Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

AIR

3 részt néztem meg idáig, szóval csak az alapján tudok véleményt nyílvánítani...
Sok jót hallottam erről a filmről, ezért is kezdtem bele, de őszintén szólva annyira nem nyerte el a tetszésem. Az első rész még OKs volt, de a másik kettő... :weh:
A film hangulata meglehetősen különös. A rajzolása elég részletes... a háttér megrajzolása (főleg az ég *_*) nagyon tetszik, de valahogy a karakterek nekem nem nyerték el a tetszésem... túl nem is tudom... gyerekesek(?) a figurák... Na meg nem tetszett idáig ez a "van egy főszereplő fiú és van egy csomó lány" dolog... illetve nem is ezzel van a bajom, hanem hogy ezek a lányok mennyire furák... áhh... A főszereplő csaj kiakaszt, annyira idegesítő a hangja, hogy az már... de a többi se igazán szimpatikus, és az már nagy baj, ha egy szereplő sincs egy sorozatban, aki egy kicsit is szimpatikus lenne :neutral: na de majd meglátjuk mi lesz belőle, még adok pár résznyi esélyt neki ^^'
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az első 3 rész alapján nem nagyon lehet megítélni az AIR-t. A 7-8. rész környékén vesz egy fordulatot az egész, beindulnak az események és más lesz a hangulat. Szóval kitartás, remélem, a végére tetszen fog. ^^" (Ha meg nem, akkor ez van.)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Szerintem is mindenképpen nézzd tovább, mert az első néhány rész után én is hasonlóan éreztem mint te, de a végére teljesen megváltozott a véleményem! Elsőre az összes lányt lököttnek találtam és sajnáltam szerencsétlen Yukito-t hogy odakeveredett. :drop: Mondjuk nekem a karakterek kinézetével semmi bajom nincs, kicsit gyerekesek a nagy kawaii szemekkel, de a történet messze nem gyerekes. Szóval, én is csak azt mondom, hogy kitartás, mert az Air egy nagyon szép anime, mind történetileg, mind pedig grafikailag! ::sugoi::
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én is hasonlóan voltam vele..a történet felépítése is nagyon tetszett :-) Jó,nem egy akciódús anime de jót lehet sírni az uccsó részen...

Én meg Bleach-et nézek gőzerővel...már a 20.rész környékén járok,hamarosan elfogy az "adag" amit Ritától kaptam :mad: Egyre izgalmasabb,az elején annyira nem kötött le..

Tenchi Muyo ova-ba is belekezdtem de az első 3 rész után azt mondom:talán elég volt...

RahXephonról tud valaki mondani valamit? olyan evangelion szerű így első ránézésre...folytassam? :?
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Full Metal Alchemist

Kicsit unalmasnak indult számomra az eleje, de most már egyre érdekesebb. ^^ Majd meglátjuk, mi sül ki a végére. ^^ De a barátaim közül mindenki csak isteníti, én pedig adok a szavukra, szóval remélem, hogy nem fog csalódást okozni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Pale Cocoon és Paranoia Agent ezeket szereztem most be, és mindkettő jó (bár a Pale Cocoon csak fél órás, de jó)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Voices of a distant Star
Kötelező mindenki számára. Így lehet egy egyész filmet belesűríteni kb 20 percbe! :D
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na, megnéztem a Hachikuro II első részét... hát, ahogy mondták, recap. Mondjuk, azt nem tudtam, hogy csak 13 részes lesz összesen... NAGYON kíváncsi vagyok, meddig fognak eljutni, vagy hogy kitalálnak-e valami lezárást. A manga már a vége felé halad (sztem max. 10 chapter lehet még hátra), de még ha az anime készítői tudják is, mi lesz a vége, nem hiszem, hogy azt 13 epizódban össze lehetne foglalni........ de persze ki tudja.

Btw, már kezdem sejteni, miért lett a Juuousei 11 részes... a Hachikuro ugyanabban a műsorblokkban fut.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2006.06.30. 15:48-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

anubys írta:Voices of a distant Star
Kötelező mindenki számára. Így lehet egy egyész filmet belesűríteni kb 20 percbe! :D
Korábban megpróbálkoztam vele de a karakterdizájn az nagyon nem jött be.Be is fejeztem azon nyomban de talán majd még adok neki egy esélyt. :weh:
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Megnéztem a Higurashi no Naku Koro ni első négy részét este és nagyon beparáztam... még jó, hogy van az ágyam alatt egy félméteres fa testápoló :wink:
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Narumi írta:Full Metal Alchemist

Kicsit unalmasnak indult számomra az eleje, de most már egyre érdekesebb. ^^ Majd meglátjuk, mi sül ki a végére. ^^ De a barátaim közül mindenki csak isteníti, én pedig adok a szavukra, szóval remélem, hogy nem fog csalódást okozni.
Messze a vége a legjobb. Majd meglátod. :D

Hikaru No Go és Bleach
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

SoonDead írta:...Hikaru No Go...
hát én azon gyakorlatilag bealudtam (mondjuk csak úgy kb. 10 részig jutottam)... vicc az egész ^^'... mindegy... legalábba Go játék irányába fel keltette az érdeklődésem
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Jyu oh Sei-t fejeztem most be. Télleg jobb, ha elolvassuk mufurc blogolásait és kiegészítéseit, miután végignéztük a sorozat. Nekem amúgy tetszett, szép volt az animáció, ötletes karakterek, jó történet, szép zene. Piros pont :)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tőmondatokban az új szezonban eddig elkezdődött sorozatokról:

Powerpuff Girls Z - nem lett jobb az eredetinél. Sikerült néhány nagyon erőltetett poént beletenni. A másik csalódás meg a harci jelenetek voltak. Azáltal, hogy segédeszközökkel harcolnak valahogy eltűnt az eredeti néha nyers brutalitása, de ez még később változhat. Ami viszont nagyon tetszett az az endingje. Ha csinálnának Blossom, Bubbles és Buttercup figurákat az endingben viselt ruháikkal asszem az elsők között csapnék le a preorderre. Annyira moe~~~~ lett, hogy hogy hogy *nosebleeds*...
Ja és Princess afro frizurával röhelyesen néz ki, de asszem ígyis imádni fogom. :D

Tsuyokiss Cool×Sweet - a szokásos dating sim->anime átiratnak indul.

Binbou Shimai Monogatari - nagyon aranyos.

Honey & Clover II - az első szezon teljesen nézhetetlen openingje után végre csináltak egy nézhetőt. Az első részben semmi új nem történt (mivel visszatekintés volt) ezért a beltartalomról majd csak a 2. rész után lehet véleményt formálni.

Az új animéken kívűl Galaxy Angel-t nézek még. Most, hogy a Bandai USA kiadta/kiadja őket olcsó "complete collection" formában, szépen megvettem/megveszem a DVD-ket.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nem, nem bírtam folytatni Air-t, bocsika ^^'
Ellenben kezdem hamarosan Scrapped Princesst, már olyan régóta meg akarom nézni ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Cruel Angel írta:
SoonDead írta:...Hikaru No Go...
hát én azon gyakorlatilag bealudtam (mondjuk csak úgy kb. 10 részig jutottam)... vicc az egész ^^'... mindegy... legalábba Go játék irányába fel keltette az érdeklődésem
Tökéletesen megértelek. :D Én elmentem már kb a 40edik részig. És ma is összeültünk haverokkal gózni! És megtanultam olyan fontos dolgokat, mint, hogy "Nee, hosi alá simán be lehet építkezni. Nee, szan-szan annyira passzív :P. Egy komoku lenne az ideális kezdés..." Meg hogy kis pályán 6,5 moku elég sok...
Szóval valahogy mégis hatással volt rám a dolog, pedig olyan homoszexuális szellemet mint itt :P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mai Otome
Ma fejeztem be, ezzel megdöntöttem az egyéni rekordomotat, lévén egy nap alatt nyomtam le 15 epizódot. :)
Kicsit hirtelen lett vége, és 1-2 szereplő sorsával nem voltam teljes mértékben megelégedve, de alapvetően tetszett, megérte megnézni, mégha egy kicsit gyengébbre is sikerült a HiME-nél. :wink: (mondjuk hiába "alternatív univerzum" és nem folytatás, szerintem mindenképp a HiME-vel érdemes kezdeni, különben a poénok kb. negyedét nem fogja érteni a néző)
(bővebb vélemény a topicjában)

Elfen Lied

Mivel mindenki azzal jött, hogy "csak az első része a gáz, utána jó lesz", ezért úgy 1/1,5 év kihagyás után folytattam. Hát mit mondjak, nem lett jobb, mindent beleraktak, ami szerintük közönségcsalogató lehet, ezért végül semmi sem lett belőle. Bővebb kifejtés szintén a megfelelő topicban hamarosan.

Berserk
5. résznél vagyok, eddig minden rendben van vele, nagyon hangulatos. :D (egyetlen hátrány, hogy a mangából ismert fanrtasy-lényeket itt kicsit hiányolom, remélem kibírom az Eclipsig, ahol már megjelennek, de egyenlőre egy szavam sincs, érdekes. :))
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

Puni Puni Poemy- annyira nagyon beteg hogy nagyon....kb betegre röhögtem magamat rajta, és minden második mondatom a nézése közben az volt h "WTF?!" :D
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Puni Puni Poemy? .... XD XD
Volt egy-két rész,ami erőltetett volt,de imádtam,összesen 3x néztem meg azt a 2 részt,annyira tetszik. XD Egyik kedvenc részem,amikor Poemy készíti magának a reggelit és felrobban minden. XD
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

a legnagyobb Lol benne, hogy ilyen apró kis jelenetek vannak eldugva a képben...:D pl mikor elképzeli Poemy a szerelmét fehér lovon, és a háttérben a fa mögött ott szexel 2 alak:D ugyanez a stúdió előtt, és szintén ugyanez a jelenet mikor átszakítja a robotot,és bezúz egy éppen nemi életet élő párt:D na meg a szadó csaj, meg a heregolyóit lengető gurgulázó élien:D na igen..... ez egy olyan anime, amit muszáj megnézni:D
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

liache írta:a legnagyobb Lol benne, hogy ilyen apró kis jelenetek vannak eldugva a képben...:D pl mikor elképzeli Poemy a szerelmét fehér lovon, és a háttérben a fa mögött ott szexel 2 alak:D ugyanez a stúdió előtt, és szintén ugyanez a jelenet mikor átszakítja a robotot,és bezúz egy éppen nemi életet élő párt:D na meg a szadó csaj, meg a heregolyóit lengető gurgulázó élien:D na igen..... ez egy olyan anime, amit muszáj megnézni:D
Azt ne hagyd ki, amikor fürdenek, és mögöttük látszik az egész stáb kamerákkal, akik veszik a jelenetet. :D
PPP nekem is az egyik kedvencem. :D (Ha tetszett, nézd meg az Excel Saga-t is, hasonló ökörség, csak sokkal hosszabb. :D Bár ennyire talán nem beteg. XD)
Kép
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Titkos írta:Azt ne hagyd ki, amikor fürdenek, és mögöttük látszik az egész stáb kamerákkal, akik veszik a jelenetet. :D
Tényleg!! XD Sőt én az legelején 2x visszatekertem,amikor látni véltem a Sailor Moon-ból harcosokat. XD
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Szobabiciklizés közben megnéztem 4 részt a Scrapped Princessből, s még így is nagyon tetszett :D
Tetszik a film hangulata, az alaptörténet is érdekes, szimpatikusak a karakterek, szép a rajzolás, majd meglátjuk ;)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Eh... vártam ezt a Bokura ga ita sorozatot, de az első rész után nem hiszem, hogy többet fogok nézni belőle... talán még egy részt, de ha nem lesz jobb, vége. Lusta vagyok összeszedni a gondolataimat, úgyhogy az irces kommentárom:

<mufurc> na, lassuk ezt a bokura ga itat
(...)
<mufiragaita> hat eddig eleg unalmas :(
<mufiragaita> + foszereplo hangja borzaszto idegesito
<mufiragaita> + rajz is randa igy animacioban
(...)
<mufiragaita> oke, foszereplo srac is idegesito
<mufiragaita> Mr Perfekt
(...)
<mufiragaita> eljen az egyutterzes?
<mufiragaita> "meghaltak a szulei." <nem figyeltem oda, a nővére halt meg> "eleg gaz lehet" "ja, valszeg"
<mufiragaita> ...
<mufiragaita> .....................................
<mufiragaita> csaj monologja kozben:
<mufiragaita> "es meg most is, hogy ilyen dologrol beszelgetunk, hevesebben ver a szivem" (mer'hogy a sraccal van)
<mufiragaita> .............BUNKO
(...)
<mufiragaita> nem a szulei haltak meg, a novere
<mufiragaita> aki a foszereplo srac baratnoje volt, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNGGGGGGGGGGSTTTTTTTTT
<mufiragaita> sz'al jaj
<mufiragaita> na, asszem ebbol ennyi volt
<mufiragaita> legfeljebb meg egy resz
<mufiragaita> sz'al, van Ms Idegesito Hangu Fohosno
<mufiragaita> Ms Angsty Szemuveges Csaj
<mufiragaita> Mr Genki-de-valojaban-angsty Foszereplo Srac
<mufiragaita> es Mr Legjobb Haver
<mufiragaita> *YAWN*
<mufiragaita> ja, es Foszereplo Srac halott baratnoje MEGCSALTA OT AZ ELOZO BOYFRIENDJEVEL, OMG ANGST
<mufiragaita> ....sz'al, ez a bajom az ilyen tipusu shoujo cuccokkal #_#
<mufiragaita> egy oke, de ugy a tizedik utan mar dogunalom

Sz'al... ja. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Mufurc mit is szedsz? :) ÉS hogy ON legyek megkaptam VHS-en /értsd egy a 80as évekből származó rongyá nézett kazin/ az Űrrepülőszázad-ot. Tényleg nem ismeri senkise? Most leírnám ide a címeit asszem a japán a god bless dancougar a magyar ugye Űrrepülőszázad az angol elméletileg Super Robot Taisen. Több hibája van a kazinak többek között hogy a hang távozott :cry: a másik hogy sokszor aztem vége a szalagnak vagy nemtom mert csak csíkok voltak de kiderült hogy hosszas tekergetéssel folytatódik az.- itt hozzátenném hogy amikor kiszurtam hogy max hangerőn is max sistergés van, gondoltam leleményesen hogy na sebaj akkor bekapcsolom a feliratot /VAzz VHS_EN :D / de ehez is kelett 2perc távirányítóbámulás hogy rájöjjek. bedig be akartam írni neveket de hang és felirat hijján nem lehetett. itt a film végét akartam bevetni de kiderült hogy a végére vmi 20 perces mese van felmásolva :whaaa: szóval semmi új. De amúgy ez egy tök jó anime csak nem értem miért nincs rólla sehol sem infó? Tök jó robotok harcok plusz némi érzeklem /az egyiknek meghal az apja meg szerelem is van stb/ vannak a másik hogy szebb a rajzolása mint az akkoriban általam látott Macross az űrcsatahajónak. És úgy emlékszem hogy az openingje jó szám volt - de ennek most nem tudtaam utánna járni. Kazit gyorsan visszautaltam nehogy azt mondják hogy elrontottam :P
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Válasz küldése