Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2019.05.09. 00:49 Legalább lesz egy amolyan arany középúton elhelyezkedő vélemény is a két szélsőség (Scineram: "EPIC WIN!", én: "A pokol lángjain égjen meg ez a sorozat, de talán még a készítői is...") között. XD (Mondjuk ha jól értelmezem, még nem vagy a végén, azért kíváncsi leszek, hogy mire a végére érsz, még ugyanígy leszel-e vele... XD)
Most tartok az ötödik résznél, és eddig hellyel-közzel ugyanaz a véleményem mint az előző hsz-ben, szóval eddig egy egészséges 6/10-nek megfelel minden ügyetlenkedése ellenére, pláne ahhoz képest hogy nem volt szimpatikus látatlanban. Mondhatnám hogy furcsa mód nézeti magát, de inkább mondanám azt, hogy hozza egy nézhetőbb C kategóriás akciósorozat nézhetőségét, amin azért segít a valósabbra vett mahou shoujo jelleg. Akármilyen ügyetlenke a kivitelezés, az az oldala mégis csak tetszik, hogy a lánykák inkább egy (természetfeletti okokból) csiri-csárébban öltözött katonai elit alakulat akik drogkartelleket is szalámiznak miközben egy '80-as évekbeli akcióeposz szintjét mímelő szuperfegyverekre vadásznak, és habár ezt nem társítanám egy über szintű dekonstrukcióhoz, de személy szerint jobban elvagyok vele, mint pölö a Madokával.
Titkos írta: 2019.05.09. 00:49
Dodgers írta: 2019.05.08. 18:23Viszont a grafikán igazán dolgozhattak volna, mert nem csak hogy Asuka elég keményen hozza az Ő A FŐHŐS GYEREKEK stílust a többi szereplőtől való se íze-se bűze vizuális eltéréssel, de érződik hogy készítő stúdiónak nem ez volt az odaadástól hemzsegő kedvence.
Na igen és lehet, hogy ezt már írtam a fikapostomban is (csak itt most megéri újra kihangsúlyozni, mivel te láttad "a másik" sorozatukat is... XD), de ez még mindig ugyanaz a stúdió, akik a Killing Bites-ot is összehozták, ami ha nem is bírt egy One Punch Man-i látványvilággal (sőt, 1-2 olcsóbb hülyesége annak is volt, pl. amikor tetszőleges jelenetekben CG-t alkalmaztak a kobraembernél... XD), de azért úgy alapvetően szerintem tetszetősen nézett ki az egész (B cucchoz képest mindenképp), nem volt ekkora elütő érzés X, illetve Y karakter között, valamint nem dolgozott ennyire minimalista látványvilággal, amit egy szebben megrajzolt/meganimált hentai jobb napjain kenterbe ver. :dirr: Szóval igen, én is úgy éreztem, hogy a stúdió emberei mintha a KB-hez képest itt már csak úgy "félgőzzel" dolgoznának, de ahogy asszem már írtam, ennek az is lehet az oka, hogy mangában is jóval szebb azért a KB. :)
Direkt ránéztem az Asuka stáblistájára mielőtt ezt a hsz-t írtam volna, és a MAL szerint úgy-ahogy senki nem dolgozott a Killing Bites-on, szóval a Liden-nek úgymond egy másik "arculata" készítette ezt az adaptációt, és meg is látszik-érződik rajta. Nem tudom, hogy a KB stábja valaha nyilatkozott-e a cuccról, de mernék fogadni arra, hogy az a csapat igenis kedvelte az alapanyagot annyira, hogy a várhatónál több erőfeszítést öljenek bele, annyira mindenképpen, hogy hiába dolgozott a zeneszerző a Naruto-n és a Fairy Tail-en, a KB zenéje mégis elég sajátos ahhoz hogy érezni lehessen a külömbséget a "dübörgés" terén. És ha úgy van ahogy gondolom, akkor meg tudom érteni hogy miért kedvelhették a KB-t, mert az tényleg olyan mintha a 2000-es évek közepén lett volna írva-adaptálva de valamilyen oknál fogva késtek 10-12 évet az idézőjeles buliról, inkább érződik rokon léleknek a Hellsing-el, a Drifters-el, a Guilty Gear-el és a hasonló cuccokkal. Plusz az is segítette gondolom a KB kedvelhetőségét a stáb részéről, hogy nincs benne dekonstrukciós meg miegymás jellegű magasztosabb törekvés az írás szempontjából, hanem tényleg egy szimpla, régivágású B akciósztoriról van szó ami mégsem 100%-ig kőbunkó beállítottságú (pölö Hitomi inkább volt utcai harcos tyúkanyó semmint "nothing personal, kid" pózer). Akármennyire is félig-meddig kellemes csalódás az Asuka, de ott azért érződik, hogy az író a Madoka farvizét akarta meglovagolni mint sok más cucc ebben az évtizedben, és nincs meg benne az a B lazasági faktor, ami a KB-t nagyban azzá tette, ami. Lehetne rosszabb is persze az Asuka (remélem hogy nem), de az animeiparban dolgoznék és választhatnák az adaptálandó mangák között, akkor holt biztos, hogy a KB-re előbb esett volna a választásom, mert az sokkal inkább adja magát arra, hogy az ember elkezdjen törpölni az "ezt hogyan tehetem királlyá-menővé az animében" kérdésen.
Kép Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Mahou Shoujo Tokushusen Asuka

Időközben befejeztem a Titkos és scineram által ajánlott MSTA-t, és amilyen kicsit össze-vissza, de mégsem bűnrossz módon indult a sorozat, ahhoz mérten abszolút konzisztens és a saját stílusához hű maradt a stuff, így meg is ragadom az alkalmat, hogy a korábban írt első benyomásimat idézzem (spoilerbe teszem az átláthatóság kedvéért, de nem lövöm le egyik poént se benne):
SPOILER
Akkori tapasztalat ezt írta: 2019.05.08. 18:23 Eredetileg eszem ágában sem volt belenézni a Mahou Shoujou Tokushusen Asuka című sorozatba, mert őszintén szólva nem jött le volna az róla, hogy legalább jó értelemben lenne vicces-pocsék, viszont Titkos és scineram meggyőztek arról, hogy mégis csak adjak egy esélyt a cuccnak, és az első két rész alapján ez a WEG született belőle, és akkor magyarázom is, hogy miért:

- Micimackó: eddig szinte az összes szörnydizájn egy plüssállatka benyomását keltette, mintha egy elborult kínai piacos Micimackó brigádról lenne szó.

- Rambo 2: a főszereplő itt is egy magának békét kívánó ex-katona (vagy ex-mahou shoujo, mert itt egy, két világ együttműködése révén született elit alakulatról van szó), akit az egykori felettese rángat vissza a harcba, aminek elvileg már vége lett.

- Metal Gear Solid 2 és 4: valahogy az itteni terroristák biológiai fegyvereket tudtak készíteni az egykori háborúból megmaradt Micimackókból, és nem csak a fekete fegyverpiacion kezdenek el terjedni (a'la a Metal Gear-ek az MGS2-ben), de még világszinten is konfliktusok kezdenek kirobbanni ennek hatására (MGS4), és az itteni főhös lényegében ezekre a fegyverekre, és persze a terroristákra vadászik (mindkét MGS).

- Band of Brothers: itt inkább arról van szó, hogy az itteni alakulatban is van bizonyos szintű kötődés a tagok között, dögcédulagyűjtéssel meg miegyébbel.

- Shadow the Hedgehog: avagy az egyik leginkább, önparódiába átcsapó, tényleg kora tizenévesekre szabott edgy valami amit valaha készítettek, és az Asuka-ban is vélem felfedezni itt-ott, hogy szeretne nagyon sokkoló és REAL lenni, mégha nem is rögtön olyan direkt módon mint az StH tette.

Néha mondjuk vannak pillanatai, amikor a hadsereghez és terrorizmushoz köthető PTSD-t tényleg a helyén kezeli, de ezekből van a valamelyest kevesebb előfordulás, és szerintem maga az író sem tudja *olyan* biztos kézben tartani a gyeplőt, és ezért van ott az a bizonyos érzés, hogy inkább vaktában próbál beletalálni az általa elképzelt, "valósabb" mahou shoujo stílusba, amit egyébként viszonylag érdekesnek is tartok. Az is áll persze, hogy elég nagy MGS fanboy vagyok, szóval bárminemű hasonlóságnak örülni tudok, és van annyira ügyetlenül de rendületlenül felvázolva a stílus, hogy egyelőre vevő vagyok a várható hülyeségre, mint pölö a zsoldos varázslók. Viszont a grafikán igazán dolgozhattak volna, mert nem csak hogy Asuka elég keményen hozza az Ő A FŐHŐS GYEREKEK stílust a többi szereplőtől való se íze-se bűze vizuális eltéréssel, de érződik hogy készítő stúdiónak nem ez volt az odaadástól hemzsegő kedvence. Az pedig továbbra se tetszik, hogy MEGINT egy Madoka klónról van szó, de mivel megvan magam véleménye az "ősről", egyelőre nem bánom hogy az MSTA ilyen módon tér el tőle.
Voltaképpen minden klappol azzal amit nemrég írtam, mégha az utolsó bekezdés az, amit egy kicsit kiegészítenék, konkréten az író gyeplőt kézben tartó képességét, mert itt van elásva az értékelést eléggé befolyásoló kutya a leginkább. Az most sem változott, hogy elég sokszor érződik az, hogy volt neki egy elképzelése a "valósabb" mahou shoujo kép elérésével kapcsolatban amit nem tudott úgy *igazán* megragadni, és ez nem csak a nem egyszer oda nem illő poénokra, hülyéskedésekre vonatkozik. Azok vannak annyira ügyetlenek hogy ironikusan elkacarásszon rajtuk az ember, de most inkább arra gondolok, hogy elég számos esetben a durvábbnak, komolyabbnak szánt mozzanatok túllépnek egy pontot, ahol az elgondolt súly és pátosz akaratlanul háttérbe szorul a "klisésen komolykodás/durvaság" hatáshoz képest, pontosan úgy, ahogy egy amúgy potenciállal rendelkező sztorit egy egészségesen C közeli, "bár lett volna ilyen meg olyan" kategóriába tud taszítani, és amilyen gyakran ez előfordul, ahhoz mérten szinte 1:1-ben van ott az, hogy ez közben mégsem *rossz*. Úgy igazán jó se persze, és érződik is rajta, hogy a Madoka által generált szenvedő mahou shoujo vonulat inspirálta, viszont valahogy mégis el tudja érni azt, hogy ez a fajta "katonásabb" mahou shoujo mégis tudjon működni annyira, hogy hiába az elhibázott potenciál, az mégis mutat elég életjelet ahhoz, hogy igenis érezni lehessen az író szándékát a sztorival.

Hiába a túltolások és az oda nem illő hülyéskedés, a PTSD-s jelenetek az esetek túlnyomó többségében tudnak annyira működni, hogy igenis hozzáadjanak a sztorihoz: véletlenül sem fog Pulitzer díjat nyerni a stuff, és a Madoka fókuszának tömörségét se éri el, ugyanakkor (és most brutál szubjektív vélemény jön) nekem valahol tetszett az, amit az MSTA el akart, és el tudott érni. Az is áll persze, hogy ezt javarészt a katonai jellegnek köszönheti amihez nyilván lehet jó pár dolgot társítani, de mégis csak jobban tudta kötni magát a sztorit ehhez, és tudott is meríteni belőle tartalmat a későbbiekhez. Az sem rossz vonás, hogy a sztori nem lobogtatja az ember szeme előtt ezt a stílusbeli választást, a maga módján természetesnek jön le az, hogy "békeidőben" az UN által alkalmazott mahou shoujo-k egy drogkartell főhadiszállását veszik kezelésbe, vagy az orosz csajszi a Spetsnaz kötelékében marad. A bűvös, angélusos DECONSTRUCTION itt nem igazán köszön be ennek ellenére sem, részben mert annyira azért nem kompetens, másrészt nem ez volt a sztori célja, viszont így, a maga kis B-C stílusában sem voltak kilógók az olyan dolgok, mint a zsoldos varázslók Oroszföldről (nem mintha ettől nem lett volna kacarászósan szórakoztató mind a koncepció, mind a megvalósítás), a kínai plüssfigurákat idéző monszták, vagy éppen a maffia csencselései a démonvilág bűnözőivel. Akármennyire ponyva amúgy a sztori jellege, ezt a történetbeli választást ezer és egy módon lehetett volna elkúrni, és az MTSA jóval kevesebbszer bukta be, mint vártam volna.

Azt gyorsan hozzá teszem, hogy ha már Liden Films a stúdió, akkor a Killing Bites trónjaira azért nem tör, ha már ponyvább sztoriról van szó. Az tényleg tökös volt a szó jó értelmében, az MTSA viszont így sem tud egy bizonyos szint fölé ütni, és pont azért, mert "egészséges" mértékben nem jó ponyva: a szereplőgárda így sem maradandó (kivéve talán War Nurse, aki egyszerre ironikusan röhejes comic-relief, majdnem túl edgy, kedvelhetően mulatságos edgy, és mégis talán a legárnyaltabb szereplő az egész bagázsban), a vizuális stílust egy jobb hentai lehet lepipálja, a zene meg sem közelíti a Killing Bites B-metálját, és év végén lehet, hogy nem is fogok rá emlékezni, ahogy a szubkult sem emlékszik a Madoka klónok 90 százalékára. Ennek ellenére mégse lehetne azt mondani, hogy nincsenek bizonyos fokú erényei (akár igazi, akár ironikus), és ezért kapja az 5.5/10-et. Holt ziher, hogy nem ez volt 2019 elejének legjobb cucca, de a legrosszabb sem, és ha szegény még így is Madoka klón, de legalább *próbálta* magát elkülöníteni az ihletőtől, ami már eleve nagy szó.


Rio Rainbow Gate

Alkalmanként elkap a gépszíj amikor /a/-n vadászok néznivalóra, és olyan dolgokat próbálok ki, amiket 8-10 éve lehet hogy látatlanban "lesajnáltam", mostanra viszont vagy a kíváncsiságom lett jobb, vagy az ízlésem lett ficamosabb, de látok bennük potenciált arra, hogy legalább ironikusan szórakoztató legyen, és az RRG pont ez a fajta cucc volt. Az csak növelte a tétet, hogy nem csak kaszinó és pachinko kabaláról van szó, de még a Koei-Tecmo cégkettőssel is összefüggésben van, akik közül a Tecmo sose vetette meg a fanservice-esebb megközelítést (pölö a Dead or Alive játéksorozat), és ha ehhez hozzáadjuk az adaptáló stúdió Xebec-et, úgyhogy minden adott volt egy lehetőleg jobb humorbonbonra, és be is jött a számítás. Részben, mert viccesnek vicceske volt, de pont abból a dinkább, félig ecchi-félig buta-szeleburdi stílusban amit egy ecchi-nél tudok értékelni, amiben egyébként az első epizód nagy része még nem győzött meg annyira. Akkor még voltak egy tipikusabb ecchi-re jellemző kameraállások és miegyebek, de a rész végi kaszinómeccsnél dőlt el igazából, hogy a stáb mit akart kihozni ezzel a sorozattal, pláne hogy az itteni dílerek bizonyos mértékben varázslók, akik látványosan képesek a szerencsét befolyásolni körülöttük. Ezeken a meccseken (is) jön ki az egyébként, hogy az írógárda valószínű szabad kezet kapott az adaptálás során, mert érdekes módon nem a tipikus kaszinójátékokat helyezték előtérbe ilyenkor, hanem különféle, elvontabbra csavart feladatokat, ahol azért a szerencse így is sokat számít, szóval nem voltak keretek közé szorítva, nem kellett erőszakosan a kaszinókat meg a pachinko szalonokat reklámozniuk.

Ezért is lehetett az, hogy valószínű a humor és a sztori tekintetében sem kellett visszafogniuk magukat, és megengedhették azt, hogy a könnyedebb pillanatok ne csak a fanservice-ben merüljenek ki, de az "esztelen", valahol egyszerűbb humorstílus is bőven előtérbe tudott kerülni, ami kapcsán hiába nem mestermű a szereplőgárda túlnyomó része, de ettől még a céljukat bőven kiszolgálják, beleértve a főszereplő Rio-t is, akibe nyilván próbáltak bizonyos szintű waifu fokot beleírni, viszont ez se sült vissza. Egészséges egyensúlyt képvisel az aranyosság és a kaszinó-kompetitív viselkedés között, és vele kapcsolatban lényeges a sztori mikéntje is, mert a hetedik rész környékén bekövetkezik az, ami nem egy ecchi-t volt képes elrontani, vagyis a komolyabb sztorivonal jelenléte. A vázlatos, általános felépítése nem kimondottan újszerű, viszont a vártnál jobban belemászik Rio természetébe mint díler, és itt jön ki az, ami a látszatnál szvsz jobbá teszi a cuccot. Az nyilvánvaló volt, hogy a stábnak volt egy konkrét ötlete a plot irányát illetően, és képesek voltak egy olyan, érdekesebb középpontot eltalálni, ahol hiába tűnne felszínesebbnek a dolog mint amennyire az elő van adva, ha ennek ellenére is *átjön* az hogy mit akartak elérni, annyira mindenképpen jól, hogy a tucat-ecchi színvonal fölé emelje az RRG-t. Személy szerint nem bántam volna, ha végig a hülyéskedés megy, de akármennyire volt bennem egy kis félsz ezzel a sztori iránnyal kapcsolatban, ezt az akadályt jobban vette, mint teszem azt a Kore wa Zombie desu ka első évada, amit pont a tipikus, komolynak szánt de inkább csak a humort kiszipolyozó sztori vágott haza (amit aztán a második évad azzal orvosolt, hogy a tényleges sztori legalább akkora ökörség volt, mint az előtte lévő könnyedebb szakasz). Lehet, hogy olvasatra mintha agyon ajnároznám a cuccot, de nem arról van szó, szimplán elégedett vagyok azzal, hogy egy számomra kedvelhető humorstílust se az ecchi, se a sztori nem folytott meg, és ez azért nem rossz dolog ahhoz képest, hogy mindez egy kaszinó-pachinko kabalához lett összehozva.

Osztva-szorozva egy 7.5/10-et simán megér nálam a cucc, ami ja, kissé-nagyon bugyuta-hülyeség lehet ízléstől függően, de jó példája annak, hogy nem mind szar ami annak látszódik, és csak motiválni tud annak, hogy több olyan dolognak adjak esélyt, ami kapcsán anno meg se fordult volna a fejemben.
Kép Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Akosss »

One Punch Man 2. évad 8 rész után:

Nem csodálom, hogy a Madhouse elállt tőle és nem akart új évadokat készíteni. Ugyanis ez az évad valami hihetetlenül szar. Nagyon szeretik szidni a J.C.Staff-et, hogy elcseszték az egészet, de én azt mondom, hogy ezzel az alapanyaggal a Madhouse se tudott volna sokkal többet kezdeni, csak sokkal szebb animációt tett volna le az asztalra. Szóval igen, az animáció és úgy általában a rajzolása az egésznek gány, bár nézhető, de az első évad revaccsolása után csak még jobban kiütközik a különbség a kettő között és hogy mennyit jelent ebben a sorozatban. Mert azért az első évad végén lévő Boros és csapata elleni csata is halál unalmas lett volna, ha nincs mögötte az a remek animáció. Na most, az animáció csak egy dolog, nem ezért írok. Ez a cucc mindent, ami jó volt az első sorozatban, kihajintott a kukába. Körülbelül a 2.-3. rész óta egy darab poén nem volt a sorozatban, vagy legalábbis vicces poén nem - az első évadon sem szakadtam a nevetéstől, de azért kuncogni tudtam rajta, megmosolyogtatott, szórakoztatott. Míg az első évad tulajdonképpen a shounenek fricskája (azért nem teljesen), ez az új szinte teljesen ugyanolyan, mint bármelyik tucatshounen. Sem Genos, sem Saitama nem egy komplex karakter, de SZÓRAKOZTATÓAK - részek óta sehol nincsenek, kb. mellékkarakterek. Helyette van egy csomó rettentően unalmas, még kevésbé kidolgozott, félredobható sablonkarakter, akik senkit nem érdekelnek. Szétunom az agyam a részeken, annyira semmilyen az egész.

Na és akkor most bővebben, hogy miken "akadtam ki", a teljesség igénye nélkül. Innentől lesz SPOILERES, úgy olvassátok tovább. (De mivel kétlem, hogy a fórumon bárki is meg akarná nézni ezt az évadot azokon kívül, akik már elkezdték, így nyugodtan olvashattok tovább. XD)
Bedobták Garou-t az elején, mint kvázi fő antagonista, aki baromi erős és a hősöket gyepálja egyenként. Már itt is húztam a számat, mert azt hittem, erre fog kiépülni az egész évad, hogy bedobtak egy főellenséget, akiben az a twist, hogy ember, nem szörny és a hősök nem tudnak vele mit kezdeni, de majd a végén Saitama fog. Az, hogy végig megy az A és S-rangú hősőkön, az azért is baj, mert egyrészt úgyis tudni, hogy Saitama fogja majd valószínűleg legyőzni, másrészt a gyatra animáció miatt a harcok nem szórakoztatóak egy cseppet sem, így szimplán csak időt húzunk, a nézők meg unatkoznak. Na sebaj, mert félredobtuk őt is egy pillanatra, jöjjenek a legyőzhetetlen, Boros szintű szörnyek tömegesen a földre, Saitamát meg küldjük el egy felesleges tournamentre, ahol megismerkedünk egy csomó felesleges karakterrel... SIGH!!! Így míg a föld veszélyben van és még az S-rangú hősök sem bírnak el a szörnyekkel (vagy éppen Garou-val harcolnak, mert miért ne), Saitama ne legyen ott, hogy rendet rakjon. Na mindegy, mert a felesleges tournamentnek vége, a szörnyek betörtek az arénába is és ismét volt egy Saitama nélküli rész, mert... idk, átöltözött a szuperhős ruhájába, amíg a többiek szenvedtek? Vagy csak így lehetetett EPIC módon lezárni a részt, ahelyett, hogy mondjuk rövidebbre zárták volna az unalmat? Már most alig várom, hogy túl legyünk ezen az egészen.

Szóval khm... egy szebb animációval egy fokkal élvezhetőbb lehetne, de ezzel a sztorival sokkal jobb nem. Halál unalmas, nagyon tucat, nem ajánlom senkinek. Míg az első évad a revaccs után is egy erős 7-es, ez valahol a 3-ast tapossa.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi, akkor legalább most már 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az S2-t nem fogom ebből megnézni, tekintve, hogy anno nekem az S1 is ilyen "egynek elment" élmény volt. Nem volt egy rossz anime, sőt, bizonyos elemeiben valóban újszerű volt, vagy legalábbis kitűnt az akkori szezon/év animéinek tengeréből, viszont amiket itt most leírtál, azok az érzések bennem már S1 alatt is ott kavarogtak, illetve számomra már úgy az első szezon fele környékén elkezdett "elfáradni" a sorozat. Eredetileg amúgy akartam ide valami "OPM S1 benyomások" jellegű elemzősebb, hosszabb postot, de ha eddig 2-3 év alatt nem sikerült rávennem magam erre, akkor a fene sem tudja, hogy mikor kerül majd erre sor (már ha egyáltalán... XD), szóval ha már így "felvezetted" a dolgot, akkor én "folytatnám", igaz, csak az első szezonos élményekkel. XD

Szóval alapvetően ez egy szórakoztató sorozat volt, jó kis szuperhős paródia, stb., viszont az a hype, ami körülötte volt, szerintem már S1 idején is igen erősen el volt túlozva. Egyrészt azért shounen fight, avagy egyáltalán szuperhős paródia témában még animék között sem volt akkora fehér holló, így jókat kuncogtam már anno is a fanboyokon, akik olyanokat találtak írni, hogy "A SHOUNEN FIGHT MŰFAJ DEKONSTRUKCIÓJA!!!!!44" és hasonló túlzó blődségek, mintha minimum a Madoka jött volna el sárga-piros ruciban. XD A másik meg az, hogy a paródia egy dolog, mert valóban vicces, meg kifiguráz nem egy shounen fight/szuperhíró klisét, csak éppen szegény hamarabb lejárt nálam, mint a három napos tej, konkrétan míg egy Ranmán 160 valahány részen át csaknem non-stop tudtam röhögni, addig itt már úgy a 6-7 rész környékén elkezdetem ásítozni, mert annyira egykaptafás volt a legtöbb rész sztorija.

Kezdődik a dolog ott, hogy Saitama istentelen módon túltápolt, ami ugye a poénok fő forrása és pár részig valóban vicces is, hogy olyan fazonokat kezel le 20 perc alatt, amik egy átlag shounen animében komplett arcok főgonoszai szoktak lenni. XD Csak aztán egy ponton túl úgymond saját magát rúgja tökön ezzel az egész koncepcióval a sorozat, hiszen hatszázadjára már nem vicces, hogy főhősünk a szó szoros értelmében One Punch Man, mert tényleg minden ellenfelet egyetlen ütéssel kifektet. (Oké, Boros volt ugye a kivétel S1 végén, de igazából én benne is csalódtam, mert szimplán elővették azt, hogy "jajj, hát ő olyan erős, hogy neki nem elég egy ütés, hanem...több kell". Vártam volna pl. valami olyan ellenfelet, aki pl. a gravitációt irányítja, ha már Saitama ökle annyira halálos, hogy egyetlen ütés és neked véged, akkor logikus lett volna pl. egy olyan fazon, aki épp ezért mondjuk így próbálja "tompítani" hősünk punchait, vagyis ha már vele nem bír el, hát a környezetet formálja a saját javára... vagy akármi.) Szóval ez az "übertáp állat vagyok" dolog akkor szokott működni, ha az ellenfél is az, így viszont az első 2-3 "lol, egy ütéssel kifektette!" jelenet után már eluntam az egészet.

Na, de itt jöhetne képbe, hogy mi van a többi szereplővel? Hát öhm...Genos kivételével szinte halál nem érdekelt senki, annyira nem voltak jó karik, hogy megfogjanak, a harcoknál pedig értelemszerűen ha Saitama még a történetet is unalmassá tette az OP képességével (lol, tényleg, az "OPM" szerintem nem is "One Punch Man"-t, hanem "OverPoweredMan"-t jelöl... XD), akkor evidens, hogy a többieket is teljesen elnyomta. Jó példa erre a sorozat közepe körül feltűnő Halkirály vagy ki a franc. Az a 2-3 rész számomra a sorozat legunalmasabb, vontatottabb, nyögvenyelősebb epizódjai voltak, tipikus "Godotra...Gokura...Saitamára várva" töltelékrészek, amikre rá lehetne mondani, hogy "na jó, dehát a DBZ-ben is hány ilyen volt", nos igen, csak ott pl. amíg Gokura vártak, azért a többiek is csináltak valamit. Elterelték a gonosz figyelmét, próbálták lenyomni, netán legyengítették, stb. Itt semmi ilyesmi nem történt, Halkirály még az S-szintű Genossal is röhögve feltörli a padlót és akkor a készítők úgy próbálják megkedveltetni a többi karaktert, hogy pl. a max újságkihordásra alkalmas harmadvonalbeli biciklis hős századjára is hülyére vereti magát a hallal, mert legalább addig sem az embereket üti. Itt egyébként szokatlanul komolyra vette a sorozat a figurát, szal ezt sem értettem, ahhoz képest, hogy mekkora műfajparódia, vagy dekonstrukció lenne ez a fanok szerint sokszor a legrosszabb pillanatokban volt képest előkapni a legagyonrágottabb animés és/vagy hollywoodi kliséket. Az egyik volt pont ez a halas jelenet, ahol biciklist jól elverik, de az embereknek mégis átjön az üzenet és az egész stadion éljenzi a nevét. Én meg double-checkoltam, hogy nem valami GI Joe-t, vagy hasonlót nézek-e... XD Vagy emlékszem, ott volt az a jelenet, amikor kizárólag azért kezd el Saitama bunkózni az emberekkel, hogy a ne a gyengébb hősökre legyenek pipák, akik semmit nem tudtak csinálni, hanem őrá. Ez azért vicces, mert ezt a karaktert előtte úgy 6-7 epizódon át úgy mutatták be a nézőknek, mint aki tesz erre az egész hős-témára, nem érdekli a hivatalos erőszint-besorolás, a többi hős által ráerőltetett baromságok, az emberek véleménye, stb-stb., hanem ő szimplán csak úgy van és ha jön a gonosz, lenyomja, mert ő ezt így szabadúszó-szinten, hobbiként műveli. :D Sokkal inkább el tudtam volna képzelni róla, hogy ennél a "cseszegeti a tömeg a gyengébb hősöket" jelenetnél bevágja a fapofa "A....sou ka!"-fejet (tudjátok, amiből mém is lett... XD), mint hogy előadjon egy ilyen tsunderés pszichológiai hadviseléses nagyszínpadi jelenetet, szerintem ez annyira nem ő volt.

De ha már többi hős: szvsz ezt a "Bosszúállók" vonalat sem kellett volna erőltetni. S1 első fele pont azért volt jó, az adta a báját, hogy Saitama egy tök egyszerű ember, ehhez az egyszerű személyiségéhez társul az, hogy ahogy írtam, szimplán csak hobbiból, saját maga teszi taccsra a gonoszokat, mert hát ez a hős feladata, lenyomja a gonoszt, csak így, egyszerűen. XD Itt még a plot is sokszor ennek volt alárendelve, pl. nem tudom már, hogy a szúnyognős, vagy az őrült tudósos részben volt-e, de a cselekmény úgy indult, hogy Saitama el akar menni valami supermarketbe, mert csak aznap él az akció a kedvenc kajájára. XD Csak hát sorban jönnek a debil gonoszok és kénytelen végigverni őket, különben sosem hagyják eljutni a boltig. (És a nap végén le is marad róla szegény... XD) Ez így teljesen lol volt, bemutatta, hogy mennyire nem ezen az "OMG, I'M THE HERO!" témán jár az agya alapjáraton és talán ez volt az egyetlen olyan dolog, ami az OP-ségét az elején még kompenzálta, hogy ez a hatalmas erő egy amúgy végtelenül egyszerű lelkivilágú/igényszintű emberben koncentrálódott. Csak aztán az írók úgy gondolták, hogy ha már a Marvelnek van Avengers, a DC-nek meg Justice League, akkor nehogy már nekik ne legyen ilyen, úgyhogy a sorozat fele körül be is szervezik Saitamát (akarata ellenére) egy ilyenbe. (Ha jól emlékszem, Genos ötlete volt, Genos fiam, én szeretlek, de közvetve a te hibád, hogy a sorozat elindult a lejtőn... :dirr:) Ugyanis innentől indult el az általad is felhozott másik zavaró tényező: behoztak kismillió új szereplőt, ám mivel a gonoszok továbbra is Saitama erőszintjéhez vannak belőve, ezért ez a másik X+1 karakter baromira nem tudott semmit sem kezdeni már S1-ben sem a gonoszokkal, mindegy, hogy Halkirály, Boros, vagy valaki más, nagyon ritkán tudták Saitama nélkül lerendezni az illetőt. (Na jó, telekinézises loli még néha villantott valamit, bár megjegyzem, nagyon örülök, hogy a nagy klisékifordító animénk azért pl. egy tsundere lolit sikeresen "becastingolt", úgy kellett egy ilyen jellegű kari pont ebbe a sorozatban, mint só a sebbe. -____- Még ha belőle is paródiát csináltak volna, aztán kaptunk volna egy olyasmit, mint anno a Papillon Rose-ban, ahol az egyik loliról kiderült, hogy a moemoéskedés nála egy álca és amúgy egy tajparaszt, de nem, itt csak végig nyomta a tsuntsunt.) Szóval a készítők kb. belevitték magukat egy jó kis 22-es csapdába: ha Saitama harcol, az unalmas, mert "I only need one punch!" ugye... Ha bárki más harcol, az unalmas, mert az meg ennek az ellentéte: egyetlen ütést sem tudnak bevinni, ellenben a gonosz felmossa velük a padlót. Ergo mindenképpen egy kiegyenlítetlen (= unalmas) fightot fog bámulni a kedvez néző, épp csak vagy a jófiú, vagy a gonosz lesz irreálisan tápos. Ennek kivétele volt a Boros fight, de ott meg szimplán átmentünk DBZ-be, ahol két tápos ellenfél veri egymást baromi látványosan, amivel úgy alapjáraton nincsen baj, meg végre legalább izgalmas az összecsapás, csak akkor meg ráébredünk, hogy ez a harc kb. semmiben sem különbözik az összes többi shounen fightban látott bossfightoktól.

Ez a sorozat szvsz úgy lett volna poén, ha végig maradnak úgy az első 4-5 rész koncepciójánál, miszerint Saitama csak élné az átlagos mindennapjait, de mindig jön valami hülye, aki "zaklatja", ezért hát kénytelen leverni. XD Nem azt mondom, hogy ezt ne lehetne hosszútávon megunni, de még mindig tovább kitartott volna, mint ez a "One Punchline"-jellegű történetírás. Amúgy a fenti fikázások alapján most lehet úgy tűnik, hogy rühelltem ezt a sorozatot, de nem, egyrészt vígjátékként volt aposztrofálva és kb. végig röhögtem/vigyorogtam az egészet, ergo a célját elérte, csak egyrészt már akkor is nevetségesnek éreztem azt az egekbe hypolást, ami a sorozat körül volt (megnézés előtt szimplán csak szkeptikusan nem akartam hinni nekik, megnézés után pedig a fejemet fogtam, hogy micsoda fan-belemagyarázásokat voltak képesek egyesek kitalálni), másrészt meg azok a fenti problémák, amiket itt Ákos említett S2 kapcsán, nálam már az S1 második felében felütötték rút fejüket, szal már akkor azon kezdtem agyalni, hogy "mi lesz ebből hosszú távon?" és ahogy itt most olvasom, kb. az lett... ^^" De amúgy jól írja, olyan 6-7 körülre lőném be én is, szóval nem volt ez egy rossz sorozat, de azért én S1 után nem azt éreztem, mint a vérfanjai, hogy "S2 WHEN????", inkább azt, hogy "szép volt, jó volt, elég volt".
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta: 2019.05.31. 19:46Azt gyorsan hozzá teszem, hogy ha már Liden Films a stúdió, akkor a Killing Bites trónjaira azért nem tör, ha már ponyvább sztoriról van szó. Az tényleg tökös volt a szó jó értelmében, az MTSA viszont így sem tud egy bizonyos szint fölé ütni, és pont azért, mert "egészséges" mértékben nem jó ponyva[...]
Meg most nem emlékszem már, hogy ezt a múltkori postomba beleírtam-e, de ahhoz képest, hogy egy ilyen című animétől, hogy "Killing Bites", mit várna az ember, szerintem az Asuka simán öncélúbb és szadistább volt brutalitás terén. Ment a KB-ben is "véreskedés" egy bizonyos fokig, de ott egyrészt állatemberek harcoltak egymás ellen, nyilván ilyenkor várja valahol a néző, hogy ilyen fightok nem sakkmeccsek képében fognak eldőlni, másrészt azért ott a "fair meccs" megvolt abból a szempontból, hogy azért "génkezelt ember vs génkezelt ember" esett egymásnak, ilyen unfair, cheap sokkoló izére nem emlékszem, amit pl. "pszichogirl" meg a két orosz zsoldosmágus csinált szerencsétlen csajjal és akkor még mutatják is, ahogy kvázi "karamellizálják" a húsát, mielőtt kitépik, miközben ő könnyezve ordít...
Dodgers írta: 2019.05.31. 19:46Alkalmanként elkap a gépszíj amikor /a/-n vadászok néznivalóra, és olyan dolgokat próbálok ki, amiket 8-10 éve lehet hogy látatlanban "lesajnáltam", mostanra viszont vagy a kíváncsiságom lett jobb, vagy az ízlésem lett ficamosabb...
Illetve a leggonoszabb magyarázat: az animék átlagszínvonala úgy "generációnként" romlik egyet, ezért ami az előző generációban még gagyinak tűnt, mára az a standard és hozzászoktunk. :dirr: (Jó, ezt leginkább csak a bennem élő "vén fasz" mondja most, de amikor egyszer azon gondolkodtam, hogy hogyan lehet, hogy én is nem egy olyan sorozatot találok évek múlva jónak, vagy legalábbis jobbnak, mint akkor, amikor megjelent, speciel nekem ez a fenti is beugrott, mint lehetséges magyarázat. XD) Amúgy ezzel a Rio anno nálam valahol a kettő között volt: szemeztem vele, egy darabig nézegettem is, de aztán vagy eluntam, vagy már olyan mértékeket öltött benne a gagyi, amik nem tudták a pozitívumait feledtetni velem. Aztán ki tudja, lehet én is teszek majd vele egy újabb próbát valamikor. :) (Jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy eleve én ezt anno csak azért kezdtem el, mert Rio hangja Inoue Marina volt, nem sokkal a Gurren Lagann után jártunk és úgy kalkulálgattam, hogy "ha az egyik animében IM egy vörös hajú, szexi bögyös csajt szinkronizál és az az anime jó volt, akkor biztos ez a másik anime is jó lesz, amiben szintén egy vörös hajú, szexi bögyös csajt szinkronizál", de hamar kiderült számomra, hogy azért ez nem ennyire egyszerű... XDDD)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2019.06.01. 01:12
Dodgers írta: 2019.05.31. 19:46Azt gyorsan hozzá teszem, hogy ha már Liden Films a stúdió, akkor a Killing Bites trónjaira azért nem tör, ha már ponyvább sztoriról van szó. Az tényleg tökös volt a szó jó értelmében, az MTSA viszont így sem tud egy bizonyos szint fölé ütni, és pont azért, mert "egészséges" mértékben nem jó ponyva[...]
Meg most nem emlékszem már, hogy ezt a múltkori postomba beleírtam-e, de ahhoz képest, hogy egy ilyen című animétől, hogy "Killing Bites", mit várna az ember, szerintem az Asuka simán öncélúbb és szadistább volt brutalitás terén. Ment a KB-ben is "véreskedés" egy bizonyos fokig, de ott egyrészt állatemberek harcoltak egymás ellen, nyilván ilyenkor várja valahol a néző, hogy ilyen fightok nem sakkmeccsek képében fognak eldőlni, másrészt azért ott a "fair meccs" megvolt abból a szempontból, hogy azért "génkezelt ember vs génkezelt ember" esett egymásnak, ilyen unfair, cheap sokkoló izére nem emlékszem, amit pl. "pszichogirl" meg a két orosz zsoldosmágus csinált szerencsétlen csajjal és akkor még mutatják is, ahogy kvázi "karamellizálják" a húsát, mielőtt kitépik, miközben ő könnyezve ordít...
Az átlagemberek jelenléte a KB-nál mindenképpen segített, de szerintem inkább az segítette igazán, hogy nem egy kimondottan világmegmentésről van szó, amiben démoni plüssszörnyek meg varázslatos pszichoidióták akarják megégetni a világot, hanem egy akciófilm szinten mozgó jó vs. rossz koncepcióról van szó ami nincs epikus szintre felfújva, ami aztán persze sokkal inkább adja magát az oda illő brutalitáshoz. Mert igen, hétköznapibb figurák esnek egymásnak, és az ellenfelek sem egy másik dimenzóból, más realitásból átszökött valamik, hanem mindenki ugyanabból a valóságból indul ki és úgy adják bele azt amit tudnak. És akármilyen pátoszosan hangzik ez, de pont ez az, amitől jobban tud ütni a KB akciója az Asukához képest: a tökösség megvan, a metál megvan, az ember-állat fúziók érdekesebb harcokat és nézőpontokat tudnak generálni, és nézőként is közelebb áll az emberhez ez a felállás, hiába lenne tartalmilag "magasztosabb" az Asuka.

Titkos írta: 2019.06.01. 01:12
Dodgers írta: 2019.05.31. 19:46Alkalmanként elkap a gépszíj amikor /a/-n vadászok néznivalóra, és olyan dolgokat próbálok ki, amiket 8-10 éve lehet hogy látatlanban "lesajnáltam", mostanra viszont vagy a kíváncsiságom lett jobb, vagy az ízlésem lett ficamosabb...
Illetve a leggonoszabb magyarázat: az animék átlagszínvonala úgy "generációnként" romlik egyet, ezért ami az előző generációban még gagyinak tűnt, mára az a standard és hozzászoktunk. :dirr: (Jó, ezt leginkább csak a bennem élő "vén fasz" mondja most, de amikor egyszer azon gondolkodtam, hogy hogyan lehet, hogy én is nem egy olyan sorozatot találok évek múlva jónak, vagy legalábbis jobbnak, mint akkor, amikor megjelent, speciel nekem ez a fenti is beugrott, mint lehetséges magyarázat. XD)
A vén fasz jelenség nálam is bejátszik, de abban az értelemben, hogy a kor előrehaladtával kezdek nyitottabb lenni olyan dolgok iránt, amik évekkel ezelőtt vagy nem érdekeltek, vagy valami oknál fogva élből elutasítottam az első kézbeli tapasztaltszerzést, és ezek a potenciálisan szórakoztató ecchi ökörségek képezik az egyik fő kategóriát ilyen téren. A másik egyébként az inkább gyerekeknek szánt cuccok amik felnőttek számára is szórakoztatóak tudnak lenni, mint teszem azt a Keroro Gunso, a Bomberman Jetters, a Medabots, vagy a Miss Layton, de a két kategóriában közös az, hogy leginkább az érdekel, hogy tud lenni bennük olyan minőség, ami nem csak önmagukban "érvényesek"de a műfajok hírhedtségének is ellent tudnak mondani. A generációnkénti átlagszínvonal romlást amúgy sem osztom amiatt, mert anno is volt egy rakás szemét, amit a Crunchy előtti fansub- és közösségi vadnyugat az idő enyészetévé tett és a mostani szezonból is van legalább 5-6 cím amire szívesen szakítanék időt, de ettől függetlenül is részben pont azért szeretek az említett két kategóriából mazsolázni, mert nem egy olyan, minimum decens cuccot lehet találni, amiről amúgy a kutya nem beszél mostanra, mégha azt elismerem, hogy van annyira rugalmas a humorérzékem, hogy még a leggyerekesebb hülyeségen is tudom "legit" élvezni ha érződik mögötte a jó írói érzék. Aztán nem tudom, hogy mennyire segíti a sztrít kredemet, hogy a első Queen's Blade első epizódját sem tartom most vészesnek a maga turbó-Xena módján, de yeah, amíg valamin érződik az értékelhető minőség (akár "valódi", vagy ironikus), addig felőlem megér egy próbát.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akosss írta: 2019.05.31. 22:27 One Punch Man 2. évad 8 rész után:
Amúgy sem terveztem folytatni, de a postoddal csak jobban meggyőztél ezen prekoncepcionális felvetésem hitelességéről. :D

Mondjuk nekem az első évad is gyorsan belefulladt önmaga repetitívségébe, szal az elején még valóban vicces, fricskázós, kicsit újszerű és szórakoztató, de aztán gyorsan értelmét veszti, a lelkesedésemet pedig a szőnyeg alá söpri. Tényleg csak az animáció és a belőle jövő KEMÉNYSÉG-faktor tartották bennem a lelket (meg egy-két mellékszereplő a vége felé), mert imo ez is egy olyan koncepció, ami egy 6 részes OVA formájában működött volna csak igazán. Utolsó szeg a koporsóba pont ezen kvalitásainak elvesztése, szóval vedd ki az utolsó, tényleg működő komponenst egy sorozatból, és várd, hogy utána ugyanúgy tárt karokkal fogadják. Szóval nah, egybevág a véleményem Titkoséval.

Mondjuk én ONE másik művétől, a Mob Psychótól sem vagyok elájulva, mert az meg másképp volt MEHH.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Iiigen, én is teljesen egyetértek, éreztem azért én is, hogy már az első évadban kicsit kifulladt a sztori. Az első 7 rész még tök jó volt, aztán a Titkos által említett Halkirályos részek már kevésbé és a Boros-os finálé is hagyott kivetnivalót maga után, de összességében még így is elégedett voltam vele. Azért részenként még így is jutott 1-2 poén, amin lehetett nevetni, még akkor is ha full komolyra vették a figurát... Ez tartotta bennem a lelket a 2. évadra is, hogy jó, lehet a szuper animáció oda, de poénos még lehet és még lenne benne potenciál, hogy ne csak ugyanazokat a poénokat ismételgesse. Pl. a S-szintű hősök behozatala: én nem éreztem erőltetettnek, meg az sem zavart, hogy az első évad végén nem sikerült őket bemutatni a nagy harc miatt, de a második évadnak erre lett volna lehetősége. Így is kezdte egyébként, a kezdő epizód King-el foglalkozott, a 7-es számúval, aki "A Föld legerősebb embere", aztán kiderült a titka, hogy amúgy semmi ereje nincs, totál beszari, videójáték függő, nem is akar hős lenni, csak a véletlennek köszönheti a rangját, hogy jókor volt jó helyen. Annyira nem volt vicces az ő karaktere, de ez a gag legalább emlékeztetett az első évadra. Ezután a 180 fokos fordulatra viszont nem számítottam... Azóta több S-rangú is került rivaldafénybe, de az, hogy bedobják őket a harc közepébe, az nem bemutatás. Ha már Bosszúállók hasonlat, akkor azt tudnám mondani, hogy ez olyan, mintha az Infinity War és Endgame előtt nem lett volna egy-két karakternek eredetsztorija, csak ott találkoztál volna velük először. XD
Ja és még egy Bosszúállók hasonlat akkor már, ha eszembejutott. Másik dolog, ami irritál ugye az S-rangúakban, hogy mivel kb. Boros-szintre lett tényleg belőve az ellenség ereje, így kb. Tatsumaki az egyetlen, aki bír velük Saitamán kívül, ő is azért, mert ugye esper, azaz van szuperképessége. A többieknek jóformán nincs, így nem sokat érnek. Ez pont olyan, mint amikor Black Widow pisztollyal lövöldöz Thanosra, meg valami harcművészettel próbálkozik. XD Oké, hogy amúgy baromi jó a csaj, de Thanos ellen semmi esélye nincs, csak a Thor-féléknek, akiknek ténylegesen szupererejük van.

Utána néztem egyébként és most tulajdonképpen filler van. XD Olyan értelemben, hogy a mangát követjük, de ezek a fejezetek nem ONE webcomicját adaptálják, hanem kibővítik azt. No disrespect Muratának, mert amúgy tényleg gyönyörűen rajzolja meg a fejezeteket és elhiszem, hogy a mangában még ezek a fejezetek is menők, de annyira már nem is lepődök meg akkor, hogy kb. pont a 3. résztől megyünk egyre lefelé a színvonalban, ahol eltérünk a webcomictól... még úgy is, hogy amúgy elvileg ezeknek a fejezeteknek is ONE írja a storyboardját, de sok minden Murata fejéből pattant ki.
Na mindegy, a lényegen nem változtat, viszont lehet, hogy az anime vége után beleolvasok majd a webcomicba, hogy ONE merre vitte el a sztorit, kíváncsi lettem.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Akosss írta: 2019.06.01. 13:45 Utána néztem egyébként és most tulajdonképpen filler van. XD Olyan értelemben, hogy a mangát követjük, de ezek a fejezetek nem ONE webcomicját adaptálják, hanem kibővítik azt. No disrespect Muratának, mert amúgy tényleg gyönyörűen rajzolja meg a fejezeteket és elhiszem, hogy a mangában még ezek a fejezetek is menők, de annyira már nem is lepődök meg akkor, hogy kb. pont a 3. résztől megyünk egyre lefelé a színvonalban, ahol eltérünk a webcomictól... még úgy is, hogy amúgy elvileg ezeknek a fejezeteknek is ONE írja a storyboardját, de sok minden Murata fejéből pattant ki.
Na mindegy, a lényegen nem változtat, viszont lehet, hogy az anime vége után beleolvasok majd a webcomicba, hogy ONE merre vitte el a sztorit, kíváncsi lettem.
Aham, szóval ezért olyan pusztulat unalmas az egész. Nekem amúgy pont Saitama eltúlzott OP-sága tetszett az első évadban és ezek baromira hiányoznak. A tournament 1-2 jelenete megmosolyogtatott, de amúgy ennyi. Hiányzik az esőt elállító vagy a felhőket átrendező ütés, meg ilyen hasonló lulz dolgok. (Amik egyébként itt teljesen pozitív megvilágításba kerültek, legalább is szerintem. ^^")
Vártam már ezt a második évadot, mert kíváncsi voltam, Boros után merre viszik tovább a sztorit. Még talán Fubuki, aki kicsit tudja menteni a dolgokat, ő 100-szor jobban kedvelhető eddig, mint a kis görcs loli nővére. >__>
A látvánnyal úgy voltam, megszokom, ha cserébe visszajön legalább a hangulat egy része, csak sajnos már abból sincs semmi.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Aria revaccs

2013-ban láttam először, aztán 2016-ban újráztam, illetőleg most, 2019-ben is megejtettem. Teljesen véletlenül jött így ki, de félhivatalos deklarációm, hogy három évente újra fogom nézni ezt a kivételesen zseniális animét. Nem veszem külön a három évadot, hiába érné meg úgy is kivesézni, ugyanis imho ez a három évad együttesen alkotja meg mindazt, amiről ez a sorozat talán az elejétől kezdve szólni kívánt. Pont annyit ad, amennyi kifért belőle, pont ott van vége, mikor igazán szükségessé válik, és pont a csúcson teszi le végül a pennát. Kalap emel.

A másik, hogy itt is közrejátszott az, ami miatt igazán szeretem a kedvenceimet újrázgatni, hogy közben van idő és lehetőség másra is koncentrálni, ami hatványozottan igaz egy olyan cím esetében, ahol pont az apró, helyenként inszignifikánsnak tűnő dolgok mögötti jelentés kerül jobban előtérbe, megspékelve egy erőlködésektől és izzadságszagtól abszolút mentes szentimentalista-pozitivista életfilozófiával és felfogással. Valahol úgy érzem, mind Amano (a mangaka), mind Satou Junichi (a rendező) törekedett arra, hogy éreztesse, a mi világunk soha nem lesz ilyen, mint az Ariában felvázolt, mert az ember már rövid távon idegenként érezné magát ebben a végtelen idillben és nyugodtságban, viszont, ha úgy megy neki, mint egy turista, aki éppen a vakációját tölti itt, véges időtartamot felölve, úgy mindjárt kirajzolódik az eredeti elképzelés. Valahogy sokkal jobban átjött ez a művészi szándék, ami az 50+ rész alatt az összes képsorból vízesésmód áradt, de amire még külön odatudtam most figyelni, hogy ez a környezet mennyire élő, és lélegző. Egy-két jelenetet leszámítva mindig látunk az utcán embereket, az égen mindig történik valami (madarak, vagy a random sci-fi kompok röpködnek), és nem éreztem azt, mint más animékben, hogy csakis a főszereplőké az egész város. Egyébiránt kiemelkedően sok metaforikus és szimbolikus mozzanata is akad a cuccnak, főleg akkor vettem ezt észre, mikor valami fontosabb döntés előtt állnak a karakterek. Szó se róla, első, sőt második nézésre is leesett, de csak most tudatosult igazán.

Btw felvettem közben a mangát is mellé, mert azért úgy fair, ha nem csak az animét ismerem, de egyelőre azt mondanám, az adaptáció lényegesen jobb, mint a forrás. Lehet később felzárkózik az anime mellé, de azt lehagyni bizonyosan nem fogja.

Tl;dr:
SPOILER
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Vree »

Mint valaki, aki olvasta az eredeti ONE mangát is, megjegyezném, hogy ez az egész Tournament ark kőkemény filler volt az újrafeldolgozásban is, felhetetőleg azért is unjátok magatokat halálra rajta.

ONE amúgy NEM jó író, vehetném elégtételnek, hogy más is rájön, de ezek a fillerek konkrétan nem az ő eredetijét dícsérik. Az úgy nézne ki, hogy jön Garou, aki NEM találkozik Saitamával egyáltalán még itt, csak majd a legvégén. Hanem ez az egész ark arról szólna, hogy ő mit működik, amikor megpróbálják a szörnyek beszervezni. (Spoiler: Természetesen dobja őket és megpróbálja lenyomni őket is, mert nem ÚGY szörnyek, amilyennek ő a tökéletes szörnyet/magát elképzeli, éérted) De lényegében ez az egész ark Garou character study-ja, hogy kellően kiépítsük mikor majd végre Saitamával találkozik.

Ez az összes egyéb, Shirojus, szarvasszörnyes, mindenes cucc csak be lett toldva, hogy kijöjjön a volume szám és a shonen csaták kedvelői, akik nem unják 100x újra hallani, hogy erősnek lenni milyen király, még jobban élvezzék magukat. Ízlés hogy mi kell neked: sztori (ha nem is erős, de valamiféle cselekményszövés) VAGY a nagy manga (és most már anime) spread-ek az egymást gyepáló Murata rajzokkal.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Azt tervez(t)em, hogy majd akkor nézem meg a OPM 2-t, ha már vége lesz, sajnálom, hogy már előre fel kell készülnöm egy bizonyos szintű csalódásra. :(
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jelentem kb. újranézem a Bleach-et (fillerek nélkül, természetesen), mert párom még soha nem látta és így nem lehet családot építeni :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Mob Psycho 100 II: az eredeti sorozatra annak idején a One Punch Man nem annyira elborultan epikus kis testvéreként tekintettem, így néhány poént, jó harcokat vártam, de alapvetően nem egy AOTY-esélyes műre számítottam. Messze felülmúlta a várakozásaimat, mivel kibújt az első szezon és a OPM árnyékából, Mob, majd Reigen jellemfejlődésével egy egészen komoly, és szerintem szinte minden tekintetben nagyon jó animét kaptam (továbbá az utolsó részek harcai alatt rájöttem, hogy valójában még mindig nem öregedtem ki a shounenfight animékből - csak abba fáradtam bele, amikor rétestésztaként nyújtják őket, miközben a hasra ütéssel írt történetet kombinálják az olcsó animációval).
Az egyetlen dolog, amibe belekötnék, az az, hogy a sorozat első felében sokszor zavart a grafika stílusa: az a szándékosan egyszerű stílus, ami a vicces jelenetekhez illett, az a komolyabb hangvételűekhez már nem.
Nem tudom, mikor jön majd a folytatás, de várom. :)
Hanazakari
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.07.07. 20:27

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Hanazakari »

Én a Hitoribocchi no Marumaru Seikatsut nézem jelenleg. Nagyon elragadó, remélem nem megy el fanservices irányba. Van aki már végig látta esetleg? Mi a véleményetek róla?
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Leara »

7 Seeds
Amennyire vártam, akkora csalódás lett (amúgy tényleg ezt is egyben kirakta a Netflix). Szerintem elég, ha annyit mondok, hogy 11 kötetnyi mangát raktak bele ebbe a 12 részbe. Az alapszitu továbbra is érdekes, a karakterekre viszont nem jut idő, mindenkinek van 1-2 kiemeltebb tulajdonsága és ennyi, épp ezért izgulni sem lehet értük + az apokalipszis utáni világ is lehetett volna kidolgozottabb. Meg alapból hülyeség,
SPOILER
hogy az emberiség túlélése érdekében kiválasztottaknak nem szóltak, simán lefagyasztották őket, aztán itt ébrednek. Mármint na, nekem logikusnak tűnik, hogy ha az emberiség túlélését akarom, akkor vagy alapból olyanokat választok, akik tehetségesek valamiben (tudósok, stb.), vagy ha mégsem, akkor adok nekik valami kiképzést XD. Oké, hogy minden csapatba került egy hozzáértő ember, de hát azok sem halhatatlanok, bármikor történhet velük valami.
A másik nagy hátránya annak, hogy ennyi anyagot pakoltak bele az, hogy a jeleneteknek sokszor csak úgy vége van, nem éreztem átvezetést egyikből a másikba. Sőt, ez a legtöbb rész végére is igaz, az utolsó részére meg pláne... olyan érzése volt, mintha a készítők hirtelen kaptak volna észbe, hogy "hopsz, már megvan a 22 perc", aztán úgy döntöttek, hogy nem csinálják tovább, én meg csak néztem ki a fejemből, hogy mi a franc :D. Egyébként az animáció annyira nem volt rossz, mint amire az előzetes vélemények alapján számítottam, de persze lehetett volna jobb is, ha már úgyis volt pár hónapnyi csúszás. Összességében 4/10-re értékeltem, mert valamennyire azért szórakoztatott, de a második évadot (ha lesz) kihagyom, akkor már inkább bepróbálom a mangát (bár a spoilerben említett hülyeség abban ugyanúgy benne van, de talán mélyít annyit a karaktereken, hogy izgalmasabb legyen).

(Ha a Netflix ilyen manga adaptációkat tervez csinálni, akkor inkább ne tegye :drop: )
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Goblin Slayer

Túl sokszor vágta hozzám az internet mostanában, hogy csakúgy parlagon hagyjam a nyári pangás idején...

Igen, az erőszakpornós kezdés erősen hatásvadász a cselekmény későbbi lefutásához képest; a karakterek 99,9%-a olyan sablon, mint annak a rendje; a történet pedig iszonyatosan lagymatag, DEEEEEEEEEEEEE!!!

Ha eltekintünk az első rész gusztustalanságaitól, akkor joggal rásüthetjük, hogy egy generic shounen tucatszemetet kaptunk, tele más animés referenciákkal [sosem gondoltam volna, hogy lesz bárki is, aki kisebb átalakításokkal egy animébe mosná bele Guts-ot, Fate/Stay Night Chu Chullaint és Armstrong húgát az FMAB-ból], JRPG-elemekkel, egy kevés fantasy sallanggal és egy aránylag lekakált, de legalább eszes főhőssel; viszont többet nem vállal és ez nagyon is jól áll neki. A grafikája nem egy nagy truvaj, de nem is elviselhetetlen, a zenék a bunyós részek alatt magával ragadtak és végső soron a dramaturgia működött annyira, hogy lájtos esti kikapcsolódásként jól essen. (2015 végén nem hasonló okokból szerettük a One Punch Mant? ^^")

Az egyetlen dolog, amit azonban nem vagyok hajlandó megbocsájtani a White Foxnak:
MIÉRT NEM MUTATTÁK MEG A BEFEJEZŐ RÉSZBEN GOBLIN SLAYER ARCÁT!?!?!?!?!?!?!?!??!?! :wwall:
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

OPM 2
Sajnos kénytelen vagyok egyetérteni az előttem szólókkal: részről-részre csökkent a lelkesedésem, egy idő után egyrészt egy óriási katyvasz lett az egész, összevissza háttérbe szoruló, majd újra előtűnő főszereplőkkel, másrészt pedig szerintem is elvesztette azt a szórakoztató faktort, ami az első sorozatot annyira élvezetessé tette.
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Nem igazán terveztem azt, hogy háromnál több animét kövessek a mostani nyári szezonból. Végül úgy alakúlt,hogy hozzá csapok ahoz a háromhoz még kettőt. A szezont kezdtem a Vinland Sagával, amit továbbra is az egyik legjobbnak tartom a szezonból. Olvasom itt a fórumon, hogy túlzásokat vélnek fel fedezni benne amivel nem tudok nem egyetérteni, de szerintem még a tűrhető státuszban van. Továbbra is tartom magam ahoz,hogy nem fog csalódást okozni ez az anime. A kor reális meg ábrázolása, és annak hangulatának át adása engem megragadott. Szóval folytattam a szezont a Dr.stone-al, melynek a mangáját rendszeresen figyelemmel kísérem. Az alap koncepcióját nagyon érdekesnek, és el gondolkoztatónak tartom, pláne Senku és Tsukasa szembe állítás is add okott egy kis filózáshoz. Továbbá birom a tudományos részekett, és hogy reális adatokon alapszik. Egy Shounen anime ami tanít. :D A grafika bár rikít mint a szines papagáj, ami részemről veszít az élvezhetőségből, de ettől függetlenűl nézni fogom és nem hiszem hogy el fog térni a mangától.
SPOILER
Azt sajnálom, hogy azt nem animálták meg amikor Donald Trump is kővé változik. :( :twisted:
Soron következett a Danmachi 2 évada. Tetszettek az elöző évadok is, és ez sincs kivétel alatt. Később egy kis gondolkodó után úgy döntöttem, hogy el kezdem nézni az Enen no shouboutait. Mostanság elég nehezen veszem rá magam új shounen animékre(jó, a dr stone-ra hamarabb rá vettem magam, de annak ismerem a mangáját is) a sok sablon miatt amiben a shounen animék is jelenleg szenvednek. Példa rá a Boku no hero academia ami tulajdonképpen egy naruto szuperhős borítóval. Nem azt mondom, hogy nem tetszett, de azokat az elemeket amiket képvisel már meg kaptam más köntösben. Visszatérve az enen-re többnyire tetszett, és annak külön örülök, hogy az elöző,és újabbik részben tettek egy kis bonyodalmat, mert kicsit monoton lenne részemről ha csak láng démonokat ölnének, és kifújt. A grafika hasonló a soul eater-jéhez, így egy ilyen formában kapunk egy apró nosztalgiát is. Így a végső állomás részemről az Araburu Kisetsu no Otome-domo yo lett. Tulajdonképpen még nem láttam olyan animét ami ilyen témával foglalkozna, hogy a lányok hogyan ismerkednek a szexualitással. Már mint úgy ahogy ebben az animében. A grafika szép, és a karakterek nagyon szerethetőek. Egy ideig a narancs hajú lány még csak dísznövény-ként volt szerepben, de végül végre ő is kapott egy szerelmi szállat. Nekem személyes kedvencem Hongo-chan, és az ő szálla a legérdekesebb szerintem. Nem mellesleg valóban elég komikussan van az egész előadva, szóval nem bántam meg, hogy bevállaltam ezt az animét is. Még sokan a Dumbbell Nan Kilo Moteru? hajtogatják, hogy vicces cucc, talán azzal is teszek egy próbát.

Továbbá még nézek olyan animéket, amelyek még átnyúlnak az elöző szezonból. Ilyen a JJBA Vento Aureo( bár ennek részére két szezonból nyúl át legalább), amelynek még négy rész híjja van. Legalább is a magyar feliratozás terén. Bejön ez a maffiás sztori, és így ebből elég izgi sorozatott sikerült összehozniuk szerintem. A Diamond unbreaker -nél mérföldekkel izgalmasabb azt állíthatom. Olvasom a fórumon, hogy páran határozatlan ideig feladták ott, amivel együtt tudok érezni, mert szerintem is egy unalmas part, viszont nem legyürhetetlen szerintem. Részemről Kira Joshikage szerepe tartotta bennem a lelket. Folytatólagosan következik a Carole and Tuesday . Érdekesnek találom a helyszínt, mint a marsot. A képi világa, és grafikája miatt kezdtem bele, nem beszélve a zenékről. Meg még olvastam, hogy a Cowboy Bebop készítői-től származik, így bátrabban kezdtem bele. Továbbra is szép, és jó animének tartom türhető klisékkel, és az openingeket is nagyon jónak tartom. Részemről a legjobb anime OP-ék amikkel eddig ebben az évben találkoztam. Az animáció, és a zenei aláfestés megvett engem. A karakterek is egész szerethetőek, Tuesday anyja meg szépen tett egy tanubizonyságot, hogy miért lehet valakinek oka ki nem állni őt. :evil:
SPOILER
Azon az X faktor féle verseny válogatáson az az állítólagos marslakó emlékeztetett arra az orosz vékony csávóra, ami szintén olyan ürlény féle csucsban van, és egyik zenéjében védjegye a nyelv pörgettyűzés. :D De egyébként nem ez az egy hasonlóság volt a reál előadókhoz. Illetve Már az éles versenyen az a csapat transz néger csapat, meg az előadásuk....... nem vártam ettől a sorozattól. XD
Nézem még a Quuin's Blade unlimitied, Strike the blood 3 évadát, Fairy Tail, One piece. A One Piece már lassan egy újabb száz részt tudhat maga mögött. Eddig szép a Wano-s Arc, de nekem akkor is a Water 7-es, és a Dressrosás tetszik a legjobban. Bár most filler epizódok vannak, mert lassan lesz egy újabb filmje amit már nagyon várok. Egész üdítő végre Hanckock-ot is látni újra, már több száz rész óta nem lehetett látni. Szóval ezek azok az animék amiket jelenleg aktívan követek. xd
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Az idén indult és nem valaminek a folytatásaként készült animék közül mit ajánlanátok? Többé-kevésbé értelmes, és nem mémfaktor miatt nézendő cuccokat keresek.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Vinland Saga

Egy-két shortcomingot leszámítva eddig kifejezetten megnyerő. (Bár azt nem tudom, hogy milyen, mint adaptáció, amit kicsit szégyellek is, révén a mangája időtlen-idők óta ott van a tervezettek között.)
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Kengan Ashura

Előszor is a grafika pocsék, és CG I. Bár az utolsó három részben már voltak olyan jelenetek amik CG mentesek voltak, és szépek mint a CG Berserknél. Az openingnél se győzött meg a grafika, de a zene ütős, míg az ending CG mentes, viszont nálam nem jött be maga a zene. Kissé hasonlít a Baki-hoz. Pláne a főhősünk dizányja , meg még a harcművészetek, illetve az adott karakter képességeinek, és múltjának bemutatása. Na meg ez az alvilági harcművészeti verseny csak át alakítva kicsit egy edo kori shogun által kialakított rendszerrel, ami a hűbéresek közötti konfliktusok elvégzésére szolgált, hogy minden hűbéresnek van harcosa, és úgy szépen kakas viadal szerüen rendezték a dolgaikat, és ebből alakult ki ez a harcművészeti verseny. Illetve ennek köszönhetően találkozott össze a két főhősünk.
SPOILER
Az első résznél például hirtelen olyan Baki vs Hanayama érzetem volt a sikátoros jelenetnél. Főleg amikor Ohma ellenfele levette a fölsőjét és a hátán ott díszelgett a tetkó annyi különbséggel, hogy nem volt szét vagdosva. Olyan Hanayamás volt tényleg. :D
Valahogy a 2018-as Baki grafikáját jobban toleráltam volna az animében, de a rossz mellé egy kis jó ként szolgált a narrátor hangja aminek köszönhetően tulajdonképpen Kaiji féle nosztalgia fogott el. :D
SPOILER
A hajós részeknél is hirtelen az Espoir jutott eszembe annyi különbséggel, hogy nem szerencse játékoztak, szóval nem kártya kő, papír, ollóztak. xd Na jó, egy valaki shogizot. xd . Továbbá egy csomó kérdés felvetődig viszont a részemről, hogy Yamashita fia hogy lett az egész Kengan elnöke.Erre valahogy nem kaptam választ. Az arénát elég giccesnek találom a fő verseny kezdeténél, de lehet csak nekem rossz az ízlésem.
Minden esetre a pocsék grafika ellenére egész szórakoztató cucc lett belőle, ezért kaptam egy okot arra hogy miért nézzek utána a mangájának.
Az értékelésem a végére 6/10
Ha minden igaz még folytatni fogják.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Junchi írta: 2019.08.06. 21:01 ^Vinland Saga

Egy-két shortcomingot leszámítva eddig kifejezetten megnyerő. (Bár azt nem tudom, hogy milyen, mint adaptáció, amit kicsit szégyellek is, révén a mangája időtlen-idők óta ott van a tervezettek között.)
Köszi!
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Boku no Hero Academia eddigi évadjai: jó-jó, már befejeztem egy ideje, de na, lusta dög vagyok :oops: .
Szóval az úgy van, hogy én alapvetően még mindig szeretem a shounen fightot, csak már jobban megválogatom, hogy melyikbe kezdjek bele, majd elég hamar dobom gondolkodás nélkül, ha úgy érezném, hogy kezd laposodni úgy, mint anno pl. a Naruto vagy a Bleach (amik mellett balga módon még jó ideig kitartottam). Bár úgy vettem észre az utóbbi évek adaptációinál, hogy most már fillerek nyomatása helyett inkább külön évadokra szedik a cuccokat, hogy addig is haladjon a manga, ez pedig elég dicséretes dolog.

A BokuAca első évadát anno amúgy néztem hétről hétre, de őszintén szólva egyáltalán nem fogott meg. Mivel azonban tisztában vagyok azzal, hogy sok függ a pillanatnyi hangulatomtól, ezért úgy döntöttem, hogy adok neki még egy esélyt (pláne, ha már úgyis készül majd hozzá szinkron is).
Kezdeném gyorsan a legnagyobb negatívummal, ami nem más, mint az egyik főszereplő, Bakugo karaktere. Egy másik topicban már eleget szidtam, szóval most csak annyit mondanék, hogy ritkán teszi tönkre egy sorozat élményét ilyen szinten egyetlen karakter. Kár érte, hisz a pozitívumok közt amúgy a karaktereket pont meg tudom említeni, mert rajta kívül mindenkiben található valami szeretnivaló, még ha olyan nagy kedvencet nem is tudnék kiemelni közülük.

A másik pozitívum, ami sokat számít egy ilyen műfajú sorozatnál, az a szereplők képességei. Ezeket nagyon ötletesen oldotta meg a mangaka, mindenkihez passzol az adottsága, ráadásul az elejétől a "végéig" megfigyelhető, ahogy folyamatosan és logikusan felépítve fejlődnek. A logikusságot nem véletlenül említem meg, mert ez is az a fajta shounen, mint a Hunter x Hunter, tehát a szereplők igenis használják a fejüket! Ez teszi igazán izgalmassá a harcokat, hiszen hiába tűnik az egyik karakter képessége jóval erősebbnek, mint a másiké, mindig van esélye a másik félnek is, ha jó ötlete támad. Külön kiemelném
SPOILER
a Bakugo vs. Uraraka harcot, ami talán a sorozat legjobbja volt. Mondjuk a végére sajnos a papírforma szerint Bakugo nyert, viszont Uraraka olyan remekül helyt állt, amire szerintem a legtöbben egyáltalán nem számítottak.
És akkor jöjjön a másik negatívum: túl sok volt a tournament. Persze ez már-már kötelező elem, hisz így a legegyszerűbb egyszerre több karaktert és a képességüket bemutatni, tehát nem lepődtem meg, amikor a második évad ezzel indított és legalább a fele ráment, de aztán később volt még egy, csak akkor már nem iskolán belüli, hanem iskolák közötti verseny keretében. Ez nekem már túl sok volt, nagyon untam, nem érdekeltek az új karakterek, inkább örültem volna, ha a villain szál halad tovább. Igen, merthogy a villain szál mindig nagyon izgalmas volt és a legjobb harcokat is azok szállították :D.

Összességében azért nem vett le annyira a lábamról, mint a Hunter x Hunter, annak azért jóval változóbb és erősebb a hangulata, de végig szállított egy erős 7/10-et a sorozat (bár Bakugo egyes szereplésekor simán lecsúszott 5 pontra XDDDDD). Mindenesetre várom a következő évadot, de valószínűleg majd azt is inkább egyben tolom le, úgy jobban csúsznak az ilyen shounen cuccok :D.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Hanappe Bazooka

Igaz, ezt még az előtt néztem meg, hogy elszállt volna az otthoni netem, de most legalább van lehetőségem pótolgatni sorozatokat, OVA-kat, amíg helyre nem áll a dolog.

Ez az 1992-es OVA egy korábbi Nagai Go mangából született, és nagyjából minden van benne, ami az alkotót akárcsak kismértékben is jellemzi. Könnyed erotika, bohózatba illő humor, démonok és vallás, egy-két sötétebb téma, de még mecha is egy gyors villanás erejére, szerencsétlen főhős... De előbb a grafika: ez a hozza a kötelezően elvárhatót, bár helyenként nem ártott volna figyelni rá. A lipsync például parádésan rossz az esetek nagy hányadában, tovább jár a lepcsánka, mint a szöveg, illetve a kiadás minősége miatt minden olyan elmosott, tompa volt színkitöltésre. A hangoknál különösebben vészes dolog nincs, de pár szereplőtől kedvem lett volna falat kaparni. Egész konkrétan a főhős nővére és anyja mondta fel úgy a sorait, hogy az komoly erotikus szadista kéjelgésnek vetette alá a fülem valahányszor megszólaltak.

A sztori meg... Van ez a Hanappe nevű lúzer srác, aki reménytelenül szerelmes az egyik csajba az osztályában, de nem tud elé állni és vallani. A plátói kapcsolat keserve mellett egyébként folyamatos szívatásoknak van kitéve, mint a szíve hölgyéről suttyomban lőtt enyhén erotikus polaroid képeket a Fotó Klub feje 2-3x annyiért adja el neki, mint bármely másik képet. Meg úgy bármely képet is... Aztán megy a csajszi hazafelé, Hanappe meg nem kicsit egyértelműen követi őt egy étteremig, ahol valami idősebb fickóval látja. Kisebb baleset jön és ráesik a környék huligánbandájára, akik elverik, mint jég a határt, amitől össze is húgyozza magát kisebb közönség előtt. Persze ezzel még nincs vége, mert rohanhat még eleget az életéért, egyenesen egy videotékába, ahol behúz valami erotikus kazettát.
Kapcsolunk otthonra, ahol megtudjuk, hogy a fater van olyan hülye, mint a fia, az anya meg a nővér kábé a kiugrott és regnáló női huligánok (sukebanok) jellemének megfelelően verbálisan alázzák a család férfitagjait. Hanappe meg elvonul a szobájába, előpattintja a kazit, a zsepit és a krémet, majd elkezdi cibálni a lompost, mire megidéz egy démonpárt, akik megadják neki, hogy ő lehet a leghatalmasabb ember a Földön... Azonban ez sose úgy sül el, ahogy gondolja. Irányítani képes az embereket, különösen a nőket az ujjával. Az első próbálkozás kudarcot vall, és egy kórház vénlányait sikerül magára rántania, majd másodjára elhagyja az ereje, de azért próbálkozik egy jó csajnál, aki amúgy női ruhába bújt pasi. Aztán hazatalálva azt veszi észre, hogy az apja elkezdett ku*vázni, az anyja az egyik démonnal kéjeleg, a másik meg épp a nővérével magoltatja be a Szürke 50 árnyalatát gyakorlati úton keresztül, miközben a földszinten démonok és rosszfiúk tanyáznak. Majd kiderül, hogy szíve hölgye alaposan félrekúr az egyik tanárával a jobb jegyekért, de azt is konstans. Végül a családja nőtagjai is átverik a palánkon, mikor megpróbálta megfenyegetni a démonokat ördögűzéssel, és lőn az a rész, hogy öngyilkos lesz. Azonban az egyik démonban megtörik valami, és igyekszik őt kihozni a túlvilágról, mielőtt a Világfa szelleme lepöcköli az újrahasznosítóba vagy örök ott ragadásra kárhoztatja, mert senki se szerette viszont, akkor meg minek ilyen lelket benntartani a körforgásban...

Nem egy nagy bumm, egyszer ki lehet bírni és megnézni. Aki szereti Nagai Go műveit, az megtalálja a számításait, de ő se számítson túl sokra, mert többet fog a referenciákon röhögni, mint magukon a jeleneteken. A srác egyik képzelgésében feltűnik az UFO Grendizer, de amikor hazanyit, akkor a lakás alsó szintjén a démonok közt van Devilman, Sirene, Dr. Ankoku (a Mzeinger Z főgonosza), a Getter Robo főgonosza, akiket fel lehetett ismerni. Az egyik démon megjelenésében kicsit előrevetíti a Devilman Lady-t, csak sokkal büdzsébarátabb kinézettel, a másik démon pedig gyakorlatilag a Maou Dante csuklyával és vállról indítható rakétagránáttal. Vallási téren igen, volt egy megszemélyesített világfa, aki a lelkek körforgatásáért felelt, de nem is ez volt az igazán wtf, hanem a Szent Dunstan történet előkerülése. Mert a démonok nem félnek a kereszttől, a Dávid-csillagtól, a Buddha-szobortól és más vallási jelképektől, de a harapófogótól igen. Mondjuk ennek az a sztorija, hogy Szent Dunstan egy harapófogóval tépte ki egyszer valakiből az ördögöt és vezette, mintha pórázon tenné.
A részemről kapott 5 pontot.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése