Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az Afro Samuraihoz némileg visszatérve annyi, hogy talán a legsiralmasabb sorozat, amit eddig láttam. Mindkét anime 2 pontot kapott tôlem, és azt is csak a rajzolás minôsége (de nem a stílusa) miatt. A Teddy-maci fejû Robocop pedig tényleg a csúcs volt. :dirr:


Én is belevetettem magam a szezonba, eddig négy sorozattal próbálkoztam meg, szóval a nagyrésze még hátra van. :D

Heroman
A BONES-nak ismét sikerült ismét alaposan mellényúlnia. (Úgy látszik, kerülniük kéne az olyan témákat, aminek a címében benne van a "man"-szó.)
Sajnos olyan szinten sablonos, hogy az már kifejezhetetlen, ráadásul az összes szereplô idegesítô is. A hôhôs robotjának az design-ja pedig szintén fail. Ebbôl több is, mint elég volt az egy rész.

B Gata H Kei
Általában nem szoktak bejönni az ecchi sorozatik, persze ennek ellenére minden szezonnál bepróbálkozom egy párral, most viszont ez határozottan jó döntés volt. Annyira szeniálisan nyitott az elsô rész, hogy attól félek, nem hogy a sorozat végéig, de még két-három részik is nehéz lesz tartani a színvonalat. Úgyhogy egyelôre reménykedem, és várom a további részeket. :D

Ichiban Ushiro no Daimaou
Az elsô rész alapján amolyan ecchibe oltott Harry Potter-nek tûnik, magas harem-faktorral.
A humor is eléggé erôltetett, úgyhogy még alszom rá párat, de valószínû, hogy ezt sem fogom folytatni.

Angel Beats!
Már az elsô rész is rémesen unalmas volt, ha pedig ezzel villantottak, mint ahogy azt a sorozatok elején szokás, az nem sok jót ígér a továbbiakra.
Úgyhogy több, mint valószínû, hogy ennyi volt ez is.

Összességében eddig nem túl meggyôzô eddig a szezon, viszont még az hátra van az összes olyan sorozat, amit komolyabban várok (Arakawa Under the Bridge, Sarai-ya Goyou, Yojouhan Shinwa Taikei).
Úgyhogy biztosan lesz még itt említésre méltó. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:A Teddy-maci fejû Robocop
:LOL:
anubys írta:B Gata H Kei: Általában nem szoktak bejönni az ecchi sorozatik, persze ennek ellenére minden szezonnál bepróbálkozom egy párral, most viszont ez határozottan jó döntés volt.
Nahh, ha már ennyire dicséritek, lehet, h belenézek - feltéve, ha később is marad ez a színvonal. Keep on posting. :wink:
anubys írta:Az elsô rész alapján amolyan ecchibe oltott Harry Potter-nek tûnik, magas harem-faktorral.
Több ponton ellentmond a hitvallásommal. :roll:
anubys írta:viszont még az hátra van az összes olyan sorozat, amit komolyabban várok (Arakawa Under the Bridge, Sarai-ya Goyou, Yojouhan Shinwa Taikei).
Az Arakawa már kijött, és véleményem szerint király sorozatnak ígérkezik! (Én is ezeket várom nagyon. ::^_^:: )
Titkos írta:Loli nem egyenlő "instant delete", csak ha már az ember arcába nyomják.
Értem én, de tudod, ezt nem hagyhattam ki. :vigyor:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Pont ezért PURE WIN! :vigyor:
Hát, ízlések és tökön rúgások, nekem ez már túl sok. ^^
zebra írta:Kíváncsivá tettél. Eredetileg nemigen akartam megnézni a Bakemonogatari-t (elriasztottak az anidb-s tag-ek), de így meg fogom, mihelyst lefut az Arakawa.
Az alapvető különbség a kettő között, hogy a Bakemonogatari alapvetően nem vígjáték, de ugyanúgy párbeszédekre épül a humora, és a főhős is hasonlóan reagálja le a gegeket, na meg persze tele van fanszervizzel.
zebra írta:
Mariko írta:minden pasi atom bishi
:whelp:
Jó'van na, ez végül is egy otome game alapján készült fordított hárem sorozat lesz, szal az hogy minden pasi atom bishi, szinte alapkövetelmény. :-P
zebra írta:Remélem, nem vmi feketemágiás-pentagrammos ökörködés lesz a háttérben, mint a Baccano-ban... Ez a megoldás kezd már klisés lenni.
Én nem láttam a Baccanot, de mások már hasonlították hangulatilag hozzá. Egyenlőre csak azzal sikerült kitűnnie, hogy borzalmasan beszélnek benne kínaiul, és a témaválasztása kicsit birizgálja a kínaiak és a koreaiak önérzetét (kb. mintha a németek csinálnának filmet a fasizmusról).
anubys írta:Ichiban Ushiro no Daimaou
Az elsô rész alapján amolyan ecchibe oltott Harry Potter-nek tûnik, magas harem-faktorral.
A humor is eléggé erôltetett, úgyhogy még alszom rá párat, de valószínû, hogy ezt sem fogom folytatni.
Kár, pedig ez a sorozat érdekelt még valamilyen szinten, mert elég agyatlannak tűnt az alapsztori, de ha ennyire erős benne a hárem faktor, akkor inkább mellőzöm.

BTW: Yojouhan Shinwa Taikeiről lehet már tudni, hogy miről fog szólni, mert az előzetes nem túl információdús ilyen téren, max. azt lehet levonni belőle, hogy érdekes lesz a látványvilága.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:a Bakemonogatari alapvetően nem vígjáték, de ugyanúgy párbeszédekre épül a humora, és a főhős is hasonlóan reagálja le a gegeket, na meg persze tele van fanszervizzel.
Ha nagyon sok lesz benne a CSÖCS meg PANTSU, akkor kínomban biztosan röhögni fogok. :hammer:
Mariko írta:Jó'van na, ez végül is egy otome game alapján készült fordított hárem sorozat lesz, szal az hogy minden pasi atom bishi, szinte alapkövetelmény.
Nem vagyok értük oda ("ízlések és tökön rúgások" :hammer: ), de a Wallflowerben egész jófejek a főszereplő mellett a bishik, őket bírom nagyon. Ha még nem láttad, ajánlom, tetszeni fog. ::^_^::
Mariko írta:(kb. mintha a németek csinálnának filmet a fasizmusról).
Most mért? Ők legalább szakértők a témában! :twisted: :twisted:
Mariko írta:az előzetes nem túl információdús ilyen téren, max. azt lehet levonni belőle, hogy érdekes lesz a látványvilága.
Nahh ja, ezt én is savallom. De majd kiderül... Ha már a Kaiba-csapat jegyzi, rossz csak nem lehet. A látványvilágba meg már szerelmes vagyok. :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na, ma belefért a napomba még három kostoló.

Hakuouki
Egyre inkább azt tapasztalom, hogy a történelmi korokban játszódó sorozatok nem szoktak nekem bejönni, de ezekkel is rendre megpróbálkozom, hátha most mégis. De aztán mégsem. :)
Nem is nagyon értettem, hogyan nézhették a fôszereplôt fiúnak, elôször azt hittem, a fansubber csapat fordított félre valamit, de betudtam annak, hogy az animékben (meg a mangákban is) sokszor képtelenség meghatározni a szereplôk nemét. Erre persze kiderült, hogy mégiscsak lány a fôszereplô, ami némileg megnyugtatott. :D
Viszont nem igazán volt világos, miért is foglalkoznak a felsôvezetôk ilyen sokat egy jött-ment akárkivel, szóval nekem elég erôltetettnek tûnt elsô blikkre, második pedig valószínûleg már nem is lesz.

Giant Killing
A sport animét szintén nem az én világom, de ezzel is tettem egy próbát. Itt viszont az van, ha cseppet is érdekelne a foci, garantáltan folytatnám. Viszont még így is megvan az esély, nagyrészben attól függ, mennyire leszek elárasztava az egyéb sorozatokkal.

Arakawa Under the Bridge
A témától eltekintve egy-az-egyben az volt az érzésem, hogy a Bakemonogatari egy mellékszálát nézem. (Ami szerintem a tavalyi év egyik legjobbja volt, csak jönne már az a nyomorult 15. rész...). Még Araragi Seiyuu-ja is visszaköszönt. :D Ezek után azt hiszem, nem is lehet kérdéses, hogy folytatom. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Ha nagyon sok lesz benne a CSÖCS meg PANTSU, akkor kínomban biztosan röhögni fogok. :hammer:
Nem, azért nem ilyen közönséges, ennél sokkal finomabban csinálják, inkább az olyan otaku fétisekre mennek rá, mint az agresszív csajok, lolik, nekomimi stb. Melleket szinte alig mutogatnak, bugyikat néha igen, de az még a tolerálható szinten volt nálam.
zebra írta:Nem vagyok értük oda ("ízlések és tökön rúgások" :hammer: ), de a Wallflowerben egész jófejek a főszereplő mellett a bishik, őket bírom nagyon. Ha még nem láttad, ajánlom, tetszeni fog. ::^_^::
Már tervben van. ^^ Az egyik barátnőm ajánlotta, szerintem még az Ourannál is poénabb.
BTW: Ha az Ourant még nem láttad, akkor mindenképp nézd meg, az pont az ilyen sorozatokat parodizálja ki. :D
anubys írta:Viszont nem igazán volt világos, miért is foglalkoznak a felsôvezetôk ilyen sokat egy jött-ment akárkivel, szóval nekem elég erôltetettnek tûnt elsô blikkre, második pedig valószínûleg már nem is lesz.
Na, ez engem is zavart kicsit, de letudtam annyival, hogy ez egy háremsorozat, úgyhogy a komolyan vehetőségi faktora nem kell, hogy túl magas legyen. ^^ Azért még bízok benne, hogy van valami hátsó szándékuk, amiért maguknál tartották a csajt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Nem, azért nem ilyen közönséges, ennél sokkal finomabban csinálják, inkább az olyan otaku fétisekre mennek rá, mint az agresszív csajok, lolik, nekomimi stb. Melleket szinte alig mutogatnak, bugyikat néha igen, de az még a tolerálható szinten volt nálam.
Jaja, akartam is írni, hogy szerintem sem abból a "klasszikus" fanservice-ből van benne sok (félmeztelen jelenetek, bugyi, stb.), inkább a nő szereplőket válogatták össze úgy, hogy 1-1 kedvelt archetípushoz tartozzanak. (Engem pl. Hanekawával vettek meg kilóra, őt valszeg akkor is fanolni fogom, ha a sorozat a végén mégsem váltja be a hozzá fűzött reményeimet. :3 XD)

Viszont ha már a Bakemonogatarinál járunk, lenne egy kérdésem azokhoz, akik viszonylag sok részt láttak már (szóval anubys vagy Mariko XD): az ilyen képek, mint ez, ez, vagy éppen ez nagyon sokat fognak szerepelni minden részben? Vagy nincs rá esély, hogy a DVD verzióban ezek már nem lesznek benne? Csak mert nem tudom ki hogy van vele, de számomra baromi zavaró, hogy majdnem minden tizedik másodpercben valami ilyen bevágás zavarja meg a történet folyását. ^^" Egyáltalán mi a céljuk ezekkel? Egyik ismerősöm arra tippelt, hogy mivel voltak a készítés közben bakik (konkrétan a fél stúdió lelépett, ha helyesek a forrásaim XD), és készült olyan epizód is, aminél csak hang volt, ezért lehet, hogy ezek is valami jelzések, és itt még átdolgozásokat fognak eszközölni a DVD kiadásnál. (Különben érdekes is lenne, hogy kiírják a nézőnek, hogy "Cut number ....." meg "Koyomi voice line", elvégre mi tudjuk, hogy ki beszél, és nem érdekel, hogy ez hanyadik vágás. XD) Szóval ha saját maguknak tett jelzés, és a DVD-re eltűntetik őket, akkor legfeljebb várok, és majd akkor nézem végig, de ha ezzel is "művészkedni" akarnak (mint az első részben, amikor tésztát töltenek a srác fejébe), akkor szerintem abba kellene hagyniuk, mert inkább zavaró, mint egyedi. Szóval valaki világítson fel, légyszi. :)

Más: Soul Eater végignézve, tegnap lett vége a magyaron, én pedig végig az Animaxon néztem, és még a legizgalmasabb részeknél is kibírtam, hogy ne szedjem le a netről a folytatást, persze ez a baromi jól sikerült magyar verziónak is köszönhető, ami szvsz megverte az eredeti japánt, de erről majd kicsivel később. Először egy hosszú mese arról, hogy hogyan kezdődött a "kapcsolatom", ezzel a sorozattal. XD

Amikor pár éve elkezdték adni Japánban, rögtön mindenki rámondta pár epizód után, hogy a szezon legjobbja, korszakalkotó shounen stb., kb. majdnem akkora hisztériát kell ide képzelni, mint anno a Narutonál. Én megnéztem az első részt, és egyáltalán nem nyűgözött le (sőt, azt a mai napig aláírom, hogy a kezdésnél kissé elvették a súlykot, a történetből szinte semmi nem derül ki eleinte, viszont van benne idiotizmus, fanservice, hülyegyerek stb, szerencsére ez pár epizód után tisztulni kezd :)), utána belelestem a mangába, hogy hátha később jobb lesz, de az sem fogott meg, szóval jól le is húztam. XD (Amúgy pont ebben a topicban... XD A mangát amúgy a mai napig nem nagyon csípem, de majd erről is később, meg a sorozat után ő is kap egy második esélyt.)

Ez az állapot tartott egészen tavalyig, amikor kiderült, hogy megvette az Animax. A TV esténként úgyis megy a háttérben, meg az új sorozatok magyarul mindig kapnak egy újabb esélyt így elkezdtem nézni. És az "engem nem érdekel" érzés csapott át a "hé, ez egész jó...", majd később az "ez rulez :D" érzésbe, ahogy haladtak előre a részek. XD Ebben nem kevés szerepe volt a zseniális magyar szinkronnak és fordításnak, amit még azoknak is merek ajánlani belenézésre, akik amúgy elvből nem néznek magyaron animét. Hihetetlen beleélés, és profi hangválasztásnak lehetünk tanúi, amit még megspékeltek egy olyan fordítással, ami pont illik a sorozat laza, vígjátékos oldalához. Míg a japán verzióban egyes szereplők hangja simán el lett hibázva (Maka a totál kezdő, Black Star női hanggal, stb.), másoké pedig egész türhető, de a magyar verzióban még jobb lett (Death the Kid, Shinigami-sama, Medusa, és sok más kari). Ami főleg meglepett, hogy valahogy a japán változat olyan vérszegény. Maka seiyuuja kezdő, így nála érhető, hogy az "esik az eső" és a "MEGÖLLEK!" is teljesen egy hangtartományban mozog, de valahogy a legtöbb szereplő olyan monoton és egysíkú hangon beszélt. A magyarban ezzel szemben minden karakter "él", játssza a szerepét, nem tudom, hogy a szinkronszínészek közül válogatták össze a "krémet", vagy csak simán rájuk szóltak, hogy "OK, itt most mindenki nagyon tegye magát oda!", de profi munkát végeztek. Különösen ajánlom meghallgatásra Death the Kid-et, aki Hamvas Dani lett, vagy Medusát, akinek a szinkronszínészét szégyenszemre most nem tudom fejből, de igazából szinte az összes karakter jó lett. Külön bejött, hogy a legfőbb gonosz Asura hangja az a srác volt, aki általában B kategóriás tinivígjátékokban adja valamelyik hülyegyerek hangját, de meglepő volt, hogy gonosz karaktert is egész jól tud alakítani, és mivel tapasztalt vígjátékos, a szereplő poénjait is remekül hozta. XD Shinigami-sama pedig eredetiben is vicces, de a magyar megint csak elvitte a pálmát. XD A legkellemesebb meglepetés pedig kétségkívül a Blair-t alakító Molnár Ilona volt, aki általában siralmasan szerepel, és minden animében ugyanazon a hangszínen beszél, most viszont még ő is elég jól megerőltette magát. :)

Ööö... ennyit a magyar változatról, remélem kiadják DVD-n, addig is térjünk rá magára a sorozatra, meg hogy miért tartom ezt az animét azon kevesek egyikének, ahol az anime egy színvonalú a mangával, sőt, talán még jobb is lett, pedig a manga volt előbb. Az első dolog ami feltűnik, hogy a sorozat első fele bár teljesen a mangát másolja, mégis sokkal hangulatosabb, és ami számomra nagyon fontos volt: a humoros jelenetek is sokkal jobbak lettek. (Pl. ami a mangában egy sima mondat, azt is lereagálták valami vicces helyzettel, vagy egy hülye fejjel, és ami a legjobb, hogy nem az animét éreztem ettől erőltetettnek, hanem a mangát vérszegénynek. XD) Ennek a cuccnak számomra a poénok voltak a lelke (ha már "Lélekfalók".. XD), amúgy alig lenne jobb egy tucatshounennél, viszont a humorával nálam kb. a Ranma 1/2 határát súrolta, ezért lettem fan. Tehát a történet azon része is jobban tetszik, ami a mangával még egybevág, egyszerűen ügyesebben van rendezve az egész. Viszont amin én is meglepődtem, hogy a második fele (ami már totál "anime original" sztori) szintén megverte nálam a mangát. Nincsenek elnyújtva a harcok, jól fel lett vezetve a sztori folytatása, nem lett "character rape", szóval tényleg gratula a Bones-nak. (Ez főleg azért volt szép tőlük, mivel az FMA első sorozatát hihetetlen módon elszúrták a szememben, az egyik legrosszabb anime-befejés lett nálam.) Ezen kívül az animáció kifogástalan, a zenék is megfelelőek (ha nem számítom azt a bűnrossz első endinget, ahol még az ének is fars, már ha ezt lehet éneknek nevezni...:dirr:), a karakterek közül pedig garantálom, hogy legalább egy kedvencet mindenki fog találni. (Nekem speciel pont a főgonosz, meg a totál idióta Shinigami-sama lett a két nagy favorit. XD) Az SE esetében nekem a befejezés is tetszett. Igaz, hogy kissé már Walt Disney-sen győzik le a gonoszt, meg picit nyitott és elsietett lett a lezárás, talán 1-2 elvarratlan szál is becsúszott, de én szeretem a happy endet (valljuk be, animénél pont ez a ritkább :dirr:), és még így is sokkal jobb lett, mint a manga, ahol nyújták a sztorit mint a rétest, a harcokat úgyszintén, és már kb. a harmadik random főgonoszt, meg az embereit kell legyakni, csak közben a történet egyre jobban laposodik. Egyszerűen nem látok az egészben akkora potenciált, hogy 100+ fejezeten át nyújtsák. Az anime pont jó, a történet során előrevetített gonoszokat szépen lenyomják 51 epizód alatt, a néző közben jókat röhög, és mindenki boldog a végén. XD Azért majd adok egy esélyt a mangának, érdekel a történet másik iránya is, de kétlem, hogy az is ennyire bejönne, max elolvasgatom majd, hogy mivé faul. XD

Summázva: A tavalyi, Animaxon először látott sorozatok közül a Gankotsuou után a Soul Eater volt a második, aminél nagy pozitív csalódás ért. Még több ilyet! Kevés olyan sorozat van (és sajnos egyre ritkábbak), amelyek az elejétől a végéig szórakoztatják a nézőt, de ezzel szerencsém volt. Ugyan nem stílusom az ennyire őrült anime, és nem is látom benne a shounen műfaj "megreformálóját", de tényleg boldog lennék, ha minden shounen fight cucc csak "ennyire" lenne rossz. És itt kérek elnézést, hogy valaha is a Narutóhoz hasonlítottam, de az átlagos manga alapján ki gondolta volna, hogy a sorozat ilyen jól sikerül? XD Eredetileg 8/10-et akartam adni rá, de a jó lezárás, és a magyar verzió magas színvonala miatt végül eldöntöttem, hogy megkapja a 9/10-est. Mert megérdemli. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Titkos

:goodpost:

Bár azért nem mindennel értek egyet, nekem mondjuk a vége felé már inkább szánalmas volt a cucc, semmint élvezetes, szal Medusa lolhalálával az én szememben véget is ért a buli, és a befejezés is nagyon tré lett (megölték Ashurát egy pofonnal? :knife: ).

A dolog igazi poénja, hogy még ezektől függetlenül is simán dobtam rá a kilencfelet, ugyanis a 10. résztől egészen a már említett hígfosig egy NAGYON magas szinten muzsikált az anime, gyakorlatilag minden a helyén volt és tényleg nem tud az ember mibe belekötni. (Na jó, ha nagyon szőrszálhasogató akarnék lenni, akkor mondanám, hogy ARGH, cenzúra, merthogy Thomson nővérek bugyi-showja még ott az elején pölö DO WANT, de ez tényleg csak a szokásos, "kössünk bele mindenbe" énem visszhangja... :3)

Ami a magyar verziót illeti: Nos, asszem már kifejtettem párszor az álláspontomat ebben a témában, szal ide most csak egy gyors önismétlést szúrnék be: RULZOTT! Magyar szinkron >>>>>>*dark hole*>>>>>>>>*/dark hole*>>> japán szinkron + Molnár Ilona hangjától nem kapartam a falat? Armageddon, OMG! :D

All in all, nekem is kellemes meglepetés volt ez az anime. Anno valahol a 9. rész környékén ugyan kivágtam a fenébe az egészet, de így, magyarul végignézve sokkal jobb volt!

Ja, és Medusa for president!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Heroman
A BONES-nak ismét sikerült ismét alaposan mellényúlnia. (Úgy látszik, kerülniük kéne az olyan témákat, aminek a címében benne van a "man"-szó.)
Sajnos olyan szinten sablonos, hogy az már kifejezhetetlen, ráadásul az összes szereplô idegesítô is. A hôhôs robotjának az design-ja pedig szintén fail. Ebbôl több is, mint elég volt az egy rész.
A sorozattal kapcsolatban teljesen igazad van, nekem a képek meg az opening elég volt egyelőre, de mire gondolsz, hogy "amiben benne van a "man", melyik másik sorozat volt még Bones-os és "man"-es? XD)
Junchi írta:Bár azért nem mindennel értek egyet, nekem mondjuk a vége felé már inkább szánalmas volt a cucc, semmint élvezetes, szal Medusa lolhalálával az én szememben véget is ért a buli, és a befejezés is nagyon tré lett (megölték Ashurát egy pofonnal? :knife: ).
Nem tudom, szerintem a gonoszok közül még neki volt a legnormálisabb halála. XD OK, tudom, ő volt a kedvenced, de nézzük a többieket: Moszkító és Giriko meg sem haltak (pedig előbbit nyugodtan megölhette volna Maka, utóbbit meg Justin XD), Arachne egy szúrástól meghalt (igaz, hogy a Démonisten szúrta le... XD), Asura meg igen, egy Falcon Punch-tól feküdt meg. XD Mondjuk az ő halálát spec korábban lelőttem magamnak, így lehet ezért nem volt annyira gáz számomra, meg azért nem sima pofon volt az, hanem egy ökölcsapás, amibe belerakta a képeslapot, amire bátorság van írva, és még a saját bátorságával fel is turbózta. XD Kissé wtf, de mivel ez egy olyan cucc, ahol a lelki erő számít tápnak, talán érhető. :D Asurát meg a félelem legyengítette, végülis eléggé ki tudtam magyarázni ahhoz, hogy nekem bejöjjön. XD (Btw, csak néztem, hogy amikor a legvégén mutatják a szereplőket, és ott vannak Erukáék...ott Medusa tekergőzik a fán kígyóként? O__O Azért örültem volna, ha másodjára már tényleg meghal, a mangában is pont ezt nem bírom, hogy tipikusan az a "mindent túlélek" főgonosz.
Junchi írta:A dolog igazi poénja, hogy még ezektől függetlenül is simán dobtam rá a kilencfelet, ugyanis a 10. résztől egészen a már említett hígfosig egy NAGYON magas szinten muzsikált az anime, gyakorlatilag minden a helyén volt és tényleg nem tud az ember mibe belekötni. (Na jó, ha nagyon szőrszálhasogató akarnék lenni, akkor mondanám, hogy ARGH, cenzúra, merthogy Thomson nővérek bugyi-showja még ott az elején pölö DO WANT, de ez tényleg csak a szokásos, "kössünk bele mindenbe" énem visszhangja... :3)
Nekem ilyen gondom nem volt, mivel a karakterdizájn enyhén szólva sem volt az esetem, így ebben a műsorban a fanservice sem ért sokat nálam. XD
Junchi írta:Ami a magyar verziót illeti: Nos, asszem már kifejtettem párszor az álláspontomat ebben a témában, szal ide most csak egy gyors önismétlést szúrnék be: RULZOTT! Magyar szinkron >>>>>>*dark hole*>>>>>>>>*/dark hole*>>> japán szinkron + Molnár Ilona hangjától nem kapartam a falat? Armageddon, OMG! :D
Ez pontosan így van. XDDDD :goodpost:
Junchi írta:Ja, és Medusa for president!
Én Asurát bírtam nagyon. XD (Meg persze Shinigami-samát, de őt sokan. XD)
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Titkos írta: Viszont ha már a Bakemonogatarinál járunk, lenne egy kérdésem azokhoz, akik viszonylag sok részt láttak már (szóval anubys vagy Mariko XD): az ilyen képek, mint ez, ez, vagy éppen ez nagyon sokat fognak szerepelni minden részben? Vagy nincs rá esély, hogy a DVD verzióban ezek már nem lesznek benne? Csak mert nem tudom ki hogy van vele, de számomra baromi zavaró, hogy majdnem minden tizedik másodpercben valami ilyen bevágás zavarja meg a történet folyását. ^^" Egyáltalán mi a céljuk ezekkel? Egyik ismerősöm arra tippelt, hogy mivel voltak a készítés közben bakik (konkrétan a fél stúdió lelépett, ha helyesek a forrásaim XD), és készült olyan epizód is, aminél csak hang volt, ezért lehet, hogy ezek is valami jelzések, és itt még átdolgozásokat fognak eszközölni a DVD kiadásnál. (Különben érdekes is lenne, hogy kiírják a nézőnek, hogy "Cut number ....." meg "Koyomi voice line", elvégre mi tudjuk, hogy ki beszél, és nem érdekel, hogy ez hanyadik vágás. XD) Szóval ha saját maguknak tett jelzés, és a DVD-re eltűntetik őket, akkor legfeljebb várok, és majd akkor nézem végig, de ha ezzel is "művészkedni" akarnak (mint az első részben, amikor tésztát töltenek a srác fejébe), akkor szerintem abba kellene hagyniuk, mert inkább zavaró, mint egyedi. Szóval valaki világítson fel, légyszi. :):D
Hát, ha ezek zavarnak, akkor rossz hírem van: Ezek száma konstans 2-300 részenként :D
Amúgy nekem kifejezetten tetszettek, érdekes ötletnek tartottam, hogy direkt bennehagynak rendezői utasításokat, és egyéb olyasmiket aminek amúgy semmi keresnivalója nem lenne ott. Ez amúgy nem hiba, baki, hiányosság, hanem abszolút szándékos dolog a készítők részéről, úh. a DVD-re se fog eltűnni. Nem tudnám megmondani, pontosan mi volt ezekkel a céljuk, de számomra ad egy egyedi hangulatot a sorozatnak ezek a bevágások megszakítják a parttalan dialógusokat. Ezektől némileg elhatárolnám a szöveges részeket, amik főleg a rész elején vannak: Itt gyakorlatilag a rész plotja vetül némileg előre, ha valaki kikockázná, sztem a nagy része benne is van, de nekem sose volt türelmem. Ennek éppen az lehet az értelme, hogy félmondatokat kapsz el, és így lesz egy homályos képed arról, hogy miről fog szólni a rész (kicsit olyan mint a régebben divatos rész eleji preview-k).
Szóval ha ezek zavarnak, akkor sok jóval nem tudlak kecsegtetni, viszont a Bakemonogatari nem ezért, hanem emellett is nagyon jó, úgyhogy ne add fel!
És előre szólok, hogy valahol a 9. rész környékén ordas nagy loli-szervíz nyílik a sorozatban kb. 2 rész erejéig. Azt ki kell bírni valahogy, nekem se volt könnyű :)


Más téma: Az eddigi három rész alapján a Katanagatari nagyon jó, hangulatos cucc, csak ajánlati tudom. Nem mondom, hogy egy Bakemonogatari V.2.0, mert a közös író ellenére totál más, de a hangulata és a szereplők viszonyának felépítése hasonló.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Viszont ha már a Bakemonogatarinál járunk, lenne egy kérdésem azokhoz, akik viszonylag sok részt láttak már (szóval anubys vagy Mariko XD): az ilyen képek, mint ez, ez, vagy éppen ez nagyon sokat fognak szerepelni minden részben? Vagy nincs rá esély, hogy a DVD verzióban ezek már nem lesznek benne? Csak mert nem tudom ki hogy van vele, de számomra baromi zavaró, hogy majdnem minden tizedik másodpercben valami ilyen bevágás zavarja meg a történet folyását. ^^"
Engem is baromira zavarnak, de ahogy Sephiroth is írta, ez ilyen művészi kísérletezés a készítők részéről, úgyhogy együtt kell élni vele. Azt az epizódot viszont, ami szinte csak állóképekből állt és csak hangja volt a DVD-n állítólag javítani fogják (vagy már javították is, nem tudom kijött-e már).
Sephiroth írta:És előre szólok, hogy valahol a 9. rész környékén ordas nagy loli-szervíz nyílik a sorozatban kb. 2 rész erejéig. Azt ki kell bírni valahogy, nekem se volt könnyű :)
Na, ez volt az pont, ami végleg betette a kaput nálam!


A Soul Eater nekem is tetszett és szerintem is remek magyar szinkront készítettek hozzá. Mondjuk engem annyira azért nem vett le a lábamról, mert elég hullámzónak találtam a minőségét, voltak briliánsan poénos részek, pl. KID magánakciói XD, de akadtak nagyon laposak is. Excalibur miért kellet már bele, szabályosan fájt minden jelenet, amiben szerepelt!?
Az utolsó epizód meg eléggé WTF volt, az uccsó pillanatban kiderült, hogy Maka is fegyver (bár végül ennek semmi jelentősége sem lett) és bátorsággal győzték le a főgonoszt.! O_o Ennél azért egy kicsit jobban is megerőltethették volna magukat a készítők.
A karakter dizájn meg nekem is szúrta a szememet, mindenkinek turcsi malacorra volt profilból, elég sok idő is tellett, amíg sikerült túltennem magam rajta. ^^
Mondjuk ezektől függetlenül a Narutót simán veri a sorozat, szvsz nincs is nagyon értelme hasonlítgatni a kettőt (bár az elején én is megtettem ^^').
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sephiroth írta:Szóval ha ezek zavarnak, akkor sok jóval nem tudlak kecsegtetni, viszont a Bakemonogatari nem ezért, hanem emellett is nagyon jó, úgyhogy ne add fel!
Mindenképpen végignézem, már csak a sok dicséret (vagy épp kritika XD), miatt is, legfeljebb az ilyen és ehhez hasonló "művészkedéseik" miatt majd levonok egy pontot. ^^" XD (Pedig komolyan, nekem bejött a Lagannban is az "extra eyecatch dizájn" vagy pl. a Gankuban a "mozgóképes ruhák", de valahogy ez már megfeküdte a gyomrom. XD)
Sephiroth írta:És előre szólok, hogy valahol a 9. rész környékén ordas nagy loli-szervíz nyílik a sorozatban kb. 2 rész erejéig. Azt ki kell bírni valahogy, nekem se volt könnyű :)
Rendben, felkészülök rá lélekben, bár így túl sorozat felén szerintem már emészthetőbb lesz, mintha teszem azt kezdésnél tolták volna a képembe. :)
Mariko írta:Azt az epizódot viszont, ami szinte csak állóképekből állt és csak hangja volt a DVD-n állítólag javítani fogják (vagy már javították is, nem tudom kijött-e már).
Igen, azt hallottam, hogy ígérték, meg őszintén szólva reméltem is, mivel az nem "művészkedés" volt, csak szükséges rossz. ^^"
Mariko írta:Excalibur miért kellet már bele, szabályosan fájt minden jelenet, amiben szerepelt!?
Na igen, ő mindenkinél kicsapja a biztosítékot, ha szavazni kellene legidegesítőbb karakterre a sorozatból, akkor ő lenne az, meg a japánok megint nem néztek kellően utána a történelmi háttérnek. (Arthur, a római király, aki az Excaliburt forgatja, vagy mi volt... XDD) Bár a vége felé némileg még őt is megszoktam, azért a megfelelő időben bemondott "BOLOND!" néha vicces tudott lenni, persze csak néha. XD
Mariko írta:Az utolsó epizód meg eléggé WTF volt, az uccsó pillanatban kiderült, hogy Maka is fegyver (bár végül ennek semmi jelentősége sem lett) és bátorsággal győzték le a főgonoszt.! O_o Ennél azért egy kicsit jobban is megerőltethették volna magukat a készítők.
Igen, azon én is néztem, hogy Makából előjöttek a pengék, de végülis elfogadtam magyarázatnak, hogy ha az apja Halálkasza, akkor nem is olyan különös. (Amúgy sem nagyon volt elmagyarázva, hogy míg valaki "sima ember", addig egy másik képes stukkerré, kaszává, stb-vé változni, nem nagyon derült ki, hogy ez mitől függ. XD) Az a "bátorsággal győzik le" tényleg neccesebb volt nálam is, arra írtam, hogy "Walt Disney ending", de nem tudtam nem összehasonlítani a korábbi munkájukkal, az FMA végével, és ahhoz képest nekem ez még így is maga volt a mennyország. XD
Mariko írta:A karakter dizájn meg nekem is szúrta a szememet, mindenkinek turcsi malacorra volt profilból, elég sok idő is tellett, amíg sikerült túltennem magam rajta. ^^
Pontosan, talán ez volt a karakterdizájn legfájóbb pontja számomra is, mintha az összes szereplő kapott volna egy öklöst az orrába... XD (Kivéve persze Moszkítót, de neki az volt a speckó képessége... XD)
Mariko írta:Mondjuk ezektől függetlenül a Narutót simán veri a sorozat, szvsz nincs is nagyon értelme hasonlítgatni a kettőt (bár az elején én is megtettem ^^').
Persze, azóta én is rájöttem, igazából csak a kezdeti nagy hype, meg az elsőre látszólag totál értelmetlen sztori és karadizájn ütött be nálam. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Na igen, ő mindenkinél kicsapja a biztosítékot, ha szavazni kellene legidegesítőbb karakterre a sorozatból, akkor ő lenne az, meg a japánok megint nem néztek kellően utána a történelmi háttérnek. (Arthur, a római király, aki az Excaliburt forgatja, vagy mi volt... XDD) Bár a vége felé némileg még őt is megszoktam, azért a megfelelő időben bemondott "BOLOND!" néha vicces tudott lenni, persze csak néha. XD
Az a baj, hogy még csak nem is volt idegesítő, inkább csak dögunalmasak voltak, a hosszú, teljesen random és értelmetlen nagymonológjai.
Titkos írta:Igen, azon én is néztem, hogy Makából előjöttek a pengék, de végülis elfogadtam magyarázatnak, hogy ha az apja Halálkasza, akkor nem is olyan különös. (Amúgy sem nagyon volt elmagyarázva, hogy míg valaki "sima ember", addig egy másik képes stukkerré, kaszává, stb-vé változni, nem nagyon derült ki, hogy ez mitől függ. XD)
Nem annyira az zavart, hogy nem volt megmagyarázva a dolog miértje, hiszen tök logikus, hogy ha apuci halálkasza, akkor Makának is lehetnek hasonló képességei, csak öncélúnak találtam, hogy az egészet az uccsó részben dobták be, ráadásul semmi szerepe nem volt abban, hogy Maka legyőzi-e Ashurát vagy sem, mintha csak azért tették volna bele, mert tök jól néz ki, hogy pengék nőnek a kiscsajból.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Baccano! finished. A maga műfajában jó, pergő akció, nem unatkozik alatta az ember. Nade, minek kellett ennyi szereplőt felvonultatni, amikor egyiküket sem ismerjük meg? A két kedvencem Isaac és Miria, a két tökfej voltak, mivel üde színfoltot jelentettek a szereplőgárdában: valahányszor bealkottak valamit, mindig nevettem egy jót a hülyeségükön. ::^_^::
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Maron »

Magic Kaito - Kid the Phantom Thief

Ez egy mindössze 1 részes special, amely Aoyama Gosho Magic Kaito című mangájából készült. Pontosabban szólva ez csak a legelső fejezetet dolgozza fel.

Detective Conan rajongóknak gondolom nem kell Kaitou Kidet bemutatom, mivel mostanában főleg elég sűrűn vendégszerepel a sorozatban ilyen-olyan formában, a többi szereplőről nem is beszélve (Aoko, Nakamori felügyelő, Akako és bezony, Hakuba is fel-felbukkantak már :D). Eredetileg viszont van egy saját sorozata is, aminek még mindig nincs vége, sajnos elég ritkán jön belőle új fejezet, de azért még létezik. Ez teljes egészében az ő története. Ez a rész a kezdetet meséli el, avagy hogyan lett a 17 éves Kuroba Kaitoból Kaitou Kid. Többet kár lenne ellőni róla anélkül, hogy el ne mesélném a részt félig. :D

Maga a történet többé-kevésbé ugyanaz, mint a mangában, bár itt-ott változtattak rajta, pl. Kaito anyja elutazott és kicsit másképp néz ki, mint a mangában. És mivel egy régi sorozatról van szó, modernizálták a szereplők felszereléseit - mobil, számítógép, minden, ami kell. Ugyanaz a stúdió készítette, mint a Conant, de nem egészen ugyanaz a stáb, a karakterdizájn pl. észrevehetően picit más, sőt, a zenét is más készítette, ez kimondottan jobban illett hozzá. Az animáció is kimondottan tetszetősre sikerült.

A változtatások ellenére is én megadom rá a 10/10-et, mivel élveztem, és nagyon remélem, hogy nem ez lesz az egyetlen rész belőle, az "Episode 1" kiírás biztatóan hangzott. :mrgreen:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Oblivion Island: Haruka and the Magic Mirror

Pont ma néztem meg, pedig esküszöm, hogy nem vettem észre az AnimeAddicts-os ismertetőt. Durva. Mármint a jelenség, a film jó volt. Szerencsére egyáltalán nem zavart a CG, pedig lélekben felkészültem egy japán Pixar-rajzfilmre. De kellemesen csalódnom kellett, a hátterek (utcák, erdő stb.) pl. gyönyörűek voltak. A sztori is kellően megható és tanulságos, szóval mindenképp megér egy próbát.
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Sora No Otoshimono

Röviden enyhén perverz srácnak akkora mákja van hogy kiutalnak neki egy angyalt a Synapse-ból vagy honnan a fenéből.Megjegyzem ez az angyal akit Ikaros-nak hívnak egy lány aki képes bármilyen kívánságát teljesíteni mesterének mellesleg elég jól néz ki ezért sztriptíz is az első kívánságok között lesz .És lássunk csodát mi is lehet egy perverz japán gyerek első kívánsága?Hát persze láthatatlanná válik és letapizza gyerekkori barátnőjét a szomszédban majd utána nudista futást hajt végre a sulijában persze úgyhogy meg állt az idő körülötte.De elég a spoiler-ből.
A szereplőkről:
Tomoki (Alias Perverz törpe)
Ikaros (Érzek valamit de nem tudom kimutatni: Ayanami Rei szindróma) +ő zúzta be Bábel tornyát! :D
Nymph (Én vagyok a legjobb ti meg a bogarak: Asuka Langley szindróma)
Sohara (A féltékeny barátnő)
Eishiro (Da Vinci Kid)
Mikako (A szadista jakuza hercegnő)

Amiért nekem tetszett:
Lesz benne airsoft :sniper:
Tetszenek az ecchi jelenetei
ANGYAL MINIGUNNAL!!!!! :computer:

Kb. ennyi ami így eszembe jutott róla nem régi darab az animék világában 2009-es ha jól emlékszem és 13 részes és ha lehet hinni a pletykáknak jön a második évad!!!Remélem abban már bezúzzák a Synapsot és a görény fő angyalokat!És a szerelmi háromszög vagy inkább négyszög alakulására is kíváncsi leszek!
elanor
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.05.24. 21:06
Nem:

Re: Animét keresek!

Hozzászólás Szerző: elanor »

keresek blood+ hoz hasonló vámpíros animéket!
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Animét keresek!

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hm, hát azt nem láttam, de ha vámpírosat akarsz,ott a Trinity Blood, vagy a Vampire Knight, vagy a Rosalia to Vampire :)
Van bőven választék :)
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Tsukihime
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Trinity Blood-ból a regényt, Rosario to Vampire-ből a mangát, Tsukihiméből a játékot ajánlom. :dirr: (De komolyan.)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nemrég betoltam a Ga-Rei Zerot. Szerintem nagyon jó kis sorozat volt, audio-vizuális szinten egyáltalán nem panaszkodhattam, lezsámítva némi CGt, melynek a puszta létével van baj. Történet szempontjából is eléggé bejött, az különösen jó volt, ahogy a végével kezdve sikerült teljesen konzisztensen körbevinniük a plotot. Volt azért benne néhány apróság meg wtf, Noriyukit szerintem sokkal jobban is használhatták volna, de összhatás végül simán pozitív lett. A jó helyen jól adagolt fanservice nekem nyugodtan jöhet, és a drámai oldalra sem lehetett panasz, a kórházas rész szinte már sírhatnékos volt. Megérte na!

Utána egyébként a Laint is megnéztem, de arra még aludnom kell egyet.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>scineram

WIN! :3

Egyik kedvenc animém pont azon szempontok miatt, amelyeket felemlegettél.

(Max annyiban egészíteném még ki, hogy Noriyuki should have DIE!!!!44 >:3)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

scineram írta:Utána egyébként a Laint is megnéztem, de arra még aludnom kell egyet.
Örök kedvencem. :)

Mostanában ezeket fejeztem be:

Eve no Jikan
Philip K. Dick-es téma, robotika, gyönyörű graf, elgondolkodtató történet, szerethető karakterek, antidiszkriminációs üzenet... 10/10

Wolf's Rain
A hülye fillerek és a végén levő abszurd esetek [SPOILER:]A sztori folyamán minden farki godmode-ban nyomul, míg a végén gyorsan meghalnak olyan sérülésektől, amelyeket röhögve túléltek volna ezelőtt. [/SPOILER] miatt tartom majdnem tökéletesnek, 9/10. Toboe karakterét pedig örökre a szívembe zártam. ::^_^::

Bakemonogatari
Katasztrófális - viszont az art érdekes, ezért 2/10. :twisted:

A Needless az első 3 rész után nagyon bejövős, ajánlom mindenkinek, aki bírja az eltúlzott gar karikat, és a tipikus fight animék parodizálását.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ga-Rei Zero: Ezt is meg kellene már néznem, eddig csak jót hallottam felőle, és amúgy is terveztem. :) (Amúgy a mangának épp mostanában lett vége, és bár a történet totál más, meg nem is olvastam végig az elejétől minden fejezetet, de azt kell mondanom, hogy jó lett a befejezés. :) Majd egyszer ezt is végignyomom lineárisan chapterről chapterre.)
zebra írta:Wolf's Rain
A hülye fillerek és a végén levő abszurd esetek [SPOILER:]A sztori folyamán minden farki godmode-ban nyomul, míg a végén gyorsan meghalnak olyan sérülésektől, amelyeket röhögve túléltek volna ezelőtt. [/SPOILER] miatt tartom majdnem tökéletesnek, 9/10. Toboe karakterét pedig örökre a szívembe zártam. ::^_^::
Várj, az OVA-t is megnézted hozzá? Mert ha jól emlékszem, ekörül a sorozat körül is volt valami gebasz, idő előtt fogyott el a pénz, vagy hasonló, de a lényeg az, hogy állítólag az OVA az igazi lezárás. (Szóval eredetileg is az lett volna a vége, így nyugodtan tekinthető a TV sorozat utolsó három részének.)
zebra írta:Bakemonogatari
Katasztrófális - viszont az art érdekes, ezért 2/10. :twisted:
Ha végre képesek lesznek kinyögni a legeslegutolsó epizódot, amivel lassan fél éve csúsznak, akkor végre elkezdem, aztán meglátom. Egyelőre annyit, hogy "Urahara" (Hawaii-inges fickó, amúgy Oshino), és Hanekawa (főleg macska formában :3) rulez. :)
zebra írta:A Needless az első 3 rész után nagyon bejövős, ajánlom mindenkinek, aki bírja az eltúlzott gar karikat, és a tipikus fight animék parodizálását.
Asszem ezt már korábban jól lehúztam ugyanitt, még annyit tennék hozzá, hogy így utólag az egyetlen dolog, ami megmaradt ebből az egészből (animét és mangát is beleértve), az annyi, hogy "kalandok pedó-Kaminával és a loli barátnőivel WTF Land-en". Szerencsére úgy néz ki, hogy semmilyen második szezon vagy folytatás nem várható. XD
Kép
Válasz küldése