Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Valahol kallódik ez a leírás a .txt fájljaim között, de arra gondoltam, hogy csinálok ide is egy ismertetőt, Így több lehetőségem adódik, hogy elkalandozzak a tárgytól és részletesen is kifejtsem a véleményemet.
Amiről mesélni akarok, az a:

BRIGAGOON: MARIN & MELAN
(kiadás éve: 2000)
7/10

Miért írok róla, a lassan már 15 éve lejárt szavatosság ellenére:
mert szilárdan benn van a "legjobb animék, amiket a kutya se látott" listámon.
Annak ellenére, hogy (mint a pontozásom mutatja) nem egy "muszáj látni" anime.
Inkább azt mondanám, réteganime, de ez a réteg egy réteg-réteg:
elsősorban a kicsit idősebb fiatalabb (mondjuk, 10-16 éves) női, illetve bizonyos kategóriákat (loli, mecha, cuki+erőszak, növekedés fétis) kedvelő idősebb nézőknek tudnám ajánlani.
Akárhogy is, van benne elég egyediség, ami "divat"animékben nincs, hogy érdeklődésre tartson számot.
Én ezt személy szerint mindig nagyra értékelem.

Rögtön kezdjük is a vonzó részével:
- kelta dallamok (animében ritkaság)
- szerethető fő-és mellékszereplők
- gyermeki ártatlanság, kombinálva olyan jelenetekkel, amik 90% találati eséllyel traumatizálnak egy 8évest
- remek digimonok
- reális kitekintés egy 13 éves gyerek problémáira (most nem a robotharcokra gondolok...)
- hot loli on mecha action
(UI. aki nem ismeri a fenti netszleng értelmét, annak meghagyom az 'action' látszólagos ártatlan értelmét :p )

illetve ami egyeseket taszíthat:
- a hősnő személyisége egy idő után idegesítőbe fordulhat
- agyoncuki rajzok vagy bejönnek, vagy nem
- (nagyon enyhe) vér és szenvedés, ami pici gyerekeknek nem valóvá teheti

és csapjunk is az összefoglalóba:

Marin, az árvalány és remek meganekko loli boldogan él lakóhelyének bájosan hibbant lakóközösségével, akik családtagként nevelik, osztálytársai folytonos szekálása mellett is. Egy napon egy másik világ jelenik meg az égen (így, ahogy mondom), amit a köznyelv Birgadoonnak keresztel el (a név értelmét keresd az azonos című musicalben, amelyben két turista egy skót falura bukkan, ami 100 évente csak egyszer tűnik fel).
Hamarosan föld-és épületdarabok kezdenek pogyogni fennről, illetve gyerekjátékokra hajazó harci robotok, amik ismeretlen okból mind Marin életére pályáznak. (Mármint a robotok.) Marint azonban nem kell félteni, ugyanis egy ampullában talál egy Melan Blue névre hallgató emberszabású robotot (ő az a szereplő a képeken, aki úgy néz ki, mintha tűsarkú cipőt viselne), aki rögvest testőréül szegődik.
Kettejüknek kell majd megmegmenteniük Brigadoont (amit azték templomokban élő színes nyuszik népesítenek be) és a Földet (amit korrupt japán politikusok, nagyonamerikai elnökök, valamint osztálytársak) a rövidesen bekövetkező ütközéstől.

Az első pár rész aránylag azonos sémára épül: Marint megtámadja egy robot, Melan megmenti. Majd Marin (ha szerencsés) talál magának egy plusz segítő tárgyat vagy robotot. Úgy a felétől viszont már a teljes japán és USA kormány Marint keresi, és a fentről érkező fenyegetések is egyre sürgetőbbek, szóval valahogy fel kell jutni Brigadoonra - méghozzá az Apollo 11 űrhajóval (igen, ez egy alternatív idővonal, ahol a holdutazást elhalasztják Brigadoon érkezése miatt). Igazából ez a 2. rész érzelmileg és hangulatában nagyon hullámzó, hol mese-mese-mátka, néha viszont sötét és brutális, a szokásos mindenkihepi végkifejletig.

és akkor az értékelő merengésem:

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én élvezek egy bizonyos fajta...brutális kontrasztot, egyfajta realizmust, ami egyes gyerekeknek szánt, de megkérdőjelezhetően gyereknek VALÓ rajfilmekben jelenik általában meg. Olyanokra gondolok, mint a Gondos Bocsok, Alfréd, A Kacsa, Én Pici Pónim (az eredeti sorozat), ahol veszünk egy nagyoncuki, nagyon idillizált világot, bájos és boldog szereplőkkel - aztán rájuk zúdítjuk a legborzasztóbb fenyegetéseket, amit a besorolás még elbír.
Itt most nem is egy Happy Tree Friends szintű sokk- és gorefesztiválra gondolok, sokkal inkább két dologra.
Az egyik egyfajta fantasy-horror: szörnyekké változtatott szereplők, örökké tartó büntetések, kővé változtatás, stb. stb., olyan valóságban nem létező dolgok, amik, ha belegondolsz, hátborzongatóak.
A másik igazából realizmus, a szereplők "felnőtt" problémákkal szembesítése, akár olyan súlyosakkal is, mint háború, maradandő testi/lelki sérülés vagy betegség, stb.
És szeretjük nézni, ahogy a jobb sorsra érdemes szereplő súlyos áldozatok árán, de aránylag idealista megoldást próbál találni, talán mert ettől úgy érezzük, hogy mi is tudunk rájuk jobb megoldást találni. Ha tudtok követni.

A B:M&M-ban például a következő dolgok fordulnak elő:
- testi erőszak, halálos fenyegetés
- politikai visszaélés és kényszer
- természetes halál
- háború/katasztrófa/válság sújtotta krízis bemutatása
- testi fogyatékosság
(plusz árulás, érzelmi kimerülés)

Ha megengedtek ide egy SPOILERT: az anime második fele például úgy zajlik, hogy a főszereplő VAK.
Ráadásul a lehető legrealisabb módon nyomorul meg: eltéved a hóban, és egy elkeseredett mentőakció után rájön, hogy (hipotermia, vértelenség, akármi) miatt elvesztette a látását. (Még borzasztó a felmerülő lehetőség, hogy akár közvetetten a mentés körülményei és a hirtelen felmelegedés okozhatta.)
Jó, aránylag hamar szert tesz egy Salior Moon-os bizgentyűre, amivel ha átváltozik, olyan szemüveget tud varázsolni magának, amivel megint látni fog, de az ötlet akkor is sokkoló (amire fájdalmasan emlékeztetőt kapunk, amikor a sztori vége felé elveszíti az említett bizgentyűt
Jó, persze ez egy mese, és mindent helyre lehet hozni a végül varázslattal, de a sugalmazott tragédia és az említett jelenetek elég mellbevágóak.


Mit mondjak még? A legközépső (Szubatom Kolor című) ill. az utolsó előtti epizód tartalmaz bizonyos növekedés és idősödés átváltozásokat, amiken elgondolkoztam, hogy ez valami fétis cucc akar-e lenni.

Ja és a romantikus szál. Nemtom ez spoilernek számít-e, de van egyfajta (kvázi plátói) szál a 13 éves kölyök és a tűsarkú mecha között - minden józan ész ellenére. :p
De mint említettem, egyrészt ez teljesen ártatlan, másrészt úgy gondolom, egy 12-13 éves gyerek fogalma a románcról teljesen más. Egy gyerek is vonzódhat vagy lehet "szerelmes" valakibe, de ez számukra más fogalom, mint amit egy felnőtt ért alatta, és az anime igazából a gyerekek által gondolt értelemben használja. Ezért úgy gondolom, hogy teljesen helyénvaló és semmi nem érződik nem odaillőnek benne.
Remélem sikerült kifejeznem, hogy mire gondolok...

Kicsit fura (bár talán egyáltalán nem az), hogy ennyit írtam valamiről, amit igazából nem is tartok túl jónak.
Igazából nem veszít semmit, aki ezt kihagyja. A cselekmény sokszor fájdalmasan naív, vontatott, a kevés fanservice a Szubatom epizódban inkább bizarr, zavaró, a történet gyerekes és gagyi.
Az emlékezetes pillanatok (én a lakóközösség mellékszálait élveztem nagyon) ritkák, és egyik se olyan, amit ne láttunk volna már máshol és jobban előadva.

Szóval akkor miért beszálek róla egyáltalán? Azt hiszem azért, mert sok szempontból egy olyan anime, amit én élveztem volna látni tizenvalahány évesen. Optimista, de még épp kellőképpen elgondolkoztatóan sötét; főszereplő, akivel tudnék azonosulni; nem bonyolult, de egy gyerek számára még pont elég benne a csavar.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, szóval FLCL...

Igazából mégsem tervezek olyan hosszan értekezni róla, de a lényeg: naaaagyon anno próbálkoztam már ezzel a cuccal, épp csak az első rész végéig sem sikerült akkor eljutnom. My bad? Gondoltam, lehet úgy vagyok ezzel is, mint mondjuk a Lainnel, hogy fel kellett nőjek hozzá, meg whatever, ami részben igaznak bizonyult, hisz mostanra legalább végig bírtam nézni, ami nagy szó. Nem mondom, hogy masszív szenvedés volt a dolog, de ha el kéne magamat helyezni az "FLCL-mennyire-volt-jó-tengelyen", akkor nagyjából a középre pakolásznám magam oda - messze nem olyan brilliánte, mint ahogy szeretik emberek beállítani, de azért közel sem egy random össze-visszaság, értelem nélkül. Pölö, ha levesszük róla a tipikus-erőltetett, nyugati rajzfilmek stílusát majmoló vázat, akkor egy egészen decens coming-of-age cuccot találunk a burok alatt. A szimbolikát mondjuk elég fárasztónak éreztem, szal nem igazán jött be, hogy gyak mindent Ta-kun férfivá válásának szentelnek; mehetett volna egy kevés a sztorira is, legalább nem lett volna egy ilyen hektikus katyvasz az egész.

Aztán: az animáció király (még a nagyon forced Gainaxságok is), a design oké, a zenék közt volt nem is egy kiemelkedő darab és a seiyuuk is elmentek. A konklúzió meglehetősen vérszegény és valahogy túlságosan kényelmes is az anime által felállított standerdekhez képest.

Nem esett még szó a karakterekről, ami nem a véletlen műve. Valahogy rohadtul nem tudott senki érdekelni benne, azt az egy szem Ninamorit leszámítva, szal még ő volt a legnormálisabb, legkevésbé túljátszott karakter az egész bandából (és még a jelleme is egész kidolgozott volt, pedig szerepelt össz-vissz egy részben aktívan). Harukón fogalmam sincs, mit esznek emberek, szal alapból baromi mű az egész karaktere, amihez hozzájön egy nagy adag megjátszás is, szal akinek nem esett le az utolsó részből, hogy ő csakis saját magával és a céljaival törődik, miközben Ta-kun nagy ívben le van tojva, annak javaslom, hogy nézze újra az ide vágó jeleneteket.

5/10
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Last Exile - Ez sem egy mai darab már, de annak ellenére is túl "oldschoolnak" éreztem, hogy valójában csak 2003-as anime, és nem mondjuk valami '90-es években készült cucc. Ez egyrészt megad neki egy alaphangulatot - a karadesignok eléggé bejöttek, kissé eltérnek a szokott animudizájntól, és a színkezelése is tetszett, mert az egész sorozat domináns színe a szürke, emellett, mivel egy steampunk animéről beszélünk, minden kissé "ködös-füstös". Másrészt viszont a CG meglehetősen zavart ebben a sorozatban, lévén az összes járművet, hajót, csatajelenetet stb... meglehetősen kezdetleges CG-vel készítették - viszont nem lehet azt mondani, hogy 2003-ban ez lett volna a csúcs-CG technológia. Mondjuk Gonzoék készítették, ők meg pont ebben az időben voltak hírhedtek a meglehetősen QUALITY CG-megoldásaikról, itt meg aztán volt is terük kimaxolni az egészet... Ennek ellenére nem mondanám rossznak ezt az animét, csak igen szembeötlő problémák voltak vele, amik a jó alaphangulat és az elég normális, szerethető szereplőgárda ellenére is lehúzzák az összképet. Az első ilyen a sztori, vagyis leginkább annak kifejtése (pontosabban kifejtésének hiánya, egy ementáli sajt tömör vasbeton ehhez a plothoz képest). Szal van egy világ, ahol sok-sok éve folyik egy meglehetősen furcsa háború két ország között, méghozzá egy felső hatalom, a Céh felügyeletével. Ennek ellenére kb. semmit meg nem tudunk sem az országokról, sem a Céh-ről, a háború okairól, mit remélnek győzelem esetén, a Céh sokkal-sokkal magasabb szintű technológiája honnan ered stb... - azon kívül, hogy a céhvezér Dephine-sama csak úgy heppből gonoszkodik mindenkivel, mer' az fun. Az egyik legfontosabb helyszín a Grand Stream nevezetű valami, amiről szintén semmit nem tudni, csak azt hogy valami óriási ciklon (lehet), de hogy a két ország között, alatt, felett, stb terül-e el, az szintén nem derül ki. Egy ilyen cuccban legalább egy térképet mutathattak volna.

A másik pedig, ahogy a karaktereket kezelik. Csakis miattuk nem akarom nagyon lehúzni ezt a cuccot, mert alapvetően egy szimpatikus, ha nem is túl eredeti szereplőgárdával van dolgunk. Alvis teljesen jó kislány-kari, nem egy idióta loli, hanem tényleg úgy viselkedik mint egy 10 éves gyerek, aki idegenek közé került. A Claus-Lavie páros az első részekben működik a legjobban, bár kicsit kezdett sok lenni az "akkor is vezetni fogjuk az Eva... izé Vanshipet"-féle autizmus, de azért jó kis duót alkotnak ők. Aztán Lavie-t, fogalmam nincs miért, de elkezdik háttérbe nyomni, hogy aztán bejöjjön helyette... Na ki? Senki, mert se Dio, se Tatiana nem kap annyi szerepet, hogy pótolni tudja. Vagy ott van Sophia, akiről kiderül hogy hercegnő, ami oké... De hogy került a Silvanára, és minek? Tatiana dettó, eredetileg ő az anatorey-i hadsereg tisztje volt, most meg egy lázadó hajó vezető pilótája - de hogy hogyan került oda, miért küzd, stb... megint semmi. Al valamiféle "kulcs" az Exile-hez, de hogy miért pont ő, miért nem más, stb.. szintén a Grand Stream ködébe vész. Aztán olyan karakterfejlődéseket akarnak letolni 1 rész alatt ember torkán, ami megint csak irreális - gondolok itt Tatiana developmentjére (igazából egy beszélgetésen kívül semmi nem történik közte és claus között, ennek ellenére 1 nap múlva már TELJESEN MÁS a személyisége, mint addig évekig, és nemcsak Claus, de mindenki irányába WTF?!?!?), vagy Dio egész szerepére - hogy aztán az egésszel végül ne kezdjenek semmit. És végül a befejezés tette fel az i-re a pontot, szal van egy (minden hülye CG-fightjelenet ellenére) elég izgalmas, több részen át tartó végső összecsapásunk, erre az utolsó pillanatban, mindenféle értelem nékül kivonják a főszereplőt az egészből, megszakítva az egész ritmusát, és a következő 2 epizódban megint nem történik semmi olyasmi, amiért ezt a húzást bele kellett volna iktatni. Az uccsó ep meg *epic facepalm*, már az ahogy az addig 6 részen keresztül mozdulni képtelen Alex egyszercsak felébred, kinyúl a rózsák (LOL mint valami shoujoban :D ) közül, aztán kinyúvasztja Delphine-t, hát... Hogy az Exile mi is konkrétan, mire mentek vele, mi volt a célja eredetileg, stb... ilyenekre minek is válaszolni, elvégre csak erről szólt volna az egész anime...

Szal igen komoly wasted potential-nak érzem ezt a cumót, és még csak nem is az idióta CG miatt, pedig marhára zavart, hanem hogy egy ilyen eredeti és kicsit dark, de hangulatos világgal, meg szimpi szereplőkkel ENNYIRE nem tudtak mit kezdeni. 5.5/10

FLCL-hez annyit, hogy épp mostanában gondolkodtam rajta, hogy újra kéne nézni, mert már nagyon régen láttam, és csak 6 rész, legalább pontosan emlékeznék arra hogy miért is szoktam mindig szidni - bár inkább csak a fanjaitól vagyok ki. Maga a cucc nálam is közepes, a zene tényleg nem rossz, és az animációja tényleg király, arra határozottan emlékszem még ennyi év távlatából is. Amit viszont Harukóról írtál, az +10, valahogy úgy voltam vele mint a Mirai Nikkivel, hogy abban Yunót kellett volna szeretni, itt meg Harukót, de egyszerűen annyira ingerelt a túljátszott karaktere, meg az hogy folyamatosan hülyét csinál Naotából, hogy ez tönkrevágta nálam az egészet - főleg hogy gainaxos randomhumor meg nagyon nem az esetem.
Junchi írta:egy egészen decens coming-of-age cuccot találunk a burok alatt.
Hát ha ezalatt azt kell érteni hogy 12 éves korban még nem késő megtanulni, hogy a nők milyen szinten hülyére tudják venni a férfiakat, akkor valóban :D XDD
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Hát ha ezalatt azt kell érteni hogy 12 éves korban még nem késő megtanulni, hogy a nők milyen szinten hülyére tudják venni a férfiakat, akkor valóban :D XDD
Áh, inkább csak a shounenes "az elején nem bírom megtenni, felmerül a kérdés, hogy megtegyem e, meg egyáltalán, hogy mit tegyek" alaphelyzetből a tényleges cselekvésig és a tettek mögötti indokokig való eljutás, de ez a része szerintem korrekt volt.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Last Exile - Fam the Silver Wing - WTF IS THIS MOE SHIT?! Szóval elvileg a Last Exile 2. sorozata lenne, csak épp az eredetihez néhány első sorozatbeli szereplő visszahozatalán túl nem sok köze van. Mondjuk már az első percben sejthettem volna, ugyanis rögtön a legelső jelenetben olyan ordas bugyifanszervízzel indítunk hogy majdnem kirobbant a retinám, aztán a fullmoe karakterdesign is csak rontott a helyzeten. Az első sorozatban pont hogy az volt az egyik jó pont, hogy a karadesignok nem a szokványos tizenkettő-egytucat animestílust követték, itt meg MOEMOEMOE BLARGH. Aztán folytathatjuk a sort a főszereplővel, aki Natúró női megfelelője: egyfolytában pattog, hülyeségeket beszél, ennek is van egy autista fejlövése (Nagyverseny), és ha ez nem lenne elég, mindenben tökéletes: már az elején ő a legeslegjobb pilóta, a legjobb barát, a legodaadóbb segítő, a legönzetlenebb, stb... Úgyhogy egyrészt karakterfejlődés kizárva (innen hová?), másrészt pedig minden "kalandjuk" kimenetele totál kiszámítható - elvégre hogyan bukna be bármit is, hogyan veszítene, ha mindenben a legjobb? Az első sorozatban épp az volt a jó, hogy ott kiszámíthatatlan volt mi fog történni, pl. ott is volt egy verseny, de egyáltalán nem volt biztos hogy Clausék nyerik, vagy hogy Tatianáék hogy fognak reagálni, fontosabb lesz-e a csajnak az egója mint a feladata, Dio-nak sikerül-e megszorongatnia őket vagy nem... Na itt ilyen nincs, pl. az új barátját, a hercegnőt simán felteszi egy fogadásra, hogy megnyeri azt a versenyt, amit kábé 10 éve ugyanaz a favorit nyer. Vajon összejön neki...? :D Nem mondanám ellenszenvesnek, csak egyszerűen annyira kiszámítható, hogy már fájdalmas. Bizony, ilyen tökéletes főszereplő ez a Fam FanFan (sajnos nem a tulipános, pedig úgy még lehettek is volna szép pillanatai, de így....). Volt aztán itt minden, lolik ameddig a szem ellát (a császárnő naná hogy loli, mi más, az első sorozatbeli kislány Alvis-ből is lolit csináltak...), moe aranyoskodás, sütievés, onsen fanservice epizód, szülinapozás satöbbi... Néha olyan érzésem volt hogy a K-ON-t nézem. A 21 részből 4 legalább ilyen hülyeségekre ment el, volt amit áttekertem mert nézni se bírtam, értelme nem volt, de annál jobban lefárasztott. Aztán ha ez nem lenne elég, még a jó idétlen nevek csőstől jöttek, lásd FanFan (LOL) vagy a kalózok városa KARTOFFEL (aki kicsit is tud németül most vagy röhög vagy az arczát kaparja. :D Szurkoltam is a főgonosznak hogy rohanja le őket, aztán legyen az egészből minél előbb Bratkartoffel, szerencsére bejött :D), de amire végképp nincs bocsánat: Teddy, Milia "apródja" vagy szolgája vagy mije ez a nyomorék shota, persze fanszervizes ügyetlenkedés, semmit nem tud rendesen megcsinálni, de amikor épp valami akció van ott pattog hogy "majd ő megvédi a hercegnőt". Hát hogyne hülyegyerek, először próbálj már meg nem percenként felbukni a saját lábadban... Legszívesebben elnyomtam volna mint egy csikket.

A másik pedig a világ és a sztori. Először is a sztori alapkonfliktusa is hülyeség, mert a főellenség célja hogy "békét hozzon a világra, annak egyesítése által". Csak épp nem egy háborúktól szaggatot világot látunk, hanem egy békében élőt, ami úgy is maradna, ha az idióták nem kezdenék a szomszédos országokat lerohanni - nyilván a béke érdekében. A hajók animációja már messze jobb mint az első sorozatban - persze, 8 év van a kettő között, de sokra nem megyünk vele, mert szépnek szép, csak épp a csaták értelmetlenek: mindenki lő mindenkire összevissza, taktikák, stratégiák nincsenek. Az Exile-król megint nem tudunk meg semmit, kik építették, mi célból (oké, elhagyni a bolygót, mert kezd "kiszáradni", ja csak épp ha orbitális pályára állunk a bolygó körül, mint ahogy az 5 Exile-hajó tette, azzal mennyire vagyunk előrébb? Ilyenekről, hogy mekkora balfasznak kell lenni ahhoz, hogy 15-16 éves kölykök több tucat komplett hadihajót nyúljanak le, nem is beszélek. Aztán a végén eljutunk oda, hogy a főgonsz egy kis rábeszélés után átadja az uralkodó lolit Famunak, ő meg elvonul meghalni, és hurrá béke van -_-. A másik meg a hangulat, az első sorozat épp hogy a kissé darkabb, "ködös-füstös" atmoszférájával fogta meg az embert, itt meg olyan csillivilli minden hogy nem érzem úgy, hogy bárkivel bármi komoly történhetne... Hogy miért is néztem végig, amikor az ilyeneket max 2-3 ep. után dobni szoktam? Mert reméltem hogy az első sorozatbeli, általam igencsak komált karaktergárda szerepeltetése majd javít a helyzeten, de sajnos nem kezdtek velük semmit, az egy Dio-t kivéve, akiről ugyan nem tudjuk meg hogy tisztult ki a feje, de még így is messze a legnormálisabb karakter volt az egész szörnyűségben, ha ő nincs benne fix hogy sokkal előbb kukáztam volna...

3.5/10, meh...

Kár ezért a franchise-ért, valahogy sokkal többet éreztem ebben, mint amit kihoztak belőle. Az első sorozat még így is messze nézhetőbb minden plotbeli hiányossága és gagyi CG-s megvalósítása ellenére, de ebben a másodikban hiába áll rendelkezésre a látványtechnika, ha egyszer olyan gagyira butították a sztorit és sablonosra a karaktereket, hogy az egész látvány nem ér semmit.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Love Live S1

Megvaccsolva, jöjjön róla a bírálat.

Ez az idolos téma sosem volt egy kimondottan antipatikus dolog számomra, szal ilyen-olyan fantáziákat mindig is láttam benne (tavaly a Fancy Lalától például olvadoztam), úgyhogy az LL kvázi adta magát. Hogy megérte e értékes életidőmet ráfordítani, az a további jegyzőkönyvezésből kiderül.

A változatosság kedvéért nézzük előbb a pozitívumokat. Amit elsődleges prioritással kiemelnék, az a témázás maga. Kimondottan tetszett, hogy az egész idolosdi nem csak egy alibi volt, hanem tényleg erre épült az egész, erre építették a karaktereket, az egyes szituációkat, meg úgy mindent. Igen, ezt külön ki kell emelni, nem mindenhol van ez így (*cough* K-On *cough*). A másik kellemes meglepetést ez a school idolosdi jelentette, szal a magam részéről örvendtem, hogy szigorúan iskolai szinten jelentkezett a dolog és nem akartak nagyipari idolkodást felvállalni. (Mondjuk nem tudom a második évadban mi lesz, bár a Love Live verseny szerintem még elő fog jönni valamilyen formában.)

A másik erőssége a dolognak a technikai kivitelezés. A Sunrise mondjuk a mai napig egy olyan stúdió, aminek bízok eléggé a normáiban ahhoz, hogy tudjam, vélhetően nem fognak csalódást okozni. Így is történt; látszott az egész animén, hogy nem 10 yenből dobták össze. A karakterdesign mondjuk nem igazán az esetem, ellenben az animáció baromi jó. Persze néhol keverték so-so CG-vel, ami egy kissé megtörte a lendületet, de azért így is messze normálisabban nézett ki, mint az, amit mondjuk az Aikatsuban produkálnak. A lányok mozgása kimondottan látványos, semmi olcsó frame-ismétlődés, meg lusta mozdulatok, hanem tényleg élettel teli az egész és ennek azért tudtam örülni. A hangokról szintén pozitív a nyilatkozatom - az OP rettenetesen fülbemászó, ahogy az insert dalok is bejövősek, és a seiyuuk nagy része is kiválóan teljesített (kivéve az erősen nyivákolós bagázst).

Szóval technikailag nagyon ott van a Love Live a szeren, mindez pedig sokat hozzátesz az összképhez, szal látszik, hogy nem hagyták cserben a rajongókat. Mindezek után egy alapvetően jó sorozat látszatát keltheti a dolog, amirite? Noss, igen, lehetne, csak sajnos a forgatókönyvírók és a rendező közbeszóltak, hogy "á-á, ne is álmodozz róla, kispajtás". Az idolos téma alapvetően jól kezelt, igen. Akkor mi a baj? Az, hogy kitaláltak más baromságokat.

Még a kisebb problémák közé könyvelem el az első 3-4-5 epizód tempóját, ami valahogy nagyon nem volt az igazi. Szal oké, beszél Honoka (a főhősnő) össze-vissza a csapat összekovácsolódásáról, az akadályokról, meg miegyéb, de ebből mi miért is nem látunk semmit? Jó, a csapat alakulása még csak-csak... Na de arra nincs mentség, hogy a dalszövegek írása, a koreográfia begyakorlása gyak mind off-screen zajlik. Helyesbítek: nem lenne (olyan) nagy gond, csak akkor ne próbálják már úgy beállítani, mintha mennyit izzadoznának vele, miközben annyit látunk csak, hogy staminára gyúrnak. Szóval jah, én szerettem volna ilyesmit is kapni ettől a cucctól, csak hát akkor nem maradt volna idő arra, amit az utolsó 2-3 epizódban leműveltek.

*NAGY LEVEGŐ* Megint előjött a szokásos műdráma. Megint kellett ez a mesterkélt sub-plot, ami ráadásul bután van mind előadva, mind megírva. Bele vinném rögtön a képbe a karaktereket is, hogy érthető legyen a problémám. Szóval alapvetően nincsenek valami kidolgozott, komplex jellemek ebben a cuccban, ami persze egyáltalán nem egy nagy gikszer, lévén ez egy alapvetően szórakoztató anime. Viszont azt már elvárnám, hogy azt a keveset, amit hozzátesznek a karakterekhez, azt ne rombolják már le mindenféle mondvacsinált hülyeség oltárán, és ne tegyék inkonzisztenssé a jellemeket. Igen, Honokára gondolok leginkább, mikor a nagy előadásuk előtt egy nappal kioson, hogy a zuhogó esőben fusson még kettőt fel a lépcsőn. Köhömm, ez így mi is akkor? Hogy is volt ez a nagy összekovácsolódás, meg csapattá avanzsálás a korábbi részekben? Miért is kell kockára tenni az egész előadást egy önző cselekedet miatt? Miért is nem fogadja meg Umi tanácsát, mikor még figyelmezteti is előtte? Ja, persze, mert kell az OMGDRAMA! Só a sebre, hogy utána a többiek protokoll elkezdik önmagukat hibáztatni a semmi végett (tipikus animés dolog ugye). Szóval ők gondolnak rád, Honoka, de te szarsz a fejükre nagyívben, mi? Hát anyád!

A másik karakter, aki még Honokánál is jobban az őrületbe kergetett, az Kotori. Tegyük félre a visítós hangját és a tipikus otaku-bait jellegzetességeit és még akkor is egy közel kibírhatatlan karaktert kapunk kézhez, amihez erősen hozzájárult az utolsó 2-3 rész itt is. Jaj, külföldön szeretnék tanulni, de ezt nem merem nektek elmondani, mert *insert random animés angst here*. Az egész klimax gyak ennek a problémának van alárendelve, ami nem csak a lendületet töri meg, de még az anime alól is kirántják a talajt. Tipikusan egy olyan probléma, ami áthidalható lenne, ha kommunikálnának az OMGösszekovácsolódott tagjai az OMGösszekovácsolódott brancsnak, de neeem, kell a mély hallgatás, meg az angsty légkör, különben oda a hatás. De tudjátok mi a "legjobb" az egészben? Hogy a végére sikeresen megoldódik a dolog azzal, hogy "Honoka, legyél te az, aki beszél vele, mert Kotori ezt akarja" és tényleg ennyi is az egész:
- "Kotori, nem menj el külföldre."
- "Oké."


Szóval jah, felfújt lufi (ami ki is durran), benne egy aprócska kis szeleppel. Nekem ezek piszkosul bökték a madaras szájszervemet, mert semmi szükség nem volt rájuk és részemről jobban díjaztam volna, ha ez a könnyed, bohókás hangnem uralja az animét, végig az idolosdit szem előtt tartva, és nem vesznek elő ilyen olcsó, megfáradt közhelyeket.

Doktori értekezésemet lassan illendő lenne konkludálni, de mivel én erősen karakter-centrikus vagyok, ezért essen még szó a 9 fős lánybanda többi tagjáról is, vagy legalább azokról, akiket kedveltem, mert szerencsére ilyen is akad, ha nem is túl sok. Külön kiemelném Makit és Nikót. Előbbi nagyon pofás designt kapott, ahogy a kissé érettebb személyiségét is bírtam, ráadásul egy bolhaköhintésnyi karakterfejlődést is véltem felfedezni nála. Yey! Ami Nikót illeti: noss, ő egy jelenség. Aranyos, sármosan pattogós, a csapatba ő viszi a legtöbb lelket és a hangja valami félelmetesen zseniális. Eleinte nem gondoltam volna, hogy kedvelni fogom, de aztán amint elkezdett aktívabban tevékenykedni a képernyőn, ez egyből változott. Akit még hellyel-közel kedveltem, az Ayase, szal őt azért sikerült többször is teljes értékű karakternek beállítani, megfelelő háttérrel, motivációval, miegyébbel. A többiek semmi extra, nagyon max Umi, de ő inkább csak Kotori és Honoka mellett/miatt emelkedik ki, önmagában már nem túlságosan.

Szóval jah, összességében azt mondanám, hogy a Love Live egy alapvetően vállalható, szórakoztató sorozat, de a hibái azért erősen jelen vannak, ignorálni őket pedig nagy butaság volna, véleményem szerint.

5/10 (A második évaddal megyek persze tovább, ahogy a filmre is kíváncsi leszek, ha majd jön belőle valami BD-rip.)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Surci írta:Az első sorozatban pont hogy az volt az egyik jó pont, hogy a karadesignok nem a szokványos tizenkettő-egytucat animestílust követték, itt meg MOEMOEMOE BLARGH.
Erről a "kritikáról" csak annyi jut eszembe, hogy anno még a születésetek előtt pontozták az egyik ujságban az akkori 8-bites számítógépeket. A C-64 billentyűzete 5/5-öst kapott, a VIC-20-é meg 4/5-öt miközben a két gép billentyűzete tökegyforma volt.
Nem tudom feltűnt-e de az összes Last Exile esetében mindent Murata Range dizájnolt, akiről tudjuk, hogy ugyanazt a három dolgot rajzolja már 30 éve.
1. Art-deco stílusú steampunk gépeket
2. Lolikat
3. Az előző kettő kombinációját
Ami változott a két szezon között eltelt 10 évben az az uralkodó animációs stílus, de ettől még egy az egyben át kéne jönnie, hogy Murata van mindkettő mögött, annyira egyedi a stílusa...
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Igen, eléggé feltűnt, viszont a moe nem egyenlő a lolival. És elég nyilvánvalóan észrevehető a különbség a régi és az új sorozat designjai között - szigorúan animéről beszélek, és nem mindenféle artbookokról, szkeccsekről meg hasonlókról. Stílusra nagyon hasonló - csak az egyik moe, a másik meg nem. Továbbá az első sorozat mentes volt a moe fanservice elemektől - olyasmiktől, amiket eleve ehhez a rajzstílushoz lehet kötni, és amitől kivagyok, lévén ha meglátok egy ilyen moe stílusú karadesignt, 99%-ban jön az ezzel élő fanservice is - mint amit fentebb írtam, sütizések, aranyos dolgok, stb... aminek helye lehet egy ilyen típusú SOL-ban, de egy háborús akcióanimét elég szépen haza lehet vele vágni hangulat szempontjából, és általában sikerül is. Emellett mondjuk úgy hogy az első sorozatban messze kevesebb teret kaptak a mindenféle lolik, mert abban összesen volt 1 darab Alvis, aki egy kislánynak nézett ki, és nem egy lolinak, ellenben a főbb szereplők designja is inkább konvergált a korukhoz, és z alábbi képeken össze lehet hasonlítani a 15 éves Claust és Lavie-t az elvileg 16 éves Famu&Gisele designjával, meg az első sorozatban 17-18 éves Tatianát a másodikban elvileg hasonló korú Dyannal. Úgyhogy igen, a rajzstílus igencsak hasonló, viszont annyiban pont különböznek, amennyivel észrevehetően MOE az új sorozat, és nem az a régi.

Attól hogy ugyanúgy Murata jegyzi mindkét karadizájnt, a későbbi elég észrevehetően moe, míg a 2003-as nem. Nem tudom hogy ennek kizárólag az animációs stílus változása-e az oka, bár kissé szkeptikus vagyok (finoman fogalmaztam) egy 2011-12-es kiadású animével kapcsolatban, lévén hogy ez pont a moe-korszak kellős közepén jött ki...

De messze nemcsak ennyi volt a probléma a Fam-al, bár ezt a "kritikámban" le is pötyögtem. Az egy dolog hogy nekem nagyon nem jön be a moe/loli design, a Madokát meg ennek ellenére 9-10-esre pontoztam. Igaz, abban nem volt bugyi- meg onsen fanszervíz se (többek között), volt helyette történet, kidolgozott karakterek meg hasonlók, amik ebben az izében nyomokban sem voltak megtalálhatóak.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Uhh, nem semmi élményem volt tegnap egy koreai anime movie-val kapcsolatban. Ennek apropóján csak most csak nektek (legalábbis egyelőrexD) hoztam egy keményen promótálós posztot!!!

Személyes motiváció (személyes blabla, akit ez nem érdekel tekerjen lejjebb az anime címéhez!!:D):
Tudni kell rólam, hogy jóban vagyok a koreai filmekkel és sorozatokkal (több címet is imádok), ha nem lennék ekkora animebuzi sokkal nagyobb teret fordítanék rájuk, de jelenleg erre már nincs kapacitásom. Koreai animékkel viszont nem szoktam próbálkozni kb. 3-4 címet leszámítva (Árnybíró - egy nulla a mangához képest, Cubix - na jó, pár percet/epizódot ha láttam belőle, régen volt, igaz se volt; és talán még pár közepes cím, ami most nem ugrik be, de mintha még lenne ... Wonderful days?). De nagy szerencsémre évenként számíthatok koreai filmfesztiválra, aminél pár címre mindig beülünk. Barátnőm jelezte, hogy idén hoztak egy animációsat is, valami tyúkos a címe. A borítóképén kívül nem lestem meg se a trailerjét se a leírását, amit nagyon jól tettem, mivel így még nagyobb a meglepetés ereje.
Szóval moziban lehuppantam barátnőm mellé, a következő beszélgetés zajlott le:
én: "biztos, hogy van MAL-on?"
barátnőm: "tudtam, hogy csak ezért jöttél!!!"
én: "naaahh, nem csak ezééért, tényleg érdekel..."
barátnőm: "jahh, peeersze"
Aztán kezdődött a mese, szkeptikusan szemléltem a tyúkos témát, már készültem: nagy baromság lesz, ami hol vicces, hol fárasztó vagy mesésebb Disney-re/Ghiblire hajazó családifilm. Aztán ahogy teltek a percek, úgy fokozódott a hangulat, már az elején nyilvánvalóvá vált, hogy ez nem szimplán egy vicces mese és az a jelző sem elég rá, hogy totál koreai. Egyszerűen zseniális, amit mindenkinek ajánlok! Kár lenne kihagyni!
(Amúgy maga a tyúk téma biztos nem cseng a legcsábítóbban, és az is igaz, hogy én nem csak enni szeretem őket, hanem nézegetni és elnevezni is - legalábbis otthon az ősök csirkéit, omg nem sokára anya leöli őket..., tehát így valamivel fogékonyabb voltam a címreXD, de nem kell aggódni, ezt az állat sereget (természetesen nem csak tyúkok vannak!!!) kvázi mindenki szeretni fogja!)

Koreai cím: Madang-Eul Naon Amtalg
Angol cím: Leafie, A Hen into the Wild
Filmfesztiválos cím: A tyúk, aki repülésről álmodott

Két célom is van ezzel a poszttal:
1. felkelteni az itteniek érdeklődését, hátha megkukkolják...
2. tájékoztatni a kukkolni szándékozókat, hogy a filmnek több verziója is van, amiből nagyon nem mindegy, hogy melyiket nézik meg!!

1. cél elérése érdekében:
Folytassuk ott, ahová az előző hosszú blablám végére sikeresen eljutottam: ez az anime zseniális! És kezdem úgy gondolni, hogy objektíve is az. XD Kell ennél több érv? Na jó, mesélek még kicsit, de nem a sztoriról, nem a karakterekről, hanem csakis az élményről, mert annak ellenére, hogy minden tényezőtől függetlenül is jó filmről van szó, mégis csak úgy a legütősebb, ha nem tudjuk mire számíthatunk. Nos ezt már ugye elrontottam, de igyekszem a hátrányt csökkenteni, de ha csak annyit írtam volna, hogy nézzétek meg, mert musssz, akkor valószínű kevesebb olvasónak lesz meggyőző a dolog, így viszont pár tl;dr-től nem megijedő talán kíváncsi lesz, mi a fenére is pazarlok ekkora terjedelmű neszesemmifogdmegjólt. :D
Tyúkocskánk története amellett, hogy vicces családi mese (és hogy nagyon koreai*nagyon koreai definíciója: aki látott már ütős koreai filmet, az talán érti, mire gondolokXD*), egy pofás társadalomkritika/görbetükör is, ahogy egy igazán jó antropomorf állatos cumónak or fabulának lennie kell. Emellett a szubkultúra szerelmeseinek egy jóleső paródia is számos anime műfajról vagy koreai doramáról, amit részben szándékosan részben csak a klisék miatt, de remekül tálal (lásd. remek karakterdizájn!!, jellemek és shounen elemek). A történet íve komplex, mindenféle erőltetettségtől mentes, karakterei szerethetőek, a mondanivalója egyszerű de nagyszerű, a hasonló témájú művekhez képest sokkal példaértékűbb, de sokkal lazábban tálalva. Egyik legfontosabb dolga, hogy állat szereplői minden emberi tulajdonságuk mellett önmagukra totálisan jellemző ÁLLATOK maradnak, ami ad egy elképesztően naturalisztikus és reális képet a filmnek (btw a tyúknak is az arcvágásai annyira tyúkosak stb isteni). Az animáció szép, a hátterek festése érdekesen váltakozik, hol művészibb, elnagyoltabb, hol részletesebb és realisztikusabb. A zene üt, nem gyerekes, ritkán patetikus, helyette nagyon modern és pergős, mint egy ütős akciófilmnél (ja igen: helyenként elég akciódús is a sztori). Témája ellenére nem való kisgyerekeknek, legalábbis nem bármelyiknek... de remek családi film! (A moziban, amúgy ült a közelünkben egy kisfiú, aki végig panaszkodta az anyjának az egészet, nem ok nélkül.^^) A végén van pár moment, ami kicsit megijesztett, hogy amcsinyálra hajazó konklúzió lesz, de helyette akkora pofáraesés következett, hogy a hetekben kénytelen leszek alapozni a fejem, ha el akarom tüntetni róla a mozipadló okozta nyomokat: a vége zseniális!!!! bár közben is az volt, nem is értem miért kételkedtem... De erre is van magyarázat, amit csak az ért meg, aki végig nézi a filmet a második pont instrukciói alapján.

2. cél elérése érdekében:
Akik esetleg kíváncsiak lettek, azoknak üzenem, hogy jól gondolják meg honnan töltik le vagy hol nézik online a filmet, mert ha nem választanak jól, lemaradnak a film lényegének egyik legjobb részéről. Ugyanis a legtöbb helyen a filmből hiányzik 1-2 perc, hogy vagy az óvodás vagy az amerikai célközönség számára is befogadható legyen.
Gondoltam ha már ajánlom, utána nézek mennyire elérhető: jelentem inkább az angol címén keressetek rá, de ekkor sem fogjátok tudni, hogy most ez a cenzúrázott vagy a vágatlan verzió, mivel ez sehol sincs feltüntetve. Én is csak azért jöttem rá, hogy van vágott verzió, mert vissza akartam nézni a nekem tetsző jeleneteket, amiből sajnos nem meglepően, de fájóan hiányzott a LÉNYEG, amitől ez egy igazán keleti, nem pedig nyugati mese. Így annak érdekében, hogy ne nyúljatok mellé, el kezdtem keresgélni jó torrentek meg egyebek után. Jelenleg kevés sikerrel, de találtam egy online angol feliratos teljes verzsönt, melynek videóminősége nem a legjobb (gagyi pixeles, de még épp nem a nézhetetlen féle), de ez legalább teljes, ami jóval lényegesebb szempont!!!! Sajnos ezt a linket ajánlom, egyelőre nem találtam jobbat, de a saját érdekemben is keresni fogokXD. A torrenteken vagy behalt vagy vágott. Az online videók nagy része vágott, egy-kettőt találtam, ami teljes, de az angol szinkronos, ami a koreai színészek játékhoz képest egy nagy büdös nulla és mintha a zenék sem mind passzolnának... Ergo senki se merje angol szinkronnal nézni, a koreaiak nyelve amúgy is érdekesebb. XD Azért majd még kutatok, mert biztos található a full verzióból jobb minőség is, csak nehéz kifogni, hogy melyik az mivel kemény 1 perc max. 2 a különbség..(az esetleges stáb/intró levágások miatt pedig még ez sem kiszámolható). (Ja és találtam magyar funsubot is hozzá, ami szintén a vágotthoz készült, és így beleolvasgatva nem is annyira jó, mint amilyet szerencsésen kifogtam a fesztiválon.)

Amúgy a vágott verzsön is természetesen jó, csak nem az igazi, pontosabban fogalmazva: csalódást kelthet, hiányérzetet válthat ki, míg a vágatlan verzió megkoronázza azt az ízt, amitől egyedibb ez a film a társainál.

Szóval hajrá mindenkinek, akik esetleg megnéznék később üzizzenek ide vitatkozni, hogy tényleg ennyire zseniális-e a film vagy csak felfújtam a dolgokat, ha-ha. :D Mindenesetre mi nagyon elégedetten jöttünk ki a moziból, agyaltam is, hogy 8-10 között hányra pontozzam. Így természetesen kapott egy 9-est, jó dolog, ha valaminél három értéket is érez az ember.XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kurau Phantom Memory

Szóval... nagyon nyögvenyelősen csúszott csak le ez az anime, szal amilyen (pozitív) benyomást keltett az első egy-két epizód után, úgy lett ez szépen sorban majdhogynem totálisan tönkre vágva.

Az egésszel az volt a legnagyobb gond, hogy valahogy sosem akarta elmúlasztani azt, hogy drámai lehessen. Sokszor épp csak a készítők arcát nem láttam magam előtt, amint ilyen "már nem bírunk magunkkal" fejjel, muszájból is raknak bele drámai dolgokat, mert így majd nagyon MATURE lesz az egész koncepció. Hát nem lett az. Nagyon nem. A "kevesebb néha több" elvéről bizonyára még nem hallottak, mert akkor nem lett volna az, hogy:
1) Minden egyes epizódra jut valami kvázi-tearjerker pillanat,
2) sokszor az sem érdekelte őket, hogy ez most épp mennyire mesterkélt, manipulatív vagy hasonló,
3) a karakterek valahogy mindig mindent kiadtak magukból.
Hogy a 3-as pont miért ekkora probléma? Noss, azért, mert az alapból sem túl komplex karakterek további értékes pontokat buknak vele el. Sokkal jobban díjaztam volna, ha bizonyos dolgokat a lelki szőnyegük alá söpörnek, és megpróbálnak helyette továbblépni, de neeem, kellett a hatásvadászat ezerrel. És ha már karakterek: Erm, valahol azért vicces, hogy pont a főszereplő páros voltak azok, akik a legkevésbé sem tudtak érdekelni, szal alapból nagyon felszínesek és gyengék voltak, de ráadásul még a mellékszereplők (Ayaka, Wong, Doug) is sokkal több karakterrel és dimenzióval bírtak, mint ők.

A sztori megint csak nagyon gyenge lábakon áll, szal itt is az van, hogy messze többnek akarják beállítani az egészet, mint amit valójában kapunk, ráadásul elég sok a plot hole. A másik (még egy kicsit a karakterekre és a drámára reflektálva) zavaró baromság, hogy egyszerűen képtelenek voltak harmonikusan összeilleszteni a sztorit a drámával. A legtöbb esetben egyszerűen kizárta egyik a másikat, ami már rövid távon sem túl szerencsés, hosszabb úton viszont egyenesen frusztráló. Ide is kellettek az egy-két epizódot szereplő karakterek, akiket persze rendre ki is kellett húzni a képletből, mert ez továbbra is egy komoly és drámai sorozat, bizony ám. Nem baj, hogy alig ismertük őket és sokszor a semmiből hozták be szerencsétleneket, de azért kezeljük őket úgy, mintha már régóta szerepelnének és olyan nagyon ismernénk őket. Fúj, de utálom az ilyet.

A másik összetevő, ami szintén nagyon zavart, az a megfigyelhető inkonzisztencia a technológiában. Egyfelől ott vannak a holdbázisok, a röpködő autók, szuperfegyverek és társaik, másfelől viszont standard BKV-járat és hasonlók, ami egy kicsit azért érdekes...

A technikai kivitelezés megint csak nem képes komolyabban emelni a színvonalat. A grafika példuál semmi extra, sőt engem kimondottan zavart ez a fajta törekvésük, hogy emberszerű karaktereket rajzoljanak, szal imho pont az ellenkező hatást érték el vele - nagyon-nagyon suta lett az összkép. Az animáció ellenben kimondottan jó, bár ezt a Rynax-erővel járó folyamatos fénykibocsátást a végére sem tudtam megszokni, sőt volt, hogy elég komikus lett így egy-egy jelenet, mikor a nagy drámázás közepette világítanak, mint valami karácsonyfa. A zenék semmi extra, OP-ED felejthető, a seiyuu-gárda decens.

Menti a menthetőt az, hogy végül is képesek voltak kihozni belőle egy kerek-egész történetet, ahogy az utolsó epizód nekem kimondottan tetszett, szal volt rendes zárás, epilógus (és nem valami 1-2 perces alibi), miegyéb. Kár, hogy nem ez a fajta szellemiség uralta az egész animét, mert akkor sokkal több és jobb is lehetett volna. Így viszont a "wasted potential" cimkével ellátott dobozkába fér csak be, mint előtte már oly sokan.

4/10
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

TriageX sok nagy mell még több érzelmi hullám nem kimagasló de nézhető volt.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Ó basszus, ne már. :( Ezt is úgy csinálták meg, mint a Haruhit, hogy "lol, keverjük össze a részek sorrendjét és úgy adjuk le a sorozatot, mert az úgy annyira deeep!"?.
Ja, ezt amúgy én is utálom, szal a pozőrségen kívül semmi értelme nincs igazából.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: Hehe, én is pont egy pár napja kezdtem el, és bár az elején nagyon nem bírtam, valahogy kezdek megbarátkozni vele így 6 rész után.

Ettől függetlenül vannak azért vele kisebb-nagyobb gondok, például a tündérkék engem 10-ből 9-szer irritálnak.
Nem is mondom hogy hibátlan ez az anime, sőt, viszont amit vártam tőle, azt maradéktalanul hozta, ez pedig a szórakoztatás. Okashi-chant pedig nagyon bírom a cinikus szövegeivel. Meg Y-t is ^^.
Titkos írta:Ó basszus, ne már. Ezt is úgy csinálták meg, mint a Haruhit, hogy "lol, keverjük össze a részek sorrendjét és úgy adjuk le a sorozatot, mert az úgy annyira deeep!"?
Ahogy Mordályos írta, a Jinruiban ez egyáltalán nem zavaró és követhetetlen, mivel epizodikus cuccról van szó, és amúgy sem olyan fontos a kronológia, hogy bármiről is lemaradjon az ember miatta. Némi oda-visszautalgatásról van csupán szó. Amúgy is elég rövid sorozat, és ha normális tempóban nézed (nem Titkos-módszerrel, 2-3 év kihagyás két epizód között jobb esetben, rosszabban 10 :D :D ). akkor simán észben tartható a dolog. A Bökkenő az más, ott azért zavart rettenetesen az ide-oda ugrálás, mert egyrészt ott egy epizódon belül is három-négy ugrás volt, és nemcsak a helyszínek, de az időpontok között is, méghozzá teljesen random módon, másrészt a cselekmény dinamikáját is megtörte - egyszer egy száguldó vonaton pörögnek az akciójelenetek, aztán a következő pillanatban már egy szivarfüstös maffiafőhadiszálláson vagyunk 1 évvel AZELŐTT, aztán egy sikátorban lövöldöznek 2 évvel az előző pillanatban látott események UTÁN. És ez minden egyes epizódban így ment, ráadásul sok szereplőt mozgat a cselekmény, és kb. vége lett az animének, mire egyáltalán a nevüket meg tudtam jegyezni az ideoda ugrabugrálás miatt -_-. A Haruhival meg pont ez volt a legkisebb probléma -_-"""""""
Titkos írta:Most képzeljétek el, milyen izgi lett volna pl. egy Cowboy Bebop, ha Spike halálával kezdődik, vagy ha a Berserk az Eclipstől indult volna.
A Berserk pont az After eclipse-el indult :D De ott az egész sztori egyetlen óriási flashback, nincs ugrálás.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Ja, ezt amúgy én is utálom, szal a pozőrségen kívül semmi értelme nincs igazából.
Ez!
Surci írta:A Haruhival meg pont ez volt a legkisebb probléma -_-"""""""
Oké, csak azért írtam pont a Haruhit, mert az volt az első ismertebb sorozat, amelyik ezzel a "keverjük meg jól az epizódok sorrendjét" húzással próbált arcozni, ráadásul úgy, hogy a light novelben semmi hasonló sem volt, végig lineárisan haladt a sztori. Szal annyi értelme volt annál is ellőni egy ilyen pozőr húzást, mint a Bakemonogatari LN esetében a Shaft ámokfutását az anime változatban.
Surci írta:A Berserk pont az After eclipse-el indult :D De ott az egész sztori egyetlen óriási flashback, nincs ugrálás.
Jó, de nem így értettem, hanem mondjuk azzal kezdődne, hogy démonok tépnek szét egy sereget valami véres túlvilági helyen, majd a fazonok "feltámadnak" és hirtelen egy folyónál találjuk magunkat, később a katonák egy talpig fásliba bugyolált fazont visznek a sittre, aki pár év múlva fess fiatalemberként bújik elő onnan, stb-stb. Mi, azt mondod, hogy ez így egy baromság, aminek semmi értelme? Szerintem is. :dirr: XD
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mostanság ezeket nézem:

Dragon Ball Super - Amolyan kikapcsolódásként, amúgy valahogy annyira nem vagyok tőle elájulva. De nézzük, mert DB!

Dance with Devils - Akkora kliséhegy, hogy már fájdalmas, ezerszer láttunk ilyet, igazából egyik pasi sem jön be a háremből, de ettől függetlenül mégis szórakoztató. Agykikapcsolásnak tökéletes. Ja, és egész elfogadható a zenéje! ::karaoke::

Noragami - Egy ideje szemezek vele, most éreztem, hogy ezt meg kell nézni (általában hangulat/ráérzés alapján választom meg, hogy mit nézek meg, és általában bejön.) Egész jónak tűnik.

Hakuouki Movie 1-2 - Avagy meséljük el a történetet újra. Az első film még oké volt, tömörített sorozat, a másodiknál viszont elég sok mindent felrúgtak és megváltoztattak, emiatt szvsz elég rossz lett. Jobban tetszik a sorozat, hogy a történelemhez lehetőleg hűen csempészték be a misztikát, és azok és akkor haltak meg, amikor kellett. Itt meg persze meg kellett változtatni, hogy valami "hepiend"-szerű legyen, hát részemről nem sikerül. :neutral:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tiger & Bunny

Őszintén szólva nem vagyok oda a szuperhősökért, valahogy idétlennek tartom az egész koncepciót (egyedül a Nolan-féle Batman és a Vasember jött be), a mindenféle szuperhősparódiákat viszont pont ezért szeretem :D Sunrise-ék neki is álltak összelapátolni az összes idióta szuperhős-klisét ebbe a cuccba, és a végeredmény egy meglehetősen szórakoztató anime lett. A legjobb maga az alapfelütés, miszerint a hősök elsősorban celebek és showmanek, és csak utána megmentők. Külön tévécsatorna alakult rájuk, ahol pontokért kell bűnözőket elfogni, és minél több pontot szerez valaki, annál több szponzori szerződést, interjút, saját műsort, stb... kap majd a későbbiekben. A hősök bevetési ruháikon, páncéljaikon reklámoznak valóban létező márkákat. Zseniális :D A CG szerintem nagyon jól el lett találva, nem lóg ki az egyébként is csillivilli nagyvárosi környezetből. A helyszín is amolyan NYC-új Gotham City-mix, és az szintén tetszett hogy többféle nemzetiségből válogatták össze a hősöket - jó, persze Tiger japán volt, de rajta és családján, meg a "nagyhangú" mérnök-feltaláló Saito-sanon (LOL pont Saito... :D) kívül mindenki gaijin. Az animációval egy-két helyen voltak kisebb problémák, de látvány terén jól teljesít ez a sorozat, látszik hogy nem kevés pénzt nyomtak bele Napfelkeltéék. A karadesign Masakazu Katsura munkája, a csajokról és a férfiak szemöldökéről egyből levágtam :D A sztori nem egy nagy szám, a szokásos szuperhőscsapat-vonalon halad, a karakterek sem túl mélyek - Kotetsut kivéve. Engem kicsit egy csóró és elég naiv Tony Starkra emlékeztetett (talán a szakáll és a páncél miatt), de annyira szerethetően adja elő magát, hogy egyedül is elvinné az egész animét. Ami még tetszett, az a Blue Rose-féle szerelmi szál volt, ez is akkora klisé mint a ház, ennek ellenére jókat mosolyogtam rajta. Szerencsére egyáltalán nem veszi komolyan magát ez a cucc, sőt, éppen ezért jó szórakoztatásra minden hibája ellenére - mert azért azok is vannak, és itt nem nem a klisés sztorit fogom előszedni, mert az direkt lett ilyenre írva, hanem hogy a főbb karakterek felét nem igazán mutatták be, ráadásul a vége felé kezdett kissé bedarkosodni, ami nagyon nem állt jól ennek a show-nak. Viszont szerencsére nem komolykodták el, hanem egy elég normális befejezést kaptunk. Volt még hozzá két mozi, ebből az első amolyan összefoglalója a sorozatnak (hogy ezt min ek kell eljátszani szinte minden hype-animénél? -_-) a második viszont a sorozat folytatása, ami hozza is annak színvonalát, sőt a végén az a közös akciójelenet szvsz a legjobb az egész frachise-ban, úgy pörgött mindenki hogy csak kapkodtam a fejem. Érdekes, hogy azóta se jelentettek be belőle új sorozatot, pedig amekkora hype volt, simán lehetne folytatni, mert a sztoriban is vannak elvarratlan szálak, pl. az Uroboros vagy a Lunatic-féle vonal (ez utóbbit sajnáltam hogy nem bontották ki-vitték végig az animében, mert nagyon vártam mi lesz Tiger reakciója arra ha felfedik neki példaképe igazi természetét...).

Szórakozásnak első osztályú, Kotetsut pedig nagyon megszerettem ^^ Aki különösen otthon van a mindenféle amerikai szuperhős-sztorikban, az szerintem még nálam is jobban fogja élvezni, és még több utalást talál benne mint én, aki az alap Batman-Superman-Pékenber-Bosszúállók-csapattal van tisztában úgy-ahogy (a mozifilmek alapján). Titkos, szerintem neked nagyon bejönne, ha még nem láttad mindenképp nézd meg legalább az első pár részt.

8/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Titkos, szerintem neked nagyon bejönne, ha még nem láttad mindenképp nézd meg legalább az első pár részt.
Na de várjál, ő még vizsgázni fog nálunk Madokából, Steins;Gate-ből, Baccanóból is, ha még egy teljes anyaggal megbombázzuk, akkor nagyon sok dolga lesz karácsony előtt, környékén és után. :D

A Tibor és Barnabást amúgy én is nagyon komáltam, pedig nem néztem ki belőle valami sokat, de annál kellemesebb meglepetés volt. (A két filmet viszont még nem pótoltam, bár előreláthatóan csak a másodikkal leszek hajlandó foglalkozni, a recap movie finoman szólva sem hoz lázba.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Space Cobra

Újabb retro cucc letudva, ezúttal a kissé igénytelenebb, de abszolút vállalható fajtából.

Hogyan is kell elképzelni ezt az animét? Adott egy kúlos szövegekkel menőző szőke Rómeó, aki az űrben kóvályog, miközben mindenféle idióta ellenfelet küld a másvilágra a jobb karja helyén lévő Psycho-Gunnal. Korábban hírhedt űrkalóz, most az egész, magukra csak Céh néven hivatkozó gonoc bűnszervezet ellensége. És... ennyi. A cucc erősen epizódikus, ergo az egyes részek minősége is totálisan bejárja a quality-o-metert: vannak nagyon eltalált momentumai, de fejfogós, retardált pillanatokban is bővelkedik.

Aztán érdemes megjegyezni, hogy a Cobra a kora '80-as évek összes kliséjének (filmes, animés vegyesen) igyekszik otthont adni, akár egy nagy olvasztótégely, következésképp lesznek stíluselemei, amik mai szemmel már nagyon kellemetlenek/elavultak/bosszantóak. Különösképpen, hogy full szexista az egész, ergo minden nő nagymellű, hiányos öltözetben flangál, buta és másra sem jók, csak arra, hogy jól legyilkolják őket. Az ilyesmit amúgy kimondottan utálom.

Aztán azzal sem árt számolni, hogy konzisztens világa abszolút nincs a cuccnak (konkrétan az van, amihez éppen kedvük szottyant, néha még varázsolgatnak is), ahogy világos íve is csak valamelyik bokorban bújkál. A Cobra 100% mindless fun, ami elé bármikor le lehet ülni, mert sokszor még az is szórakoztató volt, ahogy önmagát járatja le.

Köbö egy 3, max 4 pontos stuff ígéretét kelti mindez, amirite? Igen, de vannak itt bizony komoly (az anime általános színvonalához mérten persze) erények is, amik megléte bizony erősen növelte a végső értékelésemet egy pozitívabb irányba. Kezdve mindjárt az animációval, ami (1982-es darab) korához képest kimondottan magas színvonalú. Nem is hittem volna, mikor még csak ismerkedtem vele, pedig így van, sőt sokszor még koreográfiákat is véltem felfedezni egy-egy akciójelenet mögött. A másik, hogy bár alapvetően durva klisékre épül, bizony voltak olyan mozzanatai is, amik erősen meglepőek voltak. Nem szeretnék spoilerezni, de néha nagyon váratlan dolgokat léptek meg benne, bár ez inkább volt igaz a több epizódos arc-okra - az egyrészesek azok rendre elég suták voltak.

A másik dolog, hogy bár egy gigantikus retro-esszencia az egész és a közhely-kalauz egyes tételeit Pac-Man mód zabálja, mégsem tudtam rá úgy komolyabban haragudni, mert egyszerűen szórakoztatott az egész. Nem tudom, de nekem már kicsit hiányzott egy ilyen full Gary Stu csóka, aki még saját létét sem veszi túl komolyan, járkál az űrben és mindenkit szitává lő, aki az útjába áll, miközben mindenféle james bond kütyüvel operál és a szivara a leglehetetlenebb helyzetekben sem pottyan ki a szájából. Szórakoztató volt a pali, főleg a fárasztóan mosolyogtató kúldumái. Ezen a fronton viszont a maximumot hozták ki a készítők, ami mondjuk nem is csoda, lévén a rendezőlegenda, Dezaki Osamu (BeruBara, Ie Naki Ko, stb.) fészkelte be magát a direktori székbe, ami már önmagában garancia a decensebb minőségre.

Mindent egybevetve én azt mondom, ez egy alsó hangon 6/10-et nekem bőségesen megért.

Végezetül következzen egy válogatás az anime legkreténebb karaktereiből:
01
02
03
04
05
06 (Kratos powa)
07
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Titkos, szerintem neked nagyon bejönne, ha még nem láttad mindenképp nézd meg legalább az első pár részt.
Igazából ezt még Sárkánybaby (akinél ismét csak sajnálom, hogy nem jár már ide, mert tuti tudna mit reagálni a postodra :( ) ajánlotta nekem évekkel korábban, el is kértem tőle végig a cuccot, aztán a második résznél az opening után ott is ragadtam és kb. mire "magamhoz tértem", vége is lett az epizódnak. :D (Nem tudom már, miért nem a legelsővel kezdtem, talán annak "jó japán szokás" szerint nem volt OP-ja még, vagy passzolom... XD) Na, de a lényeg, hogy jól sejted, stílusra teljesen bejött nekem a cucc, a poénokon jókat röhögtem, a hősök így, hogy kvázi "bérelhető reklámfelületek", valóban egy újfajta "altípussá" váltak a már ismert szuperhősös "fajokon" belül, a karik/zene is egész jók és persze Sunrise, ami nekem általában plusz bónusz. :) Szal itt van ez is végig letöltve, neki is esek majd valamikor. :) Btw, hogy miért nem lett folytatása, az jó kérdés, pedig az első mozifilmet már asszem a sorozat vége után egyből bejelentették, szóval nem állt szándékukban teljesen "eltemetni" a cuccot. Jóhiszeműen én amúgy arra gondolnék, hogy egyszerűen úgy érezték, hogy minőségi szinten ennyit lehet kihozni az egészből, nem akartak egy szánalmas bőrlehúzást gyártani második szezon címszó alatt. Realista énem viszont inkább afelé hajlik, hogy valszeg nem hozott a cucc annyi pénzt, mint remélték tőle, elvégre (sajnos) tudjuk, hogy bármelyik csöcsfesztivál anime lazán képes lenyomni manapság akármilyen koherens sztorijú show-t népszerűség terén, ezért inkább a Sunrise is "stílust váltott" (remélhetőleg nem örökre) és a következő nagy dobásuk már a Debil Ange lett, amiről ugye nem kell mesélnem, mindannyian végigszenvedtük, ki "élőben" is, ki csak fórumon. :dirr:
Junchi írta:Na de várjál, ő még vizsgázni fog nálunk Madokából, Steins;Gate-ből, Baccanóból is, ha még egy teljes anyaggal megbombázzuk, akkor nagyon sok dolga lesz karácsony előtt, környékén és után. :D
:lol: Ja, plusz ugye ezek még csak az általatok "megrendelt" sorozatok, nincsenek benne az olyan animék, amiket saját elhatározásból szeretnék nézni (pl. Dirty Pair), hogy az amcsi rajzfilmekről már ne is beszéljünk (MLP, Gravity Falls, stb.), szóval lassan tényleg írok valami "planned to watch" listát úgy kb. mindenről... XDDD Bár ha most csak a "rendelt" cuccaitokat nézem, azok közül valóban még a Tiger & Bunny áll a legközelebb ahhoz, hogy elkezdjem majd. XD (Szal az NGE és Madoka eleve ilyen "csak a hype miatt kezdtem beléjük" sorozatok voltak, aztán hol az elején, hol a közepén el is untam őket, a Steins;Gate és a Baccano már annyiból jobbak, hogy azokat magamtól is terveztem nézni, csak most lehet nem egy ilyen időben ide-oda ugrálós fajsúlyos sztori kéne az agyamnak, szóval a szuperhírós marháskodás csúszna le a torkomon a legkönnyebben. XD) Lassan csak lesz végre időm elkezdeni valamit, szóval nem állsz amúgy távol az igazságtól ezzel a "Karácsony előtt csak elkezdem" szöveggel. :D
Junchi írta:A Tibor és Barnabást amúgy én is nagyon komáltam, pedig nem néztem ki belőle valami sokat, de annál kellemesebb meglepetés volt.
Ó, nyugi, előítéletem nekem is volt egy kilóval, mielőtt belenéztem volna. XD Kezdve azzal, hogy az opening alapján ez az egész inkább tűnt valami nulla sztorijú, debil "reklámfilmnek", mint egy értelmesen összerakott sorozatnak. Másrészt meg amikor először hallottam, hogy "Tiger & Bunny", én aztán mindenre gondoltam, moe lolishowtól kezdve BL-felhangú izéig, csak arra nem, hogy ez valóban egy poénos és mégis coolos, amolyan Marvel film stílusú szuperhősös sorozat lesz. XD De ebből is látszik, hogy amelyik cucc tényleg jó, az simán meg tud nyerni magának, nem vagyok én annyira szőrösszívű. :) (Csak ugye muszáj az embernek élnie a "benefit of the doubt"-al, különben leül például egy Ange elé, az a szemét meg jól összetöri a szívét. :( XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Külön plusz pont a seiyuu (Nakahara Mai), akit eddig annyira nem komáltam (bár ez lehet részben annak is köszönhető, hogy egy rakat unszimpatikus karakternek adta már a hangját, mint pölö Nagisa vagy Rena), de most nagyot nőtt a szememben.
Nálam már mindig ő fog élete legjobb szerepének számítani, nem csak azért, mert még a nevük is egyezik ( :lol: ), de végre egy nem-loli karakter, ahol egyrészt többet is kellett nyújtania, mint a "kontans cukormázas vékony hangon beszélek" stílust, másrészt itt aztán mindenféle érzelmet ki kellett fejeznie: poénkodás, düh, zavarban levés, kétségbe esés,aggódás, stb-stb. (Most nehogy már a Rena-féle "USODAAA!"-t hozza fel valaki, mert az csak szimpla pozőrködés...) Szal nem tudom a Mai HiME-t láttad-e egyáltalán, de esetleg tehetsz vele egy próbát, ha érdekelnek még további "Nakahara Mai szerethető szerepben" karakterek. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Nálam már mindig ő fog élete legjobb szerepének számítani,
^
Titkos megelőzött, de EZ!!4 A Mai-Hime pedig tipikusan az a jól összerakott Sunrise-original cucc, ami minden fanszervízes hülyesége és kliséje ellenére nagyon is élvezhető, szerethető karakterekkel és korrekt sztorival. Régen a TOP10 animéim között szerepelt, szerintem a 20-asba most is beleférne, bármikor újranézős, remek OP-END-ekkel, és Yuki Kajiura-féle OST-vel. Az Ange is ilyesmi szeretett volna lenni, csak a Himénél érezhető volt hogy nagyon is kapartak Sunrise-ék, addig az utóbbinál szintén érezni lehetett hogy olyan szinten szarnak bele az egészbe ami már felháborító, és ez az eredményen látszik is.

A T&B-hez és a Jinruihoz még annyit hogy én konkrétan az égvilágon SEMMIT nem vártam ettől a két címtől (az előbbi is csak úgy került a listámra hogy Sunrise original, azok meg egy-két kivétellel bejövősek szoktak lenni), ennek ellenére teljesen jól elvoltam velük. Eredetileg 7-est akartam adni mindkettőre, de az előbbiben Tigris karaktere adott annyi pluszt hogy emiatt feljebb húztam, a Jinruinak meg bejött az intelligens humora és Y + a főszereplő csajszi. Emellett nem éreztem, hogy azokat a magas labdákat egyáltalán le kellett volna csapni, így különösebb hiányérzetem sem volt - egyszerűen nem akart többnek látszani, mint ami.
Junchi írta:Na de várjál, ő még vizsgázni fog nálunk Madokából, Steins;Gate-ből, Baccanóból is, ha még egy teljes anyaggal megbombázzuk, akkor nagyon sok dolga lesz karácsony előtt, környékén és után.
Hát kéremszépen, aki ellustizza a szorgalmi időszakot, annak a vizsgaidőszakban kell rákapcsolnia :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Titkos megelőzött, de EZ!!4 A Mai-Hime pedig tipikusan az a jól összerakott Sunrise-original cucc, ami minden fanszervízes hülyesége és kliséje ellenére nagyon is élvezhető, szerethető karakterekkel és korrekt sztorival. Régen a TOP10 animéim között szerepelt, szerintem a 20-asba most is beleférne, bármikor újranézős, remek OP-END-ekkel, és Yuki Kajiura-féle OST-vel. Az Ange is ilyesmi szeretett volna lenni, csak a Himénél érezhető volt hogy nagyon is kapartak Sunrise-ék, addig az utóbbinál szintén érezni lehetett hogy olyan szinten szarnak bele az egészbe ami már felháborító, és ez az eredményen látszik is.
Magam sem írhattam volna szebben. :) Egyébként meg a legdurvább, hogy ugye a Mai Hime-nek volt utóbb egy "teszkó gazdaságos kistesója" is Mai Otome címen, ami ugyan minden tekintetben gyengébb lett a Himénél (loli főhősök, újra felhasznált karakterek, több fanservice, stb-stb.), de még így is egy nézhető cucc lett, ami köröket vert az Angére. Na ez a szomorú, hogy az Ange bizony ekkora fail, nem holmi "kis botlás". :(
Surci írta:Hát kéremszépen, aki ellustizza a szorgalmi időszakot, annak a vizsgaidőszakban kell rákapcsolnia :D
Anime Akadémia Junchival & Surcival. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Tsuritamával találkozott esetleg valaki? Múlt héten voltam a miskolci kis Conon és ott levetítettek egy AMV-t belőle. Az alapján elég betegnek tűnt és annyit kiderítettem, hogy a pecázásról szól, de hátha tudtok bővebb felvilágosítást adni.

Amúgy szánom-bánom, de a Baccano-val még én is tartozom, pedig már jó ideje be van tervezve. Egyébként a Mai-Hime is felkeltette az érdeklődésemet, lehet belekukkantok.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Szél támad - végre volt türelmem az utolsó Miyazaki-mozihoz is, és... eh. Nemtom. Kevés. Gyenge. Értelmetlen. Jó, persze hozza az alap magas Ghibli-színvonalat látvány terén, úgyhogy ha másért nem, csak ezért érdemes volt megnézni, de egyébként... nem adott sokat. A második fele próbált túlontúl drámai lenni, ami még működött is volna, ha nem lenne az egész egyszerűen teljesen értelmetlen. Nincs vége ennek a mozinak, nincs tanulság, se katarzis, se konklúzió, se semmi... Főleg amikor megtudtam hogy nem is Jirou életrajza alapján ment a sztori, hanem valami regényből adaptálták, a love-szál is full fikció, na akkor már mérges is lettem. Btw csak én érzem azt hogy a Mononoke Hime óta nem találja magát az öreg? Már a Chihiro és a Howl se jött be annyira, de ott legalább volt valami minimális értelme az egésznek, itt viszont... És Jirou seiyuu-ja túl öreg volt a karakterhez, és nem más mint HIDEAKI ANNO :D de akkor is, egy 25-30 éves embernek 55 éves hangot adni, nagyon átjött hogy korban majdnem duplája mint akit játszani akar.

5(alá)/10, nagy jóindulattal, és csak mert a szereplők szimpatikusak voltak.
Titkos írta: Magam sem írhattam volna szebben. Egyébként meg a legdurvább, hogy ugye a Mai Hime-nek volt utóbb egy "teszkó gazdaságos kistesója" is Mai Otome címen, ami ugyan minden tekintetben gyengébb lett a Himénél (loli főhősök, újra felhasznált karakterek, több fanservice, stb-stb.), de még így is egy nézhető cucc lett, ami köröket vert az Angére. Na ez a szomorú, hogy az Ange bizony ekkora fail, nem holmi "kis botlás".
Az Otome nekem nagyon nem jött be, és nemcsak a lolik, meg a túltolt fanszervíz miatt, hanem mert nem voltak benne igazán jó főszereplők, meg a sztorija teljesen szétesett a második felére. De annyit a számlájára lehet írni, hogy azért voltak benne emlékezetes jelenetek, mint pl. Aoi halála, vagy Mai és Mikoto másfél epizódja, azért némi rendes karakterfejlődés is befigyel Arikánál, meg a zene is okés (bár ez inkább Kajiura érdeme mint a Napfelkelté-é, vele nem nagyon lehet hibázni), de ez már inkább közelíti az Ange-szintet. Egy jóindulatú négyesnél jobbat nem adnék rá, viszont az Angéből az irritáló fanszervízen és a világ legesleghülyébb főgonosza ROTFLOL EMBRYO-SAMÁN túl a világon semmi nem maradt meg, pedig még nincs fél éve hogy ment a sorozat... Szal az Otomét a Himével próbálták eladni, és ez nagyon nem tett jót neki, de az Angénél egy fokkal még az is jobb, szal tényleg EPIC FAIL.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Szél támad - végre volt türelmem az utolsó Miyazaki-mozihoz is, és... eh. Nemtom. Kevés. Gyenge. Értelmetlen. Jó, persze hozza az alap magas Ghibli-színvonalat látvány terén, úgyhogy ha másért nem, csak ezért érdemes volt megnézni, de egyébként... nem adott sokat. A második fele próbált túlontúl drámai lenni, ami még működött is volna, ha nem lenne az egész egyszerűen teljesen értelmetlen. Nincs vége ennek a mozinak, nincs tanulság, se katarzis, se konklúzió, se semmi... Főleg amikor megtudtam hogy nem is Jirou életrajza alapján ment a sztori, hanem valami regényből adaptálták, a love-szál is full fikció, na akkor már mérges is lettem. Btw csak én érzem azt hogy a Mononoke Hime óta nem találja magát az öreg? Már a Chihiro és a Howl se jött be annyira, de ott legalább volt valami minimális értelme az egésznek, itt viszont... És Jirou seiyuu-ja túl öreg volt a karakterhez, és nem más mint HIDEAKI ANNO :D de akkor is, egy 25-30 éves embernek 55 éves hangot adni, nagyon átjött hogy korban majdnem duplája mint akit játszani akar.

5(alá)/10, nagy jóindulattal, és csak mert a szereplők szimpatikusak voltak.
Vigyázz, a végén még te is megkapod, hogy hogy mered kritizálni "az istent", mint amikor én rákérdeztem egyszer, hogy "csak szerintem túlértékelt az öreg úgy ánblokk?" :D (A fanjai elvakultsága igazából egy tizenéves narutard szintjén mozog sokszor, csak ugye itt már általában egy tízessel idősebb korosztályról beszélünk, ezért itt a körömszakadtáig való védés mellé még befigyel a lesajnálás is, megjelennek pl. a filmesztéták, akik gyorsan elmagyarázzák neked, hogy Miyazakinak márpedig minden filmje mestermű, csak te vagy egy filmművészeti proli/analfabéta. Btw, ott van pl. Dobay, aki ugye "minden animéről meg tudom magyarázni, hogy ott van benne a rejtett érték", na, a Szél támaddal pont bajban volt, mivel ez már több keményvonalas Miyazaki-fan szerint sem érte el a szokott színvonalat, érződik rajta, hogy elfáradt már így a végére az öreg, stb., mire ő azzal a magyarázattal állt elő, hogy igazából ez is van annyira zseniális, mint bármelyik korábbi filmje, csak mély, többrétegű, nehezen értelmezhető, ezért bizony többször kell megnézni, stb-stb. :D Az ugye lehetetlen lett volna, ha bevallja, hogy "hát ja, ez már Miyazaki leszálló ága volt erősen", mert akkor megsemmisül az univerzum, vagy nem is tudom, mi történt volna. XD Tényleg, azt szeretném egyszer látni, hogy Dobaynak valami ízig-vérig hulladék animét kell végignéznie, majd utána közönség előtt annál regélnie órákig arról, hogy micsoda művészi alkotást láthattunk. XDDD)
Surci írta:Az Otome nekem nagyon nem jött be, és nemcsak a lolik, meg a túltolt fanszervíz miatt, hanem mert nem voltak benne igazán jó főszereplők, meg a sztorija teljesen szétesett a második felére. De annyit a számlájára lehet írni, hogy azért voltak benne emlékezetes jelenetek, mint pl. Aoi halála, vagy Mai és Mikoto másfél epizódja, azért némi rendes karakterfejlődés is befigyel Arikánál, meg a zene is okés (bár ez inkább Kajiura érdeme mint a Napfelkelté-é, vele nem nagyon lehet hibázni), de ez már inkább közelíti az Ange-szintet. Egy jóindulatú négyesnél jobbat nem adnék rá, viszont az Angéből az irritáló fanszervízen és a világ legesleghülyébb főgonosza ROTFLOL EMBRYO-SAMÁN túl a világon semmi nem maradt meg, pedig még nincs fél éve hogy ment a sorozat... Szal az Otomét a Himével próbálták eladni, és ez nagyon nem tett jót neki, de az Angénél egy fokkal még az is jobb, szal tényleg EPIC FAIL.
Igen, megértem amúgy, valami ilyesmi történt. Mondjuk én négynél azért fentebb pontoztam, de tény, hogy asszem a Hime-nél 1-2 ponttal mindenképp lejjebb. Ha negatívat kell róla mondanom, az leginkább a pacing lenne. Szal az első fele még értem, hogy lassú, mert az a felvezetés, de úgy a 15. részen túl is ment az időhúzás, aztán kb. csak az utolsó pár részre (amikor már gyakorlatilag a nagy fináléra készülnek) hoztak össze valami értékelhető dolgot. A Himében sokkal jobban el volt osztva, ahogy a kezdeti, viszonylag laza "monster of the week" epizódok átcsaptak az "igazi" sztoriba és egyre darkosabb lett minden. Meg ugye a csavar: ott már a sorozat felére lenyomják az első főgonoszt, akik a gonosz szervezet, akiknek már elfelejtettem a nevüket (XD), hogy aztán kiderüljön, hogy igazából egymást kell kinyírniuk. :D Na AZ ütött... :D Az Otomére visszatérve: amúgy az volt az első anime, aminek a teljes második felét egy nap alatt nyomtam le, mivel minden részben azt vártam, hogy mikor tűnik már fel Mai. XD Szal így 13-14-től eljutottam valami 22-ig (azt hittem, hogy úgy 18 körül már meg fog jelenni, vagy valami... XD), aztán mivel már csak pár epizód volt hátra a sorozat végéig, úgy voltam vele, hogy "oké, akkor ezt is nyomjuk már le". XD Na, de mindezzel együtt, azért az Otomének volt egy története, voltak komolyan vehető jelenetei, stb-stb. Az Angénél ahogy mondod, szinte meg sem maradt semmi az emberben, mert az egész nevetséges volt, kezdve az überröhej főgonosszal, egészen odáig, hogy a végső csatában Tuskó azzal hergeli, hogy sikerült megdugnia Angét, míg neki nem és a hülyéje ettől tényleg szét is esik teljesen idegileg. :dirr: Milyen debil rendező rakta ezt össze? XD
Kép
Válasz küldése