Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
nayuri
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.20. 14:33
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: nayuri »

igazából szeritem a bishi fogalma nem merül ki kizárólag a lányos szépfiúkban, nagyon sokszor látni hogy helyes mégis férfias karaktert is bishinek titulálnak, szóval szerintem a válasz igen, bishinek számít :D

amúgy abban igazad van Mariko, hogy idióta nevekkel van tele, a manga meg még durvábban ott még csavarintanak rajta egy sort xD nem mintha baj lenne egyébként, de néha már megmosolyogtat a dolog XD
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Én is olvasom a mangát, a nevek furák, néha lehet rajtuk kuncogni, de a sztori nagyon jó. ::^_^::
Kép
Avatar
nayuri
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.20. 14:33
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: nayuri »

A mangát énis nyomon követem mert nagyon érdekes :D, az anime már más tészta volt mert azt sajnos eléggé lehúzta nálam a sok filler rész, a mangában nem is szereplő karakterekkel.
Nem akarok spoilerezni, de nekem a legviccesebb eddig Teito és Labrador (igazi) neve volt xD Bár Castoré se semmi xD
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

jobb a manga mint az anime?
ja és fraunak csak a kinézete jó, de a személyisége.....nem egy romantikus alkat, ráadásul kicsit szemétláda is, de a maga módján aranyos!
(ezt nem félreérteni, csak azért mondom mert kedves Teitoval, csak nem mutatja ki, mint pl Labrador+ rengeteg ilyen személyiségű barátom van /to Kashim: te tudod kire célzok többekközt! :-P /)

a kis rózsaszín izé /azaz Mikage/ olyan cuki!!! ::jeye::
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az anime kb. csak a történet felvezetéséig jutott, ráadásul 4 és fél kötetből csináltak egy 25 részes sorozatot, szóval húzták a sztorit benne rendesen. A manga jóval pörgősebb, de ami legfontosabb folytatja a történetet ott, ahol az anime félbehagyta.

Fraut meg én is bírom. ^^
Kép
Avatar
nayuri
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.20. 14:33
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: nayuri »

Hát az biztos, hogy lenne mit csiszolnia a modorán, de azért szeretem mert nem rossz karakter :D az anime után játszódó manga fejezetekben meg oltári páros alkotnak Teitoval, mindig lehet rajtuk röhögni xD

A manga azért tetszik sokkal jobban mert valóban pörgősebb, valamit tele van nagyon komoly poénokkal meg vicces chibi fejekkel és ennek egy részét az animéből teljesen kihagyták pedig igazán feldobta volna, ha már ilyen vontatottra sikerült az egész.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

tehátt jobb! :)
mangafoxon fent van? vagy ti hol nézitek, mer ennyi jót hallva róla belekezdenék.
elejétől kezdem, hátha kiderül valami ami az animében nem.
ja most elkezdtem a code geasst...nem az esetem, viszon őrült karakter : Zero rulez! :vigyor:
a Black Lagoont manga 1.et kiolvastam és itt is sokkal jobb lett a manga. Revy szint úgy őrült tömeggyilok! dupla rulez :thumb: :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
nayuri
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.20. 14:33
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: nayuri »

Igen én mangafox-on olvasom, ott minden hónapban kikerül az új fejezet :) Érdemes elkezdeni, mert az anime után kellemes csalódás lehet :)

A Code Geasst szeressük xD Zero nagy arc, már csak Fukuyama Jun hangjáért is :P
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

meg találtam tegnap és egész jól haladok :-P
már Mikage vs Teito résznél tartok és eddig is volt benne pár dolog ami az animében nem.
tetszik!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
nayuri
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.20. 14:33
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: nayuri »

Igen elég sok minden kimaradt, de az animéből ezeket nyilván azért hagyták ki, hogy ne maradjon olyan sok nyitott kérdés a végénél :) Vagy lehet azért mert már akkor sem gondolkodtak második évad lehetőségében ami már nem annyira jó, pedig azokat a fejezeteket szívesen elnézegetném színes-mozgóképes verzióban :D (ha eljutsz majd odáig a mangában majd meglátod miről beszélek xD)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Csak azt nem értem, hogy ha tényleg az elejétől fogva csak egy szezonban gondolkodtak, akkor miért nem tudtak valamiféle lezárást összehozni. :?

Mostanában bosszantó módon egyre inkább elszaporodtak az ilyen mangaadaptációk, ahol az eredeti történetből kihagynak dolgokat, csak hogy azok is értsék, akik nem olvassák a mangát, de a végén olyan "befejezést" csinálnak a sorozatnak, ahol akár ki is írhatnák, hogy "És olvasd tovább a mangában!". :roll:
Kép
Avatar
nayuri
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.11.20. 14:33
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: nayuri »

Leírtad a gondolataimat :D Én is ugyanezen a véleményen vagyok, tipikusan olyan animét csináltak belőle ami igazából csak a manga népszerűsítése úgymond, hogy minél többen elkezdjék olvasni.
Viszont talán egyetlen pozitívuma van ennek az elméletnek, ha ettől valóban még többen kezdték el olvasni a mangát akkor a népszerűség miatt talán van esély rá, hogy adaptálják a további fejezeteket is :) Persze az meglehet, hogy egy másik stúdió által fog történni, ha a Studio Deen-nek nem hozott elég hasznot az első évad (és szerintem nem hozott mert eléggé elbazarintották)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

nayuri írta: elbazarintották
Ma is tanultam egy új szót. :thumb:

Amúgy van benne logika: ha már az elején tele van olyan dolgokkal a cucc, amit az ember nem ért, akkor hamar otthagyhatja a csudába, de a végére hátha megkedveli annyira, hogy ráálljon a mangára.
Bár... vajon meghatározó lehet az anime a manga eladásai szempontjából? Érdekes kérdés, és nem tudom, ki tudná megválaszolni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Mostanában bosszantó módon egyre inkább elszaporodtak az ilyen mangaadaptációk, ahol az eredeti történetből kihagynak dolgokat, csak hogy azok is értsék, akik nem olvassák a mangát, de a végén olyan "befejezést" csinálnak a sorozatnak, ahol akár ki is írhatnák, hogy "És olvasd tovább a mangában!". :roll:
Ez nekik dupla nyereség. Egyrészt, amit te is írsz: ha soha nem lesz az animének folytatása, akkor csináltak egy tök jó befejezetlen "reklámot" a mangának, és ezek után még az is olvasni kezdi, akit esetleg korábban nem érdekelt a cucc, vagy csak szimplán nem ismerte. A másik dolog, hogy ha valaha még készül belőle egy második szezon, akkor mindig könnyebb egy félbehagyott sztorit folytatni ("tovább adaptáljuk a mangát, oszt jó lesz..."), mintha egy lezárt animét kell "feléleszteni", mivel akkor vagy kitalálnak valami erőltetett folytatást (lásd Kuroshitsuji első szezonjának a vége animében, és hogy hogyan folytatták a kettő elején...), vagy eldöntik, hogy másodjára a manga vonalán haladnak egészen a végééig, viszont ilyenkor általában "resetet kell nyomni", vagyis a legelejétől újra elkezdeni, és remélni, hogy a fanok türelme kitart addig a pontig, amíg eljutnak a "korábban még soha meg nem animált!" részekig. (Ez így leírva kissé hülyén hangzik, de gondoljon mindenki pl. az FMA - FMA: Brotherhood esetére, ahol nem mondom, hogy végiganyázták a fanok a második sorozat első X részét, de azért emlékszem, hogy ment a "sírás" sok dolog miatt egészen addig a pontig, amíg nem folytatták a sztorit a manga vonalán. Az elején még nézettségi gondok is voltak, ha jól emlékszem, új sávba kellett raknia a Bones-nak, meg hasonlók, gondolom sokan úgy voltak vele, hogy "nem akarom ugyanazt a sztorit újranézni bénább rajzolással", pedig ha tudták volna...)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Értem én, hogy miért csinálják, nekik az anime csak reklám, és a franchise az, ami fontos a szemükben, de pont ezért ezek a sorozatok mint önálló történetek, és mint adaptációk is értékelhetetlenek. Önmagukban nem állják meg a helyüket, mivel nincs befejezésük (ha utóbb készül még folytatás, akkor persze már más a leányzó fekvése, de az esetek többségében, ha nem jelentik be a következő szezont rögtön az első után, akkor nem nagyon lehet számítani rá), és mivel a történetet vagy húzzák, mint a rétest (pl. 07-Ghost) vagy megcsonkítják (pl. Amatsuki), így mint adaptációk is csapnivalóak. Mondjuk még mindig inkább két 07-Ghost, mint egy Kuroshitsuji, csak már lassan ott vagyok, hogy úgy kezdek bele az animékbe, hogy előtte ellenőrzöm, hogy van-e fordítása a mangának is. ::^_^::

BTW: Az FMA esete egyedülálló, ezt nem sok sorozattal csinálták eddig meg. A fanokról meg inkább nem mondanák semmit. :roll:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én most visszatértem a klasszikusokhoz, és vessen meg mindenki, de a Candy Candy animét nézem jelenleg - amennyiben van időm -, és még most is tetszik.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Yobi, The Five Tailed Fox
Gigantikus katyvasz volt. Idônként kifejezetten remek volt, míg máskor csak néztem nagyokat, hogy WFT! Hangulatában sem tudtam eldönteni, hogy kinek szánják. Jobbára gyerekes volt, viszont a végén elég dark jelenetek voltak. Kicsit Akora feelinggel.
6/10

Arakawa Under the Bridge
Végül csak az elsô rész emlékeztetett a Bakemonora. Összességében nem lett volna rossz, de idônként nagyon erôletetettek voltak a poénok és a szereplôk is. Meg fogom nézni a második szériát is, de elôtte inkább pihenek egyet, mert iszonyatosan le tudott fárasztani.
6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én speciel nagyon szerettem a Yobit. A kis űrlényeket gyakran nehéz volt hová tenni, de amúgy nagyon szép történet szerintem.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

nayuri írta:igazából szeritem a bishi fogalma nem merül ki kizárólag a lányos szépfiúkban, nagyon sokszor látni hogy helyes mégis férfias karaktert is bishinek titulálnak, szóval szerintem a válasz igen, bishinek számít :D
Elég baj az, hogy egyesek válogatás nélkűl mindenféle hímet lebishiznek. A 美少年 szó 美 tagja "bájos"-t jelent ezért hangzik hülyén, ha férfias férfire mondják. Persze nincs éles határ a bishi és az ikemen között, de azért általában látszik, hogy melyik jelzőből mennyi jutott egy adott férfi karakterre.
Kép
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: BSW »

Ez ugyanígy van a lolival is. A K-On lányokat például minden akadály nélkül lelolizzák legtöbben.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Most mit tegyünk, ha 12-nek néznek ki? ^^"
A loli fogalma sincs pontosan meghatározva. (Ha van ennek topic, akkor átmehetünk oda)

Ha a bishounen szó szerint szépfiú, akkor lehet érezni a különbséget, mert nem minden jó pasi esik bele a szépfiú kategóriába. (Bár ettől függetlenül egyéni preferencia szerint lehet használni. Mint ahogy -akármilyen meredek- hallottam már Alucardra azt a szót használni, hogy "cuki". Mert az illetőnek bejött. )

Hogy on is legyen: ha valaki nyugis, filózgatós animét nézne, ajánlom a Princess Arete-t. Nem most néztem, de megnézném szívesen megint. :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Yobi jó, Princess Arete jó. Uff.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A bishi témához: Minden csak attól függ, hogy ki rajzolja a doujinshit. Alucard is lehet bájos, ha a fangirlök azt akarják! XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mariko: neeem, ő bizony az eredetire fanolt így.
Ugye milyen cuki?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jaj, de édes tündibündi Alucard-chan! XDD
Kép
Válasz küldése