Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nah ... Hosszú napok elfoglaltsága után megint néztem LoGH-t ... *fekete szalagot tűz az ingére* YAAAAAANG ! ::bawl::

edit:

spoiler részben törölve ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Keshik 2005.10.30. 09:15-kor.
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Jó három hét után végre be tudom fejezni a DearS-t és utána jöhet a Pretear is. :lol:
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Keshik írta:Hosszú napok elfoglaltsága után megint néztem LoGH-t ... 82, 83, 84. ep. (...)
Um... én törölném a spoilert. ._. Ez talán a legszomorúbb haláleset a LoGH-ban, és minél váratlanabbul éri az embert, annál keményebbet üt.

Mindenesetre igen... az egy nagyon szomorú rész. .___. (Tanaka egyébként ezért kapott flame leveleket a rajongóktól, és kellett bocsánatot kérnie, hogy hát nem azért történt a dolog, mert neki így tetszett, hanem mert a történet így akarta.) Ez volt a második alkalom, amikor azt mondtam, hogy na jó, én ezt most nem nézem tovább egy ideig. :cry:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mi ennek az animének a pontos címe? És miről szól?
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Legend of Galactic Heroes, ha jól sejtem a betűkből... Bár lehet hülyeséget mondtam. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Narumi, nem beszélsz hülyeséget, mert tényleg a Legend of the Galactic Heroes-ról beszélünk ( na jó írunk ) mufurccal. :mrgreen:

mufurc !

részben töröltem. És hát a váratlanság nem egy tulajdonsága ennek a halálesetnek, mert két epizóddal korábann van egy olyan beszélgetés, amit beharangoznak, hgy ez az utolsó beszélgetés a két karakter között stb. stb. ARGH !

Továbbiakban a sorozat befejeztéig nem jelentkezek LoGH ügyben. :(
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Keshik írta:És hát a váratlanság nem egy tulajdonsága ennek a halálesetnek, mert két epizóddal korábann van egy olyan beszélgetés, amit beharangoznak, hgy ez az utolsó beszélgetés a két karakter között stb. stb. ARGH !
Jó, persze, nem úgy váratlan, mint mondjuk Kircheis esetében (a narráció sokszor utal dolgokra előre), de speciel ÉN egyáltalán nem azt vártam, hogy majd pont ő... :cry: Mármint... ez a teljes irónia, hogy az megy el, akinek talán a leginkább "igaza volt", aki a legjobban ismerte a világ és a háború természetét, és aki a leginkább hitt mindabban, ami végülis nem lett osztályrésze. Mintha a saját ideái árulták volna el. (Bár persze a teljes képet nézve...) Ráadásul az egyik főszereplő. o_o

A következő halálesetet meg végigbőgtem (Tanakának különleges tehetsége van ahhoz, hogy eliminálja a kedvenceimet), de szerintem az ő bukása, bár már nagyon régóta várni lehetett (úgy a 26. rész óta), gyönyörűen és nagyon a karakterhez illően lett megoldva. (És a sztori legszebb mondatai közül ezekben a részekben hangzik el a legtöbb... szerintem legalábbis. ^^; Remélem, a fordítás nem fogja elrontani őket.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Honnan lehet leszedni az LoGH-t? Érdekelne.
Na, egy fél nap alatt végeztem a Pretear-rel. Hát, a manga jobban tetszett, sajna az anime története csak laza vonalakban követi a mangát. De azért nem rossz. A hangok tetszenek a zene is szuper. Csak Kei kinézete lett nagyon rossz. Miért kellett pont őt megváltoztatni?!
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

AHQ-n láttam.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Keshik
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.03.18. 09:48
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keshik »

Nos LoGH letöltés .... Am az AHQ-n fent van az egy része a Central Anime féle sub-nak, abból eddig összesen 51 ep van. Viszont e teljes sorozat a boxtorrentről tölthető le, ha vki türelmetlen lenne, de figyelmeztetek, hogy ez utóbbinak elég gyenge a fordítása ... :mrgreen:
"Before we let euphoria
Convince us we are free,
Remind us how we used to feel
Before when life was real."

The Delgados- The light before we land
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Yami no Matsuei - érdeklődéssel nézem, az OP nem tetszik, mert olyan hamis néhol, az ending meg tisztára olyan, mintha Kispál szám lenne japánul XD most tartok a 4. résznél, mindjárt nézem az 5-öst. Nektek is el van csúszva néhány tizedmásodperccel a szöveg?
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Konomi írta:Yami no Matsuei - Nektek is el van csúszva néhány tizedmásodperccel a szöveg?
Attól függ honnan van. Az enyém aarin oldaláról és tökéletes dvd minőség. :)
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Keshik írta:az AHQ-n fent van az egy része a Central Anime féle sub-nak, abból eddig összesen 51 ep van. Viszont e teljes sorozat a boxtorrentről tölthető le, ha vki türelmetlen lenne, de figyelmeztetek, hogy ez utóbbinak elég gyenge a fordítása ...
Eh, LoGH-t nem érdemes gyenge fordítással nézni, főleg elsőre. Nagyon szöveg-alapú cucc, egy félreértett mondat egy egész történetszálat/szereplőt változtathat meg. :3 Tessék türelmesnek lenni. A Central Anime remélhetőleg végigviszi a cuccot.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mostanában Gravitation-t néztem (ki tudja hányadszor, de még mindig imádom :D ), aztán Juuni Kokki-t (ezt sajna csak a 17. részig), most pedig éppen a hack://SIGN-t nézem. Ma végzek is vele és talán még belefér a hack://LIMINALITI is a mai programba.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Remélem még a "szünet" hátralevő részében esténként meg tudom nézni az Emmát. A bloggolt animék között bukkantam rá, és felkeltette érdeklődésem =).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

hehh na ma én is itthon betegeskedtem, így OSZK-ban való olvasgatás helyett végignéztem kb. egyben az Emmát. :) Aranyos volt, szép volt, Hakimék nem voltak helyenként túl reálisak, de azért az is jó volt:) (amúgy is Hakim volt a kedvencem^^), de a vége nekem nem jött be annyira, bár szépnek szép volt..

Amúgy meg Saikanót is nézek, eddig tetszik, de ez még változhat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kaen 2005.11.02. 23:37-kor.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Chipp Zanuff
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2005.10.24. 18:48
Tartózkodási hely: Mezőkövesd, Gödöllő

Hozzászólás Szerző: Chipp Zanuff »

Mostanság? Hmm... Bleach.
Real World Espada
Kép
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Comedy! Csak 10 perces de nekem nagyon tetszik.
Aztán ott van a Battle Angel Alita is :cool:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

I My Me! Strawberry Egg - あぃまぃみぃ!ストロベリー・エッグ: végignéztem és hát azzal kezdeném, hogy bőgtem a végén T_T Igazából nagyon tetszett az egész, még így is, hogy a vége megríkatott >_< az alapötlet humoros, maga a sorozat grafikailag nem kifogásolgató és végre rábukkantam még egy olyan sorozatra, ahogy mind azOP, mind az ending nagyon tetszik ^^ [akinek megvan az OST, szóljon plz] A főkereplő iskoláslány [Kuzuha Fuuko] esetében tapasztalható jellemfejlődés a 11. részben [mikor is Fuuko kimenti Hibikisenseit az égő épületből... a megdöbbenés Akirakun szemében is ezt tükrözi] csúcsosodik ki és ez eltart a 13., azaz befejező részig [Mikor is Fuuko kiáll HIbikisenseiért az egész iskola előtt, megküzdve az ig. helyettessel a mikrofonért, valamint mikor minden erejét összeszedve elesés nélkül fut egy csomó ideig a a vonat irányába, amin a Buraotoko ül ^^].Van néhány használhatatlan karakter mint pl az iskola igazgatója, akinek az egész sorozat alatt egyetlen érdemleges megmozdulása volt, mikor az ötödik rész első felében megszólal, mikor az ig. helyettes közli vele, hogy nem tudják meghackelni a rendszert, hogy "Nan desu tte, patsukin?" XD hát azon betegre röhögtem magam XD de ezen kívül semmi pluszt nem adott a sorozathoz :/ A "Buraotoko" esetében is tapasztalható jellemfejlődés, mikor a 12. részben nem szól bele a mikorofonba... Szerintem egy humoros és felejthetetlen sorozatot tudhatok magam mögött ^^
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Angol esszét kellett volna írnom, de ehelyett inkább befejeztem a Kanont. Hmm... Annyira nem volt jó, mint vártam, de néhány rész érdekesre sikerült, főleg a vége felé... Ezt a sorozatot leginkább az Air-hoz tudnám hasonlítani: kislány főszereplők, tányérszemek, álomszerű hangulat, a vége egyre kevesebb humoros szituáció és több lelkizés, csak valahogy az Air-nél sokkal jobban összejött a dolog. De akinek tetszett az Air, tehet vele egy próbát.

Az X sorozatnak is nekikezdtem, és nagyon tetszik ^^ A movie-val az volt a baj, hogy 1: túl sok (főbb) szereplő volt benne egy másfél órás mozihoz képest, 2: túl gyors és érthetetlen volt imho. Remélem a sorozat helyreteszi a dolgokat. És van benne jó sok harc, ez kell nekem ^^ Sorata-t és Arashit már most nagyon bírom (mondjuk ők a movieban is a kedvencek között voltak ^^).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Konomi sztem nagyon jó sorozatot fogtál ki^^ Én anno imádtam és sztem bár maga az alapötlet nem újdonság, ennek ellenére nagyon jól megoldották. Annál a vonatos jelenetnél-bizonyára éppen gyenge lelkiállapotban voltam-néhány csepp könnyet eleresztettem =PP Sztem tök jó sorozat úgy ahogy van! Ja és hogy on legyek mostanság Blood+-t nézek. Nem is rossz bár azért többet vártam =p Ott van még a Suzuka ami szintén tök jó^^ Nomeg most állok neki majd az Azumanga-nak végre már =D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Full Metal Alchemist es Air...
ezekutan kene vmi vidam is... :D
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Surci írta:Sorata-t és Arashit már most nagyon bírom (mondjuk ők a movieban is a kedvencek között voltak ^^).
OFF: Végre vki... :) [/OFF]
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Mostanság Trinity Bloodot nyomattam, és most már be is fejeztem ^^ Véleményem a TB topikban olvasható, most nem ismételném meg :) De azért nagyon csalódott nem voltam.

Most talán Full Metal Panicot fogok nézni, miután kiírtam DVDre a C meghajtómat teletöltő Inuyashákat XD
Az A+ról lett szimpatikus ez a sorozat, remélem olyan lesz mint ahogy elkezdték, mert eddig tetszik :D
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én már személy szerint nagyon nagyon unom, de azért nem rossz :lol:
Válasz küldése