Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: gilas »

Another

Nem volt rossz misztikus-horror sorozat, de azért annyira kiemelkedő sem. Az első három részben a főbb szereplők bemutatásán kívül szinte semmi sem történt, Mei és Sakakibara kivételével a karakterek valahogy jellegtelenek voltak, szinte semmit sem tudtunk meg az osztálytársakról, a legnagyobb igyekezettel sem tudtam megjegyezni a legtöbb karakter nevét. Pozitívum volt viszont, hogy a történetet fokozatosan építették fel, egyre több részletet tudtunk meg az osztályyt sújtó katasztrófát és az extra személyt illetően. Szerintem kár volt az utolsó két részt mészárlássá lealacsonyítani, kevesebb hullával is érdekfeszítő lett volna a sorozat.

7/10

Brave10

Egy újabb szamurájos sorozat, ami Japán háborúk dúlta korszakában játszódik. Az összecsapások nem voltak rosszak, volt bőven akció, de valahogy hiányzottak a cselekmények megmagyarázását szolgáló információk. Nem tudtuk meg például, hogy akik álltak az Isanamit elrabolni szándékozó ninják mögött, és hogy milyen szerepül volt az egyes haduraknak a történésekben, ez a szál csak érintőlegesen volt megemlítve. Sokkal többet ki lehetett volna szerintem hozni a sorozatból, ha nem 12 részesre tervezik.

7/10
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Danshi Koukousei no Nichijou 12.rész

Az a befejezés!
Tudtam, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, mert ennyire nem lehet tökéletes minden, de akkor is nagyot ütött. A szerelmi vallomásnál mondjuk már rögtön tudtam, hogy ki az, és hogy az lesz a csattanó :vigyor:

A Funky lányok K-ON Movie paródiája is jól sikerült, inkább azt nézném meg a lagymatag eredeti változat helyett :thumb:



Voltak benne gyengébb részek, de még azokban is akadt egy-két ütős poén (a jobbakban pedig még több) így összességében egy agyament, de rendkívül szórakoztató vígjáték-sorozat volt ez. Jöhetne belőle egy második évad (de nem az élőszereplős :o_O: )

8/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

paTKany írta:Az a helyzet, hogy hozzászoktál az olcsó animációhoz ahol mindent 4 frame-ből raknak össze aztán loopba teszik. Miközben a valóságban a Robotzsaru se tud úgy mozogni, hogy mindig ugyanabból az 4 frameből álljon a mozgása. Én úgy tapasztaltam eddig, hogy a K-On animációját azok fikázzák akiknek a karakter designnel van bajuk. Miközben azok akik ténylegesen animációval foglalkoznak el vannak hűlve attól, hogy a KyoAninál képesek voltak ennyi különböző frame-t megrajzolni csak azért, hogy ne legyen annyira ciklusos a mozgás.
Szerintem inkább ehhez szoktam hozzá, mert a K-ON előtt kb. minden animéjüket hasonlóan igényes kivitelezés jellemezte. Valahogy ezeknél nem kellett animátorszakosnak sem lennem, hogy lássam a beleölt rengeteg munkát. Ehhez képest sajnos a K-ON több szempontból is grafikai visszalépés számomra. Persze lehetne itt magyarázni, hogy "a manga elnagyoltabb rajzolását próbálták áthozni mozgóképes formába", meg hasonlók, de attól még nem kéne egy sima futásnak/menésnek is röhejesen festenie. (Azt meg azért meg tudom különböztetni, hogy mikor használnak elnagyolt fejeket/mozgást a humorizálás kedvéért, és mikor "graphic fail".) A karakterdizájn meg ha nem is a szívem csücske, de szvsz még bőven a jobbak között van, szóval azzal nem lenne semmi komoly gond, épp ezért is ütött meg annyira, amikor mozgásban láttam, mert korábban a screenshotok alapján egész szépen nézett ki a cucc grafikailag. (Amúgy meg pl. a Soul Eaterben 51 rész alatt sem bírtam megszokni a malacorrú szereplőket, de attól még leborultam a BONES látványosan animált harcjelenetein, szóval nem hiszem, hogy a karakterdizájn meg az animáció nálam ennyire összefüggne. XD)

Jó, persze, amúgy nem egy világkatasztrófa, de attól még messze van a KyoAni-tól korábban megszokott látványvilág részletességétől és igényességétől. Hallottam valami olyasmit, hogy a Clannad After Story után sokan leléptek a cégtől, de azért na... Az meg a másik dolog, hogy ha sokak szemében ez volt az év animéje, sőt, életük értelme, és előre tudtam, hogy plot bizony nem lesz, akkor reméltem, hogy legalább a látványtól leesik az állam. És ugye tudjuk, hogy rendszerint mindig a legelső részbe ölnek sok energiát, mert az lenne a nézőcsalogató, aztán utána jobb stúdió azt tartja szinten, a rosszabb pedig részről-részre romlik. Kissé félek, hogy milyen lesz a folytatás, ha ez így indult. :lol: (Ez a szemüveg pedig változatlanul WTF. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szemüveg. A szár más kérdés, képzeld oda. ;)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Szemüveg. A szár más kérdés, képzeld oda. ;)
Meg a szárat azért sem értettem, mert azóta megnéztem, és a mangában ott van. XD Spórolás FTW. :dirr:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

És meg csináltam!!
Van 10 pontos anime a dobott listámon!

Gintama' utolsó részét nem bírtam. Csak az volt benne amit gyűlölök a Gintamában, abból is szőrnyű anime only hozzá írat.
És hogy nem csak a show miatt csinálom itt a bizonyíték, amit még a rész megjelenése előtt írtam.

A 10 pont értelem szerüen arra az 50 részre vonatkozik amit megnéztem.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

LOL, ugye ez nem komoly? XD Azért droppoltad egy résszel a vége előtt, mert az utolsó rész egy búcsúzkodós filler? :lol:
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Mariko írta:LOL, ugye ez nem komoly? XD Azért droppoltad egy résszel a vége előtt, mert az utolsó rész egy búcsúzkodós filler? :lol:
Dehogy egy résszel előtte. Csak max kétharmad résszel a vége előtt, mert azért a részbe még belekezdtem.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Meg a szárat azért sem értettem, mert azóta megnéztem, és a mangában ott van. XD Spórolás FTW. :dirr:
Vagy csak nem akarták úgy csinálni, hogy ha oldalról mutatják a karaktert a szemnél kivágják a szemüveg szárát, hanem az egészet elhagyták :drop:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

-OJ- írta:Danshi Koukousei no Nichijou 12.rész

Az a befejezés!
Tudtam, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, mert ennyire nem lehet tökéletes minden, de akkor is nagyot ütött. A szerelmi vallomásnál mondjuk már rögtön tudtam, hogy ki az, és hogy az lesz a csattanó :vigyor:
Illett oda. Szépen keretbe zárta az évadot, és itt megbocsátható az ilyen, sőt. :D
A legjobb poénokat mindig lespoilereztem magamnak, manga oldalakkal össze-vissza sorrendben való találkozással, amik között voltak vegyesen lefordított vagy nyers, teljes vagy részbeni fejezetek. De valahogy pont akkor került elő sorrendben legalább egy fordítással mellette, amikor az animébe is bele került. De ezek még így is ütöttek.

Viszont nem a poénos része, hanem az érzések voltak a fontosak:
Kép
Ma, hazafele megláttam az út mentén egy botot, és egyből eszembe jutott a DKnN, és hogy ma jön ki az utolsó része. Gondoltam én is eljátszadozom kicsit vele, de nem pont pár öltönyös üzletember kinézetű alak jött velem szemben. Inkább hagytam a dolgot, de azóta is bánom, hogy nem kezdtem el kardozni egy kicsit.
Na az ehhez hasonló skiccek voltak a legjobbak. :P

Ano Natsu de Matteru

A utolsó előtt kettővel epizód felétől az utolsó epizód feléig tartó részletet leszámítva legvégéről párjelenettel együtt. Nagyon bejött a hangulata a sorozatnak. Viszont ezek a részek nagyon elrontották a hangulatot, és igazából pár elég nagy bullshit is volt benne. A befejezés nekem az a része tetszett, mikor a filmet nézték, tényleg csak a nyárról szólt a sorozat, nem kellett oda több epilógus. Párosítást keresni gráfokban nem is olyan triviális, és néha nincs is teljes párosítás, és az nyilván való volt, hogy itt sincs, és az is, hogy az MC-ket nem nagyon lehet szétválasztani, szóval annyira csalódott nem vagyok. Az egyleten, ami zavart, (mivel az MIB-ről nem vagyok hajlandó tudomást venni,*) a szerelmeseknek az utolsó probatétele, hogy azt kell legyőzniük, hogy elszakítják egymástól őket. Ezt nagyon unom, és teljesen immúnis vagyok rá. Így csak 7 pontot is csak jó indulatúan tudok adni neki, hiába tetszett a részek nagyobb száma.

* Nem tudom, szerintem jobb a vége előtt kétharmad résszel dobni valamit, mint tagadásban élni. XP
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Papa no Iukoto wo Kikinasai!

Raika lett Yuuta waifuja, Good Ending :D

Aranyos sorozat volt ez. A készítők jól megtalálták az egyensúlyt a családi tragédia révén keletkezett drámai részek, és a vidám együttélésből fakadó vígjáték elemek között. A karakterek is egytől egyig szerethetőnek bizonyultak, akiknek érdemes volt szurkolni a boldogságukért - ami a végére a legtöbbnek össze is jött. Jó volt nézni hétről hétre és kíváncsi leszek az extra epizódra is.

Kap egy erős 7/10-et ::^_^::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Another
Csak azért nem húzom le a sárga földig ezt a sorozatot, mert a misztikum részét jól tálalták, ügyesen manipulálták a nézőt, és terelték a gyanakvását egyik szereplőről a másikra. A horror része mondjuk eleve már ott elbukott nálam, hogy a Végső állomás filmekből importált abszurd halálesetekkel próbált riogatni, amik engem inkább bosszantottak, mintsem borzongattak. De ezt még meg is bocsájtottam volna neki, azt azonban már nem tudtam, hogy a végére átestek a ló túloldalára, és egy bugyuta, baltásgyilkosos, mészárlós tinihorrorba csapott át az anime. Az utolsó előtti részt konkrétan végigröhögtem. ^^'
6/10

Danshi Koukousei no Nichijou
Ha egy diagramon kellene ábrázolnom az anime színvonalát, akkor egy lassan süllyedő hullámos vonalat rajzolnék. A sorozat elején a hangosan röhögős történetecskék váltogatták egymást a laposabbakkal, de a nevetés lassan kuncogássá, majd mosolygássá szelídült, a gyengébb poénok pedig egyre csak szaporodtak. Nem mondom, hogy rossz volt, mert minden epizódnak voltak azért poénos pillanatai, a Gintama nyomába azonban nem érhetett, a humora hasonló volt, de nekem hiányoztak a szereplőgárdából az igazán hibbant nagy arcok.
7/10 (mert azért volt néhány emlékezetes poén)

Natsume Yuujinchou Shi
Nincs nagyon mit ragozni a dolgon, az előző szezonokat is imádtam, úgyhogy evidens, hogy ezt is. Ha nagyon kukacoskodni akarnék, akkor felhánytorgathatnám, hogy nem értem minek kellett változtatni a második Matoba arc-on, meg hogy a harmadikat miért nem tudták belesuvasztani a sorozatba, de az is csak amolyan fangirl nyavalygás lenne. ^^'
Reméljük, ha majd összegyűlik elegendő mangafejezet, kapunk egy ötödik szezont, amibe majd belefér minden, ami ebbe nem, meg esetleg még más is.
10/10 (még mindig kedvenc)

Chihayafuru
Azt hiszem, azzal mindent elmondok, hogy még a felénél se járt az anime, amikor elkezdtem olvasni az eredeti mangát. A Natsume Yuujinchou mellett egyértelműen ez volt a másik kedvencem az őszi-téli sorozatok közül, Chihaya pedig jó eséllyel pályázhat az év legjobb főhősnője címre, annak ellenére, hogy még erősen az év elején járunk. Ezt kellett volna adniuk a noitaminA blokkban a Guilty Crown helyett, talán akkor elérhetett volna a célközönségéhez, és kicsit nagyobb népszerűségre tehetett volna szert, mert így sajnos elég gyengén muzsikált a sorozat mind nézettség mind DVD eladás fronton. Ezzel persze a folytatás esélye is kútba esett, pedig a történetnek még koránt sincs vére, ráadásul elégé furcsa helyen is lett elvágva. :(
Vigasztalódjunk azzal, hogy legalább a mangát fordítják.
9/10 (ment a kedvencek közé)

Brave 10
Szerintem a nézők jó része csalódásként élte meg ezt az animét, mert a seinen besorolás miatt egy komolyabb nindzsás történetre számított, az anime meg közben egy shounen fight sorozat komolyan vehetőségi szintjét is csak ritkán ütötte meg. :D
Könnyed kikapcsolódásnak viszont szerintem jó volt, még jobb is mint vártam, mert nem gondoltam volna, hogy ilyen hibbant szereplőgárdát fognak felsorakoztatni benne. Kamanosuke lányos hangja először nagyon idegesített, de miután rájöttem, hogy ennek oka van, már viccesnek találtam, sőt a végén a kétes nemiségével ő lett a kedvenc szereplőm a csapatból. Isanami mondjuk semmivel se tudta elérni, hogy megkedveljem, de szerencsére még tolerálható szinten belül maradt.
Alapvetően nem volt egy nagy szám a sorozat, de nem bántam meg, hogy végignéztem.
7/10
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Chihayafuru
Vigasztalódjunk azzal, hogy legalább a mangát fordítják.
És a manga eladások japánban a top lista tetején vannak. Talán csinálnak még egy-két évadot később tovább promózni azt.

Megtaláltam a második kedvenc josei animémet, eddig csak Nodame Cantabile volt, ami jobban tetszett.

A karakterek nagyok voltak, nekem nem Chihaya lett a kedvencem, de igazából nem is akarom rangsorolni őket. Bár belegondolva, ettől még lehet az év legjobb főhősnője. :) Az is tetszett, hogy még az utolsó részben is kaptak a kisebb szereplők is fontos szerepet, mint Kana és Desktomu-kun. Amúgy is jó kis finálé volt, kegyetlen arcokat vágott majdnem mindenki. ÉS SZÉPEN KERETBE VOLT FOGLALVA A TÖRTÉNET!, még úgy is, hogy nyílt befejezést kapott. És az, hogy egy sorozatot jó hangulatban fejez be az ember megtudja szépíteni az egész sorozatot.

Csak azért nem 10 pont, mert a Nodame Cantabile-nek se adtam annyit. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: gilas »

Spice and Wolf (első széria)

Összességében nem volt rossz a sorozat, Horo és Lawrence szerethető karakterek voltak, egyedül az nem tetszett, hogy szinte az egész sorozat utazásról, kereskedelemről és pénzügyletek lebonyolításáról szólt. Szerettem volna, ha jobban kiemelték volna a pogány Horo és a keresztény egyházak közötti ellentéteket, így talán több akciót is bele lehetett volna sűríteni a sorozatba. A kérdésem annyi, hogy a második széria cselekménye is ilyen unalmas, vagy izgalmasabb?

7/10

Highschool DxD

Egy újabb ecchi/hárem sorozat démoni beütéssel. A cselekményszál nem volt rossz, Rias karaktere szerethető volt, de talán túl nagy hangsúlyt fektettek a meztelen női testek mutogatására, ami néha a plot rovására ment. Egyszer nézhető darab.

7/10

Shakugan no Shana III.

Végignéztem ezt a sorozatot is, és elég vegyesek a benyomásaim vele szemben, nem volt olyan jó, mint az első széria, de a másodiknál jobb volt. Az első négy rész ígéretesen indult, kiderült, hogy Yuji átállt a Bal Masqué oldalára, sőt annak vezetőjévé vált. De utána egyre több érdektelen karakter tűnt fel, amely elnyújtotta a harcokat és unalmassá tette őket, miközben a néző végig a Yuji és Shana közötti végső összecsapást várta. Aztán kiderült, hogy Yuji, akinek testében feléledt a Snake of the Festval nevű istenség, valójában nemes célt tűzött ki maga elé. Egy olyan párhuzamos világot teremtett, amelyben a Tomogarák békében élhetnek az emberek bántalmazása nélkül. Yuji és Shana végül egymásra talált, és szerelmet vallottak egymásnak. Csak a vontatott és sokszor érdektelen csaták miatt adok 7/10-et és nem 8 pontot.

Canaan

Jó kis akciósorozat volt rengeteg lövöldözéssel, terroristákkal és összecsapásokkal. A karakterek szerethetőek voltak (a szadista Liang Qui kivételével), még a terrorista Alphard sem volt egyértelműen gonosz. Bátran ajánlom mindenkinek, aki szereti az akcióval dús sorozatokat.

8/10
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

gilas írta:(a szadista Liang Qui kivételével)
Én bírtam a csajt valamilyen szinten. Undorítóan szórakoztató volt helyenként. Bírom az ilyen őrülteket, sohasem unalmasak. :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sárkánybaby írta:
gilas írta:(a szadista Liang Qui kivételével)
Én bírtam a csajt valamilyen szinten.
+1 :D

Legjobb karakter volt, na persze csak "nőstényállat" Alphard (with Sakamoto Maaya) után, aki volt akkora badass, hogy simán vitte az egész sorozatot a hátán. :3

Btw, ha már itt vagyok: Kara no Kyoukai-t nézegetek mostanság, mialatt folyamatosan felteszem magamnak a kérdést: "Hogy tudtam eddig élni nélküle?" Baromijó! Amolyan "some weird shit is goin' on" stílusban megy a dolog (egyelőre, három rész után), van egy érdekes főhősnő (és YAAY~~, megen SakaMaaya :3), aki sok minden egyéb mellett személyiséget keres magának, komoly, véres és kellően DAAARK, de nem az az erőltetett és röhejes Ergo Proxy-féle.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Junchi írta:Btw, ha már itt vagyok: Kara no Kyoukai-t nézegetek mostanság, mialatt folyamatosan felteszem magamnak a kérdést: "Hogy tudtam eddig élni nélküle?" Baromijó! Amolyan "some weird shit is goin' on" stílusban megy a dolog (egyelőre, három rész után), van egy érdekes főhősnő (és YAAY~~, megen SakaMaaya :3), aki sok minden egyéb mellett személyiséget keres magának, komoly, véres és kellően DAAARK, de nem az az erőltetett és röhejes Ergo Proxy-féle.
Nagy királyság azok a filmek, egy nem mindennapi szerelmi szállal ::^_^::
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Last Exile - Fam the Silver Fing
Na ennek a borzalomnak is a végére jutottunk. A kellemes ending témán és a korrekt cgn kívül semmit nem tudott felmutatni ez a sorozat. Mondhatni szégyent hozott a LE névre. Az új főhősnőnek semmi karakter arcja nem volt, a végére prominensebben behozott régi szereplőgárda gyakorlatilag nem csinált semmit. De ez nem baj, mert az aktuális szereplőgárda is csak sodródott az eseményekkel. Mindez megbocsájtható lenne esetleg, ha a fordulatos cselekmény, és plot twistek elvinnék a sorozatot a hátukon. De nem teszik. A "főgonosz" terve egyszerűen értelmetlen.
Terv röviden: Van egy világ ahol többé kevésbé béke van, kisebb lázongásoktól/terrorizmustól eltekintve, úgyhogy egy évtized alatt összetoborzom a világ legnagyobb/legütősebb seregét, lerohanok egy országot, hogy megszerezzek egy valamit ami tömegpusztító fegyverként használható, ezzel ész nélkül tönkreteszem ezt az országot majd lerombolok egy másikat is jó pár résszel később, mert mint kiderül, hogy onnét egy még brutálisabb valamit szerezzek, ami hadseregeket tud elpusztítani másodpercek alatt.
Mindeközben a saját hadseregem össze vissza csatázgat ész nélkül, plusz részben fel is lázadnak, száz meg száz jó ember pusztul el minden oldalon. Végül megszerzem azt a brutális epikus tömegpusztítót, közben a világot magamra haragítva majd mindenki nekem akar jönni, de ez nem gáz, mert a brutális cucc miután elsült kétszer-háromszor magától széthullik, mert valójában félkész. De én ezt tudtam, és most mártír halált halok, és ezek után mindenki állítólag leszereli a fegyvereket.
Ja és mondtam, hogy mindezt a világ békéért tettem?

5/10
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Amagami SS+

Bár teljesen filler volt, a második évad ugyanúgy hozta az első limonádé-romantika történeteit és kellemes hangulatát. Rihoko és Sae esetében pedig még ki is javították az első évad semmilyen befejezését, Harukánál pedig még rá is dobtak egy lapáttal!
Ez is kap egy 8/10-et ::^_^::
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Cruel Angel írta:Last Exile - Fam the Silver Fing
Leírás után SB véleménye: "wáááá, deszar!!"

Hogy őszinte legyek, én az első sorozattal sem voltam kibékülve. Két kedvencem volt, eleinte csak a hogyishívják kiscsaj (tudod, akit másodlagos supportá degradáltak), meg a hogyishívják "gonosz", tán a Dio néven futott, vele meg tudjuk, mi történt. Az a sorozat nekem a feléig tetszett, onnan meg temettem. Ilyen előtörténettel szinte tudtam, hogy az új szezontól se várjak sokat. Ahogy látom, az idő engem igazolt.
Cruel Angel írta: Ja és mondtam, hogy mindezt a világ békéért tettem?
Ez annyira elcsépelt! Nekem már a Code Geassban is sok volt, mivel akkor egy év alatt másodjára láttam ugyezt!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Another One Bites The Dust - már az elején éreztem, hogy ez kevésb horror, mint misztikus thriller lesz. Ami teljesen rendben van. A halálesetek nem hoztak különösen lázba, de nem is irritáltak, mint másokat. A feszült, nyomott hangulat és a remek karakterek bőven elszórakoztattak. Azt sajnálom, hogy pislákoló szerelmi szállal nem kezdtek vegülis többet. Amivel viszont volt problémám, az az utolsó 2-3 rész. A mészárlásba való átmenet olyan hirtelen és erőltetett volt, hogy azt már nem tudtam komolyan venni. Az ottani halálesetek már teljesen hiteltelenek voltak. Ami a rejtély megoldását illeti: igen. ELKÚRTAM, NEM KICSIT, NAGYON. Így utólag tényleg sokkal logikusabb lett ez a megoldás, csak hülye voltam, hogy észrevegyem a jeleket. Mondjuk Reiko kilétét nem nagyon vetítették előre, anélkül nem is volt esély. Legalább a beach epizódban kellett volna utalni rá. Az igazán nagy problémám az Misaki képessége volt. Azon túl, hogy giga asspull, nem is volt rá szükség, elvégre Misaki mással is alá tudta támasztani, legfeljebb még néhány súgást kellett volna beleírniuk. Cserébe csalás nélkül, méltó módon oldhatták volna meg a rejtélyt. Ráadásul akkor még némi kétség is maradt volna, ami Koichi küzdelmét még feldobta volna. Technikai minőség tekintetében azonban bőven az év egyik legjobbja lesz. Az animáció, a hangok, a hátterek, karakterek kidolgozottsága minden pillantban félelmetes színvonalú volt, már csak ezekért is érdemes volt látni és hallani.

Rinne no Lagrange - ahogy már az elején mondtam, limonádésorozat. Pedig klasszikus mecha sorozat, a Föld inváziójától múltbeli tragédiákig mindennel, de a karakterek lazasága, főleg a főszereplő hipergenki derültsége szinte minden drámai hatást kiszívott. lesz még folytatás nyáron, annyira volt szórakoztató, hogy azt nézzem, de egyébként igencsak átlagos cucc.

High School Fucking DXD - ez volt a szezon fanszervíz sorozata. Abban pedig csillagos ötös. A főhős magát nem szégyenlő faszagyerek, aki az első kivillanó didire ráugrana. Ez a szerep sokkal jobban illet Kaji Yukihoz, mint szerencsétlen Shoe. Köré pedig fincsi hárem épült, amelyben minden perverz megtalálhatta a nekivaló mellet, aranyos és tsundere pettankótól kezdve a bögyös szadistáig és gondoskodó úrnőig. Legalábbis aki a cenzúrázatlan verziót nézte, merthogy annak volt értelme. Meg persze DAT ENDING.

NichiBros - vegülis egyik kedvenc anime komédiámmá lett. Volt pár laposabb rész vagy jelenet, de alapvetően hatalmas karakterekkel eszelős humort varászolt. Ishida Akira amikor mondta, hogy Ringo-chan, talán csak nekem volt poén. Habarának végig szurkoltam, sajnos rég elásta magát Karasawánál. A Funky Girls az egyik kedvenc szegmensem volt. Az ilyen sorozatokhoz elengedhetetlen a tökéletes színészi játék, és itt a seiyuuk kimagaslót nyújtottak. Remélem, lesz még idén hasonló szintű vígjátékunk.

Ano Natsu de Matteru - az első tíz rész alapján az egyik kedvenc szerelmi animém lett azáltal, hogy nem egy pillanatra sem állt meg, sem a karakterek, sem a kapcsolataik nem stagnáltak, hanem üdítő lendülettel fejlődtek. Tetszett a régiesebb rajzstílus és karakterdizájn, a szereplők szimpatikusak és emberiek voltak. Volt pár igen nagy asspull, leginkább az osana najimi és az okinawai rész, de ezeket meg tudtam bocsátani. A végével már kevésbé lettem kibékülve, Ichika üldözése és a pár elválasztása a droidok által erőltetett volt, inkább a többiek kapcsolatait zárták volna le rendesen. Az epilógus nem volt rossz, a vetítés igen megható, de a zárókép minden magyarázat nélkül olcsósította.

Papa no Iukoto wo Kikinasai! - igazából a véget érő sorozatokból az egyik kedvencem. Megszerettem az összes karaktert ebben a nagyon szép történetben, melyet sokkal jobban élveztem, mint a hasonló, de százszor szárazabb Usagi Dropot. Yuuta nagyon GAR volt végig, Miu és Sora imádnivalóak, HINA POWER pedig ellenállhatatlan. Sajnálom, hogy nem láthatjuk a továbbiakat, de a hazaköltözés így is jó lezárás lett. Az utolsó részen szinte végig potyogtak a.

Amagami SS+ - ez miért létezik? Simán az évad legrosszabb animéje, merthogy ez egyedül teljesen étrelmetlen volt. Az első sorozat után csak annyi maradt, hogy a Rihoko endinget helyrerakják, ezért minden szereplő kapott egy céltalan extra arcot, amelyekkel azokat a befejezéseket is tönkrebaszták, amik eredetileg jók voltak. MINEK?
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

scineram írta:Amagami SS+ - ez miért létezik? MINEK?
Én ezt tudtam az indulástól kezdve, és ennek tudatában elég jól szórakoztam rajta, főleg a 13.részen.
Végig on-holdon volt, de közben csak a Ayatsuji és Sae arc volt az, amit kihagytam. A többit végül csak megnéztém úgy is, hogy csak egy Rihoko endre voltam kíváncsi.

PapaKiki!

Az utolsó részre megjegyeztem egy rövidítését. Minden elvárást, amit iránta tápláltam sikerült kielégítenie. A vége is jó volt, amit kevés sorozat mondhat el magáról. A végén a részek, amit Miu és Sora megkaptak maguknak, nem igazán tartalmazták a többi hangulatát, de azokon kívül minden más rész tökéletesen megfelelt nekem, így 8 pontot tudtam adni neki.

Recorder to Randoseru

Csak tudnám ezt miért néztem végig. Ja, tudom, Hina chan és másik két kis csaj miatt, akik az ed-ben ölkeztek. :D Plusz a Morita san referenciák miatt, és remény miatt, hogy egyik rész végén bejelentenek még egy évadot a Morita sanból.

Gokujo.

Még van két rész, de nem hiszem, hogy azok változtatnának a véleményemen, (az egyik a kettőből szintén olyan, amit nem adtak le TV-ben. Szóval garantált a siker.)
Hogyha már legutóbb is összehasonlításra került a Highschool Girls-szel, most is ahhoz hasonlítom kicsit. Nekem a HSG utolsó pár része kevésbé tetszett, már fogalmam sincs miért, de valami hangulatváltás lehetett az oka. Itt viszont pont az utóbbi részek kezdenek egyre jobb hangulatot kelteni, ahogy a karakterek egyre ismerősebbek.
És a 11. rész instant WIN, amit lerészegedettek a lányok, és mindannyian elég homo erotikus állapotba kerültek. XD (Viszont ha ez lement a TV-ben, már attól izgalomba jövök, ha csak megpróbálom elképzelni, mi az amit nem adtak le.)
9 pont.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kdanni írta: Recorder to Randoseru

Csak tudnám ezt miért néztem végig. Ja, tudom, Hina chan és másik két kis csaj miatt, akik az ed-ben ölkeztek. :D Plusz a Morita san referenciák miatt, és remény miatt, hogy egyik rész végén bejelentenek még egy évadot a Morita sanból.
Valahol a hatodik rész környékén azt mondtam, a következő letartóztatásos poénnál megy a picsába. Aztán három részen át nem volt, majd kivételesen egy viccesen kivitelezett verzió. A 12. részben sem volt rossz. Most már Kugimiya és Hirano miatt megnézem tavasszal is, de egyébként a szereplőket is bírom. Sensei nagyon vicces lett, főleg részegen, Take viszont még nála is durvább. Nagy fasz, de valahol megértem. Szeretném többet látni, hogy Sayo rámozdul Atsushira.

Gokujot pedig töltöm, de még nem kezdtem el. Az is ilyen rövid részes? Moritát is egyben néztem meg.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

scineram írta:Gokujot pedig töltöm, de még nem kezdtem el. Az is ilyen rövid részes? Moritát is egyben néztem meg.
6 perces epizódjai vannak, szóval ezt kettőben érdemes. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

paTKany írta:a valóságban a Robotzsaru se tud úgy mozogni, hogy mindig ugyanabból az 4 frameből álljon a mozgása. Én úgy tapasztaltam eddig, hogy a K-On animációját azok fikázzák akiknek a karakter designnel van bajuk. Miközben azok akik ténylegesen animációval foglalkoznak el vannak hűlve attól, hogy a KyoAninál képesek voltak ennyi különböző frame-t megrajzolni csak azért, hogy ne legyen annyira ciklusos a mozgás.
Na ez így ebben a formában nem igaz. A karakterdizájnnak semmi köze a grafika minőségéhez, szóval aki azért húzza le, az eleve nem tudja miről beszél. Na de visszatérve a témához, a K-On grafikája simán középszerű, semmi kiemelkedő nincs benne. Egyébként itt jegyezném meg, hogy én már az Air-nél se értettem, mire fel volt az a nagy "KyotoAni = Ultra Quality" amikor egy Gainax, Sunrise, Madhouse (ergo minden értelmesebb stúdió) simán képes ilyen minőségre.

Ha pedig már minőségi animáció, akkor az valahogy így néz ki.
Kép
Válasz küldése