Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a Ga Rei jó anime, csak kár, hogy nem tudom folytani, ha a végére érek majd lesz bővebb comm is, de egyenlőre annnyi: hentelő love! :D :hammer: :hammer: :D
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mai Mai Miracle

Nem bírtam tovább várni, és megrendeltem Malajziából DVD-n. Nem bántam meg, a "vidéki" Ghibli-filmek hangulatát idézi, és a kiadvány is megérte az árát.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

B Gata H Kei

Megmondom őszintén, nem sokat vártam ettől a cucctól (WTF, alapsztori!?), de annál kellemesebbet csalódtam az első rész megvaccsolása után. :D

Jó ez; ha már kettőnél többször képes vagyok felröhögni egy anime-epizódon, már nyert ügye van nálam. :3
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Junchi írta:B Gata H Kei
Bizony, meglepően jólsikerült kis sorozat volt az. Reménykedem egy mihamarabbi folytatásban is. :)


Gall Force 1: Eternal Story
Cirka 18 év után újranéztem életem első animéjét. Nem meglepő módon sok mindenre már nem emlékeztem belőle. Nem tudom, hogy a nosztalgia hatása-e, vagy tényleg jó, de nekem határozottan tetszett.
Ami mondjuk vicces volt, hogy egy hangeffektet simán kiloptak a SW-ból. XD
Valószínűleg a két folytatást is meg fogom nézni, mert annak idején azokat is láttam.
7/10

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan
Néha kell ilyen hulladékokat is nézni, hogy tudjam igazán értékelni a jó animéket. Az egyetlen pozitívum számomra az volt, hogy rövid. XD
3/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Berserk témához: Igen, ezzel kapcsolatban még én is egyetértek Péterrel. XD A Claymore-t nem nézem/olvasom, de a Berserk tényleg olyan, hogy az Eclipse után már a manga sem nyújt szinte semmit. Várja az ember, hogy majd jön egy újabb Golden Age-hez hasonló grandiózus arc, de semmi, inkább olyan, mintha valami diliházból szalajtott tagok gyűlnének össze Gatts körül, aki persze már maga sem teljesen normális. Szóval az ember visszasírja a Band of the Hawk-ot. A történet meg tényleg röhej, szökőévenként egyszer, ha történik valami lényeges, főleg Miura "majd akkor rajzolok, ha épp nincs semmi jó PS játék" hozzáállása mellett. :roll: Az animének ezzel szemben szerintem csak egy hibája van, amit zebra említett: az a bizonyos lezáratlan és összecsapott befejezés, na de az sem szándékos volt, csupán elfogyott a pénz. ^^" Szóval a mangából még érdemes elolvasni azt a pár fejezetet, ami az Eclipse-ből való elmenekülést taglalja, viszont onnantól jobb, ha mindenki "lezárja magában" a sztorit, mert valszeg előbb vagy utóbb, de csalódni fog a mangában. Amúgy zebra, én anno pont azért kezdtem el nézni, mert mindenki a legvégéért volt oda, minden AMV-be azt a két részt vágták be, stb., viszont abból is látszik, hogy jó a sorozat, hogy már szinte az elejétől meg tudott fogni a "sima" középkori sztori is (amit én általában unni szoktam), így a végén már tényleg csak hab volt a tortán a befejezés. :)

B Gata H Kei: Mondom, jó cucc az, és pontosan a poénok miatt, az ecchi már csak a körítés. XD Egyébként lehet ezzel én vagyok az egyedüli, de már az alapsztorit is imádtam. XD Miről szokott szólni egy átlag ecchi? "XY-kun a lúzer, szűz, és nőktől félő srác összetalálkozik Z-channal, akibe azonnal beleszeret, de fél megmondani neki....", aztán 18 kötetnyi egymásra esés, pantyshot, és hasonlók után valszeg úgyis összejönnek, de addig még kialakul egy "hárem", meg persze a szokásos kínos pillanatok hatszázszor, mint a "jajj, pont úgy estem rád, hogy a melleden van a kezem". Ezek után nekem felüdülés volt egy lány szemszögéből látni egy hasonló sztorit, aki bár szintén félénk a maga módján, de állítom, hogy tökösebb, mint sok háremhős, már csak a "meg fogok dugni 100 pasit!'" terv miatt is. XDDD (Aminél csak az otakuk paráztak be már az elején, hogy "fújj, rossz kurva!" rutinos nézők sejtették, hogy valszeg úgysem erről lesz szó. XD) A folytatásról egyébként hivatalos hír még nincs, de talán biztató, hogy a manga nemrég ért véget (kíváncsi leszek rá...:3), így talán hamarosan kapunk egy bejelentést egy második szezonról, ami végigviszi a történetet. :)

Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan: Ez az a cucc, aminél abszolút megértem, ha valakinek nem jött be. XD Én is csak az öncélú erőszakos részekért néztem, meg nekem vicces volt, hogy minden második poén arról szól, hogy szétcsapja a srác fejét egy szöges bunkóval, spriccel a vér mindenfelé, aztán meg feltámasztja, de megértem, ha valakinek ez már fárasztó, vagy lapos. XD (Speciel a második szezont már én is meguntam az elején, most vagy elmúlt addigra az "újdonság varázsa", vagy már a készítőknek sem volt ötlete arra, hogy ezeket a fejszétcsapós poénokat hogyan helyezzék úgy környezetbe anélkül, hogy ne legyen totál lerágott csont. Azért egyszer még végignézem majd a "tisztesség" kedvéért. XD Az első szezont továbbra is szeretem, legutóbb szilveszterkor néztük haverokkal, és még mindig üt. XD)

Gall Force: Erről még csak jókat hallottam, egyszer megnézem már, főleg, hogy ha jól emlékszem a "VICO-s időkben" nálunk is kiadták kazin "Űramazonok" címen.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Véget ért a B kosaras perverz manga? Most már ideje lenne nekiülnöm.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ghost Hound
Jó sokáig tartott, mire a starttól a végére értem, de ahogy belelendültem, nagyon hamar befejeztem. Akát hibátlan is lehetett volna, de valahogy az volt az érzésem, hogy ez egy 24-26 részes sorozat lett volna, csak aztán valami miatt 21 és fél rész után hirtelen az egészet összecsapták egy oda totálisan nem illő idétlen fél résznyi happy enddel. :wtf: Kár érte, mert méltó módja lett volna a stúdió húsz éves fennállásának megünneplésére. Így viszont eléggé haza lett vágva. De még így is kiemelkedik a szürke középszerből.
8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nekifogtam a Puella Magica Madokának meg a Tokyo Magnitude 8.0-nak.... véleményt majd később írok.. még minidg le vagyok sokkolva.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A Tokyo Magnitude 8.0-nak van külön topicja, ha esetleg valakit érdekel.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ginban Kaleidoscope
Kedves, aranyos anime volt keserédes lezárással. A Tazusa mondjuk nekem már kicsit túlságosan tsundere, de Pete imádnivaló volt. ^^ Kár, hogy olyan spórolós volt az animációja, meg a műkorcsolyával kapcsolatban is volt egy-két fura dolog benne.
7/10
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ezt észrevetted?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Yuriko-chan írta:Ezt észrevetted?
Igazán magyaros hangzása van a nevének. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Ezt észrevetted?
LOL! XD

Az ilyenek mellett én valahogy mindig elmegyek. ^^'
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ez van. Ők ennyire vágják a nyugati neveket.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kuragehime
No ennek egyszerűen minden pillanatát imádtam. Végre valami, ami nem a megszokott loli-bishi-moe vonalon mozog. Már az alapötlet is annyira abszurd volt, hogy tudtam, hogy ezt imádni fogom. Persze ez sem tökéletes, igazából nincs nagy súlya az egésznek, valamint a "lezárás" sem volt valami korrekt. Mihamarabbi folytatást! (Csak ne jusson a Higashi no Eden sorsára!)
8/10

1001 Nights
Ismét egy olyan alkotás, amit nem nagyon tudtam hova tenni. Lehet, hogy jobb ötlet lett volna ezt nem út közben megnézni, kicsit olyan érzésem volt, hogy nagyobb ráhangolódásra lenn ehhez szükség. Mindenesetre egyszeri kísérletnek megtette, mondjuk nem ez lesz életem legemlékezetesebb animéje. Márcsak a rövidsége miatt sem.
5/10

Nurarihyon no Mago
Az elején még eléggé reménykedtem, hogy valami jóféle youkai-os cucc fog belőle kikerekedni, de ez a remény minden egyes résszel csak csökkent. A végére annyira elment tőle a kedvem, hogy a folytatást már messzire fogom kerülni. Sebaj, majd a Natsume harmadik szériájával fogok vigasztalódni. :D
4/10

Nurarihyon no Mago Recaps
Ez az amit abszolút nem értek, minek kellett elkészíteni. A sorozat felénél még ok, hogy volt egy visszatekintés, hogy a legvégére minek kellett még egy recap?!?!
3/10

Katanagatari
Az első két rész után még nem fűztem az egészhez nagy reményeket, aztán ahogy mélyedtünk bele a történésekbe, egyre jobban a szívembe zártam. Azon ritka sorozatok egyike, ami igazából semmi forradalmit nem tartalmaz, viszont a már ismert összetevőket mesterien keveri. Ide nekem a light noveleket, de AZONNAL! :D
9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

anubys írta:Katanagatari
Az első két rész után még nem fűztem az egészhez nagy reményeket, aztán ahogy mélyedtünk bele a történésekbe, egyre jobban a szívembe zártam. Azon ritka sorozatok egyike, ami igazából semmi forradalmit nem tartalmaz, viszont a már ismert összetevőket mesterien keveri. Ide nekem a light noveleket, de AZONNAL! :D
9/10
Nisio Isin ugye. :D A Bakemono óta a NAGYOK közt jegyzem a nevét.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

anubys írta:Nurarihyon no Mago Recaps
Ez az amit abszolút nem értek, minek kellett elkészíteni. A sorozat felénél még ok, hogy volt egy visszatekintés, hogy a legvégére minek kellett még egy recap?!?!
3/10
Azon én is agyaltam, hogy mi lehetett a második recap funkciója. A végén emlékeztették a nézőket, hogy miről is szólt a sorozat? Végül is elég unalmas volt volt, lehet hogy páran bealudtak rajta. XD
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Titkos írta:Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan: Ez az a cucc, aminél abszolút megértem, ha valakinek nem jött be. XD Én is csak az öncélú erőszakos részekért néztem, meg nekem vicces volt
Áhh örök klasszikus nagyon sokat röhögtem rajta, igazából nagyon gagyi de ha az ember nem veszi komolyan meg lehet nézni.Emlékszem még antifaces videóban volt benne, aztán belenéztünk a haverokkal hát mindannyian egyetértettünk, hogy nagyon beteg lehet az alkotója a szériának.

És akkor amit legutóbb néztem a Macross Zero volt, bevallom a címlap ajánlója keltette fel az érdeklődésemet iránta.
Egy 5 részes OVA stílű minisorozathoz képest nem volt rossz, sőt kifejezetten tetszett kivéve az átalakuló harci gépeket amik enyhén szólva idegesítettek mind a konceptben mind pedig grafikailag.De akkor leírom gameres értékelésben a dolgot.
PRO:
-Szép grafika csakúgy ahogy az ismertetőben írták. (Ebből kivétel szerintem a gépek harca amit nagyon gagyi számítógépes trükk bűz leng körbe.)
-Egész jó karakterek+jellemek+egy kis jellemfejlődés
-A love stick poén nagyon tetszett (aki látta a sorozatot az tudja miről beszélek.)

CON:
-Tudom én azt ,hogy ez a sorozat az átalakuló gépekről szól, de enyhén szólva silány ennek megvalósítása + a csaták is túl "hiperaktívak" ahhoz, hogy élvezhetőek legyenek.
-Lehetett volna 1-2 résszel hosszabb
-A befejezéssel nem voltam annyira oda

"Összességében háború+röpködő mechák+döntsük meg a helyi csajt feeling!" :vigyor:
Persze ez csak az én véleményem, ha valaki látta még akkor feltétlen írja meg neki, hogy jött át.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ma nekifogtam a Bleachnek, ott ahol abbahagytam a 213-as résznél ... ami filler. Meg tudja mondani valaki meddig van ez a Karaukra Riser filler? átugranám, nem érdekel....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ugorj a 215-ösre onnantól megint a manga jön egészen a 229-ig, azután megint fillerezni fognak. Bár szerintem Zanpakutou saga kellemesen kilógott a Bleach fillerek közül, úgyhogy ha gondolod tehetsz vele egy próbát. ::^_^::
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Junchi írta:Nisio Isin ugye. :D A Bakemono óta a NAGYOK közt jegyzem a nevét.
Bizony, én is kezdek fan lenni. Szerintem csak idő kérdése és az Zaregoto is megkapja a maga adaptációját.
Mariko írta:A végén emlékeztették a nézőket, hogy miről is szólt a sorozat? Végül is elég unalmas volt volt, lehet hogy páran bealudtak rajta. XD
:goodpost:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Je t'aime

Pont olyan szép és szomorú, mint amilyennek látszik.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

B Gata H Kei kivégezve!

Kár, hogy végül nem találkozott a kolbász a majonézzel, emiatt húztam is kicsit a szám, de azért így is egy remek és szórakoztató darabja az "ecchi"-school life kompótnak.

8,5/10.

(Kosuda nővéréről meg jöhetne valami spin-off. :D)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:B Gata H Kei kivégezve!

Kár, hogy végül nem találkozott a kolbász a majonézzel, emiatt húztam is kicsit a szám, de azért így is egy remek és szórakoztató darabja az "ecchi"-school life kompótnak.

8,5/10.
Bejezetlen mangából készült 13 részes animénél sosincs teljesen lezárt vég, az ilyet nem is szabad elvárni. :wink: Most, hogy közben vége lett a mangának (és kíváncsi vagyok, hogy ott vajon összejött-e a kolbászos majonéz), talán lesz egy második szezon, ami már a végéig viszi a sztorit, meglátjuk.
Junchi írta:(Kosuda nővéréről meg jöhetne valami spin-off. :D)
Az tényleg jó lenne. :)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Welcome to the Space Show

2 és negyed órán át tartó látványparádé, de a sztori sem rossz, csak egy kicsit eltörpül a lenyűgöző vizuális élmények mellett.
Válasz küldése