekel, mert ez teljesen megfelel nekem. (=OF-ról is leléceltem, AA-n meg figurás topicot olvasok csak.) Fogalmam sincs, írtam-e ide valamit már róla és most lusta vagyok visszakeresni. Mivel Ikuhara két korábbi művéért oda meg vissza vagyok, ezért nem volt kérdés, hogy ebbe is fejest fogok ugrani. Eléggé betegnek tűnt az alapsztori, de a rendező neve bizalommal töltött el. Nos, egyelőre az anime felénél járok, viszont sehol sem érzem azt a varázst, amit az előző két sorozatnál igen. A yuri szál nem zavar, bár néha már ilyen Ange szintre süllyedt az egész. Inkább hasonlít egy unalmasabb Shaft animére, ahol a szimbolikát teljesen üresen hajigálják be, a néző pedig ne gondolkozzon, mert elkezd fájni a feje. Plusz le merem tenni a nagy esküt, hogy a főszereplő lány és a fekete maci között lesz valami mélyebb kapcsolat, mert korábban találkoztak a harcmezőn. És ugye rögtön jött ez a "nem vagyok az ellenséged" szöveg. A "tárgyalásos" jelenetek se keltenek bennem nagy ellenszenvet, elvégre a Penguindrum is tartalmazott hasonló kiugrásokat, amikor Princess terrorizálta a srácokat. A Kuma Shock viszont kezd egy picit sok(k) lenni. ^^" Ha valami emlékezetest kéne írnom, akkor azt mondom, hogy a beszólások fogtak meg, illetve az ED alatt para parázó maci. :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Néztem, nem volt jó. A karakterek érdektelenek, a szimbolika totálisan erőltetett és szájbarágós, végig lapos volt és kiszámítható. A hülye hanghatások emlékezetesek... nálam különösen a szorevászeksi-JunichiOMG-sabadadu és a delisaszu-anyád-szmélü lettek maradandóak.
Válasz küldése