Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Densetsu no Yuusha no Densetsu
Alapvetően nem volt rossz sorozat, de eléggé rányomta a bélyegét az, hogy rühelltem a női főszereplőt, főleg amikor elmondta mindenféle perverznek szerencsétlen Rynert. Ez honnan jött egyáltalán? Mert szerintem még arra is lusta lenne. Aztán szerencsére a történet második felében Ferris már többet volt deredere, és úgy már elviselhetőbb volt a számomra.
A sztori befejezetlensége nem lepett meg, mert tudtam, hogy ez lesz, arra viszont nem számítottam, hogy a végére így szét fog hullani a történet. Az utolsó 4-5 rész teljesen zagyva volt, és már csak tippelni tudtam, hogy ki mit mért tett.
Rynert nagyon szerettem, fura passzív karakter volt, és idióta is, de kedvelhető. Ami tetszett még az a mágia, látványos volt és ötletes, de lehettek volna változatosabban is a varázslatok, mert folyton mindenki csak az Izuchit nyomta.
Összességében jó szórakozás volt a sorozat, és ha lenne egy folytatása, akkor talán még be is fizetnék rá.
7/10
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bakuman
Újabb ékes példája, hogy nem feltétlen kell egy sorozat minden epizódját akcióval és meglepetéssel megtölteni, másként is lehet szórakoztató valami. Ráadásul bár elég nyilvánvaló, hogy végül úgyis el fogják érni a céljukat, mégis szinte minden percében együtt izgultam a szereplőkel. Jöhet(ne) a második szezon!
9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mariko írta:Densetsu no Yuusha no Densetsu
Alapvetően nem volt rossz sorozat, de eléggé rányomta a bélyegét az, hogy rühelltem a női főszereplőt, főleg amikor elmondta mindenféle perverznek szerencsétlen Rynert. Ez honnan jött egyáltalán?
Ahonnan a Fraktálban is. Ez menti meg az anime ipart.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem is a Fraktál jutott rögtön eszembe. Akkor ezek szerint ez most valami új trend lesz? Remélem nem. :roll:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Végülis jellemzően a legtöbb esetben eddig is valami idióta "baleset" (pl. "jajj, a melleden landolt a kezem!") miatt hívták a további 1323423 részben perverznek a srácot a női főszereplők, lehet most már ürügy sem kell, és helyből ezzel indítanak. XD (Érdekes módon az igazán kanosokat ellenben ritkán "kapcsolják le".)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Lassan csak végére érek a K-ON!! második évadának, de egyenesen szörnyű, ami az 1rész/hét nézési átlagomon is megmutatkozik :o_O:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Lassan csak végére érek a K-ON!! második évadának, de egyenesen szörnyű, ami az 1rész/hét nézési átlagomon is megmutatkozik :o_O:
Mármint az első szezonhoz képest, vagy úgy általában? XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:
-OJ- írta:Lassan csak végére érek a K-ON!! második évadának, de egyenesen szörnyű, ami az 1rész/hét nézési átlagomon is megmutatkozik :o_O:
Mármint az első szezonhoz képest, vagy úgy általában? XD
Na ez jó kérdés... =D

Én konkrétan már az első szezon indokolatlan sikerét se értettem, mert kábé arról szól az egész, hogy moe lánykák szar zenét csinálnak.
Kép
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: BSW »

A Dragon Ball meg arról szól hogy izmos faszik csépelik egymást! =)
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Mármint az első szezonhoz képest, vagy úgy általában? XD
Mondasz valamit :lol:
Az első szezon még nézhető, volt néhány jobb poén és bár semmit nem csináltak, azt legalább változatosan tették: strandolás, félúton új karakter behozása, némi konfliktus a végére. Ezzel szemben a második évadra még az a minimális kreativitás is elfogyott, újra elővették a már korábban eljátszott történéseket, és még a normális poénok száma is lecsökkent :shock:

Plusz az is érdekes, hogy az 1.évadban két teljesen tanévet végigpörgettek 13rész alatt, itt meg egyet húznak 26részen át.
Meg is látszik, még a semmit is fillerezik :LOL:


Péter írta:Na ez jó kérdés... =D

Én konkrétan már az első szezon indokolatlan sikerét se értettem, mert kábé arról szól az egész, hogy moe lánykák szar zenét csinálnak.
Tévedés, a zenélős részeket jó ha egyszer mutatták. Valójában csak sütit zabálnak és teát isznak.
Én csak azt nem értem, miért kellett egyáltalán K-ONnak elnevezni? A Tea Klubhoz sokkal több közük van, mint a zenéhez :lol:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

-OJ- írta:Valójában csak sütit zabálnak és teát isznak. Én csak azt nem értem, miért kellett egyáltalán K-ONnak elnevezni? A Tea Klubhoz sokkal több közük van, mint a zenéhez :lol:
Igen, az meg a másik, hogy amikor nem zenélnek, akkor nagyjából semmi értelmeset nem csinálnak. =) Értem én, hogy ez hasonló kaliberű random otaku/humor sorozat lenne, mint a két testvére, a Lucky Star és a Suzumiya, de sajnos a humor mint olyan nagyon nem megy neki, inkább fárasztó, nem kicsit, nagyon.
BSW írta:A Dragon Ball meg arról szól hogy izmos faszik csépelik egymást! =)
Az lehet, de annak hangulata van és egyike azon animéknek, amik nélkül ma semmi se lenne shounen fight címen. =P
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Tévedés, a zenélős részeket jó ha egyszer mutatták. Valójában csak sütit zabálnak és teát isznak.
Én csak azt nem értem, miért kellett egyáltalán K-ONnak elnevezni? A Tea Klubhoz sokkal több közük van, mint a zenéhez :lol:
Egyébként tényleg jó kérdés, hogy minek ilyen "tölteléksztori" az ehhez hasonló moe cuccokba (mint pl. K-ON-ban a zene), amikor csak "álcázottan" szólnak arról, és mellesleg a célközönség sem amiatt nézi őket. XD
Péter írta:
BSW írta:A Dragon Ball meg arról szól hogy izmos faszik csépelik egymást! =)
Az lehet, de annak hangulata van és egyike azon animéknek, amik nélkül ma semmi se lenne shounen fight címen. =P
Bocs Péter, de az ilyen postokból látszik, hogy te meg ennek vagy véresszájú fanboya. XD Azért kissé erős azt állítani, hogy Dragonball nélkül ne létezne ma shounen fight, főleg, hogy már előtte is létezett, valamint vele párhuzamosan futott a Yu Yu Hakusho. XD OK, tényleg mondhatjuk, hogy jelentősen hatott a műfajra, de azért na... XD (Ilyenkor mindig eszembe jut az egyik DB-fanokat parodizáló Animax fórumos moderátorpost: "A Dragonball előtt nem is volt anime!" XD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Bocs Péter, de az ilyen postokból látszik, hogy te meg ennek vagy véresszájú fanboya. XD Azért kissé erős azt állítani, hogy Dragonball nélkül ne létezne ma shounen fight, főleg, hogy már előtte is létezett, valamint vele párhuzamosan futott a Yu Yu Hakusho. XD OK, tényleg mondhatjuk, hogy jelentősen hatott a műfajra, de azért na... XD (Ilyenkor mindig eszembe jut az egyik DB-fanokat parodizáló Animax fórumos moderátorpost: "A Dragonball előtt nem is volt anime!" XD)
Öhm... én azt mondtam, hogy egyike azon animéknek, nem azt, hogy e nélkül nem létezne, ez két külön dolog. =) DB előtt is voltak már shounen fightok persze, például Kinnikuman, Hokuto no Ken, stb, amik ugyan olyan híresek és jelentősek voltak. Ha véresszájú fanboyt akarsz látni, ajánlom neked Ricsi-senseit, aki például a személye elleni sértésnek veszi, ha valaki rosszat mond a Narutoról. =)

A DB közel sem tökéletes, a Z agyon fillerezett, a GT úgy ahogy van egy non-canon fail, a moviek fele pedig dögunalom.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Egyébként tényleg jó kérdés, hogy minek ilyen "tölteléksztori" az ehhez hasonló moe cuccokba (mint pl. K-ON-ban a zene), amikor csak "álcázottan" szólnak arról, és mellesleg a célközönség sem amiatt nézi őket. XD
Mert a gitárt többért lehet adni a bezsongott fangirlöknek, mint a teafüvet :lol:
Az külön poén, hogy az animeben alig van zene - ami végülis nem feltétlen baj, mert szvsz förtelmes énekhangjuk és dalaik vannak, a 'trendi' öltözködésüket pedig én csak bohóc-stílusnak hívom - külön CDn viszont az összeset kiadják, mert hát fogy.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Ha véresszájú fanboyt akarsz látni, ajánlom neked Ricsi-senseit, aki például a személye elleni sértésnek veszi, ha valaki rosszat mond a Narutoról. =)
Jó, az a gyerek már fanboyok között is súlyos eset, olvastam. XD Nem tőle származott az a "bölcsesség" is, hogy "Látszik, hogy nem vagy igazi animés, különben szeretnéd a Narutót!"? XD
-OJ- írta:Mert a gitárt többért lehet adni a bezsongott fangirlöknek, mint a teafüvet :lol:
Fűről jut eszembe, életemet egy slice of life weed animéért! Eskü füvesek baromkodásait még lolikkal is megnézném! XD És ilyen még amúgy sem készült tudtommal, reformer lenne! XD
-OJ- írta:Az külön poén, hogy az animeben alig van zene - ami végülis nem feltétlen baj, mert szvsz förtelmes énekhangjuk és dalaik vannak, a 'trendi' öltözködésüket pedig én csak bohóc-stílusnak hívom - külön CDn viszont az összeset kiadják, mert hát fogy.
Érdekes, hogy valahogy pont a "saját együttesünk van" témájú animékben hangzik el a legkevesebb dal, és valahogy akkor is úgy vannak vele a fanok, hogy "de nem is baj". XD (Gravitation-ben volt ilyen, hogy több női néző mondta, hogy nem csak az egész sorozat harmatgyenge, de a zenék is, pedig talán 2-3 hangzik el benne összesen. XD)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta:Fűről jut eszembe, életemet egy slice of life weed animéért! Eskü füvesek baromkodásait még lolikkal is megnézném! XD És ilyen még amúgy sem készült tudtommal, reformer lenne! XD
A SHAFT animek felérnek egy füves élménnyel :thumb:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:
Titkos írta:Fűről jut eszembe, életemet egy slice of life weed animéért! Eskü füvesek baromkodásait még lolikkal is megnézném! XD És ilyen még amúgy sem készült tudtommal, reformer lenne! XD
A SHAFT animek felérnek egy füves élménnyel :thumb:
Az fix, de sajnos többnyire a fű félelemkeltő, nem pedig nevettető hatása jön belőlem elő a nézésük során. :dirr: (Bár ez a Madoka most eddig egész jó anyag... XDDD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Olvasván az animék, amiket rossznak tartok topikot, ingerenciám lett most egy kisértekezést írni:

Magam sem értem igazán mitől, de nekem bejött a Toradora. Ismerős unszolására ültem le nézni, bár semmi kedvem nem volt hozzá, lévén képek alapján a számomra érdektelen kategóriába tartozott a dolog. (Hárem, moeblob.) Első körben még a főhősnőtől is a falat tudtam kaparni. Ez azonban hamarosan megváltozott, rövid úton a kék hajú modell csajtól vájtam ujjaimat a tapétába. Aztán elkezdődtek az időhúzó kis fejezetek. (Uszoda, vakáció, mittomén.) Ezekben folyton úgy jön le, h na most már mindjárt összejönnek, de nem. Minden mindig vissza az eredeti kerékvágásba. A school festivalos részektől fölfele elkezdett valamiért mégis tetszeni a dolog. A karácsonyos történet angstja pedig nem tudom, hogy a rendezés, a forgatókönyv, a seyuuk vagy a korábbi kvázi filler történetek adta karakter ismeret hatására nálam működött. Ütött. Meghatott. Érzelmeket váltott ki. Na. Ahogy a Valentin nap is. Ami után nem sokkal következik viszont egy épületes baromság, de a rendezés ott is rendben van, egész jól működik. (Itt most gondolok arra, hogy: Majd egy éven keresztül tartott mire nagy nehezen rájöttünk h végülis mindketten igazán egymásba vagyunk szerelmesek és ezt most előszór bevallottuk egymásnak és magunknak is. Úgyhogy itt az ideje, hogy elmenjünk világgá és házasodjunk össze.) A befejezéssel szintúgy nem vagyok kibékülve. (Most hogy is van ez? Egy teljes tanévig Taiga anyukával él, más suliba jár és mégcsak semmi módon nem is jelentkezik? Miért is? Vagy ha mégis volt köztük kontakt a timejump alatt, akkor arra miért nem volt semmi utalás? A novelben ha emlékezetem nem csal csak pár hétről van szó.)
Összegezve tehát, ha valaki pár mondtaban elmondaná nekem, h miről szól a történet nem tudna érdekelni. De mégis megnéztem. Mégis kiváltott érzelmeket és mégis azóta megnéztem már még egyszer. (Plusz az első pár és az utolsó pár light novelt is elolvastam.)

Tehát én mindenkinek ajánlom, h tegyen vele egy próbát, csak vegyen előtte egy mélylevegőt, mert nekem is csak úgy a második felétől kezdett bejönni az anime. (Vagy szabadon választható módon hagyja ki az első két rész utáni történetek egy részét. XD)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Az egy év azért kellett, hogy Taiga megtanuljon önállóan élni, ne csak a barátaira és Ryuujira támaszkodjon mint kolonc, hanem egyenlő fél legyen a kapcsolatban.
Nekem nem volt problémám vele, és teljesen érthető volt.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

-OJ- írta:Az egy év azért kellett, hogy Taiga megtanuljon önállóan élni, ne csak a barátaira és Ryuujira támaszkodjon mint kolonc, hanem egyenlő fél legyen a kapcsolatban.
Nekem nem volt problémám vele, és teljesen érthető volt.
Nem akarok flémwart indítani, mivel mint írtam, összességében nekem is tetszett az anime. (Vagy legalábbis megfogott.) De attól még ez a fordulat baromság. Nulla hihető tartalommal bír számomra. Értettem én, hogy mi volt itt a célzás ezzel. De. Való életben el tudod képzelni, hogy két középiskolás az első kapcsolatukat úgy hagyja félbe, hogy egy éven keresztül semmit, de semmit nem kommunikálnak. És utána ott tudják folytatni, ahol abbahagyták?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Az animekben a szerelem mindig idealizált, hiszen már eleve az is 'baromság' volt, hogy Taigat választotta Ami helyett. A való életben max a mazochisták tennének így :vigyor:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@OJ: van ez a valami, amit az angol úgy hív, hogy Suspension of disbelief. Ahhoz, hogy történeteket élvezni tudjuk ezt be kell nyomni és nem úton útfélen megkérdőjelezni a történet hitelességét. Tudom, h idealizált világ. De a fenti fordulat nálam átlépett egy határt. Mindegy, azt hiszem már túlragoztuk. (BTW én ha már mindenképp választani kéne lehet, h Minorit választanám. De Amit biztos nem. Oké, hogy egy bombanő, de az ilyen **** viselkedésű lánykákat a való életben is messzire kerülöm.)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Cruel Angel írta:Mindegy, azt hiszem már túlragoztuk.

BTW én ha már mindenképp választani kéne lehet, h Minorit választanám. De Amit biztos nem. Oké, hogy egy bombanő, de az ilyen **** viselkedésű lánykákat a való életben is messzire kerülöm.
Szerintem is. Ha annyira a ragaszkodunk a valósághoz, Taiga egész személye hihetetlen lenne, de minimum a pszichiátrián kezelnék :wink:

Ha az emós hiperaktív idegroncs a gyengéd :D
Akkor nem figyelted, hogy Ami esett át a legnagyobb jellemfejlődésen a srácnak köszönhetően, és a végén már egyáltalán nem volt képmutató vagy beképzelt, hanem nyíltan vállalta az addig titkolt személyiségét.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elég sokáig tartott, de végül sort kerítettem a Higashi no Eden második movie-jára is. Lehet, hogy az emlékeim változtak meg az előzményről, de úgy tűnik, hogy jobban sikerült, mint az első felvonás. Ennek ellenére továbbra is messze volt a sorozat színvonalától, de legalább nem bántam meg, hogy végignéztem. :)
7/10

Ranma ½: Nightmare! Incense of Spring Sleep

Semmi megelőző tapasztalatom nincs a Ranmáról, számomra így is tökéletesen élvezhető volt. :)
7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

anubys írta:Semmi megelőző tapasztalatom nincs a Ranmáról, számomra így is tökéletesen élvezhető volt. :)
7/10
Akkor majd pótold, alapmű. =)
Kép
Válasz küldése