Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Valkyria Chronicles 3 OVA ep 1.

Bizonyos szempontból egyetértek OJ-vel, mint "rendes" adaptáció nem sikerült valami fényesre kezdve a gráftól az in medias res kezdésen át a nuku karakterépítésig, de inkább reklámként lehet erre tekinteni, mintsem egy teljes értékű feldolgozásra (fél órás terjedelem nem éppen arra enged következtetni, hogy na ez most egy teljes értékű próbálkozás). Amondó vagyok, hogy még mindig sokkal jobban bejön mint a sorozat, hiába látszik rajta hogy még kevesebbet foglalkoztak ezzel. Inkább prefarálom ezt, mint a character- és sztorireapes sorozatot, mégha az jobban bele is merült a feldolgozás fogalmába. Inkább legyen félkész mint teljes, de rossz. Persze vitathatatlan hogy attól függetlenül ráfeküdhettek volna, de már az is jó, ha az alapanyaghoz úgy-ahogy hűségesek, pölö a karadesignnál most voltak szívesek és nem animusították az egész stábot (Isara és Faldio botrányosan nézett ki a sorozatban), hanem a lehetőségekhez mérten ragaszkodtak a játék stílusához, mégha továbbra se éri utol.

De ha már játékból rajzfilm, ezzel sincs túl sok szerencséje a Segának, hagyni kellene az egészet úgy ahogy van, mert nagyon nem tudnak mit kezdeni ezzel az anyaggal a sorozatból kiindulva.
Kép Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Cowboy Bebop + Kocka = Norageki!
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Gundam Wing
Elég vegyes érzelmeket keltett bennem. A történet egész jó, számos kisebb-nagyobb csavar van benne amely során új frakciók születnek és emiatt számos alkalommal oldalt váltanak a karakterek, mind amellett elég sokat és változatos terepeken harcolnak. A viktoriánus korbeli öltözékek egész érdekes elegyet alkotnak egy sci-fi univerzummal, ami viszont borzasztó, hogy a Shakespeare fennkölt szöveget is átvették belőle, így a karakterek gyakran a levegőbe beszélnek, pofon egyszerű ideológiákat ecsetelve hosszú körmondatokban, emellett mindenki olyan szinten lovagias a másikkal, hogy az már az ostobaság határát súrolja (pl.: újjáépítjük az ellenfél mecháját hogy folytathassuk a vele elkezdett párbajt, vagy ketten elfoglalnak egy egész anyahajót, stb). A főszereplőkről pedig az égvilágon semmit nem tudunk meg, így rövid időn belül az ellenfelek sokkal érdekesebbé válnak.
Nézhető, de egyértelműen a gyengébb Gundam-sorozatok közé tartozik.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

-OJ- írta:Gundam Wing
Elég vegyes érzelmeket keltett bennem. A történet egész jó, számos kisebb-nagyobb csavar van benne amely során új frakciók születnek és emiatt számos alkalommal oldalt váltanak a karakterek, mind amellett elég sokat és változatos terepeken harcolnak. A viktoriánus korbeli öltözékek egész érdekes elegyet alkotnak egy sci-fi univerzummal, ami viszont borzasztó, hogy a Shakespeare fennkölt szöveget is átvették belőle, így a karakterek gyakran a levegőbe beszélnek, pofon egyszerű ideológiákat ecsetelve hosszú körmondatokban, emellett mindenki olyan szinten lovagias a másikkal, hogy az már az ostobaság határát súrolja (pl.: újjáépítjük az ellenfél mecháját hogy folytathassuk a vele elkezdett párbajt, vagy ketten elfoglalnak egy egész anyahajót, stb). A főszereplőkről pedig az égvilágon semmit nem tudunk meg, így rövid időn belül az ellenfelek sokkal érdekesebbé válnak.
Nézhető, de egyértelműen a gyengébb Gundam-sorozatok közé tartozik.
De volt benne Death Scythe, azért valljuk be, hogy az nagyon kúl. : D
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Gundam Wing: Endless Waltzban az is 100x jobban nézett ki :vigyor:

Ami egyébként minden tekintetben jobban sikerült. Voltak flashbackek a srácok múltjába, hogy ne csak yaoi-fanficekre legyenek jók, összecsapások is akadtak szép számmal és jobban is animálták őket, valamint a (kicsit hozzá-erőltetettnek tűnő) történet és a sorozat végső lezárása is kielégítő volt :cool:

Ráadásul visszatért a sorozat végén eltűnt személy ::hehe:: :thumb:

7/10
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Ore no Imouto ep12.5-15

Ismét kaptunk egy csapnivaló, nyitott befejezést, amit egyébként már a 11.rész végén is elértek :wwall:
Így a True End valójában semmiben sem különbözött a Good Endtől, csak elnyújtották egy kicsit és ezzel több idő jutott Kuronekora, ami jó. Ami rossz, hogy a végén ugyanúgy helyreállt a status quo :wwall:

15.perc után nem is volt érdemes tovább nézni az epizódot :twisted:

7/10





Yugo, the Negotiator

Találomra néztem ki magamnak ezt a sorozatot, és bár Én több epizodikus sztorira számítottam, egyáltalán nem bántam meg, hogy végignéztem B)
Yugo az első hat részben Pakisztánban időzik, ahol egy elrabolt üzletemberért követelt váltságdíjat kell leszállítania a fanatikus lázadókhoz, ám a helyi hadseregnek nem áll érdekében hogy azok pénzhez jussanak, illetve 'hitetlenként' a lázadókkal is nehéz elfogadtatnia magát.
A második félben pedig irány Szibéria, ahol egy kislányt (de inkább a gyűrűjét) kell kihoznia az anarchia és gazdasági válság sújtotta országból, miközben a fél orosz hadsereg a nyomában van :D
Nagy pozitívum, hogy rengeteg figyelmet fordítottak az országok hiteles megjelenítésére és az ott élő karakterek kidolgozására. A hangulat tökéletes, amihez megfelelő zene párosul. A cselekmény is végig fordulatos és izgalmas, bár hősünk csak elvétve lövöldözik vagy harcol, ettől függetlenül rendszeresen repülnek körülötte a golyók+kések, így akciójelenetekben nincs hiány. Yugo viszont inkább az eszére, felkészültségére és a háttérismeretére hagyatkozik, valamint a megfelelő ideológia alkalmazásával képes elfogadtatni magát a felekkel - hosszas és változatos kínzásokat követően :D
Ami nem tetszett, hogy hiába a sok ész és felkészültség, Yugot gyakran csak az isteni szerencse menti meg a biztos haláltól, emellett több napos kínzás után is se perc alatt képes talpra állni mintha misem történt volna :blink: És bár a pakisztáni történetnek hihető volt a befejezése, az orosz végén elég nehezen vettem be a nagy megvilágosodást :lol:

Annak ajánlom, aki sok akció helyett kicsit lassabb de értelmesebb történetekre vágyik, realisztikus helyszínekkel alátámasztva ;)

7/10
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kino no Tabi + OVA + mozik
Különleges hangulatú sorozat volt, szomorkás és pesszimista, az epizódok többségét pedig átjárta a finom irónia. Nem az a fajta anime, amit gyorsan lemaratonizál az ember, az egyes részek között célszerű egy kis szünetet hagyni, hogy ülepedni tudjon a mondanivaló.
A történetek általában érdekes kérdéseket fejtegettek az emberi természetről, és voltak köztük kimondottan felkavaróak is. A sorozat második felében mintha kicsit visszaesett volna a színvonal, de aztán szerencsére a végére újra magára talált a sorozat.
Szívesen elolvasnám a regénysorozatot is, kár hogy a Tokyopop magával vitte a sírba. :(
9/10

Deimos no Hanayome
Retro, shoujo horror nagyon szép karakterdizájnnal és régimotoros seiyuu-kkal. Mivel a történet csak egy kiemelt sztori egy hosszú mangasorozatból, így kicsit furcsán indult, meg érdekes volt, hogy a rendőrnek még a csontjai is porrá égtek, a notesze viszont szinte teljesen éppen maradt, de ettől függetlenül jó volt.
7/10

Ojisan no Lamp
Kedves kis történet volt, és még mondanivalóra is futotta. ^^
7/10
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Umineko no naku koro ni: kimondottan a kedvencei közé sorolom! a grafika olyan általános animés, tetszenek a minták. Az op-je bejövős és amúgy az aláfestő is illik a jelenetekhez. Tetszik, h horror csak sok a cenzúra...mi abban a nagy dolog, h valakinek kifolyik a bele.... A története is egész meggyőző! Bár nagyban hasonlít az egyik Konan a detektív részhez...talán a gyilkosság a hegyi villában most hirtelen nem tom... Az őrült kiscsaj a legjobb^^

Deadman Wonderland: Hát ez fav! de itt is az a fránya cenzúra... újrakellett olvasnom a mangát, h egyes jelenetek amik cenzúrázva vannak meglegyenek..... csak kevésben hajlik el a mangától, elég élvezhető. A grafika...hát nem erőltették meg magukat a gyereknek atomnyomorult feje lett! az op-je.....a csengőhangom^^ (előtte manson volt :-P )

Shugo Chara: cuki anime!^^ két nagy részletben szenvedtem végig 5 hónapos köztes késéssel.... A történet szar. A zene is szar. az egész annyira rossz, hogy az már jó! :vigyor: (mint Kasza tibitől a nem kell más :-P :LOL: ) ez nekem már túlzottan aranyos volt...de azért végignéztük mert szeretek röhögni!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mariko írta:Ojisan no Lamp
Kedves kis történet volt, és még mondanivalóra is futotta. ^^
7/10
Ú, ez tetszik, köszi az ajánlást. ^^
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Ú, ez tetszik, köszi az ajánlást. ^^
LOL, valamiért úgy rémlett, hogy a te animelistádban akadtam erre... ezek szerint mégsem. ^^'
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ezek szerint akár az enyémben is lehetett volna, mert megfelel az ízlésemnek. :D Csak éppen nem ismertem, és még el is gondolkodtam, hogy te vajon hol találtad. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hakuma Riyuichi írta:Umineko no naku koro ni: kimondottan a kedvencei közé sorolom! a grafika olyan általános animés, tetszenek a minták. Az op-je bejövős és amúgy az aláfestő is illik a jelenetekhez. Tetszik, h horror csak sok a cenzúra...mi abban a nagy dolog, h valakinek kifolyik a bele.... A története is egész meggyőző! Bár nagyban hasonlít az egyik Konan a detektív részhez...talán a gyilkosság a hegyi villában most hirtelen nem tom... Az őrült kiscsaj a legjobb^^
A cenzúrában engem két dolog zavart igazán:

1. Oké, hogy a TV-ben így ment le, de hogy még a DVD változatban is meghagyták...:dirr:

2. Lehetett volna "okosabban" is csinálni. Pl. az első részekben tetszett, hogy a szétvert fejű hullákat nem látod premier plánban (legalábbis úgy emlékszem, nem voltak nagyon "sokkoló" képek), hanem a kamera pont olyan szögben mutatta őket, amiből rá lehetett jönni, hogy mit műveltek velük, de mégsem volt ilyen "agyvelő a képedbe!" megoldás. (Pl. nemmondommeg melyik szereplőnél voltak olyan rendesek, hogy a felsőtestét pont eltakarta egy doboz, így neki még minimálisan sem mutatták a széttrancsírozott arcát, az durva is lett volna.) Ez igaz az első pár részre, aztán tettek az egészre, és van belezés, karóbahúzás a kerítésen, stb., amiket közelről is mutatnak, és gagyi hentai-ból ismerős pixelekkel kikockázzák őket. :dirr: Szóval ez így tényleg nagyon béna hatást keltett. Bár ettől függetlenül nekem is az egyik kedvencem lett a sorozat, a hangulata nagyon ott van, és a saját tempómhoz képest igen hamar végeztem is vele. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Yuriko-chan írta:
Mariko írta:Ojisan no Lamp
Kedves kis történet volt, és még mondanivalóra is futotta. ^^
7/10
Ú, ez tetszik, köszi az ajánlást. ^^
Ha már ezt csekkolod, a Young Animator Training Project többi filmjét se hagyd ki. Nálam ez kb. a második legjobb volt közülük.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Hol tudom megnézni, hogy milyen filmek tartoznak még ide? :mosoly:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

MAL-on kapcsolódó animeként vannak jelölve.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Áh, köszi. :mosoly:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Kino no Tabi + OVA + mozik

Szívesen elolvasnám a regénysorozatot is, kár hogy a Tokyopop magával vitte a sírba. :(
9/10
Pont én is meg akartam nézni, hogy hány kötet lett angolul kiadva, de úgy láttam, hogy az Animeland rögtön le is vette az összes Tokyopopos LN-t. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Kino no Tabiból mindössze egy kötet jelent meg angolul, de ha jól tudom már a Tokyopop megszűnése előtt is kérdéses volt a sorozat sorsa, mert valami problémájuk volt a japán kiadóval... vagy csak nem fogyott elég jól, és nekünk meg ezt hazudták. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Akkor végülis szinte mindegy, hogy az az egy már nem elérhető. Nem tudom, eddig japánul hány kötete jelent meg, de tudtommal még mindig fut.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Tansu Warashi
Ez is aranyos volt. Lehet, hogy nekem is jól jönne egy ilyen komód. :vigyor:
7/10
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

anubys írta:Akkor végülis szinte mindegy, hogy az az egy már nem elérhető. Nem tudom, eddig japánul hány kötete jelent meg, de tudtommal még mindig fut.
Holnap jelenik meg pont a 14. kötet. :D Meg van egy spinoff sorozat Gakuen Kino címmel.
Egyébként BakaTsukin szerintem fordítják, még ha csigalassan is. Mármint nem hagyták félbe mint pár egyebet.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Baka-Tsukis fordításokkal az a gond, hogy általában teljesen random sorrendben fordítgatják a fejeztetek, elkezdik mondjuk a harmadik kötettel, majd fordítanak egy kicsit a hatodikból, utána meg pár fejeztet a negyedikből és így tovább. Mintha a fordítókat csak a kedvenc részeik érdekelnék, azzal meg már nem is foglalkoznak, hogy szerencsétlen olvasó tudja-e követni a történetet. :roll: Mondjuk a Kino no Tabinál speciel nem olyan vészes a dolog, mert teljesen epizodikus a sorozat, de engem akkor is zavar.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:A Baka-Tsukis fordításokkal az a gond, hogy általában teljesen random sorrendben fordítgatják a fejeztetek, elkezdik mondjuk a harmadik kötettel, majd fordítanak egy kicsit a hatodikból, utána meg pár fejeztet a negyedikből és így tovább. Mintha a fordítókat csak a kedvenc részeik érdekelnék, azzal meg már nem is foglalkoznak, hogy szerencsétlen olvasó tudja-e követni a történetet. :roll: Mondjuk a Kino no Tabinál speciel nem olyan vészes a dolog, mert teljesen epizodikus a sorozat, de engem akkor is zavar.
Hogy ez mennyire igaz. Bakemonogatarinál is "érdekes módon" a Senjou-s részek hipergyorsan elkészültek, a többi meg le van... (Esküszöm a Kizu is csak azért halad, mert úgy tudom, az a fordító meg Shinobuba van belehülyülve.) Na, panaszkodás vége, csak én is le akartam már írni. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

A mordályos nyul írta:
anubys írta:Akkor végülis szinte mindegy, hogy az az egy már nem elérhető. Nem tudom, eddig japánul hány kötete jelent meg, de tudtommal még mindig fut.
Holnap jelenik meg pont a 14. kötet. :D Meg van egy spinoff sorozat Gakuen Kino címmel.
Egyébként BakaTsukin szerintem fordítják, még ha csigalassan is. Mármint nem hagyták félbe mint pár egyebet.
Kösz, akkor amúgy se nagyon lenne remény, hogy az ember be tudja fejezni a történetet...
BakaTsukival csak egy pár alkalommal próbálkoztam, de engem is határozottan zavart, hogy össze-vissza történnek a fordítások.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Moshidora

Nem volt nagy szám. Az a probléma vele, hogy teljes mértékben csak a baseball-lal foglalkozik és a szereplőket is kizárólag a pályán láthatjuk. Senkinek nincs semmilyen háttere, megkülönböztethető személyisége, vagy a mindennapi élethez köthető problémája; mindenkinek csak a baseball jár a fejében, 110%-ot adnak és krokodilkönnyeket hullajtanak a csapatért, ami hamar érdektelenné válik, és éppen ezért a végére beiktatott drámának sincs semmi mélysége. De legalább ad némi lezárást az amúgy sem túl változatos cselekménynek. A rajzolása közepes, az animáció már jobb, a zene jelentéktelen.
Felejtős darab, max baseball fanoknak ajánlom, de csak ha már mindent mást láttak a témában :roll:

6/10
Válasz küldése