Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Cruel Angel írta:
Ayla írta:Durarara

....
Pont tegnap beszéltem róla egy haverral, én is hasonlóan éreztem mint te, azzal a különbséggel, hogy én két rész után droppoltam. No a haver azt mondja, hogy a közepéig lesz lassú, akkor minden összeáll, és onnantól királyság.
Köszönöm szépen. Én a 3. rész közepe felé gondolkoztam azon, hogy droppoljam. XD Azután meg jött ugye az elhatározás.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem a Durarara! lényegét karakterek és a hangulata adják, persze a sztorija is jó, de ha a szereplők nem tudják belopni magukat a szívedbe, akkor tuti nem lesz a kedvenced.
Egyébként érdekes, hogy nekem pont a 3. résztől vált kedvencgyanússá a sorozat,. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:A fickó korábbi munkáját a Fumiko's Confessiont láttad már? Teljesen más hangulatú, mint ez, de nagyon aranyos. ^^
Bizony, láttam. Tényleg nagyon más volt hangulatilag, de az is nagyon tetszett. Még az oldalra kikerült ismertető inspirált a megnézésére. :)

Miyori no Mori
Természetvédelem, meg szerethető szereplők. Gondoltam én, mikor nekiálltam, de számomra túlzottan lapos és bugyuta volt. Kár érte...
6/10

Taro-san no Kisha
Újabb archaikus darab. Az eleje "Live Action", utána jön az animáció. Viszont ezen is nagyon érződik a kora, így nem tudtam igazán élvezni.
5/10

Tokyo Godfathers
Kon munkáit ismerve egy kicsit meglepő volt számomra, viszont a téma unikum jellege miatt mindenképp emlékezetes marad. Bízom benne, hogy a félbemaradt alkotását be fogják fejezni...
7/10

The Three Musketeers in Boots
Ez viszont nagyon gáz alkotás volt, Idióta, bugyuta, kicsit sem vicces. Ami számomra erőteljesen felhúzta, az a magyar szinkron volt, amit szerintem nagyon eltaláltak, érződik rajta, hogy fektettek bele energiát.
4/10

Tailenders
A poszt-apokaliptikus-versenyzős témából többet is ki lehetett volna hozni, így számomra csak egy érdekes hangulatú, eyecandy-ként marad meg.
6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Amagami - Miya Special

Aranyos volt, de lehetett volna jobb is. Az első felét teljesen feleslegesnek éreztem, hogy AmagamiGuy a sorozat összes lányával eltöltött pár percet, ami adott némi sejtést Miyának, hogy miért kedvelheti mindenki a testvérét. A közepén viszont Risa-chan (stalker lány) kapott több műsoridőt, aminek örültem. Az különösen vicces volt, ahogy 3x is mondta Miyának szólítsa őt is "nee-ne"-nek és az mindháromszor visszautasította. Az utolsó harmad már jobb volt, és az "amagami" is jól sült el (SuzumiyaHaruhié mondjuk jobb volt, mikor Mikuru fülét rágcsálta).
És a végére egy LOL fürdőszobás benyitás, és annak a szokásos következménye :lol:

7/10



Mazinkaiser SKL

Másfél órányi apokaliptikus szuperrobot zúzás, metál zenére :cool: Ezt nagyon eltalálták, a három OVA cselekménye végig pörög és szinte megállás nélkül megy az alázás és némi vérengzés, mindez részletesen animálva. Ugyanakkor nincs semmi nagy politikai világmegváltó sztori, pusztán csak szórakoztatni akarnak egy halom őrült karakter összeugrasztásával, és azt hibátlanul teszi. Lehetett volna hosszabb :lol:

8/10
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Durarara

*nagylevegő* Iiiizaaaayaaaaaa...!!

:dirr:

Hát, isteni volt. Pont úgy jó ahogy van. Lehetne belőle nagyon lazán folytatást csinálni, azt is megnézném.

Nah legyek őszinte az első 7 részen kínlódtam, bár a fejnélküli csajszit kezdtem megszeretni. Naná, hogy az epik az Saika :D

Meg persze az én nagyon kedves felfogásom--volt egy pont az animében, ahol úgy viselkedtem, mint az otaku Erika: Igen, Izayanak Shizu-chan complexe van :dirr: és igen, nézzétek Shizuo a seme XD XD XD

nagyonbeteg. Az egész sorozatot úgy írnám le, mintha egy nagyon hosszú filmet néztem volna meg a moziban. Rettenetesen film-hangulata van, talán a városnegyed téma miatt.

Mindenestre csak annak ajánlom, akinek van türelme. Mert bizony az kell hozzá.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:Durarara
Mindenestre csak annak ajánlom, akinek van türelme. Mert bizony az kell hozzá.
Valószínűleg ezzel lehetett nálam a baj, az első rész során elvérzett nálam. Ezek szerint még elég sokáig várnom kellett volna, hogy beinduljon...

Highschool of the Dead: Drifters of the Dead
Ennek se sok értelmét láttam. Legfeljebb marketing-fogásnak tudom értékelni, hogy fenntartsák a rajongók érdeklődését a téma iránt.
4/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla írta:Meg persze az én nagyon kedves felfogásom--volt egy pont az animében, ahol úgy viselkedtem, mint az otaku Erika: Igen, Izayanak Shizu-chan complexe van :dirr: és igen, nézzétek Shizuo a seme XD XD XD
Szerintem kizárt, hogy Izaya bárkinek is átengedje a domináns szerepet, eleve ő szeret irányítani minden egyes szituációt, szóval Shizu-chan még ha fizikailag erősebb is, akkor is csak uke lehetne mellette. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mostanában elég lassan haladok, elsősorban néhány OVA-n léptem túl:

Amazing Nuts - négy rövid történetből álló darab, de emiatt tényleg akkora szösszenetek csak, mintha valami sorozat trailerjei lennének. Nem lehet sokat kivenni belőlük, nekem a kung fu barátnős rész tetszett, az szólt leginkább valamiről, és még érdekelt volna is. A többiben a rendkívül szokatlan animációs stílus lehet érdekes. Az utolsó rész egy minimaxos CG rajzfilmre emlékeztetett, az első darabról pedig Bugyi & Harisnya jutott eszembe!

Koi Sento - ember és mesterséges intelligencia közötti szerelem örök témájának 2*n^3+6. nekifutása. Jellegéből adódóan nem mutathatott be szépen felépített történetet és háttérvilágot, hiszen nem fér bele. Ennek ellenére nagyon tetszett. Hiába kellett nagyon kondenzáltnak lennie, mégis jól áthozta az az érzést, ami a célja volt, így rövisége ellenére is tud megható lenni. A grafika meg egyszerűen csodálatos, itt különösen volt értelme a nagy HD-nek. Valamilyen megoldással ugyan eltért a hagyományos, animékben megszokott látványtól némileg, ezen sokkal inkább látszik a CG, de így is gyönyörű. A karakterdizájnok is nagyon bejöttek, különösen Toto.

Highschool of the Dead - mint a sorozat. Látványos és fun.

Emellett egy komplett sorozatot is letudtam hétvégén, ráadásul amit a leginkább vártam a tavaszi szezonból:

Moshi Kōkō Yakyū no Joshi Manager ga Drucker no Management o Yondara - a leggyakrabban erről a fapados, sallangmentes animáció kapcsán hallottam, mielőtt nekikezdtem. Pedig nem olyan, mintha egy slideshow lenne, csak néha majdnem. Amikor pedig baseballra került a sor, némileg össze is kapták magukat. Ez a szuper-nem látványos stílus azonban remekül illett az egyik leggyönyörűbb drámai történethez, amit valaha animében láttam. A hagyományos sportaniméket utálom, a baseballt se szeretem, de a Moshidora ezeket teljesen elfeledtette velem, mivel azonnal megkedveltem a karaktereket, és a menedzseléses technikai rész is lekötött. Amikor pedig a játék is beindul a közepe táján, nem nagyon lehet száraz szemmel végig nézni, hogy a végéről ne is szóljak. Bírtam a karakterdizájnokat is, és természetesen a szokásos anime bullshitektől is mentes volt. Sok tavaszi szériát még nem kezdtem el, de nem lennék meglepve, ha a végére se lenne olyan, ami megverte nálam.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Moshi Kōkō Yakyū no Joshi Manager ga Drucker no Management o Yondara
LOL! Ennek ez a teljes címe!? Még sehol sem láttam kiírva, mindenhol csak Moshidoraként emlegették. :vigyor:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

A könyvnek ez a teljes címe, gondolom az animére is átvették. Végül is nem sokkal hosszabb, mint az Oniichan no Koto Nanka Zenzen Suki ja Nain Dakare vagy az Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Meg így legalább van értelme :D
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Valkyria Chronicles 3 - OVA#1

Elég nagy csalódás volt.

OVAhoz képest az animáció és a karakterek egyszerűen rondák. Az új karakterek közül a három főbb szereplő esetében még úgy ahogy ügyeltek az egységes kinézetre (bár ők sincsenek túl részletesen megrajzolva), de a többiek nagyon harmatosan néznek ki, és ugyanez elmondható a visszatérő 7.Osztag tagjairól. A sorozattal összevetve ég és föld a minőségbeli különbség :mad:

A történetből se nézek ki sok jót: visszaugrottunk a háború közepébe, ahol is a Birodalmiak egy stratégiai kulcspozíciót akarnak megtartani, míg a galliaiak vissza kívánják azt foglalni. Ennyi.
Azon kívül bedobtak 20 teljesen új karaktert, akiknek jó, ha a nevüket meg tudjuk jegyezni (azt sem egyszerű), de egyébként semmi más infot nem hallunk róluk, és nem is fogunk kötődni hozzájuk. Ráadásul az epizód felénél sikerült csak rájönnöm, hogy egyáltalán melyik oldalon harcol ez az osztag :lol:

Az OVA egyetlen érdeme, hogy többet harcoltak benne, mint az egész sorozatban együttvéve, de ezzel sokra megyünk, ha a karakterek meg alig kaptak figyelmet :roll:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

anubys írta:Highschool of the Dead: Drifters of the Dead
Ennek se sok értelmét láttam. Legfeljebb marketing-fogásnak tudom értékelni, hogy fenntartsák a rajongók érdeklődését a téma iránt.
4/10
Elmondtad a lényeget, bár én 2-nél nem adtam volna neki többet, még úgy se, hogy piásan néztem. =D
Ayla írta:Durarara
Ezt is meg kéne már egyszer lesni. :)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Supernatural – The Animation
Lehet, hogy csak a fangirl beszél belőlem, de szerintem ez az OVA harmatgyenge volt az eredeti sorozathoz képest. A fanoknak érdemes egyszer megnézniük, csak hogy elmondhassák, ezt is látták, de akik most ismerkednek a történettel, azoknak inkább az élőszereplős sorozatot ajánlanám, az klasszisokkal jobb ennél.
7/10 (erős jóindulattal)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Mondjatok nekem valami könnyedebb, pörgősebb mechás vagy shounen cuccot amin nem alszok be. Csak mert jó lenne valamit nézni már. Ne legyen benne hárem és ha lehet akkor minél kevesebb bishi szereplő. :cool:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

mondanám, hogy Belzebub, de azt most b*sszák fillerekkel.... Ao no Exorcistben meg bishik vannak....plusz azt sem lehet darálni, tök új.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nem kell zsír újnak lennie. Azok között meg pláne nem találok semmit. :roll:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Deadman Wonderland? Pörgős is meg shounen is, és bishik sincsenek nagyon benne. Mechának mondanám még a Break Blade-et, de abban a legtöbb hímneműre már rá lehet fogni, hogy bishi. Nézz meg néhány képet róla, aztán döntsd el te, hogy azok-e. ::^_^::
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Versailles no Bara

MMMM~, retro shoujo. MMMMM~~~, Ikeda "Oniisama e" Riyoko. MMMMMMM~~~, az anime úgy általában. :3 Ugyan csak négy részt láttam eddig, de már most nagyon bejön, illetve már most világos, miért szerepel Oscar neve az anime-karakterek NAGYJAI közt.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Mariko írta:Deadman Wonderland? Pörgős is meg shounen is, és bishik sincsenek nagyon benne. Mechának mondanám még a Break Blade-et, de abban a legtöbb hímneműre már rá lehet fogni, hogy bishi. Nézz meg néhány képet róla, aztán döntsd el te, hogy azok-e. ::^_^::
Deadman Wonderland? Ha jól tudom az is 12 részes lesz és kb. a harmadiknál tart nem? Úgyhogy azon sincs mit nagyon nézni. Ez a Break Blade lehet, hogy nem rossz ha már Production I.G., ők azért minőségi munkát csinálnak. Bár ez is túl rövid, meg elég komolykodósnak tűnik... :roll: most valami TTGL szerű super-robot stuffot néznék inkább.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Star Driver? de itt magas a bishi faktor. :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mahou Shoujo Madoka★Magica
Ez bizony ütős lett. Az első képek alapján nagyon nem érdekelt, viszont gyanúsan magasak voltak az értékelések. Nagyon nem bántam meg, hogy engem is sikerült "belerángatni". :D
8/10

Sora no Otoshimono: Forte

Pontosan ugyanazt nyújtotta számomra, mint az első széria. Továbbra is tartották a színvonalat. Bár egy harmadik sorozatot már nehezen tudnék elképzelni arra alapozva, hogy jönnek az újabb Angeloidok.
7/10

Hourou Musuko

Ez aztán elég érdekes egy darab volt, már csak a témaválasztás miatt is. Elsőre nagyon nem akarta bevenni a gyomrom, de végül túljutottam az ellenállásomon. Kellemes kis pasztellszínű sorozat volt végül, bár biztos, hogy nem fog élénken megmaradni asz emlékezetemben. És nem a színezése miatt. :D
7/10

Death Note Rewrite

Az első movie-t ugyan már régen sikerült megtekintenem, a másodikra viszont csak most sikerült sort kerítenem. Egy kis nosztalgiázásra éppen megfelelő volt, de semmi több.
7/10

Toaru Kagaku no Railgun OVA

Újabb rövid kis történet a megszokott stílusban. Igazából a sorozat bármelyik epizódja lehetett volna ez. Ebből részemről jöhet a második széria.
7/10

Mahou Shoujo Sonico★Magica

Nem jöttem rá, hogy ez mire kellett...
4/10

Kawa no Hikari

Eléggé átlagos mese volt. Kisgyerekeknek és animékkel ismerkedőknek azért ideális lehet.
6/10

Seikimatsu Occult Gakuin

Fura egy cucc volt. Egyrészt nagyon jól kombinálták a vígjáték- és a horror-elemeket, másrészt viszont nem furcsa is volt az eklektikussága. Főleg az, amikor a vége felé még hozzájött a mahou-shoujo vonal is. Egynek teljesen jó volt.
7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Mahou Shoujo Sonico★Magica
Nem jöttem rá, hogy ez mire kellett...
4/10
Ez a Madokához képest miben más? Spin-off OVA, esetleg random ökörködős epizód, paródia, vagy...?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Egyik se. :P

A Sonico Magica lényegében a sorozat OP-jának paródiája, ergo nem hosszabb, mint 1:30.

Szerintem poén és mint cameo, beköszön Makise Kurisu a Steins;Gate-ből, sőt, még a Chaos;Heades brigád is felbukkan benne.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Ayla írta:Star Driver? de itt magas a bishi faktor. :D
Ott is egy bishi a főszereplő akit egy hárem vesz körbe. :-P

Gunbuster-t vagy Heroman-t látta valaki?
Válasz küldése