Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Ouran High School Host Club XDD Az Azumanga óta nem volt, amin ennyit röhögtem volna XDD
KépKép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Egy-egy mondatban azokról az animékről amikről még nem írtam és ebben a szezonban futnak:

Le Chevalier d"Eon - paTKany néz komoly arccal "hű de jól néz ki", "fúúú", "politika, összeesküvés, jóóó" [...] és akkor jöttek a zombik, paTKany pedig "BWAHAHAHAHAAHAHAAA". Szóval rosszul álltam neki ennek a sorozatnak. Történelmi eposzt vártam, és zombikat lekardozósat kaptam történelmi környezetbe helyezve. A sorozet nem tudom, hogy mennyire fogja komolyan venni magát a későbbiekben, én innentől szórakozatóműsornak fogom már nézni. ZOMBIK BWAHAHAHAHA

Tonagura! - ez nagyon bejön. Minden ecchi rajongónak komolyan ajánlom a figyelmébe! Ha tartják azt a színvonalat amit az első részben hoztak akkor megkockázatom, hogy sokkal jobb lesz a Love Hinánál is! A gothloli imouto a játékmackóba rejtett gépkarabélyával akkora ötlet, hogy ettől mindenki leheaddeskkel, ha meglátja.

Chokotto Sister - loli anime. Sokkal lolibb, mint az Ichigo Mashimaro volt tavaly ilyenkor. (Ha így haladunk akkor a Kodomo no Jikan-ból is anime lesz egyszer... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:)
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Végignéztem Elfen Lied-ot de még egy párszor végik kell néznem még vannak sötét részek :oops: ::reliev:: ::reliev::
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Paranoia Agent, Lain
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

Code hunter large - MTV Asia Awards rövidfilmje
"Axis Animation + Mill koprodukcio"
több infó
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

LOL állati grafika :D :D :D
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Barefoot Gen, minimum egy nagysagrenddel durvabb, mint a Grave of Fireflies. A Hirosimara ledobott atombombarol szol, mondhatni oktatofilm - anime. Gen ocsevel, noverevel es szuleivel Hirosimaban el, anyjuk terhes, Gen ocsevel, Shinjivel halat lop a tobol, hogy enni adhassanak a terhes aszonynak. Aztan ledobjak az atombombat. Gennek az menti meg az eletet, hogy lehajol egy kavicsert a robbanas pillanataban, a mellette allo kislanyrol leolvad a hus es kifolynak a szemei. Gen tuleli a katasztrofat, ahogy az egesz csaladja is, azonban csak terhes anyja jut ki a hazbol, a tobbiekre radol az epulet, es Gen szeme lattara egnek el. Ezek utan a varos hataraban vernek tabort ahol megszuletik a kicsi, de az anyanak nincs teje. Kozben Gen haja is kihullik a sugarzastol, latott mar ilyet, es fel, hogy o is meg fog halni. Aztan talalnak egy kisfiut, aki megszolalasig hasonlit Gen halott ocsere, es egyut egy gazdag embert apolnak penzert, aki sugarfertozott. A sebeibol szedik ki a fergeket es megmosdatjak a veretol. Azonban mire megszerzik a penzt, hogy a piacon tejet vehessenek, a baba meghal. Nehany nappal kesobb Gen eszreveszi, hogy fu novekedik a romokon, es az o haja is kezd ismet kinoni.
Azt kell mondjam, hogy nem korhatartol fugg ennek az animenek a fogyaszthatosaga, eleg eros gyomor kell hozza, hogy vegignezd a premier planban mutatott foszlott husu kifolyt szemu osszeegett meg nyogdecselo emberek (gyerekek, nok) sokasagat, a masodpercenkent bekovetkezo tragediakat (a vizben uszo menekulo apa biztatja gyermekeit, kozben azok sorra adjak fel es sulyednek el, vegul az utolso utan az apa is feladja, es ilyen tizmasodperces halalok sokasaga), szoval meg most is faj a fejem es kavarog a gyomrom. Viszont aki egy kicsit at akarja erezni az atombomba hatasat (es egy kicsit sem eltulozva, sot optimistan), az nezze meg ezt az animet, mert ezzel a cellal is keszult: elborzasztani. Ilyet nem latsz horrorfilmben vagy a Discoveryn, ez a vilagtortenelem egy fejezete. Ha ezt lattad, tobbe nem mondod majd ki olyan konnyen: "ledobni egy atomot!"
Kép
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Hát...izé. Amit mostanában nézegetek az az Air Gear és a Damekko Doubutsu. Sztem érdemes utánuk nézni, rulzanak!
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Két anime amit mostanában fejeztem.Mindkettőt csak ajánlani tudom:
Kino no Tabi:
Hirtelen ötlettől vezérelve vágtam neki ennek az anime-nak és megkell mondjam hogy egész érdekes kis darab.Szvsz eléggé hangulat anime(valahogy nem is tudtam úgy egyszerre végignézni)de mindenesetre nagyon megfogott.Okosan felépített kis történetek melyek ugyan nem kifejezetten mély,drámai hangvételűek ám maga az egész anime légköre(nem kifejezetten nyomasztó de azért érződik valami hasonló) tesz róla hogy kellően komolyan vegye az ember(bár a különböző témák miatt ez már alapból adott)annak ellenére hogy egy-két rész eléggé szarkasztikus/irónikus.Az animáció szép és egyszerű(néhól talán túlságosan is) a zenék(márha éppen van)illenek az egész hangulatához.Az egész anime tartotta azt a színvonalat amit az első részekben látni lehet bár a témák és azok súllyai persze változóak voltak:vannak drámaibb/mélyebb/"elborultabb és könnyedebb/bohókásabb történetek de mind-mind hordoz magában valami mondanivalót legyen az irónikus kritika vagy örökérvényű igazság.A befejezésre sem lehet panasz,legalábbis számomra pont tökéltes volt pont olyan volt amit ettől az anime-től várni lehetett.

Kurau Phantom Memory:Nos a várakozásaimmal ellentétben egy kicsikét lassan indul be a sztori(szvsz)de ezt eltudtam nézni ami leginkább a ritka mód szerethető és emberi főszereplő párosnak köszönhető akik azonnal a szivembe lopták magukat^^ami persze nem utolsó sorban a seiyuu-knak köszönhető.A látványvilág és a zene okés, az op. és end. is rendben van szal. én csak ajánlani tudom attól függetlenül hogy kicsit másra számítottam de végülis szép volt,jó volt,BONES volt.A történet nem adta meg magát egy könnyen és végülis egész jóra sikeredett a végeredmény.
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Nosztalgiázom: Hellsing
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

Perfect Blue:Egy igen érdekes psziho-thriller a maga 83 percével ami bár az elején egy kicsit lassan bontakozik ki de végülis egy remek történettel(műfajától vártan) megáldott darab.Az animáció a korához képest elfogadható a karakterdizájn egyszerű de nem ront az élvezhetőségen.Hangulat fokozó(vagy úgy egyátalán) zenék nem igen vannak bár ez sem különösebben probléma.Bár nem rajongok az Angol szinkronért azért tűrhető volt(Japán-nak jobban örültem volna)A csattanó természetesen a végéről nem hiányozhatott ami felteszi az I-re a pontot.Ja és majdnem elfelejtettem megemlíteni hogy az egész movie alatt szinte tökéletesen bemutatják nekünk ahogy a főszereplő lelkileg eljutt a totális összeomlásig.Psziho-thriller rajongóknak csak ajánlani tudom.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Chrno Crusade.
Azután majd végig nézem:Damekko Doubutsu, és még a Fullmoon wo Sagashite-t tervezem. :)
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

Perfect Blue igen jó anime, asszem ugyanaz volt a rendezője, mint Paranoia Agentnek, mindkettő nagyon tetszett.
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Perfect Blue egy movie, amit 1997-ben készitettek el. :)
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Nemsokára elkezdem nézni a Chrno Crusade-et :wink: .
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Én is azt készûlõk végig nézni.Biztos jó lehet, nagyon sok dicséretet adtak neki s hogy meg éri végig nézni mert nagyon jó.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Most épp felváltva nézem az Ayashi no Cerest és a Fushigi Yuugit(dub,ehhh),Bleachet,Higurashi no naku koro ni-t,Ayakashit,Mushishit,és ma elkezdem a Tokkot is. :-P
Hanatarou desu.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Strawberry Panic 16 - uwaah, Chikaru de pretty volt abban a vörös ruciban! *_* (Kezdek rájönni, hogy tulajdonképpen ő a kedvenc szereplőm. xD) Nagisán nem állt olyan jól a ruha, de mindegy. ^^;; Saint-Ju... izé, Etoile-sama is suteki volt, bár mondjuk lehetett volna kicsit sutekibb. Viszont azt nem igazán értettem, hogy Miyuki, aki eddig szigorú és tökös seitokaichou volt, miért lett hirtelen ilyen "izé, elnézést, bocsánat hogy közbeszólok, de szeretném rendezni a darabot... de csak ha tényleg nem zavar... .__.)" :weh:

Viszont az Evil Leszbi Duó meglepett. Az elején megfelelően evilek voltak, de aztán hogy beleélték magukat az egészbe. o_o A végén még jók lesznek? Nemár. xD

Hachikuro II - 3 - omg, Nomiya ;__; az új dizájnja nem igazán jön be... :/ De Ayu priti, sz'al oké. Ez az egyik kedvenc fejezetem, és nagyon jól megcsinálták az animében, sz'al mindenkinek piros pont. :) Még Rikát is sikerült még pszichóbbá varázsolni, mint amilyen a mangában. o_o;;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Daisuke Niwa Angel:Aki még nem látta, mindenkinek ajánlanám : Daisuke Niwa Angel-t. :D A DNAngel az egyik legjobb shounen anime, a Naruto-val egyûtt.Habár a DNAngel-be elég kevés a bunyó.Inkább az hogy Dark/Daisuke lopja el a mágikus cuccokat.S egyfolytába belebotlanak Harada-san -ba (vajon miért van õ ott :D) és Hiwatari-kun-ba(no comment hogy miért van ott).De mindig sikerûl nekik meg logniuk.A poént nem lõvõm le nézzétek meg.Ja még annyit hogy a Niwa család minden férfi tagja amikor 14 évet betõlti megkapja Kaitou Dark erejét.Nagyjából kettõjûkrõl szol az egész tõrténet.Ezzel remélem nem lõttem le a nagy poént
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Honey and Clover season 2
Whoááááá... az első rész csak az addigiak összefoglalása, de a következő kettő nagyon tetszett :D Színvonalas mint az első sorozat volt, szépek a betétdalok és kavarognak a szerelmi szálak :D Szóval ismét odáig vagyok érte.. Remélem ennek már lesz rendes befejezése,bár nem hiszem :-P Az Op. ismét kissé fura de illik a sorozathoz..
már alig várom a folytatást...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Nataniel
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.04.20. 21:14
Tartózkodási hely: eddig a padláson voltam, most épp az agyadra megyek

Hozzászólás Szerző: Nataniel »

most elkezdtem a Samurai Champloo-t. Shinichiro Watanabe megin nagyot alkotott. ::jthrill::
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Az biztos :D Jin rulz...
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Sai
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.07.15. 07:05

Hozzászólás Szerző: Sai »

The Prince of Tennis:első 10 rész:Nos egy újabb sport anime került teritékre a részemről és mint a Hikaru no Go-ban eddig ebben sem csalódtam SŐT:Az OP és END rendben van.A hangok élethűek és a seiyuu-k is kellően oda tették magukat bár egy ideig idegesítettek az Japán kiejtéssel megáldott angol szavak de azokon is hamar túltettem magam.Az animációval az elején nem voltam megbarátkozva de aztán könnyen hozzá szoktam.Mint ugye a sport anime-knél itt sem a történeten van a hangsúly bár a leveztés eddig okés hanem ugye a szereplők viszik leginkább a hátukon a anime-t.Ez itt sincs másképp.10 rész elég volt ahoz hogy szinte az összes szereplőben megszeressek valamit(bár Echizen-el nem szimpatizálok,egyenlőre)élükön Momo-"chan"-al az élen.A meccsek hangulatosak amiről a zenék(melyekel-bár szvsz nincsenek olyan szinten mint a Hikaru no Go zenéi elégedett vagyok) és a szereplők egyaránt gondoskodnak.Szal.eddig tetszik és szvsz ez még csak jobb lesz szal. nagyon úgy tűnik hogy helyet kell csinálnom a gépemen a több 170 résznek^^'
Kép
Avatar
Hiroshi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2006.07.21. 22:41

Hozzászólás Szerző: Hiroshi »

Sziasztok!

Én a moviet láttam a Prince of Tennisnek! Hát a Tsubasa (a klasszikus) óta nem vagyok megelégedve ezzel az animével! Bár lehet, hogy nehéz össze hasonlítani a kettőt, de úgy hiszem a mai sportos animék többségéből kiveszett valami, ami régiekben megvolt!
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Hat a PoT movieja az valami vicc (egyebkent nem tom honnan jon egy sportsorozat moviejat megnezni a sorozat ismerete nelkul... :roll:), szerintem nem gondoltak komolyan...az eleje meg elmegy, de aztan h Ryoma sosemlatott-fogadottbatyja-akiugyannemvertestver-dehasonlitraja megjelenik, az egesz atmegy egy WTF?! kategoriaba. Nezzed inkabb meg a sorozatot, annak van ertelme ha jo sportanimet akarsz (meg a Hikaru no Gonak is).

Csak hogy ne legyek OFF:
Egy baratom ajanlasara megneztem a Zero no Tsukaima elso epizodjat. Cimlapsztori:

Szektaba tomorult fiatalkoru ESPerek elraboltak es rabszolgasorba kenyszeritettek egy Tokyoi fiatalembert, miutan tobbszor megalaztak emberi meltosagaban, es nyolc napon belul gyogyulo egesi seruleseket szerzett egyikuktol (a fiatalkoru lany velhetoleg piromanias hajlamanal fogva eloszeretettel robbantotta fel akar szektatarsait is). A randalirozo tinedszerekkel nehany felnott szektetag is volt, a kiskoruak ugyeben oket is felelossegre fogjuk vonni. A tobb no es egy idos (es velhetoleg perverz) ferfi ugyan a fiatalok felugyeletevel volt megbizva, megsem tettek semmit sem a robbantasok megakadalyozasa vegett, se nem siettek a tokyoi fiatalember segitsegere (elmondasuk szerint semmi kivetnivalo nincs a rabszolgasagban, es bizonyitekul tobb mutans allatot mutattak be, sot, velemenyuk szerint a fiu megtisztelve erezheti magat). Egyenlore nem vilagos, a fiatalember menyi ideig maradt a szekta rabja, de az biztos, hogy tartoi szadista modon bantak vele.

Na, ez lenne a velemenyem, ha a Szines Napi Bulvar szerkesztoje lennek es az orrom ala dugtak volna ezt az animet. Persze az erosen feminista beallitottsagu nezok es a mazohista ferfiaknak esetleg mashogy gondoljak...
Warning! HP Inside! (allt a szerverterem ajtajan...alatta a villam alaku jelzes: 400 V!)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loran 2006.07.22. 21:42-kor.
Kép
Válasz küldése