Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kino no Tabit nézegetek lassan. Felindulásból vakon berendeltem a dvdt. Nagyon nem lett megbánva. Gyönyörű, filozofikus, nagyon epizodikus történet, vagyis több, kultúrákról és emberi sorsokról. Hol távol-keleti tanmese szerű, hol nagyon megrázó. Mindezt eddig öt részben. Nagyon semmihez sem tudnám hasonlítani, leginkább talán a Haibanéra emlékeztet.
Moon Breaker írta:Aquarion_EVOL - eddig nem rossz (a régi aquarion azér picit jobb volt)
Meg akarom nézni az eredetit, de azt hallottam, az igen ingadozó volt. Azért érdekel, mert az EVOL viszont epikusan FABOULUS.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Kino no Tabit nézegetek lassan. Felindulásból vakon berendeltem a dvdt. Nagyon nem lett megbánva. Gyönyörű, filozofikus, nagyon epizodikus történet, vagyis több, kultúrákról és emberi sorsokról. Hol távol-keleti tanmese szerű, hol nagyon megrázó. Mindezt eddig öt részben. Nagyon semmihez sem tudnám hasonlítani, leginkább talán a Haibanéra emlékeztet.
Engem nem a Haibane Renmeire, hanem inkább erre emlékeztetett (csak kevésbé volt elborult ^^), de tényleg nagyon egyedi és különleges sorozat volt. Kár, hogy az LN-ből még az az egy kötet is beszerezhetetlen, ami megjelent angolul. :(
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: gilas »

Elkezdtem a Shakugan no Shana III-at nézni, eddig nyolc részt láttam belőle. Eddig vegyesek az érzelmeim a sorozattal kapcsolatban. Az első négy rész jó volt, tele volt izgalmas fordulatokkal és csatákkal (Yuji átállítása a Balle Maque oldalára szerintem jó húzás volt), de a következő négy részben kicsit leült a cselekmény. Remélem, nem rontják el végleg, és sikerül izgalmas harcokat kihozni belőle, mert ennek a sorozatnak szerintem ez az erőssége.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

gilas írta:Elkezdtem a Shakugan no Shana III-at nézni, eddig nyolc részt láttam belőle. Eddig vegyesek az érzelmeim a sorozattal kapcsolatban. Az első négy rész jó volt, tele volt izgalmas fordulatokkal és csatákkal (Yuji átállítása a Balle Maque oldalára szerintem jó húzás volt)
Egyetértünk a sorozat legváratlanabb és legjobb húzása.
gilas írta:, de a következő négy részben kicsit leült a cselekmény.
Gyakorlatilag azóta ül. Beletettek egy rakás új karaktert, akik miatt az összecsapások hosszadalmasak, de teljesen érdektelenk és minden marha lassan bonyolódik.
gilas írta: Remélem, nem rontják el végleg, és sikerül izgalmas harcokat kihozni belőle, mert ennek a sorozatnak szerintem ez az erőssége.
Imho sosem ez volt a sorozat erőssége. Főleg az elsőre, de némileg a második szezonra is igaz, hogy a csaták bután voltak koreografálva és látványilag is elég vegyes volt a színvonal. (Átlag shonen fájt cucc minőség.) Ami érdekes volt számomra az a "mítosz", mert bár volt egy rakás mellékszereplő guze no tomogara, akik röhejesen néztek ki, de összességében érdekes volt, ahogy szép lassan tudtunk meg dolgokat a világról. Ugyebár most, hogy az utolsó fejezetbe léptünk gyakorlatilag már nincs megtudni, igazából már 10 része is ott tartottunk, hogy legyen már meg az utolsó nagy epikus csata Shana és Yuji között, oszt hepi end. De nem, mert még megint A-ból B-be kell menni, ott rakás újdonsült mellékszereplőnek is kell csatáznia. Pl. legutóbbi részben egyik szereplőről hirtelen azt sem tudtam, hogy melyik oldalon harcol, mivel egyrészről nem láttam elégszer a képét (és nem ismerem a motivációit), másrészről pedig a csata úgy volt koreografálva, hogy nem derült ki első pillanatban, hogy most segít a random képessége a pozitív szereplőknek, vagy sem.
Kép
peraniush
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.03.11. 01:30
Nem: Férfi

Anime-t keresek!

Hozzászólás Szerző: peraniush »

Sziasztok! Nem rég kezdtem el ismerkedni az anime világgal és elég gyorsan magával ragadott :) . Sajnos nem nagyon vagyok tisztában a sorozatokkal, úgy látom hatalmas a választék, ezért kérem a segítségeteket. Olyan minőségi sorozatra lenne szükségem ami kiszámíthatatlan, (pl jók is meghalhatnak) van valami mondanivalója, és a ninjás stílus is előny :) Naruto nem volt rossz, Bleach-el a kiszámíthatóság volt a problémám de ezeken felül meg is állt a tudományom ezen a téren, várom ötleteiteket, nagyon remélem akad olyan ami megfelel eme kritériumoknak.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Anime-t keresek!

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Fullmetal Alchemist szigorúan a brother hood.
Tengen Toppa Guren Lagan
HunterXHunter
Samurai Champloo
Baccano!
One Piece

Amúgy a fórumon van általános anime témák alfórum, ahol talán van hasonló topic.
És üdv a fórumon. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Anime-t keresek!

Hozzászólás Szerző: gilas »

peraniush írta:Olyan minőségi sorozatra lenne szükségem ami kiszámíthatatlan, (pl jók is meghalhatnak) van valami mondanivalója, és a ninjás stílus is előny :) Naruto nem volt rossz, Bleach-el a kiszámíthatóság volt a problémám de ezeken felül meg is állt a tudományom ezen a téren, várom ötleteiteket, nagyon remélem akad olyan ami megfelel eme kritériumoknak.
Ajánlom a Basilisk című animét. Ez szinte az összes általad említett szempontnak megfelel (ninjákról szól, a főszereplők árnyaltak, van mondanivalója és végtelenül tragikus)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime-t keresek!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kdanni írta:Fullmetal Alchemist szigorúan a brother hood.
Én akár az eredeti sorozatot is tudom ajánlani, szal dobj fel egy érmét, mindkettőnek szerintem kb. ugyanannyi előnnyel hátránnyal bír. Valamelyik mindenképp kötelezően nézendő, ha eddig még egyiket sem láttad. :3
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anime-t keresek!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cruel Angel írta:
Kdanni írta:Fullmetal Alchemist szigorúan a brother hood.
Én akár az eredeti sorozatot is tudom ajánlani, szal dobj fel egy érmét, mindkettőnek szerintem kb. ugyanannyi előnnyel hátránnyal bír. Valamelyik mindenképp kötelezően nézendő, ha eddig még egyiket sem láttad. :3
Az első sorozat nekem nagyobbat ütött - a második pedig jobban végigviszi a történet, nem csinál óriási eltérést a mangától (bár sokszor nagyon elsieti, nem hagynak időt, hogy egyes dolgok úgy igazán betaláljanak). Az elsőben jobban érezni, hogy jóvátehetetlen dolgok történnek. Alighanem a zene is része ennek. Az "óriási kört készítünk" mozzanat is jobb, szerintem, még ha messze nem is olyan monumentális, mint a másodikban.

Szóval szerintem az elsőben nagyobb az "impact", a másodikban kerekebb a történet. Na most biztos sokat segítettem a döntésben...

Mindamellett szerintem is kötelező.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Rám az első FMA sorozat nem volt túl nagy hatással, eléggé átlagosnak találtam, a Brotherhood viszont kedvenc lett, úgyhogy azt úton útfélen ajánlgatom. ^^

És én ajánlom még ezek mellett a Trigun és Cowboy Bebopot is. Ugyan egyik sem nindzsás, és kicsit epizodikus a történetvezetésük, de drámai fordulatokban egyik sem szenved hiányt. ::^_^::

Tegnap befejeztem a Wagaya no Oinari-samát. Kicsit olyan semmilyen volt, drámának nem elég mély, vígjátéknak meg nem elég agyament. Ettől függetlenül mondjuk nem bántam meg, hogy megnéztem, mert voltak aranyos pillanatai, és az opening is nagyon tetszett, de maradandó élményt nemigen tudott nyújtani.
7/10
Kép
peraniush
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.03.11. 01:30
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: peraniush »

köszi, elkezdem az általatok ajánlottakat :) szépen sorjában :D
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hogy tetszett a Cossette, Mordályos?
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, köszönöm szépen kérdésedet! :D
Ami biztos, hogy a zenéjéért oda meg vissza voltam! *_______* A történetet, főleg a végét kicsit nehéz értelmezni (azért olvastam pár logikus magyarázatot), szóval egyelőre azon az állásponton vagyok, hogy hamarosan újranézem. Amit értettem belőle, az meg tetszett végülis. :D

Már azóta meg akartam nézni, mióta évekkel ezelőtt láttam az Addicts-os Andusia avatárját (ő nagy fan, az tuti), és akkor az volt a reakcióm, hogy "Ez de csúnya, és ijesztő... de valamiért meg akarom nézni!" Most hogy néztem, rájöttem, hogy nem csúnya Cossette, csak az átlag animés rajzolásnál kicsit realisztikusabb, de a valódi realisztikusnál meg animésebb.
Na meg azért is halogattam, mert tudtam hogy horror, és elkönyveltem magamat olyannak, aki ezt a műfajt nem bírja, de ezzel nem volt különösebb bajom. (Lehet ugyanez filmben már sok lett volna :drop: )
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: gilas »

Jelenleg a Canaant nézem, a 8. résznél tartok, eddig tetszik.Különösen Canaan és Alphard karakterei nyerték el a tetszésemet. Aki akar egy akciódús, lövöldözős jó animét látni, annak bátran ajánlom, bár az első két részben sok az új ismeret, és csak a 3. résztől kapunk magyarázatot sok kérdésre.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

UHUHUHUUUUU a Canaan az JÓÓ!
Azt hiszem, így visszatekintve, összességében nekem Alphard volt a kedvencem, bár van egy-két húzása, ami nem nagyon tetszett. A végén van egy jelenet, annyira jó, a mai napig tisztán emlékszem rá. Alphard a bolond nővel beszélget, olyan hangon, mint amikor valaki egy kisgyerekhez beszél. "Az én nevem nem Alphard." "Nem?" "Nem. A nevem Canaan." Zseniális.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Guilty Crown

Ígéretesen indult, de elég hamar belesüllyedt a középszerbe.

A sorozat első felében a készítők szemmel láthatóan maguk sem tudták, mit akarnak majd kihozni belőle, ezért random eseményekkel húzták időt, miközben a karaktereket még annyira sem sikerült bemutatni, hogy később akár egy kicsit is érdekeltek legyünk a sorsukba (lényegében mindenki csak egy arc és egy név, az elejétől a végéig). Aztán egy rövid időre elővették a 'lényegi részt' adó történetet, majd ismét random események sora következett, míg a végén visszatértek arra a nyúlfarknyi történetre.

Két kiemelkedő része van ennek az animenek: a szép rajzolás és hangulatos zene.
Ez azonban kevés ahhoz, hogy feledtesse az amatőr rendezést, a forgatókönyv hiányát, a sokszor értelmetlen cselekményt, vagy a jellemtelen és érdektelen karaktereket.

Egyszer nézhető volt, de semmi említésre méltó.

5/10
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

A mordályos nyul írta: Már azóta meg akartam nézni, mióta évekkel ezelőtt láttam az Addicts-os Andusia avatárját (ő nagy fan, az tuti), és akkor az volt a reakcióm, hogy "Ez de csúnya, és ijesztő... de valamiért meg akarom nézni!" Most hogy néztem, rájöttem, hogy nem csúnya Cossette, csak az átlag animés rajzolásnál kicsit realisztikusabb, de a valódi realisztikusnál meg animésebb.
Na meg azért is halogattam, mert tudtam hogy horror, és elkönyveltem magamat olyannak, aki ezt a műfajt nem bírja, de ezzel nem volt különösebb bajom. (Lehet ugyanez filmben már sok lett volna :drop: )
Tényleg elég realisztikus, manapság szinte egyáltalán nem látott a karakterdizájn. Maga a képi világ, a hátterek viszont nem idegenek egy Shaft fannak. Bevallom, tavaly én is csak Shinbo és Kajiura neve miatt néztem meg. Az OST az egyik legjobb, amit valaha hallottam. Horrorisztikus elemekre azonban nem nagyon emlékszem, nem is értettem, miért titulálták horrornak is.

Tegnap filmklubbon elkezdtük a Chikyu Shoujo Arjunát, négy résszel. Nem is emlékszem, mikor röhötem ilyen brutálisan. A negyedik rész alatt már mindeki végig fuldokolt, ahogy jöttek a megjegyzések, beszólások, poénok. Egyszerűen teljesen nevetséges irányt vett a történet. De legalább talán jót fogunk rajta szórakozni. Egyébként hihetetlen mennyiségű 3D CG van benne, a 2D és karakter animációra már nem is maradt nagyon keret, ezért nem is igazán passzolnak össze. Pedig a premissza és a karakterek igéretesnek tűntek, és Kanno Yoko zenéje is gyönyörű.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Utólag is köszönöm az ajánlásokat, akkor Chihayafuru, Mirai Nikki marad, Brave 10 ugrott, és akkor úgy néz ki, hogy a Guilty Crown is. Pedig bíztam a noitaminA-ban, de akkor ezek szerint a sorozat kétharmada tájékán csak pillanatnyi fellángolás volt? (Az új Last Exile meg egyértelműen dropped lett.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Most néztem meg a Brave10 befejező részét., egyenesen kiábrándító volt. Azt vártam volna, hogy Isanami démoni erejével végez az összes ninjával, ehelyett csak a Saizou ellen küzdő ninját szippantotta be a sötétség gömbje. A többi Brave, noha már szinte a halálukon voltak, hirtelen megtáltosodtak, és se perc alatt lenyomták ellenfeleiket. Ennél azért én egy jóval hihetőbb befejezést vártam volna el.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Isekai no Seikishi Monogatari EP 3

Az első rész látványos robotharcával, jókor bedobott karaktereivel, és párhuzamos világos mellékszálával eléggé beetette a nézőket, viszont most már csak rákérdezek: fog ebben történni valami érdemleges? Mert az egész cucc csak 13 rész, ebből három már lement (ja, egy rész amúgy 45 perces...), és még a negyedik részre is csak melleket meg fillerkedést ígért a preview. Történet eddig nem nagyon van, az ecchi pedig szánalmasan lightos (főleg egy OVA-hoz képest...), egyedül a karakterek, meg 1-2 jól időzített poén/ötlet miatt éri meg nézni (fogamzásgátló pecsét/tetkó FTW! XDDD), de ha ez végig ilyen lesz, aztán az utolsó két részben csont nélkül lenyomják az összes ellenfelet, akkor hatalmas csalódás lesz a dologból.

K-ON EP 1

Ugye vannak azok a címek, amiket úgy felmagasztalnak a nézők, hogy tetszik vagy sem, minimum bele kell nézned, ha pedig jól bírod, akkor akár végig is. Úgyhogy a Naruto, az Elfen Lied, és a Bakemonogatari után most a K-ON-hoz is eljutottam. Eddig olyan vegyes, nagyrészt erre számítottam, plusz volt még pár pozitív és negatív csalódás. Az animáción mondjuk néztem egyet, hallottam, hogy a KyoAni a Clannad után eléggé elkezdett kurvulni minőség terén, de az a futásnak nevezet levegőben való úszás/kenődés, amit Yui már az epizód elején levág, azért szíven ütött. XD Studio Pierrotot áthívták segédanimátornak, vagy mi? :D A fejek is olyan furák, nem tudom, hogy az első Haruhiban és Clannadban bevált fejeket miért kellett ezekre a tésztaképű karikra cserélni, amiket itt kezdtek el használni, aztán átemeltek még a Haruhi második szezonjába is. Nem tudom, mintha nem lenne szilárd fejük/arcuk, egyszer kenődik, máskor úgy néz ki, mint egy hatszög. Ez igaz úgy általában a mozgásukra is, mintha ebben a világban valami eltérő gravitáció lenne, vagy nem tudom, amit talán még könnyebb is lenne elnéznem, ha nem egy napjaink Japánjában játszódó slice of lice-ról lenne szó. XD Szal ha másban nem is, animációban Kyo-éktól a TOP-ot vártam, sajnos ez már itt elbukott. (Mordályos magyarázta, hogy ez valami másfajta animációs technika, amivel azt próbálják elérni, hogy folyamatosabbnak/reálisabbnak hasson a karakterek mozgása, de nem tudom, nekem ettől pont természetellenesebb, mint korábban. ^^")

A szereplőknél viszont volt pár pozitív csalódás, pl. az, hogy nem is mind a négyük idegesítő csipogó izé, csak Yui, ő viszont mintha non-stop be lenne szívva. Bár igazából elviselhető, az pedig még vicces is volt, ahogy a másik három naivságát kihasználva már az első részben is több alkalommal hülyére vette. XD Végre megértem a Mio-fanokat, a négy közül ő tűnik a legnormálisabb karakternek. Mugi a szokásos elit gazdag csaj, semmi extra, Ritsu pedig olyan szinten toborozta a tagokat a klubba, hogy ha több yuri subtext lenne a sorozatban, akkor tuti ő kapná a zaklató szerepét. XD A poénok nagy része sajnos valóban csak a moe-ra épül, ez a "hülye fejeket vágok, és az már vicces" szerintem hosszú távon nem fog működni, inkább több olyasmi kéne, mint Krauser-san cameoja. :D Sztori kb. nincs, de azt nem is vártam. XD Meglátom meddig bírom, eddig tűrhető a cucc, csak marha unalmas, de láttam már rosszabbat is. XD (Yui régi iskolatársának a szemüvege hogy marad meg a fején? XD Mintha a felső fele le lenne vágva, és a füléhez sem csatlakozik... XD)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2012.03.26. 21:25-kor.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Another befejezve:
Uhh... Bár sokat javított az előző rész szánalmasságához képest a befejező epizód, de itt is az eleje még eléggé wtflol volt. (Könyvtáros bácsi első megszólalása, miután megmenti az égő házból kimászó srácokat a késes pszicho nénitől, hogy: "This is not normal." ... Vaaaaazzzz gondolod? XD ... és ha már itt tartunk a fogadó pszicho néni/bácsi elintézése, hogy lelkileg rossz passzban voltak eléggé semmilyen válasz vala. Lehet, hogy a regényben bővebben ki volt ez fejtve, de itt gyakorlatilag teljesen fölöslegesek voltak, sokkal egyszerűbb/tisztább lett volna ha kihagyják őket teljesen.) Így sajnos "csak" egy hetest kapott tőlem a tízes skálán az eredetileg tervezett nyolcas helyett.
További észrevételek:
Azon, hogy a nagynéni/tanárnéni lett az another meglepődtem, mivel én belefutottam abba a spoilerbe malon, hogy ők egy személy, így nem számítottam hozzá még egy csavarra, arról nem is beszélve, hogy kicsit csalásnak érzem, hogy tanár is lehet. Annál is inkább, mert ha emlékezetem nem csal akkor addig mint tanár nem is volt köze az osztályhoz, ameddig az előző tanárbácsi el nem követte a rituális öngyilkosságot. Márpedig addigra már elkezdődött az átok. Vagy rosszul emlékszem? Viszont az tetszett, hogy gyorsan lejátszották nekünk a clue-kat, amit elszórtak a sorozat folyamán, így végülis korrekt.
Btw. csak nekem tűnt a gyilkosa úgy, mintha Sakakibara lenne az? :o_O:

Mindazonáltal ha kijön full fordítás a lightnovelhez mindenképp el akarom olvasni.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:...
Isekai: Szerintem megint megkapjuk Kajishima Masaki-tól, amit tőle várhatunk: érdekes világot erős karakterekkel, csak sajnos a sztorit nem fogjuk megtudni, mert elhülyüli az időt, aztán a végén rohamtempóban lezárja a történetet, mi meg majd pislogunk. :? Azért remélem, hogy nem lesz igazunk, elvégre még a sztori felénél sem vagyunk, még bármi lehet. Nem mintha nem élvezném a hülyüléseit, de amíg a Tenchi Muyo-ban ezzel el lehetett lenni, itt azért egy komplett párhuzamos világ van, ami több magyarázatot kíván.

K-On. Ez csak az első rész volt! Várjunk még belőle párat, majd akkor lehet véleményezni igazán a karaktereket meg a történetet, addig nyugodtan utáld az animációt. :-P Jó, tény, Yuinak hélium van a fejében.

Amit én most aktívan nézek, az a Helló Sandybell! Azért kezdtem el nézni, mert nagyon lelkiismeretesen csak az on-holdba raktam MAL-on, hiszen mikor a magyaron adták, akkor nem láttam minden részt. És most ennek mennyire örülök! :D Nagyon élvezem, és még csak nem is arról van szó, hogy nosztalgikus, hiszen a tévés adásból csak pár sarkalatos momentumra emlékeztem. Bájos, emlékeztet a gyerekkoromra (ugye az elején elég sokat játszanak a gyerekek, na, az tiszta nosztalgia, bár én nem laktam ennyire falusi környezetben), meg még a hibái is szórakoztatnak. XD
Szóval most nem is értem, miért nem néztem eddig több régi shoujo-t, úgyhogy következőnek a Hosszúlábú apu jön (az nekem totál kimaradt, mikor tévében ment...), és nagyon sajnálom, hogy nincs esély arra, hogy a Candy Candy felkerüljön az Addicts-ra. :(
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Another 12.rész
Szépen elintéztek a házat. Akkorát röhögtem, mikor rájuk szakadt a csillár (milyen színpadias halál) erre a srác kimászik alóla, hogy utána egy gerenda csapja agyon. Kész komédia :D

A szemüveges srác és Akazawa is rendesen begőzölt a végére, simán kinéztem volna mindkettőből hogy az irónia végett pont ők lesznek az extrák (főleg Akazawára, mikor Mei szemén át mutatták), de ez nem jött be.

Igazán meglepett, hogy Reiko lett az extra, de ahogy mutogatták a korábbi jeleneteket, és utána a közös fényképet, végülis teljesen logikus volt. Koichi viszont elég lazán vette a dolgot és könnyedén elintézte B)

Egyébként csak nekem tűnt úgy, hogy aki levágta Reikot (míg élt) kísértetiesen hasonlított Koichire?
Azt hittem ezt még előszedik a vége előtt, de Mei végül nem említette többet


Összességében egy érdekes és olykor nyomasztó kis thriller-sorozat volt ez.
Az idő- és ideghúzó elhallgatásoktól eltekintve logikusan és jól volt felépítve a cselekmény, amihez a részletesen megrajzolt hátterek valamint a melankolikus zenék (vagy épp azok hiánya, mikor csak a gépek hangjait lehetett hallani) kiválóan megteremtették a hangulatot. A karaktereket egy kicsit jobban is bemutathatták volna, mert a többségük csak potenciális áldozat volt, de még a főbb szereplőkről sem tudtunk meg túl sok mindent.
A befejezés is kellően látványosra sikeredett, de egy kis plusz hiányzott belőle. Ha az ott felvetődött 'problémára' még visszatérnek az OVA-ban, akkor a 7.5-t nyugodtan felkerítem 8/10-re :cool:



Titkos írta:K-ON

Meglátom meddig bírom, eddig tűrhető a cucc, csak marha unalmas, de láttam már rosszabbat is.
Véletlenül se kezd el darálni!
Két-három epizódnyi semmittevés egymás után már kész agyhalál (és Én a második évad második felét egyben néztem, jajjjjj) :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Véletlenül se kezd el darálni!
Két-három epizódnyi semmittevés egymás után már kész agyhalál (és Én a második évad második felét egyben néztem, jajjjjj) :drop:
Köszi, de egyébként is ritka, hogy egy animéből 2-3 résznél többet nézzek meg egyhuzamban, ennél meg eszembe sem jutna, pont az általad említett okból kifolyólag. XD (Viszont ezen gondolkodom, hogy a második szezonnak neki merjek -e majd ugrani... Persze nyilván az első dönti majd el, de egyelőre nem tervezem, ahhoz valami kiugrót kellene teljesítenie, és bevallom, erre jelenleg nem sok esélyt látok. XD)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Titkos írta:(Mordályos magyarázta, hogy ez valami másfajta animációs technika, amivel azt próbálják elérni, hogy folyamatosabbnak/reálisabbnak hasson a karakterek mozgása, de nem tudom, nekem ettől pont természetellenesebb, mint korábban. ^^")
Az a helyzet, hogy hozzászoktál az olcsó animációhoz ahol mindent 4 frame-ből raknak össze aztán loopba teszik. Miközben a valóságban a Robotzsaru se tud úgy mozogni, hogy mindig ugyanabból az 4 frameből álljon a mozgása. Én úgy tapasztaltam eddig, hogy a K-On animációját azok fikázzák akiknek a karakter designnel van bajuk. Miközben azok akik ténylegesen animációval foglalkoznak el vannak hűlve attól, hogy a KyoAninál képesek voltak ennyi különböző frame-t megrajzolni csak azért, hogy ne legyen annyira ciklusos a mozgás.
Kép
Válasz küldése