Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Éljen a nosztalgia: Sailor Moon - magyar szinkronnal! xD Feltűnően más 18 éves fejjel nézni, mint 12 évesen. xD Ja, és arról a rengeteg fordítási hibáról nem is beszélek, de amúgy egészen tűrhető, meg én az elejét nem is láttam soha magyarul, szóval tök nagy élmény. xD Az örök klasszikus! :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Tokiói Keresztapákat néztem, nagyon jó. Jól eltalálták a poénokat, a szereplőket és egyálltalán, az egész történet nagyon jól sikerült. A szinkron is tetszett.
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

A TK tényleg nagyon jó... fura, de abszolút szerethető karakterekkel :)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Eddig nem vagyok maradéktalanul elégedett a januárban indult animékkel.

Rakugo Tennyo Oyui - nagyon ne vesztegessétek rá az időtöket. Rawban valószínűleg végignézem, de kicsit meglepne, ha ezzel fansubber csapat komolyan foglalkozna majd. A történet nagy vonalakban annyi, hogy 6 korunkbeli lány visszakerül az Edo korba és ott mindegyikőjük egy-egy misztikus kő segítsége erejével védelmezi majd az ártatlanokat. Ez az egész úgy hangzik, mint egy rosszul megírt Inuyasha fanfic, és erre az előítéletre az első rész nem is cáfolt rá...

Magikano - "ál"-hárem. A férfi főszereplő a történet kezdetén 3 lánnyal lakik együtt, de mind3 onii-channak/anekinek/stb. szólítja, szóval mintha testvérek lennének. De rögtön az első részben érkezik a 4. aki egy hiperaktív, nekomimi, maid, magical-girl egyszerre és egyből rácsimpaszkodik a férfi főszereplőnkre. Hogy ebben komolyan vehető történet lesz-e azt nem tudom, de az SD arcok nagyon jók benne végig.

A Fate/Stay Night-ról írtam a topikjába.

A jövő héten már elégedettebb lehetek majd valószínüleg, mert indul még két sorozat amit beterveztem. Azok közül az egyik a Kashimashi ~Girl meets Girl~ amiről már írtam fél évvel ezelőtt, hogy egy érdekes yuri lesz és nagyon várom már.
-EDIT-
A másik Kage Kara Mamoru pedig egy ninja családról szóló vígjáték lesz. (Kijött az első része, eszement vígjátéknak ígérkezik.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára paTKany 2006.01.08. 11:21-kor.
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Eureka 7-t nézek mostanság. Nagyon bejön az egész úgy ahogy van. Karakterek, zene, animáció, látványvilág mind elsőosztályú eddig és a story sem panaszkodhat^^ Szal tök jó^^ Ezenkívűl a Karin, Noein (rox xD), Shakugan No Shana, Fmp megy még nálam^^
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Speed Grapher: Habár nem mindenhol voltam vele elégedett, nagyon jól összeszedett anime, nekem tetszett. Hatásos alapötlet, kidolgozott szereplők, érett befejezés, rengeteg burkolt üzenet. Mi kell még?

Saikano: Még csak 9 részt néztem meg, de megfogott. Az ending nagyon passzol az egészhez. Kicsit Hair érzésem van, és a karakterdizájn sem zavar. Eddig nagyon nagyon jó...

Gunslinger Girl: Ezt már egy hónapja elkezdtem, de pár dolog közbeszólt. Négy rész után az egyik legígéretesebbnek tűnik azok közül, amiket szeretnék megnézni.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Midoo írta:Saikano: Még csak 9 részt néztem meg, de megfogott. Az ending nagyon passzol az egészhez. Kicsit Hair érzésem van, és a karakterdizájn sem zavar. Eddig nagyon nagyon jó...
Én most néztem végig, és a végére azt kell mondjam, bejött. Az első 4 rész után hagyni akartam a francba, mert hát angstangstangst, de szerencsére a folytatás mellett döntöttem, és nem is bántam meg (főleg a sorozat közepe táján vannak elég drámai és szomorú jelenetek...) A rajzstílus úgy általában engem sem zavart, csak 1 dologban: A fiúk hogy néztek ki? o_O Mindegy, a lényeg, hogy megérte megnézni.
Midoo írta:Kicsit Hair érzésem van (...)
:?: Ara...? Az Air lenne, nem? ^^ És miért is? Nekem pl. egyáltalán nem tűnt fel, hogy hasonlítanának...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Surci írta::?: Ara...? Az Air lenne, nem? ^^ És miért is? Nekem pl. egyáltalán nem tűnt fel, hogy hasonlítanának...
Nem, én a Hair filmre gondoltam. :) És szerintem a háborúellenesség, az emberek bemutatása egy kényszerű helyzetben, az ártatlanok szituációja hasonló. Tudom, kicsit fura összehasonlítani, de nekem ez ugrott be.

Amúgy az Airt még nem láttam, félek, hogy bealudnék rajta, még ha érdekel is. :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Bocsi, azt hittem az Airra gondolsz, hontoni gomennasai ::sumima::

Az Airral sztem tegyél 1 próbát, nagyon szép kis anime, mind történeti, mind grafikai megvalósítás szempontjából. És csak 12 rész ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Midoo írta:Speed Grapher: Habár nem mindenhol voltam vele elégedett, nagyon jól összeszedett anime, nekem tetszett. Hatásos alapötlet, kidolgozott szereplők, érett befejezés, rengeteg burkolt üzenet. Mi kell még?
Hát nekem kell még normális animáció, érdekes, nem klisé szereplők, értelmes sztori (legalábbis legyen több értelme, mint egy átlagos seinen fight mangának), és kevesebb Takehito... De ez csak én vagyok.

Helyzetjelentés: a Mushishi még mindig a szezon egyik legjobbja. A Noein kíváncsi vagyok, mivel rukkol elő a 12. rész után... kíváncsi vagyok, vajon képes lesz-e tartani a magas színvonalat. A Fate/stay night/whatever első részéről a témájába már írtam (még mindig nem értem, miért olyan hűdenagyszám), és, uh, mostanában nem is néztem semmi mást.

Magyar szinkronos Trigun rulz. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

mufurc írta:Hát nekem kell még normális animáció, érdekes, nem klisé szereplők, értelmes sztori (legalábbis legyen több értelme, mint egy átlagos seinen fight mangának), és kevesebb Takehito... De ez csak én vagyok.
Ha folyton azt nézném, mi klisé, mi nem (és kinek klisé, kinek nem), már rég nem néznék olyat, ami érdekel. De várhatok minden animétől átlagon felüli színvonalat. Vagy nem. Ez meg én vagyok.

Imho meg a sztori teljesen értelmes volt.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos, most néztem bele a Kagihimebe. Alice sodaországban témájú magical girl dolog, szerelmi háromszöggel ("Oni chan !"), némi fanservice-szel, hüje zenével stb. Elszállt, de szvsz rossz irányban ... Nem nézem tovább.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Midoo írta:Ha folyton azt nézném, mi klisé, mi nem (és kinek klisé, kinek nem), már rég nem néznék olyat, ami érdekel. De várhatok minden animétől átlagon felüli színvonalat. Vagy nem. Ez meg én vagyok.
Sztem nem kéne minden hozzászólásomat, amiben nem értek egyet veled valamiben, támadásnak venned az ízlésed ellen. :roll: Legyen már megengedve, hogy negatív véleményt mondjak vmiről, ami neked tetszik.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Természetesen, én meg válaszoltam, ahogy gondoltam. A többi meg OFF, úgyhogy más:

Saikano. A 11. részig király volt a drámavonala, a két főszereplő és a történetvezetés is nagyon jó lett, de az utolsó két rész...hááát o_O. Szerintem egy tizenegy részig teljesen reálisan vitt és alakított történetnek nem igazán tett jót ez az imho kissé elvont befejezés. Amikor Chise visszatér, és nem emlékszik Shuujire, jön ez a "régi Chise"-"új Chise" szöveg, és az erős váltások gép és ember között még el is mentek volna, de aztán átvezetés és elválasztás nélkül megy tovább a beszélgetés (amikor meg leszakad Chise karja, az sztem sehogy nem illett a képbe, szerintem legalábbis agyonvágta a jelenetet). És ezzel az új test dologgal szerintem teljesen gáz helyzetbe fordították Chise karakterét, még ha utána meg is próbálták helyrerakni a dolgokat. Ami nem sikerült maradéktalanul. Azon kívül, hogy az animáció elég érdekes fordulatot vett, az égből leereszkedő szárnyak, a párbeszédek, meg az egész befejezés sokkal inkább emlékeztetett egy világvége katasztrófára, sem mint egy háborús szerelmi történetre. És az, hogy csak Shuuji marad életben, vhogy nem az igazi. Szerintem jobban jártak volna, ha a temérdek áldozat után csak Chise halt volna meg, vagy legalábbis kicsit jobban Chise-Shuuji központú és a sorozat realitásához inkább illeszkedő befejezést kreáltak volna.

Nekem így is tetszett, semmi bajom nem volt vele, csak az utolsó két rész szerintem lehetett volna jobb is.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Keshik írta:Nos, most néztem bele a Kagihimebe. Alice sodaországban témájú magical girl dolog, szerelmi háromszöggel ("Oni chan !"), némi fanservice-szel, hüje zenével stb. Elszállt, de szvsz rossz irányban ... Nem nézem tovább.
Akkor sokkal tovább jutottál, mint én. Kb. 10%-nál járhattam a múlt héten az első rész rawjának a letöltésével amikor elkezdtem nézegetni a hivatalos oldalát, és minél tovább néztem annál jobban eluralkodott rajtam az az érzés, hogy én ezt nem akarom megnézni, mert ezek a karakterek rondák. És cselekedtem is: cancel download, rm -rf kagihime* :)
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Most nézem a Vampire Princess Miyu TV-sorozatot és totál oda vagyok érte nagyon bejön! :D
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

raz86 írta:Most nézem a Vampire Princess Miyu TV-sorozatot
Na igen, a sorozat, amit nem bírtam még sosem befejezni ^^'. Tök jó kis történetként indul, az első rész legelején az az indító jelenet nagyon ott van, de sajnos maga a sorozat... áá, "magical girl"&horror O;o már nem igazán tetszik ez a minden-résznek-ugyanaz-a-sémája-dolog.

Petit Cossette

Ez viszont nálam nagyon rulzott. Tipikus, nem tudom eldönteni, hogy 9-et vagy 10-et adjak-e neki film, aztán megenyhült a szívem, mert az egész film hangulata megfogott. =) de mostmár félek a 70 cm-es porcelánbabámtól, akit fél éve kaptam és Cossettenek neveztem el ^^'''''
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

AyaDid írta:
raz86 írta:Most nézem a Vampire Princess Miyu TV-sorozatot
Na igen, a sorozat, amit nem bírtam még sosem befejezni ^^'. Tök jó kis történetként indul, az első rész legelején az az indító jelenet nagyon ott van, de sajnos maga a sorozat... áá, "magical girl"&horror O;o már nem igazán tetszik ez a minden-résznek-ugyanaz-a-sémája-dolog.
Minden résznek ugyanaz a sémája?Meglehet bár nekem nem tűnt föl. :? Sőt!Mindegyik rész meg tudott lepni eddig(13.résznél tartok).Na jó,az egy rész=mínusz egy shinma dolog zavar,de csak kicsit. :wink:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A Miyu OVA egy nagyon hangulatos, jól megcsinált, szép anime, de a sorozat... az szerintem is rettenetesen unalmas, és feleannyira sem hangulatos, mint az OVA. Egyetlen epizód volt, csak ami tetszett (az viszont nagyon jó volt, amikor a meggyilkolt fazon új testet kap), a többi nem bírt megfogni.

Hagyd a sorozatot, nézd az OVÁt. :3

---

Na, megnéztem a Noein 13. részét. Már nagyon kíváncsi voltam, mihez kezdenek a több szempontból is ütős szezonzáró 12. rész után... (mármint, mihez kezdenek most, hogy kinyírták az egyik legjobb és legszimpatikusabb karaktert -__-) Hát, úgy látszik, a "minden ütős epizód után kell egy meh epizód" szabály itt is érvényes, igaz, a vége felé már jó lett a sztori. Persze akkor kellett abbahagyni. -_-

Mint tudjuk, az már nem sok jót jelent, mikor az ember már első nézés közben automatikusan elkezdi parodizálni az animét. "Karasu!" "Haruka!" "Karasu!" "Haruka!" "Brad!" "Janet!" ("Rocky!") xDDD Szegény Yuu, egyre inkább együttérzek vele. Ezek ketten tényleg idegesítőek. xD

Aztán, Atori.... ERK. Azégszerelméremár. Atorit azért szerette a nép, mert batshit crazy. A batshit crazy karakterek pedig máris sokkal kevésbé érdekesek, amint megszűnnek batshit crazyk lenni (ld. Dilandau). Atori meg ráadásul... eh. Meg persze... EH?! @___@ Wtf, really. Nem hiányzott egy Karasu #2. :/ Tobi viszont rulz. "Most már minden rendben", mondja, mikor láthatóan az égvilágon semmi nincs rendben. xD Éljen az optimizmus!

Aztán... yay deus ex machina? "Hát, nem tudom meggyógyítani... hm, de ha elvisszük egy helyre, ahol sok, uh, stuff van, és ott kis rituálét tartunk, sikerülni fog! Ja!" Aha. o_O Na mindegy, legalább látványos volt, és egy füst alatt sikerült Fukurou-t is letudni. Yay(?).

Na meg persze szegény Kosagi (úgy látom, nemsokára ő fogja átvenni Atori helyét, mint rezidens őrült), és szegény sensei, akit belerángattak a dologba. xD (És vki végre kimondta, hogy "LOLICON YO, LOLICON!!!" xD Kár, hogy nem Karasunek.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Az OVA-t már korábban láttam és tény hogy jobb de nekem akkor is bejön a sorozat! :?
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Kedvelt stílusomhoz híven elkezdtem a Girls Bravot, és nem csalódtam. Ha valaki nagyon nagyon explicit ecchi-t akar, nézze meg:) Ezenkívül van benne kellemes romantika, és a jó kis ecchi tipikus elmaradhatatlan szereplői a jó kis helyzetkomikumokkal, és viccekkel.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos mint társasjátékkedvelő, és mert kellemes emlékek fűznek a Hikaru no Go-hoz belenéztem a Mahjong legend Akagi-ba (Tohai Densetsu Akagi ). Egész érdekes, bár azért jó, ha az ember már valamelyest beavatott a játékba mielőtt elkezdené nézni a sorozatot. A zene kellemes, nem egy egyedi és ngyszerű alkotás, de passzol a hangulathoz. A karakter design-t lehetne nevezni egyenesen csúnyának, mindenesetre finomíthattak volna rajta. Nekem azért tetszik, nézem tovább ... :mrgreen:

És akkor még hadd említsem meg az Angel Heart-ot. Aki szerette a Noir-t, Madlax-t, és netán a Gunslinger Girlt, annak tetszeni fog ez is. Az utbbi évekre jellemző Girl with gun anime. Adott egy übertáp bérgyilkos kislány, egy titkos szervezet ( maffiahálózat ), készülődő konfliktus, a bérgyilkos "balesete" hozza be a képbe a titkokat, titokzatos ismeretlen, ám mégis ismerős emlékek és érzelmek, számára idegen személyek és helyek kapcsán. Az eddigi egyetlen szignifikáns külnbség az elején említett sorozatokhoz képest az, hogy ebbe a sorozatba explicit módon is beleszőttek komikumot, ez a fő férfiszereplőn keresztül manifesztálódik. Ez is érdekesnek tűnik, nézzük tovább.

A Mushishi-t, és Noein-t nme propagálom, mufurc már úgyis megtette. :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Megnéztem az Ayakashi első részét... Uh. Ez talán a legklasszikusabb japán szellemsztori, a Yotsuya kaidan feldolgozása (melyben a rounin Iyemon megmérgezi a feleségét, Oiwát, hogy együttélhessen a szeretőjével). Egyébként talán a horror téma és a nem túl nagy szám animáció miatt kicsit hasonlít a Hundred Stories animére, bár ennek azért valamivel jobb az animációja. :3

Igazából így első rész után sok mindent nem tudok mondani - a középkori Japánban játszódó animék ritkán érdekelnek, de ezt most megfelelően ellensúlyozta egyrészt a klasszikus sztori (ami ebben az előadásban egyelőre nem nagy szám, de érdekes), és leginkább Amano Yoshitaka karakterdizájnjai. *_* (Már az openinget végigdrúloltam - a főszereplő fazon kiköpött Daryun az Arslan senkiből. xD Kár, hogy ilyen semmilyen az animáció, ez a rajzstílus sokkal többet érdemelne.) A zene klasszikus japános, az opening vmi wtf hip-hop, az ending pedig olyan, mind a Blood+é, amitől már abban az animében idegbajt kaptam. Mindenesetre továbbnézem a cuccot, majd meglátjuk, mi lesz belőle.

Btw, az Ayakashi a Noitamina-sorozat legújabb darabja, amibe a Honey & Clover és a ParaKiss animék is tartoztak... és az Ayakashinak nem sok köze van egyikhez sem, leszámítva, hogy josei anime ez is.

Btw 2: animében (de talán "élő" japán nyelvben úgy általában) itt hallottam először használatban a "kiden" (貴殿) szót. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Ebbe én is belelestem és egész jónak tűnt. Már csak subbos verzió kell hogy megértsem^^
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Tegnap megnéztem a Neo Tokyo-t és háááát izé érdekes,főleg az első kisfilm.A másik kettő még egész nézhető.Nem hiszem hogy egyhamar megint megnézem. :neutral:
Válasz küldése