Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Mondjuk egy kicsit az oly' jellemző DMC-s poénokból is vihettek volna az előadásukba, na de így is nagyon jók voltak, gratula nekik. :)
Ha elolvasod a kommenteket a videó alatt, ott írják hogy szívesen cifrázták volna még, de féltek hogy akkor már nem engedték volna fel őket a színpadra. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

B Gata H kei
Az ecchi egyáltalán nem az én műfajom, de rendre megpróbálkozom velük, és szinte csak csalódás szokott lenni a vége, de ezúttal megfogott az első epizód, úgyhogy úgy döntöttem, hogy végig nézem. Az egyik jellemző tünet az volt, hogy a BKV-n széles vigyorral az arcomon utaztam. Persze jócskán vannak benne logikai idiótaságok (több hónapnyi "járás" után sincsenek tisztában pl ennek a tényével?) , de jelen esetben ezek teljesen mellékesek. Önmagában is megér szerintem 8 pontot, műfaján belül viszont:
10/10
Egy újabb példa, hogy bármilyen műfajban lehet kiemelkedőt alkotni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Örülök, hogy bejött, amúgy a simán "csak ecchi" cuccok engem sem szoktam lekötni 1-2 epizódnál tovább (ehh, mekkora csalódás volt a most futó Asobi ni iku yo! is... :(), de itt fetrengtem a poénokon (amik nem is mindig az ecchire, mint inkább a szereplők hülye jellemére építettek XD), meg ugye jó volt látni, hogy a szokásos lúzer/hormontúltengéses srác főszereplő helyett itt most a lány van túlfűtve. XDD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Black★Rock Shooter
Mi a jó nyavalya volt ez?! Az még hagyján, hogy alig van köze a traileréhez, de még a sztori is se füle se farka. A tipikus esete annak, amikor valamit hatalmas hype-al várnak, aztán meg pofára esés lesz a dologból.
6/10
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Mi a jó nyavalya volt ez?!
Hehe, akkor ezt inkább kihagyom. Gondoltam, h nem váltja meg a világot, a hype is taszított, de úgy voltam vele, talán egyszer megéri megnézni. Ezek szerint, ha inkább az érdemesebb cuccokra szánom azt az 50 percet, jobban járok. :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha egy X részes TV sorozat helyett egy nyúlfarknyi OVA-t kap az ember, már alapból kezdhet aggódni, de azért majd belenézek, ha már fél éve reklámozzák, aztán meglátom a dolgot.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Annyira azért vészes a cucc, egyszer meg lehet nézni, de jobb ha felkészülsz rá, hogy nagyon nem azt fogod kapni, amit az előzetes alapján várnál. :drop:
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

A Furusato Japan-t néztem meg nemrég, kicsit csalódtam mert jobban olyasmit vártam mint ami volt a Hotaru no Haka-ban vagy a Hadashi no Gen-ben például.
De azért itt is megmutasák mi minden volt a WW2 útán.
Szép kis régi Japán népdalokkal.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Black★Rock Shooter
na azért annyira nem volt ez rossz. kellemes 40 percet okozott vasárnap koradélután és ennyi. meg örültem hogy alacsony költségvetésből is lehet csinálni cuccot.
persze, hogy nem váltja meg a világot, mondjuk én nem is vártam.

(protip: a trailerek gyakran félrevezetők :P)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Biiru Seijin írta:protip: a trailerek gyakran félrevezetők :P
Na de ennyire!! :roll:
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Nekem a jelenlegi kedvencem a Nabari no ou!
Vannak benne ninják, szamurájok, vér, horror, természetfeletti, erős érzelmek amiket nem képesek az elején kimutatni a szereplők, de a végére megnyílnak. szomorú és kissé depis is, de engem megfogott. jó a grafikája (csak félig-meddig pasztel), jó a zenéje( az op és ed nem illett minden részhez, de ez természetes), bár az egyetlen bajom, hogy az első és utolsó részbe túl sokat sűrítettek, ennek ellenére élvezhető.
tele van váratlan fordulatokkal, (lányoknak) sajna nincs benne szerelem, pedig mindenki azt várná hogy Yoite és Miharu összejönnek meg Aizawa+Raimei. na mind egy ajánlom mindenkinek!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

FMA Brotherhood

Be kell valljam, engem az első sorozat nem tudott különösebben lázba hozni, amikor végeztem vele kipipáltam a megnézendőim közül, és ennyi (a vége mondjuk egy rossz vicc volt, de ebbe most nem mennék bele). Ajánlgatták többen is a mangát, hogy az az igazi, de nem volt túl nagy kedvem hozzá, amikor viszont felröppent egy teljesen mangahű animeadaptáció híre, úgy döntöttebb adok neki egy esély (persze továbbra is halogattam a dolgot, és végül csak akkor vágtam bele, amikor elkezdték adni a TV-ben ^^').

A anime eleje nagyjából megegyezett az első sorozatéval, úgyhogy szépen komótosan haladtam az Animax heti kétepizódos tempójával, a 16. résztől viszont saját útjára indult a sztori, és egyszer csak azon kaptam magam, hogy már megnéztem 6 részt zsinórban, és csak azért nem teszem be a hetediket, mert már elmúlt éjfél, és aludni is kéne. ^^' A történet innentől kezdve végig pörgött, soha nem ült le egy percre sem, és bár 64 részes a sorozat egy felesleges töltelékepizód sem volt benne. Ráadásul egy idő után azt vettem észre, hogy még a legutolsó mellékszereplőt is a szívembe zártam, és aggódok a sorsa miatt.
A befejezés egy nagy kövér happy end volt, de nem panaszkodom, mert nincs ellenemre az ilyesmi, egyedül talán azt hiányoltam, hogy nem tudtunk meg többet a Homonculusról, hogy pontosan hogyan is született és miért tette akarata ellenére halhatatlanná Hohenheimet.

Mindent összevetve már rég láttam ennyire jó shounen sorozatot, talán csak a Kenshin volt, amire így rá tudtam kattanni, de ott is inkább csak a mangára.

9/10
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Tegnap megnéztem a Koi Kazet. Nem vagyok az ilyen romantikus drámák rajongója, de ez nagyon bejött. Igaz, volt benne incest, ami feldobta a történéseket rendesen. Viszont végre egy anime normális karakterekkel, nem a szokásos kliséhegyek. A sráchoz hasonló karakterrel nem tudom valaha találkoztam-e főbb szerepben. Az is felüdülés volt, hogy a lánykarakterek nem a szokásos buzi vinnyogós hangon beszéltek, amitől már fülem vérzik. Egyébként grafikailag is teljesen kielégítő volt, mégha a stílus eleinte kicsit furcsa volt. És még a befejezés is jó volt, nekem legalábbis.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

scineram írta:Koi Kaze
Sok jót hallottam már róla, de az incest téma taszít.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:FMA Brotherhood

[...]

Mindent összevetve már rég láttam ennyire jó shounen sorozatot, talán csak a Kenshin volt, amire így rá tudtam kattanni, de ott is inkább csak a mangára.

9/10
Na, örülök, hogy tetszett, nálam gyakorlatilag a most futó shounen mangák közül ez volt a No #1., csak ugye nemrég vége lett. XD És szerencsére ezúttal az animés adaptációt sem szúrták el. :)

Azért is jó olvasni az egyre több pozitív véleményt, mert a sorozat indulásakor még mindenki temette, hogy milyen gagyi, árnyéka az első sorozatnak stb., pedig mondtam, hogy csak ki kell várni azokat a részeket, ahol kettéválik a történet.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Azért is jó olvasni az egyre több pozitív véleményt, mert a sorozat indulásakor még mindenki temette, hogy milyen gagyi, árnyéka az első sorozatnak stb., pedig mondtam, hogy csak ki kell várni azokat a részeket, ahol kettéválik a történet.
Igen, az első fillerepizód elég sok ember kedvét szegte (pedig szerintem nem is volt olyan rossz), meg a kezdeti rohamtempó miatt is panaszkodtak a fanok, de ha ugyanaz ment volna le még egyszer az első 25 részben, amit már láttak az első sorozatban, akkor meg az lett volna a baj. Néha nehéz a fanok kedvére tenni. ^^
Tényleg mennyire tér el a manga az animétől? Azt hallottam, hogy az elejét némiképp zanzásították, később is voltak eltérések, vagy utána már 100%-osan hűek maradtak az eredetihez?
zebra írta:Sok jót hallottam már róla, de az incest téma taszít.
Az incest még hagyján, engem inkább az tántorít el a sorozattól, hogy nem tudom felfogni, egy 27 éves pasi mi a frászt akarhat egy 15 éves kislánytól (mármint a szexet leszámítva)? :?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Igen, az első fillerepizód elég sok ember kedvét szegte (pedig szerintem nem is volt olyan rossz), meg a kezdeti rohamtempó miatt is panaszkodtak a fanok, de ha ugyanaz ment volna le még egyszer az első 25 részben, amit már láttak az első sorozatban, akkor meg az lett volna a baj. Néha nehéz a fanok kedvére tenni. ^^
Igen, erre van egy angol kifejezés, hogy "unpleasable fanbase". XD (Jelenleg amúgy a D.Gray-mangánál csinálják ugyanezt. XD)
Mariko írta:Tényleg mennyire tér el a manga az animétől? Azt hallottam, hogy az elejét némiképp zanzásították, később is voltak eltérések, vagy utána már 100%-osan hűek maradtak az eredetihez?
Az a baj, hogy én személy szerint úgy a 16-18. rész körül időhiány miatt átmenetileg szüneteltettem, és a manga is lassan adódik ki angolul (értelmes magyar mondatok rulez XD), de úgy hallottam, hogy később már nem tömörítettek olyan sokmindent, talán 1-2 poén kimaradt, de a fontos dolgok mind belekerültek. Szóval a manga 100%, a Brotherhood úgy 99%. :) De egyébként ha tetszett a sorozat, ajánlom a mangát, az a legjobb, és ezek után kizárt, hogy csalódj. :wink:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A manga mindenképp tervben van, csak az érdekelt volna, hogy az animéhez képest tud-e annyi épuszt nyújtani, hogy értelme legyen most azonnal elolvasnom, vagy várjak, amíg ülepszik kicsit (bármennyire jó egy sztori kétszer egymás után nem biztos, hogy le tud kötni ^^).
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Annyi újdonság tudtommal nincs benne az animéhez képest, szóval akkor nyugodtan várhatsz. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mariko írta:
zebra írta:Sok jót hallottam már róla, de az incest téma taszít.
Az incest még hagyján, engem inkább az tántorít el a sorozattól, hogy nem tudom felfogni, egy 27 éves pasi mi a frászt akarhat egy 15 éves kislánytól (mármint a szexet leszámítva)? :?
Nézzétek meg, könyörgöm! :lol: :dirr:
Ez nem a szokásos románc nyál shit. Mindennel komolyan foglalkozik. Realizmus rulz.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Keresgéltem hova írhatnám az első érdemi hozzászólásom, és mivel nem szeretem a fikázást ezért inkább a szépet és jót írom le a sorozatokról amit éppen nézek:

Makai Senki Disgaea
Ha valaki megnézi az OP-t vagy ED-t már mindent látott. :D De nekem pont ez kellett.
Tele van szörnyűbbnél szörnyűbb poénokkal és ugye a nagy-számok törvénye miatt néhány jobbnak is kell akadnia köztük. Pont ahogy szeretem.
Azoknak nem ajánlom akiknek kicsit is fontos a logika, de így a tanév előtt jó egy kis agy reseteléshez.

Hayate the Combat Butler!
Akkor kezdtem bele mikor Misaka Mikoto kikapott Katsura Hinagikutól az International Sai Moe szavazáson. És ennek megfelelően nem is kellett csalódnom.
És ráadásul azóta Misaka megnyerte a rubin nyakláncot!

Michiko to Hatchin
LoL a VW bogár rendőr autók miatt, meg poén a latinos hangulat, de valami hiányzik.
És az egymás utáni részek hangulat különbségei, és a rengetek szakadék mélyén végződő cliffhanger is inkább negatívum, de végén még bármi lehet belőle.

És akkor az aktuális szezonból:
Nurarihyon no Mago
A VIZ licencelte a mangát, nekem több nem kell. :D
Az az inkább abba hagyom még az előtt mielőtt valami komolyabb dolog nem tetszene. :P

Highschool of the Dead
Nekem tetszik, mint látszik szeretem a eszetlen agymenéséket. Ha pedig nem eszetlen agymenésnek készült akkor minek?

Seitokai Yakuindomo
Na ez biztos eszetlen agymenésnek készült. És itt is meg van a nagy számok törvénye, de végre kicsit kiszámíthatatlanabbnak kell lennie, hogy feljebb pontozzam.
Viszont Hikasa Youko Shino-channak a legjobb.

És ha már Hikasa Youko főszerepben akkor:
Seikimatsu Occult Gakuin
Maya se rossz karakter, de ő nem csak Hikasa Youko miatt.
http://img203.imageshack.us/img203/6696/occult05.png
Vicces kis anime, de néha néha az ember tényleg képen vágná magát a tenyerével.

Shiki
Még leginkább erre mondanám hogy a kedvencem a szezonból.
Főleg mivel most kezd beindulni igazán.
És végre van egy kedvenc karakter jelöltem: http://img27.imageshack.us/img27/5012/shiki02.png

A többi: Amagami SS csak legyünk már túl Sae-chanon.
Sengoku Basara Two kicsit mintha kezdene unalmas lenni.
Mitsudomoe Mindent rühellek benne kivéve Mitsuba bugyijait, viszont azokat annyira imádom, hogy nem tudom dobni akárhogy is akarom. :D

Első érdemi posztnak, talán, ez nem is lesz rossz. XD
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Seikimatsu Occult Gakuin
Maya se rossz karakter, de ő nem csak Hikasa Youko miatt.
http://img203.imageshack.us/img203/6696/occult05.png
Vicces kis anime, de néha néha az ember tényleg képen vágná magát a tenyerével.
Az első részt megnéztem, azóta kiderült már, hogy vérkomoly vagy inkább poénos irányba halad a sorozat? Az alapötlet bejönne, de emiatt még várok vele.
Kdanni írta:A többi: Amagami SS csak legyünk már túl Sae-chanon.
Eddig kellemes csalódás számomra, igaz, vannak benne olyan dolgok, amik mintha nem lennének kellően megmagyarázva, de gondolom itt a szűk játékidő is közbeszól, végülis egy lány útvonalának a meganimálására van négy epizódjuk.
Kdanni írta:Mitsudomoe Mindent rühellek benne kivéve Mitsuba bugyijait, viszont azokat annyira imádom, hogy nem tudom dobni akárhogy is akarom. :D
Valszeg a készítők is erre apelláltak. XD

Jómagam az Umineko no naku koro ni utolsó történeténél járok, vagyis hét epizód múlva vége a sorozatnak. Változatlanul nagyon tetszik, hogy 8 vagy 9 pontot adok rá a végén, az majd kiderül, és nagyban függ majd attól is, hogy miként zárják le. (Persze átvitt értelemben, elvégre még a játék is fut, tudom, hogy befejezetlen az anime.)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Az első részt megnéztem, azóta kiderült már, hogy vérkomoly vagy inkább poénos irányba halad a sorozat? Az alapötlet bejönne, de emiatt még várok vele.
Pont az a probléma vér komolyan bele raknak zöld chupakabrákat, amiknek lila vére van, és a tehenek vérét még a mezőn kiszívják de az embereket magukkal hurcolják a fészkükbe. :weh:
Meg az Ookami-sannal egy szezonban, egy Piroska és Farkas feldolgozást ahol Piroska egy ajtó előtt halálra fagyott kislány szelleme a farkas meg az apukája, aki hagyta megfagyni. (Ja és teljesen véletlenül ez pont karácsony éjszakáján történt). És ami ennél is durvább ez a történet két részt is fog kapni!
Leginkább ezek az említett facepalmos dolgok.


Mitsudomoe: Hát igen valamiért a kínai horoszkóp ilyen hatással van rám. Talán a Narutot is ezért bírom még, mert a kézjelek a kínai horoszkóp jegyei. :roll:
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:Pont az a probléma vér komolyan bele raknak zöld chupakabrákat, amiknek lila vére van, és a tehenek vérét még a mezőn kiszívják de az embereket magukkal hurcolják a fészkükbe. :weh:
Uhh. ^^" Pedig a chupakabra szerepeltetésének örülök (sőt, álmom lenne egy olyan anime, amiben az ilyen misztikus lények szerepelnek sorban, pl. Molyember, Lock Ness-i szörny, jeti stb.), de ha ilyen a megvalósítás... ^^" Na mindegy, majd elválik, legfeljebb még adok neki pár résznyi esélyt később.

Más: Tegnap nem bírtam magammal, és a "csak két részt nézek" helyett egyben lenyomtam az Umineko no naku koro ni maradék hét részét, vagyis befejeztem a sorozatot. Hát...ez tényleg nem a legkönnyebben emészthető darab, semmilyen értelemben sem az, de nekem nagyon tetszett, bekerült a kedvenceim közé. :) Tudtommal nem annyira ismert anime, úgyhogy kicsit mesélnék róla, hátha más is kedvet kap a megnézéséhez. Az alapsztori rém egyszerű: egy bizonyos Ushiromiya Kinzo nevű kőgazdag családfő közeledő halála miatt összehívja rokonait a saját különbejáratú szigetükre (igen, ennyire gazdagok XD), ahol ígérete szerint az dől majd el, hogy ki lesz az új rangidős, és ki örökli a kedves papa több tonnányi aranyrúdját, amiket a legenda szerint egy Beatrice nevű boszorkánytól kapott ajándékba. (Mert az öreg egyik kedvelt hobbija az okkult dolgokkal való foglalatoskodás. XD) A szigetre érkezve kellemes kis családi szardobálás kezdődik, ahol mindenki azt próbálja bizonygatni, hogy miért őt illetné a vagyon. Ja, azt nem mondtam, hogy a konkrét főszereplő Kinzo egyik unokája, Ushiromiya Battler lesz, azonban a 26 rész alatt lehetőségünk lesz szinte az összes családtagot (+ a házban szolgálókat) megismerni. Egymás pocskondiázása nem tart túl sokáig, ugyanis vacsora közben levelet kapnak a fentebb említett Beatrice-től, aki arra ösztönzi őket, hogy fejtsék meg a nappaliban lévő táblára írt rejtvényt (ami "tök véletlenül" egy bazi nagy őt ábrázoló portré alatt áll XD), akinek ez legelsőként sikerül, az örököl mindent. Először viccnek vélik a dolgot, lehetséges, hogy az öreg Kinzo vénségére meggárgyult, és így poénkodik, azonban a "játék" elég hamar komolyra fordul, amikor egy rejtélyes gyilkos sorban ölni kezdi a családtagokat és a személyzetet. Ez ugye eddig egy teljesen átlagos, leginkább egy Agatha Christie történetre hajazó kriminek tűnik, igaz? Nos, azt első pár rész még talán hasonlít is rá, viszont úgy az ötödik rész körül válik igazán szórakoztatóvá a helyzet, ugyanis Battler kihívására megjelenik Beatrice (eddig ugye nem volt bizonyítható, hogy létezik-e egyáltalán XD), és egy kétszemélyes játszmába kezdenek: Battler született szkeptikus lévén azt próbálja bizonyítani, hogy a gyilkosságokat ember követi el, és minden természetfelettit tagad, míg Beatrice arra játszik, hogy ismerje el a mágia létezését, valamint azt, hogy ő egy valódi boszorkány.

Ennyit a sztoriról, több konkrétumot lelőni már spoiler lenne, nézzük inkább a pozitív/negatív dolgokat. Azt le kell szögezni, hogy ez nem egy szokásos murder mystery anime, mivel egyre több mágikus elemet és szereplőt vonnak be a játszmába, ha az első történet még "Agatha Christie", akkor a negyedik már kb. "Harry Potter". XD Ja igen, a Higurashihoz hasonlóan itt is "reset" van, vagyis ugyanazt a két napot láthatjuk négyszer "lejátszva", persze mindig jelentős változtatásokkal, és a "játékosok" látszólag kisebb-nagyobb mértékben befolyásolhatják az eseményeket. (Nem véletlenül írom így, az animében többször hasonlították az egészet egy sakkjátszmához, ahol az emberek a figurák.) Ha már Higurashi: sokan azért húzták le az Umit, mert akinek a Higu nem tetszett, az ebbe már bele sem kezdett, aki pedig Higu-fan, az ebben is azt kereste, és ezért csalódott. A két sorozat szerintem semmiben sem hasonlít, max abban, hogy azonos a készítőjük, és mindkettő címe "...no naku koro ni". (Történetileg is max annyi a hasonlóság, hogy itt is ugyanazt az időintervallumot "resetelik" mindig.) Ezen kívül más a helyszín, a szereplők, a hangulat, meg úgy az egész célja. Nézzük akkor sorban a fontosabb elemeket:

-Karakterek: Baromira tetszettek. :D 1-2 semleges családtagon kívül szinte mindenkivel együtt lehetett érezni, lehetett őket szeretni/gyűlölni, a "gonosz" oldal pedig szimplán idióták tábora, bírom az ilyet. XD

-Zene: Nem volt sok, nem is túl jelentős, de az a pár nagyon megadta a jelenetek hangulatát. A játékban tudtommal ennél sokkal több aláfestő zene van, igazából az volt a furcsa, hogy az anime OST-ján volt jó pár olyan szám, amik baromi jól hangzottak, de valamiért a sorozatban nem használták fel őket, ez fura volt, de amúgy nincs okom panaszra. Az opening kezdetben furcsa volt, kissé csalódásnak tűnt a Higu OP-ok után, de csak szoknom kellett, most már imádom. :3 (Tanulság: még én is beleestem abba a hibába, hogy hasonlítgattam őket...nem kell. XD) Az ending nem volt a szívem csücske, de úgy a sorozat felén túl már azt is egész megszerettem, bár kedvenc valszeg sose lesz. XD

-Animáció, képi világ: Volt pár gyengébb pillanat, meg erről a sorozatról született kismillió olyan kép, ahol ugyanazon az arcon asszimetrikusak a szemek, és ez több szereplőnél is megfigyelhető, de szerintem ezek minimum részben szándékosak voltak, a mangában is ritka beteg fejeket vágott pl. Beato, pedig ott nehezen lehetne "elcseszett animációról" beszélni. XD Szóval nem volt olyan súlyos a helyzet, néhányszor fordult csak elő, meg nézés közben annyira nem is volt zavaró. Egyébként a képi világ nagyon jó, a topicjában is írták, hogy az eredeti sound novel, szóval gyakorlatilag pár "vázlatból" meg háttérből építették fel az anime készítői az egész kúriát. :) Ami nekem hatalmas bónusz volt, hogy az aranylepkék repkedése teljesen az igazi pillangókra hasonlít (ezt sajnos kevés animében csinálják meg ennyire pontosra), és az alattuk lévő hangeffektek is nagyon ott voltak. :3 Negatívum talán a cenzúra, amit a készítők szó szerint ész nélkül használnak, hiszen teljesen random, hogy szerintük mi a nagyon véres, és mi a "még belefér" halál. Ez a csúcsot a negyedik sztori eleje körül éri el, amikor mindenkinek szétlövik a fél arcát, de valamiért csak az egyik szereplőnél kockázzák ki a képet, a többiek premier plánban robbanak bele a kamerába. XD Így is elég sokat bevállaltak mondjuk, de tényleg volt pár logikátlan kikockázás.

-Történet: Az anime kemény része. XD Ez sokakat kikészíthet, mivel nem elég, hogy elvileg minden mágikus cselekedet mögé egy racionális magyarázatot kellene sejtenünk, de sajnos a 26 részes időkeret miatt nem fért bele minden a játékból, ezért sok jelenet kimaradt, ami miatt nem csak a gyilkosságok elkövetése, de néha az is titok, hogy egyik jelenet hogyan következik a másikból, vagy hogy XY szereplő miért akkor és ott jelenik meg. Én ezt igyekeztem ignorálni, a szórakozásom útjába végülis nem állt, és így is minimum ötössével daráltam a részeket, de aki érzékeny a mindfuckos sorozatokra, amik bővelkednek WTF momentumokban, az hamar dobhatja az egészet. ^^" Megjegyzem, hogy a játékhoz még nem volt szerencsém, szóval annak ismeretében majd lehet, hogy lesz egy ennél is jobb, vagy rosszabb véleményem az animéről, de kétlem, hogy nagyon megutálnám, mivel képes volt arra, amire más adaptációk nem mindig (pl. Bakemonogatari): az eredeti ismerete nélkül is szórakoztató, izgalmas, és helyenként vicces volt. XD A lezárás persze olyan, amilyen: mivel a játék még most is fut, és az anime csak a felét dolgozza fel, így természetesen a végén nem kapunk választ semmire, ellenben éreztették a nézővel, hogy még korán sincs vége a meccsnek. Elvileg idén decemberben jön ki a játék utolsó része, remélhetőleg jövőre megörvendeztetnek minket DEEN-ék a folytatással. :) (Bár a topicban írták, hogy sajnos az első sorozat DVD-i sem fogytak olyan mennyiségben, mint azt a készítők várták, de a remény hal meg utoljára, láttunk már "csodát", pl. az Inu Yasha vagy az FMA esetében. :))

Összességében nálam kedvenc lett a cucc, ha nem is a legjobb, amit valaha láttam, de egy eléggé egyedi sorozat, a 8/10 kijár az animének, ami már a "nagyon jó" kategória, és bátran ajánlom a misztikus történetek kedvelőinek, akiket nem zavar, ha csak a sorozat 60-80%-át érti meg a néző. XD A magasabb pontszámot majd megkapja a sound novel. XD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kdanni írta:Pont az a probléma vér komolyan bele raknak zöld chupakabrákat, amiknek lila vére van, és a tehenek vérét még a mezőn kiszívják de az embereket magukkal hurcolják a fészkükbe.
Nekem alapvetően tetszik a sorozat, szeretni valók a szereplők (főleg a retard JK :vigyor: ), ezek a random monszta epizódok sem rosszak (jó, előre látható, h senki nem fog meghalni és úgyis megoldódik az ügy), de szerintem ezek mellett ez egy kellemes sorozat. Mivel a fősztori nem halad előre, ezért nekem kezd picit olyan Natsume Yuujinchou utóérzetem lenni az Occult Academy 1-1 része után... Ez is epizodikus, természetfeletti, csak több benne a poén. Ötletes és jó kis sorozat, engem leköt. Azt viszont még nem tudom, mennyire kellene komolyan venni, mivel, h Titkos kérdésére is reagáljak, komolyan indult, de a Chupakabra vagy az ufós rész körül már kezdett lightosabb lenni, míg a 9. részben már a rajzoláson is látszott mindez. Abban a részben már egy csomó vígjátékba illő eltorzult arc volt.
Kdanni írta:És ami ennél is durvább ez a történet két részt is fog kapni!
Én sem értem, miért kap két részt. :drop:
Válasz küldése