Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Tudtommal a Ga-Reinek egyfajta előzményének készült az anime, ezért más a történet. Kíváncsiságból én is belenéztem az első két fejezetbe, de Kagura annyira tök más volt, ha nem tudok róla, nem is ismertem volna fel. És persze ahogy a különbőző médiumok esetében ez általában lenni szokott, volt némi inkonzisztencia az animében történtek és a manga visszautalásai között. Emelett azt hiszem jobban szeretném, ha Yomi végleg meghalt volna. Egyáltalán hogy került a mangába?

Mellesleg megnéztem a Haibane Renmeit is időközben, arról is írtam egy keveset.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2010.06.10. 17:32-kor.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Várj, az OVA-t is megnézted hozzá?
Igen, már jóval előtte felhívták a figyelmem erre. :)
Titkos írta:Ha végre képesek lesznek kinyögni a legeslegutolsó epizódot, amivel lassan fél éve csúsznak, akkor végre elkezdem, aztán meglátom.
Engem olyannyira nem győzött meg a sorozat, hogy az utolsó részt nem fogom megvárni, bőven elég volt számomra 12 rész is ebből.
Titkos írta:Egyelőre annyit, hogy "Urahara" (Hawaii-inges fickó, amúgy Oshino), és Hanekawa (főleg macska formában :3) rulez.
Túl sokat azért nem fognak szerepelni, pedig Oshino volt kb az egyetlen szereplő, akit bírtam...
Egyébként ebben is vannak lolik, sőt, az egyik totál feleslegesen fog benne meztelenkedni, szóval, majd kíváncsi leszek a véleményedre. :twisted:
Titkos írta:"kalandok pedó-Kaminával és a loli barátnőivel WTF Land-en"
Ez egy irtó nagy paródia - neked nem jött át, ezek szerint.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Emelett azt hiszem jobban szeretném, ha Yomi végleg meghalt volna. Egyáltalán hogy került a mangába?
Kösz, hogy így tök random lelőtted az anime végét, főleg, hogy előző oldalon még írtam is, hogy nem láttam végig. :dirr: A kérdésedre válaszolva: Ha jól emlékszem, a mangában először valami démon által megszállt emberként szerepel, persze ott is Kagura nővére, de gondolom a mangaka eredetileg teljesen más múltat akart neki, vagy ilyesmi. Volt is, aki írta, hogy nem örül, hogy a manga nagyon elmegy Yomi megmentésének az irányába, de valszeg az időközben kijött anime is hatott a mangára.
zebra írta:Egyébként ebben is vannak lolik, sőt, az egyik totál feleslegesen fog benne meztelenkedni, szóval, majd kíváncsi leszek a véleményedre. :twisted:
Asszem már mások is mondták itt, hogy lesz 1-2 rész, amit végig kell szenvedni, de remélhetőleg menni fog, már csak az utolsó "neko arc" miatt is ki kell bírnom. XD
zebra írta:Ez egy irtó nagy paródia - neked nem jött át, ezek szerint.
Mit/hogyan parodizál? Én csak azt láttam, hogy eltúlzott baromságokkal van tele. (Ha pl. shounen fight paródiát akarsz látni, nézd meg a Ranmát.)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Titkos írta:Kösz, hogy így tök random lelőtted az anime végét, főleg, hogy előző oldalon még írtam is, hogy nem láttam végig.
Egy kedves ismim is úgy beszél filmekről, hogy az első pillanattól az utolsóig elmeséli őket - szoktam szeretni...
Titkos írta:Asszem már mások is mondták itt, hogy lesz 1-2 rész, amit végig kell szenvedni,
Ízlések és pofonok, mivel nekem mind a 12 rész szenvedést okozott. :drop: Egyébként meg, hadd ne mondjam, mekkora pofátlanság, hogy a 12. résznek a címe alapján folytatnia kellene a macskanő sztoriját, erre egy gusztustalan és felesleges "date movie" (igazából ez nem spoiler, mert kb az 1-2. résztől fogva jár a két kari, ha jól emlékszem) veszi át a sztori helyét, sőt, a macskanő fel sem bukkan egész rész alatt.
Titkos írta:utolsó "neko arc" miatt is ki kell bírnom.
Sztem semmi extra nem volt benne, mivel egyik csaj sem rendelkezett személyiséggel...
Titkos írta:Mit/hogyan parodizál? Én csak azt láttam, hogy eltúlzott baromságokkal van tele. (Ha pl. shounen fight paródiát akarsz látni, nézd meg a Ranmát.)
A Ranmát nem láttam, de sztem az sokkal inkább parodizálja a genderbender cuccokat meg inkább szexpoénok lehetnek benne, mint fight paródia. De mindegy, tényleg nem láttam, nem szóltam.
A Needless-ben pont az eltúlzottság, a gar szereplők adják a poénok legjavát. Nem hiszem el, hogy bárki képes volna komolyan venni, számomra már az op-ból is látszott, hogy ez poén...
Hogy is mondjam... A Bakemonoban is vannak lolik, a Needlessben is, de össze sem lehet őket hasonlítani. A Bakemono jó ötleteken alapuló dögunalmas, vizuálisan feltuningolt überszürreális álmindfuck, amiben a sztori elé helyezik a fanservice-t és a 20 perces értelmetlen párbeszédeket. A szereplők két szóval leírhatók, nincs személyiségük, és tulajdonképpen a problémájuk is baromi egyszerűen megoldódik, tehát semmi esély arra, hogy élvezhetővé váljék a sztori.

A Needlessben jófejek, viccesek a karik, történik is valami, ezeken az eltúlzott, gar csatákon és hülye fordulatokon legalább jót lehet szórakozni. Utálom a lolicont, de ebben nem zavar, hogy az egyik kari lolicon, mivel azt is olyan eltúlzottan teszi, hogy már szórakoztat. Kb annyira elmebeteg, mint Satou az NHK-ban, amikor rákattan az eroge-kre. Teljesen kifordul magából. Azt hiszem, a loliconok paródiájának is beillene ez a karakter. :)

Van egy ismim, aki szintén nagyon macsó, 5 liter bacardit megiszik húzóra :LOL: , de mióta barátnője van, kenyérre lehet kenni - hogy finoman fogalmazzak... A való életben is jót röhögök az ilyen deformációkon, szóval engem animékben is megnevettet az ilyesmi.

Úgysem fogjuk egymást meggyőzni, de legalább van egy kis élet a fórumon. :twisted:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:A Bakemono jó ötleteken alapuló dögunalmas, vizuálisan feltuningolt überszürreális álmindfuck, amiben a sztori elé helyezik a fanservice-t és a 20 perces értelmetlen párbeszédeket. A szereplők két szóval leírhatók, nincs személyiségük, és tulajdonképpen a problémájuk is baromi egyszerűen megoldódik, tehát semmi esély arra, hogy élvezhetővé váljék a sztori.
:goodpost:

Nagyon jó összefoglaltad a lényeget. Egyébként számomra az volt a legbosszantóbb az egészben, hogy az elején úgy prezentálták a sorozatot, mintha egy természetfeletti-pszichológiai cucc lenne. Erre mit kaptunk? Tömény fanszervizt. És igazán tudtam volna értékelni,hogy ha már előjöttek azzal, hogy a főhős félig meddig vámpír, akkor megtudjuk, hogy hogyan is lett azzá. De hát ugye az elvette volna az időt csajoktól. :roll:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Kösz, hogy így tök random lelőtted az anime végét, főleg, hogy előző oldalon még írtam is, hogy nem láttam végig. :dirr:
Frakk, jól kicsesztem veled, meg másokkal. Valahogy tényszerűnek vettem, hogy ez már következtethető a mangából. Bár ha láttál már belőle, akkor talán nem akkora gigaspoiler, azért elég egyértelmű, merre tart a sorozat, meg ott van ugye az alcím is. Remélem azért élvezhető lesz. Ha netán úgy adódik, emlékeztess majd, hogy jövök egy sörrel, vagy kettővel. Vagy töményebbel.

PS: nincs spoiler tag?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ami a Ga-Rei: Zerót illeti: Részemről anime >>> manga. Utóbbival próbálkoztam ugyan, de teljesen más a kettő, a karakterek is totál mások a mangában mint az animében, illetve a manga pluszban szeretne vicces is lenni, ami szerintem rohadtul nem passzol az egész cucc alaphangulatához. (Jó, mondjuk ez is egy relatív fogalom, szal aki az animét ismerte meg először, annak az ottani hangulat lesz a base, de... hát evvan, atm csak így vagyok képes megítélni a két médiaműfajt. ^^""")

Ami pedig a Bakemonót illeti: Szívem szakadt meg a sok negatív kritikát olvasva. :knife: Szal oké, azzal egyetértek, hogy a fanservice minden másnál hangsúlyosabb, de azért imho bőőőven nem az a tizenkettő-egytucat otaku cucc, mint mondjuk egy K-On vagy a *insert random loli anime here*. Elég csak a dialógusokat meglesni, ami pölö egy otaku számára inkább taszító lehet mint vonzó, továbbá ezek a dialógusok voltak szerintem az anime egyik nagy erősségei, a kiváló grafika és a zenék mellett. Az "überszürreális álmindfuck"-ot meg egy picit túlzásnak érzem, akkor már az NGE-t is lehetne pölö ezzel a jelzővel illetni, viszont félő lenne, hogy azzal egy lehetséges flame-wart generálnék, szal... inkább nem teszem. ^.^

P.S.: Azt még így halkan-csendben megjegyezném, hogy a PURE fanservice cuccokért én sem vagyok oda, a Bakemonót sem ez miatt kezdtem el nézni, mégis egy nagyon jó animének tartom.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

zebra írta:Egyébként meg, hadd ne mondjam, mekkora pofátlanság, hogy a 12. résznek a címe alapján folytatnia kellene a macskanő sztoriját, erre egy gusztustalan és felesleges "date movie" (igazából ez nem spoiler, mert kb az 1-2. résztől fogva jár a két kari, ha jól emlékszem) veszi át a sztori helyét, sőt, a macskanő fel sem bukkan egész rész alatt.
Ja, azon én is néztem, mivel pont a macskanő miatt elkezdtem leszedni azokat a részeket, de végülis szerintem nem volt az rossz rész, nekem egyedül az nem tetszett, hogy tényleg egész idő alatt egy kocsiban ülnek, és dumálnak, szóval bevallom, azért tekertem rajta párat, viszont legalább volt 1-2 vicces beszólás/jelenet. XD Amúgy asszem valalhol olvastam, hogy az az epizód a Senjougahara-fanboyok álma, annak az epizódnak a végén jön elő belőle először a "dere". (Mert ugye egészen addig a "tsunderéből" csak a "tsun" részét mutogatta. XD) SPOILER: Nem tudom ez valaha meg lesz-e animálva, de azon viszont vigyorogtam, hogy állítólag a sztori végére totál "dere" lesz, sokemotikonos üzeneket küld Araraginak, meg ilyenek. XD Nem mondom, ráférne, jelenlegi formájában ritka ellenszenves számomra, és ezt csak tetézi, hogy sokan az egekig fanolják, de ez már egy másik téma...

Ja, amúgy a spoilerekről: Végülis mértékkel jöhetnek nekem, scineramé most csak annyiban "fájt", hogy az tényleg a sorozat lezárása, amit szerintem ilyen általános topicban azért nem árt óvatosan kezelni... ^^"
zebra írta:Sztem semmi extra nem volt benne, mivel egyik csaj sem rendelkezett személyiséggel...
Na, erről így egyelőre nem tudok nyilatkozni (jó, oké, mihelyt lejött végig a magyar Soul Eater, tényleg elkezdem nézni a Bakét az elejétől XD), de pl. a macskaformája szvsz zseniális lett. :D Kevés ennyire jól eltalálta nekomimit látni. :) (Meg nem azért, de egy macskának milyen személyisége legyen? XD) Viszont, ha olyan animét akarsz, ami fanservice mellett egy egész érdekes sztorival rendelkezik, és emellett úgy 12-13 csajjal operál, akiknek mind különböző személyisége van, akkor nézz Mai Hime-t. (Egyik kedvencem ebben a kategóriában.)
zebra írta:A Ranmát nem láttam, de sztem az sokkal inkább parodizálja a genderbender cuccokat meg inkább szexpoénok lehetnek benne, mint fight paródia. De mindegy, tényleg nem láttam, nem szóltam.
Is. Emellett rohadt jó fighting paródiák, ilyen technikákkal, mint "Mogyorópörkölés szabad tűzön", amihez persze dukál egy pár részes "traning arc" is, ami arról szól, hogy olyan gyorsan kell kikapkodni a mogyorót a tűzből, hogy ne égjen sz*rrá a kezed. XDDD Áh, jó sorozat az, nem hiába lett Japánban is akkora klasszikus, hogy még a múltkor is kiadtak valami jubileumi részt. XD Amúgy meglepődnél mennyire kevés az a "szex poén", főleg, hogy ez még ugye azokban az időkben futott, amikor nem kellett minden második animét majdnem hentai-szintre alacsonyítani ahhoz, hogy el tudják adni. (Ergo pár meztelen jeleneten kívül semmi durva, nem fröcsköl fehér lé, lolik egyáltalán nincsenek benne, stb.) Mondhatnám úgy is, hogy ha ma 5 percnél többet bírsz bármilyen fanservice cuccból (ja, Needless-ből is többek között :twisted: ), akkor kétlem, hogy a Ranmával komoly bajod lenne. :)

Needlessről: Komolyan venni én sem tudtam, de akkor jó neked, hogy így látod. XD Nekem pl. az a fickó egy agyontesztoszteronozott pedofil Kamina-pótlék. :dirr: (Apropó, jó pedofil-paródia: Nézd meg az Excel Sagát, van benne egy prof, aki egy vállalat vezetőjének talál fel különböző szuperfegyvereket, meg technológia kütyüket, de közben szabadidejében a játszóterek környékén lóg, loli az asszisztense, stb. Na azon feküdtem. XD)

Bakét meg tényleg el fogom kezdeni, igazából amiket írtál, így látatlanban én is azoktól félek a legjobban (0 sztori, kevés cselekmény), de nem akarok előítéletes lenni, győzött már meg anime. :D
Mariko írta:És igazán tudtam volna értékelni,hogy ha már előjöttek azzal, hogy a főhős félig meddig vámpír, akkor megtudjuk, hogy hogyan is lett azzá.
Igazából a mai napig nem értem, hogy ez miért maradt ki, amikor kvázi a történet eleje. Mintha az FMA anime úgy indult volna, hogy Ed és Al már a hadsereg tagjai, csak épp az maradna ki, hogy miért léptek be... Na, szóval egy kis fejtágítás, mert nekem is úgy kellett utánanyomoznom: Ugye az anime a Bakemonogatari címet viseli, ami eredetileg egy regénysorozat, és az ebben szereplő különböző csajok történeteit animálták meg. Viszont! Létezik egy Kizumonogatari is, amit nem tudom, hogy a Bake előtt/után írt-e az író, de a történet szempontjából pont az egésznek a kezdetét meséli el: Araragit megharapja a vámpír, Oshino segít neki, a vámpír pedig valamilyen úton-módon Shinobuvá, a szőke lolivá változik, aki most ugye Oshinóval lakik. Ebből az egészből annyi került bele a Bake animébe, hogy legelső rész "openingje" erre a történetre utalgat vissza (néztem is, hogy "WTF, ez ilyen akciódús lesz? XD"), de amúgy semmi. Ennek köszönhetően egy csomó dolgot nem tudunk meg, és az elején pár dolog totál érthetetlen. Pl. Araragi gondol valami olyasmire, hogy "Shinobu egykor gyönyörű nő volt, de talán ezt most nem fontos közölnöm." A mondat teljesen érthetetlen, ha valaki nem ismeri a Kizu sztoriját. És oké, hogy "technikailag" ez nem a Bake-regénysorozat tagja, de mibe került volna mondjuk még két epizód az elején, és ezzel indítani? Ahhoz képest, hogy sok mangából is micsoda "bölléradaptációt" csinálnak, nem került volna semmibe, ha kicsit "csalnak", és cserébe normálisan indul a sztori. Ja, jut eszembe: ebben nem vagyok biztos, de asszem az animéből az sem derül ki egyértelműen, hogy Araragi azért bír még enyhe szinten néhány vámpírképességgel (pl. gyors gyógyulás), mert Shinobut a lolivá változása óta is rendszeresen itatja a vérével, és ez a kapocs tartja benne "életben" a vámpírképességeket. Persze megtehetné, hogy leáll a dologgal, de mivel akkor Shinobu meghalna, Araraginak meg amúgy is "Kurosaki Ichigo-szindrómája" van ("MINDENKIN SEGÍTEK!"), ez valszeg már így marad. XD Szóval annyiban előre is megvédem a cuccot, hogy bár a regény sem dúskál az akcióban, és fordulatos történettel sem bír, de ott legalább tisztázzák a dolgokat.
scineram írta:Frakk, jól kicsesztem veled, meg másokkal. Valahogy tényszerűnek vettem, hogy ez már következtethető a mangából. Bár ha láttál már belőle, akkor talán nem akkora gigaspoiler, azért elég egyértelmű, merre tart a sorozat, meg ott van ugye az alcím is. Remélem azért élvezhető lesz. Ha netán úgy adódik, emlékeztess majd, hogy jövök egy sörrel, vagy kettővel. Vagy töményebbel.
Az a gond, hogy a mangából nem olvastam annyit, de szerintem amúgy is annyira eltérő a kettő, hogy nem lehetne abból kitalálni az anime végét. Mondjuk abban igazad van, hogy annyit tényleg sejtettem, hogy itt valaki meg fog halni, de legalább a választás lehetőségének öröme megmaradt volna... XD De amúgy tényleg csak az zavart, hogy ez pont a legvége, de nyugi, nincs harag, a felajánlást pedig köszönöm. XD
scineram írta:PS: nincs spoiler tag?
Az sajnos nincs, de a szöveg színét ki lehet fehéríteni. :wink:

Ez meg random, de én inkább ezt oldanám fel: "Az üzenet túl sok emotikont tartalmaz. Legfeljebb 7 használható." Állandóan az van, hogy megírom a postot, aztán át kell nyálaznom a szöveget, hogy honnan és melyik emotikont szedjem ki. XD
Junchi írta:Ami a Ga-Rei: Zerót illeti: Részemről anime >>> manga. Utóbbival próbálkoztam ugyan, de teljesen más a kettő, a karakterek is totál mások a mangában mint az animében, illetve a manga pluszban szeretne vicces is lenni, ami szerintem rohadtul nem passzol az egész cucc alaphangulatához. (Jó, mondjuk ez is egy relatív fogalom, szal aki az animét ismerte meg először, annak az ottani hangulat lesz a base, de... hát evvan, atm csak így vagyok képes megítélni a két médiaműfajt. ^^""")
Jaja, ez szerintem is függ attól, hogy ki melyikkel kezdett, én pl. azért is írtam már (vagy itt, vagy másik fórumon) hogy "manga!Kagura" rulez, mert pont azt imádtam benne, hogy totál lökött a csaj, az a rengeteg SD jelenet nagyon ott van. XD (Be is ugrott, hogy "így a sztorit, meg a helyzetet elnézve kb. egy humorérzékkel is megtámogatott Rukiára emlékeztet." XD) Ezzel a szemben a mangában kb. azt láttam, hogy "mindent a yuriért!" alapon Kagurából csináltak egy "airhead" csajt, hogy kellően meglegyen vele és Yomival az "uke-seme" párhuzam. ^^" (Fú, ezért lehet kapni fogok, de legalább újabb ösztönzés, hogy azt is végignézzem. XD) Amúgy amit írtál az a sztorira is igaz, szóval emlékszem, hogy a mangában is komolyabb már a történet második fele, és én pont hogy visszasírtam, hogy pl. itt már szinte teljesen száműzte a mangaka az SD-fejeket, a fanservice-t, és az idióta szörnyeket. Persze nem azt mondom, hogy az anime rosszabb vagy bármi, csak másmilyen, majd azt is letudom.

(Btw, az NGE-vel kapcsolatban igazad van. XD A felénél feladtam anno. XD Ebből is látszik, hogy mindegy mekkora a hype, a nézésnél dől el minden, nálam a Bake-nél is így lesz.) A pure-fanservice cuccok meg nekem sem szoktak bejönni, igazából így az egyetlen, ami most beugrik, hogy szinte csak arról szól, és mégis tetszett, az a To Love Ru, de azt kb. ilyen "fanservice anime, amit külön Titkosnak csináltak" kategóriásnak tartom, még eredeti DVD-n is berendeltem. XD (Ahh, az a karakterdizájn...*___* Jó, abbahagyom a fanboykodást. XD)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Tömény fanszervizt. És igazán tudtam volna értékelni,hogy ha már előjöttek azzal, hogy a főhős félig meddig vámpír, akkor megtudjuk, hogy hogyan is lett azzá. De hát ugye az elvette volna az időt csajoktól.
+1.
Junchi írta:Szívem szakadt meg a sok negatív kritikát olvasva.
I'm evil inside, muhahaha!!!
Junchi írta:nem az a tizenkettő-egytucat otaku cucc
Ez igaz, a látványvilága tetszett is, azért egy rossz szót nem szólnék.
Junchi írta:K-On vagy a *insert random loli anime here*
Az ilyesmiket inkább messzire elkerülöm.
Junchi írta:ezek a dialógusok voltak szerintem az anime egyik nagy erősségei
Én marhára untam őket, akkor már inkább meghallgattam volna minden Bakemono dialógus helyett az ominózus Lain 9. rész tudományos mindfuck monológját. :twisted:
Junchi írta:kiváló ... zenék
WHAT??? Azért a hosszú-hosszú perceken keresztül tartó prüttyögést vagy mit nem nevezném annak. :P
Junchi írta:Az "überszürreális álmindfuck"-ot meg egy picit túlzásnak érzem, akkor már az NGE-t is lehetne pölö ezzel a jelzővel illetni
Sztem az az anime úgy jó, ahogy van. Bár, mai fejjel éppen annyira unom Shinji személyiségét, mint amennyire utáltam mindig is Asukát. Az új NGE-t viszont egyenesen borzalmasnak találom.
Junchi írta:a PURE fanservice cuccokért én sem vagyok oda, a Bakemonót sem ez miatt kezdtem el nézni, mégis egy nagyon jó animének tartom.
Én azért kezdtem el nézni, mert Mariko azt mondta, hogy az Arakawa egy Bakemono Ctrl C+Ctrl V, és akkor még tetszett az említett anime. Most már azt mondanám, nagyon nem egyformák, mivel egyik rosszabb, mint a másik... :hammer:
Titkos írta:"Az üzenet túl sok emotikont tartalmaz. Legfeljebb 7 használható."
Nahh, igen, ezzel én is sűrűn szembesülök.
Titkos írta:Amúgy asszem valalhol olvastam, hogy az az epizód a Senjougahara-fanboyok álma, annak az epizódnak a végén jön elő belőle először a "dere".
Vhol sejtettem, hogy ez áll a háttérben. Bahh, mióta nem tart magánál 5 kiló papír-írószert, kit érdekel... az még poén volt. Bírom, amikor egyre derébbek lesznek, és a végén már egyáltalán nem hasonlítanak korábbi önmagukra.
Titkos írta:egy macskának milyen személyisége legyen?
Van két feka cicám, és ők tök jó fejek, úgyh vigyázz, mit beszélsz. :vigyor:
Titkos írta:akkor kétlem, hogy a Ranmával komoly bajod lenne
OK, majd egyszer belenézek.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:Én azért kezdtem el nézni, mert Mariko azt mondta, hogy az Arakawa egy Bakemono Ctrl C+Ctrl V, és akkor még tetszett az említett anime. Most már azt mondanám, nagyon nem egyformák, mivel egyik rosszabb, mint a másik... :hammer:
Akkor ezek szerint nem hagytam ki semmit azzal, hogy dobtam az Arakawát. ^^
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Akkor ezek szerint nem hagytam ki semmit azzal, hogy dobtam az Arakawát.
Így van. Sajna, nem túl fantáziadúsak a jellemek (egyedül a növénymániás kertészcsaj vicces, és néha a többieknek is akadnak jó pillanatai), vmint hosszú távon fárasztóbb egy-egy Arakawa részt végignézni, mint egy évadnyi Monty Pythont. (Bár az utóbbi legalább király. :-P )

OFF: Egész jól megy a drink and post, hehe.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szerintem jobban jártunk volna, ha inkább a Saint Young Men-ből készítettek volna animét, igaz hogy az még fut, de már van annyi anyag, hogy egy 13 részes sorozatra futotta volna.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ne is mondd... Annyira jópofa az a manga!!!

(De azért a rendezői széket megkaphatná valaki más... :twisted: )

Mostanában a Moyashimon-t nézem: rohadt jó, ötletes, jófejek a karik, egyedi az alapötlet... A bacikat meg meg kell zabálni, olyan aranyosak, de tényleg! Eddig pure win.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Szerintem jobban jártunk volna, ha inkább a Saint Young Men-ből készítettek volna animét, igaz hogy az még fut, de már van annyi anyag, hogy egy 13 részes sorozatra futotta volna.
Fú, az milyen zseniális, támogatom az ötletet! :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Az utóbbi egy hónapban elég sok animét sikerült végignéznem, ezekrôl majd késôbb bôvebben, most viszont csak egyet nézek aktívan, az a Kaiji. És eddig remeknek találom. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:most viszont csak egyet nézek aktívan, az a Kaiji. És eddig remeknek találom.
Az egyik nagy kedvencem. Remélem, előbb-utóbb folytatják végre az animét!!! Annyira szeretem, h elkezdtem Nobuyuki Fukumoto más munkáit is olvasgatni; a The Legend of the Stongest Man, Kurosawa pl. első körben a szívemhez nőtt.
Jahh, nem is tudtam, hogy az Akagi tulképp egy korábbi Mahjong manga, a Ten alapján készült mellékszál. Érdekes.

De hogy ne legyek off:
Jelenleg határtalan lelkesedéssel nézem a Giant Killing-et, amit imádok változatlanul. A tavaszi szezon gyöngyszeme a szememben. Fordítgatom is a magam tempójában. ::^_^::

A Rainbow-tól eddig kivoltam, de a 8. rész értékelhetőre sikerült: nem erőszakolnak, vernek halálra senkit, végre a fiúknak is kedvez már a szerencse egy kicsit. Úgyis szívnak majd még eleget a 26 rész alatt...

A szezonból nézek még pár animét, de azok nem kötnek le annyira, mint ez a kettő... :drop:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

zebra írta:Kaiji: Az egyik nagy kedvencem.
+1

A Rainbow pedig PURE AWESOMENESS! :3
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:A Rainbow pedig PURE AWESOMENESS! :3
Engem inkább az döbbent meg, hogy minden egyes résszel fokozni tudják a műdráma faktort. :twisted: Viszont az aktuális rész felüdülés. Kíváncsian várom a többit.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

zebra írta:
Junchi írta:A Rainbow pedig PURE AWESOMENESS! :3
Engem inkább az döbbent meg, hogy minden egyes résszel fokozni tudják a műdráma faktort. :twisted: Viszont az aktuális rész felüdülés. Kíváncsian várom a többit.
Dunno, szerintem pont a műdráma-effektus miatt ilyen jó. :3 Valahogy kellőképp megadja a cucc hangulatát, szal én spec nem bánom a dolgot. Egyébként persze engem is zavarna, de itt imho nagyon ügyesen lett megoldva a tálalás része.

Ishihara pedig ARC, még akkor is, ha egy utolsó szemétdögrohadék. xD
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Junchi írta:pont a műdráma-effektus miatt ilyen jó
Hát, a műdrámázást nem díjazom, de akkor ez kb olyan lehet, mint a Needless az én esetemben, mivel azt meg pont az eltúlzott tesztoszteronszint miatt imádom. Más meg nyilván emiatt megy tőle a falnak.

Wááá, Ishiharát meg a perverz dokit agyonlőném legszívesebben!!!
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

zebra írta:Mostanában a Moyashimon-t nézem: rohadt jó, ötletes, jófejek a karik, egyedi az alapötlet... A bacikat meg meg kell zabálni, olyan aranyosak, de tényleg! Eddig pure win.
Én azt már 2007-ben elkezdtem, aztán valamiért abbahagytam, de mindenképp végig akarom majd nézni. Úgy voltam vele, hogy akkor már addig nem folytatom, amíg nem szigorlatoztam le mikrobiológiából. XD Mondjuk már végrehajtottam ezt a feltételt egy éve, de tényleg befejezem valamikor. ^^'
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Úgy voltam vele, hogy akkor már addig nem folytatom, amíg nem szigorlatoztam le mikrobiológiából.
WOW. Gondolom, sokkal izgisebb lenne a mikrobiosz, ha te is így látnád a bacikat. ::^_^::

Épp az imént értem a végére, zseniális! Egy hibát rónék fel neki: miért ilyen rövid? :(
Egyébként 10/10.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lehet, hogy meg fogtok kövezni, de én a Rainbow-ból csak az elsô részt voltam képes végignézni, de az sem tetszett.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bakemonogatari episode 04

Titkos: Uhh, a hármas rész elég uncsi és lapos volt, de talán 25 perc semmittevés után beindul valami történetféleség, végülis a Hitagi Crab arc egész jó volt, két epizód alatt lerendezték, és még meg is lepődtem a végén rendesen. Na, nézzük a négyest...

"Tehát a tehén kanjija része a csiga kanjijának..."

Titkos: Hmm...hol is tartom a borotvapengéket? Kedvem támadt eret vágni...

Jó, oké, még nem vagyok a végén, de ezt a Mayoi Snail szálat most nagyon nyögvenyelve fogyasztom, nyugtassatok meg, hogy arconként változik némileg a helyzet, és lesz ez jobb, mert a Senjous végülis tetszett, a Tsubasa Cat-ről meg tudom, hogy jó lesz, de ugye nem kell végigszenvednem a közepét egészen odáig? XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem a Mayoi Snail történet volt az, ami még úgy ahogy tetszett, vontatott volt meg minden, de legalább a főszereplőről szólt, és annyi fanszerviz se volt benne... mármint ez a loli legalább nem vetkőzött. ^^

A később sztorik azért ennyire vontatottak nem lesznek, azokban is lesz persze egy csomó értelmetlen dialógus, de lesz bennük action is.
Kép
Válasz küldése