Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Chihayafurut én csak ajánlani tudom, a Guilty Crown-t viszont szerintem messzire kerüld. Nekem a Kimi to Boku se jött be, de az volt akinek tetszett. A többit nem tudom véleményezni. ::^_^::
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Last Exile: Gin`yoku no Fam
Ezt imho mindenképp kerüld el. Azonkívül, hogy közepes eyecandy a moeblob középszer csúcsa.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:The Future Diary
Ezt szerintem mindenképp kezdd el, maximum nem fog bejönni, de hangulatban/sztoriban régen láttam ilyen jó darabot. :) (Még a hülyeségeivel együtt is. XD) Az a fajta sorozat, ahol az első 2-3 részből már látható, hogy milyen irányba halad, a továbbiakban csak az alaphelyzetet bonyolítják különböző csavarokkal, szóval nem kell sok időt rááldoznod, hogy rájöjj, tetszik -e.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mirai Nikkire (aka Future Diary) +1, ha bírod a yandere karaktertípust, akkor meg kapásból nyert ügyed van. :3 (Én ugyan annyira nem bírom, de így is nyert ügyem lett belőle. Nagyon is! *points at avatar, ha más nem is*)

Egyébiránt Ben-to!

Guirty Clown-t meg max a lulz-faktor miatt. xD (Bár az utóbbi két rész egészen jó volt...)

Többit nem to'om.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Mashiro-iro Symphony: The Color of Lovers

Nem gondoltam volna, hogy a Manglobe egyszer hárem-animet fog készíteni egy eroge alapján, de ha már így esett, meg kellett néznem.
És végülis tetszett, de voltak benne furcsa, a műfajtól idegen (vagy épp csak amatőr) megoldások.
A legszembetűnőbb a párválasztás kérdése. Ebben a műfajban elég általános szabálynak mondható, hogy bármennyire is döntésképtelen a főhős, mindig azt a lányt szereti leginkább, akivel először összetalálkozik. És persze kezdettől fogva annak a lánynak a lelkivilágával foglalkoznak a legtöbbet.
Ez a találkozás itt is megtörténik, az első négy részben a bevett sémáknak megfelelően történik az ismerkedés/összemelegedés, aztán jön a nagy meglepetés: egyszerűen ejtik az első számú lányt. Addig megismertük a hátterét, hogy titkon Ő is epekedik a srác után, de ezt követően szinte elő sem kerül többet, végig csak a pálya széléről nézi az eseményeket, anélkül hogy bármit tenne :shock: Hogy mitől/mikor/hogyan lett 'lebarátosítva' az nem derül ki.
Vele szemben viszont előtérbe helyeznek egy másik lányt, aki iránt elkezd érdeklődni a srác, de tanulva az előző esetből, itt sem lehetünk benne biztosak, hogy a készítők nem ejtik őt is négy rész után. Ez szerencsére nem történik meg, emellett már végig kitart a srác és végül össze is jönnek, amit nagyon helyesen nem a legvégére dobtak be a készítők, így a fennmaradó epizódokban lehetőségük van lezárni az összes szálat + beteljesedhet a szerelem. Az a 'fekete plüsscica rádől a fehér plüsscicára' elég beszédes kép volt, hogy épp mi történik máshol
:thumb:
Pozitívum, hogy a sorozat teljes mértékben a párkapcsolatra fókuszál, ami kizárólag a klubtevékenységük során bontakozik ki, de ezen kívül nem dobnak be semmilyen megfáradt klisé-szituációt, ami a műfajra jellemző. Tehát nincs kulturális fesztivál, nyári yukatás tűzijáték, tengerparti kirándulás, stb - nem is hiányoztak.

A másik érdekesség, hogy nemcsak a cselekményben történik egy megmagyarázhatatlan fordulat, hanem még a karakterek jellemében is. Itt Sanára gondolok, akit az első négy részben egy aranyos, kedves és segítőkész lányként ismerünk meg, aztán a negyedik rész végén mindenféle előzetes jel vagy magyarázat nélkül átmegy a férfigyűlölő, agresszív és rugdosó full-tsundere típusba :shock: És az első számú lány kiesése után, hirtelen Ő is elkezd nyomulni a srácra, a tipikus tsundere módon mutatva ki az érzelmeit(=állandóan bántalmazza szerencsétlent). Gondolom ezt csak azért lépték meg a készítők, hogy legyen egy szerelmi háromszög, ami a 'vesztes fél' számára egy nagy sírásban végződhet, de így nem sok értelme volt a karakternek. Annak viszont nagyon örültem, hogy a srác (és a készítők) nem őt választotta a végén, mert az tönkretette volna az egész sorozatot.
Ezen kívül van még két lány, a csendes hugica és a szeles szobalány, de ők nem vesznek részt a szerelmi versenyben, mindössze komikus+fanservice szerepet töltenek be. A rajzolásban a Manglobe hozza a szokásos színvonalat, a karakterek közeli arcképei a World God Only Knows-t juttatták eszembe, távolabbról mutatva őket azonban máris drasztikusan csökkent a részletességük (főleg a hímek esetében, ugyebár). A zene semmi különös, de teljesen illik a hangulathoz, és az OP-ED is nagyon kellemes.

Szóval voltak itt furcsaságok és váratlan fordulatok, amivel a készítők elérték, hogy a sorozat jó 2/3-áig tényleg nem lehetett tudni, ki lesz a befutó. A lezárás azonban tökéletes, és a választás is teljesen elfogadható, amiért megérdemel a sorozat +1 pontot.
Így lett 7/10
Avatar
Betti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.02.02. 20:01
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Betti »

Sziasztok. Én mostanság tértem vissza az animékhez, és szeretném megtudni hogy azóta az Inuyasha folytatódót-e?? És milyen új animéket tudnátok nekem ajánlani? KB. két éve kimaradásom van, csak jelzem XD
ELőre is köszi :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Betti írta:Én mostanság tértem vissza az animékhez, és szeretném megtudni hogy azóta az Inuyasha folytatódót-e??
Kijött egy 26 részes sorozat "Inu Yasha - Final Act" néven, ami lezárja a sztorit, több folytatás ezután már nem lesz.
Kép
Avatar
Betti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.02.02. 20:01
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Betti »

köszi. ezek le is vannak szinkronizálva? De ez olyan hülyeség, mert Japánan már leforgattak egy pát részt még plusz, legalábbis én még ugy láttam annak idején. És esetleg film nem jelent meg azóta?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sajnos a Final Act még nem volt magyar tévében. Arról nem tudok, hogy felmerült-e, hogy lesz valamikor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Film nem jelent meg, az "új részek" meg szerintem a Final Act lesz. Egyébként tavaly láttam, hogy ez is ott van az Animax "meg fogjuk venni" animéi között, de majd hiszem, ha látom...
Kép
Avatar
Betti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.02.02. 20:01
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Betti »

Értem. Ez annyira rossz, hogy elkezdték majd kb már 6-7 éve félbehagyták az adást, és csak ugyanazok a részek mennek. Ezzel még magukkal is kicsesznek, mert előbb-utobb megfogják unni. (mondjuk én személy szerint biztos nem :P :) ) és ez a 26 rész ez azzal kezdődik ahogy a rendes sorozatot abbahagyták, tehát jönnek a harcosok, Kagome kiszabadul meg ilyenek? Bocsi hogy igy kérdezem ezeket, de valamiért nem tudom a videokat megnézni a laptopon és nem tudok én magam utánajárni ezeknek :/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Aki még nem látta, minél előbb a Thermae Romeat pótolja. Olyan nincs, hogy egy órát nem ér meg egy ilyen Noitamina szösszenet. Persze ne a sakuga miatt, de már az alapszitu olyan LULZ, hogy az megér egy misét. Minden érintkezésen a laposfejű rabszolgákkal röhögtem.

Másik ultrarövid sorozat a Morita-san wa Mukuchi. Cute girls doing cute things többnyire, de az aranyos humora miatt megérte, igen kellemes másfél órát szerezve ezzel.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Betti írta:és ez a 26 rész ez azzal kezdődik ahogy a rendes sorozatot abbahagyták, tehát jönnek a harcosok, Kagome kiszabadul meg ilyenek? Bocsi hogy igy kérdezem ezeket, de valamiért nem tudom a videokat megnézni a laptopon és nem tudok én magam utánajárni ezeknek :/
Semmi gond, max ha hosszabban elhúzódik a beszélgetés, majd átmegyünk az Inu Yasha topicba. XD Amúgy nem, a 26 részes sorozat nem ott kezdődik, mivel sajnos még lenne úgy 50-60 rész az eredeti sorozat végéből, amit a magyarok a mai napig nem voltak képesek megvenni. :? Szóval van az első sorozat, ami 167 részes, ebből a magyarok eddig 104 részt vettek meg, és a 104-es körül vannak azok a részek, hogy feltámad a hét harcos, elrabolják Kagomét, stb. Ezután még van pár fontos esemény, majd a 167 résznél vége van az alapsorozatnak (mert Japánban ekkorra már nagyon beérte az anime a mangát, és nem akartak fillerezni, inkább szüneteltették, amíg Rumiko végig megrajzolja), és a Final Act annak a végéről folytatja az eseményeket, és le is zárja a sztorit 26 részben.

Na most ebben az egészben az a "vicces", hogy bár az alapsorozat utolsó harmadát (104-167) a mai napig nem tudja megvenni az Animax (mert elvileg az RTL klubnál vannak a jogok, először ott adták a sorozatot, és az Animax is tőlük vette át), a Final Actről elvileg már tárgyalnak. Szóval ha azt leadják, akkor azok, akik csak a TV-ben nézték, majd találgathatnak, hogy mik történtek abban a 60 epizódban, mert néhány szereplő/történeti szál már nagyon nem ott lesz, mint ahol a 104-es részben volt.
scineram írta:Aki még nem látta, minél előbb a Thermae Romeat pótolja. Olyan nincs, hogy egy órát nem ér meg egy ilyen Noitamina szösszenet. Persze ne a sakuga miatt, de már az alapszitu olyan LULZ, hogy az megér egy misét. Minden érintkezésen a laposfejű rabszolgákkal röhögtem.
Ezt én is elkezdtem, szerencsére könnyed és rövid is, pont ideális lesz. :) Az első részén vagyok túl, és még a minimalista grafikai megvalósítással (pl.: szereplők mozgása = "papírmasé" karakter tologatása a képernyőn) együtt is üdítő sorozat a sok fanservice, moe, mecha és hasonlók között.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Another 4-5
4. rész: T-T meghalt a nászű~
5. rész: Ha kiderül, hogy a főhős a szellem, akkor nagyon bele kell húznia majd a sorozatnak, hogy ne pontozzam le.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Cruel Angel írta:5. rész: Ha kiderül, hogy a főhős a szellem, akkor nagyon bele kell húznia majd a sorozatnak, hogy ne pontozzam le.
Nálam ezzel már rég elkésett...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:Nálam ezzel már rég elkésett...
Mi a bajod vele? Számomra eddig az volt csak főleg zavaró, hogy a főhős igen lassan fogott fel dolgokat, vagy legalábbis lassan próbált információt gyűjteni, sikerek nélkül. (Én ha a helyébe lettem volna, már rég felment volna bennem a pumpa és megpróbáltam volna kiverni, valamelyik osztálytársból, hogy mi a f*sz is van. ... Persze a testi adottságaim miatt kevés sikerrel. ^^" ) Az, hogy maga a sorozat lassan építkezik az számomra pozitívum. És pl. ötös rész fordulata (Misaki Mei élő ember) kifejezetten tetszett.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ötös részt ugyan dunno, még pont nem láttam (igen, ennek ellenére elolvastam a spoileredet ^^), de ami bajom van a sorozattal, az az, amit az első ep után is megjegyeztem: zusammen uncsi, érdektelen, tempóra reumás csiga, ál-feszültség-fest, horrorhangulata az nincs és a dialógusok valami hihetetlenül retardáltak. Furcsa mód pont az tetszik benne egyedül, ami másoknak meg nem: A Végső Állomásra hajazó "balesetek".

De nem kukázom, még azért reménykedek... (Na meg akkor nem maradna szinte semmi ebből a szezonból, amit nézek. : P)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Junchi írta:Furcsa mód pont az tetszik benne egyedül, ami másoknak meg nem: A Végső Állomásra hajazó "balesetek".
Nem fog tetszeni az ötös rész. d:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Cruel Angel írta:5. rész: Ha kiderül, hogy a főhős a szellem, akkor nagyon bele kell húznia majd a sorozatnak, hogy ne pontozzam le.
Ez nekem eszembe jutott, de azért bízom még benne, hogy nem így lesz, mert elég kiszámítható fordulat lenne. Tőlem se kap majd sok pontot, ha tényleg ez lesz a nagy rejtély.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Saint Seiya: The Lost Canvas 2

Miután hőseink az első évadban sikeresen visszaverték a sötétség erőinek támadását, most ellentámadásba lendülnek és ők kezdik el ostromolni Hádész kastélyát, ahová jó shounen-szokáshoz híven több mini-bosson (a Spectre-éket itt már lecserélték kisebb-nagyobb istenekre, úgyhogy még epikusabbak az ellenül vívott párbajok) át vezet az út.
A rajzolás továbbra is szemet gyönyörködtető, a zenéhez pedig továbbra is az első évad fülbemászó dallamait használták fel.
És 26rész elteltével még mindig csak a történet közepén járunk, így nagyon remélem, hogy berendelik a következő (két) évadot is.

8/10
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayakashi - Japanese Classic Horror
Az a helyzet, hogy én előbb láttam ennek az animének a spin-off sorozatát a Mononokét, és mivel az nagy kedvencem, így elég nagy elvárásokkal ültem neki.
Na most ehhez képest már az első történet csalódás volt nekem. Vontatott volt, ráadásul még azok a jelentek se voltak hátborzongatóak, amikben elvileg lett volna lehetőség.
A második történet már jobb volt. Mondjuk nem is akart horror lenni, inkább volt romantikus történet, de le tudott kötni, és az első sztorival ellentétben sikerült elérnie, hogy a végén érdekeljen a szereplők sorsa.
Ahogy már feljebb írtam a Mononoke nagy kedvencem, úgyhogy az alap, hogy a harmadik történet nagyon tetszett, és igazából ez az egyetlen ok, amiért 8 pontra értékelem az animét, mert az első két sztori alapján max. egy 7-est érdemelne.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Az első vagy a második történet volt a sólymos?
De az igaz, hogy a gyógyszerárus nélkül nem sokat értek a történetek. Jó történetből csinálták a spin-offot, amit én szintén előbb láttam. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A sólymos a második történet volt, az első a bosszúálló szellemes sztori volt. Az meg ezek szerint akkor nem véletlen, hogy pont a Gyógyszerárus kapott saját sorozatot. ^^

Toki wo Kakeru Shoujo
Nagyon jó mozi volt, remek karakterekkel. Ritka amikor egy másfél órás film ennyire meg tudja velem kedveltetni a szereplőket, de itt a főszereplő hármasfogat minden tagjának sikerül belopnia magát a szívembe. Egyetlen problémám csak a befejezésével volt, igazán mutathatták volna a stáblista után legalább egy pár másodperc erejéig, hogy Chiaki és Makoto újra találkoznak a közeli vagy a távolabbi jövőben.
Így viszont csak 9/10.

Giniro no Kami no Agito
Alapvetően nem volt rossz, de ezt a történetet Miyazaki bácsi már egyszer elmesélte, és nekem az ő verziója jobban tetszett. ^^ Igazából a grafikát leszámítva az egyetlen kiemelkedő dolog a nyitózene volt az egész filmben.
7/10
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mariko írta:igazán mutathatták volna a stáblista után legalább egy pár másodperc erejéig, hogy Chiaki és Makoto újra találkoznak a közeli vagy a távolabbi jövőben.
Szerintem azért nem mutatták, mert nem. Én úgy érzem, így erőteljesebb a film üzenete.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Pont arról van szó, hogy én jobban szeretem a happy endet. Ez a szerelmet vallunk, de el kell válnunk, mert elköltözünk, egyetemre megyünk stb. lezárás meg a leggonoszabb dolog, amit a japók el szoktak sütni. ^^
Kép
Válasz küldése