Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Satoshi Kon! Könyörgök, támadj fel poraidból, és adj nekünk még egy Millenium Actress kaliberű drámát!
Fenébe, most fújtam ki az orrom, és megint könnyezek...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

FMA Brotherhood Mozi
Agyaltam rajta, hogy mit is lehetne írni erről, mert igazából olyan volt mint a tipikus shounen sorozatokhoz készült mozifilmek. A történet gyakorlatilag egy fillersztori, ami elég sok elemet újrahasznosított az eredeti történetből, viszont elég tisztességesen össze volt rakva ahhoz, hogy ne lehessen belekötni. A fanszervizt se vitték túlzásba, csak Winry és Roy tűnt fel, a fanboyok és fangirlök örömére, annak ellenére, hogy a történet szempontjából nem sok szerepük volt. Szóval szórakoztató film volt, de a sorozattal nem ért fel, az első FMA mozit viszont klasszisokkal túlszárnyalta, bár az nem volt nehéz. ^^'
8/10
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Legend of the Galactic Heroes + Előzmények

Túlzás nélkül állíthatom, hogy ez a legjobb űropera amit valaha láttam. Kezdetben a cselekmény csak két szálon fut, ahogy a Birodalmiak oldalán az ifjú Reinhard von Müsel hatalomra törésének lehetünk tanúi, míg a Szövetségben Yang Wenli karrierjét követhetjük nyomon, később azonban egyre több változatos és emlékezetes karakter kerül melléjük, hogy a két fél grandiózus űrcsatákon keresztül formálja át az univerzumot, miközben az elmés harctéri taktikázás mellett társadalmi, politikai, vallási, filozófiai és kulturális kérdéseket is megvitatnak. Egyetlen negatívum, hogy az utolsó évadban, egész pontosan a 82.rész után a sorozat sokat veszít az erejéből és már nem tud annyira lebilincselő lenni, mint korábban volt, de a befejezés még így is hibátlan lett.

9/10
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ó, LoGH! Lehettem vagy 18 éves, mikor láttam és bár a politikai blabla néha az agyamra ment, de még ennek ellenére is bejött, az meg, hogy a legjobb space cucc... noss, vitathatatlan. Tervezem egyébként, hogy újranézem az egészet, szal így érettebb (értsd: kevésbé gyerek :D) fejjel biztos jobban tudnám értékelni a már felemlegetett "negatívumait" is, épp csak az a kérdés, mikor tudok időt szakítani rá. :/

Yang rulz!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

LotGH: hű... majd ha legközelebb vizsgaidőszak lesz és már nem lesz több vizsgám, vagy nyár, vagy valami, amikor az embernek kevesebb dolga van... szóljatok, hogy nézzem már meg. XD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

The time has come again...
Valaki mondjon már valami pozitívat a Black Cat animéről, plix. :D Vágni akarok belőle egy AMV-t (már vagy hét éve :P), de ehez rá kéne vennem magam, hogy megnézzem az animét...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Ikkitousen: Shuugaku Toushi Keppuuroku OVA

Ugyan mi újat találhatnának még ki ebbe a sorozatba? Mindhárom iskola kiruccan Kyotoba, ott elpáholják a helyi kemény legényeket, majd egymásról is leszaggatják a ruhát, aztán szépen hazamennek. Megérkezve pedig otthon is szétverik a vasútállomást :LOL:
Tiszta sor ez, olyan mint az összes többi.

6/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Ikkitousen: Shuugaku Toushi Keppuuroku OVA
Amúgy komolyan, egyáltalán ennek az Ikkitousennek van valami sztorija? A manga véget ért már? Eljutnak valahová? Történik valami lényeges? Csak azért, mert eddig akármikor néztem bele (manga, TV sorozat, vagy a sokadik OVA), mindegyik teljesen ugyanolyan volt: csajok verik egymást, és közben szakad a ruha. Persze általában van valami "alibi plot", meg elvileg lennének egymással szemben álló oldalak, de valahogy ezt nem különösebben vettem észre, mintha semerre sem haladnának, hiába jön ki belőle már a hatszázadik OVA.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Csak úgy, mint az összes shounennek, sok részlet sztori-arcja van. Van a három alapiskola, akik folyton egymást is gyepálják, de aztán mindig felbukkan valami külső ellenfél, és akkor annak mennek neki. Ennyi, és ahogy írtad, a lényeg a 'csajok verik egymást, és közben szakad a ruha', a többi csak körítés. A manga egyébként még mindig fut :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hotarubi no Mori e
Csak Midorikawa Yuki képes arra, hogy egyszerre így megmelengesse és ki is csavarja a szívemet. A manga végén is kijöttek a könnyeim, úgyhogy természetesen az anime végén is pityeregtem egy kicsit. Ha az ember eleve olyan náthás, hogy egyáltalán nem kap levegőt a orrán, akkor ez nem épp a legjobb ötlet. ^^'
10/10
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

To Aru Hikuushi e no Tsuioku (Recollection of a Certain Pilot)

Szép film volt.
A déltengeri helyszínek nagyon kellemes, nyugodt és idilli hangulatot teremtettek, míg légi ütközetre nem került sor, amik viszont gyorsak és élvezetesek tudtak lenni, és még a CGI-repülők is többnyire rendben voltak. A karakterek egyszerűek, de könnyen megszerethetőek, és még egy kis fejlődésen is átesnek a roadmovie-történet során. Fanának választhattak volna egy tapasztaltabb szinkronhangot is egy abszolút kezdő helyett, mert azon az előadásmódon és beleélésen lett volna még mit csiszolni B) A rajzolásban a karakterek minőségét elég változónak találtam, a hátterek azonban végig gyönyörűek.

A befejezés is tetszett. Reméltem, hogy nem viszik el 'mese' irányba, hogy megszökünk a hercegnővel, aztán lógatjuk a lábunkat egy csendes szigeten, de ettől függetlenül úgy érzem, kihozták a maximumot a kapcsolatukból. Az utolsó feliratot pedig lehet tovább gondolni...

7/10

Stúdió: Madhouse
Rendező: Jun Shishido (Saiunkoku Monogatari, Hajime no Ippo)
Író: Koroku Inumura
Forgatókönyv: Satoko Okudera (Summer Wars, The Girl Who Leapt Through Time)
Karakterrajzok: Hidenori Matsubara (Ah! My Goddess, Sakura Wars, King of Thorn)

Előzetes
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Aquarion_EVOL - eddig nem rossz (a régi aquarion azér picit jobb volt)

Bakuman - jó, de azér 2012 végén indul s3?? wtf , picit túl hosszu ..

Beelzebub - kezd fárasztó lenni, már csak a maido akuma miatt nézem..

Black★Rock Shooter TV - :roll: ::japtoun:: ::hehe::

Daily_Lives_of_High_School_Boys - awsome shiat

Fairy_Tail - és még mindig jó cucc

Gintama - still rocks

Guilty Crown - awsome shiat

Kill_Me_Baby - ::jeye::

Macross Frontier - epic ost

Mirai_Nikki - awsome shiat

SKET Dance - bőven elég lett volna 24 rész is belőle

The World God Only Knows - epic

Senjou no Valkyria - awsome shiat

Eden_of_the_East - nem rossz

Steins;Gate - epic

Puella Magi Madoka Magica - ::japtoun:: ::hehe::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nagyon ciki, hogy a cím alapján elsőre azt hittem, hogy ez az Index/Railgun franchise egy egészestés movie-ja lesz, és csak a trailer billentette bennem helyre a dolgokat? XD
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Megesik :drop:


Hotarubi no Mori E

Akár egy dupla-epizódos Natsume Yuujinchou specialnak is beillene (téma, hangulat, rajzolás, minden ugyanaz), csak Natsume és Nyanko nélkül, ééééés
némi románccal! Hnnnngggggg

9/10
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ugye, hogy ugye? ::^_^:: Mostanában a Natsumében nem igen vannak ilyen megható részek, úgyhogy ez most pont jól jött. ^^
-OJ- írta:To Aru Hikuushi e no Tsuioku (Recollection of a Certain Pilot)
Egyetértek, jó kis romantikus kalandfilm volt, a vége pedig meghatóra sikerült. Tőlem kap egy 8/10-et.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Arslan Senki
Borzasztóan száraz volt, mintha egy történelmi lexikont olvastam volna, politikai szervezkedések és csatát váltogatták egymást olyan gyorsan, hogy néha csak kapkodtam a fejemet. A szereplők egyéni történeteiből vagy a személyiségükből viszont szinte semmit se láttunk. Ez így unalmas volt. Ja, és még rendes befejezése se volt.
5/10
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Nem is értem, hogy ezen miért csodálkozol Mariko, hiszen az Arslan anime verziója egy 13 kötetes regényből készült, illetve annak egy részéből. Én elég rég láttam már, szóval nem sokra emlékszem, de gondolom ezt is olyan "népszerűsítsük a regényt" cuccnak szánták (az más kérdés, hogy az anime után ki akar belenézni a regénybe?!).
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igazából tudtam előre, hogy nincs rendes lezárása a történetnek (ez az első, aminek utánanézek minden anime elkezdése előtt ^^), de mivel jókat hallottam róla, ezért valami jófajta kedvcsinálóra számítottam. Na, ez inkább kedv elvevő volt. ^^'
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Corot írta: de gondolom ezt is olyan "népszerűsítsük a regényt" cuccnak szánták (az más kérdés, hogy az anime után ki akar belenézni a regénybe?!).
Egyáltalán nem olyan cuccnak szánták. Amikor belevágtak úgy indultak neki, hogy végigviszik ameddig tudják, de csak eddig tudták...
Ha lett volna elég pénz és Tanaka befejezte volna a regényt (amit máig nem tett meg, pedig volt rá 25 éve), akkor az Arslan-t nyugodtan oda lehetett volna tenni párba a LoGH mellé (ami szintén Tanaka regény).
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ezek után akarjam még megnézni a LoGH-ot? Csak mert az is tervben van még, de ha az is ilyen száraz, akkor nem biztos, hogy jó ötlet belevágnom. ^^'
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

A LOGH nekem is listán van, de arról eddig csak jókat olvastam szóval...
Ezek szerint akkor az Arslan is ilyen végtelen hosszú cucc, ami sosem kap tisztességes befejezést. Erről a Guin Saga jut eszembe, aminek az anime verziója viszont szerintem az egyik legjobb fantasy, amit az utóbbi években láttam, viszont az is egy végtelen hosszú regénysorozatból készült, ami ha jól tudom szintén befejezetlen (bár erre nem mernék megesküdni).
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

UGH. A Guin Saga nekem valami iszonyatos csalódás volt. Az utolsó rész nagyjából ott ér véget, ahol az első rész kezdődik (=nem értünk el sehova), a hogyishívják csajt benne ledegradálták harcos hercegnőből a support female cast-ba, sorolhatnám. Egy hétig hánykolódtam az ágyamban ezután az anime után. És ahogy hallottam, a regénysorozat is nagyon... öhm... durva pálfordulatot vett az eredeti stílusához/műfajához képest. Egy nagy pozitívumot tudok felhozni: tetszettek a színek, de leginkább Istvan szemének a színe. :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

A regény történéseit nem ismerem, mivel egy baromi hosszú sorozatról van szó, feltételezem a történet több generáció életét végigkíséri.
Nekem személy szerint az anime nagyon tetszett pedig én nem vagyok nagy fantasy fan. Szerettem, hogy egyszerre több szálon futnak az események és hogy a karakterek nem egysíkúak, nem voltak egyértelműen negatív, vagy pozitív szereplők. Ami a harcos hercegnőt, (név szerint Amnelis) illeti a későbbi történések szempontjából nyilván megvolt az oka annak, hogy miért történt vele az, ami (egyébként én egyáltalán nem sajnáltam). De mivel az anime csak a történet kezdetét dolgozta fel, sosem fogjuk megtudni, hogy később hogyan alakult a sorsa.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Corot írta:A LOGH nekem is listán van, de arról eddig csak jókat olvastam szóval...
Az az igazság, hogy én már láttam a szintén ugyanazon szerző regényéből készült Tytaniát is, és az lényegesen jobb volt az Arslannál (annak ellenére, hogy szintén befejezetlen), de arra meg szinte egy emberként fújnak a LoGH fanok szal...
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Corot írta: Szerettem, hogy egyszerre több szálon futnak az események és hogy a karakterek nem egysíkúak, nem voltak egyértelműen negatív, vagy pozitív szereplők.
A több szál az oké, de nekem valahogy kidolgozatlannak tűntek a karakterek. Ha valaki elpatkolt egy csatában, valahogy nem éreztem utána semmit, pedig akkor még úgy ültem az anime előtt, hogy "na, ezt biztos tetszeni fog". A jellemfejlődés nekem nem tűnt fokozatosnak... ha egyáltalán volt. Amikor Istvan is "jellemfejlődött", azt mondtam, ez igen, de aztán a végén ugyanoda lyukadt ki, ahol az elején tartott. Olyan volt az egész, mintha... csak történne, de komolyabb magyarázatot sokszor nem láttam mögötte.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése