Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

2007...el is kezdtem most nézni a Shuffle!-t :-P

(Ha már itthon kell ülnöm betegen..partyzás helyett....)
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Én kezdésként a 2007-et a Full Metal Alchemist nézésével folytatom mert sosem érek a végére, elég jó anime. :-P
Kép
Kép
Kép
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Én meg a Ginban Kaleidoscope-ot fejeztem be valamivel éjfél előtt és mindenkinek tudom ajánlani, így télen különösen hangulatos. :) Jópofa történet egy 16 éves műkorcsolyázó lányról, aki igyekszik eljutni Torinóba az olimpiára, ám nem megy az olyan egyszerűen, ha közben megszállja az ember lányát egy kanadai srác szelleme és még a média is utálja... Lényegében Tazusa és testének új lakója, Pete kapcsolatát követheti nyomon a kedves néző. Miután az egy testben lakozásból adódnak néha kicsit groteszk helyzetek, lehet sokat nevetni :D , érzékenyebbeknek sírni is (anidb szerint az anime dráma, de én ezt annyira erősen nem érzékeltem, alapvetően vidám darab), és a zenéje is fülbemászó.
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

A Black cat elején járok. Nem rosz bár kicsit zavar h a macska ilyen idétlen lett :?
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Red Garden-t kezdtem el, de nem aratott osztatlan sikert a nézősereg soraiban (bár nem tom 1 ember az mennyire sor :D).
A hangulattal és a kivitelezéssel nincs problémám, ami zavar az a szereplők viselkedése.
A kedvencem pl Rose. Ugye ő a kis félénk állandóan síró kislányos karakter, aki bármilyen problémával kerül szembe nem tud mást tenni mint visítani. Ez idáig még rendben is van, csak akkora ellentétbe kerül ezzel a való életbeli Rose-al (aki ugye zokszó nélkül gondoskodik a testvéreiről miközben az anyja kórházban(?) van), amit az én gyomrom már nem vesz be. Akin ki akadok még az Rachel. Mondjuk vele inkább az a bajom, h a személyisége nem szimpatikus, a cselekedetei megalapozottabbak.
Mondjuk az is igaz, hogy eddig csak 5 részt láttam, ezért adok még a sorozatnak vagy 5 résznyi esélyt h összekapja magát :P.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Azért van különbség aközött, hogy gondoskodsz a testvéreidről, amíg anyád a kórházban van, és hogy emberszörnyeket kell gyilkolnod, akik meg akarnak ölni... :roll: (Rose pedig csak az utóbbitól visít. :3) Rose alapvetően egy szelíd, kicsit félénk lány, és bár annyi lelki erő van benne, hogy ellássa a családját, ahhoz már nincs, hogy gyilkoljon, még ha önvédelemből is (és sztem senki nem vethet rá emiatt követ).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Johan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.10.28. 13:37

Hozzászólás Szerző: Johan »

idezet ecoban-tol:
> Red Garden-t kezdtem el, de nem aratott osztatlan sikert a nézősereg soraiban [...] ami zavar az a szereplők viselkedése [...] aki bármilyen problémával kerül szembe nem tud mást tenni mint visítani.

Igen, pont ugyanaz a problemank a sorozattal, nem akarom beidezni mert hosszabb lelegzetvetelu, de ha erdekel olvasd el a december 30 hajnali hozzaszolasomat ahol -tobb ujabb anime kozott- kiveseztem a Red Gardent is.

idezet mufurc-tol:
> Azért van különbség aközött, hogy gondoskodsz a testvéreidről, amíg anyád a kórházban van, és hogy emberszörnyeket kell gyilkolnod, akik meg akarnak ölni [...] Rose alapvetően egy szelíd, kicsit félénk lány, és bár annyi lelki erő van benne, hogy ellássa a családját...

Azert egyre tobbeknek foltunik, hogy gond van a Garden szereploivel, szerintem ne mentegesd oket megint, nem a rokonaid. :)
Rose lehet, hogy szelid es felenk, de akik tanulas mellett ellatnak egy teljes haztartast es csaladot tipikusan nem szoktak ostoban visongani.
Egyszeruen inkoherensek a sorozat karakterei, lehet, hogy kulalakra jol meg vannak tervezve de belulrol nincsnenk osszhangban.

Johan
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Johan írta:Azert egyre tobbeknek foltunik, hogy gond van a Garden szereploivel, szerintem ne mentegesd oket megint, nem a rokonaid. :)
*facepalm* Nem mentegetem őket, hanem egyszerűen nem értem, miért várjátok el a karakterektől, hogy egydimenziósak legyenek.

Ha megfigyeled, Rose csak akkor visong ostobán (emberek halálfélelmükben úgy szoktak :roll: ), amikor éppen baromira be van gyulladva, mert egy szörnyeteggé változott fickó éppen meg akarja ölni, tőle pedig azt várják el, hogy ő ölje meg a monsztát. Az, hogy Rose ijedős, fél a haláltól és gyáva a gyilkoláshoz, nem mond ellent annak, hogy egyébként tanulás mellett ellátja a családját. (Sőt, ami azt illeti, csak azt a tényt erősíti, hogy egy kedves, szelíd lányról van szó, akit nem harcosnak teremtettek.) A kettő egyszerűen nem ugyanaz a kategória. Nem értem, hogyan lehet ezt inkoherens viselkedésnek titulálni. o_O
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Johan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.10.28. 13:37

Hozzászólás Szerző: Johan »

idezet mufurc-tol:
> Nem mentegetem őket, hanem egyszerűen nem értem, miért várjátok el a karakterektől, hogy egydimenziósak legyenek.

Huuh. Ez rossz. :D

> Ha megfigyeled, Rose csak akkor visong ostobán (emberek halálfélelmükben úgy szoktak ), amikor éppen baromira be van gyulladva, mert egy szörnyeteggé változott fickó éppen meg akarja ölni, tőle pedig azt várják el, hogy ő ölje meg a monsztát. Az, hogy Rose ijedős, fél a haláltól és gyáva a gyilkoláshoz, nem mond ellent annak, hogy egyébként tanulás mellett ellátja a családját. (Sőt, ami azt illeti, csak azt a tényt erősíti, hogy egy kedves, szelíd lányról van szó, akit nem harcosnak teremtettek.) A kettő egyszerűen nem ugyanaz a kategória. Nem értem, hogyan lehet ezt inkoherens viselkedésnek titulálni. o_O

'Rose csak akkor visong ostobán (emberek halálfélelmükben úgy szoktak )...'
:) Igen?

'...nem mond ellent annak, hogy egyébként tanulás mellett ellátja a családját.'
Nem csak arrol van szo, hogy mikor visong, mikor nem, hanem viselkedese altalaban ellentetben all szerepevel. Azok a lanyok akik helyt tudnak allni azokban a szerepekben mint Rose arrol mar lekoptak az olyan infantilis megnyilvanulasok mint amik jellemzik karakteret. Arrol van szo, hogy amikor a keszitok osszeultek, hogy brainstormingoljanak a szereplok folott, nem rendelkeztek a kello hatterrel ahhoz, hogy felepitsenek egy hiteles szemelyt, igy csupan felmegoldasok szulettek amik erezhetoek is. Ezert van az, hogy vannak animek ahol a par percre feltuno mellekszereplok is elonek tunnek mig mashol a foszereploknel is vegig kisert az erzes, hogy nem igazan vannak a helyukon. Persze van akiknek ez valamiert jobban feltunik van akiknek kevesbe. Gondolom Te is osszehuztad volna a szemoldokod, ha mondjuk Ginko idonkent eload valami kozrohelyes kis infantilizmust, vagy esetleg Spike-rol kiderul, hogy neha teszem azt bevizel. Ezek persze sarkitott peldak, de gondolom erted hol a problema a karakterekkel.

Johan

(De egyebkent egesz Red Garden nem er annyit, hogy melyelemezzuk a szereplok lelkivilagat, el sem varom tole, tobbek kozott ezert nezem meg mindig. Kellemes kis elalvas elotti sorozat es nem tobb.)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

:wtf:
Johan írta:Nem csak arrol van szo, hogy mikor visong, mikor nem, hanem viselkedese altalaban ellentetben all szerepevel. Azok a lanyok akik helyt tudnak allni azokban a szerepekben mint Rose arrol mar lekoptak az olyan infantilis megnyilvanulasok mint amik jellemzik karakteret.
Uh, ugye tudod, mit mondasz? :D

Sz'al van egy lány, amióta az anyja kórházban van, vezeti a háztartást. Ugyanez a lány fél a szörnyektől, nem akar meghalni, és ölni sem akar, ezért aztán sikítozik, mikor egy-egy szörny meg akarja ölni őt és a barátnőit, tőle pedig azt várják el, hogy neki kellene megölnie.

Mégegyszer: Rose-nak olyan "infantilis megnyilvánulásai" vannak, hogy sikít, mikor egy farkasember meg akarja ölni. Te pedig azt mondod, hogy aki képes vezetni a háztartást az anyja távollétében, annak nem lenne szabad sikítania, ismétlem, akkor, amikor egy farkasember meg akarja ölni.

Most ezt tényleg komolyan gondolod? :D

Sz'al, ahhoz képest, hogy jössz a jól összetett karakterekkel meg egyebekkel, gyakorlatilag azt mondod, hogy egy karakter vagy csak erős, felnőtt és bátor lehet, vagy pedig gyenge, infantilis és nyavalygós. Rose pedig azzal, hogy a kettő között van, egy inkoherens és rosszul megcsinált karakter. ........wtf, komolyan. :D

Egy karakter nem attól lesz jól megcsinált és összetett, hogy csak egy oldala van a személyiségének. Sőt...

(Btw, csak hogy érezd a wtf-szintjét a dolognak: aszerint amit mondasz, Spike-nak és Ginkónak azért, mert nem vizelnek be, ill. nincsenek infantilis megnyilvánulásaik - Ginkónak legalábbis :D -, képesnek kell lenniük háztartást vezetniük és ellátniuk két hiperaktív ovist. :3 És ha ez szerinted hülyeség és logikátlan, akkor kicsit gondolkozz el és lásd meg az iróniát a dologban... :3)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2007.01.03. 00:16-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Mufurc, te ezt nem értheted. Hiszen koztudott, hogy még a teljesen átlagos középiskolás lányok is szemrebbenés nélkül képesek mindenféle fegyverekkel sosem látott szörnyeket mészárolni, nemhogy az eminens házitündérek. (Címeket direkt nem írok, akinek nem inge... és nem a konkrét sorozattal kapcsolatban feleltem, hanem úgy általában a jelenségre.)
Avatar
Johan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2006.10.28. 13:37

Hozzászólás Szerző: Johan »

Kedves mufurc, ugyanazt ismetelgeted, csak hozzaszolasodban egyre tobb a felkover betu es a wtf.
Raadasul azt hiszem felre is ertjuk egymast, hiszen nem is csupan a szornyek legyakasa vs. csalad ellatasa felallasrol van szo, ezt csak beleertetted mondatomba, mikor azt irtam, hogy:

Nem csak arrol van szo, hogy mikor visong, mikor nem, hanem viselkedese altalaban ellentetben all szerepevel. Azok a lanyok akik helyt tudnak allni azokban a szerepekben mint Rose arrol mar lekoptak az olyan infantilis megnyilvanulasok mint amik jellemzik karakteret.

...akkor ezt pontosan igy is ertettem, azaz karaktert jellemzo infantilis megnyilvanulasokat, nem igazan szorny legyakas kozbeni sikitozast. Az egesz szereplot erinto kisebb vagy nagyobb allando jellemzoket, az introvertalt sutasagot, a befolyasolhatosagot, egy fontosabb telefon lebonyolitasank keptelenseget, stb. ami igazabol osszhangban lenne a visongassal is - de nem a tanulas melletti csalad ellatassal (ami egyebkent jelentosen tobb mint a haztartas vezetese). _Ezek_ kopnak le ebben a helyzetben az emberekrol es erre gondoltam a fenti idezetemben is. Valoszinuleg Te elorebb tartasz a sorozatban es kozben talan kiderult valami nagy ossszefugges, de szamomra ugy tunik egyszeruen nem gondoltak at mikor a karaktert terveztek, hogy az egyik eletkorulmenye befolyasolja a viselkedesi mintait is.

idezet mufurc-tol:
---
Sz'al, ahhoz képest, hogy jössz a jól összetett karakterekkel meg egyebekkel, gyakorlatilag azt mondod, hogy egy karakter vagy csak erős, felnőtt és bátor lehet, vagy pedig gyenge, infantilis és nyavalygós. Rose pedig azzal, hogy a kettő között van, egy inkoherens és rosszul megcsinált karakter. ........wtf, komolyan. :D
Egy karakter nem attól lesz jól megcsinált és összetett, hogy csak egy oldala van a személyiségének. Sőt...
... es korabbrol> egyszerűen nem értem, miért várjátok el a karakterektől, hogy egydimenziósak legyenek
---

Egy szereplo jellemenek szokszinusege es azok osszhangja ket kulonbozo dolog. Nem az a baj, hogy a ketto kozott van, hanem az, hogy rosszul.

idezet mufurctol:
---
(Btw, csak hogy érezd a wtf-szintjét a dolognak: aszerint amit mondasz, Spike-nak és Ginkónak azért, mert nem vizelnek be, ill. nincsenek infantilis megnyilvánulásaik - Ginkónak legalábbis :D -, képesnek kell lenniük háztartást vezetniük és ellátniuk két hiperaktív ovist. :3 És ha ez szerinted hülyeség és logikátlan, akkor kicsit gondolkozz el és lásd meg az iróniát a dologban... :3)
---

Rendben, megcsillant :)

Viszont tovabbra is fenntartom, hogy az egesz sorozat nem eri meg, hogy itt melyelemzesbe bocsatkozzunk a karakterek szemelyisegenek fejlodeserol es azok hattererol, igy szivesen elismerem, hogy Rose es az egesz kompania egy minden izeben tokeletesen valos, jol kimunalt es a legaprobb reszletig realisan felepitett szemelyiseg. Peldaul csak azert nem vesznek egy fegyvert, hogy aztan tavolrol kenyelmesen lepuffantsak a szornyeket es aztan hazamenjenek aludni mert olyan kulos baseball-utovel szetverni a fejuket mikozben a nyakukat harapdalja, de oke, kiskoruak es eleve is megrogzott pacifistak. A partfogoik meg viszont csak azert, mert annyira tuti mar tinedzsereket uszitani a szornyeknek a videoteka mar ugyis uncsi.

Egyebkent ha a karakterek egy dimenziosak lennenek nem lehetne latni oket :) Ha ez szerinted hulyeseg es logikatlan akkor gondolkozz el es lasd meg az ironiat a dologban :D


Kellemes napot kivan:

Johan
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Úgy érzem, ezt jobb lenne magánban megbeszélnetek, így is elég sok az off a topikban. Ami pedig a dimenziókat és az azokkal kapcsolatos "láthatóságot" illeti, inkább ne menjünk bele mélyebben a témába, maradjunk annyiban, hogy Johan téved. (Ha érdekel, privátban szívesen elmondom, miért.)

És hogy kicsit ON is legyek: mostanában csak a Death Note-ot nézem. Egyelőre nézhető a CUCC, kíváncsi vagyok, ez a későbbiekben is így marad-e.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Csak hogy megszakítsam a hosszas vitapostokat egy rövid benyögéssel: befejeztem a Yukikazét és azt szeretném megtudni, hogy normális-e, ha elsőre nem értettem mindent? :-P

Egyébként tetszett (azért valamit értettem is, hehe), gyönyörű és a karakterek is jók voltak, bár Rei néha megőrjített azzal, hogy állandóan csak nagyokat hallgatott és emo-fejeket vágott. Jack normálisabbnak tűnt, barátságos és csacsogósabb karakter, az ő személyisége "kövehetőbb" volt. És egyébként is Nakata Jouji rulz. :D Viszont az ENGRISH nagy mennyisége rettentően idegesített...
Az OP szerintem elég semmilyen volt, az ED meg aranyos, csak sehogy nem tudtam összehozni az animével... bár ez nem szokatlan jelenség, a Gintama "új", második ED-je is ilyen. :D
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

(Én nem reagálok a fenti vitapostra, ugyanis Johan postjával a dolog túlment azon a határon, ameddig még egy kicsit is komolyan tudtam venni.... :D Más kérdés, hogy a "szerintem az egész sorozat nem éri meg az elemezgetést" kifogást sose szívleltem, de mindegy.)

Sz'al abszolút normális, hogy elsőre nem értettél mindent a Yukikazéből... xD;; ahogy az ismertetőben is írtam, sajna a szájbarágástól való tartózkodással kicsit átestek a paci túloldalára, úgyhogy nem mindig egyértelműek az összefüggések. De sztem ha megnézed mégegyszer és odafigyesz az apró, nem fontosnak tűnő dolgokra is, akkor összeáll a kép. (Btw, itt kitárgyaltuk pár részletét: http://aplusztv.hu/forum/viewtopic.php?id=773 )

Amúgy én nagyon bírtam Rei hallgatását meg az emo fejeit. :D Általában nem bírom az emo karaktereket, de Rei simán túllép az "emo/angsty bishi" dolgon, egyenesen bele a "wtf, ezt miért engedik szabadlábon mászkálni? O_o" kategóriába. xD
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Jelenleg énis Death Note-ot nézek, és már a kedvencem is lett. :3 Azt hiszem a mangát is olvasom majd mellé.^^
Ja, meg amit még elkezdtem, az a Shakugan no Shana. Eddig 4 részt láttam, annyira még nem fogott meg, de azért nézem tovább..^^
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, megnéztem ezt a Kyoushirou to towa no sora c. dolgot, vagyis az első epizódját... Amúgy nem tudom, miért néztem bele, az ilyesmi nem szokott az esetem lenni, de ennek tetszett a karakterdizájnja.

Mindenesetre, erről az animéről mindenki csak úgy beszél, hogy "Kannazuki no miko 2", ami nekem nem mond sokat, mivel a KnM-et nem láttam. De sz'al.... :DDDD Ez a cucc, ez olyan, mintha vmi nagy, uniszex dating simből csinálták volna. :D Vannak a bishoujók (a cute, ártatlan leány, a legjobb barátnő, a catgirl, a maid, stb), van a hegedűn játszó, pritiboy herceg, van Kamui... izé, a diáktanács-elnök, plusz egy egész falka überbishounen... xDDD Mindez fantasy-gakuen settingben, mechákkal. Ami nagyon vicces volt. :D;;

A többi meg.... kegyetlen. xD Én nem tudom, ezt komolyan kéne-e venni vagy sem, de helyenként már paródia volt az egész. Már helyből úgy kezdődött, mint az Utena, és kicsit végig megmaradt a fíling, mert utoljára az Utenában láttam ennyire eklektikus és eltúlzott dolgokat. :D Aztán, a "bishounen katalóguson" meghaltam, a hegedülő bishounenen úgyszintén, az "OMG NANTE KOTO!!" jellegű, virágokkal keretezett angsty menekülésen kidőltem, a HIMESAMA KICK!! is kész volt, a catgirl vs. maid fightot végigröhögtem, de a csúcs az volt, mikor az iskola tetején zajló mecha fight kellős közepén hősnőnk éppen hullana alá a végzetébe, de a herceg beugrat egy fehér lovon, és megmenti.... xDDDD btw, a paci később a maid közreműködésével(?) valami repülő szerkezetté(??) változik. xDDD Esküszöm, mintha valami álmodozó tinédzserlány találta volna ki, ami csak azért wtf, mert elvileg ez elsősorban dansei-muke cucc. O_o (Dansei-muke, ez?! O_O)

Az mondjuk tetszik, hogy az egésznek van egy ilyen reménytelenül oldschool hangulata, de sajna abba nem igazán illenek bele a catgirlök meg maidek meg hasonlók. Mechákról nem is beszélve. :D Na mindegy, ezt a részt végigröhögtem, úgyhogy a következőt is megnézem. :D

Btw, a nevek... hogy lehet vkit Kuunek hívni? O_o Értem én, hogy ugyanaz a kanji, mint a sora meg minden, és hogy omg symbolism, de sztem kevésbé lett volna gáz, ha Sorának hívják a lányt. ^^;; Meg Kyoushirou... sz'al ha már Ayanokouji (általános arisztokrata jellegű név) a vezetékneve, akkor lehetett volna kicsit fancybb a keresztneve, mert ez kb. úgy hangzik, mint a Rockefeller Béla. :D;;

ETA:
Jut eszembe, megnéztem ezt az Afro Samurai c. csodát is, vagyis az első epizódját... és sux. :P Nem azért, mert alapvetően amerikai, hanem azért, mert "anime ahogy az USA látni akarja", vagyis szexvérerőszakYAAAY. És persze oda meg vissza van magától. :3 Nemt'om mi lesz a következő amerikai/japán anime projekt, de remélem, hogy nem egy újabb "Ninja Scroll Extreme w/ Samuel L. Jackson"...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

ragenote: Azért azt hozzá kell tenni, hogy nagy valószínűséggel kegyetlen sok pénzt tettek le az amerikaiak a Gonzo elé, ugyanis azt hiszem, túlzás nélkül állíthatom, hogy ez az animáció, amit produkáltak, mindent üt, ráadásul nem is kicsit.
Amúgy sux bizony, egy tipikus, 60 IQ-s amerikai retardáltaknak való showról van szó, ami nem elég, hogy minden klisét felvonultat, ami csak létezik, de ráadásul annyira bugyuta, hogy mellette az Elfen Lied valóban mély, filozófikus tartalommal bír.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rage írta:ragenote: Azért azt hozzá kell tenni, hogy nagy valószínűséggel kegyetlen sok pénzt tettek le az amerikaiak a Gonzo elé, ugyanis azt hiszem, túlzás nélkül állíthatom, hogy ez az animáció, amit produkáltak, mindent üt, ráadásul nem is kicsit.
Állítólag vmi 1 milka dolcsi/epizód a budget... ami csak azért fáj, mert közben nézem a szintén Gonzo projekt Red Gardent, ami meg már csak a pre-recording miatt is szenved attól, hogy kevés pénzből készül. :neutral: Közben meg elvernek ennyi pénzt egy agyatlan, klisés presztízsprojektre. (Legalább szép lenne, vagy valami... de a karakterdizájn randa, és az egészben nincs semmi stílus, eleganciáról vagy kreativitásról nem is beszélve.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ööö, éppen most jön, 46%-nál tartok. Ezek szerint egy rendkívül látványos sz*rra számíthatok :(

Edit:

Megtekintve. Hát nagyon nem egyszerű. Ilyen szinten bárgyú animét talán még soha nem láttam. Nagy kár, hogy pont egy ilyen trágyát dolgoztak ki olyan szinten, hogy :shock: .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anubys 2007.01.05. 16:54-kor.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
kikuchiyo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.10.14. 15:20
Tartózkodási hely: A létminimum alatt

Hozzászólás Szerző: kikuchiyo »

1 millió dollár epizódonként? Annyiból két átlagos magyar film kijönne.
Lehet, leszedem, ha már ennyire dícséritek...

...de ha valami igazán rosszat akartok látni, a Saint Octobert nézétek meg.
Pocsékul animált, koncepció nélküli kliséhalom, már a rész címében is szerepel, hogy "gothloli", és az az átalakulási jelenet, amikor a loli kiszúrja a feje fölött lévő trágyagömböt, majd a lecsurgó, lezúduló lé kuro-lolivá változtatja: na az tényleg mindent üt.
El is vette a kedvem ettől az egész évadtól...
「勝利か失敗か、マイン・カイザー?」
「違うな。『失敗かより完全な失敗か』だ。」 - (LoGH :))

Jelenleg nézem: Romeo×Juliet, Darker than Black, Seirei no Moribito, Dennou Coil -- Priority Project: To Get A Life (cancelled)
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

kikuchiyo írta:1 millió dollár epizódonként? Annyiból két átlagos magyar film kijönne.
Egy átlagos anime egy epizódja is belekerül 30.000.000 jenbe ami durván 300.000$ ha ahhoz viszonyítod alig 3.3x-os csak a költségvetése az átlagoshoz képest.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

mufurc írta:"anime ahogy az USA látni akarja", vagyis szexvérerőszakYAAAY
Csak tudnám, ezeket a "mit kíván a közönség" dolgokat ki és miből szűri le... Ha elmegyek valami nagyobb anime portálra ahol vezetnek toplistát (pl. ANN), akkor qrvára nem ez köszön vissza. Rendben, ebben nem csak az USA van benne, de mégis ez a 2. legnagyobb anime felvevő piac, és ennek tükröződni kéne. De nem így van.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Azért ne keverd azokat, akik már anime-fanok, azokkal, akik nem azok, és akiknek a figyelmét extremitásokkal lehet legjobban felhívni az animére. Sz'al, odaát, de sztem itthon is, sokaknak úgy kezdődött az anime-fandom, hogy megnézték a Ninja Scrollt vmi hasonlót, és azt látták, hogy "húúú omg ez HARDCORE, ilyet még nem láttam, kell még!" (manapság ugyanez megy az Elfen Lieddel és tsaival, de az Eva is hasonló, csak ott az agyament erőszak meg pucérkodás helyett van "omg keresztény szimbolika" meg Rei :3).

Aztán ha az ember nekiáll animék után érdeklődni, előbb-utóbb lát eleget ahhoz, hogy jobban kiismerje a műfajt, és az ízlése is finomodik (persze sokak leragadnak a pucérkodásnál és erőszaknál...). Ezek azok az emberek, akik ANN-en és hasonló helyeken írják a toplistákat. De azoknak, akik csak hetente egyszer akarnak egy kis "omg hardcore" stuffot nézni a tévében, vagy akiknek a "felnőtt" meg "érdekes" = "vérszexerőszak", azoknak nem lehet mittomén, Azumangát meg Escát meg Trigunt mutogatni, mert nem fogja érdekelni őket.

A dolgot baromi jól le lehet szűrni egyrészt a n00bok reakcióiból a "hardcore" animékre (Elfen Lied, Ninja Scroll, satöbbi), másrészt abból, hogy pl. a Kill Billben az "anime szegmens" szintén vérszexerőszak volt, és ettől a nem anime-fan közönségből mindenki oda meg vissza volt, hogy HÚ OMG EZ RULZ. A legtöbb animével ellentétben az Afro Samurai elsősorban nem annyira a anime-fanoknak készült, hanem a potenciális fanoknak.

ETA:
Elkezdtem nézni a Sci-Fi Harryt.... eddig 5 részt láttam, és bár az animáció enyhén gáz, az opening és ending a létező legborzasztóbban emo, amit animében valaha láttam, és a főszereplőhöz képest Ikari Shinji egy önérzetes, temperamentumos ember, a cucc maga eddig egy baromi izgalmas thriller. Nem vártam volna - és végülis a sztori önmagában eddig nem is különösebben nagy szám, de a rendezés kiváló, és nagyon megdobja az egészet. A Gungrave mellett ez a második anime, amit látok, ami gyakorlatilag úgy van rendezve, mint egy élőszereplős film/sorozat, és a stílus, ritmus, stb. nagyon feszültté és izgalmassá teszi az egészet. Nem is tudom, mikor izgultam utoljára animén úgy, mint ezen. Húú, mi lesz még itt... o_o)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Bartender 7-8

Kicsit ugyan lassan, de hozzám is elértek ezek a részek is. Nem tudom miért (talán mert én elég sekélyes(megy ez magyarul is emberek) vagyok hozzá), de továbbra is zseniálisnak tartom a sorozatot. Nincsenek benne nyafogó tizenévesek a maguk kis belterjes problémáival, vannak viszont "felnőttek", akik sok más animeval ellentétben sok esetben felnőttként is viselkednek.
A másik, amit kiemelkedőnek tartok az, az ahogy az emberek problémáit megoldják. Jóllehet a felszolgált koktél sok esetben megoldja a gondot, mégsem válik egycsapásra rózsaszínűvé a világ, nincsenek tuti-biztos mindent varázsütésre megoldó gondolatok, csak a karakterek helyzetének újraértelmezése, más megvilágításba helyezése.

Red Garden 12-ig

A karakterek még mindig nem nőttek a szívemhez (és a mufurc által írottal ellentétben Rose nem csak gyilkolászás közben visít, hanem szinte minden döntéshelyzetben), mégis egy fokkal jobb lett a dolog. Végre beindult a sztori, Hervé előtérbe helyezése kifejezetten jót tett a hangulatnak, kíváncsi vagyok milyen irányba megy el a dolog Kate-el (egyelőre csak 2 sablon vonalat tartok elképzelhetőnek, remélem meglepnek a készítők). Tehát, ha nem is tűkön ülve, de várom a folytatást.
Ja és az ending is elviselhetőbb lett 1 fokkal :P

Shinigami's Ballad

Megnéztem ennek is az első két részét, és míg az első rész még nem volt semmi extra, addig a második szabályszerűen elvarázsolt. Jóllehet a problémák kicsit sablonosak, meg azt sem értem, hogy miért mindig fiatalok halálán kell meghatódni, de ettől függetlenül a hangulat az nagyon ott van.
Nem az a tipikus vígjáték, ráadásul nem rohan sehova a sztori :) , ezért elsősorban dráma-kedvelők tudják értékelni, de azért akad benne 1-2 poén is (a legjobb amikor Momo előveszi a shinigami igazolványát :) ).
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Válasz küldése