Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Belekezdtem az Another-be. Egy rész alapján nagyon tetszik, bár baromi lassú. Szép grafika, érdekes alaptörténet, és a helyszín is tetszik. Kellően borzongató, misztikus ahhoz, hogy folytassam.

Deadman Wonderland meg kivégezve. Hiányérzetem van, mert szerintem többet is ki lehetett volna hozni belőle. Kár, hogy az utolsó pár rész csak az értelmetlen "öljünk meg mindenkit, aki elénk kerül" szituációra épül. A vége meg olyan felemás, befejezetlen. Elbírt volna 26 részt is, nemcsak tizenkettőt.
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Serial Experiments Lain: Egy csomószor találkoztam az anime címével, de nem mertem megnézni, mert az az experiments szó elriasztott. Hát, most mégis elkezdtem nézni, és egyáltalán nem olyan, mint amilyennek képzeltem. Nagyon jó!
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Bele kendtem a Kore wa Zombie Desu ka?-ba, és csak azt tudom mondani: A tököm dekonstrukciója volt a Madoka Magika nem a mahou shoujo animéké. (A freudi felhangban talán van is igazság.)
Jaj a Madokában meghal az egyik mahou shojou. Itt alapból egy hullából lesz a mahou shoujo, aki nem mellesleg fiú masou shojou lesz. deconstructionofeveryth.jpg
És azért az itteni küzdelmek semmik, van itt is mashou shoujo vs. mashou shoujo: -1- -2- -3- -4-

Az egyetlen, ami meglepett, hogy nem tisztán agyatlan poénkodás és fanservice, hanem elég kemény története is van.
Végén akár elég sok pontot is kaphat majd tőlem.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Hotaru írta:Serial Experiments Lain: Egy csomószor találkoztam az anime címével, de nem mertem megnézni, mert az az experiments szó elriasztott. Hát, most mégis elkezdtem nézni, és egyáltalán nem olyan, mint amilyennek képzeltem. Nagyon jó!
És ha belegondolok, hogy a "komolyabb" anime pályafutásom (értsd: japán szinkron, angol felirat) anno ezzel a sorozattal kezdtem... XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: BSW »

Kdanni írta:Bele kendtem a Kore wa Zombie Desu ka?-ba, és csak azt tudom mondani: A tököm dekonstrukciója volt a Madoka Magika nem a mahou shoujo animéké.
Paródia != dekonstrukció.
Bár nem szeretek ilyen szavakkal dobálózni, főleg mivel volt elég dark magical girl sorozat Madoka előtt is, de ez butaság volt.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Jó kicsit túl izgatott lettem, és nem teljesen tiszta fejjel írtam, amit írtam. :)
De azért, mégis több egyszerűbb paródiánál, szerintem.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

JimRaynor írta:Natsuyuki Rendezvous
Tudom hogy nem pasis sorozat de olyan jól esik nézni. ::^_^::
Én már csak azért nézem, hogy be legyen fejezve és azt a három részt csak kibírom valahogy.
A karakterek jók lennének, a szinkronhangok is szuperek, de a cselekmény kritikán aluli szemét. A 11résznek kb a felét ki lehetne hagyni, mert céltalan és ostoba fillerek. Az elmúlt három részben az égvilágon Semmi nem történt :shock:

Kdanni írta:Bele kendtem a Kore wa Zombie Desu ka?-ba,
Az egyetlen, ami meglepett, hogy nem tisztán agyatlan poénkodás és fanservice, hanem elég kemény története is van.
Ezt gyorsan elfelejtheted :drop: Az a 'kemény történet' kb a sorozat feléig tart, akkor is csak egy hatalmas marhaság keveredik ki belőle, a többi epizód pedig csak random poénkodás lesz
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sárkánybaby írta:
Hotaru írta:Serial Experiments Lain: ...
És ha belegondolok, hogy a "komolyabb" anime pályafutásom (értsd: japán szinkron, angol felirat) anno ezzel a sorozattal kezdtem... XD
Szintúgy. Ez meg az NGE. úgy 10 éve, hála usteam ftpjének ... és azóta sem néztem újra Laint, valahogy sosem volt hozzá elég agyam, hogy rászánjam még egyszer magam. XD
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hotaru írta:Serial Experiments Lain: Egy csomószor találkoztam az anime címével, de nem mertem megnézni, mert az az experiments szó elriasztott. Hát, most mégis elkezdtem nézni, és egyáltalán nem olyan, mint amilyennek képzeltem. Nagyon jó!
Ez az az anime, amit egyben kell megnézni, nekem legalábbis azt mondták. Amúgy egyik kedvencem a mai napig. Nem éppen könnyen érthető, így érdemes 2-3 alkalommal is végignézni. Nekem mondjuk pár dolog még mindig fejtörést okoz benne.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sárkánybaby írta: És ha belegondolok, hogy a "komolyabb" anime pályafutásom (értsd: japán szinkron, angol felirat) anno ezzel a sorozattal kezdtem... XD
Wow, hardcore! :D

Cruel: én azt hittem, bizonyos oldalakat "nem illik" emlegetni. :(
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kdanni írta:A tököm dekonstrukciója volt a Madoka Magika nem a mahou shoujo animéké.
XDDDDDDDDDD Megjegyzem, így a Mirai Nikki befejezése után valszeg a Madokát fogom folytatni, ugyanis mondjuk úgy, hogy finoman fogalmazva is erős hasonlóságot véltem felfedezni a két történetben, és ha gyanúm beigazolódik majd, akkor a Shaft annyit sem fog érni a szememben, mint amennyit eddig ért. (És eddig sem tartottam őket olyan nagyra. XD)

Ja, amúgy a Mirai Nikkiről: Überrulez volt! Majd a topicját is meglátogatom, hogy írjak róla egy kissé részletesebb wall of textben, most csak maradjunk annyiban, hogy ez a sorozat visszaadta a hitemet, hogy csinálnak még ma is izgalmas/érdekes és főleg szórakoztató sorozatokat. Ha nem is mentem át Péterbe, de azért kissé kezdtem unni, hogy vannak a random moe/fanservice cuccok, amik csak 12 részesek és ha van is sztorijuk, ennyi rész alatt épp csak beléjük kóstol a néző (jellemzően ezek amúgy is "végtelenített" light novelek adaptációi), illetve vannak azok a darabok, amik ugyan ígéretesen kezdenek, de a második felükben/a befejezésben az egészet hazavágják valami baromsággal. (Another-re emlékszünk, ugye? XD) Ehhez képest a MN az összes illogikus baromságával együtt is felüdülés volt számomra, ami 9/10 és csak azért nem max pontszám, mert egyrészt sok helyen valóban sántít a logika, másrészt szerintem a manga utolsó 10 oldalát kár volt lespórolniuk az animéből a készítőknek, mégis csak azzal együtt lett számomra teljesen kerek a történet. "Death Note 2" ugyan nem lett a sorozatból (egy kissé ebben reménykedtem még az elején XD), ennek ellenére viszont végig izgalmas és szórakoztató maradt, a vége valami hihetetlen királyság, a karaktereket végre sikerült legalább annyira "háromdimenziósra" írni, hogy legyen kedvenc/utált szereplőm (ez is egyre ritkább manapság...) és úgy egyáltalán a sorozatnak volt egy olyan hatása az emberre, ami nem múlik el egy éjszakai "kialvás" után, hanem még most, napok múlva is bizonyos részein agyalok. Meg persze közben is elgondolkodtatta a nézőt bizonyos dolgokon, ami sosem baj. Eleve jó volt látni végre egy olyan sorozatot, ahol valami sztori is van, nem csak a szokásos klisé jellemű karakterek, akik alá "bedobnak" valami történetszerűséget. Ja és a sorozat vége engem igazolt: a lolik gonoszak! :twisted: Főleg, ha egy természetfeletti isten szolgái és sorozatszámmal együtt gyártják őket. XD Ezek után talán újra el merek kezdeni nem-fanservice darabokat is, vannak itt azért olyan címek talonban, mint Madoka, Baccano, Steins;Gate... :)
A mordályos nyul írta:Cruel: én azt hittem, bizonyos oldalakat "nem illik" emlegetni. :(
Vagy legalábbis nem tanácsos, ha nem akarjuk, hogy egy újabb jogvédő rájuk szálljon.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Ehhez képest a MN az összes illogikus baromságával együtt is felüdülés volt számomra, ami 9/10
Én ugyan "csak" 8/10-et adtam rá, de az kétségtelen, hogy a tavalyi (+ az idei, mert ugye valamikor márciusban lett vége) év egyik legjobb sorozata volt. Kicsit olyan egyébként ez az anime, mint valami bűnös élvezet: Tudom, hogy vannak benne baromságok és, hogy a rendezői székbe egy kertésznadrágos orangutánt ültettek, de valahogy annyira szórakoztató volt az egész, hogy képtelen vagyok rá haragudni. :D (Igaz, mondjuk nekem 90%-ban Yunóról szólt a dolog, a fennmaradó 10% meg kábé megoszlik a "végén csak egy maradhat" fílingben, Wakamotóban, egy-két jobb karakterben és az Ishiharát szemen köpő gore-ban, ami nem ilyen EL-szintű, öncélú alapon lett belerakva, hanem pusztán a FUN-faktor miatt.) Btw BD-ripben nézted?
Titkos írta:másrészt szerintem a manga utolsó 10 oldalát kár volt lespórolniuk az animéből a készítőknek, mégis csak azzal együtt lett számomra teljesen kerek a történet.
Én elmondhatatlanul gyűlölöm a manga végét, szal spec pont örültem, hogy úgy döntöttek, elhagyják a végét. Nem, de most komolyan: 10k év angst, tér-időt áttörő KALAPÁCS, együtt mindenki, Yuno, Yuki, Deus, a MurMur-ok és a végén beleszaladunk kéz-a-kézben a csillagos éjszakába? SRSLY, mangaka... >__>
Titkos írta:Ezek után talán újra el merek kezdeni nem-fanservice darabokat is, vannak itt azért olyan címek talonban, mint Madoka, Baccano, Steins;Gate...
Részemről mindhármat ajánlom meleg szívvel, a top10-em oszlopos tagjai. ;) S;G-t különösen, főleg így, hogy a Madoka első blikkre annyira nem jött be, mert kábé úgy valagba billenti Homuráék kalandjait mind writing, mind directing, mind suspense, mind a karakterek kidolgozottsága szintjén, hogy csak úgy zörög. (És akkor még ott a sorozat zseniális kocka-humora. xDD)

A Baccano meg jó kis puzzle-like sztori, szintén zseniális karakterekkel.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Btw BD-ripben nézted?
Sajnos nem, ennek egyik oka a lustaságom volt ("ha már itt van a gépen végig leszedve a TV rip, én most le nem kapom újra BD-ben is"), a másik, hogy sejtettem, hogy lesz ebből még egy újranézés, meg hogy kiírni úgyis a BD-t fogom, így nem sürgettem a dolgot. De persze, muszáj leszek majd úgyis megnézni, kissé zavaró volt a pixel, a néha fél képernyőt kitakaró feketeség, mint cenzúra és ami a leginkább felhúzott: a Hinatáék mellét kitakarító csík, amire még volt is pofájuk ráírni, hogy "Happy?". No, I wasn't happy... :-P

Ha már itt tartunk: nem tudod, kijött már végig a BD? Egyrészt akkor akár kezdhetném is levadászni, másrészt bennem még él az 1% remény, hogy talán valami DVD extra formájában rányomják a manga végét a lemezre. XD (Többen spekuláltak ugyanis, hogy most lesz-e valami OVA azzal kapcsolatban, vagy hogy mi az a "next project" szöveg a legvégén, ami az én verziómban ugyan benne sem volt, de többen írták, hogy látták. Szerintem mondjuk egy teljesen új "akármit" felesleges lenne csinálniuk csak azért a kimaradt kb. tíz oldalért, de egy DVD extraként valóban rárakhatnák.)
Junchi írta:Én elmondhatatlanul gyűlölöm a manga végét, szal spec pont örültem, hogy úgy döntöttek, elhagyják a végét. Nem, de most komolyan: 10k év angst, tér-időt áttörő KALAPÁCS, együtt mindenki, Yuno, Yuki, Deus, a MurMur-ok és a végén beleszaladunk kéz-a-kézben a csillagos éjszakába? SRSLY, mangaka... >__>
Na, akkor erre majd a topicjában válaszolok, mert kissé hosszabb lesz és akkor már jobb, ha ott spoilerkedem. XD
Junchi írta:Részemről mindhármat ajánlom meleg szívvel, a top10-em oszlopos tagjai. ;) S;G-t különösen, főleg így, hogy a Madoka első blikkre annyira nem jött be, mert kábé úgy valagba billenti Homuráék kalandjait mind writing, mind directing, mind suspense, mind a karakterek kidolgozottsága szintjén, hogy csak úgy zörög. (És akkor még ott a sorozat zseniális kocka-humora. xDD)

A Baccano meg jó kis puzzle-like sztori, szintén zseniális karakterekkel.
Ezt örömmel hallom. :D S;G-ről csak jókat hallottam, illetve alapból be szoktak jönni az időutazós sztorik, ha jól vannak megírva. (Lásd MN utolsó pár részét is... :D) A Madokát muszáj leszek úgyis befejezni és talán így MN után van rá a legjobb alkalom. XD A Baccano-ról egyelőre nem sokat tudok, de egy ilyen után már részben "megvett". :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Ha már itt tartunk: nem tudod, kijött már végig a BD?
Most a kérdésedet olvasva esett csak le, hogy eleve hülyeséget kérdeztem, hisz még ki sem jött végig a BD-verzsön. ^^"

Leopard-raws-ot szedtem egy darabig, az meg is van a 11. részig, szal náluk legalább nem 10000000 megás fájlokat jelent egy-egy 720p-s kiadás + CoalGirls-ék eljutottak a 8. részig, ami így sub-okból elérhető, de azóta néma csend és hullaszag. Meg van valami Final8 verzió is, ők mostanában vágtak bele és csinálják is becsülettel, épp csak azt sem tudom, hogy ők kicsodák. :D (De csekkolok tőlük egy részt, hátha jó a fordításuk és a 720p-s kiadásaik is barátságos méretűek.)

Ami ezt a "next project" dolgot illeti: Well, ez nem más, mint egy élőszereplős sorozat, amibe kíváncsiságból belekukkantottam, de aztán gyorsan el is ment tőle a kedvem, főleg, hogy a főszereplők teljesen más karakterek. (De azért a csaj neve cselesen itt is Yuno...)

A Madokát és az S;G-t pedig jah, érdemes egymás után nézni, már csak a látványos párhuzamok végett is. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2012.08.26. 17:52-kor.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:Cruel: én azt hittem, bizonyos oldalakat "nem illik" emlegetni. :(
Én úgy gondoltam, hogy 10 éves nosztalgiázás kedvéért talán XD , de végülis igazatok van, én bocs.

Mirai Nikki: Én most nézem a Mirai Nikkit, végefele tartok, de már elspoiloltam magamnak a wikipedián a csavart. Viszont... ööö... én ezt a cuccot max guilty pleasure-ként tudom csak élvezni. A helyzetetek nagy része egyszerűen bugyuta és komolyan vehetetlen. Arról nem beszélve, hogy én így majd végig nézve a cuccot sem fogom igazán, hogy hogy is működik ez a jövőbe látás. Úgy érzem valahogy teljesen esetlegesek az események, hogy mikor ki meddig lát előre. Szóval nem, csak a sheer wtf érték miatt nézem és szórakozom rajta, de nálam 6 pontnál többet nem fog érdemelni.

Az emlegetett Steins;Gate sokkal sokkal komolyabban vehetőbb bár ott is számos logikai buktató van, ami imho főleg a sorozat főhősének lelki mélypontját, drámáját adó középtáját válik szerintem teljesen nyilvánvalóvá. (Természetesen maguk a szereplők és maga a dráma zseniálisan van írva, az időutazás működésének szabályaival van bajom.) Szóval sokkal melegebben ajánlom mint az MN-t.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hm, nemtom, nekem a jövőbelátós része nem tűnt logikátlannak.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Én mostanában nosztalgiáztam kicsit, régi animékkel. Igazából ritkán nézem a legújabbakat, mert mindig van valami régebbről, amit már meg akartam nézni. De a Ghibli művek kivételek, szóval a Kokuriko-Zaka Karát (From Up On Poppy Hill) néztem meg a héten, és nagyon megfogott. Annyira tipikus Miyazaki. Megy tovább az örökség.
http://animeweb.hu
Legújabb fordításaim: Shiroi Kumo (manga, befejezett), Orange (anime, befejezett), Honoo no Alpen Rose (anime, folyamatban)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Leopard-raws-ot szedtem egy darabig, az meg is van a 11. részig, szal náluk legalább nem 10000000 megás fájlokat jelent egy-egy 720p-s kiadás + CoalGirls-ék eljutottak a 8. részig, ami így sub-okból elérhető, de azóta néma csend és hullaszag. Meg van valami Final8 verzió is, ők mostanában vágtak bele és csinálják is becsülettel, épp csak azt sem tudom, hogy ők kicsodák. :D (De csekkolok tőlük egy részt, hátha jó a fordításuk és a 720p-s kiadásaik is barátságos méretűek.)
Köszi. :) Apropó, te ha rawot szedsz, feliratot honnan szerzel hozzá? Mivel én eleve csak subos animékre szoktam vadászni, ezért ehhez totál nem értek, de a magyar feliratok többségétől futva menekülök, angolból meg ilyen rawhoz tartozót nem láttam még, akik subbolják, azok általában már bele is rakják a feliratot a videóba.
Junchi írta:Ami ezt a "next project" dolgot illeti: Well, ez nem más, mint egy élőszereplős sorozat, amibe kíváncsiságból belekukkantottam, de aztán gyorsan el is ment tőle a kedvem, főleg, hogy a főszereplők teljesen más karakterek. (De azért a csaj neve cselesen itt is Yuno...)
Akkor erről ennyit... :/
Junchi írta:A Madokát és az S;G-t pedig jah, érdemes egymás után nézni, már csak a látványos párhuzamok végett is. :D
Főleg, hogy ahogy itt fentebb is írtam valahol, mintha a Madoka és a Mirai között is felfedezni vélnék pár hasonlóságot, ami a sztorit illeti... XD
Cruel Angel írta:Mirai Nikki: Én most nézem a Mirai Nikkit, végefele tartok, de már elspoiloltam magamnak a wikipedián a csavart. Viszont... ööö... én ezt a cuccot max guilty pleasure-ként tudom csak élvezni. A helyzetetek nagy része egyszerűen bugyuta és komolyan vehetetlen. Arról nem beszélve, hogy én így majd végig nézve a cuccot sem fogom igazán, hogy hogy is működik ez a jövőbe látás. Úgy érzem valahogy teljesen esetlegesek az események, hogy mikor ki meddig lát előre. Szóval nem, csak a sheer wtf érték miatt nézem és szórakozom rajta, de nálam 6 pontnál többet nem fog érdemelni.
Mondjuk ha a csavart tudod a végén, az szerintem akár egy vagy két ponttal is leronthatja a végértékelést. ^^" Emlékszem, én anno a mangából láttam azt a részt a vége felé, amikor "Yuki and Yunno become one" XD, viszont meg tudtam állni, hogy utána ne olvassam tovább, így a főcsavar spoilerjét még pont elkerültem. XD (Igaz, helyette valami totál más "álspoilert" építettem fel magamban, konkrétan valahogy az maradt meg bennem, hogy Yuno nem is ember, hanem egy Deus által kreált "valami", aztán persze kiderült, hogy ilyen szereplő is van a sorozatban, csak az nem Yuno, hanem Akise, de mivel ezzel kapcsolatban nem rá gyanakodtam, így a meglepetés megmaradt. :lol:

A WTF faktor tényleg nem egyszer befigyelt a sorozat folyamán és örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki úgy érezte, hogy a jövőbe látás eléggé...random módon történik. Most nem azért, hogy az amúgy is népszerűt még jobban fényezzem, de pl. a Death Note-ban tudtuk, hogy mik a füzet képességének határai és elég jól ki is használták azokat (vagy a Code Geass-ben a Geass-nél dettó), míg a MN-ben kb. ilyen "akkor nézek csak rá a telómra, ha a mangaka/rendező épp úgy kívánja" érzésem volt sokszor, és tényleg olyan véletlenszerűen jött, hogy épp ki mit és mennyit lát a jövőből. A feeling és a karakterek miatt azonban én a sorozat összes hülyeségét meg tudtam bocsátani. :vigyor: (Meg azért a sztori alapötlete/alapfelállása szerintem egész jó volt, az más kérdés, hogy a kivitelezés során valóban akadtak problémák. XD)
Cruel Angel írta:Az emlegetett Steins;Gate sokkal sokkal komolyabban vehetőbb bár ott is számos logikai buktató van, ami imho főleg a sorozat főhősének lelki mélypontját, drámáját adó középtáját válik szerintem teljesen nyilvánvalóvá. (Természetesen maguk a szereplők és maga a dráma zseniálisan van írva, az időutazás működésének szabályaival van bajom.) Szóval sokkal melegebben ajánlom mint az MN-t.
Örülök, mondjuk remélem is, hogy nem fog csalódást okozni, ha már itt többek szerint is a szezon egyik nagy slágere volt, amikor futott. :D Te meg azért nézd csak végig a MN-t, egyszer ki lehet bírni. :wink:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Apropó, te ha rawot szedsz, feliratot honnan szerzel hozzá?
Nyaa.eu, ahova szoktak fölrakni használható sub-okat így külön is. Na, nem mindegyik sorozathoz van, de amikhez szokott, ott ált. raw-ot szedek mellé, de csak akkor, ha a már említett x-ezer megás fájlokat kerülni szándékozok. (Néha meg magyar felirat, szal van egy-két [még egyszer: egy-két] csapat, akik azért odafigyelnek arra, hogy miket adnak ki.)
Titkos írta:Főleg, hogy ahogy itt fentebb is írtam valahol, mintha a Madoka és a Mirai között is felfedezni vélnék pár hasonlóságot, ami a sztorit illeti... XD
Yupp, van egy pár igényes crossover fanart neten, főleg olyanok, ahol Kyuubey nem Madokával, hanem Yunóval próbálkozik és alá van valami "pink-haired girls = QB's fetish" szöveg írva. :D S;G-Madoka crossból viszont van egy csomó.
Titkos írta:de pl. a Death Note-ban tudtuk, hogy mik a füzet képességének határai és elég jól ki is használták azokat (vagy a Code Geass-ben a Geass-nél dettó)
Na, azért a CG-ben is előfordultak ilyen WTF-ek. :D Pölö állandóan hangsúlyozták, hogy Lelouch geass-énél közvetlen szemkontaktus szükséges, ennek ellenére az első részben helyből begísszelt minden katonát egyszerre, akik voltak vagy 20-an, ráadásul egymás előtt-mögött, takarásban is.
Titkos írta:Örülök, mondjuk remélem is, hogy nem fog csalódást okozni, ha már itt többek szerint is a szezon egyik nagy slágere volt, amikor futott.
Szerény véleményem szerint az animék történetének legnagyobb slágere, szal... :3
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Na, azért a CG-ben is előfordultak ilyen WTF-ek. :D Pölö állandóan hangsúlyozták, hogy Lelouch geass-énél közvetlen szemkontaktus szükséges, ennek ellenére az első részben helyből begísszelt minden katonát egyszerre, akik voltak vagy 20-an, ráadásul egymás előtt-mögött, takarásban is.
Most, hogy mondod, ez így tényleg... :D XD
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Az a sorozat szerintem folyamatosan ellentmondott magának. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Yakitate Japan: Ki gondolta volna hogy a kenyérsütés ilyen jó téma lehet egy sorozatnak? Eddig még csak az első epizódot láttam, de nagyon tetszik.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Valaki tud ajánlani valami igazán kemény vonalas horror sorozatot? Néztem a ajánlásokat de a Hellsing-et leszámitva mindegyik elég ropi... (Dio-s,Silent Hill-es élet érzés egyikben sincs? Dante Inferno még ütötte a lécet de azóta sem láttam hozzá hasonlót. )
Ja és a Gantz meg poklos lányzot már láttam. ::^_^::
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kikoushi Enma. Ez volt eddig az egyetlen horror anime, ami tényleg hátborzongató volt helyenként.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Code Geass - Nunnally in Wonderland

Sosem fogom megérteni miért tépi mindenki a haját, ha egy úgymond "komolyabb" animéből később kihoznak egy poénkodós OVA-t. Jó, ez néha érthető, mert pl. a Higurashinál tényleg elég erős volt "pszichothrillerből" magical girl bőrlehúzást gyártani, de a CG szvsz a komolyabb témák mellett mindig hagyott időt a hülyéskedésre/fanservice-re is, ezért nem értem, miért ment erre az anyázás. :vigyor: Én igazából többször is felröhögtem és szerintem kb. el is találták, hogy melyik CG karakter melyik Alice szereplőnek lenne jó. :D (Pl. Orange-kun, mint Jabberwock = a legcoolabb CG karakter játssza a legcoolabb Alice szereplőt, ez csak természetes :cool: Amellett persze, hogy ezen is jót röhögtem. XD) Oké, nyilván ha mondjuk ki akarnának dobni egy 12 részes sorozatot ugyanilyen témában, akkor én is úgy reagálnám le, hogy "Sunrise, mi az istent csinálsz???", de egy fél órába szerintem ez pont belefért. XD

To Love Ru: Darkness - OVA

Egész jó volt, így a manga után persze annyira már nem ütött (abban Yabukiék már úgy túlzásba vitték a fanservice-t, hogy lassan az ellenkező hatást érik el vele és csömöröm lesz tőle) de egynek elment, bár azért remélem a hamarosan induló TV sorozat ennél valamivel jobb lesz, mert kissé mintha sokat állóképeztek volna, érezhetően nem öltek az egészbe túl sok pénzt. Ez most csak ilyen válogatás volt pár mangachapterből, gondolom majd a TV sorozatot csinálják meg úgy, hogy folyamatosan kövesse a sztorit. (Vagy nem és az is ilyen össze-vissza fog menni időrendileg, amivel mondjuk elérik, hogy a mangát nem olvasó emberek majd csak kapkodják a fejüket néhány helyen, hogy most mi a fene van, bár igaz, ez már a TLR OVA-ban és a Motto TLR-ben sem zavarta nagyon a készítőket. XD)

Iblard Jikan

Fantasztikus, varázslatos, mesés, megnyugtató és gyönyörű. Legalább egyszer mindenkinek látnia kell!
Kép
Válasz küldése