Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:És hogy on is legyek: Welcome to the NHK első két részén vagyok eddig túl, és eddig kellemes csalódás, egész szórakoztató darab.
Nahh, akkor most már tudod, milyen Sato szomszédjának, a HC otakunak a szobája. Anno a screenshot küldéséről szépen elfeledkeztem. :D

De bírtam azt az animét. :vigyor:

Needless

Ma értem a végére. A mangától való eltérés erőteljesen érződött a fináléban, ott igencsak beköszöntött egyfajta őskáosz (de sebaj, majd nekivágok a mangának), egyébként királyság volt az egész!!! :wink:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

zebra írta:Needless
Amikor először belenéztem, az első pár perc után ezt a kérdést tettem fel: "Bakker, mi a sz@r ez a pure fanservice factory?" és azon voltam, hogy ebből dropped lesz, de aztán annyi random kreténség történt, hogy egyszerűen megnevettetett. Nem egy FLCL, de szórakoztató. =)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Black★Rock Shooter
Pont ugyanazt nyújtotta számomra, mint a Cencoroll. Igazán remek rajzolás, érdekes atmoszféra, de ezt sem látom indokoltnak, hogy el kellett készíteni. Maga a történet teljességgel érdektelen, ráadásul a karakterek is gyengék. A végén a slusszpoén pedig egyszerûen fail. Remélem, nem akarják mégegyszer ugyanazt elsütni.
6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az indok az, hogy ez az egész Black Rock Shooter hiszti most tombol, és addig kell ütni a vas...árlót, amíg van pénze. :wink:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

anubys írta:Black★Rock Shooter
Végigpörgettem Jewtubeon az ovat, és egy kérdés merült fel bennem: Jól látom, hogy ez most valami promo szerűség lenne valami random, darkos, Miku szerű Vocaloid freaknek? :/
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én jelenleg a Clanned-ot nézem. Tudom, sokan fikázzák, de négy rész alatt még nem sikerült megutálnom. A grafika szép, a történet érdekesnek néz ki, és eddig nem volt bajom.
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Maron »

Andro írta:Én jelenleg a Clanned-ot nézem. Tudom, sokan fikázzák, de négy rész alatt még nem sikerült megutálnom. A grafika szép, a történet érdekesnek néz ki, és eddig nem volt bajom.
Az 5. részben indulnak meg igazán az események, bár tény és való, hogy az első sorozat könnyedebb némileg az After Storynál, de én ezt egyáltalán nem hátrányként fogtam fel, sőt... Masszívan élveztem.^^ (Tomoya humora rulez :LOL: )
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Winter Sonata
Na ez aztán szappanopera volt a javából, méghozzá a kőkemény dél-amerikai fajtából való, ahol szinte kötelező elemnek számítanak az olyan fordulatok, mint az amnézia, a vakulás vagy a gonosz ikertestvér feltűnése (ebből több meg is volt a sorozatban ^^). Igazából a saját műfaján belül nem volt rossz, de nekem már túl sok volt benne a szenvedés és a melodráma, szóval 7/10.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Maron írta:
Andro írta:Én jelenleg a Clanned-ot nézem. Tudom, sokan fikázzák, de négy rész alatt még nem sikerült megutálnom. A grafika szép, a történet érdekesnek néz ki, és eddig nem volt bajom.
Az 5. részben indulnak meg igazán az események, bár tény és való, hogy az első sorozat könnyedebb némileg az After Storynál, de én ezt egyáltalán nem hátrányként fogtam fel, sőt... Masszívan élveztem.^^ (Tomoya humora rulez :LOL: )
Én is nevetek rajta. Meg Tomoyo is tök jó, habár utálom a női karikat. Szegény szőke srácot mindig helybenhagyja. XDDD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Winter Sonata
Na ez aztán szappanopera volt a javából, méghozzá a kőkemény dél-amerikai fajtából való, ahol szinte kötelező elemnek számítanak az olyan fordulatok, mint az amnézia, a vakulás vagy a gonosz ikertestvér feltűnése (ebből több meg is volt a sorozatban ^^). Igazából a saját műfaján belül nem volt rossz, de nekem már túl sok volt benne a szenvedés és a melodráma, szóval 7/10.
Mmmmmm.... Rainbow foglyok nélkül? :twisted:
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Gankutsuou
Végre meg tudtam nézni. Jó, hogy eddig valahogy soha se néztem bele, mert sokat rontottak volna rajta a spoilerek, még úgy is, hogy teljesen egyértelmű volt a történtek nagy része. :D
Képileg, nagyon tetszett, a szokásos "ingerszegény" animációnál sokkal jobban szeretem az ilyet.
Nem volt vele komolyabb bajom, csak Albert legtöbbször gróf fangirl módban volt, és a "kegyelemdöfés" is érdekes volt. :shock: Mondjuk csak egy 16 éves elkényeztet úrfi volt, de néha tényleg sok volt belőle.

Végig türelmetlenül vártam a következő részt, ezért nem is felejtettem egy részt se. :D
Szóval bőven megérte végig nézni, és hallgatni is szinkronizálva.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:
anubys írta:Black★Rock Shooter
Végigpörgettem Jewtubeon az ovat, és egy kérdés merült fel bennem: Jól látom, hogy ez most valami promo szerűség lenne valami random, darkos, Miku szerű Vocaloid freaknek? :/
Ennél kissé bonyolultabb a dolog, paTKany itt gyönyörűen összefoglalta a második bekezdésben az anime keletkezésének történetet. :wink:
Andro írta:Én jelenleg a Clanned-ot nézem. Tudom, sokan fikázzák, de négy rész alatt még nem sikerült megutálnom. A grafika szép, a történet érdekesnek néz ki, és eddig nem volt bajom.
Akik fikázzák, általában az epizódok megtekintéséig sem jutottak el, csak "fúj, a dizájnból látom, hogy olyan dating simes baromság, mint a School Days!". Aha, hogyne...:D

Kdanni: Igen, a Gankutsuou az egyik olyan sorozat, aminél a legjobb, ha nézés előtt semmit nem tud róla az ember. :) Én általában minden sorozatnál el szoktam ejteni 1-2 infót, ha valakit rá akarok venni, hogy nézze meg, de a Gankunál max annyit mondok, hogy "csak nézd meg!". Amúgy igen, Albert... XD Igazából a "fangirlködése" még nem zavart volna (főleg, hogy a Grófnak tényleg van stílusa...:D), viszont a naivitása fájdalmas volt. ^^" Nincs amúgy vele bajom, meg szóltak előre, hogy ilyen lesz a karaktere, de nem csak a Grófnál, hanem kb. mindenkinél eljátszotta ezt az "Én XY-ról soha nem feltételeznék ilyet!" "XY nem olyan!" stb. dolgot. Jó, még a szüleinél megértettem, hogy nehezen hiszi el az igazságot, de kb. mindenkinél ezt játszotta. A három "gyerek" közül a másik kettő azért általában tisztán látott, de Albert mintha nem ugyanott élte volna le a 10+ évét.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Mmmmmm.... Rainbow foglyok nélkül? :twisted:
Nem, inkább az Eszmeralda koreai verziója. :mrgreen:

Titkos: Albert szívem tényleg hihetetlenül naiv volt, de szvsz még egész tolerálható szinten maradt, láttam ennél rosszabbat is. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Titkos: Albert szívem tényleg hihetetlenül naiv volt, de szvsz még egész tolerálható szinten maradt, láttam ennél rosszabbat is. :vigyor:
Igaz, végülis ez legyen a legnagyobb baj a sorozattal. :) Csak kissé fura volt, hogy jön egy pasas a "semmiből", akire értelemszerűen mindenki gyanakszik kisebb-nagyobb mértékben, Albert azonban már öt perc után a legjobb barátjának gondolja. XD (Jó, tudom, különben nem lett volna történet sem... XD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:
Péter írta:
anubys írta:Black★Rock Shooter
Végigpörgettem Jewtubeon az ovat, és egy kérdés merült fel bennem: Jól látom, hogy ez most valami promo szerűség lenne valami random, darkos, Miku szerű Vocaloid freaknek? :/
Ennél kissé bonyolultabb a dolog, paTKany itt gyönyörűen összefoglalta a második bekezdésben az anime keletkezésének történetet. :wink:
Hmm... okés, kösz, azért kérdeztem, mert Mikut egyáltalán nem kedvelem, az amit "csinál" az nem zene. Visszatérve az animuhoz, akkor ez is egy ilyen girlz with big shootaz & chompaz szerűség lesz gothos karidizájnnal... na mindegy, majd meglátjuk mi sül ki belőle ha esetleg sorozattá avanzsál. ::^_^::
Titkos írta:Akik fikázzák, általában az epizódok megtekintéséig sem jutottak el, csak "fúj, a dizájnból látom, hogy olyan dating simes baromság, mint a School Days!". Aha, hogyne...:D
Hát a School Days-hez ugyan nem tudom mi köze lenne, de amúgy tényleg datingsim szerűségből lett, mint nem egy másik KyotoAni cucc. Nincs ezzel semmi különösebb gond, csak annyi, hogy túlságosan is ki van lőve egy adott célközönség számára, lásd a rendkívül ízlésfüggő szereplőgárda plusz moe módosító. Az igazi probléma a rózsaszín napellenzős rajongótábor (tisztelet a kivételnek).
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Kdanni írta:Szóval bőven megérte végig nézni, és hallgatni is szinkronizálva.
Ne feledkezzünk meg a zenéjéről sem, ami "zseniális". Különösen az opening tetszett, amibe szerintem belesűrítették az egész történet lényegét.
A magyar szinkron is nagyon jó lett, habár Nakata Joujit nehéz túlszárnyalni (persze most csak a fan beszél belőlem).

Ugyan én nem szoktam véleményt nyilvánítani ha befejezek egy animét de most kikívánkozik belőlem. Végignéztem a Kuroshitsuji második szezonját éshát...... Már akkor is rossz előérzetem volt, amikor bejelentették hogy lesz második szezon de a kíváncsiságom erősebb volt a józan észnél.
Először nagy volt a meglepetés és az öröm, hogy viszontláttam Sebastiant és Cielt. Az elején úgy tűnt, hogy ez a sorozat is hozza majd a megszokott hangulatot de valahol a felénél a történet mély zuhanásba kezdett és valahol a béka feneke alatt végezte. A végére nekem túl sok lett a dráma meg az angst és a végső döfést a befejezést adta meg. Ez volt az egyik legkiábrándítóbb végkifejlett, amit mostanában láttam. Az egyetlen pozitívum Grell volt, aki szerencsére hozta a formáját.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Corot írta:Az elején úgy tűnt, hogy ez a sorozat is hozza majd a megszokott hangulatot de valahol a felénél a történet mély zuhanásba kezdett és valahol a béka feneke alatt végezte. A végére nekem túl sok lett a dráma meg az angst és a végső döfést a befejezést adta meg.
Vicces módon én az első szezonnal voltam így, kivéve befejezést, mert az volt, ami még javított valamennyire a szemeben a sorozat megítélésén. ::^_^::
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Persze, mert az első szezonnal szemben mindenkinek volt valami elképzelése vagy elvárása, pl. hogy majd hűen követi a manga történéseit és stb. A második szezonnál gondolom már senki nem várt semmit, de ezt a befejezést akkor sem bocsátom meg nekik, egyszerűen siralmas volt.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A második szezon vége olyan volt, mintha egy fanfictiont animáltak volna meg, csak itt nem volt szex. :vigyor: Ezzel szemben simán el tudom képzelni, hogy a manga befejezése is valami olyasmi lesz, mint ami az első sorozaté volt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Hmm... okés, kösz, azért kérdeztem, mert Mikut egyáltalán nem kedvelem, az amit "csinál" az nem zene. Visszatérve az animuhoz, akkor ez is egy ilyen girlz with big shootaz & chompaz szerűség lesz gothos karidizájnnal... na mindegy, majd meglátjuk mi sül ki belőle ha esetleg sorozattá avanzsál. ::^_^::
Vannak azért elég jól sikerült vocaloid-számok, némelyiknél alig hallatszik, hogy géppel csinálták. :) (A blogodra sikerült pont egy olyat linkelned, ami tényleg valami borzalom, én már az első másodpercekben szenvedtem. XD) Amúgy ennek az egész vocaloidnak tudtommal valahol az lenne a lényege, hogy aki szeretne zenét készíteni, de fahangja van, meg nincs pénze felbérelni egy énekest, az megoldhatja ezzel. Zeneszerkesztő egy "beépített énekessel". XD Az persze más kérdés, hogy kinek mennyire jön be ez a fajta "géphang", de ha DJ Tiesto és hasonlók "munkásságának" is milliós rajongótábora van, akkor talán vocaloidék is megférnek mellettük, ők legalább énekelni is tudnak, nem csak a lemezt húzogatják. :dirr:

Az animéről: a "goth világ" az egyik fele, igazából ez egy olyan párhuzamos dimenziós sztori volt, ahol szerintem még ötletesen is oldották meg, csak kár, hogy 50 percben nem volt idő rendesen kibontaniuk. A sorozat, vagy egy második film tényleg jó lenne.
Péter írta:Hát a School Days-hez ugyan nem tudom mi köze lenne, de amúgy tényleg datingsim szerűségből lett, mint nem egy másik KyotoAni cucc. Nincs ezzel semmi különösebb gond, csak annyi, hogy túlságosan is ki van lőve egy adott célközönség számára, lásd a rendkívül ízlésfüggő szereplőgárda plusz moe módosító. Az igazi probléma a rózsaszín napellenzős rajongótábor (tisztelet a kivételnek).
A School Days-t azért hoztam fel, mert híresen az egyik legelszúrtabb anime (saját kategóriáján belül is), és volt, aki már azért leírta a Clannadot, mert a karakterdizájnja az SC-re emlékeztette, amit asszem szintén nem látott, de csak rosszat hallott róla. És az Andro által emlegetett Clannad-haterek jobbára ebből a körből kerülnek ki, csak igen kevésszer fordult elő, hogy valaki értelmesen el is magyarázta, hogy konkrétan mi baja van vele. (A "dating simből készült, következésképp csak rossz lehet" meg érdekes érv, sokan ezzel szoktak még jönni. :dirr:)
Corot írta:Ne feledkezzünk meg a zenéjéről sem, ami "zseniális". Különösen az opening tetszett, amibe szerintem belesűrítették az egész történet lényegét.
Milyen igaz. :) Bár talán még az OP-nál is jobban tetszett az ED: "They won't see me coming...UNTIL I STRIKE!" vagy hogy van. XD A háttérzenék között is volt pár jól sikerült darab.
Corot írta:A magyar szinkron is nagyon jó lett, habár Nakata Joujit nehéz túlszárnyalni (persze most csak a fan beszél belőlem).
Na igen, a Gróf japán hangjában benne volt az a "megtörtség", ami a magyarban talán nem annyira, de amúgy gratula a magyar változat készítőinek.
Corot írta:Ugyan én nem szoktam véleményt nyilvánítani ha befejezek egy animét de most kikívánkozik belőlem. Végignéztem a Kuroshitsuji második szezonját éshát...... Már akkor is rossz előérzetem volt, amikor bejelentették hogy lesz második szezon de a kíváncsiságom erősebb volt a józan észnél.
Ez az a sorozat, ahol nem a fanok trollkodtak egymással, hanem a készítők a fanokkal. XD Először ugye az etetés, hogy új főszereplő párost kapunk (emlékeztek, hogy a legelső részhez még új OP-ot is csináltak, amiben Sebastianék szándékosan nem szerepelnek? XD), aztán később mégis felbukkannak, majd olyan irányba viszik el a sztorit, mintha Alois rámozdult volna Cielre (ha jól tudom, később kiderül, hogy ez sem így van, vagy elfelejtik a készítők félúton, vagy passz XD), majd a végére ott van a "zseniális" befejezés. XD Mindezek ellenére én tervezem megnézni, de nem várok tőle többet egy pozőr fangirlcuccnál, amin épp ezért még talán lehet is jókat röhögni. XD (Amúgy meg még mindig túl naiv vagyok, legalábbis én meglepődtem azon, hogy a démonok általi lélekelvétel egy csókkal történik, valami látványosabbat vártam, aztán beugrott a célközönség, és így már nem volt furcsa a dolog. XD) Kérdés: Az már az első sorozat végén is megjelent, hogy Sabby nem tudja valamiért kiszívni Ciel lelkét, vagy csak a második sorozat elejére találták ki? XD Mert nekem az első végén mindenki azt mondta, hogy tiszta sor, Ciel halott, Sebas viszi átfelé a lelkét, és így le is lett zárva az anime sztorija.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Titkos írta:Kérdés: Az már az első sorozat végén is megjelent, hogy Sabby nem tudja valamiért kiszívni Ciel lelkét, vagy csak a második sorozat elejére találták ki? XD Mert nekem az első végén mindenki azt mondta, hogy tiszta sor, Ciel halott, Sebas viszi átfelé a lelkét, és így le is lett zárva az anime sztorija.
Én nem emlékszem rá, hogy erről szó lett volna az első sorozat végén, mármint hogy Sebby nem tudja valamiért kiszívni Ciel lelkét... Az egész lényege az volt, hogy miután Ciel megbosszulja a szülei halálát és azt ami vele történt, eleget téve a szerződésnek Sebastian kiszívja Ciel lelkét és pontosan ezzel zárult le az első szezon. Tökéletes végkifejlett volt és ha jól emlékszem mindenki értetlenül állt a tény előtt, hogy jön a folytatás.
Véleményem szerint a második széria csak annak köszönhető, hogy az első sorozat népszerű volt és a készítők le akartak húzni még egy kis bőrt a történetről. Úgy gondolták, hogy meglovagolják az első széria sikerét, de szerintem ez nagyon rossz ötlet volt illetve nagyon rosszul csinálták. Nem hiszem, hogy a mostani sorozat nagy népszerűségnek örvendett, persze volt benne egy csomó fangirl csalogató fanservice de ez önmagában nem hozhatott túl nagy sikert, legalábbis ezt mutatja, hogy a sorozat csak 12 részes lett.

Így utólag visszagondolva az egésznek nem volt értelme, még csak nem is szólt semmiről, a vége meg egyszerűen röhejes. Nem mondom, hogy teljesen értelmetlen volt a lezárás, sőt abban is biztos vagyok, hogy van akinek tetszett (Spoiler: bizonyára sokan romantikus gondolatnak tartják, hogy Ciel és Sebby örökre egymáshoz lesznek láncolva, de számomra kiábrándító volt. Így az első sorozat befejezése, meg az egész történet lényege értelmét vesztette.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A hosszú vitát töröltem. Ugyan voltak benne értelmes dolgok, de nem volt kedvem leválasztani azt az offról és a személyeskedésről.

Amúgy meg:
Ez itt még mindig az AoiAnime fórum ahol az elitista fine connoisseur anime fogyasztók beszélik ki a világ dolgait egy disztingvált úri yacht klubtól elvárható módon. Persze igazi szász nemesek között is előfordulhat nézeteltérés, ami esetleg el is fajulhat, de ezeket a yacht klub vezetése igyekszik elsimítani és kitörölni a krónikákból.

:-P Magyarul ne lepődjetek meg sose, ha eltűnnek hozzászólások. :-P
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Musekinin Kanchou Tylor
Kicsit a GTO-ra emlékeztetett a sorozat: a főhős itt is olyan hivatást választott magának (nem minden hátsó szándék nélkül), amire már jelleméből adódóan is alkalmatlan volt, viszont ennek ellenére valahogy mindig összejöttek neki a dolgok. Tylortól is szabadulni kívántak a felettesei, és a legénysége legalább annyira utálta az elején, mint Onizukát az osztálya, persze a történet végére mindenkinek sikeresen belopta magát a szívébe, ugyanúgy, ahogy Onizuka is. A problémám csak az volt, hogy míg Onizukát imádtam, addig Tylor inkább csak lefárasztani tudott, mintsem megnevettetni, és mivel a sorozat erősen a főszereplőre épített (a többiekről alig tudtunk meg valamit), így ezzel már el is dőlt a sorozat sorsa a számomra.
6/10
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

na aki nagy szakértő a kategorizálásban, lenne egy kérdésem:
a 07Ghostból Frau bishinek számít?
csak mert a Labradort még elnézném annak meg Teitot is, de benne nem vagyok biztos.
az alkotóknak remélem feltűnt hogy labrador az egy kutyafajta... :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A "frau" meg "nő"-t jelent németül, a 07-Ghost az idióta nevek tárháza! XD

Frau nem kimondottan lányos szépfiú, szóval ilyen értelemben nem bishi, de egyértelműen olyan dizájnt kapott, ami megdobogtatja a lányszíveket. :vigyor:
Kép
Válasz küldése