Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Loran
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2006.02.15. 20:39
Tartózkodási hely: Shangri-la

Hozzászólás Szerző: Loran »

Beleneztem a Tactical Roar elso epizodjaba. Nem szamitottam sok jora, de ez nagysagrendekkel alulmulta a megerzeseimet. 99% fanservice. Meghozza kepbemaszos, ez persze nem feltetlenul baj. Elvegre shounen anime. Vagy nem? Hat egy izlesesebb hentait siman felulmul "nyiltsagban", ez nem vita kerdese, de ha egyszer shounen, akkor miert nem tartja be az alapszabalyait egy shounen-animenek? Mjuk, h nem arrol szol az egesz, h a naiv kisfiut mindenhol mely dekoltazsok es az orcajahoz dorgolt keblek es egyeb intim testreszek varjak, de azert a szereplok egybehangzo velemenye, hogy a ferfinem kiirtasra valo, ennek megfeleloen a naiv kisfiun kivul mindenki tenyleg...ecchi. Szoval ez a szado-mazot kedvelo fiatal ferfi (fiu) nezoknek keszult...hmm...most nem jut eszembe ilyen, akit ismernek. Well, bennem van a hiba. Ettol fuggetlenul a CG ocsmany, a tortenetnek veget nem tudom, de eleje biztos nincs, es farka sem igazan, a karaktereknek meg az arcat sem jegyeztem meg nemhogy a nevet, annyira jellegtelenek, sablonosak, atlagosak, rosszak, stb. Ezen kivul a karakterdesign sem tetszik, es nem a fanservice az oka, van itt lolicontol kezdve minden fele krumpli, szazase a piacon, mindenki izlesenek. Technika nincs. Cselekmeny se nagyon, az elso epizod legalabbis nem jutott semmire, az elejen kilottek 3 raketat a vegen 4et, wooow...akkor most megyek a 28 eves Future Boy Conant nezni, es eskuszom, ezerszer jobban elvezem, mint ezt a bit-tusszentest.

U.I.: legalabb valami cool reszt tettek volna bele, ha mar deep nincs. Valami olyasmire gondolok, h valaki felszall egy repulovel es kilo par golyot, nem nagy cucc, elmeletileg van is az animeben repulo, meg pilota, lehet repules kozben lebegtetni a kebleit, merthat arra megy ki, es lehet 15 masodpercben egy cool repulogepcsatat mutatni. Es ha az szep talan tovabb is neztem volna, de mar keso!
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Lione írta:Lain - ez is egy olyan dolog, ami valahol bennem él, mégis ott messze Japánban sikerült megálmodni és megalkotni... egyre inkább érezni hogy a közeli emberek távolabb vannak az univerzum szélénél is, és aki ott messze megálmodta az ilyen szívemig hatoló műveket, az van hozzám igazán közel...
Nagyon jó választás! Máig a kedvenc. Van 2 dolog amit meg kell magyaráznod miután végignézted:
1\ Mit keres ott az az élien aki bekukucskál a szoba ajtaján?
2\ Miért van egyszer szürke ufókeze Lainnek amikor Alice-t nyugtatja?
Emiatt a két jelenet miatt kb átvirrasztottam 1 éjszakát annyit gondolkodtam rajta... A földönkívülieket máig nem sikerült beleillesztenem a történetbe...
Ja és aki még nem látta és akar egy kis zaklatott lelkiállapotot sürgősen nézze meg és próbálja megérteni :D Sok szerencsét hozzá :D

Ja most Gunslinger Girl-t nézek. Szép, csak félek, hogy kicsit tragikus lesz a vége. Eddig se volt éppenséggel vidám. Mondjuk amikor Rico találkozik a Hotelesfiúval a folyosón és, mert nincs tapasztalata az udvarlásban csak annyit mond hogy "I'm sorry" (a lényeget most nem lőném le, nézzétek meg). Ez utáni jelenetben kifejti, hogy mennyire szeret itt lakni és mennyire örül, hogy mozog a teste :D na ez enyhe mosolyt csalt az arcomra.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

SoonDead írta:Mit keres ott az az élien aki bekukucskál a szoba ajtaján?
Ezen már én is sokat gondolkodtam, és van is egy tippem.
Az lehet, hogy ugyebár Lain feladata elmosni a határokat a valóság és a hálózat között és mint láthattuk, ez elég jól megy neki. Ennek egyik tünete lehet, hogy ami éppen megy a TV-ben ( mivel az is ott terjed ), az is átszivárog és megjelenik a valóságban. A másik kérdésre nem tudom, mert nem emlékszem arra a jelenetre. Remélem, tudtam segíteni :wink:
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Igen. Pont ezt okoskodtuk ki egy arccal. De ezzel próbáluk magyarázni a második jelenetet is, és hmm... pontosan mi is történik az előbbiben? Lain látja az alakot az ajtóban és az elmosolyodik. Na itt a furcsa momentum. Miért is?
A második jelenet a 11. részben van 17:15-nél jelenik meg Lain és a jelenet úgy 19:40-ig tart. Szegény Alice. Lain kicsit hátbadöfte (mert ő volt).
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Van Lain topic is, tessék használni. :p
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Mushishi

Láttam többen istenítettétek itt, ezért gondoltam érdemes rá egy pillantást vetni. azt kell, hogy mondjam nem csalódtam valóban fantasztikus atmoszférájú anime, jóllehet még csak az 5. résznél tartok. Kicsit a Haibane Renmei ugrott be róla elsőre, igaz azt hiszem ez nagy részt a zenei hasonlóságnak köszönhető, illetve a felszín alatt lappangó feszültségnek. Már alig várom, hogy leérjen a többi rész is!
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Mahou Shoujotai

Egy nagyon aranyos történet egy Alice nevű lányról, aki hisz a mágiában. Annyira, hogy hirtelen egy másik világban találja magát, ahol a mágia teljesen hétköznapi dolog. Boszorkányok, varázslók, sárkányok, manók, kalandok szakadnak a nyakába minden mennyiségben, barátokat szerez, és egy, az emberi és a mágikus világot összekötő történet is kibontakozik, amiben természetesen övé lesz a főszerep. Közben persze egy akadály sem tarthatja vissza Alice-t attól, hogy érvényre juttassa jelmondatát: "A mágia arra való, hogy örömet szerezzünk vele másoknak."

Akinek tetszett anno a Végtelen Történet, szerintem a Mahou Shoujotait is könnyen megszereti. Igaz, néhol kicsit szájbarágós a sítlusa, illetve pöttyet el vannak nyújtva a magyarázatok, de nem rontják az élvezhetőséget. És a 40 rész ellenére sem vészesen hosszú, mivel 1 rész kb. 6-8 perc. Én nagyon jól szórakoztam rajta, ajánlom mindenkinek.

Értékelés: 87%
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

Rage írta:Van Lain topic is, tessék használni. :p
bocs, lehet hogy csak én vagyok naon hülle, általában így szokott lenni... de nem találom... ^^'''

On: FLCL-t megtervezem ^^ úgy hallottam, hehéz eset, de nagyon jó!
(grrr... nézném az új A+ animéket is, de már lassan egy hónapja nincs... -_- )
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Lione írta:
Rage írta:Van Lain topic is, tessék használni. :p
bocs, lehet hogy csak én vagyok naon hülle, általában így szokott lenni... de nem találom... ^^'''
Szerintem nem Lione gépében van a hiba, mert nem találom én sem ^^

Mindenesetre: mostanában egy ideig nem kezdtem el új animét, hanem az Escaflowne-t néztem újra... és egyre jobban tetszik, még ahhoz képest is, hogy a kedvenc animém (lehet, hogy mégiscsak hibátlan ez a sorozat? ^^;;) szóval lehet, hogy kipróbálom a filmet is, bár arról úgy tűnik, megoszlanak a vélemények.

Aztán: apránként én is folytattam a Laint, Fumoffuval váltakozva, hogy nagyobbat üssön... :-P

És tegnap belefogtam a Fullmetal Alchemist-be, amelyről szintén csak jó kritikákat hallok (bár amennyire kivettem a fórumolvasgatások során, a befejezéssel sokan elégedetlenek). Az első három részből még nem sok minden derült ki, de úgy érzem, ez nagyon jó sorozat lesz... :D
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Tényleg nem volt Lain topic, de ha nagyon belemelegedtek a témába, nyugodtan nyithattok ti is neki egyet. :wink: (Ha jól látom, már nyílt is egy.)

Amiket mostanában nézek:
R.O.D the TV A+ jóvoltából. Egyelőre tetszik, ritkamód minden főszereplő szimpatikus. A papírral való harcolás már akkor is tetszett, mikor először láttam az első részt.
NANA-t többé-kevésbé. Inkább blogból követem, aztán az érdekesebb részeket megnézem (érdekes = Reira *_*). Nekem mondjuk kicsit furcsa Reira hajszíne, de ettől eltekintve baromi szép lett.
És Sugar Sugar Rune-t, ami változatlanul jó, de még mindig le vagyok maradva vele.
Ezen kívül rászántam magam egy Blue6 újra nézésre.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rossi írta:És tegnap belefogtam a Fullmetal Alchemist-be, amelyről szintén csak jó kritikákat hallok (bár amennyire kivettem a fórumolvasgatások során, a befejezéssel sokan elégedetlenek).
A végétől én is tartok, de ha tényleg olyan borzalmas lesz, még mindig ott a manga, aminek köze nincs az anime befejezéséhez. :D
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Lione írta:On: FLCL-t megtervezem ^^ úgy hallottam, hehéz eset, de nagyon jó!
Nem nehéz, csak ne akarj benne az emberi lélek mélyére nyúló tartalmat keresni. Az FLCL tipikusan olyan darab, amibe gyakorlatilag bármit bele lehet magyarázni, de igazából semmi sem egyértelmű benne.

Viszont szórakoztatónak nagyon is szórakoztató. :mrgreen:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én még mindig csak három sorozatot követek (többre sajna se idő, se energia :/): az Ouran koukou-t (eddig a kedvencem az idei eresztésből), a Kemonozumét és az Innocent Venust. Tovább kéne néznem a Strawberry Panicot és a Chevalier d'Eon-t is... na majd talán az Ouran után, abból úgyis csak két epizód van hátra.

Tervbevett animék itt:
viewtopic.php?p=105964#105964
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Millennium Actress - Meg mondom őszintén, nekem a Tokyo Godfathers jobban tetszett, valószínűleg azért is, mert előbb láttam, de ez a film is lenyűgöző volt. Azt hiszem, még nem találkoztam olyan filmmel, amit konkrétan végig bőgtem volna. Nagyon szép volt a történet, érdekes volt, ahogy a valóságot összemosták a filmek történeteivel és ahogy egyik korszakból átléptünk a másikba. A befejezés is nagyon szépre sikeredett és valahol megnyugtató volt számomra.
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Macross Zero

Elég régen láttam már jó háborús sztorit, de ez az OVA maximálisan kielégítette az ilyen irányú igényeimet, pedig a Macross/Robotech cuccokra annyira nem vagyok vevő. De a Zero fényévekkel felülmúlta szkeptikus várakozásaimat.

Az akciójelenetek látványosak, a karakterek jól kidolgozottak, a sztori sem értelmetlen blabla, a zene is a helyén van. Egy-két rész ugyan volt, ahol felszökött a szemöldököm, dehát nem a tökéletességet keresve ültem le animét nézni... talán a vége sikerült egy pöttyet túl romantikusra (tényleg csak egy pöttyet), de lényegesebb negatívumokat nem találtam.

Aki szereti a tartalmasabb Gundam történeteket, annak a Macross Zerot is ajánlom, nem fog csalódni.

Értékelés: 89%
Avatar
Xellosgirl
Profi
Profi
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2005.12.17. 12:19

Hozzászólás Szerző: Xellosgirl »

Most először 2 nagy mániám is van. A Spiral és a Read or Die hála az A+nak és drága osztálytársamnak Pal-channak ::jsmile::
Nem ugorhatok mindig segíteni akárhányszor csak füttyentesz nekem, az nem tenne jót a rossz híremnek.
(Xellos)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a Read or Die engem is magávalrántott - bár egyre inkább úgy érzem, h tényleg meg kéne nézni az ovát. minden egyéb időmet jelenleg a Bleach tölti ki (tenksz for di LDTS...^^)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Conan movie 10
Nem akarok megbántani senkit, de ez nagyon rossz volt. Rövid észrevételek:
- Kid egy fangirl mágnes. Semmit nem jelentett végülis, hogy ott volt. Max. annyit, hogy
ha nem jelenik meg, mint Super-Kid, aki a semmiből legyőz mindenkit és saves the day, akkor talán sikerült volna valami izgalmasat kihozni az egészből.
Dehát hiába, kellenek a fangirlök a mozikba.
- A történetnek semmi értelme nem volt. ^^" Tényleg SEMMI. Nem akarom lelőni a pasas kilétét, aki felbéreli őket, de ennek semmi értelme nem volt.
- A reklámhoz képest ez olyan volt, mint egy hosszú rész, aminek már az elején lehetett tudni, hogy
úgyse haltak meg a detektívek az elején, mert még HÁTHA kellenek majd a sorozatban
.
Szóval... a felénél még úgy voltam vele, hogy ok, elmegy egy átlag résznek, semmi több, de mikor már tudtam, ki ül a székben és mi volt az egész gyilkosság, éreztem, hogy ez még annak se megy el. ^^"
Elnézést, ha vkinek tetszett, de ez a reklámhoz képest is, meg a sorozathoz képest is szánalmas volt a készítőktől. Jövőre is lesz film, ahhoz több sikert és kreativitást kívánok nekik. ^^"
Kép
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Én most Tenjou Tenge-t nézek egyenlőre vegyes érzelmekkel.
A Read or Die viszont nagyon ott van... ::jthrill::
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A Tenjou Tengéhez olvasd a mangát is, úgy sokkal jobb lesz. :wink:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Sőt, ha teheted, inkább olvasd a mangát. A TenTen anime NAGYON el lett tolva, minden szempontból... még a japán szinkron is borzasztó.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan

Szeretném egyszerűen, tömören és lényegretörően jellemezni ezt az animét: :dirr:

Érdekes, hogy amikor úgy egy évvel ezelőtt először belenéztem, kb. fél perc után kilőttem, most viszont könnyeztem a röhögéstől. Aki szereti az ecchi és "kissé" morbid humort, annak kötelező darab. :D

Értékelés: 95%
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

A mangáról hallottam hogy sokkal jobb. De lesz ami lesz alapon elkezdtem az animét ::japsmil:: Legfeljebb tényleg mellette olvasom a mangát...
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Ma nem volt első blokkom és szobatársam megengedte hogy használhassam a laptopát így belekezdtem a Wolf's Rain-be!
A harmadik részig jutottam és tetszik!Bár nem túl pörgős de annyira nem is vontatott.Egyelőre van kedvem a folytatáshoz. :wink:
Aztán majd meglátjuk(ezt mindta a vak is)!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Megnéztem Miyazakitól (isten ez az ember!) a Vándorló Palotát. Annyira mint egy Mononoke vagy egy Cihiro nem tetszet, talán azért mert sokkal kevésbé világos vagy emészthető. Mindezek ellenére ajánlom mindenkinek, akik Miyazaki stilusát kedvelik. Ugyanolyan mesevilágba repülhetünk el, mint a Cihiroban, legalább annyira bájos és gyönyörü az animáció. Egy kicsit többet kell gondolkodni, s nem feltétlen csak a képsorokra alapozva, ha meg akarjuk érteni az egész lényegét. Hikari elemzése az animeajánlóknál sokat segithet. Én is azt használtam a lyukak befoltozására :)
Válasz küldése