Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Kiharu írta:Fura kérdés, de tudna valaki mondani nekem valamit a Katekyo hitman rebornról? (...) Ó és ha Belphegorról is kapnék infót, nagyon hálás lennék. ^^
Zseniális. Az egyetlen anime, amit manapság nézek és még le is köt és alig várom a következő részt. Nézd. Jahm, és olvasd a mangát. Aztán cosplayelj :D (Tsuna és Bianchi már foglalt). MaKo, aki nemrég jött haza Japánból azt mondta, hogy ott most minden tele van Reborn-nal :)
Belphegor kb a 40. résztől szerepel, 45-46. részben komolyabban, és öhm... nem tudom mit mondjak róla x__x Képet biztos láttál róla, enyhén beteg egy alak, és ahogy elnézem, elég nagy a fandomja.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Megnéztem a Tenpou Ibun Ayakashi Ayashi OVA1-et. Egyrészről örültem, hogy újra Ayaayát nézek, másrészről érződött rajta hogy a sorozat lassabb sodrású volt, ez a történet is két részben lett volna igazán kifejtve. Erős cliffhangerrel ér véget, remélem nem kell majd nagyon sokáig várnom a következő OVA-ra - sajnos úgyis :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Jajj Luluko, köszönöm az infókat. ^^ Elkezdtem leszedegetni, de csak hülye mp4 formátumban vannak fennt a részek, nekem meg aviban kellene, de gépen így is nézhető. Szóval most Katekyo Hitman Rebornt nézek. Ésss nagggyon beteg! Imádom. >< Késsz vagyok tőle. De Belphegor miért csak a 40. résztől van? T_T Nya mindegy, evvan. És nekem kell Reborn pizsije, az annyira édessss, nekem azt cosplayelni kell egyszer. ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

miyume írta:örömmel olvastam hogy a D.Gray-man-t 64 részig folytatják (egyenlőre...), nem csak 52 részes lesz, és a 3. openingben már vannak jelenetek amik arra engednek következtetni, hogy visszaveszik a manga fonalát... szóval az 50.résztől kap mégegy esélyt a dolog, így max csak a fele használhatatlan ^^"
Mondjuk én merem remélni, hogy ezt a + 12 részt arra fogják használni, hogy kitaláljanak valami tisztességes animés lezárást a sorozatnak. (tudom, optimista vagyok :wink: ) Nem mintha nem szeretném, hogy még hosszabb legyen, de arra ott a manga. Az animében már így is volt egy rakat filler, és nem örülnék neki, ha átállnának a Bleach-módszerre ("kicsit követjük a mangát, aztán filler-szezon, majd megint manga, és megint filler..."). Nekem már ez is fura volt, hogy eredetileg 52 rész lett volna, és utólag "bővítették". :shock: (Ha arra kellenek a plusz részek, hogy lezárják a sztorit, akkor rendben van, de ha a 64. rész után megint fillerek jönnek, az szomorú lenne. :? Mondjuk nem tudom a manga mennyire jár a vége felé...)
novalisk írta:Tetszik mennyire ki tudnak akadni némelyek ezen. Mindenesetre én nem mondanám, hogy jobb ha mindenki elkerüli, már csak azért sem, mert miután a mangába is csak beleolvastam a napokban mondhatom, hogy kifejezetten jó a Kodomo no Jikan. Persze aki nagyon idegenkedik a loliktól annak azért én sem ajánlanám.
Csodálod, hogy kiakadunk? :dirr: paTKany-nak volt erre egy jó megjegyzése (még amikor február körül felröppentek az első hírek a sorozatról) itt, de be is idézem:
paTKany írta:(Ha valaki nem tudná: A Kodomo no Jikan egy H-mentes lolikon manga. H-mentes ugyan, de erre már nem lehet azt mondani, hogy "aranyos és nem pedo".)
Én hiszek neki. :D (főleg, hogy most már be is bizonyosodott...) Ettől még nyugodtan lehet szeretni, utálni, de a tény tény marad. :) Azt viszont én sem mondanám, hogy kerülje el mindenki, a hardcore loli-otakuk pl. imádni fogják. :D
Kép
Avatar
novalisk
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2006.03.22. 04:58
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: novalisk »

Nem is azt mondom, megértem én ha valaki nem akarja nézni, de néha úgy érzem kicsit túl van lihegve a reakció. Pláne hogy - főképp a sorozat -csúnyán ki lett cenzúrázva, így nem mondhatni hogy leszakad tőle a plafon :D
Egyébként meg: cute, not pedo! (igen, ettől már hamarabb szakad le az emlegetett plafon) :P
Avatar
Shizuka >AL<
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.10.21. 13:25
Tartózkodási hely: Siófok

Hozzászólás Szerző: Shizuka >AL< »

Helló!
Nekem az Air Gear tetszett nagyon... :D nagyon beteg anime..
szép a grafikája érdekes a története és vannak ütős poénok is (pedig japánul néztem angol felirattal :lol: )
Érdemes belekukkantani :wink:
"Álmok, ábrándok... Nevezd, ahogy akarod, de csak ezek vannak nekem. Ha ezek elől is elmenekülök, nem marad semmim."- Keitaro /Love Hina/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta: Mondjuk én merem remélni, hogy ezt a + 12 részt arra fogják használni, hogy kitaláljanak valami tisztességes animés lezárást a sorozatnak. (tudom, optimista vagyok :wink: ) Nem mintha nem szeretném, hogy még hosszabb legyen, de arra ott a manga. Az animében már így is volt egy rakat filler, és nem örülnék neki, ha átállnának a Bleach-módszerre ("kicsit követjük a mangát, aztán filler-szezon, majd megint manga, és megint filler..."). Nekem már ez is fura volt, hogy eredetileg 52 rész lett volna, és utólag "bővítették". :shock: (Ha arra kellenek a plusz részek, hogy lezárják a sztorit, akkor rendben van, de ha a 64. rész után megint fillerek jönnek, az szomorú lenne. :? Mondjuk nem tudom a manga mennyire jár a vége felé...)
hát, mivel újra a mangát követik, nem tudom lehet e "tisztességes animés lezárásban" reménykedni- valszeg nem, ugyanis akkor sztem ezen fillerek helyett elvitték volna egy olyan irányba az animét, ami mégha nem is a mangát követi, de egy alternatív lezárás felé tereli a történetet- ami hát enyhén szólva nem valósult meg. Bleach módszernek én sem örülnék, viszont tekintve, hogy a manga még nem ért véget, elképzelhető, hogy ha a szerint akarják befejezni akkor sajnos be fognak még iktatni ilyen borzalmakat- ami azért is lenne kellemetlen, mert innentől a manga olyan mértékben felgyorsul, hogy nincs olyan pont ahová ezek beférnének. az eddígiekre ott volt lehetőség, amikor csak szedték össze a csapattagokat, afféle "seregszemle manga módra", még semmi fontos nem történt a sztori szempontjából. ott eljátszhattak a csapattagok hülyébbnél hülyébb küldetéseivel. na erre a továbbiakban nincs lehetőség
én részemről örülök, hogy ha nehezen is de visszatértek a mangához, ugyanis van pár jelenet amit szeretnék animálva is látni ::jsmile:: márha nem cseszik el azzal, hogy változtatnak rajta.
hogy a manga mennyire tart a végénél azt sajnos nem tudom, de szerintem már nem tarthat túl sokáig (bár sose lehet tudni)- azért elég végjáték szaga van a dolognak, bár a legfőbb összecsapás még elöttünk van (Earl vs. Allan), és azt se tudni kinél van a szív- szóval még lehet kavarni, nyújtani de félő, hogy az anime utól fogja érni a meglévő fejezeteket, és akkor jönnek a fillerek, vagy egy rettenet gagyi befejezés (amiben biztos vagyok hogy ha lecsapják a végét abból jó nem fog kisülni- és marha mérges leszek)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Cat Soup nem tom melyik állat írhatta és hol, h ez aranyos anime, mert ez már az elvontat is bőven túllélpi, simán a beteg kategóriába sorolandó részemről...

Blue Drop ep 2,3 Sajnos veszített a komolysági faktorból, nem lett olyan amilyet szerettem volna (inkább fantasy, mint sci-fi), de ezt az egyet leszámítva még így is kellemesen nézhető, mert érdekesen csavarják a történetet és a karakterek is szimpatikusak.

Bamboo Blade ep 2 Könnyed humorral fűszerezett rész volt ez is, idő kitöltésnek jó lesz (feltéve ha marad). Kojiro (elméleti főszereplő), kap egy ajánlatot régi ismerősétől, hogy ha sikerült őt megvernie kendoban, akkor 1 évig ingyen ehet az apja sushi éttermében, de hogy ne legyen olyan egyszerű, a meccs nem kettőjük között zajlik le, hanem az 5 fős lány csapatuk között. Mivel Kojiro épp nem áll vmi jól anyagilag kapva kap az alkalmon és megpróbálja feléleszteni a teljesen elhanyagolt kendo csapatát.

Magical Nyan Nyan Taruto Ugye elkeztem nekos animet keresni, de nagyobb fába vágtam a fejszém, mint gondoltam volna. A keresés egyik szüleménye lett ez az anime, amire bár írták, h gyerekes, de aranyos, gondoltam leszedem én is, és egyenlőre az első ep után ott vagyok, a korhatárt valhogy max 12re lőném be. :) Eddig inkább gyerekesebb volt, mint aranyosabb, de legalább nekos. Megpróbálok még egy pár részt megnézni belőle, hátha beüt a kawaii faktor. :D ::neko:: :dirr:
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

a Bamboo Blade jó, kár h inkább a vígjátékot látom benne, mint a sportanimét...pedig már reméltem, h lesz egy sportanime, amit meg tudok nézni...

a You're Under Arrest! Full Throttle szintén jónak ígérkezik, lehet, h meghozza a kedvem a többihez is (mert eddig csak a moviet láttam :oops: )
Kép
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

outsyder írta:a Bamboo Blade jó, kár h inkább a vígjátékot látom benne, mint a sportanimét...pedig már reméltem, h lesz egy sportanime, amit meg tudok nézni...
Ha sportanimét akarsz nézni, a Hajime no Ippo az, amit a figyelmedbe ajánlok.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

most kezdtem Lovely Complex-et :)))) annyira szuper anime. aki akar egy jot nevetni és még 1 kis romantikára is vágyik az nézze meg nyugodtan. tele van slapstick-el és olyan viccesek h ien animét már rég láttam :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az Animációs Világnap alkalmából több olyan animét is sikerült megtekintenem, ami eddig kimaradt. (Hogy miért válogattak össze érzésem szerint direkt gagyi cuccokat, azt nem tudom...)

Escaflowne - The Movie

Nekem már a sorozat sem jött be (ha jól emlékszem, 10. rész körül adtam fel), az egész Esca-univerzum nem fogott meg, de a filmnek pont ezért úgy ültem neki, hogy "Mit veszíthetek, már így is unszimpi." XD Sajnos ez a felfogás sem mentett meg attól, hogy kishíján bealudjak a filmen. Próbáltak a készítők minden belesűríteni, ami a sorozatban benne volt, csak míg ott 26 rész alatt szép lassan adagolták a dolgokat, itt volt rá másfél órájuk, hogy összemixeljék, és az eredmény egy nagy katyvasz lett. Volt itt Dilandau (kár, hogy csak gyenge árnyéka önmagának, mert ha valaki, akkor ő nagyon ott volt a TV sorozatban :(), vadóc/repkedő Van a fangirlöknek (csak ahogy egyik női ismerősöm megjegyezte: sokat értek vele, ha a TV-ben bish volt, itt meg nem :dirr: ), meg Oroszlánszívű... pontosabban -fejű Richard Dilandau mellett, mert ugye beszélő állatszereplő mindenképp kell bele. Az elején sem volt azért semmi az emó-Hitomi (öngyilkos búcsúlevél, wtf? :shock: ), meg a barátnője, akit az ajkai alapján minimum valami hentaiból vettek kölcsön. XD (A végén már Hitominak is olyan szájat rajzoltak, életem első olyan anime filmje, ahol menet közben változtattak a karakterdizájnon. :dirr:) A végét jól összecsapták, volt Hitomi, nincs Hitomi, Van meg ott áll egyedül, és jön a stáblista. (Igen, tudom, hogy a TV vége is kb. ugyanez, de feltételezem, hogy ott a búcsújelenet nem fél perc volt.) Dilandau meg mehetett tovább háborúzgatni, éljenek a pszichopaták. :dirr: Szóval összességében nem tetszett, Esca-filmnek gyenge, önmagában nézve meg egy szörnyen béna fantasy. Az a kevés poztiívum, ami mégis volt benne:
-Merle legalább önmaga maradt, hozta a formáját. :D
-Tetszett az animáció, főleg az ide-oda szálló tollak. XD
-Tetszett a végén az ending. :) (Csúnya szervezők "lekeverték", de itthon letöltöttem. :dirr:)

Wonderful Days

Ez a film már messze jobb volt, akkor is, ha az Escához viszonyítom, meg úgy önmagában véve is. Először is az animáció: Hű, há, wow! :D *szájtátás* Tényleg nagyon kitettek magukért ezen a téren, ilyenkor tartom furcsának, hogy egyesek szidják a kóreai animációt. Egyszerűen a látvány annyira elvitte a filmet a vállán, hogy nem is volt zavaró, hogy a sztori terén nem nagyon erőltették meg magukat a készítők, és a szereplők is max csak erős közepesek. Bár mindenképpen ki kell emelnem Moe-t. :D Egyrészt, mert a fején, a hangján, és az egész stílusán iszonyat jókat derültem, másrészt, mert a nevéről eszembe jutott a loli otakuk megnyilvánulása, ha aranyos kislányt látnak ("so moooeeee~" XDD), így nekem ez a karakter kettős poénforrás volt. XD Mondjuk a végén azt vontam le tanulságként a filmből, hogy "A kóreai filmek végén mindenki meghal". :dirr: De mondom, már csak a látvány miatt is megérte megnézni, nem beszélve a hangulatról, és úgy alapvetően egy kellemes, szórakoztató darab volt másfél órára. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2008.01.01. 13:19-kor.
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Szóval mit nézek mostanság:

Metropolis (most néztem meg )

Trinity Blood

Bleach (heti egy rendszerességgel, ugye ahogy jönnek az új részek)

Death Note

Nana

Samurai Champloo (ebbe most kezdek bele)

Gondolom, csöppet sok így egyszerre, de rendszeresen csak a Bleach-et és a Nana-t nézem. Meg a Dn-t. Meg a Sc-t. Najó valljuk be, egyedül a trinity blood az amit nem nézek....csak ha már nincs más XD :lol:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

most kezdtem Honey and Clover-t.. kicsit megijesztettek azzal h komly darab.. és kicsit elment a kedvem tőle.. de nem adom fel. már 4ik rész jön.. meglátjuk mi lesz belőle
Kép

life is pain, get over it
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jesszus...neh feladd..nem feltetlen a komoly szot hasznalnam ra..hanem h egyedi, kulonleges es szivbol szolo..nem eri meg feladni sztem..(najo az egyik kedvencem talan ezer mondom ezt :3)
En most Ghost hound-ot, es Zero no Tsukaima 2ot nezek..idokitoltesnek nem rossz az utobbi..:P
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Részemről Ghost Hound, Higurashi második szezon, Gundam 00 és Clannad.
Illetve volt szerencsém megnézni az elmúlt kéthétben a Becket, meg ... lol... Digimon Saverst.

Digimon saversnél nem tudom eldönteni, hogy komolyan gondolják ezt az über macho hozzáállást, vagy úgy általában a shounen fight stuff műfaj paródiájaként, de szórakoztam rajta. A Gundam 00 meg eléggé gyengécskén indított. Az összes többi sorozatot viszont mindenkinek melegen tudom ajánlani. ^-^
Kép
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Titkos írta: Escaflowne - The Movie

Nekem már a sorozat sem jött be (ha jól emlékszem, 10. rész körül adtam fel), az egész Esca-univerzum nem fogott meg, de a filmnek pont ezért úgy ültem neki, hogy "Mit veszíthetek, már így is unszimpi." XD Sajnos ez a felfogás sem mentett meg attól, hogy kishíján bealudjak a filmen. Próbáltak a készítők minden belesűríteni, ami a sorozatban benne volt, csak míg ott 26 rész alatt szép lassan adagolták a dolgokat, itt volt rá másfél órájuk, hogy összemixeljék, és az eredmény egy nagy katyvasz lett.
Hát pont a rosszabbikat kellett megnézni :?: :wink: A moviet hasonlítani sem kell a sorozathoz...

Hogy ne legyek off:
Én tegnap befejeztem a nyárközép óta nézegetett Prince of Tennis-t - 178. rész. Hát, mit mondjak??? A közepe meg egy-egy epizód egész jók voltak, de a végefele nagyon elvetették a sulykot a történetben. Most komolyan, egy 12 éves fiú az U.S. Openen? Ezt komolyan gondolják? Meg egy kissé elszálltak az "extra" képességek ábrázolásával - bár ez sok sportanime hibája. Villám ide, vihar oda, ciklon amoda, stb..., arany aura...huhh. Aztán láttam egy áprilisi tréfának szánt (?) specialját (?) (The truth behind the genius) ami a 175. rész más szöveggel, csak azt nem tudom, hogy eleve, vagy csak a fordítók csinálták poénból. Így lett belőle shonen-ai paródia. Az elején még röhejes is volt, aztán már totál fárasztó. Még megnéztem (de minek? :weh:) a 2003-as OVA Training on the Survival Mountain-t, ami enyhén szólva röhejes volt, igénytelen és valóságtól még elrugaszkodottabb.

De most, ha már ennyi időt eltöltöttem a POT-el, még megnézem, mit tudnak alakítani a National Championship OVA-ban, meg a Movieban, aminek már eleve nem tetszik a felállása. (Előhalásznak a "semmiből" egy szintén szuper teniszező bátyust a főszereplőnek, ami abszolút nem illik a történetbe, de hát...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

D.Gray-man

36. résznél tartok, vagyis a filler szezon közepén járok kb. Eddig szerencsére tűrhető, nem bántam meg, hogy úgy döntöttem, nem ugrom át ezeket a részeket. Egyrészt messze nem olyan borzasztóak. :) OK, a sztori nem halad, végülis ezért fillerek, de úgy önmagukban véve szerintem nézhetőek, a sorozat alapvető hangulata maradt a régi (nálam ugye ez minden animénél az egyik legfontosabb elem). Másrészt aki már ismeri a canon sztorit (manga), egy csomó utalást felfedezhet a fillerekben, sok olyan dolgot behoztak, ami elvileg csak későbbi canon sztorikban szerepel. (Pl. Kanda lótuszvirága, Suman Dark démonűző szerepeltetése, vagy a legutóbbi részben a kedvenc Noah párosom, Devito & Jasdero behozása. :) Jah, és megvolt Lenalee rémálma is arról a helyről, ahol minden romos, és nem tudok róla semmit, de mivel már az első OP-ban is szerepelt, gondolom, hogy fontos lesz. :D) Szóval eddig még bírom a fillereket, végülis az IY fillerek szintjén mozognak, azok meg bőven jók voltak anno. :D Jah, és még az animáció sem romlott le. :) Ha végig ilyen lesz az 52. részig, akkor nem is olyan rosszak ezek a D.Gray fillerek, onnantól kezdve meg úgyis megint a manga alapján haladnak majd. :)

Edit: Hoppá, tegnap fáradt voltam, és elfelejtettem említeni, hogy minimum két filler részt már én is gagyinak találtam. Az egyik a szellemhajós volt, ami az animékben kedvelt téma, és általában jól is sikerült megvalósítani, sajnos a D.Gray-ben ez nem jött be, én legalábbis halálra untam azt a részt. ^^" A másik a Mirandás rész, ami rendben is lett volna, de az baromi nagy baki volt, hogy egy akuma-lövedék lábszáron találja a rendőrcsajt, és elvileg el kellene porladnia, gyakorlatilag meg kapott egy mankót... O_O (Vagy a lövedék csak súrolta? :dirr: Az akumák vírust használnak, és ha úgy meglőtték, hogy nem tud tőle járni, akkor feltételezem, hogy a vérámramba is bekerült.)

School Days

Igen, elkezdtem normálisan az elejéről nézni "mindenki kedvencét" (első 4 részen vagyok túl), és bárki bármit mond, nekem eddig bejön. :) (Azt már csak zárójelben merem megjegyezni, hogy az erogame-ből készült romantikus cuccok etalonjaként reklámozott Kimi ga nozomu eien-t nálam eddig szinte minden téren veri, de majd ha végignéztem, úgyis csinálok egy összehasonlítást vele.) Eddig egy sima iskolai romantikus sztori, amiben persze végig észrevehető az "ero-szál", de mivel egyelőre nincs nagy angstparádé (főleg olyan erőltetett, mint a Kimis), tetszik. :) Így az első részek alapján ennél többet még nehezen tudok mondani róla, legfeljebb annyit, hogy drága Makoto-kununk már most annyira idegesít, hogy lehet a végére élvezkedni fogok a kivégzésén, noha korábban még nem jött be a sorozat mészáros befejezése. XD (az egy dolog, hogy valaki nagyon töketlen, de a felelőtlen viselkedés, és a "hűség" fogalmának nem ismerése már eléggé dühítő) Jah, és egy csöppet zavar, hogy a lányok karakterdizájnja elég hasonló, és pont a két főhősnő hasonlít egymásra annyira, hogy ha nem lenne a hajhosszuk és a mellbőségük közötti különbség, akkor simán lehetnének ikertesők. ^^" (A Kimi pl. ebben jobb volt, nem csak arra célzok, hogy a rövid narancssárga, és a kék hosszú hajat nehéz összekeverni, de eleve az arcuk dizájnja is más volt kicsit.) Meglátjuk leveri -e a Kimit, maradjatok adásban! :D

A spoilerekre továbbra is kéretik vigyázni, hiába futott már le egy sorozat, nem mindenki látta. Köszi! - Moderátor

Gomen, jogos. ^^"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2007.11.02. 14:14-kor.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Maratoni higu season1 újranézés: jó dolgokat vesz észre az ember, most az alapján hogy mi is zajlik kaiban.
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Most, hogy a Mononokénak vége, Ranma~ xD a nosztalgia x).
Annyi emléket visszahoz. :D És végre megvolt a lelkierőm is minden évada + az ova letöltéséhez. xD
Kép
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Yami to boushi to hon no tabibito - Őrült és szórakoztató! Teljes káosz az egész, de pont ettől lesz olyan jó :D Élvezet nézni, a hihetetlen karakterek és a gyönyörű grafika bőven elég, hogy a képernyő elé szögezzen. Hamar a kedvenceim közé került. Kikapcsolódásnak szerintem tökéletes^^
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Zlay: egyik szavaddal sem értek egyet XD szerintem az a mű, amit a szép (bár túl fanszervíz) karakterdizájnok miatt kezdtem el nézni a teljes unalom és érdektelenségbe futott bele, kiszámítható és egysíkú karakterekkel, de hálisten, különben milyen unalmas lenne a világ, ha mindenkinek ugyanaz a mű tetszene XD
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Kiharu írta:Fura kérdés, de tudna valaki mondani nekem valamit a Katekyo hitman rebornról? Bizonyos okok miatt meg kell néznem, és az ismertető amit találtam róla nem igazán győzőtt meg. O_o Valaki valami személyes véleményt tudna róla mondani? Kedvet csinálni nekem hozzá? ^^"
Csak azt tudom írni, amit Luluko is, remek shounen sorozat, amit mangával együtt érdemes nézni/olvasni. Jópár hónapja benne van a best of-listámon. Elég sok benne az abszurd, komolytalan humor elem, de idővel egyre érdekesebb, komolyabb lesz a története.

Az őszi szezonból a Nougami Neuro-t és a Rental Magica-t nézem jelenleg, kár, hogy ebből az elsőt nem fordítják.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Neked is köszönöm szépen. Azóta is folyamatosan szedem le a részeket, és mikor időm engedi megnézek egy-egy részt. Még csak az elején tartok, minden esetre ez egy nagyon beteg anime, persze pozitív értelemben. Amekkora hülyeségek vannak benne, előbb-utóbb rekeszizom szakadásom lesz. :mrgreen:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Minima-ke: egy mezei slice-of-life vígjáték három lánytestvérről. kellemes kikapcsolódás :)

és h így a Xenoglossia után (aminek még mindig nem sikerült lefordítani az utolsó részét :gun: ) ne maradjak teljesen mecha nélkül elkezdtem a Gundam 00-át, mint életem első Gundam sorozatát. eddig kedvemre való, és -ahogy a blogot olvasgatom- annyiban jó választás volt, h nem kapcsolódik szervesen a többi Gundam-hoz, így remélem nem lesz olyan sok holmályos pontja a sorozatnak :drop:

valamint, h ne unatkozzak teljesen míg az aktuális új részekre várok, néhanapján még a Chobits-ból is megnézek egy-két részt... :dirr:
Kép
Válasz küldése