Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nah, a Noeint kicsit tovább néztem, és kezd érdekes lenni. Még mindig pár dolog teljesen sötét, de nem adom fel, és tovább nézem +_+/!

Viszont végignéztem a héten a Narutarut... öh. O_O Hát érdekes egy darab. Nagy hiányérzetem volt néha, talán túl sok mindent hagytak a néző gondolataira, de annyira azért nem volt rossz. A végével kapcsolatban viszont van sok kérdésem, de ezek is valószínűleg azért vannak, mert nem derült ki elég információ. Összességében pedig egy megghökkentő cucc, és tényleg nagyon kegyetlen. (Egészen kicsit hasonlít nekem néha a Legyek Urára, bár a szituáció más, de távoli szálakban emlékeztet rá...). Egy biztos: óvatosan kell nézni, mert a hatása biztos nem fog elmaradni o_o (értsd: ha angstos kedvedben vagy, NE EZT nézd...).
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Samurai Champloot nézem mostanában. A megrajzolása, a zenéje, meg a stílusa nagyon egyedi szerintem :)
Adidas kimonós fazon, modern szemüveges szamuráj (Jin), tovább nem is kell mondani. Ezt a sorozatot végig fogom nézni az fix :)
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Mostanában Tsubasa Chronicles-t nézek, pontosabban kezdtem el nézni, vele párhuzamosan, nézem Erementar Geradot (immár 4x-re) mivel közben fordítom is meg feliratot is készítek hozzá)

Relunx
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Sajna nincs időm bármit is nézni, de most eldöntöttem, hogy lesz. ^^'. Az animeismertetők közül felkeltette érdeklődésem a Shin Angyou Onshi, épp húzom lefele. Majd este kiderül, milyen ^^.
Azonkívül kölcsön kaptam az Elfen Liedet, amitől nem várok sokat, de lehet megnézem - majd. Mindenesetre openingje rulzz *__*
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Green green.
Usteam képei között megláttam egy képet, és elkezdtem nézni.
Jó ki ecchi anim, még nem láttam sokat, de teccik!
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Shin Angyou Onshi

Megérte megnézni, nagyon tetszett. Mondjuk fura volt, hogy az elején elkezdett egy eseményszálat, és aztán belekezdett egy komplett történetbe. Azt vártam, hogy valahogy majd az események visszatérnek a kiindulóponthoz, hogy keretet adjanak a filmhez. Így csak 9-9,5/10 pontot adok neki ^^

Edit:

Megnéztem 5 részt az Elfen Liedből, idáig nekem nagyon tetszett (amit egyébként furcsállok ^^')... igaz hogy brutális és véres néhol, de spec. engem pont a szomorkás része fogott meg (majd el sírtam magam pl. a Nanás jelenetnél...). Aztán majd kiderül, milyen lesz a többi epizód...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
aurin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2005.12.15. 17:24
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: aurin »

Tsubasa Chronicle elso evadot neztem nemreg, ez az aktualis kedvenc, nagyon varom mar a masodikat :wink:
Aztan Vision of Escaflowne-t neztem, a sorozat nagyon jo, a movie meg krhm :wwall: szerintem nagyon elrontottak.
Utana FLCL, hat attol az agyam eldobom akkora marhasag, de pont ez benne a jo :gurul:
Meg meg a Puni Puni Poemi-t is vegigszenvedtem, eleg vegyes gondolataim vannak rola. Egyreszt idegesito a sok hadaras, meg a nagy allatsagok, de egy kis ulepedesi ido utan ha belegondolok egesz jo poenok vannak benne :^_^:
=^.^=
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Most fejeztem be a Samurai Champloot.
Nagyon tetszett. Már előző postomban is leírtam, hogy a stílusok keverése szerintem nagyon jó ötlet volt, ezáltal nagyon egyedi lett a sorozat is :)
Történet:
Mit is lehetne történetnek nevezni, szerintem attol függ hogy milyen részletesen ír le az ember egy történetet. Lehet egy történet több száz oldal is, de lehet akár pár mondat.
Grafika: 8/10
Nagyon érdekes megrajzolása volt, többnyire tetszett, egy két helyen az animáció érdekes volt (nem azt mondom hogy rossz), de mindezek mellett nagyon jó volt
Zene: 7/10
A hip-hop zenét nagyon érdekesnek találtam a sorozatban, de nem volt olyan rossz. Ehhez a stílushoz szerintem illett :)
Karakterek: 10/10
Nagyon el lettek a karakterek találva. Fuunak a naplója, amiket leír, mikor mindig azt írja, hogy elrabolták, meg mit evett, na azon nagyon meglepődtem. Jinnek is a stílusa jó volt, a tipikus csöndben megyek alkat. Mugen meg pont az ellentét. XD
Hát, nekem nagyon tetszett, szerintem érdemes megnézni.
Kép
Avatar
ttbocx
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2005.12.20. 18:17
Tartózkodási hely: Brno-CR/ Revkomarom-SR
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ttbocx »

Nos elég sok mindent nézek egy idöben, de a mostani kedvenceim az MSG sorozatok, ezek közül most fejeztem be a Z Gundamot és már várom a ZZ.
Ezenkívül még Yakitate Japan!!, Bleach, Shuffle, Da Capo Second Season, Noein, Gunparade March, Gunparade Orchestra, Shakugan no Shana, Suzuka, Rozen Maiden - Traummend, Eureka Seven, Koi Koi Seven, stb....
Amúgy meg mindig találok valami újat ami megnevettet. :D
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

My Days with Midori... Tényleg nagyon édes, bár néhol kicsit túlzásokba esik a kínos helyzeteket illetően :wink:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Noein 11 - uuuuuuuuuuuu~~~ O_O Egy nagy rakat info, egy adag karakterfejlődés, és pont ott van vége, mikor úgy istenigazából nekiállnának angstelni. -__- Nem Yuu, hál'istennek... de persze, Yuu végre abbahagyja az angstelést, erre ki folytatja dupla lelkesedéssel? Karasu. -_- (Újabb bizonyíték, hogy egy kis terápia anno mindent megoldott volna.) Még jó, hogy Fukurou nem egy angsty típus. Bár ez nem vígasztal per pillanat. :/ Fukurou annyira kakkoii... és annyira a homlokára van már írva, hogy "tragikus hős". -__- Nagyon remélem, hogy nem akarják a szezont úgy zárni, hogy a következő epizódban megölik. Rettenetesen hiányozna a sorozatból (már csak azért is, mert ő a kedvenc szereplőm). Az nyilvánvaló, hogy meg fog halni, de ne most! Még csomó epizód van hátra. :/
Ja, és a Karasu/Haruka dolog kezd creepy lenni. Mármint, megszállottság meg jövőbeli Yuu ide vagy oda, Karasu mégiscsak 27 éves! Addig oké, hogy Haruka egy picit belezúg, mert mégiscsak egy Titokzatos, Darkosangsty Bishi, de HELLÓ, Karasu igazán visszafoghatná kicsit magát!Az "ore wa Haruka wo mamoru" nem pontosan ezt jelenti. :P


Öröm a depiben, hogy Atori még mindig rulz. xD Ebben a részben már vártam, mikor pofozza fel Tobit, amiért meg merte zavarni a picózásban... xD De nah, nem, úgy látszik, Atori nem pofoz, csak fenyeget. xD De ahogy járkál körbe-körbe, és hergeli magát, hogy "Karasu, Fukurou... Karasu, Fukurou... Karasu, Fukurou...", Tobi meg csak ül lemondó fejjel... hát az zseniális volt. xD

Egyébként ebben a visszafogott, csendes epizódban nagyon jól kijött, milyen baromi jó zenéje is van ennek az animének. Főleg az utolsó jelenet volt nagyon szép azzal a zenével. OST, OST!
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Echlair
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2005.11.18. 13:58
Tartózkodási hely: Planet Medeya (bárcsak úgy lenne...)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Echlair »

én Kiddy Grade-t (ha menne... :( :cry: ) meg Slayers-t
az igazság végül mindig győzedelmeskedik.
tehát aki túléli, annak van igaza...
HALÁLCSAPÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-Amelia
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Én a slayerst nézem
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Régóta fentem már a fogam a Scrapped Princess-re, és most végre sikerült sort keríteni rá. Nagyon tetszett! ^_^ Mindenkinek ajánlom, akik szeretik az izgalmas fantasy történeteket és a jó karaktereket (akik tényleg igazán el lettek találva). A vége is rendes lezárás, nem hagy nyitva kérdéseket. A karakterdesign meg pont az én izlésemnek való, ráadásul az openingben és az endingben is énekel Masami Okui, ami nálam már látatlanban is pluszpont. Lehet, hogy még az ünnepek alatt végignézem még egyszer ^^.

A Saikano-ra is sor fog kerülni hamarosan, asszem az lesz a következő.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Elfen Lied

A leiras alapjan nem szamitottam valami nagy durranasra. ehhez kepest nagyon tetszett. sikerult vegre befejeznem - attol feltem, hogy nagyon elcseszik a veget. igaz, hogy egy-ket dolog nem tetszett, de osszessegeben jo kis film, s csak ajanlani tudom mindenkinek.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Zoska
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.06.18. 11:16

Hozzászólás Szerző: Zoska »

Lassan egyéves animés elmaradásomat törlesztendő mostanában sokmindent elkezdtem nézni.

Damekko Doubutsu: 5 perc/rész, aranyos, és annak ellenére, hogy én nem igazán férek bele a célcsoportba, ami több, mint valószínű, hogy a 8-10 év körüli korosztály, de iszonyú jókat tudok röhögni a haszontalan állatkákon. Ehhh, az a dohányzó nyúl... :lol:

Boku wa imouto ni koi wo suru: csak egy OVA, alig egy órás, de érdemes megnézni. A fő téma az incest, nagyjából olyan formában, mint azt már az Angel Sanctuary-ben láttuk, de itt nincs háttértörténet és nincs katarzis, csak az érzelmek. A rajzstílus szép, amolyan tipikus shoujo a maga bishounen-jeivel és ízlésesen szép női karaktereivel. A történet reálisan van kidolgozva, bemutatja a kétségeket, a vonzalom testi részét, a féltékenységet és a tényt, hogy ez a szerelem egészségtelen és nem vezet sehová, ha átadják magukat neki.

Koi Kaze: egészen véletlenül haladtam tovább az incest vonalán, mert találomra töltöttem le ezt a sorozatot. Még nem értem a végére, de már most nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit lehet kihozni egy olyan történetből, ami könnyen átcsaphat egy amolyan botrányos incest-lolikon valamibe. Hát ha az előző animére azt mondtam, hogy reális, akkor ez még inkább az (nem csak a történet, de a karakterek és a rajstílus, sőt maga a kicsit nyomasztó atmoszféra is az). A főszereplő maga a tipikus japán férfi: esetlen, magányos figura, akit éppen kidobott a barátnője, mondván nem képes kimutatni az érzelmeit, már ha egyáltalán vannak érzelmei. Belebotlik egy kedves, ártatlan 15 éves kislányba és furcsa vonzalmat érez iránta. Aztán amikor kiderül a kislányról, hogy a húga, akit már nagyon sok éve nem látott a szülei válása miatt, akkor összezavarodik. Hát hogy ez a helyzet hová fog vezetni, azt nem tudom, de hepiendre nem számítok, mert egy ilyet történet akárhogy is végződik, akkor is rossz érzés marad utána.

Beck: végre egy zenés anime (már a Kaikan Phrase óta várok egy tisztességesen összerakott rock-sztorira)! Még nagyon az elején tartok, de tetszik ez az amerikai stílus.

Emma: bájos ez a történet. Mint egy Austin-Bronte-Dickenst átmenet. Emma a maga kedves, csendes módján nagyon belopja magát az ember szívébe. A harsány, ízléstelen, vagy túlkawaii animés lányoktól olyan messze esik, hogy ez igazi felüdülés. És ennyire már rég szurkoltam párnak, mint neki meg William-nek.

Aztán a végére egy kérdés: valaki belenézett már a Garasu no Kamen-be (másnéven Glass Mask)? Egy híres shoujo manga alapján készült, és ez a 80-as években készült sorozat remake-je. Érdemes belenézni, vagy inkább maradjak az eredetinél?
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Megnéztem a Noeint végre a 8. részig... (a többi még csorog :) ). Egyelőre egyre inkább tetszik, a karakterek detto, és Haruka meg a legjobb talán mindenki között. Tetszik, hogy ennyire talpraesett, meg minden... go go Haruka :)

És ha már talpraesett főszereplőnőkről regélek, szerintem ne hagyja ki senki se a mozikban a Howl-t, mert az ottani Sophie sem egy elhagyatott leányka :D Egyáltalán nem "átlagmiyazaki", érezni, hogy az alapötlet sem az övék volt, mégis miyazakis a hangulat, de az egész nagyon újszerű. Tetszik, hogy nem erőltetett, kellemes a világa, fordulatos, elgondolkodtató, de a gyerekeknek is teljesen okés. Szóval tipikus "tanmese", de semmi japános sincs benne, és hát Howl, meg ahogy elkezd angstolni (és olvadni xD)... Szóval klassz az egész. Ezt már biztos, hogy meg fogom venni DVD-n. :) Nekem spec a Chihironál jobban bejött egy fokkal, mindenképp megéri megnézni moziban, már csak a látvány kedvéért is... :wink:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Minden mondanivalóm a Noein 12-ről: ROHADJATOK MEG. Basszus. -____-

A kedvenc szereplőm, ráadásul a sztori kellős közepén, méghozzá ilyen überlame módon........ ez nem fair. T___T És ha nem lenne elég nagy csapás a sorozatra nézve, hogy kiesett az egyik legjobb, legszimpatikusabb karakter, hogyha még a legizgalmasabb figura (Atori) is kiesik, az még nagyobb csapás lesz. :/ Mégis mi a fenét gondoltak?

És Akane Kazuki megtanulhatna normális halált írni szereplőknek... Fukurou halálához képest Folkené a drámai kifinomultság csúcsa volt. :/
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
F4TE
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.01.31. 18:15
Tartózkodási hely: Touge

Hozzászólás Szerző: F4TE »

gondoltam nézek valami újszerűt amilyet még nem láttam és érdekes lehet (mondjuk elég sok lehetőség volt), ezért megnéztem Ayashi no Ceres-t

első pár rész igen nehezen ment le, de aztán hozzászoktam és a végén úgy álltam fel az anime elől, hogy ez jó volt. (leszámítva pár jelenetet)

szal bőven megérte megnézni, de azért nem fogom túlzásba vinni a shoujo animék nézését :P (kell hozzá egy bizonyos hangulat az már biztos)
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Tegnap befejeztem a Witch Hunter Robint. A történet nagyon érdekes (habár az első 10-11 rész elég lassú és alig mozdul előre), de a 12. résztől kezdve nagyon meggyőző volt. Igaz, még ott is voltak üresebb, kevésbé mozgalmas részek, de a befejezés külön jó pont. A grafika nekem tetszett, a zenék is jók voltak, a karakterek pedig viszik a történetet. És hát van ugye Robin, az egész sorozat róla szól, a jelleme nagyon király, titkok is vannak rendesen. Kicsit több misztikummal és egyházi vonatkozással talán még jobb lehetett volna, meg az utolsó részre szánhattak volna még időt.

Aztán megnéztem a Perfect Blue-t is. Nagyon jó a történetvezetése, a szálak ügyesen vannak összekötve, a végkifejlet ötletes, nekem bejött. A grafika illett a filmhez, habár a karakterdizájn nem igazán tetszett, de megérte megnézni.
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Ma én is megnéztem moziban a Howl's Moving Castle-t... nekem is nagyon tetszett^^ annyira jó volt... nagyon megfogott a hangulata, meg úgy az egész... *.*
"I believe in miracles... They happen every day"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ichigo Mashimaro-t [苺ましまろ] nézek mostanában, miután annyi aranyos képet találtam róla 4chanon, nem bírtam ellenállni és leszedtem - sajnos csak az első 8 részt sikerült, a többit [összesen 12 rész van] még nem találtam meg ^^" Egy olyan animéről van egyébként szó, ahol [ugyan elsőre nem látszik, de] nagyon pörgősen jönnek a poénok. Tele van fárasztó japán szóviccekkel és rengeteg poént rejtenek az oda nem illő szóhasználat/beszédstílus mögé, ami sajnos az angol fordításban nem jön át olyan jól... én spec betegre röhögtem magam rajta, Krisi viszont [mert vele néztem] unalmasnak találta, ki tudja miért... ^^;; a szerelpők egytől egyig tündériek, sokáig el sem tudam dönteni, hogy ki a kedvencem, végül Micchan mellett döntöttem, a stílusa miatt [ez a csaj nem normális o_O], de külsőre szerintem Chiichan a legcukibb ^^ csak ajánlani tudom mindazoknak, akik érdeklődnek a japán nyelv iránt, mert rengeteg, de tényleg rengeteg új szót lehet belőle tanulni, én pl. sokat tanultam az 5. rész elején mert az ott elhangzott káromkodások/sértések legalább negyed része ismeretlen volt számomra ^^", de ezen kívül is van egy csomó jópofa dolog, amit érdemes megjegyezni... ja és az OP leírhatatlanul aranyos XD
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Megnéztem az első 2 részt a Pretearból... eddig elég klisésnek tűnik, de azért tetszett, aranyos! Úgyhogy szerintem végignézem, és meg is tartom:)
"I believe in miracles... They happen every day"
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Most végeztem a Vampire Princes Miyu OVA-val és bár nem mai darab de tetszett.A hangulata nagyon megfogott!Most a TV sorozatot vadászom.
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Nemrég kezdtem el nézni öcsémmel a Kodomo no Omocha és nagyon megfogott.
Minden nap egy kis adag, mert pörög az esemény ezerrel. :lol:
Nagyon jó mindenkinek ajánlom.
Kép
Válasz küldése