Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Most úgy hirtelen frissen a Shuffle c. animét kezdtem el nézni. Az egész anime olyan, mintha két részre szakítanák. Az eleje vicces ecchi a tipikus "egy fiú, tonnányi lány" felállással, viszont a 12. rész után bedurvul a történet, és az anime nevét nem meghazudtolva tényleg nagy keveredést okoz a nézőben. Érdemes megnézni, olyan ez az anime, mintha azt próbálná elmondani, hogy az élet nem binárisan működik, nem léteznek csak igenek és nemek. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Amúgy meg viszonylag frissen befejezett anime, tehát nem valami régi darab.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Hachikurot végignéztem, az egyik leghangulatosabb anime, amit mostanában láttam, a 2005-ös kedvencek közé gyorsan bekerült.

Nurse Witch Komugi-chan: ez is nagyon jó volt, mindenkinek ajánlom, akik szeretnének egy jót nevetni. Gyönyörű az animáció, és nagyszerűek az openingek, az endingek, meg a dalok, amiket Komugi-chan énekel ^_^ Tényleg nagyon aranyos meg vicces, nézzétek meg.

Someday's Dreamers: Egy kedves, hangulatos hétköznapi történet, szintén tetszett (úgy látszik, beleválasztok mostanában ^_^), ajánlom a shoujo műfaj kedvelőinek ^_^. Egy alternatív világban játszódik, ahol minden ugyanolyan, mint jelen világunkban, azzal a kivétellel, hogy vannak emberek, akik képesek mágiát használni, mert ezzel a képességgel születtek. A mágia viszont itt nem egy titokzatos valami, hanem teljesen intézményes keretek között működik. Tokióba érkezik meg Yume-chan, egy félénk vidéki lány, hogy letegye a "mágus-vizsgát". Tanára, Oyamada-sensei (az ügyeletes prettyboy ^^) házába költözik, Jónéhány emberrel megismerkedik, és közben rájön: a mágia nem mindenható, nem biztos, hogy minden bajra gyógyírt hozhat a varázslat. Az art szép, ami kevés CG van benne, szintén passzol. Az opening nagyon szép és hangulatos. Ezt is ajánlom ^^

Megnéztem még a Nausicaa-t is. Nem volt rossz, de nem is olyan hűdenagyszám.

Black Cat - Ennek még a mangájából olvastam pár fejezetet anno, és az tetszett, szal belenéztem. Hát... dunno, az első 2 rész alapján nemgyengén Get Backers-feelingem volt. Rossznak nem rossz, csak... Lehet, hogy továbbnézem, hátha lesz belőle valami. További minuszpont a Gonzo-féle CG-ért a rosszabb fajtából.

Úgy látszik, megint túl sok szabadidőm volt ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En a Kaga Kara Mamoru-be kezdtem bele, es annyira nekem valo..vhogy teljesen tudok azonusulni Yuna figurajaval, olyan ari :D
no meg meg mindig Fullmetal Alchemist-et nezek..minden nap egy resz..tetszik, de valahogy nem annyira h ne tudjak a monitor elol felkaszalodni..
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Én a Pita Ten-t néztem végig épp nemrég ^^

Nos eléggé tetszett, igencsak aranyos és vicces anime, jó időeltöltés főleg ha valami vidámat akar nézni az ember.
Az animét még a Little Snow Fairy Sugar-hoz tudom hasonlítani, csak gyerekesebb kiadásban, de a vége ennek is nagyon szép volt...sikerült azért becsempészni egy adag drámát is ^^
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Shakugan no Shana 23-ik epjét láttam és nagyon várom a befejezést annak ellenére hogy nagyon loli dolgok voltak benne. Pl.: az de arimasu-s szobalány lool vagy maguk az ellenségek szintén nagyon lolitasok voltak =S De az animáció, a zene és Shana karaktere megfogott. Meg amúgy is. Shana nagyon kawaiiii ^^
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Belenéztem a Tsukuyomiba, és a hideg kirázott, annyira elborul openingje van, de eléggé tetszik eddig ^^

Valami komoly animére számítottam, de az OP után már nem tudom komolyan venni :)
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

A.Hidekai írta:Shakugan no Shana 23-ik epjét láttam és nagyon várom a befejezést annak ellenére hogy nagyon loli dolgok voltak benne. Pl.: az de arimasu-s szobalány lool vagy maguk az ellenségek szintén nagyon lolitasok voltak =S
Mit gondolsz, miért nézik? :dirr:
Idéznék ezzel kapcsolatban (4chan): "OH GOD SHANA IS HOT". :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Na megnéztem a Shakugan no Shana-nak az uccsó részét és az eleje elég gáz volt lol =P de a vége felé egész beindultak az események és ahogy Rage írta Shanaról, itt ebben a részben Shana nagyon hot volt ismét =P Sőt a rész végén még írták azt is hogy lesz movie. Na azt kiváncsian várom. Ez lesz a hogyantudunkméglolibbanimét csinálni verseny =PP Nembaj Shanat miatt azt is megnézem majd =)
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

A Shakugan no Shana-ból épp most néztem meg a 2. részt, egész izgalmas lehet még a szituációból kiindulva :)
Eddig határozottan tetszik, de még ki tudja...

És tegnap végignéztem a Magical Girl Lyrical Nanoha utolsó 7 részét is Geryonnal és Yorgashal (ők először látták). Egészen tetszett, már nem is emlékeztem a legtöbb jelenetre :)
(az is jelentkezhetne a "hogyantudunkméglolibbanimét csinálni verseny"-re :S)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nemrég kezdtem bele a Honey and Cloverbe. Igazából ami leginkább megfogott ebben az animében az az alaphelyzet és a karakterek. Ez az idilli egyetemista életmód, nagyon bejön :) Márcsak azért is, mert jóvolna ha a valóság is ilyen lenne, csakhát, mégse :cry:

Egyébként tud valaki hasonló tematikájú animét? Szóval ahol egyetemisták/főiskolások mindennapjai az alaphelyzet. Ha valaki tud jót ajánlani írja le plz, megarigatouznám! :)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En most az Ichigo Mashimaro-t is elkezdtem..az is olyan aranyos..neha nekem kicsit vontatott, de edi..Matsuri-chan a legaranyosabb ::^_^::
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Ichigo Masimaro az nagyon kemény vígjáték ^^
Imádom...de nekem Miu-chan a kedvencem.
Amiket az ki tud gondolni (és többnyire végre is hajtja...) az nem semmi...
Nekem rejtély marad mi jár a fejében :D
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Megnéztem a Trinity Blood első részét és nagyon bejött =PP Jajaja olvastam hogy pozor etc de az első rész egész ütős volt =) Bár hogy pap vagyok és vámpír etc egy kicsit loli nameg hogy Vashra hajaz a figura nagyon =S Legalább is az első részben ez jött le.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Trinity Blood feels like: Hellsing mixed with Trigun... de nem rossz anime ettől függetlenül.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Végignéztem a Canvas 2-őt, bár ne tettem volna. Ti se tegyétek, ha engem kérdeztek. A sorozat befejező része esélyesként pályázik a legrosszabb utolsó részek versenyében.
Hogy egy hasonlattal éljek ez olyan volt, mintha arconcsaptak volna egy darab *****al. Felépített egy történetet a 12-22 részek között és ez a felépítmény 2 rész alatt az atomjaira hullott, és produkált egy olyan befejezést ami nagyon sok otakunál kicsapta a biztosítékot, amennyire látom a nemzetközi fórumok visszajelzéseiből.
Kép
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Mivel most folytatját a a Windy Tales angol fansub-ját ezért , ezt lesem manapság. :D
Jól kitalált kedves kis történet. Érdekes rajzolással (Shin-channél láttam ilyet). Mindenki számára javaslom:
ismertető

azt hiszem most már a 9. résznél járnak. a 13ból.
Kép
Avatar
action
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2005.08.24. 11:32

Hozzászólás Szerző: action »

Lehet, hogy lerágott csont, de én a Now and Then, Here and There-t szeretném ajánlani, szvsz szenzációs sorozat, egy igazi kemény sci-fi. Olvastam róla pár jó kritikát előtte, de nem gondoltam volna, hogy ennyire jól sikerült.
Érdemes megnézni :)
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Hai hai! :D

Hogy ne legyen OFF, en a Please save my Earth!-t lattam utoljara, es nem bantam meg. Ha valaki tervezi, vagy mar latta a Fantastic Childrent, ezt is vegye ele/utana!
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

A PSME megint egy olyan anime, ami szerintem sokkal jobb, mint a manga, amiből készült (kivéve azt a bizonyos utolsó részt). A manga is tökjól indul, de aztán belekeveredik a háttérsztoriba, és megy és megy és megy, 21 köteten keresztül, és nagyrészt arról szól, hogy nagyon sajnálni kéne egy karaktert, aki minden szomorú gyerekkora meg egyebe ellenére egy mocsadék és mindenféle mocsadékságot tesz mindenkivel, főleg a nővel, aki elvileg szeret. Sz'al jah, vannak akiknek bejönnek az ilyen Heathcliff-típusú figurák, de én legszívesebben megfojtanám őket, azokkal a szerencsétlen nőkkel együtt, akik vmi érthetetlen módon mégis szerelmesek beléjük. [/rant]

Az anime nagyon jó, az enyhén szólva összecsapott utolsó részt leszámítva... de még az is belefér. (Jobb, mint tizenvhány köteten keresztül nézni, hogy Shion angstel...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
bandiras2
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2005.11.10. 10:00
Tartózkodási hely: Fehérvár

Hozzászólás Szerző: bandiras2 »

Nemrég néztem meg a voices of a distant star-Hoshi no koe-t
Ismertető a helyén a főoldalon. Gyönyörű...
Press any key to continue or any other key to quit
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Nézem a Shakugan no Shana-t és eddig eléggé tetszik. A harcok tűrhetőek eléggé, a történet izgalmas, és még a szereplők is tetszenek.

Kiváncsi leszek a folytatásra.
Avatar
cyberfaust
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.01.31. 22:08

Hozzászólás Szerző: cyberfaust »

na először is: hahó mindenki. végre rászántam magam és megírom az első hozzászólásom. az oldalt olvasgatom már egy idelye (főleg az ismertetőket) de a fórumot ezidáig nem igazán olvasgattam (na ennek most vége :D ). láttam pár animet, de minnél többet nézek meg annál jöbban kívánom kívánom...
Na de bökjem már ki hogy miért jöttem ide: esetleg tudnátok nekem mondani olyan animekat amiknek lehetőleg -nagyon- sötét a hangulata és lehetőleg szerepel benne egy kellően gonosz ellenfél akinek van stílusa is? (lehetőleg legyen fent az ftp-n)

előre is köcce a segítséget epekedve várom a címeket.

(a betűhibákért bocsi, de laptopról írok, és máig nem tanultam meg milyen erősen nyomjam le a gombokat...)
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Hali! ::^_^::
Hat en nem vagyok nagy szakertoje az ilyen darkos feelingu dolgoknak, de sztem a Hellsing pont ilyen mint amit keresel..
Sotetnek biztos sotet..es eleg nepszeru anime, sztem csomo helyen meg lehet talalni..
ha meg nem lattad mindenkepp ajanlom.. :thumb:
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Now and Then, Here and There (Hamdo-samanak van stilusa),
Texhnolyze (vagy fontos, hogy jo is legyen?), Fullmetal Alchemist (elenkebb szinekkel, nehany onfeledt pillanattal, de nagyon ra tud ulni a mimozalelkedre), Zeta Gundam (de ehhez kell egy kis eloismeret, bar az elod sem gyengebb), Infinite Rivyius (ha az akcio nem fontos, csak a hangulat), ...
Kép
Avatar
cyberfaust
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.01.31. 22:08

Hozzászólás Szerző: cyberfaust »

IloveRenji írta:Hali! ::^_^::
Hat en nem vagyok nagy szakertoje az ilyen darkos feelingu dolgoknak, de sztem a Hellsing pont ilyen mint amit keresel..
Sotetnek biztos sotet..es eleg nepszeru anime, sztem csomo helyen meg lehet talalni..
ha meg nem lattad mindenkepp ajanlom.. :thumb:
a hellsing. az animemániám kiváltója... hozzá hasonló szinezetű csodákat keresek és igen a minőség is számítana.

Loran köcce holnap melóidő alatt elkezdem belenézek az általad ajánlottakba, és elkezdem a letöltést.
Válasz küldése